Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatelky Bája

  Celkem zodpověděla dotazů: 1065

  Moje tělo

  Ahoj. Je mi 14 a holky ve škole si povídají o nějakej masturbaci. Jak si tady pročítám ty články tak zjištuju, že snad i 10ti letý holky masturbujou a já snad ani nevim co to je. Můžeš mi poradit jak se masturbuje a neni to nebezpečný? A hlavně se chci zeptat co to je. Ptám se tady je mi totiž trapný se ptát mých kamarádek pro které je to... vím že je to něco jako sex sama se sebou ale netušim jak se to dělá, k čemu to je a tak no... Prosím poradíš mi?

  holka, 14 let, 18. května 2017

  Ahoj,

  zkus si do vyhledavače zadat slovo masturbace a určitě najdeš spoustu stránek na toto téma. My bohužel nejsme poradna, která by svým čtenářům radila, jak na to. Jinak masturbace je v pořádku, poznáváš své tělo, zjišťuješ, co se ti líbí, co ne. Je to taková příprava ne sexuální život. Samozřejmě masturbovat se dá v každém věku.
  Přeji pěkné dny. Alíkova kamarádka Bája

  Sport

  Ahoj je mi 14 a chci se naučit nějaké tršššililinku složitější triky v gymnastice. Je na to pozdě??

  holka, 14 let, 18. května 2017

  Ahoj,
  na sport není nikdy pozdě. Naučit se gymnastické prvky můžeš v kterémkoliv věku. Pokud se jedná o složité cviky, bylo by fajn, kdyby ti zpočátku někdo pomohl. Přidržoval tě. Rozhodně se nezapomeň před cvičením pořádně rozcvičit, zahřát svaly, abys co nejvíce minimalizovala pravděpodobnost úrazu.
  Držím ti palce a přeji pěkné dny. Alíkova kamarádka Bája

  Povolání

  Ahoj Alíku,
  v budoucnu bych chtěla pracovat u policie, ale mí rodiče a vůbec celá rodina mi říkají, že je to blbost, že mám být veterinářkou, protože mi jde biologie. Já bych ale byla radši policistkou, nevím ale, jak přesvědčit rodiče, aby mě podporovali.
  Díky moc za odpověď

  Miška, 12 let, 17. května 2017

  Ahoj,

  je pěkné, že máš jasno v tom, co chceš v budoucnu dělat. Jsi ale ve věku, kdy se ještě tvá rozhodnutí mohou často měnit. Doporučovala bych ti tedy zvolit k dalšímu studio gymnázium. Po ukončení pak můžeš studovat veterinu, nebo policejní akademii. Rozhodně pokud se dobře učíš tak volbou gymnázia nic nezkazíš a budeš pak mít větší možnosti výběru, co studovat dál.

  Přeji ti úspěch. Alíkova kamarádka Bája

  Kluci a láska

  Dobrý den přeji, prosím vás o řadu no jde o holku,ale má to svůj háček, chtěl bych s ní chodit ale teď ten problém nikdy jsme spolu nemluvili, jediné je že občas prohodíme mezi sebou oční kontakt a hotovo,no je pravda že se párkrát na mě Koukla nebo spíš takhle když se teda vidíme tak? někdy se na mě usměje a tečka. Další věc je že já jsem přestoupil na tu školu kam chodím 2 roky už a předtím jsem chodil do jiné a o té sem neměl ani šajna, a já furt a furt nevím kde sebrat to odhodlání a pozvat ji někam,furt je s její kámoškou takže ji to říci nemohu. Takže? tady je otázka nevíte jak mám sebrat to odhodlání a pozvat ji někam ?
  Málo kdy sem slušný ale chodím na zájmový kroužek Český Zálesák a tam musím být slušný a to mě přivádí k další otázce jak mám ty slova držet protože jen co příjdu do školy tak začneme s kámošem a takhle celé vyučovací hodiny (o přestávkách), no možná bych se měl klidnit abych na tu dívku udělal aspoň trochu dobrý dojem. No děkuji za přečtení a snad tu mohu nálezt odpověď, děkuji že jste si udělali čas. No nebudu tu kecat další moje filozofie a tedy nashledanou

  kluk, 14 let, 17. května 2017

  Ahoj,

  píšeš, že jsi málokdy slušný. Tak tam bys asi měl začít. Když se vydržíš slušně chovat na kroužku Český Zálesák, měl bys to určitě vydržet i ve škole a pak samozřejmě při komunikaci s dívkami.

  Pokud se necítíš na to, dívku oslovit a někam jí pozvat, můžeš jí to napsat. Zkus k ní být galantní, pustit jí ve frontě na oběd, podržet dveře. Můžeš třeba využít její kamarádku a poprosit jí o telefonní číslo a pak jí poslat sms, každopádně buď slušný a milý.

  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Co to je?

  Ahoj, můžu se zeptat co znamená slovo patos? Nedávno jsem slyšel kritiku na jeden film, že prý je plný patosu a já nevím co to znamená

  Štěpán, 17. května 2017

  Ahoj,
  ve slovníku se uvádí, že patos je prudké hnutí mysli, vzrušivý. V souvislosti s filmem se myslí, že film přehnaně působí na emoce. Určitě znáš filmy o hrdinství, zejména americké filmy, kde hrdinský skutek je podkreslen hudbou, hrdina dlouze umírá a z posledních sil, pronese nějakou moudrou větu nebo citát a diváci s pláčem opouštějí kinosál. :-)

  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Moje tělo - holky

  Ahoj Bájo, chtěla bych se zeptat, jestli nemáš nějaké ověřené rady na zrychlení růstu prsou. Jsem v pubertě a přijde mi, že jsem méně vyspělá. Také se potýkám s kecy od kluků:„I já mám větší kozy než ty, lentilky pod kobercem“ je mi za to trapně. Děkuji za odpoveď :)

  holka, 13 let, 17. května 2017

  Ahoj,

  zklamu tě, protože žádné rady na zrychlení růstu prsou neznám. Pouze plastickou operaci, což je pro tebe zatím nemožné. Jsi ve vývinu, tělo se mění. Podívej se na maminku, babičku, zda jsou to ženy s větším poprsím, či spíše malým, protože naše postava je hodně podobná postavě rodičů nebo prarodičů. Jsou v tom geny a s tím se dá těžko bojovat.
  Zkus si poznámek chlapců nevšímat I když vím, že je to těžké. zkus si připravit nějakou vtipnou odpověď, promluv si o tom s maminkou. I vhodná podprsenka může změnit vzhled poprsí.

  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Kamarádi

  Ahoj. Je mi 12 let a moje kamarádky se už líčí a já ne.. Moje kamarádka (13) mi řekla že bez make upu nikam nepůjde.. Další kamarádka(11) je taková..... no jak to říct,chodí s každým klukem a furt má make up.. Další (12) ta má každý týden jiného kluka a to ho třeba ani nezná.. Pak ostatní jsou celkem v pohodě.. Mě přijde blbý že holka v mím věku potřebuje make up a furt jiného kluka.. Já osobně sem měla řasenku 2krát v životě (mám tmavé řasy).. Já sem z vesnice a mám tu kamarády kterým nevadí mikyna od hlíny. Celý léto lítáme venku a ani nekoukáme na to kolik komu je,nevadí nám že začne pršet nebo že se polejem atd... Ale holkám ze třídy jo. Děti z naší vesnice bohužel ve škole moc nepotkávám.. Holky sou sice mé kamarádky ale když mi někdo řekne že se mi oni smějí za to že nemám make up tak se celkem naštvu a nejradši šla do jiné školy.. Co mám dělat?? Mám se taky začít malovat??

  holka, 12 let, 16. května 2017

  Ahoj,

  souhlasím s tebou, že ve tvém věku je dost brzy na každodenní líčení a na chození, nebo časté střídání kluků. Určitě zůstaň sama sebou, nedělej něco, jen proto, že to dělají ostatní. I já jsem ve tvém věku, trávila čas venku s partou a dodnes na to ráda vzpomínám. Mám vzpomínky, které mi nikdo nevezme a jsem za to ráda.
  To, že se ti smějí zkus ignorovat a nevšímej si toho. Pokud změníš školu, nemáš žádnou jistotu, že tam budou holky jiné, třeba budou ještě horší. I ony by tě měli brát takovou jaká jsi, vždyť ty je takové bereš. Prostě se malují a ty ne. Kdybychom všichni dělali stejné věci a chovali se stejně, byl by svět nudné místo.

  Držím ti palce a přeji pěkné dny. Alíkova kamarádka Bája

  Menstruace a výtok

  Ahoj Bájo,
  Je mi 10let (v srpnu 11) a nějak rok nebo dva mám výtoky. Chci se zeptat jestli je to normální Mít takhle mala 2roky vytoky. Výtoky mám takové bílé až nažloutle. (Nezapachaji) také se chci zeptat když nosím intimky jak často je vyměňovat ve škole ji mám tak 2-3 hodiny. A ještě taky když si intimku nalepim tak vzdycky po noseni ji mam uplne celou posunutou jak udelat abych ji mela tak jak jsem ji tam nalepila. A také mi je nepříjemné když se v noci probudím a mám na kalhotech od pyžama výtoky. CO S TIM?
  Předem děkuji;)

  Eliška

  Ahoj Eliško,

  výtok patří do života ženy a budeš se s tím pravděpodobně potýkat po celý život. Tím chci říct, že je výtok naprosto normální I v 10ti letech. Je fajn, že používáš intimky. Měla bys je měnit, kdykoli jdeš na záchod. Je divné, že se ti posouvá, když jí nalepíš. Proto se lepí, aby se neposouvala. S tím ti asi neporadím. Zkus třeba jinou značku, třeba bude lépe držet. Pokud ti vadí výtok na pyžamu, můžeš nosit noční košili a spodní kalhotky. I přes noc můžeš používat intimky.

  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Moje tělo - holky

  Ahoj Alíku a Bájo,
  Jsem holka a je mi 12 let.
  - dotaz upraven poradcem
  Moc ti děkuji a ahoj.

  holka, 12 let, 16. května 2017

  Ahoj,

  samozřejmě, že se holit můžeš, ale musíš být opatrná, aby nedošlo k poranění. Těžko ti takto na dálku může někdo odpovědět o co se jedná. Může se jednat o zarostlé chloupky, které jsi si oholila ne příliš ostrou žiletkou, nebo se může jednat o něco jiného. Nejlépe by bylo promluvit si o tom s maminkou a pak vše konzultovat s lékařem.
  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Moje tělo - váha

  Ahoj!!
  Potřebuji velkou pomoc.
  V poslední době jsem si řekla, že bych trochu zhubla - měřila jsem 157cm a vazila 42kg, ano vím, byla to blbost. Začala jsem posilovat, v čemž chci pokračovat i nadále. Hubnout už vůbec nechci, na ramenech cítím kosti, na zápěstí, na bocích, nohou... takže moje otázka zní, jak mám přibrat?
  Doufám, že mi pomůžete.

  Dívka, 14,5 let, 16. května 2017

  Ahoj,

  asi spousta našich čtenářů ti závidí, že chceš trochu přibrat a tak si můžeš dopřávat sladkosti, zmrzlinu a nemusíš se nijak omezovat. Je ale fajn jíst zdravou a vyváženou stravu i když zrovna nepotřebuješ hubnout. Příliš nízká váha je stejně nezdravá jako váha příliš vysoká. Nejlépe by ti pomohl výživový poradce, který ti pomůže sestavit jídelníček.
  Držím palce a přeji pěkné dny. Alíkova kamarádka Bája

  Moje tělo - kluci

  Ahoj aliku já se chci zeptat:když jsem např.ve škole atd. tak se mi strašně často staví penis. Nevíš co s tím dělat? Děkuji moc Je mi 13

  Ahoj,

  to se stává. Zkus se více soustředit na školu, na látku kterou probíráte a nemysli na to.
  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Moje tělo

  Ahoj Alíku, nejprve bych tě chtěla uvést do problému, který mi není nijak příjemný..
  V pondělí (8.5) jsem se při koupeli holila a nejsem si jistá, ale myslím, že ano.. Nevím jak se mi to ani povedlo, ale řízla jsem se v oblastech řitního otvoru. Do hodiny po koupeli se mi v místě poranění udělala boulička. Neřešila jsem to, myslela jsem, že to splaskne. Následující den jsem pátrala po internetu a hledala co to může být.. Nevylučuji hemeroidy a absces...
  Den na to jsem se svěřila mamce o problému (že mám boulička u zadku... O problému při holení jsem jí však neřekla..) a ona mi řekla, že to budou nejspíše hemeroidy (nedivila bych se, dopoledne sedím ve škole a odpoledne většinou u počítače nebo u televize..), tak jsem začala brát čípky Preparation H a mazat dubovou kůrou (gel)..
  Dnes je neděle a nepociťuji zlepšení. Mám strach...
  Popis bouličky: lze stlačit dovnitř, ale po nějaké době se vrátí zpět ven, tmavě růžové barvy, nesvědí ani nepálí... Asi 1-2cm velká.. Je mi nepříjemné chodit, vadí mi to.
  Dnes ráno (neděle 14.5) velice tmavý hnědý flek na kalhotkách (nesouvisí to s menstruací!)
  Chtěla bych se zeptat, jestli nevíš, co s tím.. Z doktora mám strach, děsí mě ty představy jak mě budou vyšetřovat, četla jsem toho hodně na internetu a bojím se toho. :( Děkuji za brzkou odpověď.

  holka, 14 let, 14. května 2017

  Ahoj,
  bohužel, tě asi nepotěším, protože pokud ještě nedošlo ke zlepšení, budeš se muset svěřit lékaři. To je odborník, který ti může pomoci.
  Neboj se, je důležité abys byla v pořádku. Určitě se mamince svěř i s tím, jak se to stalo. Rodiče jsou za tebe zodpovědní.
  Držím ti palce! Alíkova kamarádka Bája

  Holky a láska

  Ahoj Alíku, nevieš mi poradiť ako sa mam s chalanom bozkávať a páčiť sa mu?

  holka, 9 let, 13. května 2017

  Ahoj,
  je ti 9 let. Myslím si, že když se chceš klukům líbit, je to v pořádku, ale na "bozkávanie" máš ještě čas.
  Jestli máš na mysli někoho konkrétního, můžeš si o něm zjistit nějaké informace. Jaké má záliby? Jakou má rád hudbu, sport.
  Pokud budete mít společné zájmy, určitě se s tebou bude rád bavit a stanete se kamarády. Od dobrého kamarádství je jen krůček k zamilování. Takže až ho lépe poznáš, budeš vědět, co udělat, aby ses mu líbila.
  Držím ti palce a přeji pěkné jarní dny. Alíkova kamarádka Bája

  Menstruace a výtok

  Dobrý den už nemám 3 měsice menstruaci neni něco špatně

  holka, 14 let, 14. května 2017

  Ahoj,
  zpoždění menstruace se někdy stává. Nepíšeš, zda už jsi menstruovala pravidelně. Pokud jsi brala nějaké léky, byla jsi nemocná nebo jsi měla velkou psychickou zátěž, je možné, že se ti pravidelnost trochu rozhodila. Pokud chceš mít jistotu, poraď se s gynekologem.
  Hezké a bezstarostné dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Jiné téma

  Ahoj Alíku a další správci.
  Vím, že to není až tak důležité jako problémy ostatních dětí, ale na tabletu u her mi neustále naskakovalo, abych se tam přihlásila. Stačilo zadat nějaký "nick". Já si tam dala jméno na mém blogu a jméno blogu. Jenže teď, když zapnu jakoukoliv hru, nahoře mi to napíše to jméno. Nebo i v průběhu hry mi to napíše, že tam mám třeba level 2. Teď ale k problému - na tom tabletu je někdy i moje mamka a já nechci, aby zjistila, že mám blog.
  No a prostě - jak mám ten "účet" smazat prosím? Případně nějaké stránky kde to najdu?
  Předem moc děkuji.

  holka, 14 let, 16. května 2017

  Ahoj,
  posílám ti odkaz, který jsem našla, snad ti to pomůže, pokud ne zkus zapátrat ve vyhledávači. blog.cz/napoveda/mazani.
  Příště se pořádně rozmysly, než se někde zaregistruješ. Ušetříš si tím spoustu starostí a času.
  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája