Odpovědi uživatelky BáraV

Celkem zodpověděla dotazů: 1094

Kamarádi

Ahoj, chtěla bych se jenom zeptat jestli je to, jak to popisu pravý kamarád.

Takze:
Když jsme se na škole v přírodě sprchovali, ona pak řekla ostatním holkám že mám ochlupení mezi nohama.
Směje se mi že mám velká prsa
A neudrží tajemství.

Tak bych se chtěla zeptat jestli je to kamarád.

holka, 10 let, 13. července

Ahoj,
myslím, že sama tušíš, že takto se skutečná kamarádka nechová. Kamarádství dvou lidí by mělo být založeno na vzájemné důvěře, toleranci, respektu, spolehlivosti a dalších důležitých vlastnostech. Pokud někomu nemůžeš věřit a nemůžeš se na něj spolehnout, dost těžko o něm můžeš mluvit jako o kamarádovi.
Měj se hezky!
Bára

Milování

Ahojda všichni, chtěl bych se zeptat na dvě věci

  1. Je ve 14 letech délka penisu 16,6 cm nadprůměr?
  2. příští rok bych chtěl s kamarádkou na školním výletě v chatkach provést "sexuální stik" obou nám bude 15 je to v pořádku?
kluk, 14 let, 13. července

Ahoj,
dovolím si odpovědět na tvé otázky ve stejném pořadí, v jakém jsi je položil:

  1. Neexistuje nic jako průměrná délka penisu dospívajících. Dospívání je velmi individuální proces, který u každého začíná v jiném věku, probíhá různou rychlostí i různým způsobem a během něhož se mění lidské tělo dramatickým způsobem. Existují proto pouze určité statistické údaje ohledně rozměrů pohlavního ústrojí dospělých mužů, jejichž tělesný vývoj je již ukončen. Vzhledem k tomu, že ve čtrnácti letech jsi teprve na začátku dospívání, bude se tvé tělo ještě výrazně měnit.
  2. Ne, není to v pořádku. Z právního hlediska sice pohlavní styk můžete mít, ale pokud pokládáš otázku tak, že sis naplánoval, „že příští rok na školním výletě provedeš sexuální styk“, je patrné, že k tomuto kroku rozhodně nejsi dostatečně zralý. Intimní vztah by měli navázat lidé, kteří spolu mají dlouhodobý vztah založený na důvěře, toleranci a hlubokých citech - a nikoli kamarádi, kteří se shodou okolností ocitnou ve stejný čas v jedné chatce. Zahájení sexuálního života je závažný krok a rozhodnutí, které by rozhodně nemělo být unáhlené, ale vycházet z opravdových citů a potřeby sdílení i prohloubení vztahu. Dovoluji si proto doporučit ti, abys o tom zatím jen přemýšlel a spíše se učil orientovat v mezilidských vztazích, než tento krok podnikneš.
Měj se hezky!
Bára
Jiné téma

Ahoj Alíku.Rád bych se stal hercem,ale nemám s tím zatím žádné zkušenosti a přesně nevím co je potřeba.Poradil by si mi prosím ?

kluk, 14 let, 12. července

Ahoj,
je hezké, že máš před sebou jasný cíl a zajímáš se o to, co bys ty sám mohl udělat pro jeho splnění. Co se týká vzdělání; pokud jsi si svým zaměřením jistý a rád by ses specializoval už od střední školy, nabízí se studium na některé konzervatoři zaměřené na herectví. Pokud složíš talentové zkoušky (obvykle je jejich součástí přednes básně, ztvárnění monologů, někdy i zazpívání písně), můžeš začít studovat hned po základní škole a složit v patřičném oboru maturitu. Další možností je absolvování klasické střední školy (například gymnázia) a po maturitě se poté můžeš pokusit o přijímací zkoušky na některou ze specializovaných fakult (například DAMU).
Pokud ale nemáš s herectvím žádné zkušenosti, určitě by nebylo od věci poohlédnout se nejprve po nějakém dramatickém kroužku a v něm si ověřit své schopnosti i to, zda by tě tento obor vůbec bavil. Navíc ti získaná praxe bude určitě ku prospěchu při případných přijímacích zkouškách.
Přeji ti hodně štěstí!
Bára

Milování

Ahoj Alíku a spol chtěl bych se zeptat vím že pohlavní stik neboli sex je v České Republice povolený od 15 let ale co orální sex a anální.A kouření penisu nebo honění penisu šahání na prsa a tak dál.Velice mě to zajímá předem děkuji za odpověď ahoj Tomáš.

Tomáš, 11 let, 10. července

Ahoj,
omezení od patnácti let se týká veškerých sexuálně intimních aktivit. Přesné znění § 187 trestního zákoníku (zák. č. 40/2009 Sb.) je: "Kdo vykoná soulož s dítětem mladším patnácti let nebo kdo je jiným způsobem pohlavně zneužije, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až osm let."
Měj se hezky.
Bára

Menstruace a výtok

Ahoj
Promiňte že zase otravuji ale je to důležité
Můžu používat tampón když jsem znamením panna ???
A co když si protrhnu panenskou blánu ?
Je normální že jí vidím když se tam dolu podívám ??
Předem děkuji za odpověď vaše Leninka

holka, 11 let, 8. července

Ahoj,
máš pocit, že tampóny mohou používat jen některá znamení horoskopu? Například střelci a kozorozi? Myslím, že když se nad tím pořádně zamyslíš, sama musíš přijít na odpověď.
Panenskou blánu si při klasickém používání menstruačního tampónu neprotrhneš, protože má v sobě několik otvorů, kterými odtéká menstruační krev. A pokud vím; pouhým okem, respektive při pouhém pohledu na vnější genitálie, panenská blána patrná není.
Měj se hezky!
Bára

Menstruace a výtok

Ahoj
Vím že to tu už asi bylo ale já jsem z toho dost špatná protože za týden jedeme do chorvatska ale já v tom termínu budu menstruovat tak mi prosím poraďte.
Můžu se koupat v moři když mám menses a používá vložky ?????
Tampónů se bojím

Předem děkuji za odpověď vaše Leninka

holka, 11 let, 8. července

Ahoj,
koupání s vložkami při menstruaci rozhodně vhodné není. Nedokáži si příliš představit ani to, jak bys to řešila prakticky s vložkami v plavkách, protože kromě toho, že je to velmi nehygienické, bylo by to i viditelné. Pro tento účel jsou vynikající menstruační tampóny a ujišťuji tě, že neexistuje jediný důvod, proč by ses jich měla obávat. Existuje mnoho typů - s aplikátorem, i bez - v mnoha různých velikostech. Jakmile se je naučíš zavádět, zcela jistě zjistíš, že jsi se bála úplně zbytečně a tampóny jsou zcela bezpečné i pohodlné. Zejména pro účely dovolené a koupání jsou, řekla bych, nepřekonatelné. Určitě je vyzkoušej (třeba se poraď s maminkou, jaké byste mohly zakoupit) ještě před dovolenou a až zjistíš, že se s nimi můžeš pohybovat, aniž bys jejich přítomnost zaznamenala, tvoje obavy se rozplynou.
Užij si hezkou dovolenou!
Bára

Moje tělo - kluci

Má kluk v 6-8 letech spermie

Fantomas, 8. července

Ahoj,
chlapecké tělo začíná tvořit spermie až s nástupem dospívání. Nástup puberty je individuální proces, který u každého přichází v jiném věku, ale v šesti až osmi letech zcela jistě nikoli. Tudíž odpovědí na tvou otázku je, že šesti až osmiletí chlapci spermie nemají.
Měj se hezky!
Bára

Poděkování poradně

Ahoj všichni.
Moc jste mi pomohli a nasměrovali jste mě k mému cílu. A za to jsem vám všem moc vděčná! Ráda bych, aby jste věděli, jak moc jste mi pomohli. A proto vám ještě jednou moc a moc děkuji! Mám vás všechny ráda a nejen za to, že jste pomohli mě, ale tisícům dalším. Vím, že moc času asi nemáte, ale jsem ráda, že jste si ho udělali. ❤️��

Petra, 12 let, 8. července

Ahoj,
dovolím si odpovědět i za své kolegy a rádi bychom ti všichni poděkovali za milý dopis. Snažíme se odpovídat nejlépe, jak umíme, a takové poděkování je pro nás důkazem, že naše práce má smysl. Proto ti ještě jednou děkujeme a přejeme ti hodně úspěchů do budoucna.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - kluci

Ahoj Alíku, mám takový problém. Je mi 14 a můj penis roste do délky ale ne do šířky, příjde mi to divné protože všem klukům ze třídy roste i do šířky. A mám také suchý žalud a nedrží mi na něm kondom za čtyři měsíce mi bude patnáct.
Je to normální?

Kuba, 14 let, 7. července

Ahoj,
mohu tě ujistit, že je to zcela normální. Rozumím tomu, že jsi možná trochu znepokojený tím, že tvůj penis vypadá jinak než u tvých kamarádů. Ale vzhled penisu, tedy i jeho délka a šířka, je velmi individuální a neexistuje nic jako „normální“ a „nenormální“ délka či šířka penisu. Navíc jsi teprve na začátku dospívání a vzhled tvého penisu se bude ještě významně měnit, takže není potřeba se tím jakkoli znepokojovat.
Měj se hezky!
Bára

Kluci a láska

Ahoj všichni, líbí se mi jedná holka ve třídě vůbec se nebavíme když jsem jí chtěl pustit sednout jen něco zašuškala a odešla. Furt na sebe divně koukáme. Neak ji chci říct že se mi líbí ale nevím jak. Tak bych se chtěl zeptat jak na to??

kluk, 13 let, 4. července

Ahoj,
naprosto chápu, že udělat první krok (zejména v případě první lásky) je dost obtížné a stojí to spoustu odvahy. Řekla bych ale, že není nutné skládat jí okamžitě vyznání a že bude možná pro vás oba příjemnější, když budeš postupovat pomalu a zvolna. Můžeš si s ní třeba začít povídat, abys zjistil, jestli jsou sympatie oboustranné, jestli máte společné zájmy a témata k hovoru. Když vám bude spolu příjemně, můžeš ji časem někam pozvat (třeba do kina, do cukrárny, na sportování, procházku...). Když se lépe navzájem poznáte, bude to pro tebe určitě mnohem jednodušší i příjemnější. Navíc si myslím, že ona tvé sympatie vytuší a dost možná ti také pomůže udělat první krok od kamarádství k lásce.
Přeji ti hodně štěstí!
Bára

Jiné téma

Ahoj Alíku,
Já bych potřebovala poradit jsem na táboře v Chorvatsku a je tady taková horomada nafukovaček na jedné hromadě a já a moje kamarády jsem si jednou půjčily, ale nevěděli jsme že něčí jsou.Když jsem si jí braly tak tam byla malá díra pak se k nám pridala spousta děti pak jsme já a moje kamarádky jsme odešly a klíči to vytahly z vody úplně roztrhli. Tomu klukovi co to patřilo se rozbrecel my jsme se teda nabídly že se mu na to slozime ale vedoucí řekly že asi ne. Všichni jsme se mu omluvily ale mě je to hrozně líto a chtěla bych mu to nějaka vynahradit. Hlavně se bojím že mě všichni co o tom veďí mně budou promlouvat a nadávat mi. Porad mi prosím co mám dělat.

holka, 13 let, 3. července

Ahoj,
chápu, že je ti nastalá situace velmi nepříjemná a trápí tě. Zároveň bych chtěla ocenit, jak zodpovědně se k tomuto nedorozumění stavíš. Z tvého dopisu je vidět, že ti to není lhostejné a ráda bys to napravila - a troufám si říci, že hodně tvých vrstevníků by se spíš snažilo hodit vinu na někoho jiného, nebo se ze zodpovědnosti vyvléci.
Pokud si vaši vedoucí myslí, že není dobrý nápad se na zničenou nafukovačku skládat, asi pro to mají své důvody. Je určitě skvělé, že jste se omluvili. Můžeš za oním klukem ještě jednou přijít, vysvětlit mu, že to bylo nedorozumění, říci mu, že je to moc mrzí a zeptat se, jestli mu to můžeš nějak vynahradit. Někdy úplně stačí, když člověk prokáže dobrou vůli. Můžeš ho třeba pozvat na zmrzlinu - zkrátka ukázat mu, že ti není lhostejné to, co se stalo. Věřím, že to ocení a celá věc se vyjasní.
Přeji ti krásné léto!
Bára

Menstruace a výtok

Ahoj Alíku, Měřím jen okolo 157 centimetrů. Menstruaci mám už rok a o půl. A většina mých kamarádek mi říklo, že po tom, co dostanu menstruaci už mi nebudou růst prsa a celkově už růst nebudu. Dost mě to trápí, protože mám malá prsa a celkově na svůj věk jsem poměrně malá a všechny kamarádky mě postupně přerůstají. Tak mě zajímá, jestli je to pravda. Předem děkuji za odpověd ́.

holka, 14 let, 2. července

Ahoj,
mohu tě ujistit, že to, co tvrdí tvoje kamarádky, je naprostý nesmysl. Růst prsů, nebo celkový růst nijak nezávisí na menstruaci a neexistuje důvod, proč by se měl jejím nástupem zastavit. Zastaví se v okamžiku, kdy bude ukončen tvůj fyzický vývoj a tato skutečnost nemá s menstruací žádnou souvislost. Nemusíš se tedy obávat.
Měj se hezky!
Bára

Jiné téma

Ahoj Alíku a spol. Už dlouho nad tím přemýšlím, ale nejde mi to do hlavy. Dám příklad : o prázdninách bych jela s rodiči do Vatikánu, kde se smí pohlavní styk dělat od 12 let a já bych se tam s někým vyspala, tak kdybych šla na Gynekologii před 15 rokem života, tak by to musel gynekolog oznámit ním rodičům ? A trest by za to žádný neměl, když jsem to dělala mimo ČR ne ? Děkuji, vážně mě to zajímá

holka, 13 let, 1. července

Ahoj,
nejsem sice právnička, ale dovoluji si říci, že v takovém případě by se situace řídila zákony dané země, ve které jsi „čin spáchala.“ To znamená, že vatikánský gynekolog by pravděpodobně nic neoznámil. Nicméně jakmile by ses vrátila domů, měla bys problém, protože bys porušila zákony země, jejíž jsi občankou a ve které se nacházíš. Tudíž pokud bys nechtěla být postihnutelná, musela by sis zažádat o vatikánské občanství.
Nicméně to je pouze hypotetická rovina, protože si dovoluji upozornit na skutečnost, že nejnižší hranice pro legální pohlavní styk ve Vatikánu už dávno není dvanáct let, ale od roku 2013 je to naopak osmnáct let.
Měj se hezky!
Bára

Kluci a láska

Ahoj vespolek. Než začnu, ano, četl jsem poradnu a nic podobného jsem nenalezl, omlouvám se, jestli tím zdržuji. Tak tedy začal bych tím, že za 4 měsíce mi bude 15 a už 2 měsíce chodím s jednou dívkou, která je ovšem o rok mladší. Byli jsme již několikrát venku na procházce a dali jsme si již první polibek. Nechci jí ztratit, protože je to dokonalá dívka, je krásná, chytrá a rozumná. Problém je v tom, že začíná být hrozně nadržená, chce po mně intimní věci jako necking, mazlení atd. Ne, že bych to nechtěl, právě naopak, ale jsme zatím oba pod zákonem a já nevím jak jí to říct, aby se se mnou nerozešla. Opravdu jí nechci ztratit, je to má první láska a moc jí miluji. Zařaď do lásky. Za kladnou odpověď budu moc rád.

kluk, 14 let, 1. července

Ahoj,
především bych chtěla ocenit to, jak zodpovědně a zrale k celé situaci přistupuješ. Ačkoli sám toužíš po intimním sblížení, uvědomuješ si, že musíte ještě nějaký čas počkat, než k němu dojde. Z tvého dopisu je patrné, jak velmi jsi do své slečny zamilovaný a jak si jí vážíš. Věřím tomu, že i ona to má podobně a pochopí proto, když jí na rovinu řekneš, že s intimnostmi budete muset ještě nějakou dobu počkat. Zdůrazni, že ji velmi miluješ, nechceš ji ztratit a vážíš si ji. Váš vztah přece nestojí na tom, zda mezi vámi dojde k intimnímu sblížení, ale na úplně jiných hodnotách. Tvoje slečna by měla pochopit a ocenit, že ji do ničeho netlačíš a respektuješ to, že jste oba ještě „pod zákonem“, ačkoli tě to stojí také spoustu přemáhání. To není věc, za kterou by ses měl omlouvat, ale naopak kterou by měla ocenit. Věřím, že to všechno dobře dopadne a budete si svou první lásku ještě dlouho užívat.
Měj se hezky!
Bára

Brýle

Ahoj, jen se chci zeptat ohledně zraku. Všichni říkají že je můj zrak v pohodě. Ale mě to nepřijde. Vždy když se dívám do mobilu a podívám se jinam tak vidím chvilku rozmazaně. Já vím, je to normální že oko potřebuje zaostřit. Ale já pomalu nevidím ani na dálku. Moje mamka má brýle asi 4 dioptrie. Táta brýle nemá.

Bojím se jim to říct protože se bojím že řeknou že to je v pohodě nebo se budou zlobit že si vymýšlím. Hodně se mi to děje večer když jsou oči unavené. Ale i přes celý den. Ale stejně brýle nechci. A oči mě často pálí a taky slzí. Předem děkuji za odpověď

holka, 10 let, 21. června

Ahoj,
bohužel nikdo na světě nedokáže určit diagnózu na dálku a online - a to i v případě, že by byl mezi odborníky v poradně oční lékař, což bohužel není. Je samozřejmě možné, že se jedná pouze o dočasný problém, například syndrom suchého oka, při kterém oči často pálí a slzí. Stejně tak je ale možné, že se skutečně jedná o problém, kvůli kterému budeš potřebovat brýle. Je zbytečné a nesmyslné se tomu bránit. V současné době už dávno nejsou brýle žádným handicapem a naopak velmi žádaným módním doplňkem. Pokud by se jednalo o vadu, která vyžaduje dioptrie, můžeš to časem řešit kontaktními čočkami, nebo třeba laserovou operací očí. Jsem si jistá, že tě rodiče naprosto pochopí a nebudou tvé problémy nijak zlehčovat. Bezpochyby tě objednají k očnímu lékaři, který zjistí příčinu tvých potíží a pomůže ti je vyřešit. Rozhodně se neboj svým rodičům svěřit.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Ahoj mám takový problém, nevím proč, ale přijdu si už dost stará na to, abych si našla kluka, ale pořád ten dejme tomu pravý nepřichází, není to proto že by moje kamarádky kluka měly ale poslední dobou mám prostě takový pocit zoufalství a nemůžu se ho zbavit.. Vím že to není až takový problém a, že spousta lidí má daleko horší problémy ale i tak předem děkuji za odpověď

holka, 14 let, 25. června

Ahoj,
rozumím tomu, že v průběhu dospívání se člověk začíná rozhlížet kolem sebe, prožívá první lásky a sbližování i touží po partnerském vztahu. Lásku, respektive seznámení se s člověkem, s nímž vás budou spojovat oboustranné sympatie, si však bohužel nemůžeš přivolat, ani nijak zařídit. Po zamilovanosti touží v podstatě každý člověk a kdyby někdo někdy vynalezl způsob, jak zařídit, aby se „ten pravý“ na povel objevil na obzoru, nejspíš by získal Nobelovu cenu. Nedá se poradit nic moc jiného, než že musíš mít trpělivost a dát věcem volný průběh. Jsem si naprosto jistá, že dříve či později potkáš někoho, kdo tě zaujme a ty na něj zapůsobíš podobným dojmem. Obávám se, že se nedá říct, kdy a kde to bude. Je pravděpodobnější, že svou spřízněnou duši potkáš na místě, kde se potkávají lidé s podobnými zájmy, jako máš ty (například ve sportovním týmu, zájmovém kroužku a podobně). Ale to neznamená, že do sebe nemůžete třeba vrazit na ulici a nezůstat spolu už po celý život. Měj proto trpělivost a tvůj vysněný princ se určitě objeví.
Přeji ti hodně štěstí!
Bára

Brýle

Ahoj Alíku,
Už cca rok a půl nosím brýle na dálku . Mám 1 a 0,5 dioptrie. Ze začátku to bylo v pohodě, ale teď se mi to zdá dost a když je mám na očích dýl, tak mě začne bolet hlava a oči. Je možné, že se mi zrak zlepšil? A jestli jo, jak to mám říct rodičům?

FoxyPetra, 12 let, 25. června

Ahoj,
bohužel nikdo na dálku a online nedokáže spolehlivě určit diagnózu. Pokud ti jsou brýle takto nepohodlné a způsobují ti zmíněné problémy, je určitě nutné navštívit očního lékaře a potíže mu popsat. Je samozřejmě možné, že tvoje vada prodělala nějaký vývoj, nebo zkrátka potřebuješ jiné brýle. Určitě se nemusíš bát to rodičům říct. Jednak to pochopitelně není tvoje vina a nic, za co by ses měla stydět, a jednak je potřeba nastalou situaci řešit co nejdříve.
Přeji ti hodně štěstí!
Bára

Holky a láska

Milý Alíku,
Ve třídě je jeden kluk, který se mi líbí už od 8 let. Asi jednou za měsíc na počítači hrajeme nějaký hry a voláme si při tom. On to ví, že se mi líbí a jednou jsme spolu dokonce chodili. Ale on mi po 3 dnech napsal, že není připravený mít holku. On ví, že jsem mu odpustila a mám ho pořád ráda. JENŽE chvilku po tom co mi napsal že není připravený mít holku, se mu zalíbilo asi 7 holek a mě štve že mi lhal atd.. Už mi ani nebere telefon a neodepisuje. Asi před týdnem si se mnou ale začal povídat a byl milý. Ale teď už zase dělá, jako kdybych neexistovala. Co mám dělat? Předem děkuji za odpověď.

FoxyPetra, 12 let, 25. června

Ahoj,
chápu, že trápení s první láskou jsou nepříjemná a moje odpověď tě asi nepotěší. Myslím si ale, že chování tvého kamaráda je zcela odpovídající jeho věku. Ve dvanácti letech je skutečně jen naprosté minimum lidí dostatečně zralých a připravených na to, aby mělo partnerský vztah (byť na mentální rovině - o rovině tělesné se ani není potřeba zmiňovat). Naopak oceňuji, že ti na rovinu řekl, že není připravený na žádný vztah. To, že tě posléze škádlí tím, že se mu líbí i ostatní holky, je zcela normální a brala bych to jako takové pošťuchování dospívajících. Z jeho chování lze soudit, že mu nejsi úplně lhostejná, ale obávám se, že budeš muset ještě pár let počkat, abys zjistila, jestli jsou jeho sympatie k tobě natolik velké, že by s tebou potenciálně v budoucnu chtěl i chodit.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - holky

Takze cusan
Jak si mam zvetsit prsa

holka, 12 let, 25. června

Takže čusan (abych použila tvůj způsob oslovení),
pokud budu chtít být stručná podobně jako ty, můžu napsat pouze: „Nijak!“ Kdybys to toužila rozepsat a vysvětlit, mohu dodat, že ve dvanácti letech skutečně neexistuje způsob, jak bys svá prsa mohla zvětšit. Jejich růst neurychlíš a vzhledem k tomu, že jsi na začátku dospívání, jejich velikost i tvar se budou ještě razantně měnit. Jestliže jsi měla na mysli plastiku, budeš si muset počkat minimálně do osmnácti let (pokud ti to ještě i poté bude připadat jako dobrý nápad).
Měj se hezky!
Bára

Jiné téma

Ahoj Alíku, mám strašné jméno, není ani české a neznám nikoho kdo by se tak jmenoval, jsem s tím jménem nespokojená a kdykoliv ho někde nahlas čtou, všichni se na mě dívají divně, co mám dělat?

holka 13 let, 23. června

Ahoj,
chápu, že pokud máš netradiční jméno, lidé se na tebe mohou dívat „divně“ a zároveň rozumím tomu, že ti to není příjemné. Dokonce ti mohu z vlastní zkušenosti říci, že mi trvalo celé dětství i dospívání, než jsem začala mít ráda své jméno a i když je poměrně běžné, připadalo mi ošklivé a toužila jsem se jmenovat jinak.

Proto ti také poradit, že v podstatě jediné, co s touto skutečností můžeš dělat, je změnit vnímání a význam svého jména. Neber ho jako „prokletí“ ale jako svou „značku“, která tě odlišuje od ostatních. Nikdo tě neposuzuje podle toho, jak se jmenuješ a lidé se dívají „divně“, proto, že je tvoje jméno zaujme. Zkus proto změnit své myšlení a brát to jako příležitost, jak můžeš na své okolí zapůsobit. Až budeš starší a budeš se seznamovat s kluky, určitě bude prakticky každého zajímat, proč se tvoji rodiče rozhodli právě pro tohle jméno, co znamená a podobně. Místo toho, abys své jméno nenáviděla, snaž se o něm zjistit co nejvíc. Zeptej se rodičů, proč se rozhodli pojmenovat tě právě takhle, co tvoje jméno znamená a jaký význam má pro tvou rodinu. Myslím, že postupem času přestaneš vnímat své jméno jako „prokletí“, ale budeš ho brát jako něco, co je jedinečné a odlišuje tě od ostatních.
Přeji ti hodně štěstí!
Bára