Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatelky BáraV

  Celkem zodpověděla dotazů: 2130

  Odpovědi za posledních 55 dní, seřazené podle uživatelského hodnocení. Seřadit podle času

  Škola

  Zvládnu tolik kroužků?

  Ahoj Aliku, prosím pomoc mi. 1. Týká se to toho že hraju na zobcovou flétnu, altovou flétnu, dělám gymnastiku, a chci ještě chodit na aerobik a hrát na kytaru. Myslíš že to zvládnu i se školou? Nebo mám nějaký kroužek vynechat? .

  holka, 9-10 let, 3. září

  Ahoj,
  to je velmi těžká otázka, na kterou neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží totiž na mnoha faktorech. V první řadě je to tvá osobnost, kterou bohužel neznáme. Jsou lidé, kterým vyhovuje, když jsou velmi činorodí, mají svůj volný čas vyplněný řadou aktivit a jsou neustále v pohybu. Stejně tak jsou ale lidé, kteří potřebují mít určitou míru volného času, v němž nedělají nic organizovaného a „jen si tak jsou.“ Neznamená to nutně, že nedělají nic, ale chtějí si třeba „jen“ v klidu číst, jít na procházku a podobně. V první řadě si tedy polož otázku, do které kategorie spadáš ty a který režim ti více vyhovuje.
  Stejně tak je důležité například i to, zda chceš mít nějaký volný čas, který budeš trávit se svými kamarádkami, nebo ti naopak víc vyhovuje prostředí kroužků.
  Dále bych se na tvém místě rozhodovala podle toho, jak se ti podaří kroužky skloubit do týdenního programu. Pokud ti například vyjde gymnastika a aerobik do jednoho dne, nejsem si jistá, zda dokážeš na obou tréninzích podat dobrý výkon a je pravděpodobné, že z toho budeš brzo unavená.
  Dej si všechny tyto faktory vedle sebe, zamysli se nad nimi a podle toho se rozhodni. Přeji ti při výběru kroužků šťastnou ruku.
  Bára

  Škola

  Rodiče chtějí, abych zkusila přijímačky

  Ahoj, nějakou dobu mi rodiče říkají že mi koupí takové ty sešity se cvičnými přijímačkami.Ale já je nechci a ani nepotřebuju protože jsem na gymplu a na žádnou školu přestoupit nechci. Co jim mám říct aby mě s tím neotravovali?

  >X<-Předem děkuji za odpověď>X<-

  anonym, 25. srpna

  Ahoj,
  určitě si se svými rodiči promluv o tom, proč chtějí, aby sis zkoušela další přijímačky. Řekni jim, že jsi na své současné škole spokojená a nechceš ji měnit. Vyslechni si jejich argumenty a vysvětlení, proč tolik stojí o to, abys potenciálně změnila školu a pak své argumenty přednes ty. Vysvětli jim, že tě stresuje, když ti vnucují sešity se cvičnými přijímačkami a stejným stresem pro tebe je představa změny školy.
  Věřím, že když si to navzájem vyříkáte, budou tvé přání a názor respektovat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kamarádi

  Neztratím kamarády?

  Jdu na gymnázium a opouštím svojí starou školu ale měl jsem tam hodně kamarádů a mám otázku jestli jde aby jsem se kamarádil s novými a kamarádil se i s těmi starými když je neuvidím celý den ale všichni moji kamarádi jsou smutný že tam jdu a bojím se že se s mnou přestanou kamarádit :(

  kluk, 11 let, 20. srpna

  Ahoj,
  naprosto rozumí tomu, že přechod na novou školu je spojen se stresem i obavami z toho, jak zapadneš do nového kolektivu a jestli neztratíš své dosavadní kamarády. Myslím si však, že se nemusíš strachovat a odpověď na tvou otázku zní jednoznačně „ano“. Rozhodně není problém udělat si nové kamarády a udržovat kontakty i s těmi starými.

  Je velmi pravděpodobné, že někteří z těch starých zmizí, respektive se postupně přestanete stýkat, ale to je zcela normální. Člověk kamarády do jisté míry obměňuje celý život - a nejen, když přechází na novou školu. Je to přirozený proces, protože spolu s tím, jak se vyvíjí, se mohou začít lišit vaše zájmy, pohledy na život a názory.

  Nicméně stejně tak někteří přátelé zůstavají člověku na celý život a nemusí s nimi sdílet jednu třídu (nebo třeba kancelář). Mimo školu zbývá ještě velká spousta času a příležitostí, kdy se můžete se starými kamarády vídat a udržovat své přátelství. A určitě ti někteří ze starých kamarádů zůstanou a vaše přátelství přetrvá i mimo školní docházku.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Škola

  Chci mít vlastní podnik

  Zdravím
  Za měsíc mě čeká hledání střední školy.Už od školky chci mít vlastní podnik a mám v tom i jasnou vizi,ale jedna věc mi nedá spát.Potřebuji na otevření vlastního podniku specifickou školu,nebo na tom nezáleží?
  Děkuji za odpověď

  kluk, 13 let, 18. července

  Ahoj,
  je sympatické, že máš vizi a sen, za kterým chceš jít. Bohužel nepíšeš, čeho by se měl tvůj vysněný podnik týkat. Existují obory, ke kterým potřebuješ odborné vzdělání, a stejně tak celá řada lidí podniká i v oborech, které nestudovala. Skutečně záleží na tom, čemu se chceš věnovat, a od toho se potom odvíjí i případné požadavky na vzdělání. Když to přeženu a zvolím skutečně extrémní příklad; těžko by sis například mohl otevřít soukromou lékařskou praxi, kdybys neměl vystudovanou medicínu. Na druhou stranu kdyby sis chtěl například zařídit eshop, je celkem jedno, co budeš mít vystudované.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Nevážím moc?

  Ahoj chci něco vědět ....
  Moje výška je asi 179 cm ale 88 kilo podle mě je to hodně , ale taky 12 let
  Je to v pohodě ?
  Dík za odpověď

  kluk, 12 let, 22. srpna

  Ahoj,
  hodnoty, které jsi uvedl u svého dotazu jsou bohužel nesmyslné a neodpovídají žádnému percentilu dětské BMI. Jsi si jistý, že jsi údaje napsal správně? Protože pokud by tomu tak bylo, byl by jsi extrémně (a myslím tím skutečně extrémně) vysoký a bohužel i obézní. Nicméně, jak už jsem uvedla, takové údaje neodpovídají žádnému percentilu příslušnému tvému věku, tudíž se mi jako pravděpodobnější jeví varianta, že jsi zadal špatné údaje.
  Měj se hezky!
  Bára

  Škola

  Mám se těšit do školy?

  Ahoj poradno, potřebuji pomoc!

  Nevím jestli se mám nebo nemám těšit do školi. Budeme mít toho nejlepšího učitele který u nás na škole je. Ale na matiku budeme mít tu nejpřísnější učitelku na škole. Chodím do ZŠ. Bohumila Hrabala a druhý stupeň je v jiné budově ve které jsem ještě nikdy nebyla😞 Mám se těšit nebo ne?????????

  Anika 10 let, 1. srpna

  Ahoj,
  chápu tvoje obavy i těšení a myslím, že je to tak u většiny událostí v lidském životě, že se člověk na něco těší, ale současně má z některých věcí strach. Vždy ale záleží na tom, jak se k tomu daný člověk rozhodne přistoupit.
  Pesimisté se dopředu obvykle utápí v obavách a už předem si dělají starosti, co všechno by se mohlo pokazit a vymýšlí ty nejhorší scénáře. Oproti tomu optimisté se vždy snaží vidět ty lepší stránky věci, z těch se radují a těší.
  Je volbou každého člověka, a tedy i tvojí, jaký pohled si zvolí. Osobně si však myslím, že optimistický pohled je příjemnější, méně vyčerpávající a méně stresující. Na tvém místě bych se tedy těšila. Budete mít sice možná nejpřísnější učitelku na matematiku, ale vyvážená bude nejlepším učitelem, proto se můžeš těšit na něj. Sice si v nové budově nikdy nebyla, ale všechno je jednou poprvé (ostatně když jsi nastupovala do první třídy, také jsi v té budově nikdy předtím nebyla a zvládla jsi to, i když jsi byla o mnoho let mladší). Ber to jako novou zkušenost a třeba příležitost poznat nové kamarády a vyzkoušet si nové věci.
  Věřím, že se ti v nové třídě bude líbit!
  Bára

  Holky a láska

  Jak se líbat?

  Dobry den poradno,
  Chtela bych se zeptat kdyz mam kluka a chtela bych se s nim líbat. Jak k tomuto jako dojde?
  Nebo jak to zaonačit, aby k tomu došlo?

  holka, 13 let, 2. srpna

  Ahoj,
  obávám se, že neexistuje žádné obecně platné pravidlo, při jehož dodržení se dva lidé políbí. Polibek vyplyne z momentální situace, armosféry a silných citů, kteří k sobě dva lidé cítí. Nemá smysl to nijak „postrkávat“ či uspěchávat. Až bude ta správná chvíle, oba to poznáte a políbíte se. Polibek by měl vždy vyplnout přirozeně. Pokud budeš kalkulovat s tím, kdy a jak k němu svého přítele „postrčit“, obávám se, že tím porušíš právě ono kouzlo spontánnosti, které by měl zamilovaný polibek mít. Proto doporučuji nechat tomu volný průběh.
  Měj se hezky!
  Bára

  Škola

  Jaký mám navštěvovat kroužek?

  Ahoj poradno!
  Potřebuji poradit s výběrem kroužků (hledám kroužek přes toto DDM). Poradíš mi, prosím?

  Baví mě: matematika, jazyky, sporty, které nejsou náročné, kreslení, mapy
  Nebaví mě: přírodověda, míčové sporty, nuda
  : introvert, přemýšlím logicky, zajímají mě nové věci, ráda bych se naučila něco zájivého a nového
  Chtěla bych, aby můj kroužek byl: zábavný, nenáročný, zajímavý

  Potřebovala bych najít 2-3 kroužky.

  Moc, moc, moc děkuji a měj se hezky,
  holka, 11 let.

  holka, 11 let, 25. srpna

  Ahoj,
  moc ráda bych ti s výběrem kroužku pomohla, ale obávám se, že to není možné, protože tě osobně neznám. Pokud chceš mít co největší pravděpodobnost, že vybereš dobře a že tě bude kroužek bavit, vybírej ho sama, protože ty sama sebe znáš nejlépe. Je skvělé, že jsi sepsala kritéria výběru a tedy víš, co chceš. Řiď se podle bodů, které jsi ve svém dotazu popsala, a věřím, že budeš spokojená. Pokud budeš stále váhat, popros o pomoc a radu například rodiče nebo někoho, kdo je ti blízký a kdo tě dobře zná.
  Držím palce, aby vybrala kroužky, které tě budou bavit.
  Bára

  Kluci a láska

  Co může znamenat její chování?

  Ahoj

  Jde zase o tuto holku.
  Uklidnilo se to. Na dlouho. Ale pak se neustále koukala mým směrem. Bylo mi to hodně divné.
  A dneska jsme měli jít ven sbírat květiny a ty pak identifikovat. Vzal jsem tři kytky a ty jsem položil na obrubník a identifikoval je. Když jsem si zapsal druhou tak ke mě přišla a pokračovalo to takhle:
  Ona: „Čau.”
  Já překvapeně: „Čau.”
  Ona: „Už máš všechny tři kytky?”
  Já: „Až identifikuji tuhle tak budu mít.”
  Ona: „Chceš poradit kde jsou snadno identifikovatelné kytky?”
  Já: „Jestli se mi podaří identifikovat tuhle kytku tak to nebudu potřebovat.”
  Ona: „Tak ti držím palce.”
  Já: „Děkuji.”
  Pak odešla. Zmátlo mě to hodně.
  A pak je tady ještě jedna holka o které mi dvě spolužačky v červnu řekly že se jí líbím. Včera jsem s ní byl při společné práci ve skupině a je s ní opravdu zábava. Ale nevím jestli se jí pořád líbím. Ona mě docela ano. O dost víc než moje bývalá holka. Snažil jsem se s ní navázat oční kontakt, ale moct často se mým směrem nedívá.

  Co může znamenat chování mojí bývalé holky?
  Jak mám pokračovat s tou holkou která se mi líbí?

  Děkuji za odpověď.

  kluk, 12 let, 23. září

  Ahoj,
  samozřejmě mohu jen odhadovat, protože ani jednu z oněch dívek neznám, ale obecně se dá říci, že pokud s tebou někdo udržuje oční kontakt, projevuje tím svůj zájem. Váš rozhovor bych potom vnímala jako potvrzení toho, že se o tebe zajímá a jsi jí nejspíš sympatický. Uvidíš sám, jak bude její chování dál pokračovat. Pokud bude dál vyvíjet snahu o kontakt s tebou, řekla bych, že její sympatie jsou poměrně zřejmé. Záleží pak už samozřejmě jen na tobě, jak s touto skutečností naložíš. Zda budeš preferovat, abyste zůstali „jen“ kamarádi, nebo zda budeš chtít její sympatie sdílet.
  Co se týká oné druhé dívky, lze jen těžko soudit. Jestliže se s tebou nesnaží navázat žádný kontakt a vycházíš jen z informace, která může být již neplatná, nedá se příliš odhadnout, jaký bude další vývoj. Můžeš s ní zkusit zapříst rozhovor a projevit svůj zájem o to, abyste se lépe poznali. Záhy tak zjistíš, jestli jsou sympatie oboustranné.
  Měj se hezky!
  Bára

  Holky a láska

  Líbí se mi kluk, kterého jsem potkala na internetu

  Ahoj,
  Asi včera jsem na internetu potkala jednoho kluka, psali jsme si já si prohlédla jeho fotky a zahráli si hru a při tom si volali moc jsme toho nenakecali, ale vím že mi vlezl do hlavy a já ani nemůžu spát a problém je že bydlí nějak 3hodiny ode mě a kdyby to šlo tak by jsme klidně chodili ven, jenže se ani snad nikdy neuvidíme :_). Nevím proč jsem si na něj udělala menší crush když ho ani neznám a bydlí daleko ;-(. Asi bych se toho chtěla zbavit ale nevím jak na to, ale spíš asi chci aby se mi líbil než aby ne, no takže nějaký problémek v tom mám.

  holka, 14 let, 19. září

  Ahoj,
  rozumím tomu, že někdy člověk potká někoho, o kom má pocit, že je na stejné vlně jako on a cítí k němu výrazné sympatie. Jednodenní známost po internetu je ale příliš krátká na to, abys poznala, jestli si skutečně budete rozumět a budete na sebe naladěni. Proto bych ti určitě doporučila nechat tomu volný průběh a dát tomu čas. Můžete si dál psát, postupně se lépe poznávat a pokud i poté budete mít pocit, že si rozumíte a chtěli byste se třeba i potkat osobně, určitě se časem najde způsob a příležitost, jak se setkat.
  Nicméně znovu, stejně jako u tvého předchozího dotazu, ti musím zopakovat, že zejména u internetových známostí je potřeba dbát na zvýšenou opatrnost, protože na druhé straně obrazovky může sedět někdo úplně jiný, než se domníváš a jeho úmysly vůbec nemusí být tak nevinné, jak se mohou jevit.
  Opatrnost a velmi pozvolný postup je proto v tomto případě víc než na místě. Pokud si budete navzájem sympatičtí a budete na sebe naladěni, určitě tyto pocity nebudou mít krátkého trvání a netřeba tedy spěchat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Jiné téma

  Ráda bych nosila podprsenku

  Ahoj Alíku, omlouvám se že už zase píšu, takže pokud jsou tu důležitější dotazy, odpovězte na ně. Už dlouho bych chtěla nosit podprsenky ale mám jenom jednu sportovní, chtěla bych nosit normální pro holky mého věku. Nemám sice prsa skoro ani vidět ale mám vidět bradavky. Mamce bych to normálně řekla ale strašně se stydím a bojím.

  Předem děkuji za odpověď
  Anonymní holka

  Holka, 13. září

  Ahoj,
  chápu, že je ti nepříjemné, když jsou ti pod oblečením vidět bradavky a tvoje maminka to určitě pochopí. Nepíšeš, kolik je ti let, nebo jak velká máš prsa, proto nedokáži odhadnout, jestli už se ve tvé velikosti prodávají klasické podprsenky. Nicméně i pro velmi malá prsa se dělají například podpsenkové topy, které účinně vyřeší problém prosvítajících bradavek.
  Určitě se neboj o tom s tvou maminkou promluvit. Jsem si jistá, že v dospívání řešila úplně stejný problém a bude mít pro tebe pochopení. Na tom, že nechceš chodit bez podprsenky není nic, za co by ses měla stydět.
  Měj se hezky!
  Bára

  Holky a láska

  Jak říct klukovi, že jsem do něj zamilovaná?

  Ahoj Alíku a spol., mám říct klukovi že jsem do něj zamilovaná? Když mu to řeknu tak se to řekne ostatním klukům a všichni se mi budou smát, ale zase to nemůžu udržet v sobě. Předem děkuji za odpověď.

  anonymníholka, 11. září

  Ahoj,
  rozumím tomu, že když je člověk zamilovaný a ten druhý o tom neví, je to nepříjemné a někdy i bolestné. Na druhou stranu je skutečně možné, že když se onomu klukovi se svými city na rovinu svěříš, on to pošle dál a budeš se muset vypořádat s tím, že se ti druzí mohou posmívat.
  Možná by proto bylo rozumější postupovat postupně a pozvolna. Nemusíš mu rovnou vyznávat lásku. Začněte se spolu nejprve kamarádit a dej vám šanci, abyste se vzájemně lépe poznali. Pokud si budete rozumět a zjistíte, že jste naladěni na stejnou vlnu, určitě spolu budete chtít trávit i víc času. A až se stanete skutečnými přáteli, nejspíš dokáže své vzájemné city vytušit i pojmenovat, aniž by ses musela bát, že se stanou terčem posměchu.
  Držím ti palce!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Je moje váha v pořádku?

  Dobrý den,odpovědět muže každý mám jenom takovou
  otázku ... mám na svuj věk normální váhu a výšku?
  váha: 40-41 věk:12 let a výška: 157-8

  holka, 12 let, 30. srpna

  Ahoj,
  vzhledem k tvému věku a výšce je tvá váha naprosto optimální a nemusíš si s ní dělat vůbec žádné starosti. To však samozřejmě neznamená, že bys měla rezignovat na zdravý životní styl. Abys svou váhu nemusela řešit ani v budoucnu, je důležité dbát na dodržování zdravého a vyváženého jídelníčku, stejně tak jako na dostatek pohybu. Potom bude nejen tvá váha v normě, ale budeš také v kondici a nebudeš ohrožovat své zdraví.
  Měj se hezky!
  Bára

  Škola

  Chtěla bych studovat kriminalistiku

  Ahoj poradno,

  minule jsem psala dotaz ohledně toho, že bych chtěla pracovat s kriminalitou. Chtěla jsem být tajný agent, ale teď bych chtěla být kriminalistkou a nevím jaká střední škola je ideální, protože upřímně nevím, jestli bych chtěla jít na policejní.
  Teď jdu do 8. třídy a musím se rozhodovat o střední. V budoucnu bych chtěla jít na vysokou na studium kriminologie, ale zajímá mne jakou střední školu zvolit.
  A jestli bych mohla na jinou střední, než na policejní, protože na policejní jsou strašně těžké fyzické testy.
  Předem děkuji za odpověď.

  holka, 13 let, 19. července

  Ahoj,
  je hezké, že máš jasný cíl a vizi, za kterou jdeš. Dívala jsem se na přijímací řízení z kriminalistiky, případně z kriminalogie a ve valné většině případů se týká znalostí obecného středoškolského učiva a jazykového testu.
  Není tedy určitě nutné, abys před vysokoškolským studiem tohoto oboru absolvovala policejní střední školu. Klidně si můžeš vybrat například gymnázium, které pokrývá široký rozsah učiva a určitě tě připraví na přijímací zkoušky kvalitně.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Holky a láska

  Bojím se, že se mu nebudu líbit

  Ahoj Alíku v sobotu jedu na tábor a tam je kluk co se mi líbí no a já mám strach z toho že se mu buď nebudu líbit protože , na svůj věk ( 12let ) měřím 141 cm
  a on si podle mě bude myslet když mu řeknu že mi je 12 tak si o mě bude myslet že lžu nebo se mu prostě nebudu líbit

  Holka 12 let, 4. srpna

  Ahoj,
  jestli tomu dobře rozumím, bojíš se, že se onomu klukovi nebudeš líbit kvůli tomu, že jsi na svůj věk malá? Pokud je tomu tak, mohu tě ujistit, že sympatie a případné vztahy vznikají na základě úplně jiných faktorů, než je výška člověka. Jestliže jsi mu sympatická, líbíš se mu, nebo vás například spojují podobné názory, postoje či zájmy, určitě mu bude zcela lhostejné, kolik centimetrů měříš. Navíc neexistuje nic jako ideální výška, podle které by se určovala atraktivita. Každý člověk má jiný vkus a zatímco někomu se líbí například vysoké ženy, jiný dává přednost drobnější postavě.
  Přeji ti hezké léto.
  Bára