Odpovědi uživatele ALX75

Celkem zodpověděl dotazů: 106

Alík - nová podoba

Ahoj Alíku, nemůžu nikde najít políčko na vyhledávání, v poradnách ani na celém webu. Je to chyba, nebo jsem něco přehlédla? Díky moc :)

Ahoj,
vyhledávání v poradnách nebo v Alíkovinách (či jinde) zatím na novém Alíkovi nefunguje, nicméně pracuje se na tom, aby to co nejdříve možné bylo. Děkujeme za trpělivost.
Vyhledávání kamarádů přes Klubovna>Seznam kamarádů už ale funguje: www.alik.cz/u. Pokud je i tak s něčím problém, zkus mi poslat upřesnění prostřednictvím alíkovské pošty. O vyhledávání si také můžeš přečíst ve článku v Alíkovinách: www.alik.cz/a/zlevnili-jsme-darky-ozivili-stare-ucty-a-doplnili-par-her

Vizitka - jak přidat kamarády

Nejde mi přidávat kamarády.Jak to?

Ahoj,
přidávání kamarádů na svou vizitku funguje na novém Alíkovi trochu jinak, než na původním.
Je potřeba si nejprve najít a následně zobrazit vizitku daného kamaráda, kterého si chceš přidat mezi své kamarády, a následně se podívat do levého rohu na okraji stránky. Tam najdeš možnosti „Co mu/jí provést?“, a v těch možnostech si vybereš přidání mezi kamarády.
Jestli i tak s tím je nějaký problém, zkus mi napsat přes alíkovskou poštu s upřesněním, kde konkrétně máš problém, zmiň konkrétní přezdívku.

Alíkoviny

Ahoj,
kdy vyjde můj článek?
Děkuji :)

pajka2412004, 29. července 2017

Ahoj,
Tvůj článek dorazil, ale zatím není připraven k vydání.

Alíkoviny

Ahoj, chtěl bych se zeptat, kdy moje Alíkovina už vyjde, posílal jsem ji tu před necelým měsícem. Protože už bude za měsíc konec prázdnin, tudíž nejvyšší čas poslat přihlášku na univerzitu. Ten článek jsem sem dával proto, aby někoho zaujmul, třeba někoho, kdo udělal maturitu, a neví, kam na vysokou, nebo i mladší. No ale jak tak vidim, tak to do konce prazdnin nebude. Už jsem naštvaný, strávil jsem nad tím člankem hodiny. S pozdravem MJ

Ahoj,
Tvůj článek vyjde zítra, tedy 31. července 2017. Bodíky/kačky máš už za daný článek připsány. Pokud by přesto byl s něčím nějaký problém, napiš prostřednictvím alíkovské pošty dopis Správci Alíka s přezdívkou Pralinka2, který Tvůj článek zpracovával.

Do Alíkovin chodí hodně článků, to, kdy budou zveřejněny, závisí na více faktorech. Tvůj článek je opravdu dosti dlouhý, možná by pro příště bylo lepší, kdybys některé věci zkrátil. Další věc je, že Tvůj článek zřejmě příliš neosloví cílovou skupinu Alíka, to jest uživatele do 15 let věku, Tvůj článek cílí především na starší uživatele. Tvůj článek také vyžadoval nějaké úpravy, pro příště by bylo vhodné, abys některé věci zvýraznil (tučně), dodržoval odstavce a také si dával pozor na pravopis. Díky těmto a i dalším věcem trvala příprava a úprava Tvého článku déle.

Alíkoviny

Ahoj Alíku, kdy vyjde můj článek Můj křeček Maggie?
Děkuji za odpověď

Ahoj,
Tvůj článek je připraven k vydání na 6. srpen 2017. Bodíky/kačky za článek už bys měla mít připsané. Pokud by přesto byl s něčím nějaký problém, obrať se nejlépe na Správce Alíka s přezdívkou Pralinka2.

Katalog dárků

Ahoj,
Katalog dárků je už normálně funkční, nebo mám s objednávkou ještě počkat? Mám zájem o Kik frisbee do kapsy.

Ahoj,
ano, Katalog dárků, nově pod názvem Alíkovy dárky, by už měl normálně fungovat. Dárek, o který máš zájem, je rovněž stále k dispozici. Takže pokud na něj máš bodíky/kačky, zkus si jej objednat. Pokud by s tím byly nějaké problémy, tak napiš znovu sem do poradny nebo mi daný problém nahlaš prostřednictvím alíkovské pošty.
Závěrem však: Pokud na dárek úplně nespěcháš, zkus ještě chvilku s objednávkou počkat. V nejbližší době dojde ke zlevnění dárků v Katalogu, takže můžeš i u svého vybraného dárku nějaké bodíky/kačky ušetřit.

Nástěnka

Jak můžu smazat nástěnku?

Ahoj,
pokud chceš smazat nástěnku, napiš Správci Alíka nejlépe do alíkovské pošty. Zdůvodni, proč chceš danou nástěnku smazat; Správce Alíka Tvoji žádost posoudí a podle toho pak nástěnku případně zruší.

Alíkoviny

Ahoj,

nevím, jak se vkládá Alíkovina?

Poradíte mi prosím?

Děkuji

Ahoj,
nový článek do Alíkovin vložíš tak, že si najdeš na titulní stránce Alíka Alíkoviny, a následně v pravém bočním rohu klikneš hned na první možný odkaz: Vložit nový článek. Nebo jednoduše klikni na následující odkaz: www.alik.cz/a/pridat.

Klubovna

Ahoj, když u stolu sedí Správce, vidí to, co řeknu jenom někomu?

Ahoj,
Správci Alíka (zelená korunka) nemusí být přítomni fyzicky u stolu, aby si mohli ověřit Tvoji veškerou aktivitu v Klubovně. Správci Klubovny (červená korunka) si mohou zjistit veškerou Tvou aktivitu přímo u stolu v Klubovně, ale jen do jisté míry. Správce stolu (žlutá, zlatá korunka) si pak může ověřit Tvou aktivitu u stolu v Klubovně, kterou píšeš všem. Pro Zvěrolékaře (modrá korunka) platí totéž, co pro Správce Alíka.

Alíkoviny

Ahoj, jak to vypadá s mými članky? Vyjdou někdy, mají už datum? :)

Ahoj,
některé Tvé články zřejmě vydány budou, ale až někdy později a časem. Do Alíkovin chodí články od více uživatelů, nejsi jediná, kdo články do Alíkovin zasílá. Zároveň nebudeme Tvé články vydávat nějak rychle za sebou, aby to nevypadalo, že upřednostňujeme jenom Tvoji tvorbu. Děkujeme za pochopení a za trpělivost.
Článek o cestopisu vyjde 2. července 2017, článek o tom, jak se domluvit v zahraničí, pak 6. července. Ostatní zatím připravené nejsou.

Alíkoviny

Ahoj, chtělo bych se zeptat, jestli vydáte můj článek Jak se jsem se ocitla v komunistické škole.
Hezké prázdniny

Ahoj,
ano, článek bude vydán dne 3. července 2017. Kačky (dříve bodíky) Ti budou připsány později, prosíme o trpělivost.

Moje tělo - kluci

Ahoj, mám problém ohledně mého masturbování, nedávno mě moje matka zpozorovala, že jsem masturboval. Přišla z nákupu a já v té době masturboval, rychle sem si lehnul do postele a ona uviděla trenýrky, které byly na zemi. Musel jsem jí vysvětlit, proč to tam leží, a málem jsem jí řekl, že jsem masturboval. Udělalo se mi blbě, když jsem to málem řekl. Teď má podezření, že masturbuji. Cítím se za to blbě. Normálně masturbuji 1x za den, někdy 2krát. Tak tě prosím, jestli to mám nechat být, nebo to nějak řešit? I když se mi do toho moc nechce. Děkuji.

kluk, 14 let, 24. června 2017

Ahoj,
za to, že masturbuješ, se jistě stydět nemusíš. Naopak je to věc, která je naprosto přirozená, chceš-li normální, souvisí s tím, že poznáváš své tělo, zjišťuješ, jak celé funguje a zároveň je Ti to všechno příjemné. Určitě nemusíš mít obavu z toho, že děláš něco nepřístojného nebo ještě k tomu zakázaného. Všeobecně se uvádí, že masturbace může být do jisté míry i zdraví prospěšná.

S rodiči obecně to bývá složitější, nicméně opět se jedná spíš o jejich problém, než o Tvůj. Pro některé rodiče jsou takováto témata stále tabu a nepřipouští si, že se něčemu takovému může věnovat i jejich vlastní potomek. Jejich reakce tedy pak mohou být po tomto zjištění docela rozpačité.

Pokud masturbace nijak zásadně neovlivňuje Tvé další činnosti, kterým se během dne věnuješ, tím spíše povinnosti, kterým musíš každý den dostát, není nutné její intenzitu nějak snižovat či více řešit.

Všeobecně bys však měl dodržovat jisté zásady. Jednou z nich je, že masturbaci by ses měl věnovat výhradně ve svém soukromí. S rodiči se pak obecně můžeš zkusit dohodnout na jistých zásadách, které by měli dodržovat a respektovat. Ve svém věku máš jistě nárok na soukromí, tedy pokud budou rodiče potřebovat něco s Tebou řešit, měli by nejprve zaklepat na dveře Tvého pokojíku a až po vyzvání vejít dovnitř. Stejně tak bys ale i Ty měl respektovat jejich soukromí. Zkus tento rozhovor s nimi vést bez zbytečných emocí a klidně, zdůrazni, že bys chtěl mít na některé věci klid a že ani jim by se jistě nelíbilo, kdyby někdo přišel bez vyzvání a uviděl je třeba také v ne moc pro ně příjemné situaci. Nemusíš nutně specifikovat, o jaké činnosti Ti jde, může jít ostatně i o klid na učení se potřebné látky do školy.

Měj se hezky.

Alík

Ahoj, proč Alíka vlastní někdo jiný?

Ahoj,
ke konci loňského roku se tehdejší vlastník Alíka (společnost MAFRA, a. s.), rozhodl, že Alíka z několika důvodů již nechce provozovat. Byly dvě možnosti, jak tuto situaci řešit - první byla pozvolné utlumení provozu Alíka, až po jeho úplný zánik (pokud by se realizovala tato možnost, Alík by v tuto dobu zřejmě už vůbec neexistoval), a druhou možností byl odprodej někomu jinému. Nakonec se podařilo realizovat druhou možnost - totiž prodej novému vlastníkovi. Ovšem Alíka bylo zapotřebí přeprogramovat a vytvořit prakticky úplně znovu od začátku na novém serveru. Jelikož pak byla dána přednost tomu, aby Alík nějakým způsobem fungoval bez přerušení, stihly se vytvořit jen ty nejzákladnější věci, ale je tu ještě spousta věcí, které nyní ještě čekají na dodělání a pracuje se na nich průběžně za provozu nového Alíka.

Alíkoviny

Dostali jste mé články do Alíkovin, nevíte, kdy vyjdou?

Ahoj,
Tvé články k nám v pořádku dorazily, ale zatím není ani jeden z nich připraven k vydání.

Hodnosti

Ahoj správci a všichni úžasní lidé, co se o tento web zasluhují,
mám jednu otázečku. Když mám například hodnost superšampion (nemám, to je jen příklad), a utratím všechny své bodíky, budu znova voříšek, nebo mi moje hodnost zůstane?
Předem děkuji za odpověď a přeji hezké letní dny plné sluníčka,
Clara

Ahoj,
změna hodnosti se odvíjí od toho, kolik bodíků celkem nasbíráš za celou dobu registrace své přezdívky. Pokud si něco objednáš z Katalogu dárků, bodíky Ti budou odečteny, ale nyní dosažená hodnost Ti zůstane.
Děkujeme za slova uznání, těší nás.

Porušení pravidel

Ahoj Alíku,
ráda bych položila dotaz ohledně nástěnek. Vím, že v klubovně lze nahlásit neplechu, jde ale taky nahlásit nevhodný příspěvek nebo přímo celou nástěnku? Nikde jsem to nenašla a podobnou otázku v pořádně taky ne. Myslím, že některé příspěvky nebo rovnou celé nástěnky nejsou tak docela vhodné pro děti.
Za odpověď předem děkuji.

Aniusia

Ahoj,
celé nástěnky nebo konkrétní příspěvky na nich formou neplechy nahlásit nejde. Do budoucna možná dojde k určitým vylepšením i v této oblasti, zatím to však možné není. Celou nástěnku nebo konkrétní příspěvek, který považuješ za závadný, můžeš nahlásit prostřednictvím alíkovské pošty některému ze Správců Alíka (například i mně), a ten Tvoji stížnost posoudí, a podnikne patřičná opatření. Pokud budeš nějakou nástěnku nahlašovat, nejlépe zašli alíkovskou poštou odkaz na celou nástěnku, a dále případně upřesni, jaký příspěvek, jakého uživatele a z jaké doby považuješ za závadný. Je také možné zkopírovat a zaslat do alíkovské pošty celý konkrétní příspěvek, i když si jej Správce Alíka může pak dohledat sám, nicméně alespoň se tak může předejít případným omylům.

Klubovna - stůl - zamykání

Ahoj, kdo si může přisednout ke stolu, když je zamčen pro nekamarády?

Ahoj,
pokud je stůl uzamčen pro nekamarády (zelený zámeček), tak si k němu mohou přisednout ti uživatelé, které má zakladatel stolu přidané na své vizitce mezi své kamarády. Není důležité, aby měli přidané oni jeho, ale právě, aby měl přidané on je. A dále si k danému stolu mohou kdykoli přisednout všichni vyšší Správci - Správce Klubovny (červená korunka), Správce Alíka (zelená korunka), a Zvěrolékař (vývojář webu Alík.cz, modrá korunka).

Alíkoviny

Dobrý den, chci se zeptat, jak dlouho teď trvá schválení článků do Alíkovin? Děkuji za odpověď.

Ahoj,
schvalování článků do Alíkovin může trvat různě dlouhou dobu. Odvíjí se to zejména od toho, jak je dané téma aktuální, kolik je v článku pravopisných nebo jiných chyb (a jak dlouho tedy zabere jeho oprava/úprava), i to, jak dalece se v daném článku zpracovatel Alíkovin orientuje, neboť bychom měli ručit i za obsahovou stránku Alíkovin. Takže například zítra vyjde Alíkovina, která byla zaslána uživatelkou včera, protože je dané téma nyní aktuální. V ostatních případech Alíkoviny vycházejí přibližně do jednoho týdne nebo 14 dní, ale některé články vyjdou třeba až za 3 týdny nebo za měsíc. Závisí to také na počtu zasílaných článků do Alíkovin.

Poradna

Ahoj, položila jsem několik dotazů, ale bodíky se neodečetly.... Jak to???

Vodnice2005, 2. června 2017

Ahoj,
pokud jsi vkládala dotazy někdy v dohledné době, tak na novém Alíkovi je nyní možné vkládat dotazy do poradny Alík radí dětem a Dotazy k fungování webu Alík bez toho, aniž by sis musela kupovat kód do poradny či jiným způsobem za vložení dotazu bodíky „zaplatit“. Je tedy přirozené, že se Ti žádné bodíky odečíst ani nemohly. Pokud jsi svůj dotaz zamýšlela jinak, tak jej prosím ještě upřesni.

Alík

Ahoj Alíku, Kdo tě teď vlastní ?

Ahoj,
v článku o novém Alíkovi: www.alik.cz/a/alik-2017-alika-ceka-spousta-zmen, se můžeš, mimo jiné, dočíst toto: „V lednu 2017 se Alík.cz rozloučil s mediální skupinou Mafra a.s. Jeho novým vlastníkem se stává společnost Ing. Mojmír Mojzík, která zastřešuje skupinu nadšenců, kteří věří v myšlenku bezpečného interaktivního komunitního dětského webu.
A dále například v textu „Pro rodiče“:www.alik.cz/o/pro-rodice (v dolní části stránky v odkazech - mezi Nejčastějšími dotazy a Cookies) se dočteš toto: „Kdo za Alíkem stojí
Provozovatelem serveru Alik.cz je:
Ing. Mojmír Mojzík