Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Nástěnka

Ahoj
Nezamykají se náhodou stejné nástěnky?
Hledala jsem nástěnky a našla jsem hned několik s názvem Harry Potter
Tak proč je zamklá nástěnka Taylor Swift is best jenom proto že tam zakladatelka psala anglicky. A Potrové nejsou zamklé? Tak prosím o vysvětlení proč je několik Harry Potterů.

Nástěnka Taylor Swift is best byla psaná anglicky, ale nebyla o angličtině. Založil ji mimochodem uživatel, který se připojuje k internetu v ČR, takže jeho vytrvalá hra na rodilého Angličana působí poněkud nepřesvědčivě. :-)

Cizojazyčné nástěnky tu nechceme, protože jim část lidí nerozumí a nejde v nich rozumně vymáhat dodržování pravidel. Kdyby si třeba někdo stěžoval, že mu v nástěnce o kočkách svahilsky nadávají, tak by správce nevěděl, jestli je to pravda, pokud svahilsky neumí. Takže pokud tématem nástěnky není přímo cizí řeč, měla by být česky (nebo slovensky).

Opakované nástěnky se skutečně od určité doby důsledněji zamykají (a mnohdy i později mažou). Starší nástěnky z méně důsledných dob mohly přežít, částečně i proto, že je škoda zarazit rozběhnuté debaty plné bezproblémových příspěvků jen proto, že zakladatel nástěnky nedával pozor.

Nástěnka

Nebyl tu smajlík srdíčka? ctrlv.cz/gFZe

Nástěnka

Prosím, bylo by možné zamknout nebo smazat všechny mé nástěnky? Nikdo na ně nechodí.

Ahoj,
jestli na ně nikdo nechodí, tak brzy v seznamu zmizí někde daleko dole a nikomu nebudou překážet. A kdyby na ně přece jen někdo chtěl napsat, není na tom nic špatného. Myslím, že mazat nebo zamykat je zbytečné.

Nástěnka

Ahoj,
Nevím, jestli už tu byl nějaký podobný dotaz, ale nenašla jsem ho. Jak mohu vymazat svoji nástěnku?
Předem díky za odpověď. :)

Ahoj,
je nutné napsat dopis někomu ze správců Alíka a uvést dobrý důvod. Bezdůvodné mazání neprovozujeme.

Nástěnka

Jde zamčená nástěnka odemknout?

Jde, ale proc by to nekdo delal? Vetsinou je zamcena z dobreho duvodu.

Nástěnka

Ahoj, omlouvám se za to že nemám moc přehled, ale co znamenají ty hvězdičky u některých nástěnek, před jejím zakladatelem?

Myslíš ty hvězdičky u nástěnek, které sis přidala mezi oblíbené? Hádej. ;-)

Nástěnka

Když prohlížím nějaké nástěnky, tak třeba u 1 nebo u 2 nástěnek vidím, že nevím, kdo ji založil...? Mám tam bílo a když na ni kliknu, tak není tam jméno. Předem díky za odpověď.

Ano, vidíš. :->

Některé nástěnky existovaly odjakživa, neměly žádného konkrétního zakladatele. Dodrátoval jsem tam včera jako jejich autora Alíka, aby se tomu přestali diskutéři divit. :-)

Nástěnka

Ahoj,
založila jsem nástěnku zvláštní přezdívky zatoulaných.
Není proti pravidlům, že se tam diskutuje o uživatelích?

Není to proti pravidlům. Pokud se na ně nenadává.

Nástěnka

Proč se některé nástěnky smažou a jiné jen zamknou?

Protože ve smazané nástěnce by sis nemohla přečíst důvod, proč byla smazaná. K zamčeným nástěnkám se možná později vrátím a smažu je.

Nástěnka

Ahoj Aliku a kamarádi! Mohu se zeptat, jak změnit nazev nastenky? Děkuji za odpoved.

Ahoj,
pokud je ke změně názvu nástěnky nějaký skutečně vážný důvod, tak napiš některému správci Alíka žádost o změnu včetně přesného určení, o kterou nástěnku jde, a s uvedením důvodu, proč chceš nástěnku přejmenovat.

Nástěnka

Ahoj,
když do nástěnky něco napíšu a odešlu, proč nemůžu napsat hned další příspěvěk? ukazuje se mi tam jen že to můžu opravit...ale když tam přijdu třeba po 2 hodinách, napsat tam něco můžu. Nebo pokud tam někdo něco napíše...

Ahoj,
tato úprava byla udělána proto, že někteří uživatelé psali do nástěnek spoustu po sobě jdoucích příspěvků, třeba i dost krátkých, takže pak třeba na první stránce nástěnky nebyl vidět příspěvek od nikoho jiného. A to není účelem nástěnek. Takže když někdo má potřebu ještě něco dodat po odeslání příspěvku, může to ještě doplnit do téhož příspěvku a ne psát další a další a další...

Nástěnka

Můžu odstranit nástěnku?

Nástěnky můžou mazat jen správci.

Příště si prosím název své nástěnky nahlas přečti, než formulář odešleš, předejdeš tím překlepům. Jakmile při tom předčítání narazíš NA VELKÁ PÍSMENA, tak to pořádně zakřič, protože velká písmena značí neurvalý křik :-|

Nástěnka

Ahoj, našla jsem jednu nástěnku která je plná nesmyslných příspěvků. Je to tahle: www.alik.cz/n/slovni-fotbal-pro-toho-kdo-se-nudi. Můžete s tím prosím něco udělat?
Děkuji
VeverkaČiperka123 (Adélka)

Ahoj,
děkujeme za upozornění, něco jsme s tím udělali.

Nástěnka

Dá se smazat nástěnka? Jestli ano, tak jak?

Holka2007, 9. prosince 2017

Ahoj,
ano, nástěnku je možné smazat. Je potřeba napsat Správci Alíka, o jakou nástěnku jde a také nějaký dobrý důvod, proč si ji přeješ smazat. Nástěnky by se totiž měly rušit jen ve výjimečných případech.

Nástěnka

Ahoj,
jak se dá smazat nástěnka a přejmenovat nástěnka?
Díky za odpověď.

Ahoj,
uživatel sám nemůže. Ale může požádat správce, ale je dobré k tomu uvést dobrý důvod. Ke smazání i k přejmenování.
Přejmenování je vhodné například tehdy, když uživatel při zakládání nástěnky udělá překlep nebo pravopisnou chybu.

Nástěnka

Ahoj Alíku a správci, proč mají někteří v příspěvku na nástěnce tento znak: �� ?

Protože vkládají smajlíky přes klávesnici na svém dotykovém zařízení (na tabletu nebo mobilu) a tyto znaky (tzv. emoji) se neukládají správně. Moc nechápu, proč to dělají i opakovaně, když vidí, že to nefunguje :-)

Tento problém se vyřeší, až nasadíme novou sadu smajlíků, viz www.alik.cz/n/zavedeme-nove-smajliky-hlasujte-pro-tri-moznosti

Nástěnka

Ahoj.
Jak mám vymazat svůj článek na nástěnce.

Ahoj,
v současné době uživatel nemůže sám smazat svůj příspěvek na nástěnce. Pokud má skutečně vážný důvod, proč potřebuje svůj příspěvek smazat, může napsat některému správci Alíka a ten důvod uvést. Ale vážný důvod, to neznamená, že bude někdo hromadně psát příspěvky a vzápětí žádat jejich smazání.

Nástěnka

Dobrý den,

přidal jsem nástěnku Slovní kopaná psanou v hebrejštině (z části). Na začátku, když jsem psal, text se zobrazoval zcela normálně, ale jakmile jsem nástěnku odeslal, ukázalo se místo alefbetem psaného textu mnoho otazníků. S tím jsem nepočítal, a pro bych chtěl poprosit, pokud zde hebrejsky opravdu psát nelze (což je pochopitelné) o smazání této nástěnky.

Hebrejština už funguje.
Připiš do té nástěnky, jak jsi ji chtěl pojmenovat, a já název upravím.

Nástěnka

Ahoj, mám na vás dotaz - kam jste schovali sekci „Stálé nástěnky“?
S pozdravem Ada30

Nyní už jsou všechny nástěnky stálé, protože mazat obsah jen proto, že k němu nikdo dál nepřispívá, je ošklivé. Nějaké lepší členění nástěnek do sekcí připravujeme... zatím je všechno jeden dlouhý seznam. Způsob řazení si můžeš změnit kliknutím na záhlaví příslušného sloupce (takže jde krom výchozího řazení podle času posledního příspěvku řadit i podle abecedy, podle celkového počtu příspěvků i podle času založení).

Seznam svých oblíbených nástěnek najdeš na své vizitce.
Nemůžeš-li najít něco konkrétního, napiš mi prosím přes poštu, podívám se po tom...

Nástěnka

aho co je to spamování

Zasílání nevyžádaných a rušivých zpráv ve velkém množství.