Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatele ALX75

  Celkem zodpověděl dotazů: 119

  Klubovna - stůl - přeřazení mezi stálé

  Ahoj,
  když někdo založí stůl, který je pak přeřazen do stálých, má u něj korunku i pak? A za jakých podmínek se vůbec stůl stává stálým, jak dlouho se u něj musí povídat?

  Ahoj,
  co se týče těch podmínek na přeřazení nestálého stolu mezi stálé stoly, tak by mělo platit, že u daného stolu by se mělo debatovat na téma, které oslovuje větší množství uživatelů, a to pravidelně, proto se u něj také často scházejí. Tato doba může být různá a vždy záleží i na dalších okolnostech. Dále by mělo platit, že téma daného stolu by mělo být alespoň trochu jiné, než jsou témata již zařazených stálých stolů. Pak musí někdo učinit návrh vyšším Správcům, zda by bylo možno a za jakých podmínek stůl přeřadit do stálých. Pokud není zásadních výhrad, tak je možné tomuto návrhu vyhovět.

  Nicméně pak i nadále platí, že stůl by měl být nějakým způsobem aktivní, pravidelně navštěvovaný. Pokud se u stolu nebude delší dobu debatovat, hrozí, že bude při delší neaktivitě uživatelů opět zrušen.

  Co se týče korunky Správce stolu, tak ano, pokud se stůl přeřadí do stálých, nemá to na toto vliv a korunka zakladateli stolu zůstává. Nicméně je potřeba uvést, že na stálých stolech platí trochu jiné zvyklosti než na nestálých a ideálně by měl stůl být hlídaný nepřetržitě, pokud se u něj tedy debatuje. Původní Správce stolu asi u stolu nemůže být pořád přítomen. Proto je možné korunku předat nějaké jiné důvěryhodné osobě. Původní zakladatel stolu se pak s ní může domluvit, že na daném stole po dobu své přítomnosti bude správcovat, nicméně pokud bude stůl pravidelně navštěvovaný, je potřeba korunku Správce stolu předávat tak, aby tam pokud možno vždy někdo byl a zajistil dozor.

  Všeobecně

  Ahoj, nebo dobrý den, mám dotaz, co se stane, až mi bude 15, budu muset účet smazat, nebo nechat.

  Ahoj,
  asi se nestane nic zvláštního.
  Máš pravdu, že Alík je přednostně určen pro mladší uživatele, zhruba do 15 let věku, ale to určitě neznamená, že by tu nemohli zůstat nebo nesměli chodit i ti starší. Na Alíka může chodit kdokoli. Pro Tebe se změní asi nejvýše to, že v 15 letech se možná budeš chtít věnovat tématům, které by nemusely být úplně vhodné pro mladší uživatele, tudíž si budeš muset dávat sama větší pozor na to, abys zde taková témata nerozebírala, s ohledem na mladší uživatele webu. Také platí, že u starších uživatelů pak Správci nebývají tak shovívaví jako u mladších uživatelů, takže v případě porušení pravidel se na Tebe bude zřejmě vztahovat větší postih, což může mít pak vzhledem k věku i přesah mimo samotná pravidla Alíka, neboť budeš trestně odpovědná.
  Ještě bych možná zmínil zdejší poradnu Alík radí dětem. Ta je určena právě pro uživatele do 15 let věku, tudíž pokud budeš mít nějaký dotaz se zdravotní tematikou, budeš si muset najít na internetu jiná místa, kam svůj dotaz položit.
  Jinak si ale účet určitě rušit nemusíš a ani Tě nikdo vyhazovat nebude, přestože už Ti bylo 15 let.

  Celkově platí to, že pokud už ti je 15 let, tak jsi oprávněná rozhodovat o svých osobních údajích. Teď je za tebe hlídá rodič, proto tady také máš rozdělený účet. Až ti bude 15 let, tak rodič ve svém podúčtu ve změnách nastavení zadá své heslo, odklikne toto: Prohlašuji, že jsem zákonným zástupcem nezletilého dítěte užívajícího účet xxxxx a že jsem oprávněný rozhodovat o ochraně jeho osobních údajů. a určí, jaké heslo má mít nový účet. Pak dá Spojit, čímž už budeš mít účet jako dospělák, který si o údajích rozhoduje sám. Sama tedy budeš rozhodovat o tom, které své údaje zveřejníš a prostě o všem.;-)

  Přezdívka

  Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda ještě funguje účet Lucinkaaaa a pokud ano, tak jak se k němu dostanu, když nevím heslo ani mail. Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  tato přezdívka existuje a je u ní uveden i e-mail. Pokud tedy Tvůj zájem trvá, tak Ti můžeme sdělit e-mail a pokud k němu máš stále přístup, můžeš si na něj nechat poslat nové heslo. V takovém případě mi zkus napsat do pošty, napíšu Ti zde e-mail, který je u dané přezdívky uveden.

  Přezdívka

  Kdybych si nechal spojit dva účty, sečetly by se kačky z obou účtů dohromady?
  Předpokládám, že asi jo.

  Ahoj,
  z logiky věci toto samozřejmě není možné, tato úvaha je tedy mylná.
  Pokud chceš spojit dva účty, tak nám vlastně sděluješ, že oba tyto účty jsou Tvoje. Z pohledu sbírání kaček je pochopitelně možné sbírat kačky jenom na jeden účet, proto se taky doporučuje, pokud už někdo používá více účtů, aby si na všech vyjma jednoho z nich vypnul sbírání kaček. Pokud by to fungovalo tak, jak se domníváš, tak by to bylo i nespravedlivé vůči ostatním uživatelům, kteří zde mají jen jeden účet a sbírají poctivě kačky jen na něj, takto by si někdo chytře založil spoustu účtů a pak si je spojil dohromady, což pochopitelně není možné. Proto se u spojení postupuje tak, že se při spojování přezdívek převedou kačky z toho účtu, kde jich máš víc a o kačky z druhého účtu přijdeš.

  Přezdívka

  Existuje ještě nějaký registrovaný účet na můj email?
  Registroval jsem se totiž za dob „starého Alíka“ a chtěl bych vědět, jestli je ten účet ještě aktivní, nebo jste ho smazali.
  P.S.: Zapomněl jsem přezdívku, ale heslo si pamatuju. Mohli byste mně říct přezdívku, kdyby byl účet ještě aktivní?

  Ahoj,
  v současné době je pod tímto e-mailem, který máš u své přezdívky uvedený, registrována právě jen tato přezdívka.
  Je možné, že jsi dříve na Alíkovi měl i jinou přezdívku, nicméně buď byla smazána pro neaktivitu (rušení probíhalo po 6 měsících neaktivity) nebo byla smazána z důvodu neudělení souhlasů vzhledem k nařízení GDPR. Podrobnosti vyšly tehdy ve článku: www.alik.cz/a/zmeny-na-alikovi-kvuli-lepsi-ochrane-soukromi

  Kačky

  Mají všichni uživatelé kačky?
  Třeba i hroch Pepíček, Koalík, správci, vývojáři nebo sám Alík.

  Ahoj,
  ano, mají, úplně stejným způsobem jako všichni ostatní uživatelé.

  Porušení pravidel

  Ahoj,
  prosím vás, co znamená toto www.alik.cz/u/debil2511 ?
  Předem děkuji. Andyell

  Ahoj,
  to znamená, že má daný uživatel blokaci už napořád, přesně tak, jak se to na té červené stránce píše. Bývá to kvůli nevhodné přezdívce nebo závažnému porušování pravidel (ne třeba za to, že někomu ulítne jedno sprosté slovo v klubovně, ale když se třeba někdo chce pouze bavit o věcech pro dospělé a tak podobně).

  Alík

  Ahoj Alíku,
  zde www.alik.cz/o/moznosti-spoluprace je napsáno, že Alík je 19 let a už je to 20. Jen mě napadlo, že by se to mělo opravit.

  Ahoj,
  v tuto chvíli to chyba není, neboť Alík jako takový nevznikl 1. ledna, ale až 1. června, konkrétně v roce 2000 - na Den dětí. Znamená to tedy, že dvacetiny oslaví až 1. června 2020. Podrobnosti naposled vyšly v článku v Alíkovinách zde: www.alik.cz/a/alik-slavi-19-narozeniny-zlevni-darky-a-hleda-dalsi-kamarady.

  Obrázek

  Ahoj,
  mam mensi problem.Omylem jsem dala na svoji vizitku dva stejne obrazky a ten druhy chci dat pryc.Ale nevim jak.Ten obrazek je na me vizitce, ale nedokazu ho z te vizitky smazat.Poradite, jak ho mam dat pryc z vizitky?(Omlouvam se za to, ze v tomhle dotazu nejsou hacky a carky, neda se nastavit ceska klavesnice.)

  Ahoj,
  pohybujeme se v nastavení vizitky. Klikni na zvolenou miniaturu obrázku, který chceš z vizitky smazat, pak vyskočí Tvá galerie obrázků a v levém sloupečku je třeba zvolit „nastavit prázdno/nic“.

  Alíkoviny

  Mohu se zeptat, jestli jde získat za článek méně než 1000 kaček?

  Ahoj,
  ano, jde, minimální odměna je v současnosti 500 kaček za vydaný článek a občas některé články takovou odměnu z různých důvodů skutečně obdrží. Nicméně už před časem byla ke každému článku zřízena tzv. redakční rozprava, kterou by měl autor článku pravidelně sledovat a na podněty redaktorů tam reagovat, mimo jiné mu tam redakce může poradit, jak článek vylepšit, aby za něj autor získal více kaček. Zatím poslední, stále aktuální článek o kačkových odměnách vyšel zde: www.alik.cz/a/redakce-alika-zvysuje-kackove-odmeny-a-vyhlasuje-temata

  Klubovna

  Ahoj Alíku a spol. Proč když někoho vykopnu ze stolu, tak se tam může vrátit?
  Míša

  Ahoj,
  předpokládám, že se ptáš na situaci kolem nestálých stolů.

  Tam máš možnost od stolu vyhodit uživatele, u kterých nechceš, aby u stolu byli. Pokud už se rozhodneš vyhazovat, tak je pravda, že výchozí nastavení je tam na „jen projít“, takže pokud to jenom odklikneš, tak ano, uživatel se může pak ke stolu hned vrátit. Jsou tam ale i možnosti na delší vyhození od stolu, tu nabídku je možno rozkliknout, nejdelší možný čas je tam 30 minut. Nezapomeň pak

  Z pozice Správce stolu je toto myslím dostačující, protože:

  1/ Pokud vyhazuješ z toho důvodu, že daného uživatele u stolu nechceš, můžeš to řešit uzamčením daného stolu - je tam možnost uzamčení stolu pro kluky, holky, nekamarády a všechny. Takto uzamknout stůl si můžeš prakticky hned po založení nebo v momentě, kdy se u něj sejdete všichni a na nikoho dalšího nečekáte (zejména u uzamknutí stolu pro všechny). Pokud už se stane, že si ke stolu přisedne uživatel, jehož přítomnost u stolu si nepřeješ, je lepší, pokud jej napřed slušně požádáš, aby místnost opustil, a teprve v době, kdy se k tomu mít nebude a nebo začne dělat další problémy, jej vyhodíš.

  2/ Jestliže vyhazuješ z toho důvodu, že u stolu někdo porušuje pravdila Alíka (Správce stolu je i u nestálých stolů zodpovědný za to, že u stolu nebudou porušována pravidla Alíka), tak je tam možnost tohoto kratšího vyhození na nejvýše 30 minut z toho důvodu, aby trest nebyl nepřiměřeně vysoký nebo aby někdo nezneužíval toho, že někoho vyhodí bezdůvodně (to platí zejména pro stálé stoly, kde jsou trochu jiná pravidla - možnosti vyhození z pozice Správce stolů jsou i tam však stejné). Pokud se stane, že po uplynutí 30 minut si ke stolu daný uživatel opět přisedne a opět bude porušovat pravidla Alíka, můžeš jej opět vyhodit na daných 30 minut. Pokud se domníváš, že uživatel porušuje pravidla Alíka způsobem, který si žádá větší postih, můžeš se porozhlédnout po Klubovně, zda u některého ze stolů nesedí Správce Klubovny nebo vyšší Správce a informovat jej o daném problému. Současně nebo pokud v Klubovně nikoho takového nenajdeš nahlašuj z daného stolu i neplechu - odkaz na ni najdeš u každého stolu v pravém horním rohu. Neplechy pak řeší Správci Alíka, kteří posoudí, zda si uživatel zaslouží větší postih a podle toho pak budou postupovat. Jde také o to, že funkci Správce stolu si můžete u stolu libovolně předávat, tudíž se může stát, že korunka se ocitne v rukou problémového uživatele, který by svěřené pravomoce zneužíval, proto o vyšším postihu mohou rozhodovat pouze vyšší Správci, jejichž funkce je zpravidla stálá a mají vyšší stupeň prověření.

  Hodnosti

  Zdravím,
  chci se zeptat, jako že se mi změnila hodnost z "veterán“ na "super šampion"?

  Ahoj,

  změny v hodnostech byly popsány v již vyšlém článku v Alíkovinách: www.alik.cz/a/nove-darky-lepsi-pravidla-pro-sbirani-kacek-a-trofeje
  V souvislosti s tím také byla upravena pravidla pro sbírání kaček: www.alik.cz/s/vernostni-program

  Nemělo by se tedy v tomto případě jednak o chybu, ale o plánovanou změnu ve sbírání kaček a s tím souvisejících hodnostech.

  Poradna

  Ahoj,
  když se chci na něco zeptat, tak proč ten dotaz musí být zobrazen všem?

  Ahoj,

  není to úplně pravidlem, ale všeobecně se to tak nějak předpokládá. Je to z toho důvodu, že je dost pravděpodobné, že stejný dotaz či problém může mít více uživatelů a pokud se odpoví veřejně, může si odpověď v poradně najít i později kdokoli, tedy nejen tazatel, kterému byla původně především určena, ale i ostatní uživatelé. Odpovídajícím to zároveň trochu ušetří práci v tom smyslu, že se mohou zabývat jinými dotazy a nemusejí stále odpovídat na to samé.

  V některých případech je možno odpovědět i neveřejně, tedy tak, že odpověď uvidí pouze tazatel. Ale o tom, zda bude dotaz zařazen mezi veřejné, nebo neveřejné, rozhoduje zpravidla odpovídající. V některých případech se takto odpoví na dotaz, na který už veřejně odpovězeno v nedávné době bylo, nebo v případě, že dotaz obsahuje nějaké citlivé - zejména osobní - údaje, které by nebylo vhodné sdělovat veřejně - to se týká zejména druhé zdravotní poradny.

  Doplněno od –MM–: Odpovídající také může osobní údaje smazat a dotaz stejně zveřejnit. Tazatel tedy nemá žádnou možnost ovlivnit, jestli dotaz bude zveřejněný, nebo nebude. Jinak také viz www.alik.cz/p/250837.

  Hodnosti

  Ahoj, chci se zeptat, když si koupím dárek a odečtou se mi kačky, klesne mi i hodnost, nebo zůstane stejná?

  Ahoj,

  hodnost se počítá z celkového počtu nasbíraných kaček za celou dobu registrace. Pokud si tedy objednáš dárek z Katalogu dárků, odečtou se Ti sice kačky, ale bez vlivu na hodnost - ta tedy zůstane stejná. Odečtení kaček tedy nemá vliv ani na případný postup k vyšší hodnosti, pokud už nemáš tu nejvyšší.

  Katalog dárků

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, vím, že teď mám málo kaček, ale až jich budu mít víc, a něco bych si vybrala v katalogu dárkům a objednala si to, tak poštovné platím já? Vím, že asi ano, ale chci se jenom pro jistotu optat. Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  ne, za dárky se neplatí nic, pouze zdejší kačky. Poštovné platí Alík.