Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatele ALX75

  Celkem zodpověděl dotazů: 119

  Porušení pravidel

  Ahoj, zajímá mě jedna věc - co znamená, když je nějaký uživatel zablokovaný?
  Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,

  zpravidla to znamená, že daný uživatel porušil nějakým způsobem Pravidla Alíka, proto mu byla přezdívka zablokována.

  Porušení pravidel

  Když někoho zablokujete a on si založí nové jméno a už nezlobí, tak je to v pořádku, nebo ne?

  VeverkaČiperka123, 29. dubna 2018

  Ahoj,

  pokud se jedná o méně závažné porušení pravidel Alíka, tak má uživatel v zásadě dvě možnosti, a je na něm, jakou si vybere. První možností je, že napíše Správcům (zpravidla e-mailem, když má přezdívku blokovanou), omluví se a nějakým způsobem se s ním dohodneme na podmínkách odblokace přezdívky - v tom případě mu zůstane ta původní přezdívka (stává se, že někteří uživatelé, pokud už jsou na Alíku delší dobu, tak je ostatní uživatelé pod tou přezdívkou znají, nebo jim na jejím zachování záleží z jiného důvodu). Další možností je v tomto případě založení nové přezdívky/registrace - to je možnost pro uživatele, kteří chtějí začít například s „čistým štítem“ a s novou přezdívkou, a ke staré blokované už se nechtějí vracet. Ale zdůrazňuji, toto platí jen pro ty případy, na které se ptáš - pokud uživatel porušil nepříliš závažným způsobem pravidla Alíka a pod novou přezdívkou nezlobí. Pak je to tedy v pořádku.

  Porušení pravidel

  Co by se stalo, kdyby někdo založil nastěnku, co uráží nějakého uživatele nebo samotného „velikého hafana“ Alíka?

  Ahoj,

  urážení uživatelů je proti pravidlům Alíka. Asi by se dostalo danému uživateli napomenutí, pokud by v tom pokračoval, tak by se dalo uvažovat i o blokaci přezdívky, v krajním případě i o zamezení přístupu na Alíka.
  Pokud bude někdo urážet Alíka, tak to také není v pořádku. Zde je možné, že by na něj začal Alík vrčet, štěkat, možná později i kousat, například do jednoho z prstů na noze. :-D Doporučuji toto radši nepokoušet.

  Porušení pravidel

  matyas339 založil hodně sprostou nástěnku a nějaké zbytečné. proč ted už nejdou najít?

  Ahoj,

  protože jsme je na základě upozornění od uživatelů smazali.

  Kačky

  Proč, když jdu na vizitku někoho jiného, není u něj vidět, kolik má kaček?

  Ahoj,

  celkový počet kaček nebo i své kačkové konto podrobně si můžeš rozkliknout pouze u své přezdívky. U ostatních přezdívek toto možné není, jediný údaj, který je veřejný, je hodnost. Podle hodnosti můžeš tedy částečně usuzovat, kolik asi tak má daný uživatel nasbíráno v dané době kaček, ale přesný počet nikde nezjistíš a osobně nejsem nakloněn tomu, aby tento údaj veřejný byl, neboť jej může brát hodně uživatelů včetně mě za něco soukromého. Jiná věc pak samozřejmě je, pokud někdo dobrovolně prozradí svůj aktuální počet kaček například v Klubovně nebo na nástěnce, ale zdůrazňuji, že je to na dobrovolném principu a nikdo nikoho k prozrazení aktuálního stavu svého kačkového konta nenutí.

  Hodnosti

  Když si koupím něco na Alíkovi, můžu dostat zase hodnost „Voříšek“, i když bych už byla super šampionka?

  Ahoj,

  ne. Hodnosti se vypočítávají podle celkového počtu kaček za celou dobu registrace. Pokud si tedy objednáš něco z Katalogu dárků, tak se Ti sice kačky odečtou, ale celková hodnost se nemění. Naopak je možné, pokud budeš Alíka dále navštěvovat a ještě nemáš nejvyšší hodnost Vůdce smečky, že se Ti hodnost časem posune k vyšší hodnosti, jelikož nasbíráš zase více kaček, a to i přestože sis předtím už něco z Katalogu dárků objednala a kačky Ti ubyly.

  Porušení pravidel

  Ahoj, můžu se zeptat, kdyby někdo opakovaně psal do poradny "chifdvhkolm
  Cfbnnjzfcnhfd'' _, nebo podobně, třeba třikrát, můžou ho odsud vyhodit?

  Ahoj,

  ano, pokud bude uživatel takto úmyslně porušovat pravidla, tak vyhozen být může. Spamování nesmyslnými shluky písmen je také porušením pravidel Alíka a pravidla Alíka na toto pamatují.
  Právě proto bylo zavedeno omezení, aby dotazy mohli klást jen uživatelé, kteří mají alespoň 100 kaček - kde trvá několik dní, než si je nasbírají - aby se nestávalo, že si problémový uživatel založí novou přezdívku a ve své činnosti hned pak pokračuje.

  Hodnosti

  Ahoj, dnes se mi připsaly kačky za Alíkovinu, teď mám 11 075 kaček, ale pořád jsem šampionka. Mohli byste to prosím opravit?
  Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  standardně se hodnosti nemění hned, ale až po půlnoci, takže ještě vydrž. :-)

  Hodnosti

  Ahoj alikova poradno,
  Mám takový dotaz ohledně hodností ... V poradně sice už bylo, za kolik bodíků je jaká hodnost, ale taky tam bylo napsáno, že za 4800 (doufám, že jsem dobře četla) je hodnost super šampionka.... Jenže já už mám 5050 a mám "pouze" šampionku... Proto můj dotaz zní... Jak jsou momentálně hodnosti bodově umístěny? Neboli za kolik bodíků je jaká hodnost, děkuji moc za "aktualizaci" informací

  Ahoj,

  aktuální informace jsou zde: www.alik.cz/s/vernostni-program. Zde se píše, že hodnost šampion je od 4000 kaček a hodnost super šampiona je až od 10 000 kaček. Pokud máš tedy momentálně přes 5000 kaček, je v pořádku, že jsi stále šampion.

  Vizitka - jak přidat kamarády

  ahoj, když na vizitce v Co jí provést dám Přidat mezi kamarády, kde se mi přidaní kamarádi ukážou, děkuju.

  Ahoj,

  přidaní kamarádi se Ti následně zobrazí v sekci „S kým kamarádím“. Tuto sekci si můžeš zobrazit v možnostech Nastavení - Vizitka. Zde si taky můžeš navolit, zda chceš, aby to, s kým kamarádíš a taky kdo s Tebou kamarádí, mohli vidět veřejně i ostatní uživatelé na Alíkovi, nebo se tato informace nezobrazovala.

  Vizitka - jak přidat kamarády

  Ahoj,
  v poslední době nevím, jak mám zadat, že s někým chci kamarádit. Zkoušel jsem to na jeho vizitce, ale nejde mi to. Doufám, že mi rozumíte. Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,

  přidání kamarádů na novém Alíkovi je možné přes možnosti v nabídce v levém okraji stránky, odkaz na přidání kamarádů již není přímo na dané vizitce, jako tomu bylo dříve. Tyto odkazy by měly být u všech stylů vizitek funkční, nicméně je pravda, že u některých nebyly (to by však už mělo být opraveno). Pokud Tvůj problém stále trvá, napiš znovu a upřesni, u kterého konkrétního kamaráda Ti přidání mezi kamarády nefunguje a uvidíme, co by se s tím dalo dělat.

  Porušení pravidel

  Ahoj, kam mám napsat, když mi někdo na Alíkovi nadává? Děkuji

  HarmoniaHermiona, 17. března 2018

  Ahoj,

  máš několik možností. Pokud někdo porušuje Pravidla Alíka v Klubovně (píše Ti tam nevhodné příspěvky, atd.), tak můžeš přímo z daného konkrétního stolu v Klubovně nahlásit neplechu, odkaz na ni najdeš u každého stolu v pravém horním rohu. Uveď zde přezdívku dotyčného, dále, jak pravidla porušuje (můžeš případně zkopírovat do neplechy i konkrétní příspěvek) a dáš odeslat. U ostatních částí na Alíkovi se časem plánuje, že by byla také možnost nahlásit porušení pravidel podobným způsobem, zatím to však možné není. Je tedy potřeba, pokud někdo porušuje pravidla Alíka kdekoli jinde na Alíkovi, než v Klubovně, napsat Správcům Alíka a to buď prostřednictvím alíkovské pošty, případně i e-mailu, který většina z nás také má. Uvedeš zde stejné věci, jako bys hlásila neplechu z Klubovny, ale například v případě porušení pravidel na nástěnce je vhodné, abys uvedla konkrétní nástěnku, konkrétní příspěvek a případně i odkaz na danou nástěnku, aby se vše dalo lépe dohledat.

  Alíkoviny

  ahoj,můžu se zeptat, kdo kontroluje fotky, když chceme udělat Alíkovinu.Trvá to dlouho

  Ahoj,

  Alíkovinu s obrázkem můžeš vložit, i když obrázek nebude schválený. Pouze se u něj bude zobrazovat, že není schválený, do doby, než se někdo buď dostane ke schvalování obrázků, nebo přímo dané Alíkoviny.
  Všechny obrázky vložené do Alíka nyní probíhají ručním schvalováním, které může trvat různě dlouho a závisí to na mnoha okolnostech, schvalování různých obrázků je různě složité, je potřeba tam ověřit autorství, možnost použití, licence, atd. Obrázky v současné době schvalují zpracovatelé Alíkovin, Správci Alíka a Zvěrolékaři.

  Alíkoviny

  Ahoj Alíku, já jsem napsala článek o gymnastice, ale žádné bodíky jsem nedostala, udělala jsem něco špatně?

  Ahoj,

  článků chodí do Alíkovin velké množství a některé z nich se prostě nevydají, s tím je potřeba počítat. Pokud se vydají, může jejich vydání trvat různě dlouhou dobu, záleží to na mnoha okolnostech. Kačky za článek dostaneš až v momentě, kdy bude zveřejněn, dříve ne. Když si nyní svůj článek rozklikneš, tak tam vidíš poznámku Čas vydání zatím neurčen, což znamená, že článek v pořádku dorazil do redakce, ale ještě jej nikdo nenachystal k vydání, nebo to taky může znamenat, že se Tvým článkem nikdo vůbec nezabýval. Článků opravdu chodí velké množství a je spoustu přijatých článků před tím Tvým, a snažíme se je brát popořadě.
  U každého článku je dále redakční rozprava, kterou bys měla pravidelně sledovat. V redakční rozpravě s Tebou různí redaktoři Alíkovin rozebírají různé věci související s Tvým článkem. V současné době jsou tam například nějaké dotazy od zpracovatele Správce Alíka Pralinka2, na které jsi zatím neodpověděla. Takže nyní začni tím, že zodpovíš otázky, na které jsi tam tázána, tím můžeš vydání článku urychlit.

  Alíkoviny

  Ahojte! :-) Chtěla jsem se zeptat na téma: články.
  Tak mě zajímalo, že k vám chodí denně třeba 100 článků a vy musíte na ten konkrétní den vybrat jeden. To vyberete náhodně, nebo vyberete třeba ten, který vám ten den padne do očí? :-D Je to taková divná otázka, ale mě to zajímá. :-D Je možné, že mi můj článek vyjde třeba až za rok? Díky. :-D

  Ahoj,

  je pravda, že do Alíkovin chodí velké množství nových článků a na posouzení jich také čeká hodně.
  A závisí to na více okolnostech. Pokud píšeš například na nějaké aktuální téma, tak takové články zařadíme spíše přednostně, ačkoli jsou před Tebou ještě starší články. Pokud napíšeš článek na nějaké originální téma, které se v Alíkovinách moc často nevyskytuje, tak platí víceméně to samé. Pokud naopak napíšeš článek na téma, které je v Alíkovinách často a není příliš originální, dá se předpokládat, že takový článek úplně hned nevyjde.
  O Alíkoviny se stará několik lidí a jelikož Alík nefunguje jako nepřetržitý provoz, kde by se lidé střídali na směny, nýbrž všichni členové redakce připravují Alíkoviny bezplatně a ve svém volném čase, dle svých časových možností, tak se stává, že někdy někdo má méně času, proto připraví raději článek, který nevyžaduje příliš mnoho úprav a jeho zpracování je tedy jednodušší. Naopak pokud má někdo zrovna více času, tak se pustí do úpravy i složitějšího článku, ve kterém je potřeba ve velké míře opravit pravopis, slovní obraty, a podobně.
  Jelikož bychom také měli do jisté míry odpovídat za obsahovou správnost zaslaného a následně vydaného článku, vliv na to, zda bude článek dříve nebo později vydán, má i to, zda se zpracovatel v daném tématu více či méně orientuje. Jsou témata, která jsou blízká více zpracovatelům, jsou některá, kterým rozumí jen jeden, ale jsou i taková, kterým nerozumí skoro nikdo, a zde je to pak složitější.
  V Alíkovinách také dbáme na to, aby se dala možnost napsat a prezentovat Alíkovinu co nejširšímu okruhu uživatelů. Pokud tedy budeš psát články do Alíkovin pravidelně a budou kvalitní, tak je to sice možné, ale články budou vydávány s určitým časovým rozestupem, aby se mohly vydávat články i ostatních autorů, kterým třeba ještě v Alíkovinách nic nevyšlo.
  U některých článků je problém s obrázkem, fotkou. Pokud máš vlastní fotku ke svému článku, a nebo tam vložíš vhodný legální i ilustrační obrázek, tak tím zařazení článku trochu urychlíš.
  Také se nám stává, že autor sice pošle do Alíkovin článek, ale pak na Alíka přestane chodit, což je problém. Pokud tedy pošleš do Alíkovin článek, je potřeba, abys i nadále Alíka pravidelně navštěvovala a také pravidelně sledovala tzv. redakční rozpravu, jež se nachází u každého článku, a usnadnila a urychlila tak zodpovězení dotazů a podnětů od redakce, a tím i urychlila vydání článku.
  Do jednoho roku je pravda, že se každý článek nějakým způsobem dořeší. Ale je pravda, že vzhledem k tomu, že dříve nešly do Alíka vkládat fotky, se vydání některých článků trochu zpomalilo, takže některé články čekaly nebo čekají na vydání i třeba půl roku. Je to různé.