Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alík radí dětem

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožka BáraV, poradenské centrum Locika, projekt Sbarvouven.cz, NL pro odvykání, student práv Yaboiii, MVDr. Přemysl Rabas, Škola Vitae, vědecký novinář Pragmatik a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Nepatří do poradny

  Omluva za neskutečně zábavný popis neskutečného zločinu

  Ahoj Alíku, omlouvám se za předešlou zprávu o tom, že mi je 10 a mám 17-letého přítele, byla to pouze sranda s mýma kamarádama, byla bych ráda, kdyby se to neřešilo. Ještě jednou se omlouvám.

  Ahoj Andulko,
  bereme na vědomí a zkusíme zastavit procesy, které jsme po přijetí dotazu uvedli do chodu. Omlouváš se za jeden dotaz, ale vymyslela sis celkem čtyři, všechny podobně inteligentní. Omluvu nepřijímám, děkuji za návštěvu, nyní odtud prosím vypadni. @)->-

  Příště pište s kamarádama podobné začátečnické pokusy o lascivní humor rovnou policii, není nutné rozesmávat i nás. Pravděpodobně by to pak úplně odbouralo i vaše rodiče, až jim zaťuká na dveře vytlemená kriminálka vyšetřující legrační pokus o vaše znásilnění.

  To musí být taková psina! ;-D:-(

  Tímto bych chtěl znovu všem důrazně připomenout, že opravdu máme ohlašovací povinnost. Nejsme vaši advokáti, ani kněží při zpovědi – pokud nám popíšete závažnou trestnou činnost, tak ji jako každý jiný občan ČR musíme nahlásit policii. Nemáme na výběr, neohlášení je trestný čin. O=

  Krom toho, že vymyšleným zločinem zbytečně mrháte naším časem i veřejnými prostředky, také spoluvytváříte ve společnosti horší prostředí pro jakoukoliv skutečnou oběť skutečného zločinu. Hodně dětí, kterým se doopravdy dějí fakt zlé věci, mlčí ze strachu, že jim okolí neuvěří – že nad tím mávnou rukou, že to je možná jen legrace. Na tyhle zoufalé oběti si vzpomeňte, až vás příští políbí (nebo jinak vzruší) literární múza. ko

  Alík

  Nepatří do poradny

  Jakej život má tvůj smysl?

  kluk, 13 let, 28. dubna

  Většina forem pozemského života má alespoň jeden z mých smyslů. Kombinace zraku, sluchu, chuti, čichu a hmatu bude asi nejběžnější.

  Zkus se příště lépe zamyslet, na co se chceš zeptat.
  A také koho se zeptat.
  A jestli vůbec… ;-)

  Nepatří do poradny

  Omluva za vymyšlený popis znásilnění

  Dobrý den, s kamarády jsme ze srandy napsali hloupý dotaz a teď toho moc litujeme. Prosím, cele to ignorujte a my už sem NIKDY nenapíšeme. Slibujeme.

  holka, 14 let, 3. února

  Hm. :-|
  Za poslední měsíc mělo podobně stupidní nápad víc lidí.

  Zajímalo by mě, jak pak probíhají rodinné večeře, když rodiče vědí, že jejich dítě falešně obvinilo někoho z rodiny ze znásilnění … a to všechno jen tak, pro zábavu. To musí být atmosféra přímo k popukání! ;-D:-|

  Víte, vy geniální šprýmaři, jak zhoršujete pozici všem těm, komu se něco příšerného děje doopravdy? Těm, kdo se bojí popsat tíživou pravdu, že by jim ji okolí neuvěřilo? :-(

  Jestli je cílem někoho veřejně pobavit, tedy aby vzniklo nějaké veselejší video na youtubu… no, k tomu naše poradna vážně neslouží. Proč si vůbec myslíte, že bychom takové dotazy zveřejňovali? Protože to zveřejňovala Mafra před čtrnácti lety? Nesmírně naivní…

  Opakovaně upozorňujeme, že máme ohlašovací povinnost. Pokud nám popíšete trestný čin pro pobavení… to ho můžete rovnou popsat policii. Jestli vám policejní výslechy nepřipadají jako humorná kratochvíle, najděte si laskavě lepší zábavu.

  Nepatří do poradny

  Miluji ji, ale raději mám CzechClouda

  Ahoj Alíku, včera jsem holce, kterou jsem měl rád, řekl že ji miluji, ale ona mi řekla, že se mnou nechce být, protože sleduji streamera czechcloud. Tak jsem ji slušně řečeno poslal do prdele.

  kluk, 14 let, 2. listopadu 2022

  Ahoj,
  jelikož se na nic neptáš, zeptal bych se já: Proč říkáš holce, že ji miluješ, když je pro tebe vztah s ní méně důležitý než sledování streamera? O:-)

  Alík

  Nepatří do poradny

  Zoufalství dekadentního humoristy

  POČKEJTE JE TO VTIP PROSÍM!!!

  kluk, 13 let, 10. srpna 2022

  Hm. Popsat trestný čin, to je ohromná švanda!
  Ale když ten vtip, ve kterém jsi výslovně napsal, že to není vtip, chceme předat policii, ať se také během tvého výslechu zasmějou, tak se ti to najednou nelíbí?! Taková smršť nářků psaných s CAPS LOCKem se jen tak nevidí. :-$

  Zneužíváš k pobavení službu určenou pro pomoc dětem v nouzi. :-E

  Bereme na vědomí, nic posílat nebudeme.
  Připomínám, stejně jako loni, že poradna má ohlašovací povinnost.

  Nepatří do poradny

  Dobrý den,
  Jeden kluk na mě furt dělá nějaké posunky. Na treninku mě v bazene furt tahá za nohu. Vadí mi to. Co to znamená a co s tím mám dělat.
  Děkuji za odpověď

  Kokoro, 13 let, 20. dubna 2022

  Třeba je to vodník! :-c
  Ale asi ne, vodníci neexistují…

  Tohle je už pátý dotaz zaslaný během posledních tří dní, kde řešíš nějaký problém s klukem, ale tvé příběhy k sobě nepasují, v některých ohledech se navzájem vyloženě popírají. Řekl bych, že nás tady někdo tahá za fusekli!
  Poradna není na hraní, najdi si laskavě jinou zábavu. :-(

  Pokud náhodou popisuješ zrovna v tomto dotazu skutečný problém, řekni zmíněnému klukovi, ať tě za nohu netahá a ať se raději chová třeba jako ti kluci z tvých ostatních dotazů. ;-)

  Nepatří do poradny

  Zničila jsem klukovi mikinu

  Ahoj Alíku a ostatní, jsem tu po dlouhé době zas. Rozešla jsem se se svým klukem a jsem z toho fakt špatná. Měla jsem u sebe jeho mikinu a krásně mu ji přezdobila, těším se na jeho reakci, až mu ji budu vracet. Abych byla přesná, zepředu jsem mu napsala I AM MOST HEARTLESS PERSON a zezadu velkým I AM JUST A STUPID KID přičemž slovo KID je zvýrazněné růžovýma třpytkama. Na rukávech jsem mu dole udělala třásně a trošku je zapálila a ohněm jsem mu na zbytku látky na rukávech vypálila díry. Jsem se svojí prací velice spokojena, ale přemýšlím, že bych ještě zepředu namalovala akrylovými barvami nějaké náhodné věci, jako třeba líbající se lidi nebo krvavé oči. Nebo třeba houby a žáby? Myslíte si že se mu bude výsledek líbit? Kdyby jste říkali, že si to nezaslouží, tak náš rozchod ve stručnosti proběhl tak, že mně tři měsíce ignoroval a pak pomocí jeho kamarádky mě naštval tak, abych byla já ta, co se rozejde s ním, a ne aby to musel dělat on. Pak jsem od kamarádky slyšela, že se s tím chlubí celé třídě a vypráví o mně lži úplně všem. Ta mikina je btw od Tommyho Hielfigera nebo jak se to píše.

  Děkuji za odpovědi. S pozdravem kajushka <3

  holka, 13 let, 30. září 2021

  Ahoj,
  v pravidlech poradny máš výslovně napsané, že zajímá-li tě subjektivní názor Alíka na nějaké dění, do poradny to nepatří. Přesto mi tady líčíš příběh o tom, jak ničíš mikinu, a očekáváš… no, vlastně ani nevím, na co se ptáš. 8-o

  Předem se omlouvám, že tě asi nepotěším, ale pokud tě skutečně zajímá můj názor… shrnul bych ho asi jako koko.

  Ničit někomu oblečení mi přijde hodně hloupé a je úplně jedno, co tvůj kluk říká. Jednak jsi popsala, že jednáš převážně na základě informací z druhé ruky, jednak je to zbytečná eskalace osobního sporu (jsi připravená na odvetu, že ti také zničí tvé věci?), jednak po tobě může oprávněně požadovat finanční náhradu škody (vlastně sis tu mikinu koupila – sama si tedy odpověz, jak se ti líbí, on si později koupí za tvé peníze novou), jednak vyrábíš pro všechny další kluky snadno dostupný důkaz toho, že jsi jako partnerka potenciálně nebezpečná. Pokud by o tebe nějaký kluk měl zájem, kde bude mít jistotu, že mu nezničíš jeho věci kvůli tomu, že ti někdo třetí nakuká, že on něco někde říkal? :-|

  Pokud se pohybuješ v českém prostředí, tak mi navíc ani nedává moc smysl, že píšeš na mikinu anglické nápisy. Automaticky tím shazuješ účinnost sdělení. Sice anglicky umí velká část lidí, ale česky umí všichni. Krom toho jde anglickým větám snadněji přetvořit význam zamazáním či přepsáním pár písmen, protože čeština má složitější ohýbání. Tvá věta jde jednoduše opravit několika způsoby, aby vyzněla pozitivně nebo humorně. :-D

  Rozumím, že rozchody bývají nepříjemné, ale nemyslím si, že jsi našla způsob, jak si mezilidské vztahy zpříjemnit. Až se za pár let ohlédneš zpět, myslíš, že ti bude zničení mikiny připadat jako moudré rozhodnutí? Pokud v tobě tvůj rozchod probudil dřímající umělkyni, doporučuji raději tvořit nějaké nové umění spíš než kreativně ničit věci, které ti nepatří.

  Cítíš-li nějaké silnější nutkání poškozovat cizí majetek, vyhledej prosím odbornou pomoc. O:-)

  Alík

  Nepatří do poradny

  Ahoj Alíku. Mám kámošku... když se potkáme a běží ke mně i objímá mne a políbí. Je to krásný pocit, jak kdybych se vznášela. Myslíš si, že je to láska?
  Děkuji za odpověď.

  holka, 12 let, 1. října 2021

  Ahoj,
  nemyslím si o tom vůbec nic. Nepřijde mi to jako otázka, na kterou existuje nějaká správná a/nebo užitečná odpověď.

  Jestli máš krásný pocit, budiž ti to přáno. O:-)

  Alík

  Nepatří do poradny

  Dobrý den, co mám dělat, když mě můj spolužák nechce?

  Holka, 13 let, 9. června 2021

  Ahoj,
  můžeš zapracovat na své výřečnosti. Sice nevím, jestli ti to pomůže se spolužákem, ale mohlo by ti to pomoct, až se budeš příště někoho znovu ptát na podobnou otázku.

  Nic nevíme o tobě, nic nevíme o tvém spolužákovi, nic nevíme o tvých dosavadních pokusech… nemáme se čeho chytit. Na úplně obecnou otázku můžeme dát jen úplně obecnou radu: zkus hledat způsoby, jak mu zlepšit náladu. Můžeš mu dát dárek? Pomoct s úkolem? Vzdát dosavadní pokusy s opačným efektem?

  Příště prosím používej hledání, než se zeptáš. :-(

  Alík

  Nepatří do poradny

  (Odpovězte kdokoli. Samozřejmě kdokoli, komu nevadí tykání.) Jak se máš? :3

  holka, 13 let, 11. června 2021

  Pravidla jsou jasná, najdi si laskavě jiné místo na podobné žvatlání, už ti v této poradně na nic neodpovíme.

  Mám se dobře. Právě jsem nám ušetřil čas. ;-DO:-)

  Nepatří do poradny

  Omluva od zoufalého trola

  Ahoj Alíku, minulý dotaz byl jenom vtip, nikdo za to nemůže, pokud to ještě půjde, nevolejte policii, prosím, zničilo by mi to život, už takhle jsem smutný, prosím. Prosím, pokud to půjde, nevolejte policii, prosím. Jestli se to rodiče dozví, budou strašně nešťastní. Prosím, již jsem doopravdy zoufalý. ;-(;-(;-(;-(

  kluk, 12 let, 15. dubna 2021

  Bereme na vědomí, házíme to za hlavu… ;-)

  Možná bys mohl trošku zapracovat na svém smyslu pro humor, nám tvůj dotaz moc vtipný nepřišel. Bezpečnost dětí nebereme na lehkou váhu a stejně jako každý jiný občan ČR (vyjma knězů, právníků a osoby blízké) máme ohlašovací povinnost. I kdybys nás chtěl geniálně napálit něčím, co není přímo popis trestného činu, tak bych ti doporučil najít si užitečnější zábavu (můžeš třeba čumět do zdi :-)). Naše poradna bývá často přetížená a pokud nás zaměstnáš nějakým duchaplným žertíkem, zbyde méně prostoru pro děti, které mají skutečné potíže. :-c

  Stejně je fascinující, jak vesměs každého odvážného vtipálka přejde humor, jakmile se mu podaří, že jeho dotaz pojmeme vážně.

  Nepatří do poradny

  Dobrý den, mám dotaz chtěli bychom jako třída vyjet na raft, rodiče to dovolili, takže ok, ale nevíme, jak si ten raft půjčit, můžeme si ho půjčit sami nebo kdyby udělali rodiče objednávku přes internet a my by jsme si ho vyzvedli? Pojedeme řeku Lužnici.

  Přeji hezký den, Filip.

  kluk, 12 let, 7. února 2021

  Ahoj,
  tohle je další z řady dotazů „můžu si jako dítě koupit X?“, na které nejsou potřeba žádné odborné dovednosti, stačí si nastudovat obchodní podmínky v místě, kde chceš nakupovat (nebo v tomto případě půjčovat), nebo zeptat se na příslušném místě, kde si chceš ten raft půjčit. Různé firmy můžou mít různá pravidla. Náš názor na ně nemá vliv.

  Alík

  Nepatří do poradny

  Mám otázku a je spíše pro Alíka tak bych byla ráda kdyby mi odpověděl on. Nejsi jen nadržený 30 letý chlap který si u všech těch otázek ve kterých se píše jak děti šukaj a masturbujou honí péro? Docela by mě to zajímalo protože nejsi žádný odborník ani tak a nevím jaký by jsi měl jiný důvod a k tomu nikdo normální by tohle nedělal (jako odpovídání na otázky od zdřejmě úlně poztižených dětí)

  Tvoje máma, 18. června 2019

  Ahoj,
  jestli ti přijdou některé z dotazů, na které odpovídám za poslední dva roky, jakkoliv rajcující, tak s tebou asi něco není v pořádku. :-D

  Za dřívější odpovědi neručím, server patřil Andreji Babišovi a odpovědi podepsané jménem „Alík“ vkládalo více osob (prověřených firmou).

  Já odborník nejsem, ale lidé z Modré linky a BáraV mají odborné vzdělání v oboru psychologie. Doporučil bych ti věnovat méně pozornosti blbečkům na youtubu, kteří se vysmívají dětem, které zde řeší krom masturbace mnohdy velmi skutečné problémy. Jestli se youtuberům někdy nějakým zázrakem povede zachránit pár dětí před sebevraždou, nebo dostanou nějakého nebezpečného úchyla za mříže, možná pochopí, jaký může být smysl takovéto poradny...

  Mimochodem, nevím, jak poznáváš, jestli je nějaké dítě „zdřejmě úlně poztižené“... myslíš, že se to pozná podle pravopisu? No, nevím...

  Alík

  Nepatří do poradny

  Ahoj Alíku, chci se jen zeptat, jak se kupujou cigarety? Musí na ně člověk čekat? Můj taťka si šel koupit cigarety a nevrátil se. Pomoc, už to budou 3 roky!!!!!!

  holka, 10 let, 20. ledna 2019

  Nejspíš zapomněl, pro co šel. Když má člověk mizernou paměť, má to i své výhody – můžeš mu pořád dokola vyprávět stejné otřepané vtipy, jako třeba tento.

  Nepatří do poradny

  Ahoj Alík, už ti píšu potřetí a pořád mi neodepisuješ, jak to? A pokud mi nebudeš odepisovat, nebudu tě žádat o rady.

  holka, 12 let, 11. prosince 2018

  Ahoj holka,
  kdyby každý pokládal dva dotazy denně, tak by se odpovědi nedočkali ani do měsíce, naše kapacity jsou omezené, běžně bývá odpověď do sedmi pracovních dnů.

  Nepotřebuji, abys mě žádala o rady. Pokud nemáš dostatek trpělivosti, zeptej se klidně jinde. Tvé dosavadní dotazy dokáže zodpovědět automat, nemusíš s nimi chodit za vystudovanými odborníky. Pokud nevíš význam nějakého slova, zadej ho do vyhledávače (třeba na Seznam.cz nebo Google.cz).

  Alík