Poradna: Alík radí dětem

Na otázky odpovídají

pracovníci linky důvěry Modrá linka, Alíkova kamarádka BáraV, odborníci na boj proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

Dotazy smí pokládat čtenáři mladší 15 let.

Nemoce

Ahoj Aldo mám babičku bolí dáseň a nechce jít k zubaři co mám dělat, bojím se o ni.

Lucinka, 4. dubna 2011

Milá Lucinko, to je mi moc líto, že má tvoje babička takovou bolest. Ale pokud ona sama nebude chtít, tak ji k zubaři nikdo asi nedonutí. Můžeš si o tom promluvit s maminkou, nebo taťkou a společně babičce navrhnout k zubaři doprovod. Ať to dobře dopadne. Zdravím i babičku :-) Alík

Nemoce

Ahojky všichni v poradně. Mám vrozenou srdeční vadu a moje tělocvikářka to nechce brát na vědomí. Nikdy nebudu tak dobrá jako ostatní děti, ani bych nemohla, ale ona mi dala trojku na vysvědčení. Nejdřív pořád opakovala, že chce vidět potvrzení od lékaře, ale byla s námi na Švp a tam jsem ho měla s sebou, takže už by mě měla známkovat lépe, ne? Já se o svoje tělo snažím pečovat - každý den se psem běhám v lese intervalový běh, posiluji, ale to si můžu zvolit vlastní tempo, kdežto ve škole závodíme a po chvilce se mi špatně dýchá a dál už to nejde... Chci se dostat na dobrou střední školu v Benešově, ale aby mě tam vzali, musím mít vyznamenání, což s trojkou není možné. Máma to taky ignoruje, prý že se mám víc snažit... Co mám dělat? Díky a mějte se fajn...

Holka, 13 let, 3. dubna 2011

Ahoj holko,
obecně by mělo platit, že pokud má student nějakou závažnou tělesnou vadu nebo onemocnění, které mu znemožňuje ve škole podávat plné výkony, měl by to vyučující na základě doporučení lékaře alespoň do určité míry respektovat.

Pokud tomu tak u Tvé tělocvikářky není, bude nutné, abys požádala někoho dospělého z Tvého okolí o spolupráci. Nejvhodnější by bylo samozřejmě poprosit někoho z rodičů, aby s vyučující promluvil. Asi se nabízí táta, protože o mámě píšeš, že to moc vážně nebere. Ale pomoci by Ti mohl například také děda, babička, teta. Zkus si tedy s někým z nich promluvit.

Tato osoba pak může celou věc probrat buď přímo s učitelkou tělesné výchovy, nebo s Tvou třídní učitelkou. Asi by také nebylo od věci se před tím poradit ještě s lékařem, ke kterému se svými srdečními potížemi chodíš a zeptat se ho na jeho názor na věc. Podobné situace také někdy pomáhají řešit i školní psychologové nebo výchovní poradci - možná je na škole také máte.
Přejeme Ti hodně štěstí. Modrá linka www.modralinka.cz

Nemoce

ahoj alíku, můj problém je takový, že jsem pořád unavená i přesto, že spím 8 hodin. Jdu spát třeba o půl desáte, probudim se v šest a pořád se mi chce spat, kvuli tomu ve škole často chybim, protože se nemůžu donutit vstát. Když přijdu ze školy tak až do večera pořád sedím. Strašně mi to vadí, vůbec nechodím ven, jen do školy a zpátky. Myslela jsem, že je to proto že málo piju nebo mam malo vitaminu, ale denně vypiju i 3l vody nebo čaje. Denně sním hodně ovoce i zeleniny a jím vitamíny. Snažím se jíst zdravě. Mám pořád studené nohy a ruce i když je mi jinak horko a casto kdyz sedim tak mi brní. Nemyslím si, že je to něco vážného, ale nevím co s tím mám dělat. Stačí když udělám pár dřepů a už nemůžu. Možná je to tím že skoro vůbec necvičím a nemám pohyb takže kdybych začala cvičit bylo by to v pořádku. Budu rád když mi poradíš co s tím. Děkuju

týna 15 let, 20. března 2011

Týánko, měla by jsi jít k paní doktorce a nechat si udělat krevní rozbor. Můžeš mít např. málo červených krvinek, nebo něco jiného. Nejsem lékařka, ale tvoje únava není úplně normální. Tamara Cenková, Psychologická poradna Sluníčko

Nemoce

AHOJKY !!! mam takovi problem je mi 12 a chodim ve skole a vsude furt na zachod. holky rikali ze to je priznak menstruaci a taky me bolelo bricho ale to bylo tak proed 5 dni a dostavam jenom takovi mali vytoky. dekuji za odpoved MARKETA!!!'!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MARKÉTKA B., 23. března 2011

Ahojky Markétko, mrzí mě, jaké máš potíže a trápení. Ale my tu nejsme odborníci na zdravotní stav. Neumíme léčit přes net a ani to neděláme. Bolest břicha může znamenat velmi mnoho nebo také nic. Nemusí jít pouze o přicházející menstruaci. Já si myslím, že bys vše měla probrat s maminkou - jak často tě bříško bolí, jak často chodíš na záchod, jaké máš výtoky... Můžete si vše sepsat a zajít si pro radu k paní doktorce. To je to nejmoudřejší řešení. Posílám pusu a měj se hezky Alík

Nemoce

Zdravím, chtěla bych se zeptat jak se projevuje rakovina děložního čípku? A co to obnáší, léčba a jak se přenáší nebo jak ji může žena získat? Bojím se, že ji mám.. Při močení mě tam dole neskutečně pálí a pak i 10minut, v pánvi mám takovou hnusnou, nepříjemnou bolest, mám menší bolesti v podbříšku a když se prstím a hýbu uvnitř prsty tak to i trošičku bolí, můžu být i těhotná? Se svým přítelem jsem si hrála, tzn. neměli jsme sex, ale on si hrál se mnou a já s ním, on se i udělal, ale na mě a okamžitě jsme šli do sprchy, je možné, že se spermie do mě dostali i přes prostěradlo? Dnes je to 32.den co jsem nedostala menstruaci a bojím se, moc se bojím.. Bojím se hlavně osvého přítele, kterému už je 18 :( Odpověz, prosím, co nejrychleji, děkuji

Najia14let, 13. března 2011

Ahoj Najia,
přesné projevy rakoviny děložního čípku, její vznik a následný postup léčby by Ti popsal lékař-gynekolog, což my nejsme. Ale píšeš, že je Ti 14 let. Je velmi málo pravděpodobné, že by se již v Tvém věku rakovina děložního čípku mohla objevit.

Na druhé straně také píšeš o pálení při močení, bolesti v podbřišku a v pochvě při masturbaci - to všechno mohou být příznaky spíše nějakého zánětu močových nebo pohlavních cest. Což je nemoc, se kterou se někdy ve svém životě potká takřka každá žena a je poměrně dobře léčitelná. Je tedy nutné, abys co nejdříve navštívila lékaře - nejlépe Tvého praktického obvodního, případně i gynekologa.

Zkus si o tom promluvit s nějakou dospělou ženou ve Tvém okolí (například s mámou, babičkou, tetou). Vzhledem k tomu, že je Ti 14 let, bude stejně potřeba, aby Tě na vyšetření doprovodil někdo dospělý z Tvé rodiny.

Dále píšeš o svém strachu z možného těhotenství. Prakticky je nemožné, aby žena otěhotněla přes prostěradlo. Také je zcela přirozené, že mladé dívky mohou mít menstruaci nepravidelně, nebo někdy může vynechat zcela. Pokud bys však menstruaci v nejbližších dnech nedostala, tak stoprocentní jistotu, že je vše v pořádku, bys získala právě na základě vyšetření gynekologa.

Je také velmi důležité, abyste měli s přítelem na paměti, že zákony naší země zakazují pohlavní styk a jakékoliv sexuální aktivity u osob mladších 15 let. V případě, že by vaše sexuální aktivity vyšly najevo, je pravděpodobné, že se o celou věc budou zajímat sociální a výchovní pracovníci, a budou ji řešit ve spolupráci s Tvými rodiči. Je tedy potřeba, abyste tyto aktivity odložili na dobu, kdy Ti bude 15 let.
Přejeme hodně štěstí. Modrá linka www.modralinka.cz

Nemoce

Kámošce vytýká z prstu hnis a neví co má dělat..U doktorky už byla a ta jí dala mastičku,ale nic se nezlepšuje.. co s tím má dělat?

Verůůš, 5. března 2011

Ahoj Veru, kamarádka by měla znovu navštívit paní doktorku. Někdy se zaléčení nepovede na první pokus. Je třeba informovat lékaře, že mastička nezabrala. Omlouvám se, ale my tady opravdu nejsme profíci na zdraví a po netu neumí léčit nikdo! Přejeme kamarádce, aby se brzo uzdravila. S pomocí paní doktorky to jistě zvládne. Pusu posílá Alík

Nemoce

Ahoj, já bych se chtěla zeptat mám už velká prsa... ale nedávno jsem četla jak zjistit jestli nemám rakovinu prsou a bylo tam napsáno že to zjistím tak že jsi prso prohmatám a jestli tam bude takový hrbůlek tak že prý mám vyhledat lékaře.. dneska sem si na prsa sahala a nahmatala sem tam takový kousem nevím jak to popsat .. a bojím se že třeba budu muset k lékaři nebo tak .. tak sem se vás chtěla zeptat na radu.. jestli je to vůbec ta rakovina či jestli je to normální . Děkuji za odpověď hezký den :))

DeNý (12), 28. února 2011

Ahoj,
je fajn, že se staráš o své tělo. Bohužel takto na dálku nedokážeme posoudit, o co ve Tvém případě jde. To by zjistil opravdu jen lékař/ka po vyšetření. Pokud máš jakékoliv pochybnosti, svěř se mámě nebo jiné blízké ženě ze Tvého okolí a spolu promyslete, co dál. Vždy je lepší nemocem předcházet, než je řešit, až už je skoro pozdě. Jde o Tvé zdraví a o to se vyplatí pečovat.
Jen to dobré Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz

Nemoce

Ahoj mam takový problém na mém penisu jsou pupínky nevím co to je a mam strach Předem děkuji

Ahoj, omlouvám se, ale my po netu "nic" nevidíme a nemůžeme ani radit ve věci zdravotního problému. Nejlepší bude, když vše probereš s tátou. Nebo s dědou, nebo prostě s chlapem, kterému důvěřuješ. Můžeš se svěřit i mamince a pak uvidíte co dál a zda je nutná návštěva lékaře. Držím palečky, ať vše dobře dopadne. Alík

Nemoce

ahojky aliku merim 145 a vazim 46kg jak mam zhibnout prosim porad. co mam dlat proti kousani nehtu uy jsem skusila vsechno§!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§§

Veverka 123456789123456789, 10. února 2011

Ahojky, tak ve věci váhy si pročti nejdříve článek Vážím akorát?. Pak uvidíš, jak dál. Hlavně nezapomeň na to, že člověk by se měl mít rád takový, jaký je!!! A fakt jsi zkusila uplně všechno? Pokud ano, je potřeba dohodnout si konzultaci s psychologem, protože tvůj problém bude možná složitý... Kousáním nehtů člověk vyjadřuje většinou nějakou "duševní nemoc" a to je opravdu na internetovou poradnu moc dlouhé téma. Držím palečky, aby vše dobře dopadlo. Alík

Nemoce

Dobrý den, v úterý 1. února jsem byl na operaci slepého střeva, která byla docela akutní. Můžu teď normálně masturbovat, nebo mám radši chvíli počkat?

Ahoj z Modré linky,
nejsme tu bohužel lékaři, nemůžeme Ti tedy doporučovat, jak se máš po operaci chovat. To Ti může doporučit Tvůj ošetřující lékař. Takže buď mu svůj dotaz můžeš položit přímo, nebo se ho můžeš podrobně vyptat, jakou zátěž si po operaci můžeš dovolit - a z toho potom vysoudit, zda je nebo není masturbace vhodná.
Brzké zotavení přeje Modrá linka www.modralinka.cz

Nemoce

Ahoj Alíku, moc by mě zajímalo, jak se pozná, když má někdo vysoký tlak. Totiž, u nás v rodině je to časté, jeden děda bere prášky a ten druhy zemřel na onemocnění srdce a mně se pořád motá hlava a je mi často špatně. Nemůže to být nebezpečné? Předem díky za odpověď.

Milá Wendy, myslím si, že rada je pro tebe jediná - zajdi si ke svému lékaři. Paní doktorka nebo pan doktor ti hned změří tlak a uvidíš, jak na tom jsi. Nepíšeš, kolik ti je let. Může s tebou jít i maminka. Když se ti "motá" hlava a je často špatně - něco není v pořádku. Držím palečky, posílám pusu a napiš mi, prosím, jak to dopadlo... Alík

Nemoce

starosti mi dělá můj táta. Vadí mi jeho nevychovanost, a když se snažím myslet na něco, co na něm mám ráda nejde to. V 7 letech se přišlo na to že mám problémy s dýcháním a lékař řekl, že budu muset víc sporovat ( když jsem na sportovala hodně). Táta my udělal takový opravdu silný režim jednou mi třeba bylo špatně a tak jsem dělala, že spím a nakonec doopravdy usnula. Vzbudila jsem se asi v 6hodin večer, myslela jsem, že budu ode dnešního běhání osvobozena. Mýlila jsem se musela jsem běhat ve tmě s baterkou a pravděpodobnou teplotou. Oni si myslí, že mi to prospívá ale já spíše naopak. A tady je další věc, co mi na nich vadí. Jsou oba příšerně tvrdohlaví. Například jsem měla v zimě jet na běžky a byla pořádná zima! Řekla jsem, že si vezmu tu teplejší bundu, ale oni že ne že se v ní upeču. Chvíli jsem protestovala, ale pak mě donutili vzít si tu slabší. Samozřejmě jsem pravdu měla já a celou dobu všichni klepali kosu. Nikdo z rodičů neuznal že mám pravdu. Chci aby to bylo jako dřív

holka 12, 27. ledna 2011

Moje milá, nejdřív bys měla mluvit se svým lékařem. Bylo by vhodné, aby u toho byl třeba i tvůj táta. Protože všechno se mění a je dost možné, že lékař bude mít na tebe jiné názory teď. Pokud je ti špatně, máš si změřit teplotu a rodičům ukázat, že si nevymýšlíš. Asi s nimi mluvit bude těžké, ale dost možná by ti mohla pomoci babička, teta a nebo někdo jiný blízký z tvé rodiny. Tamara Cenková, Psychologická poradna Sluníčko

Nemoce

ahoj Alíku, mám takový problémek. zdá se mi, že od dneška špatněji vidím. nevím ale, jestli se mi to jenom nezdá, protože minulý týden se mi to nejspíš jenom zdálo, protože jsem jeden den viděla hůř a pak už zase dobře. může se to změnit tak ze dne na den? vím, že to není nic zvláštního, ale já chci vědět, jestli se mi to opravdu jenom zdálo. možná je to z počítače nebo z toho, že hodně čtu. opravdu nevím a děkuju za odpověď

Ahoj Katko,
kladeš nám otázku, na kterou se nedá po internetu na dálku odpovědět. Máš pravdu v tom, že čtením či dlouhým sezením u obrazovky počítače se oči výrazně namáhají. Tvé potíže mohly být způsobeny například únavou očních svalů či oka, po námaze. Změnit se ze dne na den se to může. Důvod ale může být jakýkoliv, proto by bylo lepší, zejména, kdyby se ta situace opakovala, kdybys navštívila odborníka - očního lékaře.
Přejeme Ti pěkné dny z Modré linky www.modralinka.cz

Nemoce

Ahojky. Nevím jak začít, tak třeba: Můj králík, tedy ramlice jménem Julie, nedávno prodělala složitý zánět dělohy. Ve skutečnosti patří mojí sestře a přesto při léčbě jsem to byla já, kdo jí podával léky a jezdil s ní k veterináři. Pár dní po tom, co se Julinka jakž takž uzdravila, jsem u sebe začala pozorovat příznaky, které jsem si na internetu z opatrnosti vyzvěděla jako příznaky zánětu dělohy. Mám často silné bolesti v podbřišku, i když před tím jsem je nemívala, a přes to, že už půl roku byl můj menstruační cyklus pravidelný, najednou se objevily různé nepravidelnosti. Chtěla bych vědět, jestli je zánět dělohy nějakým způsobem přenosný ze zvířete na člověka, případně jestli je možnost jak se doma sama léčit, protože se stydím jít na gynekologii. A jestli mám vůbec důvod se stresovat? Předem vřelé díky za odpověď.

KolieAlan, 28. ledna 2011

Ahoj,
bohužel Ti nedokážeme na Tvoje otázky odpovědět. Rozumím však tomu, že máš obavy o svoje zdraví a je fajn, že si hledáš pro sebe pomoc. Pokud však máš často silné bolesti v podbřišku, je opravdu nezbytné, abys zašla na vyšetření k lékaři. Jde o Tvoje zdraví a věřím tomu, že jak ses bezvadně dokázala postarat o vašeho králíka, tak se dokážeš postarat i o to, abys byla zdravá i Ty.
Držíme Ti palce, Modrá linka www.modralinka.cz

Nemoce

Ahoj Alíku dneska je to asi blbé ale strašně se bojím. Dneska jsem vykašlala tmavě zelenou malinkou ,,kuličku´´, která strašně zapáchala jak kdyby špína. Nevíš Co by to mohlo být? Omlouvám se za tak divný a asi nechutný dotaz ale vážně se bojím. Děkuji za odpověď

Anonymka B, 21. ledna 2011

Ahoj Anonymko, chápu tvůj strach, ale nemohu ti přes net pomoci. Dám ti však radu. Stejně, jako jsi mi o svém strachu napsala, můžeš to napsat i mamince. Třeba hned zítra ráno... Pak si o všem promluvíte a když mamka uzná za správné, můžete zajít k paní doktorce. Neboj se! To se vyřeší! Jen je důležité, aby jsi to řekla nějakému dospělákovi, kterému důvěřuješ a který ti vše pomůže vyřešit. Je mi líto, ale po netu to opravdu nejde. Posílám pusu Alík

Nemoce

Ahoj Alíku!!!!!!Vždy jste mě odpověděli a taky že jo!!No a obracím se navás.Já když du na záchod a čůrám no tak mě to teče po pyscích po stehnech atd.A mě to štve se utírat i po stehnech!!!!!!Už jsme stím byli u doktorky,dala mě na něco,ale nepomáháto!!!!!!!!A proto se navás obracím,co by to mohlo bejt!!!!!!!P.s.Spěcháto!!!!Jste ta nejjjjjj stránky!!!!!!Děkuji za odpověď!!!!!!!!!Mějte se hezky!!!!!

anonymka 12 let, 8. ledna 2011

Ahoj anonymko,
umím si představit, že Tě potíže s čůráním mohou opravdu potrápit. Nejsme však lékaři, proto Ti nemůžeme v této zdravotní věci poradit. Navíc i lékař by Ti mohl dát zodpovědně odpověď na Tvůj dotaz pouze po konzultaci tváří v tvář a po odborném vyšetření.

Zkus se tedy s celou věcí znovu obrátit na Tvou doktorku a poraď se s ní. V případě, že by to nepomohlo, můžeš společně s rodiči vyhledat radu jiného odborníka - asi nejlépe urologa (kontakty na ně vám poskytne buď praktická obvodní lékařka, nebo je najdete v telefonním seznamu či na internetu).
Přejeme Ti pohodové dny. Modrá linka www.modralinka.cz

Nemoce

ahojky, potřebuju prosím poradit...je možné, abych měla hemeroidy? na zadku mám nějaké pupínky...nevím jak vypadají...díky moc za odpověd!

Klááári, 12, 5. ledna 2011

Ahoj Klári,
bohužel nedokážeme posoudit, zda je možné, že máš hemeroidy, nebo ne. Tento dotaz by patřil spíš do nějaké zdravotní poradny, nebo, ještě lépe, přímo lékaři. Pro začátek si můžeš něco víc o hemeroidech přečíst např. na http://hemeroidy.ordinace.biz/hemeroidy-priznaky.php. Pokud bys měla stále pochybnosti (i třeba kvůli těm pupínkům), bylo by vhodné, aby ses svěřila rodičům a spolu jste zašli na vyšetření k lékaři. Problémům je lepší předcházet včas.
Pěkné zimní dny Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz

Nemoce

Ahoj alíku nevím co mám dělat dělala jsem to s jedním klukem(cikánem) a on mi ji natrhl strašně to bolí mam to zahnisané co mám dělat :( :( :( ???? a po styku mi eště k tomu řekl že má HIV pozityvní a nvm jestly sem to chytla od té špíny cikánké :( :( :( sem zoufalá a vystresovaná :(

Kytička15, 1. ledna 2011

Ahoj Kytičko,
téma, o kterém píšeš je docela intimní a domnívám se, že by tedy bylo vhodnější obrátit se osobně třeba na nějakou linku důvěry, ať už na naši Modrou linku, či kteroukoli jinou, než je rozebírat takto veřejně.

Navíc píšeš na dětský server, na který toto téma tak úplně nepatří, a když už, dalo by se vše napsat jinou formou, méně vulgárně. Sex, milování většinu probíhá mezi lidmi, kterým je spolu hezky, kteří se mají rádi - a potom je to něco moc hezkého a příjemného, Protože když má člověk někoho rád, chce, aby ten druhý byl šťastný a chová se k němu ohleduplně.

Při sexu bez lásky, jen k "uspokojení pudu", pak může dojít k mnohým nepříjemnostem a ta, že to není tak hezké jako milování z lásky, je ta nejmenší. Závažnější jsou rizika poranění, přenosu pohlavních nemocí, nechtěných těhotenství, apod. Nicméně už se to stalo, a nezbývá než doufat, že to pro Tebe i ty, co si to přečtou, bude ponaučením, aby víc přemýšleli o tom, s kým se stýkají a s kým se stýkat opravdu chtějí.

Máš-li bolesti nebo dokonce hnisavý zánět, to nejde takto na dálku posoudit, musíš pochopitelně navštívit gynekologa, který Tě vyšetří, udělá Ti i testy na HIV, případně také testy na možné těhotenství (nezmiňuješ, jestli jste použili nějakou ochranu) a pomůže Ti.

Ostatně návštěvy gynekologa mají být, pokud jsi už zahájila svůj sexuální život, pravidelné. Neměla bys tedy otálet a zajít k němu co nejdříve. Je-li Tvůj partner opravdu HIV pozitivní, musíš se nechat opakovaně otestovat a vše bude třeba nahlásit. Lékař také bude informovat Tvé rodiče.
Modrá linka www.modralinka.cz

Nemoce

ahoj alíku, chtela bych mit se svym klukem sex. ale kdyz jsme byli spolu a ja mu ho "kourila" tak mel na te hrane žaludu takové malé bílé pupínky je to nejak nakazlive nebo vadi to pri sexu ? díky bára

Ahoj Báro,
bohužel nevím, co mohly být ony bílé pupínky. Zkus se na to zeptat svého kluka - jak dlouho to má, jestli se to nějak mění, jestli ty pupínky mají i jiné projevy, třeba svědění, apod. Lepší než začít sexuální život a až pak řešit případnou nákazu, je nechat se vyšetřit předem, a případně i přeléčit, u doktora.

Pokud Tvému klukovi na Tobě a Tvém zdraví záleží, jistě neodmítne vyšetření, které by zjistilo, o co se jedná. Možná Ti přijde nepříjemné začít hovor na takové intimní téma, jde však o Tvé zdraví (a taky zdraví kluka, kterého miluješ) a to za odložení studu přece stojí.
A jen tak mimochodem, řada pohlavních nemocí se přenáší i při orálním sexu. Ať se to brzy vyřeší přeje Modrá linka www.modralinka.cz

Nemoce

Ahoj Tamaro,Modrá linko,Alíku!Chci se zeptat:Já vážim 34kg a měřim 147cm. Já vim mám spíše podváhu,to vim,ale mám na břiše takovou bouli, prostě to břicho je takový nafouklý.Co to znamená??? <3 Vaše poradna je super! <3

LucíínQek11let:, 27. prosince 2010

Ahoj,
nafouknutí břicha může mít různé příčiny. Může to být tělesným typem Tvé postavy, nebo kvůli stravě, nebo i kvůli něčemu úplně jinému. Zkus se s tím svěřit rodičům a zeptat na jejich názor, nebo se o tom poradit se svým dětským lékařem, třeba při pravidelné preventivní prohlídce. Když Tě lékař prohlédne a celkově vyšetří, může lépe posoudit, o co může jít. Možná Tě pak po vyšetření uklidní, že se nejedná o nic neobvyklého.
Pěkné dny v novém roce Ti přeje Modrá linka www.modralinka.cz