Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Nástěnka

Můžu odstranit nástěnku?

Nástěnky můžou mazat jen správci.

Příště si prosím název své nástěnky nahlas přečti, než formulář odešleš, předejdeš tím překlepům. Jakmile při tom předčítání narazíš NA VELKÁ PÍSMENA, tak to pořádně zakřič, protože velká písmena značí neurvalý křik :-|

Nástěnka

Ahoj, našla jsem jednu nástěnku která je plná nesmyslných příspěvků. Je to tahle: www.alik.cz/n/slovni-fotbal-pro-toho-kdo-se-nudi. Můžete s tím prosím něco udělat?
Děkuji
VeverkaČiperka123 (Adélka)

Ahoj,
děkujeme za upozornění, něco jsme s tím udělali.

Nástěnka

Dá se smazat nástěnka? Jestli ano, tak jak?

Holka2007, 9. prosince 2017

Ahoj,
ano, nástěnku je možné smazat. Je potřeba napsat Správci Alíka, o jakou nástěnku jde a také nějaký dobrý důvod, proč si ji přeješ smazat. Nástěnky by se totiž měly rušit jen ve výjimečných případech.

Nástěnka

Ahoj,
jak se dá smazat nástěnka a přejmenovat nástěnka?
Díky za odpověď.

Ahoj,
uživatel sám nemůže. Ale může požádat správce, ale je dobré k tomu uvést dobrý důvod. Ke smazání i k přejmenování.
Přejmenování je vhodné například tehdy, když uživatel při zakládání nástěnky udělá překlep nebo pravopisnou chybu.

Nástěnka

Ahoj Alíku a správci, proč mají někteří v příspěvku na nástěnce tento znak: �� ?

Protože vkládají smajlíky přes klávesnici na svém dotykovém zařízení (na tabletu nebo mobilu) a tyto znaky (tzv. emoji) se neukládají správně. Moc nechápu, proč to dělají i opakovaně, když vidí, že to nefunguje :-)

Tento problém se vyřeší, až nasadíme novou sadu smajlíků, viz www.alik.cz/n/zavedeme-nove-smajliky-hlasujte-pro-tri-moznosti

Nástěnka

Ahoj.
Jak mám vymazat svůj článek na nástěnce.

Ahoj,
v současné době uživatel nemůže sám smazat svůj příspěvek na nástěnce. Pokud má skutečně vážný důvod, proč potřebuje svůj příspěvek smazat, může napsat některému správci Alíka a ten důvod uvést. Ale vážný důvod, to neznamená, že bude někdo hromadně psát příspěvky a vzápětí žádat jejich smazání.

Nástěnka

Dobrý den,

přidal jsem nástěnku Slovní kopaná psanou v hebrejštině (z části). Na začátku, když jsem psal, text se zobrazoval zcela normálně, ale jakmile jsem nástěnku odeslal, ukázalo se místo alefbetem psaného textu mnoho otazníků. S tím jsem nepočítal, a pro bych chtěl poprosit, pokud zde hebrejsky opravdu psát nelze (což je pochopitelné) o smazání této nástěnky.

Hebrejština už funguje.
Připiš do té nástěnky, jak jsi ji chtěl pojmenovat, a já název upravím.

Nástěnka

Ahoj, mám na vás dotaz - kam jste schovali sekci „Stálé nástěnky“?
S pozdravem Ada30

Nyní už jsou všechny nástěnky stálé, protože mazat obsah jen proto, že k němu nikdo dál nepřispívá, je ošklivé. Nějaké lepší členění nástěnek do sekcí připravujeme... zatím je všechno jeden dlouhý seznam. Způsob řazení si můžeš změnit kliknutím na záhlaví příslušného sloupce (takže jde krom výchozího řazení podle času posledního příspěvku řadit i podle abecedy, podle celkového počtu příspěvků i podle času založení).

Seznam svých oblíbených nástěnek najdeš na své vizitce.
Nemůžeš-li najít něco konkrétního, napiš mi prosím přes poštu, podívám se po tom...

Nástěnka

aho co je to spamování

Zasílání nevyžádaných a rušivých zpráv ve velkém množství.

Nástěnka

Ahojky, uživatel kosinova udělal nástěnku s názvem hledám holku, tak pa.

To zní jako poměrně snadné zadání, protože na Alíkovi jsou desítky tisíc holek. Je to jako hledat půlku kupky sena v kupce sena :-D
Může použít také nově zprovozněné hledání www.alik.cz/u

Tak pa. Příště, až se budeš chtít na něco zeptat, nezapomeň položit otázku ;-)

Nástěnka

Jak můžu smazat nástěnku?

Ahoj,
pokud chceš smazat nástěnku, napiš Správci Alíka nejlépe do alíkovské pošty. Zdůvodni, proč chceš danou nástěnku smazat; Správce Alíka Tvoji žádost posoudí a podle toho pak nástěnku případně zruší.

Nástěnka

Ahoj, jak si mohu „oblíbit“ některou nástěnku?

Funkci na oblíbení nástěnky jsem právě teď dodělal. U jejího popisu se nyní ukazuje odkaz oblíbit nebo znelíbit.

Nástěnka

Ahoj,mám založenu nástěnku příběh na pokračování a vždy mi šly mazat příspěvky,které se mi do příběhu nehodily.Nyní už to nelze?Jak smazat příspěvek od jiného uživatele,který v příběhu nechci?

Ahoj,
ano, zatím uživatelé nemohou smazat příspěvky na nástěnkách, ale časem tato možnost možná bude zase doplněna. Nyní máš možnost napsat Správci Alíka, který Tvoji žádost o smazání příspěvků na nástěnce posoudí a případně daný příspěvek z nástěnky odstraní.
Zkus tedy napsat prostřednictvím alíkovské pošty dopis např. Správci Alíka Pralinka2 a požádej ho o výše uvedené. Děkujeme za trpělivost.
ALX75 - Správce Alíka

Nástěnka

Když uživatel Alíka založí stejnou nástěnku po druhé, protože první byla smazána, může tam psát stejné příspěvky, jako na tu první nebo je to porušení pravidel, děkuji

Ahoj,
pokud nástěnka zanikla z důvodu, že na ni už dlouho nikdo nic nenapsal (tedy z důvodu neaktivity a proto, že nebyla ve stálých nástěnkách), a následně si založíš novou nástěnku na stejné téma, tak se o porušení pravidel Alíka nejedná. Na danou nástěnku můžeš psát stejné nebo podobné příspěvky jako na tu předchozí.
Na novém Alíkovi už nástěnky pro neaktivitu zanikat nebudou, jen se posunou na další stránky.
Pokud byla však nástěnka zrušena (smazána) Správcem Alíka pro její nevhodnost na Alíka, a Ty bys založil novou nástěnku na dané téma znovu a psal do jí stejné příspěvky jako na tu předchozí, tak v tom případě bys porušil pravidla Alíka hned několikrát a v tomto případě by Ti byla nástěnka nejen zrušena znovu, ale zřejmě by následoval i nějaký další postih, například i blokace Tvé přezdívky.
O nástěnkách se také můžeš dočíst v novém článku v Alíkovinách: www.alik.cz/a/nova-podoba-alik-cz
ALX75 - Správce Alíka

Nástěnka

chtela bych k vam na nastenku dat že zapůjčuji dětské kostymy bylo by to možne ?

Pokud je půjčuješ zdarma nebo pokud jsi soukromá osoba, pak ano. Pokud se jedná o placenou službu nebo reklamu na komerční aktivitu, pak ne.

Nástěnka

Ahoj Alíku. Chci se zeptat, jak si mám založit svoji vlastní nástěnku. Prosím o co nejrychlejší dpověď

Michča, 11. ledna 2017
Nástěnka

Ahoj vsichni, smazala se mi nastenka Klub milovniku Nickelodeonu ale stale je na me vizitce ale bez prispevku. Jak je to mozny? Dekuju za odpoved.

Při zakládání nástěnky sis nejspíš pořádně nepřečetla pravidla ohledně nástěnek. Dočteš se tam mimo jiné i toto: "...Pokud do ní ale při založení nenapíšeš první příspěvek, déle než 14 dní se v ní neobjeví příspěvek nový nebo její název bude obsahovat nadbytek nesmyslných znaků (. # % @ apod.), uvolní místo jiným a bude smazána!"
Pravděpodobně se ve tvé nástěnce 14 dní neobjevil nový příspěvek a nástěnka zanikla.

Nástěnka

ahoj když se mi smaže nástěnka ajá jí chci založit znovu mohu jí istejně pojmenovat nebo musím nák jinak´ a jenák omezeno kolikrát mohu stejnou nástěnku založit děkuji hezký zbytek prázdnin

Do nástěnky je potřeba pravidelně přispívat, jinak ji automaticky zrušíme. Přesto pak můžeš založit novou, počet není omezen.

Nástěnka

ahoj když si nikdo založí nástěnku a pro málo příspěvků mu ji alík smaže může si založit stejnou nástěnku znovu nebo je to porušení pravidel

Ahoj, není to porušení pravidel, můžeš nástěnku založit znovu.

Nástěnka

Ahoj Alíku, když založím nástěnku tak to zmizne. Jak to? Děkuji.

Josef1299, 12. listopadu 2015

Při zakládání nástěnky ses mohl dočíst mimo jiné i toto: "... Pokud do ní ale při založení nenapíšeš první příspěvek, déle než 14 dní se v ní neobjeví příspěvek nový nebo její název bude obsahovat nadbytek nesmyslných znaků (. # % @ apod.), uvolní místo jiným a bude smazána!"