Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatelky Bája

  Celkem zodpověděla dotazů: 1065

  Holky a láska

  Ahoj,je mi skoro 13 a líbí se mi jeden kluk ,občas ho potkám v šatnách nebo na chodbě a to se pak na sebe dlouho díváme a vždycky mám pocit jako by se zastavil čas. Problém je to že neznám jeho jméno a vlastně o něm nic nevím. Jak mám oněm zjístit víc? A jak s ním poprvé promluvit?

  holka, 12 let, 29. května 2017

  Ahoj,

  zkus se zeptat spolužaček, jestli o něm některá něco neví. Pokud ne, snaž se alespoň zjistit, do jaké třídy chodí, to ti hodně ulehčí pátrání. Třeba znáš někoho od něj ze třídy. Myslím, že zjistit jméno, pokud o to opravdu stojíš, nebude takový problém. Pak můžeš zjistit, jestli má facebook, instagram, a dát si ho do přátel, skupiny. Pokud je vaše náklonnost vzájemná, pak určitě i on vyvine snahu něco o tobě zjistit.
  Držím palce a přeji krásný den dětí. Alíkova kamarádka Bája

  Moje tělo - kluci

  Ahoj bude mi 12 chtěl bych se zeptat jestli je normální že mám za 1 den minimálně 31x erekci

  radsizadavatnebudu, 29. května 2017

  Ahoj,

  pokud míváš tak častou erekci, předpokládám, že během 15hodin bdění, vychází to na erekci 2x za hodinu. Promluv si o tom s rodiči a zkus vyhledat odbornou pomoc.
  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Moje tělo - kluci

  Ahoj, nevím proč ale asi jsem nemocný pořád myslím na sex etc... Prosím poraď jak se tohoto popřípadě zbavit díky :)

  kluk, 12 let, 28. května 2017

  Ahoj,

  pokud si myslíš, že jsi nemocný, bylo by dobré svěřit se rodičům a společně vše konzultovat s odborníkem.
  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Kluci a láska

  Ahoj spolku potřeboval bych pomoc [já Hledám Holku a nevím jak jednu hezkou holku zbalit ??]

  kluk, 8 let, 30. května 2017

  Ahoj,

  píšeš, že ti je 8, to si myslím, že máš na „balení“ holky ještě čas. Zkus s ní být nejdřív kamarád a pak uvidíš, jak se vaše přátelství bude vyvíjet. Zda si budete rozumět.
  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Jiné téma

  Ahoj musíš mi prosím pomoct, protože mě někdy napadají až hrozné nápady Chci odtud poslat pryč jednu holku, ale nevím proč vždyť nic mi neudělala a jí taky ne. Tu holku nechci poslat pryč a proto tě žádám pomoz mi prosím!

  holka, 14 let, 29. května 2017

  Ahoj,

  z tvého dotazu, jestli je to dotaz, nejsem bohužel moc moudrá. Zkus si příště před odesláním dotazu pořádně přečíst, co jsi napsala a zda je to pro nezasvěceného člověka srozumitelné.
  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Zvířata

  Dobrý den! Už od malička si přeji koně. Jezdím šest let a o koníčka se umím postarat. Vím, ze je to dost finančně náročné. Rodiče o koně prosím už asi 8 let a pořád nic. Někdy třeba odpoví rodiče a já chci zase vrtulník nebo něco takového ??. Nakonec mi táta slíbil, ze když budu mít v sedmé třídě samé jednicky dostanu koně to by bylo samo o sobě super jenže teď jsem na gymplu a je to dost těžké ve třídě měl samé jednicky jen jeden kluk a nikdo jiný??a to jsme v primě. Já jsem měla 2 trojky 3 dvojky a jednicky teď to asi bude ještě horší??. Navíc se moc neumím učit tak bych se chtěla zeptat na neake triky na učení. A jestli nevíte jak rodiče přemluvit rodiče, aby mi koupili koně i když samé jednicky mít asi nebudu. Předem moc děkuji ??????

  Bára,12 let, 29. května 2017

  Ahoj Báro,
  z tvého dotazu cítím, že o koně opravdu stojíš a že se nejedná jen o nějaký chvilkový rozmar. Je pravda, že pořízení a chov koně je finančně a časově dost náročný. Nejedná se pouze o krmivo, ale i o veterináře a různé pomůcky. Takže nutit rodiče ke koupi koně nemá smysl. Oni si musí spočítat, zda jsou schopni to finančně zvládnout. Pokud si koupíš zvíře, máš pak za něj zodpovědnost, stane se z něj člen rodiny.
  Pokud ti táta slíbil, že za samé jedničky je ochotný ti koně koupit, znamená to, že to asi finančně zvládne nebo věděl, že ta podmínka je pro tebe nesplnitelná. Zkus si někdy v klidu s rodiči o tom promluvit. Vysvětli jim, tak jako nám, že gymnázium je trošku těžší a mít zde samé jedničky se podařilo jen jednomu žákovi ze třídy. Zkus je přemluvit ať je jejich podmínka splnitelná. Co třeba vyznamenání? To si myslím může být pro tebe splnitelné a pro rodiče dostatečně uspokojivé. Nemá cenu dávat dětem úkoly, které nejsou i při největší snaze schopni splnit.
  Ohledně triků na učení si můžeš vyhledat v Alíkovinách články. Např. tady: www.alik.cz/a/ucim-se-bez-problemu.
  Přeji ti pěkné dny. Alíkova kamarádka Bája

  Zvířata

  Ahoj,je mi 10 let a chci si vydělat na koně kolem 20 000,kč třeba tím že bych sedlala nebo čistila koně nebo pomáhala u koních nebo dělala masáže, jdou moc dobře jenže kde a komu to mám dělat? jenže něco takového je až od 15 let
  Předem děkuji za odpověd’.

  milujikone, 28. května 2017

  Ahoj,

  v deseti letech opravdu žádnou brigádu neseženeš. Zkus se domluvit s příbuznými v rodině, jestli by ti nedali nějakou práci. Nebo se domluvit se sousedy na venčení psů. Ušetřit si ale 20.000Kč je hodně.
  Nevím, jestli už nějaké peníze máš, ale připrav se na to, že našetřit takovou částku, ti bude trvat dost dlouho.
  Držím palce a přeji pěkné prázdniny. Alíkova kamarádka Bája

  Moje tělo - kluci

  Ahoj alíku chtěl bych poradit žádná holka ve třidě mě nemá ráda a myslím si že kvůli tomu že jsem tlustý. nevíš co mám dělat?

  kluk, 10 let, 28. května 2017

  Ahoj,

  nepíšeš kolik vážíš a měříš, takže těžko ti mohu říct, zda máš nadváhu nebo ne. Pokud si myslíš, že jsi tlustý, snaž se s tím něco udělat. Omez sladkosti, zejména slazené nápoje, fast foody, chipsy, atd.
  Jez více ovoce a zeleniny, hlavně pij hodně vody. Samozřejmě důležitý je i pohyb. Zkus si tedy říct, že přes prázdniny změníš své stravovací návyky a začneš víc sportovat. Stačí rychlá chůze.
  Uvidíš, jestli se tvá postava změní. Myslím si, že jo, je ti 10 a ještě určitě vytáhneš. Pokud tě holky v září pořád nebudou mít rádi, může to být tvým chováním, nikoli postavou.
  Držím palce a přeji pěkné prázdniny. Alíkova kamarádka Bája

  Volný čas

  Ahoj Alíku už 3 roky se učím hrát na kytaru.A asi by mě víc bavilo hrát na piano, ale nevím jak to říct rodičům že by mě víc bavilo piano.
  Předem děkuji za odpověď.

  holka, 10 let, 26. května 2017

  Ahoj,

  je super, že hraješ na nějaký hudební nástroj. Píšeš, že by tě asi víc bavilo hrát na piano. Znamená to, že si nejsi jistá a pořízení piana je finančně i prostorově náročná záležitost. Takže pokud bys uvažovala o změně nástroje, musíš o tom být přesvědčená. Hra na piano je o něco těžší, než hra na kytaru. Vše si v klidu promysli. Pokud budeš přesvědčená o tom, že je piano lepší, v klidu si o všem s rodiči promluv. Zkus jim navrhnout, že bys chodila i na kytaru i na piano. Myslím si, že je škoda kytaru úplně zrušit, když už jsi se něco naučila. Neznám tvé rodiče, takže nevím, jak se na to dívají oni, jaká bude asi jejich reakce. Zkus se svěřit třeba babičce a návrh rodičům můžete říct spolu, pokud víš, že tě babička podpoří.
  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Škola

  Ahoj Alíku
  Tak.....jak začít. Je mi 13 let a chodím do 7. třídy. Já nechci chodit do školy (tam kam teď chodím), ale máma mi to nechce dovolit. Nejdříve říkala, že můžu, ale teď, teď prostě nechce. Podle mě je to kvůli dojíždění. Nemáme zrovna moc peněz. Holky ve škole dělají jako, že jste jejich nej kámošky, ale pak, pak vás pomlouvají. Moje mamka mi věří, ale na tu školu mě nechce pustit. Nevím proč. A mne je to trapné se jí znova ptát a ve škole taky. Bojím se, že se učitelka naštve....... . Poraď mi prosím. Děkuji

  Pavla, 13 let, 23. května 2017

  Ahoj,
  píšeš, že chceš změnit školu, kvůli spolužačkám. Bohužel pro změnu školy podporu rodičů potřebuješ. Takže si o tom budeš muset v klidu s maminkou promluvit. Sepiš si své pro a proti a předlož řádné argumenty. Máš jistotu, že holky v nové škole budou jiné a budou se k tobě chovat lépe? Podle mého názoru je přechod v osmé třídě do nové školy dost náročný. Něco jiného je, pokud jdeš třeba na gympl a ve třídě jste všichni nový, poznáváte se, hledáte si kamarády. Takhle přijdeš už do nějakého kolektivu a nemusí být jednoduché se zařadit.
  Držím ti palce a přeji ti, aby se vše urovnalo. Alíkova kamarádka Bája

  Moje tělo - holky

  Ahoj, je mi 11 let. Nedávno mi začali růst chlupy v podpaží, ale jenom na pravém. Nevíš proč???
  Předem děkuji za odpověď.

  Anonymka, 23. května 2017

  Ahoj,

  začínáš se dostávat do věku, kdy se tvé tělo mění. Začne ti růst ochlupení, bude se měnit tvá postava. To vše je naprosto v pořádku. To, že ti nejdříve rostou chlupy pouze v jednom podpaží, není nic závažného. Určitě se za chvíli objeví chloupky i v levém podpaží. Naše tělo není symetrické. Pokud by chloupky v levém podpaží nezačali růst a ty měla nějaké pochybnosti, svěř se mamince a pediatrovi.
  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Moje tělo - holky

  ahoj,
  je mi 12 let vážím 35 kg a měřím 150 cm všichni se mi smějou že jsem malá. ;(

  holka, 12 let, 22. května 2017

  Ahoj,
  nechápu, proč se ti někdo směje, že jsi malá, vždyť co je malé, to je hezké. Je ti 12, ještě samozřejmě porosteš. Podívej se na své rodiče, jak velcí jsou oni. Pokud patří spíš k těm menším i ty budeš menší. Jen zřídka mají malí rodiče vysoké děti. Průměrná výška dívek ve 12 letech se uvádí 154cm. Takže si nemyslím, že bys na svůj věk byla nějak extrémně malá.
  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Kamarádi

  Ahoj Alíku a Modrá linko ... nevím kde začít. Jsem první rok na gymnáziu a mám tam sice nějaké kamarádky, ale o žádné bych nemohla říct že je má bff. Jenže já jsem ten typ co prostě potřebuje nejlepší kamarádku se kterou bych si pořád psala chodila s ní třeba do kina nebo tak něco. Ještě mi situaci zhoršuje to že pořád někde vidím fotky dvou holek s nápisem bff ,nebo takové ty přívěsky,, nejlepší kamarádky“ poradíš mi prosím?

  holka, 12 let, 23. května 2017

  Ahoj,

  stejně jako na lásku, tak i na nejlepší kamarádky musíte být dvě. Vztah potřebuje čas a to i vztah s kamarádkou. Říct o někom, že je tvůj BFF není jen tak. Ty co to o sobě tvrdí po týdenní známosti asi
  nejsou skutečnými BFF. BF je někdo, kdo tě zná a má rád takovou jaká jsi, je na něj spolehnutí a i když zná tvé chyby a slabé stránky nepoužije je proti tobě. To je samozřejmě vzájemné. Takže pokud si zatím na nové škole žádnou BF nenašla, nemusíš se trápit. Ještě se může někdo objevit. Je to opravdu jako s láskou, bývá na celý život a každého jednou potká, chce to ale trpělivost.
  Hezké dny a hodně trpělivosti ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Povolání

  Ahoj,vždy jsem chtěla být voják nebo policajt.. Ale protože jsem holka tak mě to nějak přešlo.. Pak sem chtěla být veterinář a teď nevím co chci být. Ale když jen koukam na ty řidiče jak řídí tak bych jim dala hned pokutu. Oni třeba kouří za volantem nebo mají mobil v ruce. A někdy i přes město jezdí víc jak 50.. Protože máme dům vedle toho co těm řidičům ukazuje kolik jedou tak se na to dívám a málo lidí to dodržuje.. Kdyby lidi nekouřili,neměli mobil v ruce za jizdy a nejezdili rychle tak se omezí bouračky a mnouho smrtí.. Chtěla bych být teda policajt,jaké školy na to musím mít a musím být chytrá??

  holka, 12 let, 23. května 2017

  Ahoj,

  jsou střední policejní školy, vyšší policejní školy a je i vysoká policejní škola. Takže spíš záleží na tom, co konkrétně bys u policie chtěla dělat. Pokud bys chtěla být řadový policista a dávat pokuty, stačila by ti střední škola. Samozřejmě se nároky na vzdělání na určité pozice dost často mění. Bude fajn, když si začneš shánět nějaké informace. Určitě máte ve škole nějakou výchovnou poradkyni, která má o středních školách přehled. Jsou dny otevřených dveří na školách a také veletrhy středních škol, např. v Praze a v Brně.
  Přeji ti hezké dny. Alíkova kamarádka Bája

  Holky a láska

  Ahoj.. je moje chování normální ?
  Možná to zní divně.. já vím ale zajímá mě vaše odpověď.. Tak tedy.. Zamilovala jsem se do holky, chvilku jsme spolu chodily, držely se za ruce a chodily takhle na veřejnost, líbaly se atd.. miluji ženské rysy, zadky, prsa.. zároveň mě ‚‘vzrušují‘ i muži... A chovám se až moc dospěle na svůj věk..

  Evelyn, 12 let, 24. května 2017

  Ahoj Evelyn,

  je ti 12let a tak se snažíš poznávat sebe, svou sexualitu. Tvé chování je v pořádku. Je běžné, že se ti líbí ženy i muži. Možná se to časem ustálí, že zjistíš, že se ti třeba víc líbí ženy, nebo vše zůstane, taktak to je teď a budou se ti líbit ženy i muži.
  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája