Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatele ALX75

  Celkem zodpověděl dotazů: 120

  Kačky

  Ahoj,
  k čemu jinému slouží kačky než k odemčení pokládání otázek?

  Ahoj,
  pokud máš na mysli ten limit minimálně 100 kaček, abys mohla položit otázku (nebo například poslat článek do Alíkovin), tak kačky slouží zejména k tomu, že si můžeš objednat něco z Katalogu dárků: www.alik.cz/s/darky. Další možností je také posun k nějaké vyšší hodnosti, více najdeš zde: www.alik.cz/s/vernostni-program.

  Pátračka

  Ahoj, chci se zeptat na adventní kalendář. Jak můžu získat 3000 kaček, jak tam je napsáno. Děkuju předem.

  Ahoj,
  nejprve musíš najít čokoládového Alíka. Každý den je k dispozici nápověda, kde přibližně by se mohl ten daný den nacházet. Pokud čokoládového Alíka najdeš, klikni na něj a on Ti sdělí soutěžní heslo. To pak vepiš do políčka. Následně jsou v nabídce každý den tři druhy cen, jedna z nich jsou právě kačky (dříve bodíky). Kaček je nabízeno každý den různé množství. Z těch tří cen si můžeš vybrat jen jednu. Pokud se rozhodneš pro kačky, tak danou možnost zaškrtneš a dáš odeslat. V případě, že bys byla vylosována, Ti pak Alík připíše na Tvoje kačkové konto slíbený počet kaček. Výherce pro každý den pak následně hledej v daném adventním kalendáři.

  Nástěnka

  Dá se smazat nástěnka? Jestli ano, tak jak?

  Holka2007, 9. prosince 2017

  Ahoj,
  ano, nástěnku je možné smazat. Je potřeba napsat Správci Alíka, o jakou nástěnku jde a také nějaký dobrý důvod, proč si ji přeješ smazat. Nástěnky by se totiž měly rušit jen ve výjimečných případech.

  Klubovna - neplecha

  Ahoj,
  Když nahlašuji z klubovny neplechu, mám se podepsat nebo ne? Děkuji.

  Ahoj,
  pokud budeš nahlašovat v Klubovně neplechu, tak se podepisovat nemusíš. Důležité je, abys uvedla přesně přezdívku toho, kdo porušuje pravidla. Ale Tvoje přezdívka, tedy přezdívka toho, kdo neplechu ze stolu z Klubovny nahlašuje, se ukládá automaticky. Samozřejmě se nic nestane, pokud se do neplechy podepíšeš, ale nutné to není. Automaticky se přezdívka ukládá mimo jiné proto, aby bylo případně možné potrestat i toho, kdo neplechu nahlásil - v případě, že by se prokázalo, že neplechu nahlásil neoprávněně. Jednalo by se totiž o porušení pátého Alíkova pravidla.

  Klubovna - stůl - zamykání

  Ahoj,
  jakto, že někteří uživatelé mohou uzamknout stůl pro všechny, když to není v možnostech?
  Díky moc.

  Ahoj,
  ano - samotná možnost „Uzamknout stůl pro všechny“ v nastavení ve Správci stolů není. Pokud tedy chceš uzamknout stůl pro všechny, musíš kombinovat možnosti Zamknout pro holky a zároveň pro kluky. Nezapomeň dát uložit. Tak se stane, že je stůl uzamčen pro všechny. Nicméně i k takto uzamčenému stolu si může kdykoli přisednout některý ze Správců Klubovny, Alíka, nebo Zvěrolékař, a i na uzamčených stolech je potřeba dodržovat Pravidla Alíka v plném rozsahu.

  Správci

  Nebývalo tu náhodou více správců? Co se s nimi stalo?

  Ahoj,
  ano, více Správců Alíka v hlavním Seznamu Správců bylo.
  Správcování je dobrovolná aktivita, a občas se stává, že některý ze Správců již nemá tolik času, aby se mohl Alíkovi věnovat. Požádá tedy o uvolnění z této funkce, a tedy i ze seznamu Správců Alíka. Pokud má zájem občas správcovat, ale zároveň nechce být už oficiálně veden v hlavním seznamu Správců Alíka (například proto, aby mu nechodily stále dopisy uživatelů, které by nemohl v nějakém krátkém časovém intervalu řešit), tak také tuto možnost má. Proto je nyní oficiální seznam Správců Alíka menší.

  Klubovna

  Ahoj,
  U stolů v Klubovně se zobrazuje můj věk, přestože jsem v Nastavení nezaškrtl políčko Zveřejnit věk.Předejít tomu jde jenom úplným vynecháním data narození. Šlo by to prosím nějak spravit?
  A když už jsme u data narození, bude tu znova kolonka s uživateli, co mají v blízké době narozeniny?

  Děkuji mnohokrát.

  Ahoj,
  pokud v Nastavení zaškrtneš možnosti uveřejnění dne, měsíce a roku narození, tak se zobrazuje všude. Pokud tyto možnosti nezaškrtneš, ale datum narození tam nastaveno stále máš, tak se Ti bude zobrazovat pouze u stolu v Klubovně. Pokud nechceš, aby se Ti zobrazoval věk nikde, tak je potřeba v Nastavení zadat výchozí nastavení na “den, měsíc, rok“ a samozřejmě ponechat bez zaškrtnutí políčka uveřejnění. Nezapomeň vždy dát Uložit.
  Zobrazování narozenin kamarádů je v plánu, zkus ještě nějakou dobu vydržet.:-)

  Katalog dárků

  Ahoj Alíku,
  Chtěla bych se zeptat, když si objednám něco z katalogu dárků, přinese mi to pošta až ke mně, nebo pro to musím dojít( k tomu asi potřebuju občanku, kterou ještě nemám). Díky za odpověď :-)

  Ahoj,
  zásilku s dárkem by Ti měl doručovatel donést až domů. Zpravidla ji nevloží jen do schránky, ale zazvoní, protože chce podepsat její převzetí. Pokud Tě doma nezastihne, tak Ti do schránky vloží výzvu, aby sis přišla zásilku na poštu vyzvednout. Na poště je pak zásilka asi 14 dní, pokud si ji do té doby nevyzvedneš, nebo si s poštou nedohodneš jiné podmínky, tak je následně vrácena odesílateli.

  U formuláře pro objednávku z Katalogu je možné uvést nějaké poznámky. Můžeš tam tedy uvést, že chceš poslat zásilku na jméno někoho dospělého, například jednoho z rodičů, a uvedeš do poznámky jeho celé jméno (můžeš tam také zmínit důvod, který jsi napsala zde v dotazu). Zásilku Ti převezmou rodiče (nebo si ji vyzvednou na poště). Nezapomeň je ale předem informovat o tom, že sis objednala dárek od Alíka, aby o tom věděli.
  Stav své objednávky můžeš sledovat v Katalogu dárků, kde vpravo v Alíkově věrnostním programu si zobrazíš možnost Tvé objednávky. Zkus tam stav pravidelně sledovat, až se tam objeví ve stavu Odesláno v....., tak můžeš v nejbližších dnech čekat doručení zásilky. Jiné zprávy o odeslání dárku (zatím) nikam nechodí.

  Katalog dárků

  Ahoj, objednal jsem si 21. září píšťalku z katalogu dárků. Když se podívám na stav objednávky, je tam stále napsáno, že se čeká na zpracování, co to znamená?

  martin900gamer, 1. října 2017

  Ahoj,
  údaj “čeká na zpracování“ znamená, že objednávka byla úspěšně přijata, ale ještě není odeslána. Až bude, tak se Ti tam místo tohoto údaje zobrazí “Odesláno v .....“ Doporučuji tento stav Tvé objednávky sledovat, neboť zvláštní e-mail o odeslání objednávky se (zatím) neposílá. Objednávky jsou vyřizovány dle potřeby, zpravidla je objednaný dárek odeslán do cca 30 dnů od přijetí objednávky.

  Katalog dárků

  Ahoj Alíku, když si objednám dárek, zmizí mi i bodíky? Předem moc děkuji za odpověď s pozdravem křeček1233

  Ahoj,
  pokud si objednáš nějaký dárek z Katalogu dárků, tak se Ti pochopitelně bodíky v hodnotě daného dárku odečtou - za dárek musíš „zaplatit“ bodíky. Nicméně toto odečtení nemá vliv na již dosaženou hodnost, ta se Ti nezmění a dále se Ti celkový počet naspořených bodíků/kaček počítá do celkového součtu bodíků/kaček pro případný postup k vyšší hodnosti.

  Alík - nová podoba

  Ahoj,
  v alíkovinách dřív bylo vyhledávání podle kategorií. Mně se líbil jeden recept, který jsem si bohužel neopsal, a chtěl jsem si ho znovu najít, ale teď už tam nevidím vyhledávání podle kategorií na místě, kde dřív bylo. Je někde jinde? A dá se v alíkovinách vyhledávat?

  Ahoj,
  vyhledávání v Alíkovinách ani členění na příslušné kategorie na novém Alíkovi zatím k dispozici není. Nicméně pracuje se na tom, aby později byly obě věci doplněny. Děkujeme za trpělivost.
  Nyní si můžeš zkusit vzpomenout, o jaký recept asi šlo, a hlavně, kdy přibližně mohl být tehdy vydán. Následně můžeš zkusit listovat Alíkovinami ručně, to možné je.

  Odhlášení z Alíka

  Ahoj,
  já, tedy Parníček512, jsem tu byl už velice dávno (no, zas tak dávno ani ne), asi tak před dvěma až třemi roky jsem tu měl starý účet Parníček287, vizitka od něho pořád existuje, sebe (tedy svůj starý účet) jsem našel v seznamu kamarádů, no prostě bych chtěl vědět, jak tu vizitku a ten účet celý zrušit.Předem děkuji za odpověď.
  Parníček512 (slovo parníček zůstalo, vyměnil jsem jenom číslo)

  Ahoj,
  v Seznamu kamarádů jde nyní najít úplně všechny přezdívky, i ty zaniklé. Zároveň je však nyní už možné se i na ty zaniklé přezdívky přihlásit.
  Takže pokud ses na tu předešlou přezdívku zatím nezkoušel přihlásit, je stále zaniklá, a nemusíš dělat nic. Časem dojde zřejmě k úpravě vyhledávání v Seznamu kamarádů, kde pak nebude možné vyhledat ani ty zaniklé přezdívky.

  Poradna

  Dobrý den,
  Před pár dny jsem napsala do druhé poradny dotaz.
  Dostanu nějaké upozornění až mi odepíšou?
  Děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  ne, upozornění o zodpovězení otázky tazateli zatím nikam nechodí.
  Řešením je sledovat úvodní stránku poraden.

  Alíkoviny

  Ahoj, můžu se zeptat, jak dlouho asi trvá, než se nějaká Alíkovina vydá?
  Předem děkuji za odpověď

  Ahoj,
  to nejde takto univerzálně říci, vždy tam závisí na spoustě okolností.
  Obecně jde asi říci, že pokud někdo pošle do Alíkovin článek, který se zabývá nějakým aktuálním tématem, může být vydán přednostně i třeba druhý den po zaslání. Dále záleží na tom, jak moc je náročné upravit článek do nějaké srozumitelné podoby, aby se v něm nevyskytovaly pravopisné a jiné chyby, byly tam zvýrazněny nějaké důležité věci, odstavce, atd. Taky to závisí na tom, jak dalece se v jakém tématu zpracovatel Alíkoviny orientuje, neboť bychom měli ručit i za správnost uváděných informací v článku. Prověřujeme také, zda není článek zkopírován z nějakého jiného zdroje na internetu. V neposlední řadě jde také o to, kolik je k dispozici přijatých Alíkovin. Takže pokud chceš nějaký časový údaj, tak nějaký článek může vyjít třeba i druhý den po přijetí, některý za několik dní, jiný za týden, jiný za měsíc, jiný i déle. U každého článku je to zkrátka značně individuální záležitost.

  Alík - nová podoba

  Ahoj Alíku, nemůžu nikde najít políčko na vyhledávání, v poradnách ani na celém webu. Je to chyba, nebo jsem něco přehlédla? Díky moc :)

  Ahoj,
  vyhledávání v poradnách nebo v Alíkovinách (či jinde) zatím na novém Alíkovi nefunguje, nicméně pracuje se na tom, aby to co nejdříve možné bylo. Děkujeme za trpělivost.
  Vyhledávání kamarádů přes Klubovna>Seznam kamarádů už ale funguje: www.alik.cz/u. Pokud je i tak s něčím problém, zkus mi poslat upřesnění prostřednictvím alíkovské pošty. O vyhledávání si také můžeš přečíst ve článku v Alíkovinách: www.alik.cz/a/zlevnili-jsme-darky-ozivili-stare-ucty-a-doplnili-par-her