Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatele ALX75

  Celkem zodpověděl dotazů: 143

  Porušení pravidel

  Ahoj, když někdo jednou napíše 1 sprosté slovo, dostane hned blokaci? Já se totiž bojím, že omylem napíšu nějaké sprosté slovo, co o něm nebudu vědět, že je sprosté. Díky!!(ÍÍÍ)

  Ahoj,

  to určitě ne.
  Může dostat upozornění a pokud by se to dělo v Klubovně, tak možná nanejvýš nějakou symbolickou blokaci typu na Jen projít. Je samozřejmě pravda, že různí Správci mohou posuzovat danou situaci různě a taky záleží na kontextu, kdy a za jaké situace bylo použito, ale mohu Tě uklidnit, za jedno vulgární slovo skutečně z celého Alíka nevyhazujeme (výjimku tvoří vulgární slova přímo v dané přezdívce, kde se skutečně vyhazuje rovnou z celého Alíka pro závadnost dané přezdívky). Je ale potřeba zmínit, že za vulgární slovo se považuje i slovo vyhvězdičkované a i jinak napsané tak, aby obcházelo místní filtr. Rovněž i zkratky vulgárních slov - i v cizích jazycích - nejsou povoleny. Taky je pravda, že u každého uživatele máme možnost si vést poznámky, takže si zpravidla zmínku o tomto uděláme a pokud uživatel porušuje pravidla i nadále, jde mu to samozřejmě k tíži, protože se pak posuzuje přezdívka jako celek za celou dobu registrace. Takže se to pak může nahledat a vyústit v nějaký další větší postih.

  Alíkoviny

  Ahoj.
  Chtěla bych se zeptat, můžu v Alíkovinách napsat článek o mých mazlíčcích?
  Ptám se, protože nevím, zda by článek vůbec někoho zajímal nebo tak něco.
  Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den. :-)

  Ahoj,
  ano, určitě můžeš do Alíkovin poslat článek o svých domácích mazlíčcích.:->
  Nicméně by bylo fajn, kdyby článek obsahoval něco navíc, protože samozřejmě článků na toto téma již vyšlo hodně. Můžeš se tedy ideálně podělit o nějaké své zkušenosti s chovem, opatřením daného zvířátka a podobně. Můžeš uvést i nějaké obecné informace, ale pozor, článek by měla být převážně vlastní tvorba. Můžeš si tedy najít nějaké informace, ale ty pak přeformuluj do vlastních slov, případně pokud chceš uvést doslovné citace, vždy je potřeba uvést konkrétní zdroj, odkud je čerpáš, tyto informace by ale měly být spíše doplňující, převážná část článku (ideálně tak ze 3/4) by měla být Tvoje vlastní tvorba. Samozřejmostí by měla být vlastní fotografie daného zvířátka, klidně jich může být více, dle rozsahu článku. Je vhodné přidat i video, ideálně vlastní, případně volně dostupné z internetu. K článku můžeš přidat - vytvořit i vlastní kvíz.
  Dále je potřeba po odeslání článku Alíka navštěvovat a zejména sledovat tzv. redakční rozpravu a reagovat zde na připomínky redakce, a tím přispět k urychlení vydání daného článku.

  Toto jsou obecné informace. Konkrétně u Tebe je ale vidět, že Ti vyšel již článek o kočkách. Můžeš samozřejmě napsat článek o nějakém jiném domácím mazlíčkovi, na druhou stranu je vhodné, aby tvorba daného autora byla alespoň trochu pestrá, to znamená, aby nepsal pouze na jedno téma, ve Tvém případě pouze o domácích mazlíčcích. A pokud ano, je třeba počítat s určitými časovými rozestupy u článků daného autora či zohlednění tohoto aspektu ve výsledné kačkové odměně (téma již není z hlediska daného autora tak originální). Nicméně pokud máš doma nějakého mazlíčka, kterého moc lidí nechová, určitě o něm napiš, bude to přínosem!ok

  Kačky

  Ahoj, když má někdo hodnost super šampion a něco si za kačky koupí, tak se mu samozřejmě počet kaček sníží, ale hodnost také?

  Ahoj,
  ano, počet kaček se celkově sníží o hodnotu daného objednaného dárku. Na hodnost to však nebude mít žádný vliv - ta zůstane stejná. Kačky samozřejmě i po objednávce je možno dál sbírat a nic nebrání k případnému postupu k vyšší hodnosti. Hodnost se totiž počítá z celkového počtu nasbíraných kaček - za celou dobu registrace - takže na ni objednávky z Katalogu dárků či jiné srážky (například kačkové pokuty za zkopírovaný článek v Alíkovinách), nemají vliv.

  Hodnosti

  Ahoj, pokud si něco vyberu z katalogu, budou se mi odečítat kačky a budu mít stejnou trofej?

  Díky.

  Ahoj,
  ano, pokud si objednáš dárek z katalogu dárků, odečtou se Ti kačky, ale na trofej, hodnost toto vliv nemá, ta Ti zůstane stejná, počítá se totiž z celkového součtu získaných kaček, takže pokud už nemáš tu úplně nejvyšší, klidně se Ti může po čase zvýšit.

  Kačky

  Dobrý den, chtěl bych si koupit nějakou hru na Steamu za kačky, ale nevím, jak se získávají, poradíte mi prosím?

  Ahoj,
  pravidla pro sbírání kaček a další informace nalezneš tady: Pravidla sbírání kaček. Kačky můžeš získat zejména za denní navštěvování Alíka, napsání nějakého článku do Alíkovin (pokud jej redakce vybere pro zveřejnění), účast v soutěžích, ale třeba i za organizaci či samotnou účast na srazech Alíka.

  Kačky

  Jenom jsem se chtěla zeptat: Sbírají správci a ostatní, co to tu tady řídí, kačky?

  Ahoj,
  ano, sbírají, ale pokud je sbírat z jakéhokoli důvodu nechtějí, tak si mohou jejich sbírání v příslušném nastavení vypnout.;-)

  Klubovna

  Dobrý den.
  Já se chci jen zeptat, jestli by nemohla být přidána možnost mazat odeslané zprávy v klubově.

  _LOLMaster_, 9. dubna 2021

  Ahoj,
  nemohla, z logiky věci je zřejmé, že co už je venku, je venku. Je třeba si tedy promyslet, co napíšeš.:-)

  Klubovna - stůl - zrušení

  Já jsem nedávno založila v klubovně stůl. A teď nevím jak ho mám zrušit.

  Ahoj,

  předpokládám, že máš na mysli založení nestálého stolu v Klubovně. V takovém případě je zrušení daného stolu jednoduché - stůl automaticky zanikne asi do jedné minuty poté, kdy jej opustí poslední uživatel, jinými slovy u něj nikdo nesedí.

  Klubovna - stůl - přeřazení mezi stálé

  Zdravím všechny správce, zvěrolékaře a zvířátka.
  Když opakovaně zakládám stůl každý den, a každý den je u něj hodně lidí (okolo osmi až dvaceti O:-)), tak za jak dlouho se mi přeřadí do stálých?

  Ahoj,

  zařazovat stoly mezi stálé lze i v současné Klubovně, ale má to nějaká svá pravidla. Jedním z nich je to, o kterém píšeš, že by se u stolu měl setkávat nějaký větší počet lidí, to možná i některý z Tvých stolů splňuje.
  Ale zároveň by mělo platit, že z názvu daného stolu by mělo být uživateli jasné, o čem se asi na daném stole bude debatovat, s tím, že dané téma by mělo oslovit širší počet lidí, ideálně i nějaké nové, kteří do Klubovny přijdou poprvé. Myslím, že Tvoje některé stoly mají možná tendenci nalákat ke stolu nějaké uživatele, proto se tam sejdou, ale zároveň je jejich název v některých případech až příliš osobní nebo takový, kde dané téma není na první pohled z názvu stolu zřejmé. S tím souvisí i další podmínka, název, téma daného stolu by mělo být jiné, než na jaké už stálé stoly v Klubovně jsou.
  Pokud je daný stůl založen na nějaké aktuální téma, tak může být mezi stálé zařazen skoro hned (týkalo se například v minulosti srazů uživatelů Alíka), u některých stolů to může trvat déle.
  Pokud máš dojem a zájem, že by Tvůj stůl mohl být přeřazen mezi stálé stoly, oslov některého ze Správců Alíka. Správci se mezi sebou poradí a pokud dojde k nějaké shodě, je možno návrhu vyhovět. Současně ale měj na paměti, že přeřazením stolu mezi stálé přijdeš o nějaké výhody vázající se k nestálému stolu - možnost jej uzamknout, možnost mít u něj stále korunku Moderátora stolu.

  Správci

  Zdravíčko Správci, Zvěrolékaři či zvířátka.
  Pročítal jsem si tak dotazy v poradně, a zjistil jsem, že dříve odpovídal Crusher.
  Byl dříve Správce Crusher, nebo jaktože odpovídal?

  Ahoj,

  ano, Crusher byl od roku 2006 Správcem Alíka a v tehdejší (a i pozdější době) na některé dotazy odpovídal. Ještě později pro nedostatek času ze své funkce odstoupil, ale jeho odpovědi v poradně samozřejmě stále najít jde.
  Pro úplnost ale nutno uvést, že konkrétně tato jeho odpověď je v současné době již trošku zastaralá - již neplatí, že přezdívka automaticky zanikne po šesti měsících neaktivity.

  Přezdívka

  Ahoj, rád bych se zeptal na 2 věci. Pokud si koupím spojení účtů, tak ten druhý úplně zmizí? A spojí se i napsané Alíkoviny? Předem díky za odpověď.

  Ahoj,

  ano – vše se spojí do toho výsledného účtu. Co se týče kaček, tak se převede konto, kde jich máš víc, nesčítají se. Přezdívka z bývalého účtu všude zmizí, pouze pokud by Tě pod ní někdo hledal, tak se mu zobrazí informace, že jsi znám pod tou novou přezdívkou, a staré diskusní příspěvky pod Alíkovinami a v nástěnkách zůstanou podepsané starou přezdívkou.

  Přezdívka

  Ahoj Alíku a všichni, co odpovídáte. Chtěl bych se zeptat, jestli jde zjistit, od kdy je účet založený. Děkuji

  Vikomtík

  Ahoj,

  ano, jde, konkrétně ve Tvém případě: 14. listopadu 2020 ve 12:56.
  Na vizitce máš napsáno, jak dlouho s Alíkem kamarádíš, z toho jde datum spočítat.

  Klubovna

  Mohou být stálé stoly zamčené pro nekamarády?

  Ahoj,

  v současné době ve stávající Klubovně ne. Stálé stoly nejde zamknout žádným zámkem, a tedy ani pro nekamarády.

  Vizitka

  Ahoj,
  Ukazuje se na vizitkách v kdo naposledy navštívil mou vizitku i správci Alíka?
  Nikdy jsem ještě neviděl, že by měl někdo na vizitce, že jeho vizitku naposledy navštívil někdo se zelenou korunkou.
  Dík za odpověď. K.

  Ahoj,

  na prosbu nás Správců se tato informace neukazuje. Důvod mimo jiné je ten, aby uživatel nevěděl, že jej možná některý ze Správců prověřuje a pokud snad ano, tak který konkrétně (což může vést k situaci, že vznikají nevhodné přezdívky útočíčí na konkrétního Správce a podobně). Je to tedy jedna z možností, jak posílit ochranu Správců, když už se tohoto nelehkého, ale leč velmi potřebného úkolu, zhostili.;-)

  Porušení pravidel

  Porušení pravidel

  Ahojky,
  mám takový dotaz. Dost mě zajímá, co se stalo s uživatelem ChlupatáVa**ata, protože je označená jako hrozba. Předem díky a hodně zdraví v novém roce celé poradně.

  Ahoj,
  už podle svého názvu byla tato přezdívka pro dětský internet nevhodná. Nevhodná přezdívka je zásadním problémem pro další pobyt uživatele na Alíkovi, proto byl uživatel zablokován - v tomto případě trvale. Pokud je uživatel zablokován trvale, zobrazuje se u něj, že se jedná o bezpečnostní hrozbu.