Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatele ALX75

  Celkem zodpověděl dotazů: 137

  Klubovna

  Dobrý den.
  Já se chci jen zeptat, jestli by nemohla být přidána možnost mazat odeslané zprávy v klubově.

  _LOLMaster_, 9. dubna

  Ahoj,
  nemohla, z logiky věci je zřejmé, že co už je venku, je venku. Je třeba si tedy promyslet, co napíšeš.:-)

  Klubovna - stůl - zrušení

  Já jsem nedávno založila v klubovně stůl. A teď nevím jak ho mám zrušit.

  Ahoj,

  předpokládám, že máš na mysli založení nestálého stolu v Klubovně. V takovém případě je zrušení daného stolu jednoduché - stůl automaticky zanikne asi do jedné minuty poté, kdy jej opustí poslední uživatel, jinými slovy u něj nikdo nesedí.

  Klubovna - stůl - přeřazení mezi stálé

  Zdravím všechny správce, zvěrolékaře a zvířátka.
  Když opakovaně zakládám stůl každý den, a každý den je u něj hodně lidí (okolo osmi až dvaceti O:-)), tak za jak dlouho se mi přeřadí do stálých?

  Ahoj,

  zařazovat stoly mezi stálé lze i v současné Klubovně, ale má to nějaká svá pravidla. Jedním z nich je to, o kterém píšeš, že by se u stolu měl setkávat nějaký větší počet lidí, to možná i některý z Tvých stolů splňuje.
  Ale zároveň by mělo platit, že z názvu daného stolu by mělo být uživateli jasné, o čem se asi na daném stole bude debatovat, s tím, že dané téma by mělo oslovit širší počet lidí, ideálně i nějaké nové, kteří do Klubovny přijdou poprvé. Myslím, že Tvoje některé stoly mají možná tendenci nalákat ke stolu nějaké uživatele, proto se tam sejdou, ale zároveň je jejich název v některých případech až příliš osobní nebo takový, kde dané téma není na první pohled z názvu stolu zřejmé. S tím souvisí i další podmínka, název, téma daného stolu by mělo být jiné, než na jaké už stálé stoly v Klubovně jsou.
  Pokud je daný stůl založen na nějaké aktuální téma, tak může být mezi stálé zařazen skoro hned (týkalo se například v minulosti srazů uživatelů Alíka), u některých stolů to může trvat déle.
  Pokud máš dojem a zájem, že by Tvůj stůl mohl být přeřazen mezi stálé stoly, oslov některého ze Správců Alíka. Správci se mezi sebou poradí a pokud dojde k nějaké shodě, je možno návrhu vyhovět. Současně ale měj na paměti, že přeřazením stolu mezi stálé přijdeš o nějaké výhody vázající se k nestálému stolu - možnost jej uzamknout, možnost mít u něj stále korunku Moderátora stolu.

  Správci

  Zdravíčko Správci, Zvěrolékaři či zvířátka.
  Pročítal jsem si tak dotazy v poradně, a zjistil jsem, že dříve odpovídal Crusher.
  Byl dříve Správce Crusher, nebo jaktože odpovídal?

  Ahoj,

  ano, Crusher byl od roku 2006 Správcem Alíka a v tehdejší (a i pozdější době) na některé dotazy odpovídal. Ještě později pro nedostatek času ze své funkce odstoupil, ale jeho odpovědi v poradně samozřejmě stále najít jde.
  Pro úplnost ale nutno uvést, že konkrétně tato jeho odpověď je v současné době již trošku zastaralá - již neplatí, že přezdívka automaticky zanikne po šesti měsících neaktivity.

  Přezdívka

  Ahoj, rád bych se zeptal na 2 věci. Pokud si koupím spojení účtů, tak ten druhý úplně zmizí? A spojí se i napsané Alíkoviny? Předem díky za odpověď.

  Ahoj,

  ano – vše se spojí do toho výsledného účtu. Co se týče kaček, tak se převede konto, kde jich máš víc, nesčítají se. Přezdívka z bývalého účtu všude zmizí, pouze pokud by Tě pod ní někdo hledal, tak se mu zobrazí informace, že jsi znám pod tou novou přezdívkou, a staré diskusní příspěvky pod Alíkovinami a v nástěnkách zůstanou podepsané starou přezdívkou.

  Přezdívka

  Ahoj Alíku a všichni, co odpovídáte. Chtěl bych se zeptat, jestli jde zjistit, od kdy je účet založený. Děkuji

  Vikomtík

  Ahoj,

  ano, jde, konkrétně ve Tvém případě: 14. listopadu 2020 ve 12:56.
  Na vizitce máš napsáno, jak dlouho s Alíkem kamarádíš, z toho jde datum spočítat.

  Klubovna

  Mohou být stálé stoly zamčené pro nekamarády?

  Ahoj,

  v současné době ve stávající Klubovně ne. Stálé stoly nejde zamknout žádným zámkem, a tedy ani pro nekamarády.

  Vizitka

  Ahoj,
  Ukazuje se na vizitkách v kdo naposledy navštívil mou vizitku i správci Alíka?
  Nikdy jsem ještě neviděl, že by měl někdo na vizitce, že jeho vizitku naposledy navštívil někdo se zelenou korunkou.
  Dík za odpověď. K.

  Ahoj,

  na prosbu nás Správců se tato informace neukazuje. Důvod mimo jiné je ten, aby uživatel nevěděl, že jej možná některý ze Správců prověřuje a pokud snad ano, tak který konkrétně (což může vést k situaci, že vznikají nevhodné přezdívky útočíčí na konkrétního Správce a podobně). Je to tedy jedna z možností, jak posílit ochranu Správců, když už se tohoto nelehkého, ale leč velmi potřebného úkolu, zhostili.;-)

  Porušení pravidel

  Porušení pravidel

  Ahojky,
  mám takový dotaz. Dost mě zajímá, co se stalo s uživatelem ChlupatáVa**ata, protože je označená jako hrozba. Předem díky a hodně zdraví v novém roce celé poradně.

  Ahoj,
  už podle svého názvu byla tato přezdívka pro dětský internet nevhodná. Nevhodná přezdívka je zásadním problémem pro další pobyt uživatele na Alíkovi, proto byl uživatel zablokován - v tomto případě trvale. Pokud je uživatel zablokován trvale, zobrazuje se u něj, že se jedná o bezpečnostní hrozbu.

  Klubovna

  Ahoj, zajímalo by mě, co by se stalo, kdyby se dal SS nějakému SN. Měl by dvě korunky?

  Ahoj,
  neměl. U přezdívky se vždy může zobrazovat maximálně jedna korunka (ta nejvyšší). Když má někdo červenou (případně modrou nebo zelenou) korunku a dostane žlutou, tak ta žlutá není vidět. Akorát může přidat danému člověku nějaké pravomoce - to platí u těch červených korunek. U zelených a modrých se v zásadě nestane nic, předat korunka jim jde, ale ty už ty dané pravomoce mají všechny standardně.:->

  Přezdívka

  Ahoj, nejsem spokojená se svojí přezdívkou, ale nevím, jak si ji změnit. Jde to vůbec? Děkuji předem za odpověď.

  Ahoj,
  ano, jde.

  Podívej se do Katalogu dárků a zde si dej Přejmenování nebo spojení účtu. Tento dárek je zpoplatněn kačkami. Odešleš nám pak žádost, kterou posoudí správci a v případě kladného vyřízení budeš moci mít novou přezdívku. Žádosti se ale nevyřizují hned, takže počítej, že to bude nějakou dobu trvat. Ze závažných důvodů, například pokud se jedná o dlouholetou a hodně známou osobu na Alíkovi, je potřeba se připravit i na to, že žádosti nebude vyhověno a budeme se Ti tuto změnu snažit rozmluvit. Je také potřeba počítat s tím, že kačky se nevracejí, jedná se o manipulační poplatek.

  Hry

  Ahoj,
  chtěl bych nahlásit jednu menší chybku.
  V žebříčku lidí u ledničky se zobrazují i lidé, kteří byli trvale zablokování, nejspíše přičetli do ledničky před blokací. Občas se jedná o ne moc vhodné přezdívky. Nešlo by, že by se bezpečnostní hrozby v tom žebříčku nezobrazovaly? :->

  Děkuji za odpověď,
  lékařský

  Ahoj,

  zkusil jsem se poptat hrocha Pepíčka a uvedl, že už je to všechno otrávené.:-> Respektive opravené. ;-)

  Správci

  Ahoj,
  chtěl bych se zeptat, kdo je tento správce a proč není na seznamu správců?
  Moc mě to zajímá, díky moc za odpověď!

  Ahoj,
  jedná se o bývalého Správce, který má korunku doteď. Jak si můžeš všimnout, tak už na Alíka ani moc nechodí. Nedá se ale říct, že by nechodil vůbec. Korunku má proto, aby když třeba někdy přijde a uvidí někde nějakou neplechu, tak aby mohl zasáhnout.

  Na seznamu není z prostého důvodu. Nechodí sem pravidelně, tudíž není žádoucí, aby mu třeba psali uživatelé, kteří cokoli potřebují, protože by jim odpověděl až po hodně dlouhé době, kdy už by navíc daná věc byla s největší pravděpodobností vyřešena, takže by bylo navíc zbytečné, aby jí věnoval svůj jistě drahocenný čas.

  Klubovna - stůl - zamykání

  Ahoj, jen se chci zeptat, proč v klubovně, když zamknu na zelený zámek, to znamená „Zamknout pro nekamarády“, tak proč ke mně všichni chodí, když to mám uzamčený? Děkuji. :-)

  Ahoj,

  protože je máš všechny v kamarádech. Když si najedeš na svoji vizitku, tak tam máš seznam lidí, se kterými kamarádíš. Všichni tito lidé si k tvému stolu se zeleným zámečkem přisednou mohou (a samozřejmě také správci).

  Nechceš-li, aby si k tvému stolu uživatelé přisedávali, použij žlutý zámeček (nastavíš ho tak, že zaklikneš kluky i holky), který nedovolí přisednutí nikomu krom správců. Případně si nějaké uživatele, se kterými už nekamarádíš, musíš z vizitky odstranit, tím pádem si nebudou moci ke Tvému stolu pak přisednout, nezapomeň však dát uložit a stránku celkově zaktualizovat.

  Klubovna

  Ahoj, když občas chatuju v klubovně, tak mám zaplý kukání, když ke mě někdo mluví a já se tam nedívám, tak někdy to zakuká, když tu stránku mám otevřenou a mám otočenou hlavu a nedívám se tam. Tak se bojím, že mě Alík sleduje přes kameru. Je to nějaká chyba, nebo mě někdo sleduje?

  Ahoj,
  nemyslím si, že by to byla chyba, to právě souvisí s funkcí dané kukačky. Ta sleduje, jak dlouho jsi u daného stolu už nenapsala příspěvek. Asi dvě minuty, než Tě Alík odhlásí pro neaktivitu od stolu, zakuká a tím Tě upozorní, že jsi u stolu delší dobu nic nenapsala. Jiné sledování, tedy ani přes kameru, tam není.