Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Nástěnka

  Ahoj Aliku a kamarádi! Mohu se zeptat, jak změnit nazev nastenky? Děkuji za odpoved.

  Ahoj,
  pokud je ke změně názvu nástěnky nějaký skutečně vážný důvod, tak napiš některému správci Alíka žádost o změnu včetně přesného určení, o kterou nástěnku jde, a s uvedením důvodu, proč chceš nástěnku přejmenovat.

  Nástěnka

  Ahoj,
  když do nástěnky něco napíšu a odešlu, proč nemůžu napsat hned další příspěvěk? ukazuje se mi tam jen že to můžu opravit...ale když tam přijdu třeba po 2 hodinách, napsat tam něco můžu. Nebo pokud tam někdo něco napíše...

  Ahoj,
  tato úprava byla udělána proto, že někteří uživatelé psali do nástěnek spoustu po sobě jdoucích příspěvků, třeba i dost krátkých, takže pak třeba na první stránce nástěnky nebyl vidět příspěvek od nikoho jiného. A to není účelem nástěnek. Takže když někdo má potřebu ještě něco dodat po odeslání příspěvku, může to ještě doplnit do téhož příspěvku a ne psát další a další a další...

  Nástěnka

  Můžu odstranit nástěnku?

  Nástěnky můžou mazat jen správci.

  Příště si prosím název své nástěnky nahlas přečti, než formulář odešleš, předejdeš tím překlepům. Jakmile při tom předčítání narazíš NA VELKÁ PÍSMENA, tak to pořádně zakřič, protože velká písmena značí neurvalý křik :-|

  Nástěnka

  Ahoj, našla jsem jednu nástěnku která je plná nesmyslných příspěvků. Je to tahle: www.alik.cz/n/slovni-fotbal-pro-toho-kdo-se-nudi. Můžete s tím prosím něco udělat?
  Děkuji
  VeverkaČiperka123 (Adélka)

  VeverkaČiperka123, 14. prosince 2017

  Ahoj,
  děkujeme za upozornění, něco jsme s tím udělali.

  Nástěnka

  Dá se smazat nástěnka? Jestli ano, tak jak?

  Holka2007, 9. prosince 2017

  Ahoj,
  ano, nástěnku je možné smazat. Je potřeba napsat Správci Alíka, o jakou nástěnku jde a také nějaký dobrý důvod, proč si ji přeješ smazat. Nástěnky by se totiž měly rušit jen ve výjimečných případech.

  Nástěnka

  Ahoj,
  jak se dá smazat nástěnka a přejmenovat nástěnka?
  Díky za odpověď.

  Ahoj,
  uživatel sám nemůže. Ale může požádat správce, ale je dobré k tomu uvést dobrý důvod. Ke smazání i k přejmenování.
  Přejmenování je vhodné například tehdy, když uživatel při zakládání nástěnky udělá překlep nebo pravopisnou chybu.

  Nástěnka

  Ahoj Alíku a správci, proč mají někteří v příspěvku na nástěnce tento znak: �� ?

  Protože vkládají smajlíky přes klávesnici na svém dotykovém zařízení (na tabletu nebo mobilu) a tyto znaky (tzv. emoji) se neukládají správně. Moc nechápu, proč to dělají i opakovaně, když vidí, že to nefunguje :-)

  Tento problém se vyřeší, až nasadíme novou sadu smajlíků, viz www.alik.cz/n/zavedeme-nove-smajliky-hlasujte-pro-tri-moznosti

  Nástěnka

  Ahoj.
  Jak mám vymazat svůj článek na nástěnce.

  Ahoj,
  v současné době uživatel nemůže sám smazat svůj příspěvek na nástěnce. Pokud má skutečně vážný důvod, proč potřebuje svůj příspěvek smazat, může napsat některému správci Alíka a ten důvod uvést. Ale vážný důvod, to neznamená, že bude někdo hromadně psát příspěvky a vzápětí žádat jejich smazání.

  Nástěnka

  Dobrý den,

  přidal jsem nástěnku Slovní kopaná psanou v hebrejštině (z části). Na začátku, když jsem psal, text se zobrazoval zcela normálně, ale jakmile jsem nástěnku odeslal, ukázalo se místo alefbetem psaného textu mnoho otazníků. S tím jsem nepočítal, a pro bych chtěl poprosit, pokud zde hebrejsky opravdu psát nelze (což je pochopitelné) o smazání této nástěnky.

  Hebrejština už funguje.
  Připiš do té nástěnky, jak jsi ji chtěl pojmenovat, a já název upravím.

  Nástěnka

  Ahoj, mám na vás dotaz - kam jste schovali sekci „Stálé nástěnky“?
  S pozdravem Ada30

  Nyní už jsou všechny nástěnky stálé, protože mazat obsah jen proto, že k němu nikdo dál nepřispívá, je ošklivé. Nějaké lepší členění nástěnek do sekcí připravujeme... zatím je všechno jeden dlouhý seznam. Způsob řazení si můžeš změnit kliknutím na záhlaví příslušného sloupce (takže jde krom výchozího řazení podle času posledního příspěvku řadit i podle abecedy, podle celkového počtu příspěvků i podle času založení).

  Seznam svých oblíbených nástěnek najdeš na své vizitce.
  Nemůžeš-li najít něco konkrétního, napiš mi prosím přes poštu, podívám se po tom...

  Nástěnka

  aho co je to spamování

  Zasílání nevyžádaných a rušivých zpráv ve velkém množství.

  Nástěnka

  Ahojky, uživatel kosinova udělal nástěnku s názvem hledám holku, tak pa.

  To zní jako poměrně snadné zadání, protože na Alíkovi jsou desítky tisíc holek. Je to jako hledat půlku kupky sena v kupce sena :-D
  Může použít také nově zprovozněné hledání www.alik.cz/u

  Tak pa. Příště, až se budeš chtít na něco zeptat, nezapomeň položit otázku ;-)

  Nástěnka

  Jak můžu smazat nástěnku?

  Ahoj,
  pokud chceš smazat nástěnku, napiš Správci Alíka nejlépe do alíkovské pošty. Zdůvodni, proč chceš danou nástěnku smazat; Správce Alíka Tvoji žádost posoudí a podle toho pak nástěnku případně zruší.

  Nástěnka

  Ahoj, jak si mohu „oblíbit“ některou nástěnku?

  Half-BloodPrincess, 5. července 2017

  Funkci na oblíbení nástěnky jsem právě teď dodělal. U jejího popisu se nyní ukazuje odkaz oblíbit nebo znelíbit.

  Nástěnka

  Ahoj,mám založenu nástěnku příběh na pokračování a vždy mi šly mazat příspěvky,které se mi do příběhu nehodily.Nyní už to nelze?Jak smazat příspěvek od jiného uživatele,který v příběhu nechci?

  Ahoj,
  ano, zatím uživatelé nemohou smazat příspěvky na nástěnkách, ale časem tato možnost možná bude zase doplněna. Nyní máš možnost napsat Správci Alíka, který Tvoji žádost o smazání příspěvků na nástěnce posoudí a případně daný příspěvek z nástěnky odstraní.
  Zkus tedy napsat prostřednictvím alíkovské pošty dopis např. Správci Alíka Pralinka2 a požádej ho o výše uvedené. Děkujeme za trpělivost.
  ALX75 - Správce Alíka