Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatele ALX75

  Celkem zodpověděl dotazů: 133

  Přezdívka

  Ahoj, rád bych se zeptal na 2 věci. Pokud si koupím spojení účtů, tak ten druhý úplně zmizí? A spojí se i napsané Alíkoviny? Předem díky za odpověď.

  Ahoj,

  ano – vše se spojí do toho výsledného účtu. Co se týče kaček, tak se převede konto, kde jich máš víc, nesčítají se. Přezdívka z bývalého účtu všude zmizí, pouze pokud by Tě pod ní někdo hledal, tak se mu zobrazí informace, že jsi znám pod tou novou přezdívkou, a staré diskusní příspěvky pod Alíkovinami a v nástěnkách zůstanou podepsané starou přezdívkou.

  Přezdívka

  Ahoj Alíku a všichni, co odpovídáte. Chtěl bych se zeptat, jestli jde zjistit, od kdy je účet založený. Děkuji

  Vikomtík

  Ahoj,

  ano, jde, konkrétně ve Tvém případě: 14. listopadu 2020 ve 12:56.
  Na vizitce máš napsáno, jak dlouho s Alíkem kamarádíš, z toho jde datum spočítat.

  Klubovna

  Mohou být stálé stoly zamčené pro nekamarády?

  Ahoj,

  v současné době ve stávající Klubovně ne. Stálé stoly nejde zamknout žádným zámkem, a tedy ani pro nekamarády.

  Vizitka

  Ahoj,
  Ukazuje se na vizitkách v kdo naposledy navštívil mou vizitku i správci Alíka?
  Nikdy jsem ještě neviděl, že by měl někdo na vizitce, že jeho vizitku naposledy navštívil někdo se zelenou korunkou.
  Dík za odpověď. K.

  Ahoj,

  na prosbu nás Správců se tato informace neukazuje. Důvod mimo jiné je ten, aby uživatel nevěděl, že jej možná některý ze Správců prověřuje a pokud snad ano, tak který konkrétně (což může vést k situaci, že vznikají nevhodné přezdívky útočíčí na konkrétního Správce a podobně). Je to tedy jedna z možností, jak posílit ochranu Správců, když už se tohoto nelehkého, ale leč velmi potřebného úkolu, zhostili.;-)

  Porušení pravidel

  Porušení pravidel

  Ahojky,
  mám takový dotaz. Dost mě zajímá, co se stalo s uživatelem ChlupatáVa**ata, protože je označená jako hrozba. Předem díky a hodně zdraví v novém roce celé poradně.

  Ahoj,
  už podle svého názvu byla tato přezdívka pro dětský internet nevhodná. Nevhodná přezdívka je zásadním problémem pro další pobyt uživatele na Alíkovi, proto byl uživatel zablokován - v tomto případě trvale. Pokud je uživatel zablokován trvale, zobrazuje se u něj, že se jedná o bezpečnostní hrozbu.

  Klubovna

  Ahoj, zajímalo by mě, co by se stalo, kdyby se dal SS nějakému SN. Měl by dvě korunky?

  Ahoj,
  neměl. U přezdívky se vždy může zobrazovat maximálně jedna korunka (ta nejvyšší). Když má někdo červenou (případně modrou nebo zelenou) korunku a dostane žlutou, tak ta žlutá není vidět. Akorát může přidat danému člověku nějaké pravomoce - to platí u těch červených korunek. U zelených a modrých se v zásadě nestane nic, předat korunka jim jde, ale ty už ty dané pravomoce mají všechny standardně.:->

  Přezdívka

  Ahoj, nejsem spokojená se svojí přezdívkou, ale nevím, jak si ji změnit. Jde to vůbec? Děkuji předem za odpověď.

  Ahoj,
  ano, jde.

  Podívej se do Katalogu dárků a zde si dej Přejmenování nebo spojení účtu. Tento dárek je zpoplatněn kačkami. Odešleš nám pak žádost, kterou posoudí správci a v případě kladného vyřízení budeš moci mít novou přezdívku. Žádosti se ale nevyřizují hned, takže počítej, že to bude nějakou dobu trvat. Ze závažných důvodů, například pokud se jedná o dlouholetou a hodně známou osobu na Alíkovi, je potřeba se připravit i na to, že žádosti nebude vyhověno a budeme se Ti tuto změnu snažit rozmluvit. Je také potřeba počítat s tím, že kačky se nevracejí, jedná se o manipulační poplatek.

  Hry

  Ahoj,
  chtěl bych nahlásit jednu menší chybku.
  V žebříčku lidí u ledničky se zobrazují i lidé, kteří byli trvale zablokování, nejspíše přičetli do ledničky před blokací. Občas se jedná o ne moc vhodné přezdívky. Nešlo by, že by se bezpečnostní hrozby v tom žebříčku nezobrazovaly? :->

  Děkuji za odpověď,
  lékařský

  Ahoj,

  zkusil jsem se poptat hrocha Pepíčka a uvedl, že už je to všechno otrávené.:-> Respektive opravené. ;-)

  Správci

  Ahoj,
  chtěl bych se zeptat, kdo je tento správce a proč není na seznamu správců?
  Moc mě to zajímá, díky moc za odpověď!

  Ahoj,
  jedná se o bývalého Správce, který má korunku doteď. Jak si můžeš všimnout, tak už na Alíka ani moc nechodí. Nedá se ale říct, že by nechodil vůbec. Korunku má proto, aby když třeba někdy přijde a uvidí někde nějakou neplechu, tak aby mohl zasáhnout.

  Na seznamu není z prostého důvodu. Nechodí sem pravidelně, tudíž není žádoucí, aby mu třeba psali uživatelé, kteří cokoli potřebují, protože by jim odpověděl až po hodně dlouhé době, kdy už by navíc daná věc byla s největší pravděpodobností vyřešena, takže by bylo navíc zbytečné, aby jí věnoval svůj jistě drahocenný čas.

  Klubovna - stůl - zamykání

  Ahoj, jen se chci zeptat, proč v klubovně, když zamknu na zelený zámek, to znamená „Zamknout pro nekamarády“, tak proč ke mně všichni chodí, když to mám uzamčený? Děkuji. :-)

  Ahoj,

  protože je máš všechny v kamarádech. Když si najedeš na svoji vizitku, tak tam máš seznam lidí, se kterými kamarádíš. Všichni tito lidé si k tvému stolu se zeleným zámečkem přisednou mohou (a samozřejmě také správci).

  Nechceš-li, aby si k tvému stolu uživatelé přisedávali, použij žlutý zámeček (nastavíš ho tak, že zaklikneš kluky i holky), který nedovolí přisednutí nikomu krom správců. Případně si nějaké uživatele, se kterými už nekamarádíš, musíš z vizitky odstranit, tím pádem si nebudou moci ke Tvému stolu pak přisednout, nezapomeň však dát uložit a stránku celkově zaktualizovat.

  Klubovna

  Ahoj, když občas chatuju v klubovně, tak mám zaplý kukání, když ke mě někdo mluví a já se tam nedívám, tak někdy to zakuká, když tu stránku mám otevřenou a mám otočenou hlavu a nedívám se tam. Tak se bojím, že mě Alík sleduje přes kameru. Je to nějaká chyba, nebo mě někdo sleduje?

  Ahoj,
  nemyslím si, že by to byla chyba, to právě souvisí s funkcí dané kukačky. Ta sleduje, jak dlouho jsi u daného stolu už nenapsala příspěvek. Asi dvě minuty, než Tě Alík odhlásí pro neaktivitu od stolu, zakuká a tím Tě upozorní, že jsi u stolu delší dobu nic nenapsala. Jiné sledování, tedy ani přes kameru, tam není.

  Klubovna - stůl - zamykání

  Ahoj,
  nevím jak se v klubovně zamyká pro „Všechny“?
  Poradíte mi prosím?
  Děkuji
  Surik

  Ahoj,
  celkem jednoduše. Chceš-li stůl zamknout pro všechny, tak tam nechceš ani holky, ani kluky. Zaškrtni tedy v možnostech pro Správce stolu, že chceš stůl zamknout pro holky a i pro kluky (najednou) a ulož... Tím vznikne žlutý zámeček.

  Klubovna

  Ahoj tam v Poradně, mám na vás další dotaz.

  Když založím v Klubovně stůl, tak se mi po otevření stolu ukáže i nabídka pro Správce stolu. V té je uvedeno něco, čemu nerozumím. Co to znamená to Na dobu a pak je tam nabídka s možnostmi – jen projít, 5 min, 10 min, 20 minut, 30 min – vysvětlíte mi to prosím.

  Ahoj,
  to je vyhazování. Když někdo bude zlobit, tak ho od toho stolu můžeš vyhodit. Čas určuje, jak dlouhou dobu se nebude moct k daného stolu vrátit. Až ta doba vyprší, tak blokace skončí a uživatel si bude moct opět přisednout.

  Klubovna

  Co je to to „šeptání“?

  Ahoj,

  šeptání je posílání zpráv v klubovně jen někomu. Vidíš je jen ty a ten, komu je posíláš, ostatní uživatelé ne, takže je to jako bys dotyčnému šeptal.;-). Samozřejmě šeptání vidí pro kontrolu i vyšší Správci (typicky Alíka).

  Klubovna - stůl - přeřazení mezi stálé

  Ahoj,
  když někdo založí stůl, který je pak přeřazen do stálých, má u něj korunku i pak? A za jakých podmínek se vůbec stůl stává stálým, jak dlouho se u něj musí povídat?

  Ahoj,
  co se týče těch podmínek na přeřazení nestálého stolu mezi stálé stoly, tak by mělo platit, že u daného stolu by se mělo debatovat na téma, které oslovuje větší množství uživatelů, a to pravidelně, proto se u něj také často scházejí. Tato doba může být různá a vždy záleží i na dalších okolnostech. Dále by mělo platit, že téma daného stolu by mělo být alespoň trochu jiné, než jsou témata již zařazených stálých stolů. Pak musí někdo učinit návrh vyšším Správcům, zda by bylo možno a za jakých podmínek stůl přeřadit do stálých. Pokud není zásadních výhrad, tak je možné tomuto návrhu vyhovět.

  Nicméně pak i nadále platí, že stůl by měl být nějakým způsobem aktivní, pravidelně navštěvovaný. Pokud se u stolu nebude delší dobu debatovat, hrozí, že bude při delší neaktivitě uživatelů opět zrušen.

  Co se týče korunky Správce stolu, tak ano, pokud se stůl přeřadí do stálých, nemá to na toto vliv a korunka zakladateli stolu zůstává. Nicméně je potřeba uvést, že na stálých stolech platí trochu jiné zvyklosti než na nestálých a ideálně by měl stůl být hlídaný nepřetržitě, pokud se u něj tedy debatuje. Původní Správce stolu asi u stolu nemůže být pořád přítomen. Proto je možné korunku předat nějaké jiné důvěryhodné osobě. Původní zakladatel stolu se pak s ní může domluvit, že na daném stole po dobu své přítomnosti bude správcovat, nicméně pokud bude stůl pravidelně navštěvovaný, je potřeba korunku Správce stolu předávat tak, aby tam pokud možno vždy někdo byl a zajistil dozor.