Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Obrázek

  Ahoj Alíku, chtěla bych si změnit svůj obrázek, prosím, poradil bys mi jak to mám udělat? Dík, Áďa

  Ahoj,
  To je snadné... a proto je fajn to nejprve zkusit, teprve, když to nevyjde, pročíst poradnu a teprve když ani tehdy odpověď nenajdeš, zeptat se. Dříve je dotaz zbytečný.
  Přes odkaz "Nastavení" si zobraz stránku, na které je zhruba v polovině políčko s nadpisem "Tvůj obrázek". Tam pomocí tlačítka "Procházet" vyber obrázek ze svého počítače a tlačítkem "Uložit" ho nahraj na server. Po kontrole nezávadnosti se zobrazí.
  Crusher

  Obrázek

  Nevím jak se dává obrázek na vizitku ??? nejde mi to !!!!!

  Ahoj,
  Ano, to máš smůlu.
  To by byla jistě správná odpověď, protože jsi nepoložila žádnou konkrétní otázku. Příště se prosím zkus ptát, ne oslňovat přemírou interpunkce.
  Obrázek na vizitku umístíš tak, že přes odkaz "Nastavení" v přihlašovacím boxíku otevřeš kartu "Vizitka" a ve spodní části stránky klikneš na tlačítko "Procházet". Poté vybereš ze svého počítače obrázek, který chceš na vizitku nahrát, a stiskneš "Uložit". Budeš-li úspěšná, po ověření nezávadnosti se obrázek objeví na tvé vizitce.
  Crusher

  Obrázek

  kdyz sme se zaregistrovali tak jsme si mneli vibrat obrazek a jak si ho muzu zmnenit

  marulinda, 3. listopadu 2009

  Ahoj,
  Zkus odpověď nejprve hledat, teprve když nenajdeš, ptej se.
  Stačí totiž kliknout na odkaz "Nastavení" v přihlašovacím boxíku a zhruba v půlce stránky je políčko s nadpisem "Tvůj obrázek" - a to je cílem tvého hledání.
  Crusher

  Obrázek

  ahoj kdyz si zmenim ikonku tak mi na vizitce porad zustane ta stara a jinak mam vsude tu novou a ta se mi pricte na vizitku az za par dni a nekdy dokonce nikdy............nevis proc?

  kytka-flower-itka, 20. října 2009

  Vím, obrázky a také ikonky prochází schválením. Pokud je ikonka vyhodnocena jako nevhodná, tak ji Alík smaže.
  Mari1

  Obrázek

  Ahoj alíku tak jsem si založila tedy ten noví účet jak jste mi radili ale proč se mi na wizitce nezobrazí nahrané obrázky?když dám nastavení tak je tam mám ale na wizitce ne jakto?prosím porad mi

  1-KAČENKA-1, 18. října 2009

  Ahoj,
  Trpělivost růže přináší, jak se tak říkává.
  Představ si, že by si někdo nahrál na Alíka nějaký nevhodný obrázek - to by se potom rodiče dětí na Alíka moc zlobili. A tak Alík chtě nechtě musí všechny obrázky, které si děti chtějí na vizitku dát, pořádně zkontrolovat, než je ukáže všem. A to nejde zase tak rychle. Počkej pár dní, pokud budou schváleny, objeví se.
  Crusher

  Obrázek

  ahoj aliky jak simuzu da obrazek misto roho smajlika

  kubicek145, 17. října 2009

  Ahoj,
  Snadno. Stačí, když klikneš na odkaz "Nastavení" v přihlašovacím boxíku a potom vybereš obrázek ze svého počítače do pole "Tvůj obrázek" nebo vybereš jednu z Alíkových ikonek, které jsou schované hned pod ním. Zobrazí se po kliknutí na "Ukaž ikony".
  Crusher

  Obrázek

  jak si mužu změnit ten obrazek jak mam u mena?? ja tam ted mam rybu ale ja zapomněla jak se to mnění

  Ahoj,
  Tak co to třeba vyzkoušet? Když jsi to už jednou zvládla, jistě bys si vzpomněla i podruhé - ono to ostatně není tak obtížné, rozhodně to zabere méně času než sepsání takovéto odpovědi.
  Přes odkaz "Nastavení" se dostaneš na kartu "Osobní údaje", kde je lehce nad půlkou stránky i políčko s názvem "Tvůj obrázek" - to je to, co hledáš. Tam stačí vybrat obrázek uložený v počítači nebo si vybrat jeden z těch, které ti Alík nabízí.
  Crusher

  Obrázek

  ahoj Alíku jak se dáva foto na vizitku ? Ja to nikde nemohu najít Děkuji.

  adinecka, 22. září 2009

  Ahoj,
  To je snadné - klikni na odkaz "Nastavení" v přihlašovacím boxíku a hned na kartě "Osobní údaje" je kolonka "Tvůj obrázek", kam můžeš nahrát úvodní obrázek, který bude tvou ikonkou všude na Alíku.
  Pokud jde o obrázky, které budou přímo vespod na vizitce, přejdi na kartu "Vizitka" a podívej se do spodní části formuláře - stačí v části "Moje obrázky" vybrat obrázek ze tvého počítače a kliknutím na "Uložit" ho nahraješ na svou vizitku.
  Crusher

  Obrázek

  Prosím,poraďte mi!! Když si chci změnit ikonku, jak to mám udělat?

  Janička, 4. září 2009

  Ahoj,
  Víš, jak se to říká - "Chytrému napověz, hloupého..." Dříve, než se zeptáš, zkus odpověď najít. V tomto případě je pomoc snadná - přes odkaz "Nastavení" v přihlašovacím boxíku se dostaneš na stránku pro změnu osobních údajů. Tam nalezneš políčko označené "Tvůj obrázek", kam buď můžeš vybrat nějaký obrázek ze svého počítače, nebo pomocí odkazu ">> Ukaž ikony <<" otevřít seznam Alíkových předvolených ikonek, ze kterých si stačí vybrat.
  Crusher

  Obrázek

  Ahoj. Jak velký obrázek si mohu ddát na profil?

  Obrázek

  proc mi nejdou videt 3 obrazky na vizitce jak je tam mam dat

  risa1234, 15. srpna 2009

  Když si je tam dáš, tak nejsou vidět hned, musí se počkat, než je Alík schválí.
  Pralinka2

  Obrázek

  3 obrazky sem si dala na vizitku ale nejsou videt jak mam udelat aby byli videt na te vizitce?

  Nikoulineckovka, 15. srpna 2009

  A kdy sis je tam dala?
  Ty obrázky se tam neobjeví hned, ale až když je Alík schválí. Což může nějaký den trvat.
  Pralinka2

  Obrázek

  AHOJ,KDYZ CHCI NA SVOJI VIZITCE MIT FOTKY Z RAJCE.NET,JAK TO MAM UDELAT .....OTAZNIK.

  SARCINA, 14. srpna 2009

  Ahoj,
  Kdo hledá, obvykle najde. A kdo nehledá, nezaslouží si najít... Takže příště zkus hledat, než se zeptáš - takový malý návod je třeba zde.
  Crusher

  Obrázek

  Alíku, dala jsem si na vizitku 3 obrázky ale neobjevili se mi na vizitce.Jak je to možné a co s tím mám dělat????

  Ahoj,
  Máš najít trpělivost a rozvahu. Nebo alespoň jednu z nich.
  Když totiž nalezneš trpělivost, počkáš dva-tři dny, než Alík stihne prověřit, jestli obrázky, které si chceš na viztiku nahrát, nejsou neslušné či jinak závadné. A podle výsledku se buď zobrazí nebo také ne.
  A když najdeš rozvahu, nebudeš se hned bezhlavě tázat "čím to?", ale věnuješ chvíli hledání odpovědi, kterou bys našla v Nejčastějších dotazech (odkaz na spodní straně Alíkových stránek), konkrétně v této odpovědi.
  Crusher

  Obrázek

  jak mohu zmenit toho smajlika na neco jineho?

  Ahoj,
  Když člověk chce najít, musí obvykle HLEDAT. Když nebudeš hledat, stěží odpověď můžeš najít. Třeba tato poradna má celé téma věnované obrázku. Nebo existuje metoda pokus - omyl. Zkus se podívat na stránku skrývající se pod odkazem "Nastavení", kde políčko "Tvůj obrázek" je.
  Crusher