Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Nástěnka

Nemůžu dohledat nástěnku, jmenuje se Dárek pro kluka, už je to déle co jsem ji zakládala. Jednou se mi ji tuším našla na svém profilu, ale teď ji nikde nevidím, zkoušela jsem i hledat na kamarádech, kde jsem všechny nástěnky seřadila abecedně, jak jste radili níže, a není tam :( prosím, poradťe.. děkuji J. V.

Jana Valešová 7335, 11. listopadu 2015

Při zakládání nástěnky sis nejspíš pořádně nepřečetla pravidla ohledně nástěnek. Dočteš se tam mimo jiné i toto: "...Pokud do ní ale při založení nenapíšeš první příspěvek, déle než 14 dní se v ní neobjeví příspěvek nový nebo její název bude obsahovat nadbytek nesmyslných znaků (. # % @ apod.), uvolní místo jiným a bude smazána!"
Pravděpodobně se ve tvé nástěnce 14 dní neobjevil nový příspěvek a nástěnka zanikla.

Nástěnka

Ahoj Alíku chci se zeptat jak můžu upravit nástěnku.
Potřebuji změnit nadpis, a odstranit jednu nástěnku.

klarka-11, 22. dubna 2015

Napiš dopis některému ze správců Alíka. Zkus se obrátit třeba na Pralinku2.

Nástěnka

Ahoj Alíku a Mari1, mám malý problém ostatně jako všichni tady. Měla jsem nástěnku v oblíbených nástěnkách ale ta mi zmizela, ale já jsem ji neodstranila, ona mi z těch oblíbených zmizela sama, a nejde mi tam vrátit zpátky, klikám na na Přidat do oblíbených a nic se neděje, pořád to tam není. (nástěnka se jmenuje Jen pro NÁS vozíčkáře!)

Děkuji za vysvětlení tohoto problému.

Zkus použít jiný prohlížeč - MozillaFirefox, GoogleChrome či jiný. Pokud se ti objeví problém i v jiných prohlížečích, pak napiš o tomto problému na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.

Nástěnka

Ahoj. Bude vadit, když si ve alíkovině nebo v nástěnce (v souvislosti) zmíním svůj blog?

Pokud to nebude vyložene reklama, ale budeš psát třeba o svých zálibách a zmíníš i svůj blog. Tak by to asi vadit nemělo. Zkus vložit svůj příspěvek na nástěnku a pak napiš např. správci Alíka Pralinka2. Požádej ho, ať se na příspěvek podívá, zda ho tak může mít napsaný, zda neporušuje pravidla.

Nástěnka

Ahoj Alíku,
na svou nástěnku jsem dala dva příspěvky, ale teď tam není ani jeden. Jak je to možné - otázka upravena poradcem

květinka737, 21. července 2014

Pomohl by název nástěnky, ale hádám, že máš nástěnku uloženou v záložkách, proto ji jakoby můžeš zobrazit, přestože byla zrušena. Vidíš jen název nástěnky, ale nic v nástěnce není napsané. Pokusíš se napsat příspěvek, ale on se nezobrazí, protože stránka s tvou nástěnkou již není.
A důvod zrušení nástěnky? Ten najdeš v textu, když si nástěnku zakládáš. Je tam mj. psáno: "...Pokud do ní ale při založení nenapíšeš první příspěvek, déle než 14 dní se v ní neobjeví příspěvek nový nebo její název bude obsahovat nadbytek nesmyslných znaků (. # % @ apod.), uvolní místo jiným a bude smazána!"

Nástěnka

AHOJ ALÍKU,
CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT JAK SE MAŽE NÁSTĚNKA? PŘEDEM DĚKUJI ZA ODPOVĚD. - otázka upravena poradcem

Napiš požadavek o smazání své nástěnky některému ze správců Alíka.

Nástěnka

Zdravím, mám technický dotaz. Mám svoji nástěnku a stalo se, že jsem se uklikl a jeden příspěvek se mi tam zobrazil dvakrát. Tak jsem chtěl ten jeden svůj smazat, aby mi tam nedělal zbytečný binec. :) Ale zjistil jsem, že minimálně své příspěvky ve své nástěnce nemůžu smazat. Nevím, jak u příspěvků ostatních, zatím nebyl důvod něčí mazat, tak jsem to ani nezkoušel.
Můj dotaz zní: Je to nějaká chyba, že mi to nejde nebo vlastní příspěvky nemůžu ze své nástěnky vymazat? :) Děkuji za odpověď.
Tomáš - otázka upravena poradcem

Napiš o tomto problému na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.
Alík a správci

Nástěnka

Dobrý den,
potřebovala bych poradit zkoušela jsem už dvakrát založit stůl s názvem ŠKOLNÍ OLYMPIÁDY A JINÉ PROBLÉMY DOBRÉ ŽAČKY vždy mi vydržel jeden den, zkoušela jsem to podruhé a zase to stejné je to chyba v mém počítači? nebo ty stoli vydrží jen jeden den? děkuji Lenka
- otázka upravena poradcem

Ahoj Lenko,zkus si pořádně přečíst text, který je pod okénkem, kam píšeš název nástěnky, kterou se právě chystáš založit.

Dočteš se tem mj. toto: "Pokud do ní ale při založení nenapíšeš první příspěvek, déle než 14 dní se v ní neobjeví příspěvek nový nebo její název bude obsahovat nadbytek nesmyslných znaků (. # % @ apod.), uvolní místo jiným a bude smazána!"

Nástěnka

Ahoj Alíku, chtěla bych se zeptat, jestli můžu smazat svojí nástěnku, když mi najednou přijde nesmyslná?
Dík za radu :) - otázka upravena poradcem

Pokud už svou nástěnku nechce, tak napiš některému ze správců Alíka. Jistě ti pomůže se smazáním nástěnky.

Nástěnka

milý Alíku,udělala jsem si násťenku.Ale kdy jsem zní vijela a pak jsem se na ní chtěla za pár minut nebyla jak je to možné?

Pokud si zakládáš novou nástěnku, tak úplně dole pod zadáním názvu nové nástěnky je tento text: Můžeš přidat nástěnku na libovolné téma. Tvá nástěnka bude zařazena mezi NOVÉ. Ty na ní budeš "moderátorem", takže budeš moci vymazat kterýkoliv příspěvek! Pokud se v ní bude čile a smysluplně debatovat, časem ji zařadím do některé ze stálých kategorií. Pokud do ní ale při založení nenapíšeš první příspěvek, déle než 14 dní se v ní neobjeví příspěvek nový nebo její název bude obsahovat nadbytek nesmyslných znaků (. # % @ apod.), uvolní místo jiným a bude smazána!

Ahoj, Alík

Nástěnka

Ahoj, potřebovala bych poradit, jak můžu zařídit, aby se nějaká z mých nástěnek zařadila do nějakého témata. (Myslím, aby nebyla mezi nezařazenýma.) Předem děkuji za odpověď :).

SVERYAS, 19. srpna 2013

Ahoj,
odpověď najdeš v článku v Alíkovinách.
Pralinka2

Nástěnka

Ale ta nástěnka existuje!Jenom v ní už nejsou žádné komentáře!?

Limetka, 18. srpna 2013

Ahoj,
pokud nástěnka zanikne, jsou z ní veškeré příspěvky smazány. Máš-li tuto nástěnku ve svém prohlížeči uloženou v záložkách, tak se ti zobrazí přesně tak, jak uvádíš. Nejsou na ní žádné příspěvky. Do zrušené nástěnky není možné psát, přestože ji tvůj prohlížeč díky záložce jakoby najde. Je to stejné, jako by ses snažil psát na fotografii své nástěnky.
Mari1

Nástěnka

Ahoj Alíku Mám nástěnku TOMÁŠ KLUS,bylo tam několik komentářů a já nic nesmazala.Proč najednou z té nástěnky zmizely?!A proč se mi taky smazala 1 úplně celá nástěnka? Děkuji za radu tvá Limetka

Limetka, 15. srpna 2013

Zřejmě v ní nebyl žádný nový příspěvek po dobu 3 týdnů, pak se nástěnka maže automaticky. Haf! Alík

Nástěnka

Za jak dlouho se smažou nástěnky? Přede děkuji.

SVERYAS, 11. srpna 2013

Koukám, že nečteš informace, když je máš před sebou. Při zakládání nástěnky máš před očima tento text:


Můžeš přidat nástěnku na libovolné téma. Tvá nástěnka bude zařazena mezi NOVÉ. Ty na ní budeš "moderátorem", takže budeš moci vymazat kterýkoliv příspěvek! Pokud se v ní bude čile a smysluplně debatovat, časem ji zařadím do některé ze stálých kategorií. Pokud do ní ale při založení nenapíšeš první příspěvek, déle než 14 dní se v ní neobjeví příspěvek nový nebo její název bude obsahovat nadbytek nesmyslných znaků (. # % @ apod.), uvolní místo jiným a bude smazána!

Mari1
Nástěnka

Ahoj Alíku :( Moc mě to trápí.....Mám moc nástěnek,a chci je dát prič všechny jak to mám udělat ani jedna se mi nezrušila :( Odpověz mi :33* Děkuju Elis2005

Elis2005(pravá přezdívka na Alíkovi), 11. srpna 2013

Nástěnky bez nových příspěvků se zruší automaticky nejpozději do 3 týdnů. Haf! Alík

Nástěnka

Když chci napsat do nástěnky, tak se mi to někdy nechce odeslat. Zkouším to pořád, ale nejde to. Čím to je? Předem dík za odpověď. :)

Prosím, napiš na alik@alik.cz, dej vědět o kterou nástěnku se jedná, ke které přezdívce. Díky. Alík

Nástěnka

Ahoj Alíku! Můj dotaz je ohledně nástěnek.Založila jsem si nástěnku,měla jsem tam asi nějak 2.příspěvky,ale nástěnka se mi smazala.Může to být například tím,že jsem na nástěnku dlouho nic nepřidávala? Předem Ti děkuji za odpověď.

Pokud na nástěnku nepřibude žádný příspěvek po dobu 3 týdnů, nástěnka se automaticky maže. Haf! Alík

Nástěnka

Ahoj Alíku, založila jsem nástěnku http://alik.idnes.cz/nastenka.asp?idDiskuse=alik-nastenka-b9c9a8eb81 Nástěnka-Pro všechny holky :). Měla jsem tam hodně příspěvků, asi 20-40? Nevím. Když jsem se tam dneska podívala, nebyl tam ani jeden. Nic jsem nemazala, jsem si jistá. Když jsem chtěla napsat nový, neodeslal se. Klikala jsem na tlačítko odeslat snad stokrát, ale nic. Na své vizitce, kde jsem vždycky měla Nástěnky: Oblíbení zpěváci a Nástěnka pro všechny holky, jak jsem psala, zase nic nebylo. Myslím ty Nástěnky, prostě zmizely, všechno ostatní je v pořádku. Co mám dělat? Založit novou nástěnku? Byla by to škoda, ale jestli by to jinak nešlo... Díky :(

anniesweetheart, 17. července 2013

Pokud 3 týdny nikdo do nástěnky nic nenapíše, nástěnka se smaže. Ookud chceš udržet svou nástěnku "živou", musíš do ní pravidelně přispívat. Haf! Alík

Nástěnka

ahoj, Alíku.napsala jsem kamarádce aby my napsala něco do nástěnky .ale kamarádka my psala že se jí to tam neobjevuje.tak jsem ji psala, atˇ si ji dá do oblíbených. ale psala že se jí to tam neoběvilo.já to taky skusila ale nic se my tam taky neobjevylo .pomocmy proím.

Stále platí, že na své vizitce žádnou nástěnku nemáš. Pokud ji založíš a nebude fungovat, napiš na alik@alik.cz. Haf! Alík

Nástěnka

ahoj alíku ,napsala jsem kamarádce aby my něco napsala do moji nové nástěnky.ale psala že se jí to tam neoběvuje.tak jsem tam skusila něco sama napsat ale taky my se tam nic neoběvilo, prosím pomocmy.

U tvé přezdívky nevidím v administraci žádnou založenou nástěnku. Prosím, založ ještě jednou a pokud nebude fungovat, napiš na alik@alik.cz. Haf! Alík