Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Obrázek

Ahoj, jiz sem napsal clanek do Alikovin, ale zapomnel jsem vlozit obrazek, slo by ho tam v tudle chvili nejak vlozit?

Ahoj,
normálně si obrázek vlož na Alíka pomocí volby „Upravit si obrázky“, a až si ho tam vložíš, tak to napiš do pošty nějakému správci Alíka, například mně, a ten připojí obrázek k tvému článku.

Obrázek

Ahoj, můj druhý dotaz:
Jak se tedy mění profilovka? Nechci tam mít pořád smajlíka...
Jak to mám udělat?

Vpravo nahoře klikneš na Nastavení, pak přejdeš na Osobní údaje a tam je výběr obrázku...

Koukám, že už jsi na to asi přišel, když tam máš místo výchozího smajlíka barevného smajlíka :-)

Obrázek

Ahoj Alíku, kdy půjdou změnit profilovky?

Teď! :-D
Nastavení profilových obrázků jsem nyní zpřístupnil pro všechny.

Upozorňuji, že nově nahraný obrázek se ti vymění až po schválení správcem, což může pár hodin trvat.

Obrázek

Ahoj.
Změnila jsem si obrázek a píše mi to že ho mám změněný, ale když v nastavení kliknu na odeslat mám ho pořád stejný! I po několika restartech mám pořád stejný! Prosím odpovězte mi (ne jako u ostatních dotazů na které jste mi pořád neodpověděli).
Už se těším, až se vše vyřeší!

U výběru obrázku se píše: „Pokud přidáš nový obrázek, nebo zvolíš nějaký neschválený, nastaví se ti až v okamžiku schválení.“ – asi to tam napíšu ještě nějak výrazněji. Obrázky schvalují správci... tvé dva obrázky už teď schválené jsou, takže si mezi nimi můžeš kdykoliv přepínat, jak chceš.

Nevím, jaké jiné nezodpovězené dotazy máš na mysli. Žádné tvé nenacházím. Kdyžtak mi napiš do pošty...

Obrázek

Ahoj, objevila jsem, že si uživatelky kebaba a veverkačiperka123 změnily profilovku. Takže už to evidentně jde, ale jak? Díky, Alfa_Beta

Ahoj,
změna profilového obrázku se zatím zkouší, někteří uživatelé dostali možnost se na testování podílet. Jestli chceš být zařazena mezi ně, tak napiš –MM–, aby tě taky zařadil mezi uživatele, kteří to mohou testovat. Nebo počkej, až se to odzkouší a bude to umožněno pro všechny.

Obrázek

Ahoj Alíku, nevíš, jak si změnit obrázek nad vizitkou tak, abych tam neměla pořád smajlíka? Poraď mi prosím.

Ahoj, na novém Alíku zatím není možné vkládat obrázky, ani ten obrázek nad vizitkou. Ale programátoři na tom pracují a v dohledné době by mělo být možné obrázky vkládat.

Obrázek

Ahoj , jak si můžu změnit ve vizitce fotky , nejde to :(

Ahoj,
zatím není možné obrázky vkládat a tedy ani měnit, ale pracuje se na tom, aby obrázky vkládat šly.

Obrázek

Ahoj, jak si mám změnit profilovou fotku?

Ahoj,
na novém Alíkovi zatím nejde vkládat obrázky a tedy ani profilové fotky. Ale pracuje se na tom, aby to zase šlo.

Obrázek

Ahoj Alíku, prosím jak se dá změnit fotka na vizitce? děkuji

Ahoj,
v současné době nejdou na Alíka vkládat žádné obrázky, ale pracuje se na tom, aby to co nejdříve fungovalo.

Obrázek

Ahoj, mám takový nejspíš hloupý dotaz. Hledala jsem úplně všude, ale nikde se mi nepodařilo nalézt možnost změny profilové fotky. Poradíte mi prosím, kde se fotografie mění? :)

Ahoj,
poradíme, až to půjde. Momentálně vkládání jakýchkoli obrázků na Alíka není dořešené, ale je to jednou z priorit programátorů.

Obrázek

Můžu se zeptat, jak vložit do článku obrázek, dříve mi to normálně šlo, ale teď vůbec nic. Jak to mám udělat?

TheQueen, 5. června 2017

Ahoj,
nová verze Alíka na novém serveru ještě není úplně dodělaná, podařilo se zprovoznit ty nejdůležitější věci, tedy klubovnu, nástěnky, vkládání Alíkovin, hry, ale některé věci se teprve dokončují, jednou z nich je vkládání obrázků. Nejen do článků, ale i například na vizitku. Ale je to jednou z priorit a programátoři doufají, že během několika týdnů by to mělo být zprovozněno.

Obrázek

Ahoj Alíku,Jak si na vizitku mohu přidat fotku?

Obrázky - fotky se přidávají vpravo nahoře v nastavení. Dostaneš se tam na nastavení vizitky a dole si pak můžeš přidat až tři obrázky.

Obrázek

Ahoj Alíku, nešlo by udělat, aby když nahraju obrázek do vizitky, aby tam bylo vidět "čeká na schválení," nebo neco takovýho, když už je nutné obrázky schvalovat? Díky. - otázka upravena poradcem

Napiš o tomto problému na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.
Alík a správci

Obrázek

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, když si změním vizitku to znamená fotky svoje, tak když jsem na mobilu tak tam nejsou a když se pak přihlásim na počítači tak tam také nejsou, takže je pokaždý musim měnit. A ještě, když změnim vizitku jako styl, tak to funguje na mobilu, ale na počítači ne, děkuji za odpovědi.

StanleyUs, 21. března 2015

Obrázky prochází kontrolou a přidány jsou zhruba do tří dnů. Neobjeví se tedy okamžitě. Je-li obrázek nevhodný, tak jej Alík vůbec na vizitku nepřidá.

Obrázek

Ahoj Alíku,
v nastavení - vizitka jsem si nahrála 3 fotky, ale na vizitce se mi neobjeví. Zkoušela jsem různé šablony a stále nic. Co mám udělat ?

Obrázky nejprve Alík zkontroluje, než budou na vizitce vidět. Pokud své obrázky stále na vizitce nevidíš, pak napiš přímo Alíkovi.

Obrázek

Ahoj..Chtěla jsem se zeptat jestli jsou povoleny třeba líbací atd.. obrázky??

Viky-Hra, 20. února 2015

Obrázky prochází schvalováním. Záleží, o jakém obrázku s polibkem mluvíš. Alík nevhodné obrázky na vizitku nepřidá.

Obrázek

ahoj Alíku, jak poslat fotku jinému uživateli?

Vlož si obrázek na svou vizitku a kamarád se tam na fotku podívá. Případně vlož fotku do fotoalba na Rajčeti a toto fotoalbum si pak přidej na vizitku nebo poštou kamarádovi pošli odkaz na fotoalbum. Jiná možnost poslání fotky prostřednictvím stránek www.alik.cz není. Než však fotku pošleš, tak se poraď s někým dospělým (příbuzní, učitelé ve škole). Rozhodně není moudré bez porady poskytovat své fotky.
Přečti si články:
(Ne)bezpečný internet,
 Co všechno o sobě prozradíte? Chováte se na internetu dost bezpečně?,
Chováte se na internetu opravdu bezpečně?

Obrázek

Opět zdravím. Píši kvůli přetrvávajícímu problému s nahráním ikonky. Obrázek má 6,56 kB, rozměry 50x60, avšak stále se nechce nahrát. Navíc nejdou nahrát ani obrázky, které předtím nahrát šly naprosto bez problému. Zde jsem udělala printscreen z toho, co se mi objeví místo avataru poté, co nahraji obrázek: http://www.pictu.cz/image.php?di=WCVJ . Dělají mi to všechny prohlížeče, opravdu nevím, v čem by mohl být problém, problém, který se vyskytl ze dne na den. Zkoušela jsem aktualizaci, resetování prohlížeče, ale nic nepomáhá.

S přáním pěkného dne,
Harriett

Harriett, 28. ledna 2015

Tak obrázek by měl splňovat tyto podmínky: "Malé obrázky by neměly být větší než 100 kB a ty velké by měly mít velikost maximálně 500 kB. Formát je možný jpg, gif nebo png"
Kromě velikosti si tedy ověř i správnost přípony obrázku. Pokud se ti ani pak nepovede obrázek nahrát, pak tomto problému napiš na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.

Obrázek

Zdravím.
Ráda bych si změnila avatar na vlastní obrázek. Doposud s tím nikdy nebyl problém, nyní však kdykoli chci obrázek nahrát, tak po dokončení nahrávání se obrázek nenahraje a objeví se pouze jakási ikona. Po aktualizaci pak zůstává předešlý avatar. Z Alíkovy nabídky mi avatar změnit jde. A tak se ptám, kde může být problém? Zkoušela jsem i více prohlížečů, obrázek jinak splňuje podmínky. Navíc i při pokusu o nahrání obrázku, který doposud šel, se objeví ona ikona a avatar se nezmění.

Předem moc děkuji za radu,
Harriett

Harriett, 27. ledna 2015

Problém je ve velikosti obrázku. Podívej se, jak je to s velikostí obrázku v často kladených dotazech.
Alík a správci

Obrázek

Ahoj Alíku :) můžu se zeptat co mám dělat když mi nejdou mazat tím pádem ani přidávat obrázky?právě že se mi tam nezobrazuje to okno zmazat obrázek...prosím odpověz co nejdřív..zatim ahoj :-/

Obrázky smažeš nebo přidáš v nastavení. Podívej se do odpovědí na nejčastější dotazy.