Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alík radí dětem

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožky BáraV a Péťa, poradenské centrum Locika, MUDr. Jiří Staněk, MVDr. Přemysl Rabas, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka, vědecký novinář Pragmatik a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Nepatří do poradny

  Dobrý den, co mám dělat, když mě můj spolužák nechce?

  Holka, 13 let, 9. června

  Ahoj,
  můžeš zapracovat na své výřečnosti. Sice nevím, jestli ti to pomůže se spolužákem, ale mohlo by ti to pomoct, až se budeš příště někoho znovu ptát na podobnou otázku.

  Nic nevíme o tobě, nic nevíme o tvém spolužákovi, nic nevíme o tvých dosavadních pokusech… nemáme se čeho chytit. Na úplně obecnou otázku můžeme dát jen úplně obecnou radu: zkus hledat způsoby, jak mu zlepšit náladu. Můžeš mu dát dárek? Pomoct s úkolem? Vzdát dosavadní pokusy s opačným efektem?

  Příště prosím používej hledání, než se zeptáš. :-(

  Alík

  Nepatří do poradny

  (Odpovězte kdokoli. Samozřejmě kdokoli, komu nevadí tykání.) Jak se máš? :3

  holka, 13 let, 11. června

  Pravidla jsou jasná, najdi si laskavě jiné místo na podobné žvatlání, už ti v této poradně na nic neodpovíme.

  Mám se dobře. Právě jsem nám ušetřil čas. ;-DO:-)

  Nepatří do poradny

  Omluva od zoufalého trola

  Ahoj Alíku, minulý dotaz byl jenom vtip, nikdo za to nemůže, pokud to ještě půjde, nevolejte policii, prosím, zničilo by mi to život, už takhle jsem smutný, prosím. Prosím, pokud to půjde, nevolejte policii, prosím. Jestli se to rodiče dozví, budou strašně nešťastní. Prosím, již jsem doopravdy zoufalý. ;-(;-(;-(;-(

  kluk, 12 let, 15. dubna

  Bereme na vědomí, házíme to za hlavu… ;-)

  Možná bys mohl trošku zapracovat na svém smyslu pro humor, nám tvůj dotaz moc vtipný nepřišel. Bezpečnost dětí nebereme na lehkou váhu a stejně jako každý jiný občan ČR (vyjma knězů, právníků a osoby blízké) máme ohlašovací povinnost. I kdybys nás chtěl geniálně napálit něčím, co není přímo popis trestného činu, tak bych ti doporučil najít si užitečnější zábavu (můžeš třeba čumět do zdi :-)). Naše poradna bývá často přetížená a pokud nás zaměstnáš nějakým duchaplným žertíkem, zbyde méně prostoru pro děti, které mají skutečné potíže. :-c

  Stejně je fascinující, jak vesměs každého odvážného vtipálka přejde humor, jakmile se mu podaří, že jeho dotaz pojmeme vážně.

  Nepatří do poradny

  Dobrý den, mám dotaz chtěli bychom jako třída vyjet na raft, rodiče to dovolili, takže ok, ale nevíme, jak si ten raft půjčit, můžeme si ho půjčit sami nebo kdyby udělali rodiče objednávku přes internet a my by jsme si ho vyzvedli? Pojedeme řeku Lužnici.

  Přeji hezký den, Filip.

  kluk, 12 let, 7. února

  Ahoj,
  tohle je další z řady dotazů „můžu si jako dítě koupit X?“, na které nejsou potřeba žádné odborné dovednosti, stačí si nastudovat obchodní podmínky v místě, kde chceš nakupovat (nebo v tomto případě půjčovat), nebo zeptat se na příslušném místě, kde si chceš ten raft půjčit. Různé firmy můžou mít různá pravidla. Náš názor na ně nemá vliv.

  Alík

  Nepatří do poradny

  Mám otázku a je spíše pro Alíka tak bych byla ráda kdyby mi odpověděl on. Nejsi jen nadržený 30 letý chlap který si u všech těch otázek ve kterých se píše jak děti šukaj a masturbujou honí péro? Docela by mě to zajímalo protože nejsi žádný odborník ani tak a nevím jaký by jsi měl jiný důvod a k tomu nikdo normální by tohle nedělal (jako odpovídání na otázky od zdřejmě úlně poztižených dětí)

  Tvoje máma, 18. června 2019

  Ahoj,
  jestli ti přijdou některé z dotazů, na které odpovídám za poslední dva roky, jakkoliv rajcující, tak s tebou asi něco není v pořádku. :-D

  Za dřívější odpovědi neručím, server patřil Andreji Babišovi a odpovědi podepsané jménem „Alík“ vkládalo více osob (prověřených firmou).

  Já odborník nejsem, ale lidé z Modré linky a BáraV mají odborné vzdělání v oboru psychologie. Doporučil bych ti věnovat méně pozornosti blbečkům na youtubu, kteří se vysmívají dětem, které zde řeší krom masturbace mnohdy velmi skutečné problémy. Jestli se youtuberům někdy nějakým zázrakem povede zachránit pár dětí před sebevraždou, nebo dostanou nějakého nebezpečného úchyla za mříže, možná pochopí, jaký může být smysl takovéto poradny...

  Mimochodem, nevím, jak poznáváš, jestli je nějaké dítě „zdřejmě úlně poztižené“... myslíš, že se to pozná podle pravopisu? No, nevím...

  Alík

  Nepatří do poradny

  Ahoj Alíku, chci se jen zeptat, jak se kupujou cigarety? Musí na ně člověk čekat? Můj taťka si šel koupit cigarety a nevrátil se. Pomoc, už to budou 3 roky!!!!!!

  holka, 10 let, 20. ledna 2019

  Nejspíš zapomněl, pro co šel. Když má člověk mizernou paměť, má to i své výhody – můžeš mu pořád dokola vyprávět stejné otřepané vtipy, jako třeba tento.

  Nepatří do poradny

  Ahoj Alík, už ti píšu potřetí a pořád mi neodepisuješ, jak to? A pokud mi nebudeš odepisovat, nebudu tě žádat o rady.

  holka, 12 let, 11. prosince 2018

  Ahoj holka,
  kdyby každý pokládal dva dotazy denně, tak by se odpovědi nedočkali ani do měsíce, naše kapacity jsou omezené, běžně bývá odpověď do sedmi pracovních dnů.

  Nepotřebuji, abys mě žádala o rady. Pokud nemáš dostatek trpělivosti, zeptej se klidně jinde. Tvé dosavadní dotazy dokáže zodpovědět automat, nemusíš s nimi chodit za vystudovanými odborníky. Pokud nevíš význam nějakého slova, zadej ho do vyhledávače (třeba na Seznam.cz nebo Google.cz).

  Alík

  Nepatří do poradny

  mom otazku kdez jsem psela poprve tak plaka otazku kamoska druhou jsem psala ja ajset trestana?? proc

  holka, 15 let, 29. září 2018

  Plakat otázku? 8-o
  Vůbec nerozumím, co se snažíš říct. Pokud chceš nějakou radu, piš prosím česky nebo slovensky.

  Nepatří do poradny

  Dávali se do úzké Škody 120 halogeny?

  kluk, 13 let, 9. září 2018

  Pravděpodobně ano.

  Ale v této poradně se většinou specializujeme na jiné druhy otázek, automobily jsou mimo naši odbornou způsobilost, takže pokud nutně potřebuješ správnou odpověď, ověř si to raději u nějakého odborníka. Zkus se zeptat třeba v autoservisu (hodně autoservisů má i web a jde jim napsat e-mail).

  Nepatří do poradny

  Dobrý den. Je mi 13 let a vážím 66,6 kg (164 cm). Jednou už jsem se snažila zhubnout a podařilo se mi na 52 kg jenže to byl zřejmně jen jojo efekt. A váhu mám zase zpět. Poradili by jste mi prosím, jak by mohl vypadat můj jídelníček ,když mám furt chuť na něco a nebo jím z nudy? Vím že to nevypadá, že jsem tlustá, ale mám docela dost špeků. Chtěla bych zhubnout. Byla bych ráda kdyby jsem přestala jíst tolik kolik jím teď. Ale nevím jak. A necvičím vůbec. Cvičila jsem taekwondo, ale přestalo mě to bavit. Děkuji za rady a tipy.

  Špekatá, 13 let, 18. června 2018

  Ahoj, rady na předchozí tři dotazy ti nestačily? Přijde mi, že se ptáš pořád dokola na to samé.

  Hmotnost ti skutečně obdivuhodně kolísá, v dotazu před týdnem jsi totiž psala, že vážíš 55 kg. To jsi vážně přibrala 11 kg za týden? 8-o

  Poradna není na hraní. :-(
  Nemrhej prosím našimi prostředky, nejsi jediná, kdo potřebuje poradit.

  Nepatří do poradny

  Ahoj Alíku.
  Potřebuji poradit :-)
  Můj foťak nechce fotit a pořád mi to ukazuje : tato paměťová karta je chráněna !! A takhle numůžu fotit !!
  Prosím poraď.

  holka, 14 let, 1. května 2018

  Ahoj moje dvojvykřičníková kamarádko !!
  Nevím, jak by ti s tímto mohli pomoct místní psychologové a jiní odborníci. Opakovaně zneužíváš poradnu k naprosto banálním dotazům. Neplatím poradcům za to, že ti budou radit s paměťovou kartou... :-E

  Zeptej se vyhledávače, je to zcela běžný problém.

  Nepatří do poradny

  Ahojky co mám dělat když jsem měla s*x s klukem kterým jsme do sebe byli zaláskováni (možná ještě pořád jo ale nevím dlouho jsme se neviděli) bylo to v první třídě u něj doma už nám oboum bylo 7 let. Mě se TO líbilo a tak jsme šli na věc několikrát. Mě ani jemu to nevadilo ví o tom jen 2 kamarádky jinak ostatní říkali že se k sobě hodíme. Víme to jen my čtyři. Ani rodiče to neví. Jak to může dopadnout kdybych šla na gyndu před 15. rokem? Díky moc Vaše
  . Maruška

  holka, 12 let, 1. března 2018

  Ahoj,
  na základě tvých předchozích dotazů a toho, že tvrdíš, že máš pravidelný sex od sedmi let, předpokládám, že to má být pokus o vtip. Možná ti to přijde vtipné, ale takovými dotazy pouze plýtváš čas lidí, kteří spolupracují s Alíkovo poradnou a snaží se pomoci dětem a dospívajícím, které to doopravdy potřebují. Najdi si, prosím, jinou zábavu.
  Bára

  Nepatří do poradny

  Ahoj Alíku, pomůžeš mi?
  Mám mobil a v tom sd kartu: když si stáhnu portál instagram, tak se mi to nainstaluje do stažených souboru i do karty sd, a když si stáhnu třeba e-mail, facebook nebo něco jiného, tak se mi to vůbec neuloží do karty sd, jen do stažených souboru, nevíte, čím to je?

  Elza, 13 let, 8. října 2017

  Někde v hlavním nastavení mobilu by mělo jít nastavit SD kartu jako výchozí/hlavní/primární úložiště. Na konkrétnější radu bych musel vědět, jakou přesně máš verzi Androidu... a sám jí také někde mít, což určitě nemám. Je mi líto, ale žádnou lepší radu ti tady asi nikdo nenabídne.

  Nastavení v dnešních mobilech bývají ale docela srozumitelná, takže se v nich většinou vyzná i neodborník, pokud se trochu snaží. Hodně štěstí...

  Nepatří do poradny

  ahoj mám problém s mím tabletem.Když ho nabiju na 100% tak mi vydrží max 15 minut a když je vybitej a já ho dám do nabíječky tak má hned 80% tablet je značky EVOLVE vision xd 7 poraď mi co mám dělat záruka na tablet už zkončila.

  Klobáska123, 3. srpna 2015

  Ahoj,

   

  tvůj dotaz do naší poradny nepatří, ale myslím si, že bys měla koupit novou baterii. Poraď se v obchodě nebo s rodiči.

   

  Hezký zbytek prázdnin ti přeje Alíkova kamarádka Bája

   

  Nepatří do poradny

  ahoj aliku jemi 15 let nigdo me ukladnul bodíku 399 jsmel a varit

  Tato otázka patří do druhé poradny, k technickým dotazům. POkud mkáš problém, napiš detaily na alik@alik.cz. Haf! Alík