Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší Alíkova poradna, v této poradně mažeme.

  Obrázek

  Ahoj..Chtěla jsem se zeptat jestli jsou povoleny třeba líbací atd.. obrázky??

  Viky-Hra, 20. února 2015

  Obrázky prochází schvalováním. Záleží, o jakém obrázku s polibkem mluvíš. Alík nevhodné obrázky na vizitku nepřidá.

  Obrázek

  ahoj Alíku, jak poslat fotku jinému uživateli?

  Vlož si obrázek na svou vizitku a kamarád se tam na fotku podívá. Případně vlož fotku do fotoalba na Rajčeti a toto fotoalbum si pak přidej na vizitku nebo poštou kamarádovi pošli odkaz na fotoalbum. Jiná možnost poslání fotky prostřednictvím stránek www.alik.cz není. Než však fotku pošleš, tak se poraď s někým dospělým (příbuzní, učitelé ve škole). Rozhodně není moudré bez porady poskytovat své fotky.
  Přečti si články:
  (Ne)bezpečný internet,
   Co všechno o sobě prozradíte? Chováte se na internetu dost bezpečně?,
  Chováte se na internetu opravdu bezpečně?

  Obrázek

  Opět zdravím. Píši kvůli přetrvávajícímu problému s nahráním ikonky. Obrázek má 6,56 kB, rozměry 50x60, avšak stále se nechce nahrát. Navíc nejdou nahrát ani obrázky, které předtím nahrát šly naprosto bez problému. Zde jsem udělala printscreen z toho, co se mi objeví místo avataru poté, co nahraji obrázek: http://www.pictu.cz/image.php?di=WCVJ . Dělají mi to všechny prohlížeče, opravdu nevím, v čem by mohl být problém, problém, který se vyskytl ze dne na den. Zkoušela jsem aktualizaci, resetování prohlížeče, ale nic nepomáhá.

  S přáním pěkného dne,
  Harriett

  Harriett, 28. ledna 2015

  Tak obrázek by měl splňovat tyto podmínky: "Malé obrázky by neměly být větší než 100 kB a ty velké by měly mít velikost maximálně 500 kB. Formát je možný jpg, gif nebo png"
  Kromě velikosti si tedy ověř i správnost přípony obrázku. Pokud se ti ani pak nepovede obrázek nahrát, pak tomto problému napiš na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.

  Obrázek

  Zdravím.
  Ráda bych si změnila avatar na vlastní obrázek. Doposud s tím nikdy nebyl problém, nyní však kdykoli chci obrázek nahrát, tak po dokončení nahrávání se obrázek nenahraje a objeví se pouze jakási ikona. Po aktualizaci pak zůstává předešlý avatar. Z Alíkovy nabídky mi avatar změnit jde. A tak se ptám, kde může být problém? Zkoušela jsem i více prohlížečů, obrázek jinak splňuje podmínky. Navíc i při pokusu o nahrání obrázku, který doposud šel, se objeví ona ikona a avatar se nezmění.

  Předem moc děkuji za radu,
  Harriett

  Harriett, 27. ledna 2015

  Problém je ve velikosti obrázku. Podívej se, jak je to s velikostí obrázku v často kladených dotazech.
  Alík a správci

  Obrázek

  Ahoj Alíku :) můžu se zeptat co mám dělat když mi nejdou mazat tím pádem ani přidávat obrázky?právě že se mi tam nezobrazuje to okno zmazat obrázek...prosím odpověz co nejdřív..zatim ahoj :-/

  Obrázky smažeš nebo přidáš v nastavení. Podívej se do odpovědí na nejčastější dotazy.

  Obrázek

  proč mi nejde vizitka nastavit na to když tam mám 3 obrázky??? Prosím poraďte mi někdo.

  frejlachcz, 30. května 2014

  Nejspíš vkládáš příliš velké obrázky. Jak správně nastavit obrázek najdeš v často kladených dotazech.

  Obrázek

  Ahoj všichni,
  chtěla jsem si změnit obrázek co mám nad mým Alíkovým jménem a nad hodností a dělá mi problém aby měl 100kb to musí být nějak malý nebo jaký musí být? Děkuji předem :-) - otázka upravena poradcem

  Obrázek

  Proč mám na svojí vizitce jinou ikonu než jsem si vybrala?

  Nejspíš jsi klikla na jinou ikonku, než jsi původně chtěla. V nastavení si můžeš obrázek změnit.

  Obrázek

  Ahoj Alíku..Včera odpoledne jsem na web a vizitku přidala fotku svého pejska.Když najedu do nastavení své vizitky je tam.Ale když se podívám na svojí vizitku tak tam není!prosím odpověz co nejdřív předem děkuji :)

  Buldoček12, 16. února 2014

  Obrázky nejprve musí Alík schválit, zda nejsou závadné. Pokud se tvůj obrázek na vizitce nezobrazí do týdne, pak o tomto problému napiš na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.

  Obrázek

  Jak si mám změnit profilový obrázek?

  sikulove, 16. února 2014
  Obrázek

  Ahoj alíku. Chci se zeptat...
  Vložila jsem na vizitku fotečku, ale když kliknu tak na můj profil, který vidí ostatní uživatelé, tak se tam fotka nezobrazuje. Prosím, poraď, jak mám fotku normálně vložit, aby byla, no, vidět??? Předem díky za odpověď.
  - otázka upravena poradcem

  Projdi si odpovědi v sekci poradny s názvem OBRÁZEK. Konkrétně zkus tuto odpověď.

  Obrázek

  Ahoj Alíku,

  Na vizitku jsem si dala obrázky, ale i po úspěšném uložení veškerého infa tam žádný z těch obrázků není.. Co mám dělat?

  Předem díky ahoj - 11.10.2013 - otázka upravena poradcem

  Ahoj,

  zkus ještě asi tak den až dva počkat. Obrázky se na vizitce neobjeví hned, ale až je někdo od Alíka schválí, což většinou tak den až dva trvá. Kdyby se tam neobjevily ani po několika dnech, tak napiš Alíkovi.
  Pralinka2

  Obrázek

  ahoj je to noví alík a tet jak múžu dát obrázek na násťenku? vopred dík

  Ahoj Sofinko,
  na nástěnku vložit obrázek pomocí běžných nástrojů Alíka nelze.
  Obrázky můžeš vkládat na svou vizitku. Jdi do Nastavení (box vpravo nahoře, ikona pejska s nástroji a popiskem Nastavení), pak klikni na kartu Vizitka. Dole na stránce najdeš popisek Moje obrázky. Pomocí odkazu "Nahrát obrázek" vyber svůj obrázek ve svém počítači a vlož. Doplň popis do Popisků obrázků.
  Také si můžeš vyměnit obrázek své ikony - v Nastavení (box vpravo nahoře), karta Osobní údaje, obrázek vložíš pomocí odkazu u titulku Tvůj obrázek, klikni na Procházet.

  Jsem rád, že se mnou kamarádíš, Alík

  Obrázek

  Jak si můžu změnit ikonku?

  Ikonku (obrázek u přezdívky) změníš vpravo nahoře v nastavení. V části Osobní údaje si můžeš nastavit vlastní ikonku, kterou si natáhneš z obrázků ve svém počítači. Dej však pozor, takový obrázek by neměl být větší než 100 kB.
  Můžeš si však také vybrat ikonku z nabídky, stačí v nastavení vizitky >> osobní údaje kliknout na >> Ukaž ikony << a ikonku si vybrat.
  Mari1

  Obrázek

  Jak si změním profilový obrázek?

  Eliška, 1. srpna 2013

  Ahoj, klikni na nastavení vizitky >> osobní údaje a zde na >> Ukaž ikony << a tam si vyber ikonku. Případně klikni na Tvůj obrázek a vyhledej si obrázek v počítači, jen nezapomeň, že nesmí porušovat pravidla Alíka a nesmí být větší než 100kB.
  Mari1