Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatelky Bája

  Celkem zodpověděla dotazů: 1065

  Jiné téma

  Ahoj Alíku. Mám problém. (dotaz upraven) - otázka upravena poradcem

  nikola002, 11. února 2017

  Ahoj,

  pokud Tě baví plýtvat bodíky na podobné nesmysly, je to Tvoje věc.  Chápeme, že se snažíš upoutat pozornost. Evidentně Tě něco trápí. Dosud ale nemáš dost odvahy k upřímnosti a řešení toho, co je podstatou Tvého zlobení. Až najdeš odvahu, ozvi se. Pak dostaneš svou odpověď.

  Alík

  Moje tělo - váha

  Ahoj, mám problém s váhou je mi 14 let, skoro 15 měřím 177 cm a vážím 66.7 Kg, vážil jsem 73 Kg celkem jsem zhubl ale pořád mám strašně hodně tuků na břichu a hýždích, teď sem každý den cvičil asi tak 2 týdny zpět, ale nevím proč jsem přestal, mamka neví, že cvičím a nevím ani já proč se to stydím ji říct kdyby to věděla tak já bych se nestyděl každý den tak hodinu cvičit máme doma posilovací věž, rotoped a stroj na posilování nohou a břicha, ruk. Těch asi 5 Kg co jsem dva týdny zpět zhubnul jsem cvičil bez pomůcek jenom spor ležmo, kliky leh sedy ... V září bych chtěl jít na nábor do Amerického fotbalu v Ostravě což je za dlouho a také pak chodit na wrestling, ale teď na to nemám kondici, kdybych jen nějak se nestyděl doma cvičit :/ Byla by to strašná úleva pro mně kdybych se nestyděl, i ve škole si mi smějí že sem ,tlustý, ale měsíc zpět se snažím co nejméně jíst nezdravé jídlo a jíst pravidelně. Kdybych se doma nestyděl cvičit oprášil bych i ty posilovací náčiní, Díky za odpověď.

  Vojta14let, 20. února 2017

  Ahoj Vojto,

  jelikož se nás na nic neptáš, napíši ti, co si o tom myslím. Spočítala jsem si tvé BMI, které mi ukázalo, že jsi naprosto v pohodě. Tvá váha je vzhledem k věku, výšce a pohlaví optimální. Máš nějaký sen, který si chceš splnit a rozhodl jsi se proto o změnu. Začal jsi se jinak stravovat a více cvičit, to je super, jsi opravdu odhodlaný.

  Přemýšlím, proč se doma stydíš cvičit. Máte doma posilovací stroj, který si zřejmě mamka nebo taťka pořídili. Mají tedy ke cvičení a zdravějšímu stylu života kladný vztah. Myslím, že bys mamce mohl říct o náboru do oddílu Amerického fotbalu a o tom, že bys rád zlepšil svou kondici. Třeba budeš překvapený a dáš mamce motivaci, k společnému cvičení. Rozhodně se nestyď a s mamkou si o tom promluv. Nezapomeň, že rodiče tě milují a rádi tě podpoří.

  Držím palce a přeji ti, aby se ti vše splnilo. Alíkova kamarádka Bája

   

  Moje tělo - kluci

  Ahoj je mi 14let a jsem kluk moc mě vzrušuje moje teta ................. je to divné?  - otázka upravena poradcem

  Anonim1213, 25. února 2017

  Ahoj,

   

  každý ke svému uspokojení potřebuje jiný impuls. Pokud ti, to co popisuješ, dělá dobře, není to divné. Jen není v pořádku pořizovat si něčí intimní fotografie bez jeho svolení. Na to pozor!

  Hezké dny ti přeje Bája

   

  Moje tělo - holky

  Ahoj Alíku chtěla bych větší zadek.I když cvičil cviky na zadek tak to napomáhá.Takže otázka zní jak bych si ji mohla vycpat,zvětšit? A prosím nechci takovou tu odpověď jako že se mám zamyslet proč ji chci a ze jsem taková jaká jsem.Děkuji za odpověď.

  Slečna12, 24. února 2017

  Ahoj,

   

  dívky většinou nejsou se svojí postavou moc spokojeny a rády by něco měnily. Pokud chce někdo zhubnout nebo ztloustnout, dá se na tom pracovat. Stačí změna stravovacích návyků, cvičení, atd. Pokud ale chceme změnit určitou část našeho těla, je to něco jiného. Máme nějakou postavu, určité proporce a to jde změnit pravdu těžko. Jsi ve vývinu, tvá postava se bude měnit. Podívej se, ve své rodině, jestli je nějaký genetický předpoklad, že budeš mít větší zadek.

  Pokud tvá touha po větším zadku přetrvá do tvých 18ti let, můžeš začít přemýšlet o plastice. Stejně jako se dají silikony zvětšit ňadra, lze silikony implantovat do hýždí.

  Hezké dny a více spokojenosti se svým tělem ti přeje Alíkova kamarádka Bája

   

  Moje tělo

  Ahoj Alíku,
  nedávno jsem vdechl tuhu dlouhou cca 2,5 cm.
  Měl bych jít k lékaři?
  Předem děkuji za odpověd
  - Vášnivý čtenář Michal, 14 let

  Memelord1337, 23. února 2017

  Ahoj,

  při vdechnutí cizího předmětu se nejprve provádí rentgen hrudníku. K vyjmutí předmětu dostává pacient celkovou narkózu a bronchofibroskopii. Při vybírání předmětu se používá bronchoskop, což je nástroj, který má v sobě optické zařízení a drobné kleště, pomocí kterých se vytáhne drobný, vdechnutý předmět. I když v současné chvíli nemusíš pociťovat žádné příznaky, jakýkoliv vdechnutý předmět může způsobit zápal plic. Každopádně doporučuji alespoň konzultaci s lékařem.

  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

   

  Moje tělo - váha

  Ahojky Alíku a Bájo, chtěla bych se zeptat na pár otázek.1) Je mi 12,5 let, vážím 49kg měřím 162 cm. Vážím hodně na svůj věk ? nebo je to akorát. 2) Ještě jsem nedostala menstruaci ale mám už asi přes rok výtok. Poslední měsíc docela dost smrdí. Někdy ho cítím když sedím třeba v legínách.je to normální? A nenosím intimky při výtoku ale chtěla bych. Když jsem řekla mamce že mám výtok tak mi řekla že to je normální a když se zašpiní kalhotky že to nevadí že se operou.Je mi docela nepříjemný mít ,, mokré' kalhotky od toho výtoku. měla bych říct mamce že mi to vadí ? 3) Každý den cvičím cviky na posílení břicha a 2-3 týdně cvičím s mojí mamkou 10 minut tabatu. Můžu takhle cvičit v mém věku ? 4) Jsem docela často na počítači či mobilu. Mohla bych se zeptat jak to třeba můžu omezit?5) Když se bavím s klukama ) což se moc často nestává) tak se začnu hned červenat. Nevím co s tím.
  Děkuji za odpověd :)

  Ahoj,

  tvé BMI je naprosto v pořádku. Na svůj věk vážíš akorát.

  Pokud ti výtok vadí, je dobré začít používat intimky. Je to naprosto běžné, maminka to určitě pochopí. Intimky mohou eliminovat zápach, samozřejmě správnou hygienu nenahradí.

  Cviky  na tabatu si každý skládá sám, nevím, jaké cviky má zařazené tvá maminka a zda jsou pro tebe vhodné. O tom si raději promluv s maminkou. Jinak samozřejmě cvičení je dobré v každém věku.

  Omezit počítač či mobil můžeš sama. Chce to pevnou vůli. Nastav si například budík a pevně omez čas trávený na počítači třeba na hodinu denně.

  Že se červenáš, když mluvíš s klukama, je docela běžná věc. Zkus své odpovědi trénovat před zrcadlem nebo s nějakým kamarádem nebo bratrancem. Čím častěji budeš s kluky komunikovat. tím jednodušší to pro tebe časem bude.

  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

   

  Jiné téma

  Mam problem když zavřu oči nic nevidim prosím pomoc
  Anička Máchovka

  WanterZD, 11. února 2017

  Ahoj Aničko,

  nevím, s čím chceš pomoct. Pokud vím, tak když někdo zavře oči, tak nevidí. Když oči otevře, tak vidí. Někdy je velká úleva oči zavřít a nic nevidět. Pokud si myslíš, že je to problém, poraď se s rodiči a lékařem.

  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

   

  Moje tělo - váha

  Ahoj Alíku a další kamarádi. Je mi 12 let, měřím kolem 158cm a vážím 49,3 kg. Nejsem tlustá, ale mám na břichu ( hlavně ve spodní části ) špek. Kvůli toho si tlistá připadám a nejsem se svou postavou Spokojena, stydím se za to. Navíc mám docela dost velké boky a stehna. Rozhodla jsem se s tím tedy něco dělat. Snažím se nejíst sladkosti ( ale někdy neodolám, tak si jednou za 2 týdny něco dám ) a hrozně ráda fotím, jednou chci být fotografkou psů, takže jak bude zase trochu teplo, tak chci začít s mamkou chodit ven na dlouhé procházky do přírody a vždy bych si vzala foťák a naše dva psy. Myslím, že mi to pomůže k hubnutí a navíc je to zdravé a budu zvětšovat své dovednosti focení, co myslíš?
  Pomohou mi dlouhé procházky s pejskama ( minimálně dvou hodinové ) a nejezení sladkostí? Za jak dlouho si myslíš, že bych zhubla asi 5 kg? Chtěla bych zhubnout 5 kilo do léta .. Stihnu to?
  Moc děkuji za odpověď a posílám pamlsky. :)

  AliciaS, 16. února 2017

  Ahoj, nejprve je potřeba říct, že vzhledem ke Tvému věku a výšce je tvá váha naprosto optimální. Pokud máš potřebu měnit svou postavu, pak se mi tvůj nápad moc líbí. Dlouhé procházky venku jsou ideální. Zkus do těch procházek vložit trochu víc energie, třeba formou rychlé chůze nebo občasného běhu. Omezení sladkostí je také výborným způsobem, jak podpořit svůj sen o zlepšení postavy.

  Možná nezhubneš na kila, protože jsi ve vývinu a pravděpodobně se ještě vytáhneš. Spíše než snížení váhy by tvým cílem mělo být zpevnění postavy. Rosteš a tvá postava se ještě nějakou dobu bude měnit. Co se tvé životosprávy týče, rozhodně ses vydala správným směrem.

  Držím ti palce a přeji ti spoustu krásných zážitků a fotografií na procházkách s maminkou a pejsky. Alíkova kamarádka Bája

   

  Menstruace a výtok

  ahoj alíku mám takový problém ohledne menstruace.
  Uz dva roky mam vytok (je mi 13 a pul) a vcera se mi tam objevili dve kapky krve.Potom ale uz jenom dve uplne male kapicky.A dnes uz nic (stalo se to vcera).Moje mamka to prvne dostala v 13 a pul.Myslim ze mam uz vsechny znaky aby menstruace prisla (chlupy pod pazi mi zacli trochu rust pred cca 2 mesici).Tak by me zajimalo zda ta krev byl vytok nebo prvni mesicky.Moc dekuju za radu a odpoved.

  anonymka 2, 16. února 2017

  Ahoj,

   

  opravdu to vypadá, že se z tebe stává žena a že to byla první známka přicházející  menstruace. Možná než dostaneš odpověď na svůj dotaz, budeš už plně menstruovat. Pokud ne, očekávej příchod menstruace brzy. Nezapomeň nosit u sebe alespoň dvě vložky, abys byla připravená a vyhnula se tak nechtěnému zašpinění oblečení.

  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

   

  Moje tělo - váha

  ahoj, je mi 13 meřím okolo 159 cm a vážím cca 53 kg. Chodím 2x týdně do karate a 4x týdně cvičím doma a jím zdravě. podařilo se mi zhubnout 5 kilo ale pořád si Připadám baculatá ?? - otázka upravena poradcem

  LeMarie, 14. února 2017

  Ahoj,

   

  mně tvé BMI vychází naprosto v pořádku. Tvá váha vzhledem k věku, výšce a pohlaví je ideální. Dodržovat zdravou stravu a cviční každý den, ti samozřejmě mohu jen doporučit. Pokud už sis na takový režim zvykla, neměl by být pro tebe problém v tom pokračovat.

  Hezké dny a více spokojenosti se svým tělem ti přeje Alíkova kamarádka Bája

   

  Poradna - dotazy k webu

  Ahoj Alíku, mám na tebe velikou stížnost. - otázka upravena poradcem

  nikca004, 11. února 2017

  Ahoj, odmyslím-li si styl tvého dotazu a naprosto nevhodný výběr slov, na tvé stížnosti něco může být. Žádné dárky sis neobjednávala a ač jsi registrovaná přes 3 roky, máš na účtu jen 1 bodík. Z toho důvodu dotaz prověřujeme. Určitě je možné, že došlo k chybě na naší straně. Systém překlápíme, o tom už jsem psal. Pokud k chybě došlo, bodíky ti budou navráceny a stejně tak i všem, kterým by se mohlo přihodit totéž.


  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Moje tělo - váha

  Dobrý den je mi skoro 15 let měřím 181 cm vážím 70 kg jsem tlustý?

  Beze jména-Kluk, 26. ledna 2017

  Ahoj,

  mně tvé BMI vzhledem k věku, váze a výšce vyšlo naprosto v pořádku. Tlustý tedy nejsi. Jsi ve vývinu a tvá postava se bude ještě měnit. Stáváš se mužem.

  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

   

   

  Co to je?

  Ahoj, kdo je to anarchista?
  Děkuju

  Anarchista je zastánce politického myšlenkového směru, jehož cílem je vytvoření takové společnosti, ve které by nevládla žádná forma nadřazenosti jednoho člověka jinému z jakýchkoli důvodů. Anarchista neuznává formu státního zřízení, moc a zákony pokládá za překážku na cestě ke svobodě. Kořeny anarchismu je možné nalézt v antickém Řecku, v buddhismu a dalších myšlenkových hnutích.
  Více informací si můžeš najít třeba na wikipedii.

  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

   

  Moje tělo - holky

  Ahoj Alíku,
  v poslední době mě trápí jedna věc na mém vzhledu. Mám jedno víčko mírně převislé. Nevypadá to až tak příšerně, ale nelíbí se mi to a docela se za to stydím. Je to vidět na všech fotkách a videích. Nikdo mě na to zatím neupozornil ale mě to stra´šně trápí. Vždycky se fotím jenom z půlky protože to druhé oko vypadá blbě. Rodiče říkají že si ničeho takového nevšimli ale podle mě je to blbost. Něco jsem si o tom přečetla a prý to mají staří lidé, ale mě je přece třináct. Měla jsem to už dřív ale připadá mi že se mi to věkem zhoršuje. Jediné řešení které jsem na to našla je blefaroplastika a to se mi opravdu nechce a navíc to stojí spoustu peněz . Jsem z toho nešťastná a kdykoliv se podívám do zrcadla tak na to musím myslet. Neznáš něco co by na to zabralo i bez plastiky?
  Předem moc děkuji za odpověď.

  holka, 13, 21. ledna 2017

  Ahoj,

  neměla by ses stydět za věci, které nemůžeš ovlivnit.  Navíc nikdo jiný si převislého víčka nevšiml, možná jsi k sobě zbytečně kritická. Ve třinácti jsi byla i na preventivní prohlídce u svého pediatra. Kdyby se mu něco nezdálo, určitě by tebe i rodiče upozornil. Je možné, že se ti to stává, když jsi víc unavená, proto to nikdo jiný nevidí. Pokud jsi si jistá, že víčko není v pořádku, požádej maminku o návštěvu očního lékaře.

  Pokud bys chtěla něco změnit operativně z estetických důvodů, musíš to vždy konzultovat s lékařem a rodiči. Pokud ti to v ničem nebrání (např. špatné vidění), asi ti zákrok rodiče a lékař nedoporučí. Sama za sebe to budeš moci řešit až budeš plnoletá. Do té doby je ještě daleko a spousta věcí se může změnit.

  Přeji ti klidné zimní dny. Alíkova kamarádka Bája

   

  Nemoce

  Ahoj, mám problém, poslední dobou mám zvýšenou teplotu, hodně se potím, je mi zima a vše mě bolí, točí se mi hlava a nejhorší je, že jsem zhubla za poslední týden dvě kila a to jím normálně. Podle internetu by to mohla být i rakovina, strašně se bojím. K doktorovi se bojím.
  Myslíte, že to je rakovina?

  Anonymka, 15. ledna 2017

  Ahoj,

   

  pokud se necítíš dobře, svěř se rodičům, kteří jsou za tebe zodpovědní. Spolu pak navštivte lékaře. Nemusíš se bát i při chřipce se člověk cítí, tak jak popisuješ. Je nutné, aby tě vyšetřil lékař, nic nezanedbávej.

  Držím ti palce. Alíkova kamarádka Bája