Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatelky Bája

  Celkem zodpověděla dotazů: 1065

  Jiné téma

  Zdravím.
  Zase já, a zase bych Vám rád řekl, ať raději nechodíte okolo horké kaše.
  Mám potíže s tím, že nemohu usnout. Už je to tak půl roku, avšak než usnu, trvá to přibližně dvě hodiny. Zkoušel jsem všelijaké metody, avšak ŽÁDNÁ nezabrala... Tak se obracím tady, a doufám, že mi pomůžete.
  Děkuji Vám za odpověď, a přeji Vám hezké dny.

  kluk, 12 let, 22. května 2017

  Ahoj,
  bohužel nepíšeš, co všechno si vyzkoušel, ta ti napíšu nějaké všeobecné rady, které většinou pomáhají. Pokud by si měl s usínáním i nadále problémy, můžeš vše konzultovat s pediatrem.
  Dobré je si před spaním pořádně vyvětrat. Teď, když je večer i v noci horko, nech okno otevřené celou noc. Zatáhni si žaluzie nebo závěsy, abys měl v pokoji tmu. Před spaním můžeš pravidelně pít čaj s meduňky. Během dne se snaž být co nejvíc venku.
  Přeji pěkné dny a rychlé usínání. Alíkova kamarádka Bája.

  Moje tělo - kluci

  Zdravím.
  Předem Vám chci sdělit, aby jste mi řekli naplno, jak se věci mají, a nechodili okolo horké kaše. Potřebuji se zeptat, proč se to děje jen mně, že když se denně sprchuji, všichni ze třídy mi říkají, že smrdím. Zkoušel jsem obměnit již mezi 6 sprchovými gely, avšak ani to nepomohlo.
  Takže předem Vám děkuji za odpověď, a hezké dny.

  kluk, 12 let, 22. května 2017

  Ahoj,
  to, že „smrdíš“ je dost nekonkrétní pojem. Smrdí ti nohy? Podpaží? Zadek? Výměna sprchového gelu tento problém asi nevyřeší. Zkus použít antiperspirant roll-on v kterékoli drogerii seženeš od nejrůznějších značek. Nemohu ti bohužel doporučit značku, ale určitě si vybereš. Můžeš se také poradit v lékárně, tam mají také dobrý výběr.
  Nezapomeň, že potraviny, které jíš, zásadním způsobem ovlivňují náš pach. Takže zkus omezit sladké, hlavně kolové nápoje, česnek, cibuli a hodně aromatické koření. Až se vše srovná, pozoruj, které potraviny na tebe jak působí.
  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Menstruace a výtok

  Ahoj..

  Chci se zeptat ohledně menstruace, v sobotu jsem jí asi dostala.. Na kalhotkách jsem měla pár kapek krve ( nic intenzivního ) pak už jen takové zahnědlé špinění dva dny a teď už nic.. neřekla jsem to mámě protože mi to bylo takové strašně trapné. mám jí to říct při další menstruaci nebo teď ? Trochu opožděně..?
  Bojím se návštěvy gynekologa a nechce se mi tam jít.. tak proto.
  No a také se bojím že tu menstruaci dostanu ve škole a nebudu mít po ruce vložku a i kdyby..jak poznám že tu menstruaci mám zrovna dostat abych si tam tu vložku dala ?
  Děkuji předem za odpověď

  holka, 12 let, 24. května 2017

  Ahoj,
  takovýto průběh je pro první menstruaci velmi častý. Mamince to můžeš říct při další menstruaci, kterou bohužel nevíme, kdy dostaneš. Můžeš jí dostat za 28 dní, ale samozřejmě i dříve nebo později. Třeba až za půl roku. Je proto dobré nosit u sebe alespoň dvě vložky pořád. Dej si je do nějaké kapsičky a nos je do školy sebou. Před další menstruací tě může bolet v podbřišku. Pokud ne, poznáš to, že budeš mít špinavé kalhotky, nebo papír po utření se na WC. Nestane se to tak, že začneš najednou strašně krvácet, takže budeš mít jistě čas a příležitost si zajít na wc a vzít si vložku. To, že jsi dostala menstruaci, ještě neznamená, že teď musíš na gynekologii.
  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Moje tělo - holky

  Malá prsa (citím se trapně XD).

  Asi 6 holek ve třídě mají asi 4x větší prsa, než mám já. Podprsenku mám 80A. Fakt těm holkám závidím, nevíš, jak si zvětším prsa, nebo zrychlím růst? Matka a babička měly velká prsa, ale já mám prostě malá, co mám tedy dělat pro zvětšení? :(

  holka, 12 let, 25. května 2017

  Ahoj,
  je ti 12, takže jsi ještě ve vývinu a tvé tělo a postava se budou měnit. Je velmi pravděpodobné, že ti ještě prsa porostou. Ve svém věku zatím pro zvětšení poprsí moc dělat nemůžeš, až budeš plnoletá, můžeš si nechat udělat plastiku a pra si zvětšit. Zákrok je zpoplatněný.

  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Holky a láska

  Ahoj.......
  Jsem už v pubertě (prsa,menses atd....)...a prostě už mně zajímají kluci a vše kolem.....stále si nemohu nalézt nějakého kluka......všichni mne nechtějí...........nejsem nějak ošklivá ani zla .....nevím v čem je problém.....vím že kluci v mém věku jsou ještě malý na chození.....proto hledám v starších ročnících........me otázky jsou?
  Jaký je podle vás problém?Jak sbalit nějakého kluka?jak se změnit?
  Předem děkuji za odpověď

  holka, 11 let, 22. května 2017

  Ahoj,

  rozhodně se neměň kvůli tomu, aby sis našla kluka. Je ti jedenáct, to si myslím, že je na chození s klukama ještě dost brzy. Myslím, že by bylo lepší mít zatím jen kamarády. Kamarádství se pak může změnit v lásku.
  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Moje tělo - kluci

  Ahoj Alíku a spol.:
  za týden mi bude 14 a chtěl jsem se zeptat, poslední dobou (asi 2 měsíce) mám hrozně často erekci i když na holky nemyslím. Nejčastěji ve škole, třeba počítám příklad a na holky nemyslím a najednou se postaví:( třeba i doma když sedíme u večeře. je to blbí když mě vyvolá učitelka a mě stojí. je to nějaká nemoc třeba jako permanentní erekce? nejsem zvláštní? děkuji za odpověď
  Matty:)

  kluk, 13 let, 21. května 2017

  Ahoj Matty,

  častá erekce ve tvém věku, není nic neobvyklého, pokud si myslíš, že se jedná o nemoc, je dobré to konzultovat s rodiči a s pediatrem.
  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Jiné téma

  Dobrý den, asi to není trápení, ale pořád o tom přemýšlím, prosím chtěla bych se zeptat, jestli když je málo herců tak jestli můžou hrát jiné postavy(tím myslím více postav v 1 filmu). Moc Vám děkuji!

  holka, 13 let, 21. května 2017

  Ahoj,

  hrát dvojroli ve filmu je časté. Není to ale nedostatkem herců. Je to proto, že si to tak autor scénáře nebo režisér přeje.
  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Holky a láska

  Ahoj, je mi 13 a chodím do 7 třídy, je normální miluju ( se mi líbí) třeba 10 kluku najednou? Třeba když projde nějakej hezkej kluk tak se mi hned líbí.

  Sára, 13, 21. května 2017

  Ahoj,

  to, že se ti někdo líbí, ještě neznamená, že ho miluješ. Je běžné, že se ti líbí víc kluků. Vždyť na každém se dá najít něco, co se nám líbí, čím nás zaujme. Nejedná se ale o lásku, pouze zalíbení.
  Ničemu to nevadí.
  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Holky a láska

  Ahoj Alíku a kamarádi, je mi 12 let a jsem v 6. Třídě a skoro všechny holky s někým už chodí, já ne ale ani to nemám za potřebí. Je docela normální že i teď mě nepřitahuje žádný kluk ani holka? Jako už párkrát jsem byla platonicky zamilovaná do nějakého zpěváka nebo filmové postavy, ale není to něco jako reálná láska, jde o to že už v našem věku a mé třídě se vyskytují věci jako že kluk líbá a neustále sahá na zadek jiné holce než se kterou chodí. Chtěla bych tyhle děcka vidět v dospělosti v manželství . Ale chtěla bych se zeptat : Jak se můžeme zamilovat do někoho až za nějakou delší dobu od toho co ho známe?

  Ahoj,

  zamilovat se do někoho, koho znáš delší dobu, není nic neobvyklého. Tím, jak dotyčného lépe poznáváš, znáš jeho zvyky a rozumíš třeba jeho humoru, začíná se ti víc líbit. Často se stává, že přátelství přeroste v lásku. Když začneš s někým chodit, budeš ho srovnávat se svým kamarádem. Jak by v určitých situacích reagoval on? Pak třeba zjistíš, že bys raději trávila čas s ním, než se svým přítelem.
  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Holky a láska

  Ahoj, jsem holka a je mi 13 let. Mám dvojče sestru a ona se líbí strašně moc klukům a všichni ji pořád píší a má už i kluka. A já se nikomu nelíbím a nikdo mi nepíše.. nevím co se děje. Nejsem moc hnusná! Co dělat abych se klukům líbila? Nebo aby o mě měli zájem a psali mi? Předem děkuji za odpověď. <3

  holka, 13 let, 21. května 2017

  Ahoj,

  předpokládám tedy, že nejste jednovaječná dvojčata, protože pak by sis asi nemyslela, že je tvá sestra hezká a ty nikoli. Oblíbenost u opačného pohlaví nemusí být nutně podmíněna krásou.
  Možná se tvá sestra chová ke klukům jinak než ty. Více se usmívá, ráda s nimi komunikuje, je vtipná a nezkazí žádnou legraci. Určitě se tím netrap i na tebe někde čeká ten pravý.
  hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Menstruace a výtok

  Ahoj,
  moji první menstruaci jsem dostala 19. prosince 2016. Doteď používám vložky, ale v červnu jedeme na výlet, který vychází na první tři dny mé menstruace, kde se budeme s největší pravděpodobností koupat v rybníku. Můžu tam jít s vložkou, nebo musím mít tampon? Co by se stalo, kdybych si vzala jenom vložku? Tampon už jsem několikrát zkoušela zavádět, jenže mi to prostě nešlo, bolelo to a myslím si, že na něj ještě nejsem připravená.

  Terka, 14 let, 20. května 2017

  Ahoj Terko,
  s vložkou do rybníka jít rozhodně nemůžeš. Musíš použít tampon, nebo se prostě nekoupat. Kdyby ses koupala bez tamponu, mohla bys dostat infekci. Pokud ti nejde zavést tampon - což je v tvém věku naprosto běžné, tak se nedá nic dělat, prostě se koupat nemůžeš. Paní učitelka to jistě pochopí a nutit tě určitě nebude. Je pravděpodobné, že v takovéto situaci nebudeš sama, že i některá z tvých spolužaček bude v tu dobu menstruovat a také se nebude moct koupat. Pokud by ses cítila nepříjemně, že to musíš říkat, pak je tu varianta, že bys zapomněla plavky. Jelikož je menstruace přirozenou součástí každé ženy, není důvod se stydět.

  Držím palce a přeji hezké dny. Alíkova kamarádka Bája

  Holky a láska

  No,ahoj všichni líbí se mi jeden osmák a já jsem šesťačka ale je mi 12 v srpnu 13 takže tak malá zase nejsem. On má skříňku u skříněk mích kamarádek a ony mu říkají "velkej blbej špunt". Myslím že bych měla u něj šanci a mám takovýto plán jak ho sbalit: Budu si povídat s kamarádkama a až příjde on tak mu řeknu Ahoj. Jenže nevím jak dál prosím poraďte mi. Jo a asi jsem přišla na to proč se mi tak líbí,voní se parfémem nebo deodorantem s feromony,ale naštěstí to není jediný důvod proč se mi tak líbí. Díky za radu.

  holka, 12 let, 18. května 2017

  Ahoj,

  tvůj plán, jak oslovit chlapce, který se ti líbí je dobrý. Pokud on sám nezačne, pak to musíš udělat ty.
  Začít pozdravem je fajn. Jen budeš muset být trpělivá, pokud hned nezareaguje. Budeš muset své pozdravy opakovat častěji, pokud zareaguje hned, máš vyhráno. Sleduj řeč jeho těla, jak bude na tvůj pozdrav reagovat. Pokud kladně, můžeš klidně pokračovat tím, že ti voní jeho parfém, jestli by ti nemohl říct jeho značku. Že bys třeba od té značky vyzkoušela nějaké dámské vůně.
  Pokud si s tebou bude chtít povídat, určitě si téma najdete. Buď ale připravená i na možný odmítavý postoj. To se někdy stává. Na lásku musíte být dva.
  Držím ti palce a přeji pěkné dny. Alíkova kamarádka Bája

  Kluci a láska

  Líbí se mi jedna holka ktera chodí každý vecer do parku ale nevím jak jí oslovit prostě jí miluju porad aliku děkuji předem

  David, 12 let, 18. května 2017

  Ahoj Davide,

  líbí se ti holka, která chodí každý večer do parku. Chodí tam venčit psa, nebo chodí na procházku?
  Škoda, že jsi to ve svém dotazu nezmínil. Můžeš chodit ve stejnou dobu do parku a pokaždé ji pozdravit. Po nějaké době určitě najdeš záminku, proč jí oslovit. Pokud na tvé pozdravy nebude reagovat příliš přívětivě, ani se neusměje, pravděpodobně nebude o nějaký bližší kontakt stát, ale pokud se na tebe bude usmívat, budeš mít pocit, že tě ráda vidí, bude to pro tebe mnohem jednodušší. Buď trpělivý a připravený na obě varianty.
  Držím ti palce a přeji pěkné dny. Alíkova kamarádka Bája

  Moje tělo - váha

  Ahoj..

  Je mi 12 let měřím 145 a vážím 43 a to mě trápí... Vím.. BMI kalkulačka říká že jsem v pořádku ale mám opravdu velmi tlustá stehna a hodně tučné břicho.. Na mém malém vzrůstu to vypadá fakt špatně. Můžete mi prosím, prosím poradit jak tak nějak zhubnout.. abych vpadala pěkně. Ještě před dvěma měsíci jsem vážila asi 39,5 a s tím jsem byla opravdu spokojená. Teď kvůli své váze mám deprese a děti se mi smějí.

  holka, 12 let, 18. května 2017

  Ahoj,

  je ti 12 let, ještě určitě vytáhneš. Jsi ve věku, kdy se z tebe stává žena a to sebou přináší zaoblování určitých částí těla. Podívej se na postavu svých rodičů či prarodičů. Hodně záleží na genech. Samozřejmě můžeš začít posilovat oblast břicha, abys ho měla pěkně zpevněné. Zkus ze své stravy vyloučit slazené nápoje, sladkosti a fast foody. Jez hodně ovoce a zeleniny. Bílé pečivo nahraď celozrnným a samozřejmě to chce pohyb. Nemusí to být nic náročného, stačí časté procházky rychlou chůzí alespoň 20min.
  Přeji pěkné dny. Alíkova kamarádka Bája

  Sexuální orientace

  Ahoj. Je mi 14 a zdá se mi že jsem povahově strášně dětská. Nevim co to je masturbace, nedivam se na porno a nezajímám se ani o sex ani o moje tělo nijak zvlášt ne. Kluka jsem taky ještě neměla a všechny holky na sobě už aspon měly tanga zato já ani jednou. Všichni řeší podprsenky a já jí nosim jenom protože by bylo divný, že ji nenosim,ale prsa mám stejně jako... skoro žádná a narozdíl od ostatních mě malá prsa ani ve snu netrápí. Jaksi se o mojí pubertu nezajímám ale vím, že je tady. Myslíš že jsem normální nebo nejsem náhodou lesba, když se o tyhle věci vůbec nezajímám? Zajímám se spíše o sporty, srandu a zdá se mi že se prostě někdy chovam jak malý děcko, a popravdě i chci jelikož s pubertou nejsem smířená, ale přitom vim že je to divný a občas se mi spolužačky nedá se říct smějou ale dělaj si ze mě srandu, když třeba s klukama začnu "šermovat" s paličkama na bubny a je to sranda a ony říkají že jsem strašně prej dětská. Já se ale nechci měnit, ale přitom se chci vyhnout jejim výsměchům. Je normální že radši trávím čas s kluky než s holkama? Bojím se že tím pádem jsem lesba, anebo ne? Díky za odpověd.

  holka, 14 let, 18. května 2017

  Ahoj,
  nemyslím si, že bys byla lesba, protože trávíš víc času s kluky než s holkami. Každý jsme jiný, takže to, že tě momentálně nezajímá velikost tvých prsou, to, jestli s někým chodíš nebo ne, je naprosto v pořádku. Mimochodem, mnoho žen tanga nenosí, protože jim to není moc příjemné a i spousta lékařů je neuznává, protože časté nošení může způsobovat různé kvasinkové infekce nebo poranění řitního otvoru. Buď svá, rozhodně se nesnaž změnit, jen proto, aby ses zalíbila spolužačkám.
  Vždyť kluci někdy bývají lepší a spolehlivější kamarádi než holky.
  Přeji pěkné dny. Alíkova kamarádka Bája