Odpovědi uživatele ALX75

Celkem zodpověděl dotazů: 108

Poradna

Ahoj, položila jsem několik dotazů, ale bodíky se neodečetly.... Jak to???

Vodnice2005, 2. června 2017

Ahoj,
pokud jsi vkládala dotazy někdy v dohledné době, tak na novém Alíkovi je nyní možné vkládat dotazy do poradny Alík radí dětem a Dotazy k fungování webu Alík bez toho, aniž by sis musela kupovat kód do poradny či jiným způsobem za vložení dotazu bodíky „zaplatit“. Je tedy přirozené, že se Ti žádné bodíky odečíst ani nemohly. Pokud jsi svůj dotaz zamýšlela jinak, tak jej prosím ještě upřesni.

Alík

Ahoj Alíku, Kdo tě teď vlastní ?

Ahoj,
v článku o novém Alíkovi: www.alik.cz/a/alik-2017-alika-ceka-spousta-zmen, se můžeš, mimo jiné, dočíst toto: „V lednu 2017 se Alík.cz rozloučil s mediální skupinou Mafra a.s. Jeho novým vlastníkem se stává společnost Ing. Mojmír Mojzík, která zastřešuje skupinu nadšenců, kteří věří v myšlenku bezpečného interaktivního komunitního dětského webu.
A dále například v textu „Pro rodiče“:www.alik.cz/o/pro-rodice (v dolní části stránky v odkazech - mezi Nejčastějšími dotazy a Cookies) se dočteš toto: „Kdo za Alíkem stojí
Provozovatelem serveru Alik.cz je:
Ing. Mojmír Mojzík

Alík - nová podoba

Dobrý den, chci do své ikonky dát jiný obrázek místo toho smajlíka, co je u všech, co nemají žádnou vlastní ikonku, konkrétně bych si tam chtěl dát velký státní znak
České republiky, ale úprava ikonky není jaksi v nabídce.Je to asi těmi velkými změnami tady na Alíkovi, že?

Ahoj,
ano - je to těmi změnami, tato funkce ještě není dostupná, později však bude. Děkujeme za trpělivost.

Alík - nová podoba

Ahoj Alíku, je možné, že má katalog dárků jiný odkaz, nebo jste ho úplně zrušili? Po kliknutí na odkaz se nic neukáže.

Ahoj,
umístění odkazu pro Katalog dárků je stále stejné - nachází se v dolní části stránky, konkrétně mezi Pravidly chování a Hravým učením. Pouze se změnil název - již to není „Katalog dárků“, ale „Alíkovy dárky“. Některé věci tam nyní ještě nejsou dodělané, ale v nejbližší době očekáváme jejich dokončení. Pokud si tedy chceš nyní už něco objednat, zkus ještě nějakou dobu vydržet.
Pokud se Ti Katalog dárků nezobrazil v danou dobu, možná se jednalo o nějakou chybu, nebo jsi hledala někde jinde na Alíkovi. Napiš tedy případně ještě upřesnění do poradny nebo mně do alíkovské pošty. Přímý odkaz na Katalog dárků - Alíkovy dárky: www.alik.cz/s/darky

Alík - nová podoba

Ahoj správci,
mám jeden dotaz. Jak si mám změnit ikonku?
Vím, že už tu takový dotaz byl, ale podle té odpovědi se mi to prostě nepodařilo. Nevidím tam žádné okénko ani ikonku procházet.
Pomozte mi !(prosím)
Jinak přeji moooooc krásný den a mockrát vám děkuji!

Ahoj,
změnit ikonku/vložit nový obrázek není nyní ještě možné. Proto se Ti změna ikonky nyní nedaří, nicméně konkrétně na této věci se nyní intenzivně pracuje a zřejmě bude brzy k dispozici. Děkujeme za trpělivost.

Alík - nová podoba

Zdravím,

chtěl bych se zeptat na jednu věc ohledně nástěnek: Počítá se s tím, že bude umožněno jejich prohlížení podle kategorií, například tak, jako je to s dotazy zde v poradně? (Tedy pravý sloupec se seznamem témat, na která když klikneme, zobrazí se nám pouze otázky týkající se onoho vybraného tématu.) Bylo by to přehlednější než současný systém, kde jsou nástěnky z různých kategorií (nové - nezařazené, volný čas, škola, osobní nástěnky,...) smíchány dohromady.

Kromě toho bych měl takový malý návrh, a sice, zda by se nemohly na vizitkách - podobně jako odkazy na založené nástěnky - zobrazovat odkazy na články napsané do Alíkovin.

Děkuji za odpověď.

Ahoj,
nějaká vylepšení u nástěnek se plánují, mimo jiné i některé ty věci, o kterých píšeš a které navrhuješ.
Odkazy na články zveřejněné v Alíkovinách na vizitkách uživatelů jsou také v plánu.
V současné době je však potřeba zajistit alespoň základní funkčnost nástěnek i vizitek, a stále ještě některé podstatnější věci nejsou dodělané. Takže Tebou navrhované nápady zřejmě realizovány budou, ale až někdy později.

Alík - nová podoba

Ahoj, mohu se zeptat, proč jste odstranili funkci vyhledávání? Docela mi to tu chybí.

Ahoj,
funkce vyhledávání kdekoli na Alíkovi ještě není na novém Alíkovi nyní dostupná, bude dostupná později. Děkujeme za trpělivost.

Hodnosti

Ahoj Alíku a správci Alíka, co to je hodnost vůdce smečky ? Viděl jsem to u některých správců. Jak ji získám ?

Ahoj,
hodnost vůdce smečky je ještě vyšší hodnost, než je veterán. Vlastně je to vůbec nejvyšší hodnost, kterou je nyní možné na Alíkovi získat, žádná vyšší už není. Pro získání této hodnosti je potřeba mít celkově nasbíráno alespoň 100 000 bodíků. Tato hodnost, podobně jako ostatní hodnosti, nijak nesouvisí se správcováním. Tuto hodnost v současné době mají i někteří další uživatelé Alíka, kteří nejsou Správci a může ji tedy získat kdokoli - pokud splní výše uvedené.

Alík - nová podoba

Ahoj, chtěla jsem se jen zeptat, kdy se budou zase moct dát k novému článku i fotografie, protože bez obrázku to není ono. Také kdy asi budou hotové alíkovy dárky, vím, že začínáte skoro od začátku a není to lehké, ale jen tak výhledově. Díky atinka

Ahoj,
na Katalogu dárků i na umožnění vkládání obrázku či ikonek kamkoli na Alíka se intenzivně pracuje. Přesný termín zprovoznění není znám, ale vzhledem k vysoké prioritě obou těchto věcí by měly být dokončeny poměrně brzy - přibližně tak do jednoho měsíce. V Katalogu dárků budou dárky, které byly i na dřívějším Alíkovi, nové tam nyní zatím nepřibydou.

Alík - nová podoba

Ahoj, mám zde na alíkovi účet už nějakou dobu
a mám 3094 bodíků. Až do nedávna jsem tam měla napsané junior, ale dnes se nějakým záhadným způsobem "junior" přepsalo na " voříšek". Přitom voříšek má
být do 1800 bodíků.
Předem moc děkuji za odpověď a přeji moooc krásný den!

Ahoj,
jednalo se o chybu, která by měla být už snad opravena. Nyní se mi na Tvé vizitce zobrazuje, že jsi junior, tak snad už je vše v pořádku. Děkujeme za upozornění.

Alík - nová podoba

Dobrý den,
chci upozornit, že máte rozbité hlášení u bodů tzv. píše mi to že jsem voříšek a přitom mám být veterán nebot jsem alespon vždy předtím býval. Mám přes 22.000 bodů, jak je tedy možné, že jsem podle hlášení voříšek? Tedy pokud se nejedná o chybu v počtu bodu a příděl jména podle/dle statusu uživatelů. Je to tedy chyba nebo ne?

Děkuji za Vaši odpoved Jaroslav P.

Ahoj, již by to mělo být opraveno, děkujeme za upozornění.R^

Alík - nová podoba

Ahoj, je tu ještě někde hledání? Když jsem si třeba vzpomněla na nějaký článek, mohla jsem ho přes to najít, teď netuším kde...
A pokud to tu není, nemohli byste to prosím vrátit?

Ahoj,
vyhledávání umístěné dříve v horní části stránky Alíka, v poradnách a podobně, zatím na novém Alíkovi k dispozici není, nicméně je v plánu jej později doplnit. Děkujeme za trpělivost.
Pokud znáš název nějakého dříve publikovaného článku v Alíkovinách, můžeš si jej zkusit vyhledat pomocí internetového prohlížeče (např.GoogleChrome, Mozilla Firefox...) - vyhledávače např. Seznam.cz nebo Google - zadej název článku do vyhledávače a klikni na vyhledat. Další možností je potom zde na webu v sekci Alíkoviny hledat články ručně - s přecházením na starší stránky.

Alík - nová podoba

Ahoj, kde jste schovali deníček?

Ahoj,
Deníček na novém Alíkovi už není k dispozici, byl zrušen. Vypadalo to totiž, že jej využívá jen minimum uživatelů. K čemu konkrétně jsi jej používal? Zkus napsat upřesnění sem do technické poradny nebo mi napiš dopis do alíkovské pošty. Možná by se někdy do budoucna dala alespoň nějaká zjednodušená verze Deníčku vyrobit, v nejbližší době to však zřejmě nebude.

Herna (Domeček)

Kdy bude fungovat hravé učení?Děkuji

Ahoj,
Hravé učení by mělo fungovat bez problému. Pouze se změnilo jeho umístění na webu. Není už v hlavním menu, ale v odkazech v dolní části stránky - konkrétně mezi "Alíkovy dárky " a "Reklama". Přímý odkaz na Hravé učení najdeš zde: www.hraveuceni.cz/
Testoval jsem nyní a mně funguje. Pokud Ti nyní Hravé učení nefunguje, vyzkoušej více internetových prohlížečů a pak napiš znovu sem do technické poradny, ve kterém z nich nebo kde, s čím a s kterou částí Hravého učení máš konkrétně problém.
ALX75 - Správce Alíka

Alík - nová podoba

Zdravím!
Mám dotaz ohledně vyhledávání v poradně. Nemohu nikde najít prohledávání webu, tak jako kdysi bylo v horní části stránky "Alíku hledej!", a poradnu prohledávat celou za pomocí Ctrl + F je náročné, neboť neustále musím proklikávat stránky v poradně. Najít konkréty standardním vyhledávačem (Google) se mi nepovedlo - vždy se objeví část odpovědi z poradny s vyhledávaným slovem a tři tečky, po rozkliknutí odkazu se však objeví zase první stránka poradny a daná otázka s odpovědí tam nejsou (pravděpodobně jsou starší).
Možná je to vynechávka při reprogramování Alíka a převádění na nový systém nebo jsem možná jen technicky nešikovná. Jen se mi nepodařilo najít odpověď na původní téma ani na tuto právě pokládanou otázku. Pokud jste na podobný dotaz již odpovídali, veleupřímně se omlouvám.
Předem děkuji,

Ania

Ahoj,
vyhledávání přímo v poradnách nebo obecně na Alíkovi, umístěné dříve v horní části stránky pod názvem " Alíku, hledej!", bylo s přechodem na nového Alíka zatím zrušeno - respektive zatím nebylo obnoveno, ale do budoucna bude vyhledávání na různých místech Alíka umožněno.
Pokud se ptáš na vyhledávání dotazu, který jsi sama položila, tak na původním Alíkovi bylo potřeba si toto hlídat tím způsobem, žes musela pročítat pravidelně poradnu, neboť dotaz se objevoval jen mezi zodpovězenými dotazy. Na novém Alíkovi po rozkliknutí poraden se v dolní části stránky zobrazují Tvé dotazy, kde by se měl zobrazovat Tvůj položený dotaz, spolu s odpovědí.
V poradnách jsou zavedena různá podtémata, která v případě technické poradny nalezneš zde: www.alik.cz/p/technicka (v pravé části stránky pod názvem "Podtémata") - zde si podle toho, čeho se Tvůj dotaz týká, můžeš zvolit příslušnou podkategorii a vyhledávat jen v ní. Pokud chceš nyní hledat nějaký svůj dříve položený dotaz, tak si zkus vzpomenout, kdy jsi jej přibližně dříve podala a podle toho se datumově orientuj - buď můžeš rovnou hledat v daném podtématu, nebo zkusit pročítání všech dotazů, jak jdou taky za sebou pomocí stránkování.
Můžeš si také pročíst Nejčastěji kladené otázky, na které jsi ostatně odkazována také ještě předtím, než vložíš dotaz do poradny a najdeš je zde: www.alik.cz/o/casto-kladene-otazky
Jelikož se na Alíkovi některé věci nyní změnily, doporučuji Ti nyní také si pročíst článek o nové podobě Alíka, kde se dozvíš některé podstatné věci: www.alik.cz/a/nova-podoba-alik-cz
Jelikož jsi ve svém dotazu nezmínila konkrétní téma nebo dotaz, pro který chceš znát odpověď, doporučuji Ti nyní projít si výše uvedené a pokud budeš mít i poté dojem, žes odpověď na svou otázku nenašla, vlož sem do technické poradny svůj dotaz (už konkrétní) znovu. Zároveň Tě však musím předem upozornit, že pokud se budeš ptát na věc, kterou může zodpovědět pouze Alík, zřejmě si na odpověď ještě nějakou ( i delší) dobu počkáš. Děkujeme za trpělivost.
ALX75 - Správce Alíka

Správci

Ahoj,
Co je tady na Alíkovi úkol Zvěrolékaře, myslim modrá korunka

Ahoj,
Zvěrolékař je programátor webu Alík.cz, který se zde na webu věnuje různým činnostem. Především však zajišťuje bezproblémový chod webu Alík.cz, a pokud je na webu nějaký technický problém, něco tu nefunguje a podobně, tak má možnost to nějak řešit a případně to může opravit. Z dalších činností Zvěrolékaře je možné zmínit například vývoj některých her, které můžeš najít pod odkazem "Hry". Jelikož má také správcovská oprávnění, tak i Zvěrolékař může řešit uživatele, kteří zde na webu porušují nějakým způsobem Pravidla chování. Děje se tak ale spíše výjimečně, ale pokud na něco takového při své práci narazí, tak to prostě může také řešit. Uživatele, kteří nějakým způsobem porušují pravidla, však nahlašuj Správcům Alíka a pokud najdeš na Alíkovi nějaký technický problém, něco Ti nebude fungovat a podobně, tak také nepiš přímo Zvěrolékaři, ale nahlaš to sem do technické poradny, případně i tento problém nahlaš Správci Alíka.
Jelikož Alík.cz je dětský internet a Alík sám je pejsek, přistoupilo se k označení této funkce Zvěrolékař, protože právě on léčí Alíka, když je nemocný.:-)
ALX75 - Správce Alíka

Katalog dárků

Kde najdu Katalog darků?

Ahoj,
v dolní části stránky Alíka je odkaz " Alíkovy dárky" (vedle Pravidel chování a Hravého učení), kde najdeš již zmíněný Katalog dárků. Samotné dárky tam ale zatím nenajdeš, bude doplněno později. Informace také nalezneš ve článku:www.alik.cz/a/nova-podoba-alik-cz
ALX75 - Správce Alíka

Vizitka

Dobrý den, jak zmněním vzhled své vizitky?

Ahoj,
zatím nijak, tato nastavení ještě nejsou přístupná. Změnit vzhled vizitky a další akce prováděné v Nastavení budou možné až později. Děkujeme za trpělivost.
ALX75 - Správce Alíka

Všeobecně

Ahoj Alíku a ostatní chci se zeptat když dám seznam kamarádů a chci ho vyhledat podle přezdívky a znám jí tak se mi to nevyhledá jak ho můžu vyhledat.Děkuji

Ahoj,
vyhledávání přes Seznam kamarádů zatím není možné, a to ani pod daným odkazem v alíkovské poště, ale bude později opět zpřístupněno. Děkujeme za trpělivost.
ALX75 - Správce Alíka

Alík - nová podoba

Dobrý den, prosím bude tu vyhledávání v poradně a Alíkovinách? Děkuji.

Ahoj,
ano, časem jistě bude vyhledávání v poradně, v Alíkovinách a jinde na webu umožněno, zatím to však možné není. Děkujeme za trpělivost.
ALX75 - Správce Alíka