Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alík radí dětem

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožky BáraV a Péťa, poradenské centrum Locika, MUDr. Jiří Staněk, MVDr. Přemysl Rabas, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka, vědecký novinář Pragmatik a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Násilí

  ahoj alíku mam jedem problem ja mam přetčasnou pubertu mam velký kozy a menstruaci mam 2 roky a vypadam 15 taky se maluju.jeden den sem šla od kámošky asi tak 21hodin a šla jsem kolem keříku a mě tam za tách nějakej kluk mohlo mu bejt tak 16 nebo 17 a zatách mě k němu domů a chtěl ... dotaz není zveřejněn v plném znění, vzhledem ke svému obsahu

  Ahoj Anonymko,
  považuji za nutné Ti říct, že chování tohoto kluka k tobě je naprosto nepřípustné. Pokud tomu klukovi bylo víc jak 15 let, tak je za své chování trestně zodpovědný a dopustil se trestného činu, protože Tobě není ještě 15 let a nesmíš být vystavena žádným sexuálním aktivitám, navíc proti své vůli.

  Chci Tě podpořit v tom, abys to doopravdy řekla své mámě. Aby se Ti s ní hovořilo líp, tak můžeš např. využít tento svůj dotaz s naší odpovědí a ukázat ji to. Další možností je to říct prvně někomu jinému, komu důvěřuješ (starší sestře, sestřenici, tetě...) a může tě podpořit v rozhovoru s mámou. Můžeš taky zavolat k nám na Modrou linku a vyzkoušet si, jak bys o tom co se Ti stalo hovořila s mámou. Kontakty najdeš na www.modralinka.cz.

  S pomocí mámy bys měla navštívit gynekologa a můžete se rozhodnout, zda celou věc oznámíte na policii, což by bylo vhodné, aby ten kluk případně neublížil i jiné holce.
  Držíme Ti palce, abys to co nejdříve s mámou probrala. Modrá linka www.modralinka.cz.

  Násilí

  hoj, mám hrozný zážitek. Když jsem šla ze školy tak jsem se stavila ještě u kamarádky. Když jsem šla od ní, zahlídla jsem partičku čtyř 15letejch kluků. Šla jsem a oni se ke me začali přibližovat. Najednou mě zastavili a řekli ... kráceno administrátorem

  Sabina 12, 28. dubna 2011

  Ahoj Sabino,
  je mi moc líto toho, co se Ti stalo, a věřím tomu, že to muselo být - a určitě ještě je, pro Tebe hodně těžké. Chování, kterého se kluci dopustili, je trestným činem, za který bývají lidé stíháni policií a souzeni.

  Co se týká Tvého dotazu - je několik kroků, které je nutné po podobném zážitku udělat. V první řadě je potřeba co nejdříve vyhledat odbornou lékařskou péči, to znamená gynekologickou. Nevím, zda máš svou gynekoložku a kolik je Ti přesně let.

  Pokud nejsi plnoletá, je nutné, aby Tě ke gynekoložce doprovodil někdo dospělý z Tvé rodiny - nejlépe nějaká žena (máma, babička, teta...). A s tím se pojí další důležitá věc, která ženám a dívkám v podobných situacích pomáhá - najít ve svém okolí někoho, komu se svěří a požádají ho o pomoc při řešení.

  Zkus se některé z žen ve Tvém okolí svěřit, a popros ji o doprovod za gynekoložkou. V případě, že svou gynekoložku ještě nemáš, tak Ti může právě tato žena pomoci najít vhodnou lékařku. Existují také gynekoložky, které se věnují nejen vyšetřování a léčbě dospělých žen, ale také dětí a dívek. Tato péče je důležitá jednak právě kvůli vyloučení případného těhotenství, ale také pro ošetření Tvého zdravotního stavu.

  Další podstatnou věcí je oznámit celou věc na policii. Protože se jedná o velmi citlivé a osobní téma, o kterém není jednoduché mluvit, požádej opět o doprovod a pomoc někoho dospělého z Tvého okolí. V neposlední řadě je pro řadu žen přínosné dříve či později mluvit o celé události nejen s někým blízkým, ale i s odborníkem, který je speciálně vyškolený v tom, pomoci lidem překonat těžké situace - tedy s psychologem.

  Vhodného psychologa Ti může pomoci někdo vyhledat (rodiče, některá z učitelek na škole, praktická obvodní lékařka...).

  V případě, že bys stále váhala - ať už nad tím, jak dál nebo nad tím, kde najít vhodného psychologa či lékaře, můžeš se obrátit (i anonymně) na Tobě nejbližší linku důvěry a poradit se ještě tam. Kontakty najdeš v telefonním seznamu nebo na internetové adrese www.linkyduvery.cz.
  Přejeme Ti hodně síly. Modrá linka www.modralinka.cz

  Násilí

  Ahoj mám jednoho kamaráda , který se mnou chodí do třídy a je mu 11 . Říkal mi že ho prý jeho 16 letý brácha znásilnil ! Nebudu vám to popisovat . On se mě zeptal co má dělat tak já sem mu řekl , že se zeptám vás . Předem děkuji .

  Ahoj,
  pokud je pravda to, co Ti Tvůj kamarád říkal o znásilnění, jedná se o velmi závažnou situaci, v podstatě se jedná o trestný čin, za který je bratr toho dotyčného zodpovědný. Tvůj kamarád takovou situaci nemůže řešit ve svém věku sám , ale musí se obrátit na nějakou dospělou osobu ve svém okolí, někoho, komu věří. Nejlépe by bylo svěřit se rodičům, ale dovedu si představit, že když se jedná o dva bratry, že by to mohla být choulostivá a velmi bolavá situace.

  Tvůj kamarád tedy může uvažovat i o tom, že by se svěřil někomu mimo rodinu nebo ze širší rodiny, někomu, kdo by ho podpořil a věc řešil dál. Může to být třeba i učitel, vedoucí kroužku, trenér, praktický lékař, školní psycholog a podobně....Ta situace už se nesmí opakovat, je tedy nutné jejímu opakování zabránit a preventivně co nejvíce omezit možnosti, které vedou k situaci, kdy zůstanou bratři spolu někde sami a bez dohledu.

  Kamarádovi jsi pomohl, když si ho vyslechl a napsal nám, můžeš ho ještě podpořit tak, že spolu s ním budeš pátrat po spolehlivé a důvěryhodné dospělé osobě a podpoříš ho v tom za ní jít a svěřit se. Kamarád také může zatelefonovat na některou z linek důvěry, v dialogu se dá více domluvit a dodat oporu. Kontakty na nás najdete na www.modralinka.cz, ale je možno volat také non stop bezplatnou Linku bezpečí 116 111.
  Přejeme Tvému kamarádovi hodně odvahy k dalším krokům, spočívajícím v řešení nelehké situace, a Tobě pěkné dny Modrá linka www.modralinka.cz

  Násilí

  Ahoj Alíku, mám problém s jedním klukem (14). Chodila jsem s ním ale museli jsme se rozejít, ale on mě furt píše (např.: kdy tě budu moct ošukat (ale i horší věci)- já na to odpovídám "NIKDY", ale on jako kdyby nereagoval napíše že mě svlíkne atd. já mu jednou napsala že mu vlepím facku jestli si na mě dovolí a on jen s klidem odepsal že jestli mu vrazím tak že mi jí vrátí) bohužel s ním chodím do školy a on mě osahává vždy když to de. Minule mě zatáhl do třídy (já se bránila ale on je silnější) tam mě shazoval na zem svlékal triko, sahal za kalhoty. Občas to vidí moje kámoška (říkám jí že se mi to nelíbí), ale ona s tim nic nedělá jenom stojí u dveří kouká jestli nejde učitel a pozoruje nás. Mámě to nechci říkat, jen bych jí přidělala starost protože sme bez táty tak ona musí být dlouho v práci a pak je unavená a prarodiče bydlí daleko. Poraď co s tím? Mám strach že to příště zajde dál.

  Dana (13 let), 3. dubna 2011

  Ahoj Dano,
  je důležité, abys věděla, že Tvůj spolužák nemá žádné právo se k Tobě takto chovat. Naopak, svým chováním se vlastně dopouští i trestného činu, protože se jedná o sexuální obtěžování, a navíc u nezletilé osoby. Za což obvykle hrozí pachateli stíhání policií a vyšetřování sociálními úřady.

  Proto je potřeba mu co nejdříve slušně, ale jasně dát najevo, že jeho chování nebudeš tolerovat. Jednou z variant je nereagovat a neodpovídat na jeho pokusy o kontakt (žádné sms, e-mail, hovory...), vyhýbat se místům, kde chodí a pokud možno chodit v doprovodu dalších osob (kamarádka, která Ti nepomůže, není tou správnou osobou). V případě, že by se o něco pokoušel, mu jasně a nahlas říct, ať jde pryč a nechá Tě být, a případně zavolat o pomoc.

  Pokud jeho chování nepřestane, bude nutné, aby ses s celou věcí svěřila nějaké dospělé osobě a požádala ji o pomoc. Nevím, jaký máte s mámou vztah, ale je možné, že i přesto, že hodně pracuje, by možná ráda věděla, že se Ti něco nepříjemného děje a pomohla Ti.

  Pokud bys však naznala, že s mámou o tom opravdu mluvit nechceš, zkus se svěřit například školnímu psychologovi, výchovnému poradci, některé z učitelek na škole, nebo praktické lékařce. Ještě jinou variantou by bylo zavolat na Tobě nejbližší linku důvěry a poradit se tam (kontakty najdeš na www.linkyduvery.cz).
  Držíme Ti palce. Modrá linka www.modralinka.cz

  Násilí

  Ahoj..Je mi 13 roků..a..sebepoškozuju se kvůli jednomu klukovi..:/.. Byli jsme nejlepší kámoši..ale teď mě nenávidí..Nevím co mám dělat..ještě..před tím než jsme se přestali z ničeho nic bavit..a nenávidět se..Řekl mi že mě nechce ztratit..!:(:'(..Co mám dělat..s tým sebepoškozováním..?..:(:'( Nejde přestat.. On věděl že se sebepoškuzuju i před tím..když jsme se bavili..řešil to..ae teď..Když ..se to od někoho dověděl..řekl mi že jsem blbá...

  Nešťastně zamilovaná, 17. března 2011

  Ahoj,
  ptáš se, co dělat se sebepoškozováním. Na to je docela těžké dát jednoduchou radu v prostoru, který nám dává tato poradna. Jednoduše by se totiž dalo říct třeba: "zapoj svoji silnou vůli, už se neřež a vykašli se na něj, je zbytečné se kvůli nějakému klukovi takto trápit". Možná Ti to tak bude stačit, možná ale taky ne.

  Nevíme, jak dlouho se už řežeš, proč to začalo, co Ti to dává, jestli jsi už někdy zkoušela přestat a co Ti pomáhá neřezat se... Pokud to se skoncováním se sebepoškozováním myslíš opravdu vážně (a v tom bych Tě chtěla podpořit), bylo by dobré, abys zašla za psycholožkou či psychologem a spolu jste hledali pro Tebe nejlepší způsob, jak se s tímto nešvarem jednou provždy můžeš vypořádat.

  Většinou to totiž nebývá úplně jednoduché - je potřeba zjistit, kde to všechno začalo, a naučit se bez toho obejít. Vhodnou psycholožku či psychologa by Ti mohli pomoci najít Tvoji rodiče či jiní příbuzní, nebo i paní učitelka ve škole, apod. Věřím, že se ve Tvém okolí najde nějaký dospělý, který, když ho požádáš o pomoc, neodmítne.
  Ať se Ti brzy podaří se sebepoškozováním skoncovat Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz

  Násilí

  Ahoj,je 10 let a mam kluka a už jsme měli sex a bolelo mě to je to normální? měli smeho 2 teprve a on mě hodil do postele a začal mi strkat do pusi jeho penyse a pak do rozkrotí.Ale řekl mi at to nikomu neříkám proč??Odpovězte rychle děkuji

  eliška, 23. ledna 2011

  Ahoj Eliško,
  je moc dobře, že jsi toho kluka neposlechla, a svěřila se nám. Ještě je třeba, abys to co nejdříve řekla někomu v rodině, komu věříš. Může to být mamka, taťka, nebo někdo z tet, strýců, babiček, dědečků. Poradit nebo podpořit Tě může i některá z Tvých oblíbených učitelek.

  Protože to, co ten kluk dělal, se nesmí, je to dokonce trestné. Takové věci se mohou uskutečnit nejdříve až po 15tém roku věku, a navíc s tím musíš souhlasit. Ale většina děvčat zahajuje sexuální život daleko později, třeba v 18ti letech. Zkrátka, až v době, kdy mají chlapce, kterého mají rády už delší dobu, cítí se s ním dobře a bezpečně a nemusí se bát s ním o čemkoliv mluvit.

  Nesmí je přitom ničím a nijak zastrašovat a vyhrožovat jim. Ten kluk ví, že dělá něco, co se nesmí dělat, proto Ti vyhrožoval. Jsou to dospělí, kteří budou muset v této situaci udělat pořádek. Dbej na svoji bezpečnost, nezůstávej s ním už nikdy o samotě, to k čemu došlo, se už v žádném případě nesmí opakovat.

  Ještě k Tvé otázce, zda je to normální, že to bolelo. Při prvním styku to může bolet, může to ale být také známka nedostatečného připravení Tvého těla, protože jsi na tu situaci nebyla ani fyzicky, ani psychicky zralá. Právě toto je důvod, spolu s možnými následky, proč je sex povolen až po patnácti letech věku.

  Přejeme Ti, abys už nic takového neprožila. Modrá linka www.modralinka.cz

  Násilí

  Ahoj Alíku ,Tamaro,a další, Potřebuju poradit nikomu sem se stim ještě nesvěřila ale vám ano doufám ,že ani vy nikomu mé tajemství nevyzradíte ale já vám věřím.Když jsem byla na 1 táboře byla sem tam s jednim fakt super klukem a jelikož je mi teprve 13 tak jsme se spolu nemohli vyspat i když on chtěl ale já se bála a když jsem už chtěla jít do své chatky a on najednou zamkl a položil mě na postel a řekl:BUDE SE TI TO LÍBIT já začala křičet a on mě začel pomalu slíkat a pak do mě vniknul já sem se začala bát pak mě pustil a řek že když to někomu řeknu tak mě zmlátí ale nejhorší na tom je že se sním každý den potkávám ve škole jednou mě vzal k šatnám a začal mi strkat jazyk do pusy a to se opakovalo několikrát chce po mě abych s ním chodila ale já nechci a on mě pořát líbá a chce se semnou vyspat ve škole na záchodech ale já nechci a bojím se že to zase udělá násilím prosím poradte sem zoufalá:-(děkuji

  dívka 13 let, 13. listopadu 2010

  Ahoj z Modré linky,
  píšeš, že věříš, že Tvé tajemství nikomu nevyzradíme. My o tom, co Ti napíšeme samozřejmě s nikým mluvit nebudeme. Jestliže ale píšeš do Alíkovy poradny, odpověď na Tvůj dotaz bude na internetu přístupná všem, kdo se tam podívá. Pokud tedy chceš využít možnost, kdy se o tom, co píšeš, nikdo nedozví, můžeš se obrátit přímo na Modrou linku, více informací najdeš na adrese www.modralinka.cz.

  Pokud jde o to, co popisuješ - takové chování si ten kluk nesmí dovolovat. Je potřeba, aby ses začala bránit. Někdy stačí, když mu dáš najevo, že si jeho chování líbit nenecháš. To ale můžeš udělat tehdy, když víš, že se máš na koho obrátit, že by Ti mohl někdo pomoci.

  Je tedy důležité se s tím vším svěřit někomu dospělému, komu důvěřuješ. Ať už někomu z rodičů či jinému příbuznému, nebo třeba školnímu psychologovi, pokud jej ve škole máte, oblíbené učitelce. Dospělý člověk, kterému se svěříš potom může situaci řešit. Rozumím tomu, že máš strach, když Ti vyhrožuje.

  O to důležitější ale je, abys s tím nebyla sama a svěřila se někomu, kdo mu v tom zabrání. Než se začne situace řešit, může pomoci, když nebudeš sama, když budeš ve společnosti spolužáků, kamarádů tak, abys ho nemohla potkat, když budeš o samotě.

  Pro úplnost doplňuji, že jakékoliv vynucené sexuální aktivity jsou trestné. Pokud je tomu klukovi pod 15 let, jsou odpovědni jeho rodiče, v ostatních případech je trestně zodpovědný přímo ten kluk.

  Brzké vyřešení situace Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz

  Násilí

  Dobrý den,o víkendu jsme jeli k babičce.A byl tam i můj čtrnáctiletý bratránek který tam bydlí.Pak se šli ostatní projít a my jsme zůstali sami.Za pár minut tam přišli dva jeho kámoši.Ptali se mě jestli ... redakčně kráceno. Nelze zobrazit celý dotaz

  Aliska,12 let, 5. listopadu 2010

  Ahoj Alisko,
  o tom, co se stalo, je velmi nutné někomu říct. I když chápu, že je to pro Tebe trapné, mluvit o takových věcech. Ty jsi však nic špatného neudělala, to Ti kluci Tě přinutili. A za to by měli být potrestáni, a to důkladně.

  Pokud se to však nikdo nedozví, hrozí, že by to udělali i jiné dívce, nebo třeba někdy příště zase Tobě. Zkus popřemýšlet, komu z dospělých ve Tvém okolí nejvíc věříš (může to být máma, táta, teta, babička, učitelka ve škole, apod.). A tomu dospělému se pak svěřit.

  Bylo by dobré, kdybyste spolu zašli za psycholožkou a s ní se poradili, jak postupovat dál. Můžete zajít i do dětského krizového centra, tam pracují lidé, kteří jsou zvyklí řešit i takové případy. Bude nutné vše nahlásit i na policii, tam by Tě pak doprovodil někdo blízký dospělý, nebo i ta psycholožka. Vše se při vyšetřování podobných případů dělá tak, aby ten, komu se něco nepěkného stalo, se nemusel při vyšetřování cítit nepříjemně.

  Můžeš si taky zavolat na linku důvěry, buď na bezplatnou 116 111, nebo k nám na Modrou linku, nebo na jakoukoliv jinou. Tam by Ti taky mohli dát kontakty na nejbližší odborníky, kterým by ses mohla svěřit.

  Držíme Ti palce, Modrá linka www.modralinka.cz

  Násilí

  Ahoj alíku, je mi 13 a nedávno sem se zkusila řezat. Byli to jenom 4 čáry na ruce...ale pak sem tu skusila i na místách kde jsou žíly. A tvrdila jsem že už to neudělám...ale za pár dnů sem si zase vyřezala ale ne už do ruky...srdíčko na nohu...vůbec mě to nebolí...(všechno sem dělala kružítkem)...Ale největší problém je že ani nwm proč to dělám...NEMÁM DŮVOD SE ŘEZAT....ale přes to to dělám...myslíte že bych měla jít k psychiatrovi..??? ale ja bych nevěděla co mu říkat...:((

  Ahoj Lady,
  řezání a sebeubližování je bohužel problém více mladých lidí. Někteří z nich si ubližují, protože tak "řeší" svoje problémy, někteří jako Ty ani neví, proč to dělají. Může to ze začátku být opravdu i "jen tak", z nedostatku jiné činnosti. Může se ale stát, že s tím člověk nemůže přestat, pak je namístě navštívit odborníka, nejlépe psychologa, se kterým to všechno probere.

  Lady, řezat se Ti fakt neprospívá, ani tělu, ani duši. Řezat se tam, kde jsou žíly, může být život ohrožující. Řekni si, že už kružítko na řezání nepoužiješ, ani nic jiného. Taky o tom řekni někomu blízkému, za kým můžeš přijít nebo ho kontaktovat, když se Ti bude chtít říznout. Když se Ti přestat nepodaří, vyhledej, třeba ve škole, psychologa, nebo kdekoliv jinde, třeba za pomoci rodičů. Nemusíš vědět, co říkat, psycholog Ti pomůže povědět, co je třeba.

  Klidné dny Ti přeje, Modrá linka www.modralinka.cz

  Násilí

  Ahoj, mám takový problém, ale ne jenom já ,kromě jedné holky od nás ze třídy všechny holky o d nás ze třídy. Ten problém je sebepožkozování.. neboli řezání do rukou .. např. moje kamarádka Eva se řeže proto,protože jí opustil kluk a schválně před ní chodí s jeho "novou" eva už má rozřezanou ruku a nohu a chce pokračovat dál... navíc chce odemě abych jí třeba pujčila řezátko aby si mohla ořezat tužku s kterou se potom pořeže atd. nechci jí to pujčovat,skoušela sem jí to rozmluvit ale bezzvísledně... nakonec to dopadne skoro vždy tak,že jí to řezátko pujčím... ostatní holky k tomu taky mají důvody..... Naši se před měsícem rozvedli a tak jsem si skusila udělat na ruce taky malou čárku... a potom ještě jednu...docela to pomáhá ale nechci to dělat..chci abychom s tím cšechny přestali,jenže v našíé třídě se to dost rozšířilo... pomůžete nám prosím?? zdraví jussssy

  Jussssy ....... Amálka.... 14____***, 15. června 2010

  Amálko, odpovězte si všechny: v čem vám řezání pomáhá? Že jednu bolest přehlušíte další? Možná než řezání by vám udělalo lépe, kdybyste šly všechny třeba běhat a uhonily se tak, že už byste se nemohly ani pohnout. Nebo pokud nejde běhat, třeba udělejte na místě kliky, dřepy, sklapovačky dokud neodpodnete. Až budeš velká, budeš na sebe naštvaná, že máš pořezané ruce a jednou před klukem se budete všechny moc stydět. Pokud vám nepomůže tělesný pohyb, měly byste navštívit psychologa. A víš, že moc často neradím návštěvu odborníka. Tamara Cenková, Psychologická poradna Sluníčko

  Násilí

  Je mi 12let a občas trpím depresemi, vím, že to možná způsobuje puberta, ale neskončilo to jen u deprese. Jednou jsem prostě měla jeden problém a chtěla jsem se nějak uklidnit, nevím proč, ale sáhla jsem po nůžkách a dost hluboce jsem se střihla až do krve. Tajila jsem to před mamkou a říkala si, že se to spraví. Před týdnem jsem si však ustřihla asi tak 2cm dlouhý kus kůže. Z rány mi začala proudem téct krev, takže jsem měla špinavou halenku od krve. Mamce to bylo divné, ale já ji řekla, že jsem se prostě v tělocviku odřela. Nejhorší na tom je, že vždy když mě něco trápí, sáhnu po nůžkách a přemýšlím teď i o noži, který jsem jednou zkusila a bylo to mnohem lepší než nůžkami, mamce se to bojím říct, aby si o mně nemyslela, že jsem psychicky narušená. Ani ta bolest mi nevadí a připadá mi, že jsem na sebepoškozování nyní i závislá. Poraďte, co s tím mám dělat, protože mám na nadloktí už dlouhou jizvu od nože. Nevím, jestli to mám říct. Jsem skutečně psychicky labilní?

  Ádo, svěř se mamce a hlavně potřebuješ opravdu odbornou pomoc. Sebepoškozuješ se a to je potřeba léčit. Čím dřív se mamce přiznáš, tím dřív najdete řešení. NEODKLÁDEJ TO !!!!!! A dej vědět. Prosím, udělej to !!!!! Tamara Cenková, Psychologická poradna Sluníčko

  Násilí

  Ahoj Alíku, vím že to nepatří do pradny ale někomu to říct musím je mi 1ž let a chodíms jedním klukem.Když sem byla u něho doma řekl mi ať jdu do ložnice že za chvíli přijde potom přišel jen v trenýrkách a začal mě slíkat.Já sem říkala že ještě nechci.Ale on me slíkl potom si slíkl trenýrky a shodil mě na postel a strčil mi ho tam.Pak mi řk at si ho strčim do pusy jinak me zbije tak sem poslechla nikomu sem to zatim nerekla prosim porad

  Dobrý den, Kláro,
  předpokládám, že 1ž let znamená, že je Vám 16, proto volím vykání. Píšete, že Vás Váš kluk donutil k pohlavnímu styku, i přes Váš vyslovený nesouhlas a odpor. To, že je Váš kluk, neznamená, že má i nárok na něco víc. K pohlavnímu styku musí dát souhlas oba, jinak se jedná o znásilnění.

  Napadají mě k tomu dvě věci. Jednak je na zvážení, zda chcete pokračovat ve vztahu s klukem, který byl schopný Vás donutit k sexu i přes Váš nesouhlas. Co od něj můžete čekat příště? Další věc je, že to, co udělal, je trestný čin - znásilnění, jak jsem psala.

  Nejlépe by proto bylo, kdybyste se obrátila na někoho ve svém okolí, komu důvěřujete, svěřila se s tím, co se Vám stalo a spolu hledali možnosti, jak se zachovat dál - zda čin ohlásit na policii. Pokud nikoho takového ve svém okolí nemáte, můžete i anonymně zavolat na linku důvěry, obrátit se na Bílý kruh bezpečí či psychologa.
  Přejeme Vám hodně síly do dalších kroků a už jen příjemné zážitky se svými budoucími chlapci, Modrá linka www.modralinka.cz

  Násilí

  Ahojte, mám problém: ve škole mě pořád osahává jeden kluk. Už jsem mu říkala ať s tím přestane ale on říkal , že když to někomu řeknu tak mě zbije. Moc se ho bojím protože je o rok starší než já a dělá karate. Prosím pomozte!!

  Leona14, 14. února 2010

  Ahoj Leono,
  nikdo by Tě neměl osahávat ani Ti jinak ubližovat, nebo dělat něco, co je Ti nepříjemné. Takovému jednání je třeba učinit přítrž, a to hned zpočátku. Právě proto, že on je silnější, je jasné, že se proti němu nemůžeš bránit sama.

  Nevím, zda máš ve škole nějaké dobré kamarády nebo kamarádky, kteří by se za Tebe proti němu postavili a byli Ti oporou. To je jedna cesta. Vyhýbat se mu, pokud to jde, nebýt s ním nikde sama a obklopit se kamarády, kteří Tě budou hájit.

  Další cestou, a je možné obě cesty použít i souběžně, je obrátit se na někoho dospělého ve škole, někoho, komu důvěřuješ. Nějakého učitele, výchovného poradce, psychologa a tomu dotyčnému se svěřit. O další by se pak měl postarat on. Takové jednání totiž není možné si nechat líbit a strpět, to vede jenom k tomu, že se takové chování prohlubuje a nelepší. Nebudeš-li si vědět rady, můžeš zatelefonovat k nám, kontakty najdeš na www.modralinka.cz nebo na jinou, bližší, regionální linku důvěry - www.linkyduvery.cz.
  Přejeme Ti zklidnění situace ve škole. Modrá linka www.modralinka.cz

  Násilí

  Ahoj, mám rozvedené rodiče a bydlím s mámou. Máma si po rozvodu s tátou našla o 3roky mladšího chlapa jenže toho po roce zatkli a šel do vězení. Den na to si našla jiného a s tím si udělala dítě. Jenže ten ji po čase začal psychicky deptat a s mímy přibývajícím věkem se pustil i do mě.Od té doby mám noční můry a z ničeho nic třeba začnu brečet nebo se klepat. Před 2týdny se rozešli. A já , máma a mé dvě malé ségry (9 a 3let) ted bydlíme sami. Je to dost těžký protože jsme v pronajatém bytě který cení měsíčně částku cca 9.500KČ + jídlo apod. A máma má výplatu zhruba 16.000Kč. Nedá se to utáhnout a to je další problém. Dalším problémem je že Máma ted' začla hodně pít a tak mě doma psychicky deptá ještě víc. Dál jsem ted zhruba ctvrt roku nebyla u táty a ten je na me ted nastvany spolu se zbytkem cele jeho rodiny.. Z toho mam prepadovky smutku temer denne.. A jeste ke vsemu jsem se rozešla s klukem a to me dorazilo uplně nejvíc. Často mě přepadají myšlenky na sebevraždu. Co mám dělat?

  Denča-12let, 12. února 2010

  Ahoj Denčo,
  to, co uvádíš, je více než dost pro dospělého, natož pro Tebe. Citlivě vše vnímáš a je dobře, že ses svěřila. Tvé myšlenky na sebevraždu, smutek a pláč jsou reakcí na to, co se Tě tak bezprostředně dotýká. Je to zároveň volání po pomoci, které se Ti má dostat. Nevím, jestli o tom ví rodina otce a otec, zda to ví rodina matky. Totiž tam všude jsou lidé, kteří Tě znají, mezi nimiž můžeš najít osobu, která by Ti mohla pomoci. Už jsi toho vydržela dost, Tvé síly na to ale nemohou stačit.

  Pokud bys nenašla pomoc v širší rodině otce a matky, lze se obrátit třeba na výchovnou poradkyni či metodičku prevence, školního psychologa, pokud ve škole nějakého máte. Ať už osobně nebo prostřednictvím schránky důvěry na škole. Jestliže bys ani na škole nenašla nikoho, komu bys důvěřovala, mohou Ti poradit někoho a něco na nejbližší lince důvěry, www.linkyduvery.cz.

  Ty sama se zdarma můžeš obrátit na Linku bezpečí 116 111, non stop, volat můžeš z kteréhokoli veřejného telefonu, budky. Případ ně můžeš zkusit Fond ohrožených dětí(pomáhají i matkám v nouzi), www.fod.cz.
  Přejeme Ti hodně štěstí a držíme palce Modrá linka www.modralinka.cz

  Násilí

  Ahoj alíku stane se mi něco no jedna kamarádka a ještě jiné kamarádky se domluvili že mi něco provedou a když sem slpala probudili mě 2 mi drželi nohy a ruce a ta třetí vindala z batophu vybráto ptala sem se kde ho vzala prý si ho koupila sestra a nepoužila ho a začla mi tam ten vybrátor strakat.Nestane se mi nic?

  11letá holka, 30. ledna 2010

  Milá holko, pokud se to opravdu stalo, tak vše řekni rodičům. Takové věci se dít nesmí. Rodiče už budou vědět, co dělat. Řekni to... Alík