Odpovědi uživatelky Bája

Celkem zodpověděla dotazů: 1069

Kouření

Ahoj Alíku a další, chtěl jsem říct že moje kamarádka 11 let, kouří, já jsem jí přesvědčoval ať to nedělá, mohl by jsi mi prosím poradit jak jí od toho odratit? Mě na ní záleží, dokonce jsem jí to i říkal ale ona mi řekne že má na to chuť, jednou vykouřila i 5 cigaret, poraď mi prosím

kluk, 12 let, 13. května 2017

Ahoj,
je pěkné, že máš starost o kamarádku, která kouří. Kouření opravdu velmi škodí. Poškození zdraví je velmi záludné tím, že to, co se odehrává v těle, zprvu nevidíme, ale každá cigareta se "podepisuje" na stavu našich cév a celého těla. Tyto změny ale nastanou až v pozdějším věku a nad tím, bohužel, skoro každý mladý mávne rukou - proč by se zajímal o to, co s ním bude ve čtyřiceti, padesáti letech.
Můžeš kamarádce říct, že máš o ni obavu. Za její zdraví a bezpečí odpovídají její rodiče. Můžeš si o tom povykládat doma se svými rodiči. Zeptat se jich na jejich názor, jak to mají oni, zda by byli rádi informováni, kdybys Ty byl v kůži té kamarádky, a taky na to, co by Ti teď poradili. Můžeš si na internetu spolu se svými rodiči najít nějaké informace o účincích kouření a kontakt předat své kamarádce. Nebo vystřihnout nějaké články z časopisů, takové osvěty je kolem nás všude spousta. Pokud zvážíš rizika, a nic jiného nezabere, můžeš nakonec informovat i rodiče té kamarádky. Ovšem chápu, že by mohla toto Tvoje jednání brát jako zradu. Můžeš jí dopředu vysvětlit svůj přístup a proč si myslíš, že by to její rodiče měli vědět. Dopředu bys měl zvážit, co je pro Tebe důležitější, zda zdraví kamarádky či kamarádství, volba není jednoduchá, ale věřím, že s podporou rodičů to zvládneš. Je důležité nebýt se svými myšlenkami sám. Je však na každém, zda si varování druhých lidí vezme k srdci, protože je bohužel možné, že i přes Tvou snahu si bude dělat to, co chce.

Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

Rovnátka

Ahoj,za měsíc mi budou nandavat rovnátka. Na internetu sem si hledala videa a vše kolem toho. Takže vím jak vypadají jednotlivé zámečky gumičky a tak.. Každá ordodentistka to dělá úplně jinak a jen jedna kamarádka chodí k stejné jako ja a tu kamarádku vidím jednou za pul roku takže se jí nemůžu zeptat jak to probíhalo. Vůbec nevím jaký si dam gumicky. A hrozně se bojím že to bude bolet. Na časté čištění sem připravena. Co když se mi budou děti smát?? A jaký mám zvolit gumičky? Chci o prázdninách vypadat hezky kuli jednomu klukovi.

holka, 12 let, 12. května 2017

Ahoj,
dnes má rovnátka tolik dětí, že si nedovedu představit, že by se ti někdo smál. Naopak rovnátka se stala módním doplňkem. Určitě máš nějakou oblíbenou barvu, která ti sluší nebo se ti prostě jen líbí. Takovou barvu gumiček si vyber. První rovnátka opravdu trochu bolí, ale dá se to vydržet. Důležité je, že se ti zuby srovnají s do budoucna tak předejdeš potížím.
Držím palce a přeji pěkné jarní dny Alíkova kamarádka Bája

Sport

Ahoj mám problém,ve škole se mi moc nedaří mám trojky někdy i čtyřky potom co nám přešel na novou školu...nedělám žádný sport ale na jeden bych chtěl chodit(je to americký fotbal) no a matka mi furt říká ze ne že až si zlepsim známky jak ji to mám říct ?
Předem děkuji za odpověď

kluk, 12 let, 9. května 2017

Ahoj,

jsi ve věku, kdy dělat nějaký sport je dobré. Chápu ale tvoji maminku, která si přeje, abys měl ve škole lepší známky. Vzdělání je také důležité. Nepíšeš, jestli jsi přešel na gymnázium, nebo zda jsi přešel na jinou základní školu. Pokud přejdeš na gymnázium, pak je pravděpodobné, že se prospěch zhorší. Je to velká změna. S maminkou si o tom v klidu promluv. Využij víkendu, můžeš jí pomoct se snídaní a říct jí, jaké jsou tvé představy, kolik to stojí, kolikrát týdně je trénink a co pro to chceš udělat. Někdy, i když se snažíme, tak se nám ve škole nedaří, ale důležité je, aby maminka viděla snahu a zájem. Zkus jí slíbit, že bys školu nezanedbával. Můžete se domluvit, že bys začal od září ( většinou bývají nábory nových sportovců), uvidíš také, jaký budeš mít rozvrh a teď máš ještě měsíc na zlepšení známek.
Držím ti palce a přeji školní i sportovní úspěchy. Alíkova kamarádka Bája

Jiné téma

Ahoj aliku.
Mám problém a strašně si s nim dělám starosti.Jde o to ze jsem zapomněla číslo na moji babičku .Kdyz jsem si vzpomela vyrobila jsem ho ale spletli jsem se takže jsem zavolala nějakýmu pánovi .Omluvila jsem se a vysvětlila mu to ale omylem jsem mu řekla moje jméno a příjmení .A tak jsem číslo zablokovala.Cislo na babičku už znám ale nevím jestli jsem se do něčeho nenamocila.Rodicum to říkat nechci mohli by se zlobit.Mohli by jste mi prosím poradit?

Sluníčko holka 11let, 9. května 2017

Ahoj,

někdy se stane, že i přes veškerou naši opatrnost vyzradíme osobní údaje. Pokud tě nikdo neobtěžuje, nevolá ti, neshání tě, není důvod k obavám. Ne všichni lidé, kterým řekneš své jméno, jsou špatní. Kdyby tě ten člověk kontaktoval, pak určitě vše řekni rodičům.
Hezké a klidné dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

Povolání

Ahoj, Alíku .
Prosím o názor : jsem v 7 třídě a chci jit na cukrarku ,ale vsichni mi to rozmlouvaji .Říkají ze by jsem se tím neuživila .a tak bych chtěla slyšet tvůj názor .
Předem děkuji

holka, 13 let, 9. května 2017

Ahoj,

nemyslím si, že by ses jako cukrářka neuživila. Pokud je to něco, co by tě bavilo, jsi šikovná a trpělivá, pak není důvod, proč to nezkusit. Šikovné cukrářky mají spoustu zákazníků.
Držím palce a přeji ti, aby se tvé povolání pro tebe stalo i koníčkem. Alíkova kamarádka Bája

Kamarádi

ahoj alik ako si ziskam kamosov<__

holka, 9 let, 8. května 2017

Ahoj,

nepíšeš, zda už máš nějaké kamarády a chtěla bys jich víc, nebo zda se cítíš osamělá a bez jediného kamaráda. Někdy je v kolektivu těžké si opravdového kamaráda najít. Důležité je mít kamaráda, na kterého se můžeš spolehnout a který tě nezradí a rád pomůže. Pak stačí mít jen jednoho. To samé se ale očekává na oplátku od tebe. Buď veselá, usměvavá, pravdomluvná, spolehlivá a svá. To je nejlepší cesta k získání kamarádů.
Držím ti palce. Alíkova kamarádka Bája

Menstruace a výtok

Ahoj Alíku a Bájo. Je mi 12 ( za tři měsíce 13 let), važím 50kg a měřím 166cm. Asi rok a půl mě trápí výtok. Nosím intimky ale problém je ten ze ten výtok zapáchá přitom je čirý. Mamce jsem to říkala a ta si myslí že je to zánět a tak mi koupila krém na to ale mpc nezabírá. Myslíte že by ten zápach mohl být i z toho že jím sladkosti? A menstruaci ještě nemám. A je možné ze sladkosti tedy cukr mohou byt příčiny akné?

Děkuji za odpověď.

holka, 12 let, 8. května 2017

Ahoj,
pokud tě trápí výtok a nejsi si jistá, zda se jedná o zánět, bylo by lepší poradit se s odborníkem - gynekologem.
Přemíra cukru ve stravě je rozhodně nezdravá. Dopad cukru na zdraví člověka se neustále testuje a zjišťuje. Zkus sladké omezit a sama uvidíš, zda je za tvými problémy cukr, nebo něco jiného. Problém akné můžeš řešit s kožním lékařem.
Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

Moje tělo - váha

Ahoj mám problém s postavou všichni se my smějí zme jsem tlustá v o blečení si to já ale nemyslim nahodou se sama sobě líbím ale pod oblečením jsem popraskaná a tlustá mám asi 167 cm a 65 kg a 13 let nevím jestli mám třeba přestat uplne jist muj konicek je se divat na youtube s u toho furt musim neco jitst s nevim jak prestat chtela bych mim 55 kg ale nevim jak to udelat ?? Poradí my nekdo ? Mama mi rika ze jaem tlusty prase ale co co mam delat

holka, 13 let, 8. května 2017

Ahoj,

podle toho co píšeš, máš skutečně nadváhu. Zkus změnit svou životosprávu. Omez sladkosti, slazené nápoje, fast foody a nahraď je ovocem nebo zeleninou. Zařaď pohyb. Sledováním youtube , pro své zdraví moc neděláš. Začíná být pěkně, tak zkus trávit části dne venku na procházce, na hřišti, kole, bruslích. Je spousta možností. Můžeš poprosit maminku, aby nakupovala zdravější potraviny a pomohla ti tak s tvým bojem proti nadváze. Vše můžeš konzultovat s pediatrem nebo výživovým poradcem.
Držím ti palce a přeji hezké dny i bez youtube.
Alíkova kamarádka Bája

Moje tělo - holky

Dobrý den, chtěla bych se na něco zeptat nebo spíš svěřit. Je mi 13 let a na zadku se mi objevily strie, je mi za to trapně. Jsem normální postavy. Hlavně se bojím že až budu starší a budu mít kluka tak že se mu nebudu k vůli tomu líbit nebo jak to mám napsat. Jde to nějak odstranit? Nebo co na to pomáhá? Já si to místo denně krémuju. Nevypadá to pěkně :( predem Děkuji za odpověď

holka, 13 let, 7. května 2017

Ahoj,

je dobře, že si místa denně mažeš. Nevím jaké používáš krémy, ale v drogériích i v lékárnách se dají koupit krémy speciálně na strie. Odstranit strie lze také laserem, ale to až budeš plnoletá. Neboj se, že by ses svému klukovi nelíbila kvůli striím, ani on určitě nebude dokonalý, to není nikdo. Každý má nějakou vadu na kráse, kvůli které se trápí, ale věř mi, je to zbytečné. Jsou to jen naše pocity, naše obavy. Milujícímu partnerovi to naopak může připadat roztomilé a pěkné.

Přeji ti hezké a slunečné dny. Alíkova kamarádka Bája

Kluci a láska

Dobrý den, ve třídě máme holku, která se mi hodně líbí, nevím co mám dělat, bojím se jí něco říct nebo se zachovat nějak "normálně" spíš jí tak škádlím jako v 3.třídě, bojím se totiž, že by jsem se nějak strapnil a hlavně z ní narozdíl od jiných holek nejde rozeznat jestli mě má ráda taky, i když si myslím, že jo, usmívá se atd.. děkuji za odpověd

Lukáš / 13 let, 6. května 2017

Ahoj,

neboj se dívku, která se ti líbí oslovit. Zkus jí nabídnout, že jí doprovodíš domu, nebo jí pozvi na zmrzku. Tak zjistíš na čem jsi. Je možné, že i ta dívka je trochu stydlivá, že i ona se bojí, aby se neztrapnila. Pokud se na tebe usmívá, je možné, že se jí také líbíš. Citlivá a milá dívka tě určitě do trapně situace nedostane.
Držím ti palce a přeji pěkné dny. Alíkova kamarádka Bája

Menstruace a výtok

Ahoj Alíku a Bajo už dlouho mě bolí v podbřišku nevím co to někdy mám mokro v kalhotkách ale tam nic prosím poraďte je mi 12 už skoro 13
Hezký zbytek dne přeje Kate333

holka, 12 let, 8. května 2017

Ahoj Kate,

bolest v podbřišku a čirý nebo bílý výtok může znamenat brzký příchod menstruace. Jsi ve věku, kdy většina dívek dostává svou první menstruaci. Pokud si chceš o menstruaci něco přečíst, můžeš si projít naší poradnu, sekce “Menstruace a výtok”. Pěkné články najdeš i v Alíkovinách.
Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

Moje tělo - váha

Ahoj Alíku mam nadváhu 100 kg a je mi 14, ale můj penis je při masturbaci velký 18cm, ostatní se mi smějou jak jsem tlustý,ale když jsme byli v bazénu tak jsem ho měl největšího..Šikanují mě... Poraď mi prosím co mám dělat...Díky předem..KADAM

kluk 14 let, 5. května 2017

Ahoj,

píšeš, že máš nadváhu 100kg. Kolik tedy vážíš a měříš? Za tvé zdraví jsou zodpovědní tvoji rodiče. Je tedy vhodné konzultovat tvou váhu s pediatrem a začít se změnami v životosprávě.
Pokud tě spolužáci šikanují, svěř se rodičům, třídnímu učiteli nebo výchovnému poradci u vás ve škole. Šikana se musí řešit. Nikdo nemá právo se ti posmívat.
Nevím, jak je pro tebe a pro tvé okolí důležitá velikost penisu, ale důležitější momentálně je zapracovat na úbytku tvé hmotnosti.
Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

Moje tělo - kluci

Ahoj, chtěl bych se zeptat na pár otázek. (je mi 13)

1. Můj penis měří je to průměrné? Popravdě

2. Můj penis lehce zatáčí doleva (jsem levák :D) je to ok?

3. Mé sperma jsou lehce teplá (jen lehce) je to ok?

4. Mám erekci cca 17x deně je to v pohodě?

Normálně sportuji atd..

Děkuji a přeji hezký den Lukáš..

Lukáš / 13 let, 6. května 2017

Ahoj,

na první dotaz nemohu odpovědět , bohužel jsi nenapsal míru. K druhému dotazu, je celkem běžné, že penis není rovný. Sperma má tělesnou teplotu. Častá erekce není neobvyklá, soustřeď se na jiné činnosti. Zkus si o všem, co tě zajímá promluvit s nějakým mužem, kterému důvěřuješ. Třeba s tátou nebo kamarádem. Spoustu odpovědí najdeš také v naší poradně nebo v odborné literatuře.
Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

Moje tělo - kluci

Ahoj, prosim o radu je mi 12let a zacina se mi stavet penis, zvedavost atd, koukal jsem na miu sestru pri sprchovani 4letou a byl jsem zvedavy jak to u holek tam dole vypada tak jsem se podival jen nic vic nic min a jednou jsem byl vzruseny a dotkl se oenisem hejiho stehna jsem uchylny nevim co si mam myslet o sobe.

Ahoj,

nejsi úchylný. To, že se v době dospívání začínáš zajímat o pohlavní orgány je naprosto v pořádku. Začínáš se více poznávat, zjišťuješ co je ti příjemné, co tě vzrušuje. Pokud tím nikoho neohrožuješ, nezneužíváš a nikoho k ničemu nenutíš, je vše v pořádku.
Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

Moje tělo - váha

Ahoj Alíku, mám 162 cm a 73kilo, mám problém že jsem v poslední době nabrala dost kilo, moji rodiče když jím tak mi sahají na břicho a sledují jak se zvětšuje, když už odfukuju klidně mě sami nakrmí abych to dojedla , a když jím řeknu že chci sportovat, chtějí po mě abych udělala klik, což ani neudělám, tak se začnou smât a hladit mě po bříšku a řeknou abych snědla nějakou sladkost. Jednou me nachytali v pokoji jak cvičím a řekli že jsem hubená, což nejsem když mám nadváhu. Takto jsem přibrala během jednoho roku, tak jsem ještě nebyla u doktora a bojím se stoupnout na váhu... Co mám dělat? Poslední dobou si mě všiml jeden můj kluk- chodíme spolu, jenže mi pořád sahá na břicho a krmí mě, myslíš že se mu líbím já nebo jen to že jsem tlustá? Nevím jak mám zhubnout, jsem doslova uvězněná ve svém těle, na břichu mám totiž velký problém, mám tam moc hodně tuku, tak se nedokážu ani zvednout, dokonce si můj kluk s tím mým břichem hraje - mačká ho, vykrmuje mě, vadí mi to, ale co neudělám pro lásku,ale je to vůbec normální? Už se ani nevlezu do kalhot co jsem měla před půl rokem, Alíku poraď mi, prosím jak mám zhubnout, co mám dělat?

holka, 11 let Karoline, 7. května 2017

Ahoj,

tvoji rodiče jsou zodpovědní za tvé zdraví. Pokud si o své váze nevymýšlíš a takto nezdravě se přejídáš, je na místě konzultovat vše s lékařem. V 11ti letech jsi byla, nebo měla být na preventivní prohlídce u svého pediatra. Je s podivem, že se nad tvou váhou nijak nepozastavil a nezačal vše s rodiči řešit. Doporučuji ti odbornou konzultaci s lékařem nebo výživovým poradcem, za doprovodu rodičů.
Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

Dárky

ahoj alíku
mám sestřičku Lauru tý bude letos sedm let a 1. června má svátek a já nevím co jí mam dát.
skoro vždy jí dávám něaký obrázek ale letos jí chci dát něco speciálniho

holka, 9 let Tygřice7, 5. května 2017

Ahoj,

je moc pěkné, že myslíš na svou sestru a přemýšlíš nad vhodným dárkem. Mohla bys jí třeba dát společnou fotografii v rámečku. Vzít jí na zmrzlinu. Koupit pastelky s tím, že bys od ní chtěla také nějaký obrázek. Znáš svou sestru asi dobře a víš, co by jí potěšilo. Věřím, že určitě na něco přijdeš.
Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

Škola - učení

Moc mi nejde matematika násobilka

kluk, 9 let, 5. května 2017

Ahoj,

pokud ti nejde matematika, zejména násobilka, nezbývá ti nic jiného, než se jí naučit. Musíš se to nabiflovat.
Držím palce a přeji pěkné dny Alíkova kamarádka Bája

Moje tělo - kluci

Ahoj aliku :)jsem kluk,libi se mi vic kluci ale nejsem si jist zda sem gay,časteji si masturbuji u mužskych pornofilmu,pokud bys mi porad co delat kdyz sem zmatenej? Ďekuji :)

holka/kluk, ?? let, 5. května 2017

Ahoj,

neuvádíš, kolik je ti let. Pravděpodobně ti ještě není 18., takže za tebe jsou zodpovědní tvoji rodiče. Sledováním porna je bohužel uvádíš do velkých problémů. Zatím poznáváš sebe, své tělo a i když máš pocit, že tě víc vzrušují muži, nemusí to tak opravdu být. Časem se ukáže.
Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

Dárky

rodina
Ahoj alíku chtěl bych hoverboard za 5000 tisíc. Ale má za chvíly narozeniny
a mamka řekla že ůžu si vybrat věc za 3000 tisíce a chybí mi 2000 tisíce a já mám leda tak 100 korun jak jí mám přemluvit alíku prosím :-(

kluk, 10 let, 4. května 2017

Ahoj,

chceš k narozeninám dost drahý dárek. To, že ti maminka chce koupit dárek do 3000Kč je od ní velmi velkorysé. Samozřejmě neznám vaše finanční možnosti, ale pokud o to opravdu hodně stojíš, zkus se s maminkou domluvit a pak poprosit i ostatní v rodině, kteří uvažují o koupi něčeho malého k tvým narozeninám, aby raději přispěli mamince na tvůj vysněný dárek. Navrhni třeba, že bys mamince nějakou část splácel.
Hezké narozeniny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

Holky a láska

Ahojky Alíčku ,prvně bych chtěla říct že se mi moc líbí nový Alík
Můj celkem komplikovaný dotaz
Nedávno jsem Ti psala o jednom klukovi a odpověděl jsi že se mu nejspíš líbím no ale jeden sedmák(já jsem šesťačka) je no zajímaví třeba tím že mám občas pocit že ví o mojí existenci víte jak to myslím jakože já jsem já a ne jakási holka ze školy . Jednou jsem s mojí kamarádkou našla plesnivou hrušku a ptaly jsme se každého koho jsme potkaly jsme se ptaly jestli tu hrušku nechce no a zeptaly jsme se asi jeho kamaráda teda zeptala jsem se jen já no a pak jsem šla okolo něho a dal mi na rameno pytlík od pečiva z Billy. A v úterý jsme si já a moje kamarádky koupily lays strong limetka a chilly já jsem je držela a on přišel a sebral mi je protože jsou asi jeho oblíbený a musel vědět že byly moje protože si je děcka několikrát koupily a on si jich nevšímal. Co to má jako být?!
Díky za odpovězení na otázku a hezký den

holka, 12 let, 3. května 2017

Ahoj,

těžko ti můžeme odpovědět na to, co reakce kluka, který se ti líbí, měla znamenat. Budeš se ho na to muset zeptat sama. Neznáme ani Tebe ani jeho. Zkus si o tom promluvit s kamarádkami, které vás znají. Jak se na jeho reakci dívají ony?
Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája