Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatele Kamarádi z 2. LF UK

  Celkem zodpovědělo dotazů: 333

  Moje tělo

  Ahoj Alíku ;) Je moc fajn,že radíte dětem je to opravdu fajn nápad,ale teď už k otázce.Asi už dva měsíce mně bolí kotník.Nevím co to je,ale když stojím jen na jedné noze kde mně ten kotník bolí po deseti sekundách si normálně stoupnu tak mi tam jakoby křupne,jako by mi přeskočili vazy nebo já nevím.Když odpověď nebudeš vědět nevadí,zajdu někam ;) ale když odpovíš budu moc ráda,předem Vám všem moc děkuji,a přeji pěkné dny.Nikolkakiko114 - otázka upravena poradcem

  Nikolkakiko114, 16. září 2013

  Ahoj,

   tenhle problém je bohužel nemožné vyřešit na dálku. Je potřeba zajít k odborníkovi, který se na tvou nohu koukne a posoudí, jestli je tam jenom něco natažené, nebo je problém závažnější. Nemusíš se ničeho obávat, zajdi si ke svému praktickému lékaři a ten Ti řekne, jak postupovat dál, pravděpodobně Tě pošle k ortopedovi na odborné vyšetření.
   Držím palce! Alíkovi kamarádi z 2.lékařské fakulty - Marťa:)
  Menstruace a výtok

  Ahoj Allíku Je my 11 let a 1. před 3 dnema sem dostala menstruaci včera sem mněla uplně celou vložku od krve a dneska zase skoro nic 2. stačí si vymněnovat vložku 2x za den ?? 3.Je normalní když dostanu men. že mně nebolí břicho mě totiž nebolelo děkuju moc :)

  Stepka (11), 21. září 2013

  Ahoj! 

  Vložku je nutné měnit podle potřeby, což se liší v průběhu cyklu. První dny to může být i 4 - 5krát denně, závisí od intenzity krvácení. Pokud už máš nepříjemný pocit a vložka je hodně nasáklá, tak si jí vyměň. Menstruační bolesti nejsou samozřejmostí u každé ženy, ale jelikož Tvůj cyklus se zatím jenom rozbíhá, řekla bych, že se toho ještě hodně může změnit. 

  Alíkovi kamarádi z 2.lékařské fakulty - Marťa:)
  Moje tělo - kluci

  Občas mívám bělejší žalud... Celkově je takový smrsklý a je trochu bílí, čím to může být? je to normální? - otázka upravena poradcem

  Honza(15let), 23. září 2013

  Ahoj,

   tohle je bohužel problém, který nikdo na dálku nevyřeší a vyžaduje odborný pohled lékaře. Proto Ti radím, aby ses svěřil taťkovi nebo mamce, spolu zašli ke Tvému lékaři, stačí nejdřív k praktickému, který to dokáže posoudit a opravdu poradit, případně doporučit další postup řešení. Hlavně se neboj, držím palce, aby jsi nabral odvahu! 
  Alíkovi kamarádi z 2.lékařské fakulty - Marťa:)
  Moje tělo - holky

  Ahoj Alíku je mi 13let a mám strašně malé prsa ..vejdou se mi akorát tak do dlaně. Dřív mě boleli a teď už vůbec.Znamená to že mi přestali růst? Mestruaci už mám rok takže to znamená že mi už nevyrostou? :((((

   Ahoj,

   růst prsou je individuální u každé holky. Není to nic neobvyklého, že Ti prsa ještě nezačali růst, nebo že povyrostli a pak zase přestali. Je to taky zakódováno ve tvé genetické informaci, zkus se třeba zeptat mamky, kdy začali růst prsa jí. Pravděpodobně to taky bylo někdy později, proto by Tě to mohlo uklidnit. Tvé tělo nejlíp ví,  jakým tempem má růst a co je pro Tebe nejlepší. 13 let znamená, že jsi ve vývoji, takže se ještě pár let budeš měnit. Růst prsou závisí také od hladiny hormonů, relativně se jejich vzhled mění pořád, také v závislosti od menstruačního cyklu.
   Alíkovi kamarádi z 2.lékařské fakulty - Marťa:)
  Moje tělo - holky

  Ahoj, je mi 14 let. Vážím 52 kg a měřím 176 cm. Jsem pořád plochá. Vím, že to chce čas, ale chtěla bych se už taky nějak "zaoblit". Mám to v rodině, přesto bych se chtěla zeptat na nějaký tip,jak bych mohla trochu přibrat. Protože návodů jak zhubnout je všude plno, ale jak nabrat váhu nikdo neporadí. Děkuji za odpověď :) - otázka upravena poradcem

  Dívka14, 14. září 2013

  Ahoj!

   Buď trpělivá, "zaoblení" přijde společně s Tvým vstupem do puberty, tedy souvisí se změnami hormonů ve Tvém těle. Hormony jsou zodpovědné za proměnu postavy v "ženskou", tedy růst prsou, zaoblení boků a mnoho dalších. Jestli to máš v rodině, tak je zbytečné se tím stresovat, protože je takovýto průběh naplánován v Tvých genech. Jenom si počkej, proměna přijde v pravý čas!
   Alíkovi kamarádi z 2.lékařské fakulty - Marťa:)

  Menstruace a výtok

  Ahoj Alíku, děkuji moc za předchozí odpověď ohledně (asi) mé první menstruace. Mamka říkala že je možný že „špiním“. Co to znamená? Předem děkuju za odpověď :))) - otázka upravena poradcem

  Ahoj! 

  Špinění se nevyskytuje  u každé ženy, většinou 3 dny před krvácením a taky pár dní po menstruaci. Nejvhodnější je používat intimky. Jestli jsi ještě neměla pravou menstruaci, může špinění znamenat její příchod, souvisí to totiž s hormonálními změnami během cyklu. Není ale přesně jasné, kdy menstruace přijde, může to být i za několik měsíců, protože hormonální změny probíhají už před začátkem cyklu, kdy se tvé tělo na tenhle cyklus připravuje. 
  Buď trpělivá, pro jistotu nos intimky a v tašce taky vložky, kdyby náhodou:) 
  Alíkovi kamarádi z 2.lékařské fakulty - Marťa:)
  Menstruace a výtok

  Ahoj Alíku a jeho kamaradi, před necelým rokem jsem dostala menstruaci. Což o to, krvácení (celkem) zvládam, vložky umím správně umístit i zavést tampon zvládnu. Jen v době menstruace mě začne neuvěřiteleně bolet v podbrišku, zhoršuje se mi akné, mívám migrénu a hlavně jsem děsně nesnesitelná. Přinejlepším pořád brečím, ale většinou hodně ječím, jsem sprostá a celkově nervní. Nedá se s tím něco dělat? Díky, Já... - otázka upravena poradcem

  Už znovu: Utrápená dívka 11 let, 22. září 2013

  Ahoj! 

  Menstruace spojená s bolestí není nic neobvyklého, právě naopak, řekla bych, že je raritou žena, která při menstruaci nepociťuje žádné bolesti. Pro některé z nás je méně intenzivní, pro jiné až nesnesitelná. Změny na kůži, bolesti hlavy a taky změny nálad k tomu patří též. Od bolesti je možné dát si prášek nebo horkou sprchu. Máš menstruaci zatím jenom rok, to značí, že tyto projevy se ještě můžou změnit. Kdyby to ale bylo pořád horší, radila bych zajít si k doktorovi, který to může odborně posoudit.
   Držím Ti palce a ať Ti pomůže fakt, že v tom nejsi sama! :)
   Alíkovi kamarádi z 2.lékařské fakulty - Marťa:)

  Menstruace a výtok

  Mohla bych mít v mém věku menstruaci? Já se ptám ještě vás maminka říkala že ano...Já smi dělal stěry a mě to dost boleloe menstruace dost bojím já nechci k gynekologovi....prosím poraďte jak to mám udělat:( mám v zásobě asi 5 vložek. Ale už jednou sem byla u ginekologa kvůli výtoku a on mi dělal stěry a mě to dost bolelo.Prosím poraďte i po poradě z mamkou jsem zoufalá.Děkuji za odpověď.Poraďte.

  Anonymka-skoro 11, 12. září 2013

  Ahoj,
  první menstruace již v 11ti letech není neobvyklá. Pokud nemáš s menstruací potíže, nemusíš v tomto věku ke gynekologovi chodit. Gynekologické prohlídky se ale bát nemusíš. Pokud dokážeš uvolnit pánevní svaly, tak není bolestivá.
  Alíkovi kamarádi z 2. Lékařské fakulty -Janča

  Menstruace a výtok

  Ahoj ted sem dostala menstruaci..mám to ještě pravidelné,ale ted se mi to zpozdilo asi o 2 týdny..nevíte čím to je?,a ještě jednu otázku mám mám se kvůli tomu sprchovat každý den?jeden den sem se nesprchovala nestihla sem to...nepujdu nejak cítit?jak tomu mám předejít??...NECHCI MÍT MENSTRUACI krvacím hrozně moc vložky měním snad každou přestávku ve škole a je mi to divné..

  TEN KDO SE PTÁ:, 5. září 2013

  Ahoj,
  příčin, proč se opozdí menstruace je mnoho. Pokud se brzy menstruace nedostaví, doporučuji Ti navštívit doktora.
  K tvé další otázce. Při menstruaci z těla odchází krev, která časem začne nepříjemně vonět. Sprcha každý den je proto nezbytná.Měnit si vložky každých 45 min, protože jsou úplně prokrvácené, není úplně normální. Pokud tomu tak je, doporučuji navštívit gynekologa.Jinak vložky nemusíš měnit hned, jakmile se na nich objeví krev. Nemusíš se bát, že by byla hned cítit. Stačí je měnit párkrát za den.
  Alíkovi kamarádi z 2. lékařské fakulty - Janča :)

  Moje tělo - váha

  Ahoj. Nejprve bych chtěl říct, že vim, že jsem obézní. A právě proto s tim mám problém. Před 4 mešíci jsem vážil 45 kg. A od té doby pořad přibírám. Vlastně to začalo od té doby, co jsem se vsadil s kámošem o to, kdo vypije dřív litr 30% smetany. Ano, byl jsem blbej, ale vypil jsem ho a vyhrál. A dalšiden jsem byl na 52 kilech. Jenže, pořad mi to nedávalo a musel jsem ji pít furt, protože je tak sladká. A teď vážim rovnejch 70. Jsem tlustý, mám pořadně velké břicho. K doktorce jsem už byl, ale ta mi poradila, že mám Cvičit, ale já se s tim břichem prostě nepohnu. Jsem zoufalý a nenažraný. Poradíš mi ještě nějak jak zhubnout kromě cvičení? Přemýšlel jsem o projímadle, že bych ty tuky odešly z těla přirodni cestou. Díky za radu. Honzík

  Honzík (12 let, 145 cm, 70kg), 3. září 2013

  Ahoj Honzíku,
  jediný zdravý způsob jak zhubnout, je sportovat a zdravě jíst. Požití projímadla způsobí, že jídlo, které je v trávící trubici, vyjde rychle z těla ven. Např. trávení tuků, které trvá delší dobu, je tím pádem omezeno. Tukovou tkáň na tvém břiše to ale přímo neovlivní. Navíc projímadla jsou nešetrná k zažívacímu ústrojí a můžou způsobit závažné zdravotní potíže, zvlášť když jsou používána v neodůvodněných případech.
  Alíkovi kamarádi z 2. Lékařské fakulty - Janča

  Menstruace a výtok

  Alíku v kolika letech můžeš dostat menstruaci?Já kdyžmi bylo 8 jsem byla u gynegologa a měla jsem výtok.....No a potom jse mi třeba 9 za půl roku začne bolet břicho ale potom už se nic neděje byla jsem s tím u lékaře ale ten mi řekl že to není nic z žaludkem atd. to jediné mi řekl.....prosím můžeš poradit.Zodpověz prosím...Předem děkuji

  Dáda2003, 3. září 2013

  Ahoj Dádo,
  takhle na dálku Ti nemůžu poradit, co způsobilo bolesti břicha. Která oblast břicha tě bolela? Před menstruací je bolest v podbřišku. Věk kdy se může objevit první menstruace není nijak omezen. Avšak před 9. rokem to není obvyklé.
  Alíkovi kamarádi z 2. lékařské fakulty - Janča

  Moje tělo

  ahojky! Chtěla bych se stát vegetariánkou, ale mám problém. Jak na to? Co bych měla jíst, abych si doplnila živiny z masa? Moc děkuji za odpověď!

  anonymka-10-let, 29. srpna 2013

  Ahojky,
  mít vyvážený přísun živin při vegetariánské stravě není jednoduché a snadno se v dietě dělají chyby. Zrovna se dostáváš do věku, kdy tvé tělo nejvíc roste a je na nedostatek jednotlivých složek potravy nejvíce náchylné. Proto ti doporučuji počkat, až tvé tělo dospěje.
  Alíkovi kamarádi z 2. Lékařské fakulty - Janča:)

  Menstruace a výtok

  Ahoj.Dneska mi konečně poprve šel zavest tampon. Dostat ho tam bylo těžší než sem si myslela ale nakonec to šlo.Byla sem ráda.Pak asi po 4hod. Sem ho šla vytahnout(byl nasakly) ale nešlo to. Bránila tomu nějaka blanka. Dole je otvor do pochvy ale já mám tam dva otvory vedle sebe asi je to panenská blána..A ta blanka co dělyla otvor od druhého-..přes ni tampon nešel vyndat. Byla jsem zoufalá,vyklepaná.Mamka mi pak poradila at se uvolnim atd..nakonec to šlo ale z menším násilím dostat to pres tu blanku.První zkušenost..Docela blbá co? Problém je že nevím jestli si mám tampon ještě někdy zavádět. Je to s ním super ale bojím se ještě víc než když sem to zkoušela poprvé.Co když to zase nepůjde vytáhnou?...(Nemělo by to takhle chodit)..Prosím..co mám dělat, mám to zkoušet?..Ale co když mi to zase nepůjde vytáhnout?..Prosím moc, jsem trochu vystrašená..Předem Děkuju za odpověď moc! :)...

  Ahoj:)
  Problém s vytáhnutím tampónu je vždy nepříjemná zkušenost, ale na druhou stranu víš, že i když jsi měla problémy, tak nakonec to šlo. Navíc napoprvé, to jde vždycky hůř. Tampon po zavedení do pochvy nasaje vlhkost a roztáhne se. Zkus příště vyzkoušet menší velikost nebo jinou značku. Každý výrobce používá trochu jiný materiál a tampony mají trochu jiný povrch a tvar. Také můžeš zkusit vytáhnout ho o něco dřív. Musíš vyzkoušet, co pro tebe bude fungovat.
  Tvar a velikost otvoru v panenské bláně se u každé dívky liší. Pokud by ti tampony dělaly problémy i nadále, nemá cenu riskovat, že nepůjde vytáhnout.
  Držím ti palce! Alíkovi kamarádi z 2. lékařské fakulty - Janča

  Jiné téma

  Ahoj, musí se chodit ke gynekologovi i když nebudu mít pohlavní styk? Holky ze třídy mi řekly že když nebudu mít p.styk tak že na gyn. vyšetření nemusím, ale i tak se obávám.. Díky za odpověď. :)

  Anet - skoro 13 let, 7. září 2013

  Ahoj Anet,
  nejpozději v 18 ti letech bys měla začít chodit ke gynekologovi na pravidelné prohlídky bez ohledu na to, jestli si měla někdy pohlavní styk nebo ne.
  Alíkovi kamarádi z 2.lékařské fakulty - Janča :)

  Moje tělo - kluci

  Ahoj poradno, chci se jen zeptat na pár otázek, je mi 13 let, jak dlouhý by měl být (průměrně) penis v normálním stavu a v erekci? Jak velká by u mě měla být varlata? A poslední - jak dlouho by měla trvat ejakulace? Díky za odpověď

  Anonym, 13, 31. srpna 2013

  Ahoj,
  anatomicky je tělo každého kluka jiné, tedy normální velikost není vhodný pojem, stejně jako nemůžeme stanovit, jak velké prsa má mít dívka ve kterém roce. Ale podle stádií To samé pak platí o ejakulaci, je to individuální u každého muže v závislosti na mnoha faktorech. Můžeš se ale poradit s nějakým dospělým, kterému důvěřuješ, s tátou nebo starším bráchou a poptat se ho na jeho vlastní zkušenosti.
  Alíkovi kamarádi z 2.lékařské fakulty - Marťa:)