Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatele Alík

  Celkem zodpověděl dotazů: 15769

  Odpovědi za posledních 56 dní, seřazené podle uživatelského hodnocení. Seřadit podle času

  Alík

  Ahoj, chtěla bych pomoct s odpovídáním na některé otázky v poradně, ale asi to nejde:-( ... Jinak jste vážně skvělí, miluju to tu! A to vše jen díky vám, hlavně Tobě majdulo2000, za to, že mě tu provázíte a odpovídáte na dotazy... A jménem jistě všech uživatelů Alíka: Milý Alíku, přejeme Ti vše nejlepší k narozeninám a doufáme, že dostaneš nějaké hezké dárky a že Ti Hroch Pepíček nesní dort... vím, že je to brzy, ale doufám,že to nevadí:-)

  Ahoj,
  díky za ochotu pomáhat, ale na odpovídání v poradně jsou nutné odborné znalosti, nestačí mít jen pocit, že víš, jak pomoct. Viz má starší odpověď.

  Dodatečně ještě jednou děkuji za toto předčasné přání! :-3

  Pepíček mi dort nesnědl. Tedy takhle, snědl část dortů, ale bylo jich tady hodně – těch, co nám napekl Tobias7:

  Narozeninové přáníčko pro Alíka - jenom dort, © Tobias7

  A co se týče dárků, ty dostávám a rozdávám průběžně, nejen k narozeninám. ;-)

  Kamarádi

  Můžu mít dospělou kamarádku?

  Ahoj Alíku, můžu považovat někoho, komu je o 10 let víc než mně, za kamarádku? Hodně se rozumíme a je to něco jako BFF.

  holka, skoro 13, 9. června

  Ahoj,
  samozřejmě můžeš, stačí, když vyplní registrační formulář.
  Jejda, pardon, u lidí to vlastně funguje jinak, bez zřizování účtu. :-D

  Za kamaráda klidně považuj, koho chceš. Ale doporučuji udržovat rodiče v obraze, s kým a o čem se bavíš, protože některé situace nemusíš správně vyhodnotit. V tom není nic osobního, člověk občas nedovede nezaujatě posoudit přátelství, ani když je dospělý. Někdy je BFF zkratka pro balamutím všechny všude. :-)

  Alík

  Přihlášení/Registrace

  Ahoj, tento dotaz píšu jen tak že zvědavosti, takže nemusí být hned zodpovězený. Otázka tedy zní: Je tu nějaký účet, který tu je už od 1. června roku 2000, neboli od založení Alíka?

  Předem děkuji za odpověď, Lollymaniak.

  Ahoj,
  takový účet je jen jeden. ;-)

  Alík B-)

  Alíkoviny

  Ahoj,

  chtěla bych napsat příběh do Alíkovin, ale bojím se, že mi ho potom někdo ukradne.
  Není zase tak dobrý, ale zase není zase tak špatný, tak se bojím, že by se možná našel někdo, kdo by mi to ukradl a potom to vydával za své dílo 😅.
  Vím, že tady jsou pouze hodní lidé (teda aspoň doufám), ale i tak se bojím.

  Je tady něco jako ochrana autorských práv nebo tak?

  Předem děkuji za odpověď a omlouvám se, že se ptám na takovou „blbost“.

  Ahoj,
  není to vůbec blbost, je dobře, že nad hodnotou svého autorství přemýšlíš. Ochrana autorských práv vychází přímo z autorského zákona – naprosto každý, kdo něco vytvoří (nehledě na věk!), má právo rozhodovat, jakým způsobem bude s jeho dílem nakládáno. Pokud si přeješ, aby tvůj text vyšel jen v Alíkovinách a nikde jinde, musí tvé rozhodnutí všichni respektovat, jinak poruší zákon. :-o

  Občas může být těžké prokázat, kdo je skutečný autor. Třeba když člověk vymyslí telefon, kinematograf… a někdo ho předběhne na patentovém úřadě:

  V případě sporu o autorství textu bývá ve výhodě ten, kdo může ukázat „ale mně to tady vyšlo dřív!“ – to jde lépe ukázat v případě, že text vyšel na nějakém větším webu (jako je Alík), než kdybys ho vydala třeba jen na nějakém svém blogu. Tady budeš mít tisíce svědků, že jsi článek skutečně napsala ty. ;-)

  Nemůžeme ti tedy zaručit, že tady jsou skutečně jen hodní lidé (na web může přijít kdokoliv), ale můžeme posloužit jako silný spojenec proti zlobivým lidem, kteří by ti zveřejněný článek chtěli ukrást. O:-)

  Alík

  Sexuální orientace

  Pojem „normální orientace“

  Ahoj, chci jen říct, že u nás ve škole jsem ke konci školního roku slyšela od děcek něco, že „normální orientace“, a chci tedy říct, že žádná vyloženě normální orientace není... je úplně v pořádku, když jsi gay, lesba, bisexuál, pansexuál atd. Stejně tak, jakou máš barvu pleti, jak vypadáš, jakou máš váhu (i když tady u té váhy, když je člověk obézní, tak to ze zdravotního hlediska není úplně dobré), když se ty sám cítíš takový, jaký jsi, dobře, tak je to skvělý, a když ne tak (když se to týká něčeho jiného než váhy) zkus se sám k sobě otevřít, být upřímný a říct si, co se ti na sobě líbí... A jestli se ti někdo za něco posmívá, tak si z toho nic nedělej, protože ten člověk má buď problém sám se sebou, a nebo má tak nudnej život, že musí řešit tebe... Každej člověk, včetně tebe, je originální, doufám že to někomu pomohlo$>

  holka, 12 let, 9. července

  Ahoj,
  nejprve musím podotknout, že poradna slouží na dotazy, ne na úderné povzbudivé proklamace, ale chápu, že se snažíš pomoct ostatním. O:-)

  normální = mající často se vyskytující vlastnosti; shodující se s normou; synonyma: obvyklý, běžný, standardní, všední, obyčejný

  Zdroj: Wikislovník

  Jelikož se na nic neptáš, můžu ti tady napsat nikoliv fundovanou odpověď, ale názor: Nepřijde mi úplně užitečné šťourat se v tom, co znamená pojem normální. Ono to slovíčko má nějakou svoji zaběhnutou jazykovou definici, která je nejspíš mnohem silnější než jakýkoliv společensky bojovný výkřik.

  Heterosexuální orientace je podle většiny průzkumů mnohem běžnější než jakákoliv jiná, takže mi nepřijde vyloženě chybné označovat ji pojmem normální. Naopak tvrzení, že není žádná obvyklá obyčejná orientace, bych za mylné považoval. To, že něco je normální, neznamená, že je to správné, zrovna tak to, co není normální, není automaticky špatné. Pokud si toto uvědomíme, možná se vytratí chuť zakázat toto přídavné jméno ze společenských diskusí… ne?

  Jestliže někdo ve školním prostředí vysloví pojem heterosexuální, probudí tím možná víc pubertálních uší, než by chtěl, to může být dobrým důvodem k hledání nějakého nesexuálního synonyma. ;-)

  Ještě bych měl zmínit, že v lidské populaci existují sexuální orientace, které i shovívavá odborná veřejnost považuje za škodlivé a nebezpečné. Třeba různé sadistické deviace – některé lidi může vzrušovat násilí a/nebo jiné druhy ubližování ostatním. Takže hodit všechno do jednoho pytle „buď sám sebou a okolím se netrap!“ není úplně vždycky tak skvělá rada, jak se na první pohled zdá.

  Lidské touhy tvoří široké spektrum a část toho spektra společnost uznává, část z dobrých důvodů odmítá, na část kouká divně i bez dobrých zdůvodnění. Zajímavým příkladem z oblasti morální psychologie je třeba hypotetický sexuální vztah mezi dvěma sestrami – i velmi tolerantní lidé se na takovou situaci většinou zatváří :-$, přestože nehrozí, že by lesbičky incestním vztahem zplodily postiženého potomka. Z jejich počínání nevznikne žádná škoda, nikdo tím netrpí, ale přesto to na lidi působí dojmem, že je něco špatně. Podobně nevysvětlitelný pocit bytostného odporu mají někteří heterosexuálové při představě homosexuálního vztahu. Někteří ho umí překonat, někteří ne… :-|

  Ještě bych měl zmínit tradiční frázi, že ve věku okolo dvanácti let je celkem normální, že lidi nemají ve své sexualitě jasno.

  Alík

  Moje tělo

  Sloupnout strup?

  Ahoj, odřela jsem si koleno a udělal se mi tam obří strup, ano zní to zajímavě, obří strup :-) a já bych si ho chtěla sloupnout, protože si myslím, že ten strup brání v tom, aby se mi to léčilo, mám si ho sloupnout?

  holka, 11 let, 6. července

  Ahoj,
  strup nebrání léčení, strup je to léčení, je to způsob, kterým si tělo uzavírá otevřenou ránu, aby zabránilo vstupu infekce.

  Nesloupávej si ho.
  Ani když je obří. :-)

  Alík

  Jiné téma

  Ahoj, poradno.
  Moc mě mrzí, že nemůžu hrát hry, co potřebují flash player. Jde to nějak spravit? Je mi po tom smutno. A chci to vrátit zpět ale nevím jak;-(. Děkuji za odpověd:-)

  holka, nechci říkat svůj věk, 10. června

  Ahoj,
  nejsem si jistý, že jsme na podobné otázky správná poradna. 8-o

  Na tomto webu je část her ve flashi a zdejším vývojářům se nějak povedlo zařídit, že většinou fungují i v novějších prohlížečích, které flashový plugin nemají nainstalovaný. Takže ti doporučuji obrátit se na vývojáře webu, kde ti hry nefungují, a poprosit je, ať to zkusí opravit nějak podobně. ;-)

  Také by sis možná mohla nainstalovat nějaký starší prohlížeč, ve kterém flash ještě bude fungovat. Ale s tím nemám moc zkušenosti.

  Když to nepůjde, tak … to je škoda, no. Někdy se zkrátka stává, že rozsáhlé korporátní politiky založené na prosazování a/nebo potlačování určitých souborových formátů a vývojářských platforem, nevedou k zábavě. :-(

  Alík

  Poradna - dotazy k webu

  Ahoj Aliku a spol.
  Alík garantuje že odpoveď príde do 7 dní je tak? Ako to ze už čakám na odpoveď dlhšie?

  holka, 12 let, 31. července

  Ahoj,
  v pravidlech se píše, že garantuji odpověď do sedmi pracovních dní. Pracovní dny jsou od pondělí do pátku, vyjma státních svátků. Pokud do týdne nezasáhne svátek, trvá sedm pracovních dní obvykle devět nebo jedenáct dní.

  Běhen prázdnin někteří odpovídající mají dovolenou, konkrétně centrum Locika mívá občas zpoždění. Mrzí nás to. Ale odpovědi se dočkáš. ;-)

  Alík

  Moje tělo

  Ahoj Aliku a spol.
  Koľko trvá zahojenie, keď som si zlúpla chrastu (vy tomu hovoríte strup) na kolene? Teda nie 1 ale 2.
  Vedel by mi odpovedať Alík?

  holka12 let, 27. července

  Ahoj,
  díky za důvěru, ale já odpověď neznám. Předpokládal bych, že záleží na tom, jak moc je rána zahojená a jak moc je koleno vystavované nepřátelským vlivům v prostředí. Obecně bych doporučoval strup neslupovat, jak jsem již nedávno psal. Ale zdůrazňuji, že nejsem lékař, ve strupech se nevyznám.

  Alík

  Holky a láska

  Jsou pusa a objímání sexuální aktivita?

  Ahoj Alíku a spol. :-)
  Chtěla jsem se na pár věcí zeptat...
  Před půl rokem jsem si našla kluka, který mě miluje, a já jeho...
  Chtěla jsem se ujistit, jestli je vše ok...
  Můžu dát klukovi pusu na tvář a normální pusu na pusu? (Úplně tu normální.) Ještě jsem mu žádnou pusu nedala, ale ve středu má narozeniny a chtěla bych dát pusu :-3O:-)
  Chci se ujistit, že to nepatří do sexuálních aktivit...
  Taky jestli do sexuálních aktivit nepatří objímání (ve stoje) (úplně obyčejné).
  Takové to cca 2sekundové.

  Dopředu moc děkuji za odpověď

  Chtěla bych poděkovat a ocenit tuto poradnu, že pomáhá dětem v těžkých situacích :-3$>

  holka, 12 let, 4. července

  Ahoj,
  v první řadě ti děkuji za pochvalu naší poradny, snažíme se! :-3

  Co se týče otázky… zákony jsou v této oblasti poměrně neurčité, naši poslanci se nikdy nenamáhali specifikovat do detailu, co ještě sexuální aktivitou je a co už ne. Čistě biologicky vzato by šlo do sexuálního chování zahrnout skoro všechno, včetně rozšíření zorniček, zatažení břicha při procházení kolem osoby opačného pohlaví, výběr oblečení na společenské setkání, vyprávění vtipů – sexualita je do určité míry protkaná skrz naskrz psychologií každého člověka, aniž by si to uvědomoval. Spousta tělesných procesů se také děje bez vědomé kontroly. Stát se snaží omezovat ty aktivity, které kontrolovat jde a u kterých odborníci předpokládají, že mohou způsobovat dětem nějakou újmu, ať už na těle nebo na duši.

  Myslím si, že objímání újmu nezpůsobí a pusa je také ve všech ohledech neškodná*. Tedy alespoň, pokud je zmíněný kluk v podobné věkové kategorii jako ty. Nepíšeš, kolikáté narozeniny slaví, předpokládám, že mu bude také méně než 15 let. Kdyby byl třeba starší, tak to už by mohlo zvednout a možná i zamračit pár překvapených obočí.
  *) Nepočítám rizika spojená s pandemií. 8-[)

  Z hlediska práva záleží na tom, jak by situaci posuzoval soudce, státní zástupce a případně policie. Ale na všech úrovních bude nějaká šedá zóna, nějaké činnosti, nad kterými mávnou rukou, protože buď nikomu skutečně neškodí, nebo nejdou prokázat, nebo nejde pachatele potrestat (typicky pokud je mu méně než 15 let). Lze si jen obtížně představit, jak strážník městské policie vytáhne stopky a odměřuje „jedna sekunda, dvě sekundy, stop, jménem zákona ukončete objetí!:-D

  Alík

  Nepatří do poradny

  (Odpovězte kdokoli. Samozřejmě kdokoli, komu nevadí tykání.) Jak se máš? :3

  holka, 13 let, 11. června

  Pravidla jsou jasná, najdi si laskavě jiné místo na podobné žvatlání, už ti v této poradně na nic neodpovíme.

  Mám se dobře. Právě jsem nám ušetřil čas. ;-DO:-)

  Soutěže

  Ahoj, jak je teď nová výzva tak, já se chci zeptat, jestli nějak jde udělat, abych nic nevyhrála, protože se mi úplně nechce sdělovat adresu a taky nic z těchto věcí nepotřebuju, vše z toho mám doma několikrát, tak jestli by nešlo v případě výhry zařídit, že bych nic nedostala. (Vím že to zní divně, ale nechci nic vyhrát. Soutěž jsem dělala, protože jsem chtěla výzvy, a drobný obnos kaček, který se dostane za účast.) Jestli to jde zařídit, tak moc děkuji:-3$>

  Ahoj,
  soutěže fungují tak, že výherci vyhrávají 100% slevu na jeden konkrétní dárek z katalogu. Nemusí si ho objednávat, pokud o něj nestojí, nebo pokud nemají žádný způsob, jak jej převzít.

  Sice chápu, že někteří lidé soutěží čistě jen pro radost ze soutěžení, ale ve většině zdejších soutěží jsou moc pěkné výhry a vzdávat se jich mi přijde škoda. Pokud vyhraješ něco, co sama nepotřebuješ, to nemáš ani ve svém okolí nikoho, komu by to udělalo radost? Sourozence, další příbuzenstvo, spolužáky, kamarádky…? Dáš-li někomu pěkný dárek, může ti to někdy oplatí něčím, co ti udělá větší radost, ne? ;-)
  Už se tu jednou stalo, že si výherce nechtěl převzít mobil. Nechápu! 8-o

  Co se týče sdělování adresy, rád bych podotkl, že jakmile je dárek zabalený, můžeš (nebo tvůj rodič může) adresu ze systému zase úplně vymazat. Na tomto webu klademe ohromný důraz na ochranu osobních údajů. Nejsou tu ani žádné šmírující reklamy a cookies lišty a podobné ošklivosti, ze kterých by mohlo být dost peněz – o tom je i nástěnka. Takže rozhodně nehrozí, že bychom tyto ideály zradili tím, že podnikneme něco nepoctivého s pár stovkami poštovních adres.

  Také vůbec neřešíme, když si člověk objednává dárek na jiné jméno, než jaké píše na vizitce – ono je celkem běžné, že dárek přebírá rodič, nebo třeba babička. :-)

  Alík

  Poradna

  Ahoj.
  Jak se můžu radit ostatím na těchto stránkách?
  Děkuji.

  Ahoj,
  je to snadné:

  1. Vystuduješ vysokou školu.
  2. Oslovíš vedení Alíka (třeba e-mailem), popíšeš své zkušenosti.
  3. Počkáš, až/jestli ti svěří práva odpovídajícího.

  Alík

  Nepatří do poradny

  Dobrý den, co mám dělat, když mě můj spolužák nechce?

  Holka, 13 let, 9. června

  Ahoj,
  můžeš zapracovat na své výřečnosti. Sice nevím, jestli ti to pomůže se spolužákem, ale mohlo by ti to pomoct, až se budeš příště někoho znovu ptát na podobnou otázku.

  Nic nevíme o tobě, nic nevíme o tvém spolužákovi, nic nevíme o tvých dosavadních pokusech… nemáme se čeho chytit. Na úplně obecnou otázku můžeme dát jen úplně obecnou radu: zkus hledat způsoby, jak mu zlepšit náladu. Můžeš mu dát dárek? Pomoct s úkolem? Vzdát dosavadní pokusy s opačným efektem?

  Příště prosím používej hledání, než se zeptáš. :-(

  Alík

  Povolání

  Střední škola pro modeling

  Ahoj Alíku, měla bych takový dotaz, za rok vycházím ze základky a chci pracovat v modelingu, jenže vůbec nevím, na jakou střední školu bych měla jít. Předem děkuji.

  Gigi, 14 let, 9. července

  Ahoj,
  na to, aby byl člověk chodící stojan na oblečení, žádné vzdělání nejspíš nepotřebuje. Střední školu si zvol podle toho, co bys chtěla dělat, až ti kariéra v modelingu nevyjde.

  I kdyby se ti poštěstilo, že bys za deset let vládla molům (myšleno těm, po kterých se chodí při předvádění oblečení, ne těm, kterým oblečení chutná :-)), tak za dvacet let se ti může stát, že tě nahradí mladší konkurence nebo počítač (už i dneska umí generovat/retušovat fotky lidí velmi dobře). Jen velmi málo modelek vydrží u této profese do důchodu, takže se určitě vyplatí umět i něco dalšího.

  Alík