Odpovědi uživatelky BáraV

Celkem zodpověděla dotazů: 1353

Moje tělo - kluci

Dobry deň mam 13 rokov a meriam 148 cm a chcem sa vas spytať či to neni málo . Lebo všetci mi hovoria že som velmi malý. A ešte sa vas chcem spytať či neexistuju niake potraviny ktore keby som jedol tak by som viac rástol.

kluk, 13 let, 30. března

Ahoj,
podle tabulek je tvá výška skutečně menší, než je průměr. Což ale vůbec nic neznamená, protože jsi teprve na začátku dospívání a tvoje výška se ještě určitě bude měnit. V každém případě neexistují žádné přípravky nebo potraviny, po kterých bys začal zázračně růst. Chodíš na preventivní pediatrické prohlídky, kde tě lékař pravidelně měří a pokud by mu tvoje výška připadala natolik problematická, že by ji bylo potřeba řešit, určitě už by to udělal. Měj proto trpělivost, je klidně možné, že začneš růst později a v budoucnu ještě přerosteš i většinu svých vrstevníků.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Hodně se mi líbí můj spolužák, každý den si píšeme a hrajeme třeba slovní fotbal... ale on si píše s více holkama myslíte že má smysl mu to říkat? :(

holka :), 29. března

Ahoj,
moc ráda bych ti poradila, ale bohužel informace, které jsi napsala, jsou velmi stručné a na jejich základě se nedá prakticky nic odhadnout. Nevím, kolik je ti let a jestli by tudíž nebylo vhodnější nechat váš vztah v kamarádské rovině. Nepíšeš nic o tom, jestli ti mimo online prostor projevuje náklonnost, jestli máte nějaká společná témata a tak dále. I když je mi to líto, na základě jedné věty se bohužel skutečně nedá říci, zda jsou sympatie oboustranné.
Měj se hezky!
Bára

Jiné téma

Dobrý den, možná vám tenhle dotaz přijde opravdu divný, ale jsem z vesnice a mám to tady strašně moc ráda a teď ještě mnohem více v době karantény, nikdy bych nechtěla do města, ale do města jezdím do školy a moje kamarádky mi bydlení na vesnici, zahradu a v blízkosti les závidí. Je mi právě líto, že děti z měst nezažijí takové dětství jako děti z vesnice. A vždy se za to cítím provinile. Myslíte, že dětství venku můžete zažít také ve městě?

holka, 11 let, 27. března

Ahoj,
tvůj dotaz vůbec není divný a naopak je skvělé, že jsi spokojená tam, kde žiješ. Také pocházím z vesnice, takže ti úplně rozumím a jak říkám, je vynikající, že si dětství na vesnici tak užíváš. Určitě si ale nemyslím, že by děti z města měly horší dětství než děti z vesnice. Každé bydliště má své výhody i nevýhody a nejde říci, že by jedno z nich bylo lepší, nebo horší. Děti z města mají třeba obvykle k dispozici větší výběr kroužků i různých sportovních oddílů, ve kterých se mohou realizovat. Spousta dětí chodí například do skauta, kde podnikají spousty výprav, výletů i akcí v přírodě. Navíc to není tak, že by ve městech nebyla vůbec žádná příroda a děti byly odkázané na pobyt v panelákových bytech. Například já s rodinou bydlíme v Praze u lesa a moje děti běhají každý den venku, staví si bunkry, hrají fotbal, dělají na potoku hráze a podobně. Nemyslím si proto, že je až tak důležité, kde člověk žije nebo vyrůstá. Domov máš tam, kde se cítíš dobře a zároveň tam prožiješ to nejhezčí dětství.
Měj se hezky!
Bára

Jiné téma

Ahojte, chcel by som sa spýtať, či ak časť ejakulátu po masturbácii zaschne na trenkách, tak či môžem dať tie trenky prať so spodnou bielizňou celej rodiny.

kluk, 13 let, 27. března

Ahoj,
nenapadá mě jediný důvod, proč bys měl takové trenky prát zvlášť, nebo proč by nemohly do pračky s ostatním prádlem. Ejakulát je úplně stejná tělesná tekutina jako všechny ostatní. Posmrkaný kapesník nebo zpocené tričko také nevyhodíš do popelnice, nebo je nepereš v umyvadle. Takže se určitě neboj vyhodit trenky do špinavého prádla a vyprat je spolu s ostatním oblečením.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - kluci

Dobrý den, mám mírně zakřivený penis. Jde s tím něco dělat? Popřípadě srovná se to?

kluk, 12 let, 27. března

Ahoj,
vzhled penisu je velmi individuální záležitost a neexistuje nic jako „správný tvar.“ Muži mají penisy krátké, dlouhé, tlusté, tenké, rovné i zakřivené. Neexistuje žádný zákrok, cvičení, nebo prostředek, který by vzhled penisu změnil, ale ujišťuji tě, že není potřeba se tím nijak trápit. Jednak jsi na začátku dospívání a vzhled tvého těla (včetně penisu) se bude ještě razantně měnit a i kdyby zůstal mírně zakřivený, vůbec ničemu to nevadí.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Ahoj všem, mám ráda jednoho kluka ze třídy už asi rok, dozvěděl se to teprve před chvílí a začal se se mnou nebavit a nesnáší mě, říká mne že jsem hnusná, tlustá atd.. Mám o něj mít stále zájem i když mě nemá rád a nebo si mám najít jinyho, s kým bych chtěla chodit?

holka, 12 let, 26. března

Ahoj,
je mi líto, že tvé sympatie nebyly opětovány, ale neexistuje žádný způsob, jak by člověk mohl donutit někoho jiného, aby ho měl rád, nebo dokonce miloval. Pokud nejsi spolužákovi sympatická, nedá se s tím nic dělat. Možná na tebe časem změní názor a třeba se za pár let stanete přáteli, nebo i něco víc.
Co se týká tvého dotazu, jestli si máš najít někoho jiného, s kým bys chtěla chodit, dovoluji si říct, že takto mezilidské vztahy nefungují. Nedá se říct: „teď si prostě někoho najdu a budu s ním chodit.“ Až budeš starší a budeš mít opravdové a plnohodnotné partnerské vztahy, zjistíš, že v životě nastane jen několik okamžiků, kdy člověk potká někoho, s kým se cítí spřízněný, má podobné názory i priority, důvěřuje mu a kdo ho posouvá dopředu. Nic takového se nedá naplánovat a kdy k takovému okamžiku dojde se nedá předem předvídat.
Ve svém věku máš ale na opravdové partnerské vztahy spoustu času, takže se tím rozhodně trápit nemusíš. Užívej si kamarádských vztahů a až bude ten správný čas, určitě se objeví někdo, kdo tě zaujme a komu budeš sympatická i ty.
Měj se hezky!
Bára

Menstruace a výtok

dobrý den
Chtěla bych se zeptat na otázku.Už asi před 10 dny jsem poprvé dostala výtok a od začátku je častější a intenzivnější nijak nezapáchá ani neštípe ale večer mě pobolívá v podbřišku mám strašný chutě a přibrala cca 4 kila.Chěla bych vedět jestly je to normální?A je možně když moje mamka a teta který je cca stejně jak mně 6 mesíců od výtoku dostaly menstruaci je tedy pravdepodibné že ji dostanu taky za 6 mnesíců.Vím že odpověd nejde určit na dálku.Děkuji za odpověd

Měřím 150cm a vážím 35kg.

holka 13 let, 26. března

Ahoj,
máš pravdu, že na dálku a online lze jen velmi těžko radit se zdravotními záležitostmi (tím spíš, že v poradně neodpovídá žádný gynekolog), nicméně se přesto pokusím. Četnost výtoků v průběhu dospívání je intenzivnější a je to zcela normální, protože jde o důsledek bouřlivé hormonální aktivity, která k tomuto období patří. Obecně se uvádí, že pokud výtok neštípe, nesvědí, nepálí a není spojen s bolestivostí, jedná se o normální tělesný projev.
Pokud se bolestivost podbřišku objevuje jen večer, osobně bych se troufla domnívat, že nepůjde o žádný zánět, ale jistotu ti může dát pouze lékař, který udělá patřičná vyšetření. Proto bych na tvém místě ještě pár dní vyčkala, zkusila bych dodržovat klidový režim, a pokud bolesti nepřejdou, objednala bych se k lékaři.
Ohledně toho, kdy dostaneš menstruaci; je samozřejmě možné, že příznaky, které popisuješ, se váží k blížící se menstruaci. Některé výzkumy napovídají tomu, že dcery často dostanou první menstruaci v podobném věku jako jejich matky. Nicméně to všechno jsou pouhé dohady. Může tomu tak být, ale také nemusí. Budeš tomu muset nechat volný průběh a počkat, až bude tvé tělo připravené a samo pozná, že je ten správný čas.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - holky

Ahoj vím že jsem se na něco podobného ptala minule. Já vím že si o mě myslíte bůh ví co a možná mi ani nevěříte.., ale já mám dva horní přední zuby opravdu hodně skazene.. (prostě jsem dříve na čištění zubů kaslala, teď už ne) je náročné dát oba přední zuby umělé? Já mám zdravotní pojišťovnu 205 uhradí dva přední zuby nebo se něco doplácí a nebo nehradi nic.. Já mám ty dva zuby už opravdu ve špatném stavu už mi i praskají ze zadu i zepředu jakože kousicky.. už je i dost černý jakože vždy polovina zubu... nevypadnou mi? Strašně se bojím ještě ke všemu když je karanténa.... chce se mi i často brečet... jde aby mi zub vypadl nebo upadla třeba polovina najednou??? Umely zub lte udělat na pockani nevi se na nej musi cekat a to jak delaji ten umely zub??? By mi je vytrhli a hned dali nové? Jinak hodne se kvuli tem zuvum trapim mam pocitove delat ze nic tskoveho neni a netrapit se ? Samozrejme se to musi vyresit to vim doufam ze hned po karantene..prosim odpovezte na všechno a hlavně na ty věci s tou pojišťovnou děkuji Prosím odpovězte

holka, 13 let, 24. března

Ahoj,
chápu, že tě tvé zuby trápí a tvoje starosti jsou o to horší, že nemůžeš svůj stav hned řešit kvůli přetrvávající karanténě, ale bohužel musím zopakovat odpověď své kolegyně. Nikdo z nás není zubař a nedokážeme tudíž odhadnout, jak je tvůj problém vážný, co je jeho příčinou a jaké jsou možnosti jeho nápravy. Cena možného řešení se bude zcela určitě odvíjet podle toho, jaký zákrok bude potřeba udělat, v jakém rozsahu, z jakého materiálu a tak dále. Zkrátka konečná cena bude zcela jistě záviset na mnoha faktorech, které musí v rámci konkrétního případu posoudit pouze a jen zubař, který bude zákrok provádět. Bylo by od nás nezodpovědné prezentovat tu nějaké své domněnky, které nebudou založené na ničem konkrétním. Pokud tě zuby nebolí, vydrž do konce karantény a poté se objednej na stomatologii. Jestliže máš nějaký akutní problém spojený s bolestí, zubní pohotovost tě vezme i v době karantény.
Držím ti palce!
Bára

Moje tělo - holky

ahojte neviete prečo mam pod bradavkami ako keby take guličky ktore ma trochu bolia? A či je to sučasť puberty a prejde to?

kluk, 13 let, 24. března

Ahoj,
v každém zdravotním dotazu zdůrazňujeme, že nikdo z odborníků, kteří v poradně odpovídají, není lékař a i kdyby byl, nedokázal by určit diagnózu na dálku a online. Podle toho, jak to popisuješ, bych si dovolila tipnout, že se může jednat o žlázy, které jsou normální součástí prsů. Bolest prsů je potom zcela běžnou součástí dospívání. Ale jak říkám, skutečnou diagnostiku může provést jen lékař při vyšetření.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - váha

Ahoj ctěla bych se zeptat jestli moje váha je v normě když vážím 48 a měřím 160
___Předem děkuji___

holka, 11 let, 23. března

Ahoj,
vzhledem k tvému věku a výšce je tvá váha naprosto optimální a není důvod, proč bys měla hubnout. Dodržuj dál zdravý jídelníček, zařaď dostatek pohybu a ani v budoucnu nebudeš muset svou váhu nijak řešit.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - holky

Milý Aliku,tenhle dotaz ti přijde asi směšný ale co no :/Mám trápení s mojí výškou..Mam 13,5 let a jsem poměrně malá.. četla jsem, že své výšky dosáhnu ve 14 (2roky po menstruaci kterou jsem už měla ve 12,5) Nevím čemu věřit.Moji rodiče nejsou žádný velikáni,ale chtěla bych mít výšky aspoň jako moje mamka tak ze těch 165cm.(mám 152) Je to jeste možné?PS:nejsem typ který chodí spát brzo tudíž přes školní dny spím tak 6-7h, jídlo jsem taky lajdak(tak že se potom precpavam sladkým :(((,ale mám tělesnou aktivitu 4tydne 1,5h...Jestli si nepochopil z mého dotazu tak to mělo být jestli jde nějak vyrůst nebo jaká je ještě spíše šance že vyrostu??Dekuji

holka, 13, 5 let, 22. března

Ahoj,
tvůj dotaz rozhodně není směšný a chápu, že máš se svou výškou starosti. Bohužel ti nedokáži pomoci, protože výška je geneticky daná a pokud máš menší rodiče, dá se předpokládat, že budeš také menší postavy (i když to není vždy pravidlem). Rozhodně se však nedá říci, že od čtrnácti let už neporosteš, protože i tohle je velmi individuální a klidně můžeš růst ještě několik let poté. Předpokládám, že chodíš na preventivní prohlídky k pediatrovi, kde tě také měří, a pokud by lékaři připadalo, že je s tvou výškou něco v nepořádku, určitě už by to začal řešit. Proto ti doporučuji trpělivost a vyčkat, než tvé dospívání nebude ukončeno a nedosáhneš své definitivní výšky. Pokud nemáš nějakou poruchu (což předpokládám, že nemáš, protože by to pediatr velmi pravděpodobně odhalil) a zkrátka máš geneticky danou menší výšku, stejně se s tím nedá nic dělat a budeš tuto skutečnost muset respektovat.
Měj se hezky!
Bára

Jiné téma

Ahoj, nemáte nějaký návrh co dělat doma v „karanténě“?
např nějaké hry atd..

holka, 12 let, 22. března

Ahoj,
tohle období je složité pro všechny a zcela rozumím tomu, že pokud je člověk delší dobu zavřený doma, program už se vymýšlí poměrně těžko. Nicméně myslím, že i tento čas se dá využít inspirativně a smysluplně. V televizi běží pro děti spousta vzdělávacích pořadů, máš čas přečíst knihy, na které jinak těžko hledáš čas, nebo si můžeš se svými blízkými zahrát společenské hry, k nimž se jinak také často nedostanete. Můžeš si s rodiči prohlédnout rodinné fotky a nechat si od nich vyprávět o dětství, jejich zážitcích, příbuzných a podobně. Stejně tak je můžeš požádat o doporučení nějakých klasických filmů, které by byly vhodné tvému věku. Na internetu je také spousta sportovních tréninků, které se dají provozovat v domácím prostředí...
Jsem si jistá, že když zapojíš fantazii a poprosíš rodiče, určitě se ti podaří vymyslet i v karanténě pestrý a zábavný program.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - váha

Zdravím Alíku,
mám takový problém, je mi tady těžký o tom mluvit, protože tohle asi moc kluků neřeší - asi jsem nějaká výjimka. Vážím 67 kg a měřím 168 cm. Dřív jsem už posílal dotazy ohledně hubnutí atd. tak to sem nechci psát znova, ale mám takový problém, který s tím taky souvisí. Ten problém je v tom že narozdíl od ostatních kluků kteří třeba váží podobně jako já, já mám docela dost velký zadek a stehna jakože že jsem v téhle partii docela tlustý. Vím že každému se tuk ukládá jinam, mužům na břicho a ženám na stehna a zadek. Většina kluků v mém věku a asi i starší zrovna tohle moc neřeší - proto se mi o tom moc nechce mluvit. Ale i přesto bych se Vás chtěl zeptat, nebo požádat o nějakou radu jak prostě zhubnout zadek a stehna. Navíc už si toho začali všímat i ostatní někteří kluci ve škole mi říkají že mám velký zadek a říkalo to i pár holek a mě to fakt hodně vadí a nevím co s tím mám dělat.
Díky za odpověď Honza

kluk, 15 let, 22. března

Ahoj,
obávám se, že tě musím zklamat, protože neexistuje způsob, jak by člověk mohl zhubnout jen v určité partii těla. Samozřejmě můžeš zadek a stehna určitými cviky zpevnit, ale co se týká podílu tuku, jedinou možností je zhubnout celkově a poté se zmenší i objem problematických partií. Je to poněkud nepříjemné, protože spousta lidí je například nespokojená se svým břichem, boky, zadkem, nebo stehny, což jsou nejčastější problematické partie. Ale člověk si opravdu nemůže vybrat, kde zhubne nejvíc, protože rozložení tuku je dáno geneticky. V první řadě bych ti proto doporučila, aby ses zamyslel nad svým jídelníčkem a přeskupil ho tak, aby splňoval zásady zdravého životního stylu a abys ho byl schopný dlouhodobě dodržovat. Rozhodně je také nutné zařadit do denního programu dostatek pohybu. Poté se podíl tuku zcela jistě zmenší a výsledky uvidíš i na svých problematických partiích.
Držím ti palce.
Bára

Rovnátka

Ahoj Alíku a ostatní,
Na rovnátka jdu až za dlouho ale když jsem tam byla naposled tak jsme tam byli protože mi rovnátka špatně seděla a doktorka mi je tam doslova narvala a trochu se bojím co se bude dít, až mi bude dávat ty napevno

holka, 10 let, 21. března

Ahoj,
vůbec netuším, co se stalo na tvé poslední návštěvě ortodontistky, kde byl problém a proč paní doktorka byla hrubá. Nicméně určitě můžeš o svých obavách promluvit s rodiči (nebo tím rodičem, kdo tě bude do ordinace doprovázet) a poprosit je, jestli by paní doktorce nedomluvili a nepožádali jí o větší ohleduplnost. Možná se vyskytl při poslední návštěvě nějaký problém, který vedl k tomu, že byla paní doktorka hrubější. Rodiče, nebo i ty sama, můžeš říci ortodontistce, že máš strach, že to bude zase bolet. Věřím, že se bude snažit, aby byla jemnější.
Měj se hezky!
Bára

Jiné téma

Ahoj!
Napadlo mě, že bych mohla upravovat fotky. Neznáte nějaké dobré aplikace na úpravu? Fakt se nudím, tak mě to napadlo. Nebo bych mohla hrát nějaké hry na mobile, ale nevím jaké. Nemáte něco, co by jste mi mohli doporučit? Budou normálně letní prázdniny? Budou se zkracovat nebo budou normálně jako vždy? Vím, že jsem se už jednou ptala, ale odpověděli mi, že na dovolenou se jet nemůžu nebo něco takového. Budu moc ráda za všechny tipy, co mám dělat, jaké hry bych mohla hrát a v jakých aplikacích se skvěle upravují fotky. No to je asi všechno...
Moooc děkuji

holka 13 let, 20. března

Ahoj,
během dvou dnů už je to třetí velmi podobný dotaz, který pokládáš a já ti opět nemohu odpovědět jinak, než že člověku, kterého jsme nikdy neviděli a neznáme ho, můžeme dost těžko radit a odhadovat, jaké hry by se mu mohly líbit. Stejně tak netuším, jestli už máš s upravováním fotek a focením vůbec nějaké zkušenosti. Lidé, kteří už mají v tomto oboru nějaké zkušenosti, například používají Photoshop, ale amatéři si s ním obvykle neví rady. Většina lidí proto vystačí například s úpravami, které nabízí Instagram.
Co se týká případného zrušení prázdnin, dnes proběhla tisková konference, na které ministr školství řekl, že nic takového v plánu není. Tak doufejme, že nezmění názor.
Měj se hezky!
Bára

Menstruace a výtok

Ahoj Alíku a spol,
Už alespoň 1 měsíc v kuse mám výtok ale nemám menstruaci je to v pořádku?Předem děkuji za odpověď.

holka, 12 let, 20. března

Ahoj,
sice nikdo z nás není lékař, ale pokud nejsou výtoky spojeny s pálením, svěděním, či bolestí, obvykle není důvod se znepokojovat. Období dospívání je obvykle spojeno s vyšší četností výtoků, která má souvislost s hormonálními změnami, kterými tělo prochází. Pokud by se k výtokům připojily nějaké problémy či zdravotní nepříjemnosti, je určitě nutné vyhledat gynekologa.
Měj se hezky!
Bára

Jiné téma

Ahoj
Mám ráda jednu hudební skupinu, ale všichni říkají že to je pro děti. Můžes poradit jak je přesvědčit že není ??? Díky

PS.: ta skupina se jmenuje "Lollipopz"

holka, 12 let, 19. března

Ahoj,
popravdě příliš nerozumím tomu, proč máš potřebu někoho dalšího přesvědčovat, že skupina, která se ti líbí, není pro děti. I kdyby byla, není na tom přece nic špatného. Nejdůležitější je, že se líbí tobě, dělá ti radost a ráda ji posloucháš. Každý člověk má jiný vkus a je to tak naprosto v pořádku. Navíc upřímně nevím, podle čeho se pozná, jestli je nějaká skupina pro děti, nebo není. Znám děti, které poslouchají například tvrdý rock a na druhou dospělé (já jsem například mezi nimi), které mají rádi třeba písničky z pohádek a rádi se je kdykoli poslechnou. Nemyslím si, že je důležité, co si o té které skupině nebo druhu hudby myslí ostatní, pokud se líbí tobě, je všechno v nejlepším pořádku.
Měj se hezky!
Bára

Jiné téma

Ahoj!
Neznáte nějaké fakt super knížky? Mám ráda napínavé knížky a takové ty holčičí románky. Mezi moje nejoblíbenější knížky patří: Kůň za dolar, S větrem o závod, Jako blesk, Hvězdy letní oblohy, Všechny čtyři hvězdičky a všechny knížky od Enid Blytonové. Enid Blytonová a Jacqueline Wilsonová jsou moje nejoblíbenější autorky. Miluju knížky od Enid Blytonové jsou to většinou detektivky a ty mě moc baví. Neznáte nějaké knihy, které by mě také mohly bavit? Já si totiž moooc ráda čtu!
Děkuji moc

holka 13 let, 18. března

Ahoj,
ohledně doporučených knih platí stejná situace jako u filmů. Vzhledem k tomu, že tě neznáme, neznáme ani tvůj vkus a velmi těžko můžeme odhadovat, jaké knihy tě zaujmou. Nicméně například databazeknih.cz má funkci, která ti doporučí podobné knihy, jako jsou ty, které už tě zaujaly. Věřím, že ti pomohou najít nějaké další, které se ti budou líbit.
Měj se hezky!
Bára

Jiné téma

Ahoj!
Nudím se a tak bych se moc ráda podívala na nějaké filmy nebo seriály. Ale nevím na jaké. Můj nejoblíbenější seriál je Violetta a filmů je víc, ale pár z nich například je: Kim Possible, Neviditelná Sue, Camp Rock, Ostwind... A skoro všechny filmy od Disney. Moje oblíbené žánry jsou: dobrodružný, akční, romantický, rodinný apod. Mám také moc ráda film Slavná pětka 1 i 2. Prosím o další filmy na, které bych se mohla podívat. A také budu ráda, když mi k tomu napíšete na jaké je to internetové stránce např. YouTube, zkoukni.to atd. Napište mi prosím i internetové stránky, kde se můžu dívat na různé filmy a seriály zadarmo. Nevíte, kde bych se mohla znovu podívat na seriál Violetta? Moje další oblíbené filmy: Spy kids, Krokodýlové z předměstí.... Jo a ještě poslední věc: Nevíte, kde najdu film Ledové království 2 v CZ dabingu? ( Na internetu) Pro ty kdo to budou, číst po té, co mi Modrá linka, Alík nebo Bára odpoví a budou znát nějaké dobré filmy, které by se mi mohly líbit nebo nějaké dobré stránky na sledování filmů atd., Tak budu moc ráda když mi napíšou poštou ??. A poslední věc mám taky moc ráda Barbie. Prosím o, co nejvíce návrhů na filmy a také odpovědí.
Děkuji moc, za to, že jste si na mě udělali čas a přeji hezký den...

Holka 13 let, 18. března

Ahoj,
položila jsi spoustu dotazů ohledně filmů a upřímně nevím, jestli ti dokáži na všechny odpovědět. Co se týká doporučení filmů, které by se ti mohly líbit, je to velmi složité. Neznám tě a vkus každého člověka je velmi individuální. Nicméně mohl by ti pomoci tento odkaz: filmtoro.cz/podobne-filmy/kim-possible. Pomocí něho se dají najít podobné filmy jako ty, které se ti líbí.
Co se týká stránek, na kterých můžeš filmy sledovat, obávám se, že to záleží na tom, o jaký konkrétní film se jedná. Osobně mám dobrou zkušenost se stránkou Stahuj.cz, ale samozřejmě nemohu zaručit, že tam najdeš všechny filmy, na které se budeš chtít podívat. Nicméně pokud jejich název zadáš do vyhledávače a budeš se snažit, určitě najdeš stránku, na které je najdeš.
Co se týká Ledového království 2, nikde na internetu jsem ho ke stažení nenašla. Vzhledem k tomu, že jde o poměrně nový film, myslím, že bude nějakou dobu trvat, než bude dostupný i jinde než na DVD.
Měj se hezky!
Bára

Škola

Ahoj začala jsem přemýšlet o obchodní akademii v Plzni. Ta škola by měla být veřejná což znamená že se neplatí? Jaký bych měla mít známky? Co mi musí jít? Můžu být už účetní nebo něco takového už po maturitě?? Ahoj

holka, 13 let, 17. března

Ahoj,
pokud je škola státní, skutečně se za ni neplatí. Co se týká známek; samozřejmě vždy platí, že čím lepší, tím lepší. Myslím, že zřejmě neexistuje škola, která by měla nějaké pravidlo, že pokud má žák například dvě trojky, nemůže se hlásit k přijímacím zkouškám. Záleží na tom, jestli uděláš, nebo neuděláš přijímací zkoušky. Na obchodní akademii bych předpokládala, že budeš mít alespoň rámcový vztah k matematice. A ohledně tvého dotazu, jestli můžeš být účetní hned po maturitě: Záleží na požadavcích konkrétního zaměstnavatele. Určitě existují firmy, které tě zaměstnají i po maturitě.
Měj se hezky!
Bára