Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Obrázek

Ahojte :) Chtela bych nahrát fotky :) pokaždé je tam dám ale oni se nezobrazují :'( :'( -.-"

Pikáčů, 6. prosince 2012

Fotky schvaluje Alík a nejsou přidány hned. Schválení trvá několik dní. Také je třeba dodržet velikost. O velikosti obrázku se dočteš tady. Je-li obrázek příliš velký, pak se vůbec k Alíkovi nedostane.
Mari1

Obrázek

Ahoj, Alíku, četla jsem si v nejčastějších dotazech, že správci si někdy chtějí odpočinou, proto schválí moje obrázky, které si chci dát na vizitku i třeba za dva dny. Já si dala na vizitku jeden obrázek ještě před vánocema a pořád tam není. A vůbec - to je na to jen jeden správce, že to tak trvá? Nebo UPLNĚ všichni správci odpočívají a proto to nemohou udělat? Ráda bych tam ten obrázek měla.

BaDumTsss, 26. prosince 2012

Obrázky schvaluje sám Alík.

Obrázek

Ahoj, Alíku, četla jsem si v nejčastějších dotazech, že správci si někdy chtějí odpočinou, proto schválí moje obrázky, které si chci dát na vizitku i třeba za dva dny. Já si dala na vizitku jeden obrázek ještě před vánocema a pořád tam není. A vůbec - to je na to jen jeden správce, že to tak trvá? Nebo UPLNĚ všichni správci odpočívají a proto to nemohou udělat? Ráda bych tam ten obrázek měla.

BaDumTsss, 26. prosince 2012

Ahoj,
obrázky neschvalují správci, ale přímo Alík.
Pralinka

Obrázek

Proč musí být obrázek u ikony menší než 100kb?

Ahoj,
z různých důvodů je nevhodné, aby tak malý obrázek mohl mít zcela neomezenou velikost. A proto ta velikost je omezená. A programátoři usoudili, že 100 kB je dostatečná velikost, která vy měla uživatelům stačit. Možná by to omezení mohlo být 80 kB nebo 120 kB, a je to 100 kB, ale prostě nějaké omezení tam asi vhodné je.
Pralinka2

Obrázek

AHOJ! Jsem na alíkovi a vybrala jsem si ikonu (oranžová kočka) chci si změnit ikonu je to možné? Nejde mi to, v nastavení není možost

vendy1379, 22. prosince 2012

V nastavení vyber kartu OSOBNÍ ÚDAJE. Najeď na nápis Tvůj obrázek a klikni na Procházet. V počítači si pak vyhledej obrázek, který chceš používat jako svou ikonku. Dbej však na to, aby ikonka (obrázek), který chceš mít u přezdívky, nebyl větší než 100kb.
Případně si můžeš vybrat z nabídky obrázků, v tom případě klini na nápis >> Ukaž ikony <<. Ikonu si tam vyber a výběr potvrď dole na stránce.
Mari1

Obrázek

chtěla jsem si změnit obrázek a nejde to jak to?

Chyba patrně bude ve velikosti obrázku. Přečti si tuto odpověď.
Mari1

Obrázek

Dobrý den, Měnila jsem si údaje na vizitce-mé zájmy a obrázek. Nezměnil se ani po odhlášení a přihlášení. Je nutné i zde schválení Alíka(u obrázku?) ??? Předem Vám děkuji

Vizitka- Infobr, 19. prosince 2012

Ahoj,
každý nový obrázek na vizitku Alík musí schvalovat, i když je tam vkládám místo jiného obrázku.
Pralinka2

Obrázek

Ahoj, Nejde mi na vizitku nahrát obrázek psa. Uloží se mi vizitka to jo ale pak když se podívám na její vzhled, je tam akorát titulek: ,,Nahrané obrázky" a pak je už konec vizitky... Proč? A jak mám tedy udělat aby se mi tam nahrál obrázek toho psa?

Ahoj,
obrázek se na vizitce neobjevuje hned, ale až potom, co ho Alík schválí, což může trvat i několik dní.
Pralinka2

Obrázek

Hezký den přeji, moc rád bych se na něco zeptal. Konečně jsem si vložil fotky na svoji vizitku. Jenže když si na ni kliknu, nahrané obrázky nikde. Zamoc by mě zajímalo, proč tomu tak je. Předem děkuji za odpověď. Nio

Ahoj, je to z toho důvodu, že veškeré obrázky procházejí schválením. Musíš počkat, až si Alík tvé obrázky prohlédne a schválí je. Pak teprve se objeví na tvé vizitce.
Mari1

Obrázek

Ahoj Aliku, chci si dat na svoji vizitku 1 fotku a nejde mi to. Pise mi to tam, ze byla nalezena neznama chyba.

Ahoj, patrně vkládáš příliš veliký obrázek. Na toto již odpovídal Alík:
Malé obrázky by neměly být větší než 100 kB a ty velké by měly mít velikost maximálně 500 kB. Formát je možný jpg, gif nebo png.Alík (26. června 2008).
Mari1

Obrázek

Ahoj Alíku, prosím tě můžu vložit obrázky i jinak než v rajce.net ? Prosím poraď. Předem díky. kobylka8

kobylka8, 19. dubna 2012

Nevím, jestli máš na mysli článek do Alíkovin nebo úpravu vizitky. Ke článku do Alíkovin je ožné přidat odkaz na album na rajce.net, ale není to nezbytně nutné pro odeslání článku. Na vizitku jako album je možné přidat pouze odkaz na rajce.net a nebo si tam můžeš vložit 1-3 samostatné obrázky. Ostatním se nezobrazí okamžitě, ale až po kontrole.
Alík

Obrázek

Já sem si nahrála obrázky ale neobjevili se mi na vizitce.Proč se to neobjevilo?

hanca118, 18. března 2012

Ahoj,
obrázky se na vizitce objeví až potom, kdy je Alík schválí, protože kdysi, když to ještě schvalovat nemusel, se na vizitkách objevovaly nevhodné obrázky
Pralinka2

Obrázek

Proč když si dám na vizitku obrázek je tam napsáno můj obrázek nebo něco a dvojí tečka a obrázek nikde??????????

anička999, 8. srpna 2011

Mrkni do odpovědí na nejčastěji pokládané dotazy. Najdeš je na spodní straně stránky Alíka.
Alík

Obrázek

ahoj,kdyz sem si dala na vizitku do obrazku svou fotku tak sem se chtela podivat jestli tam je a ona tam neni co s tim??????????

Ahoj,
obrázek se na vizitce neobjeví hned, ale až po schválení Alíkem.
Pralinka2

Obrázek

jak si můžu dát na vizitku obrázky

anetkababetka7, 15. března 2011
Obrázek

ahoj aliku nemuzu si ulozit sve obrazky

natalimiley, 13. března 2011

Odpověď najdeš v často kladených dotazech.
Navíc, pokud bys pročítala odpovědi v poradně, tak zrovna včera jsem odpovídala na podobný dotaz. Mou odpověď najdeš zde. Dále si zkus pročíst sekci poradny
s názvem OBRÁZEK.
Mari1

Obrázek

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ... Nahrála jsem si obrázky na vizitku- Mám nastavný jiný vzhled vizitky než ten normální. A když kliknu na moji ikonku tak se tam nezobrazí. Řeknete mi prosím proč? Děkuji .)

Vizitka - nahrávání obrázků, 19. února 2011

Je vidět, že vůbec nehledáš. Na tyto otázky jsme tu odpovídali MNOHOKRÁT! Veškeré obrázky prochází schválením, které může trvat i týden. Schválené obrázky se nejpozději do týdne na vizitce objeví!
Mari1

Obrázek

ahojky alíku když si chci uložit obrázek na vizirku nejde mi to až den potom se mi tam oběví.

Ahoj,
obrázek se objeví až potom, co ho schválí Alík, aby si tam uživatelé nevkládali nevhodné obrázky.
Pralinka2

Obrázek

Ahoj poraďte mi prosím jak si dát na vizitku obrázky????

PAJNAHAJNA, 7. února 2011

Ahoj, zkus si pořádně projít odpovědi v poradně v sekci Obrázky!
Obrázky se přidávají vpravo nahoře v nastavení. V části Osobní údaje si můžeš nastavit vlastní ikonku, kterou si natáhneš z obrázků ve svém počítači, a v části Vizitka se dostaneš na nastavení vizitky a dole si pak můžeš přidat až tři obrázky.
Můžeš si však také vybrat ikonku z nabídky, stačí v nastavení vizitky >> osobní údaje kliknout na >> Ukaž ikony << a ikonku si vybrat.
Mari1

Obrázek

aliku muzu si tam dad fotku na horu? ale svoji sebe

Ikonku si pochopitelně změnit můžeš.
Mari1