Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatelky BáraV

  Celkem zodpověděla dotazů: 2234

  Odpovědi za posledních 69 dní, seřazené podle uživatelského hodnocení. Seřadit podle času

  Milování

  Milování bez ochrany

  Dobry den mam o dva roky starsiho kluka a chteli bychom spolu zkusit neco vic nez jen nejake mazleni a tak, jenze mi rekl ze bez ochrany to bude lepsi a ze si da pozor, ale ja se hrozne bojim, ze bych otehotnela. I sam mi rikal ze i lidi z jeho okoli to delaji bez ochrany a ze je to v pohode a mnohem lepsi. Poradte prosim

  holka, 15 let, 30. září

  Ahoj,
  rozhodně si nemyslím, že milování bez ochrany je dobrý nápad. Zcela souhlasím s tím, že existuje velké riziko, že bys mohla otěhotnět - a to samozřejmě není jediné nebezpečí, které při nechráněném sexu hrozí. Myslet bys měla i například i na riziko pohlavních chorob.
  Zároveň musím říct, že je od tvého přítele velmi nezodpovědné tvrdit, že se nemusíš ničeho bát, protože „si dá pozor“ a že je nechráněný sex „v pohodě a mnohem lepší.“ Nechráněný sex je především obrovské a úplně zbytečné riziko. Antikoncepce je první věc, na kterou byste měli oba dva myslet. Ať už to bude antikoncepce ve formě tabletek, které ti předepíše gynekolog, nebo kondomu.
  Nicméně určitě by sis měla ještě pořádně rozmyslet, jestli opravdu chceš zahájit svůj intimní život s přítelem, který se k této otázce staví tak lehkovážně a nezodpovědně.
  Měj se hezky!
  Bára

  Jiné téma

  Proč se nosí podprsenky?

  Ahoj, proč se vlastně nosí podprsenky??

  anonymníholka, 3. října

  Ahoj,
  podprsenky nosí ženy z mnoha důvodů. Některým ženám je nepříjemné, pokud jim prsa prosvítají přes oblečení, což podprsenky řeší. Často ženy také nosí podprsenky proto, aby jim držely prsa v hezkém tvaru, anebo aby omezily přílišný pohyb prsů (ten může být zejména u větších velikostí nepříjemný až bolestivý). Z toho důvodu se nosí například sportovní podprsenky. Ženy s menšími prsy si zase například pomocí push-up podprsenek pomáhají k oblejším tvarům.
  Na druhou stranu ale existuje i celá řada žen, kterým jsou podprsenky nepříjemné a mnohem raději chodí bez nich. Záleží zkrátka na každé ženě, co si vybere a co je jí příjemnější.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Připadám si tlustá

  Ahoj,j mám dotaz ohledně své váhy. Jelikož si připadám tlustá.
  Bude mi 11 let, měřím 159 cm a vážím 43 Kg;-(
  Je to normální? Snažím se jíst zdravě a cvičit. Díky za odpoved.

  holka, 11 let, 24. listopadu

  Ahoj,
  mohu tě ujistit, že tlustá rozhodně nejsi. Vzhledem k tvému věku a výšce je tvá váha naprosto optimální a není žádný důvod, proč by sis o ni měla dělat starosti. Dál dodržuj zdravý životní styl, ale nikoli kvůli hubnutí, ale kvůli svému zdraví, kondici a životní energii. Se svou váhou se rozhodně trápit nemusíš.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Jak řešit menstruaci ve škole?

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je normální že my už 3. vynechala menstruace a pořád nepřichází a mám ještě jiný problém. Ve škole nám při hodině většinou nedovolují chodit na záchod nebo se vyptávají proč potřebuju odejít z hodiny ale menstruce nejde přece nijak zadržet nebo tak a říkat jim to taky nechci. Mám strach protože jsem první menstruaci dostala ve škole a logicky jsem po ruce nic neměla tak jsem musela 4h vydržet jen s toaletním papírem místo vložek. To mám zůstat při menstruaci doma nebo co mám dělat? (Předem děkuji za odpověď).

  holka, 13 let, 11. listopadu

  Ahoj,
  nepíšeš, jak dlouho už menstruuješ, ale zpočátku jsou nepravidelnosti cyklu normální. Trvá nějakou dobu, než se cyklus „usadí“ a začne být pravidelný.
  Co se týká menstruace, určitě není potřeba zůstávat doma. Chápu, že první menstruace tě zastihla nepřipravenou a bylo určitě nepříjemné vystačit si jen s toaletním papírem. Ale teď už víš, že můžeš menstruaci dostat, tudíž není nic jednoduššího, než si v aktovce nosit vložku nebo tampón, aby tě menstruace nepřekvapila, a mohla jsi je o přestávce použít či vyměnit. Pokud bys začala menstruovat uprostřed hodiny, určitě nevidím problém v tom, abys řekla učiteli, že zkrátka potřebuješ nutně na záchod. Je to tvoje právo a pokud ho nebudeš zneužít denně, nechápu, proč by ti to neměl umožnit.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kamarádi

  Problém s kamarádovým psem

  Milá poradno
  Potřebuji vážně pomoc. Moje nejlepší kamarád, ke kterému hodně chodím, má psa. Teda, spíš jeho babička. Nemá moc Dobrou výchovu dle mého názoru. Poslední dobou to ale začal být extrém. Hárají totiž feny a on je strašně nadržený. Kamarád chce, abychom za ním často chodili. Mě se ale začalo stávat, že když byl kamarád venku a neviděl nás, ten pes na mě začal skákat a (odpusťte, nevím jak je to spisovně, ale prostě začal přirážet.) Je mi to nepříjemné a nic na něj neplatí, ale nikdo s tím nic nedělá. Zároveň ale chci dál navštěvovat kamaráda. Právě teď jdu domů od toho kamaráda a mám poškrábané záda a ramena, mokré tričko, špinavé tepláky a celá se klepu.

  holka, 12 let, 20. října

  Ahoj,
  úplně rozumím tomu, že je ti tahle situace velmi nepříjemná. V první řadě by měl zasáhnout tvůj kamarád, vzhledem k tomu, že se jedná o psa jeho babičky. Pokud mu nedochází, do jak nepříjemné situace se vinou jejich psa dostáváš, řekni mu to na rovinu. Pověz mu, že chování psa je pro tebe zcela nepřijatelné, že jsi od něj poškrábaná, máš špinavé oblečení a je ti to celkově velmi nepříjemné, ale nedokážeš si s tím sama poradit.
  Zdůrazni, že ti záleží na vašem kamarádství a chceš se s ním dál vídat, ale potřebovala bys od něj pomoci. Určitě i tvému kamarádovi záleží na tom, aby vaše přátelství pokračovalo a bude se snažit najít řešení. Například začne psa někam zavírat, když tam budeš právě na návštěvě, bude ho víc hlídat, nebo se začnete v kritickém období scházet někde jinde.
  Rozhodně se ale neboj říct kamarádovi, že tě to trápí.
  Měj se hezky!
  Bára

  Jiné téma

  Je nevhodné ptát se na věk?

  Dobry den, chci se Vas zeptat. Je ptát se na vek ucitelky neslusne, nebo nevhodne?

  holka, 12 let, 24. října

  Ahoj,
  to je poměrně záludná otázka, protože velmi záleží na kontextu celé situace. Někteří žáci mají se svými učiteli velmi blízký vztah (třeba jim i tykají) a potom se na podobný dotaz nahlíží úplně jinak, než když má žák se svým učitelem čistě formální vztah. Ve společnosti se otázky na věk (kohokoli, nejen žen) považují za netaktní, ale oproti tomu v neformálních vztazích je tato otázka akceptovatelná. Skutečně záleží na tom, jaký je tvůj vztah s učitelkou a jaký bude kontext situace. Dokáži si například představit situaci, kdy byste se na škole v přírodě bavili skupinově o tématu věku a vy byste se paní učitelky zeptali, kolik je jí vlastně let. Na druhou stranu „vypálit“ na ni tuto otázku bez přípravy například ve škole by určitě bylo nevhodné.
  Měj se hezky!
  Bára

  Holky a láska

  Má o mě zájem?

  Zdravím. Už je to pár dní co jsem si psala s jednim klukem ale nedokážu u něj rozpoznat zdá má o spolecnou konverzaci zajem nebo nezajem. Proto se na vás obracím jak to rozpoznat podle zpráv

  holka, 13 let, 27. září

  Ahoj,
  myslím, že není těžké poznat, jestli se má druhý člověk zájem s tebou bavit, nebo ne. Pokud někdo (a nemusí to být jen ten, kdo se ti líbí) má zájem o společnou konverzaci, nebo ne. Jestliže konverzaci občas sám iniciuje, pokládá ti otázky, zajímá se o to, co si myslíš a snaží se, aby konverzace dál pokračovala, pak je jasné, že si s tebou povídá rád. A naopak; pokud začínáš konverzaci pokaždé ty a jsi to také ty, kdo ji udržuje v chodu, nebude to s jeho zájmem nijak žhavé.
  Měj se hezky!
  Bára

  Dárky

  Nápady na vánoční dárky

  ahoj alík! Mám jednu otázku:-) blížia sa vianoce a ja chcem dať svojej rodine skvelé darčeky. Máte nejaké nápady ktoré nebudú drahé a nebudú ťažké na vyrobenie? Vopred vám ďakujem!

  kluk, 12 let, 11. listopadu

  Ahoj,
  je moc hezké, že myslíš na své blízké a chceš jim dát pěkné dárky. Na druhou stranu se jen velmi obtížně radí, co jim vyrobit nebo koupit, protože tvou rodinu neznám a nevím, co je baví nebo jaké mají zájmy. A tím bych také na tvém místě začala. Zamysli se nad tím, co každý člověk, kterého chceš obdarovat, ve svém volném čase rád dělá a co ho baví. Potom zapoj fantazii nebo si vezmi na pomoc internet a zkus vymyslet dárky, které se k těmto aktivitám budou vztahovat.
  Určitě přitom není nutné, aby byly příliš drahé. Například čtenáři můžeš vyrobit osobní záložku, zahradníkovi koupit pěkný květináč a pytlík semínek, aby si mohl vypěstovat svou vlastní rostlinu. Pro člověka, který má rád jídlo, zase můžeš vyrobit třeba vlastnoručně dělané sušenky.
  Zkrátka možností je nepřeberné množství a když věnuješ vymýšlení dárků energii a zapojíš fantazii, určitě všechny potěšíš.
  Měj se hezky!
  Bára

  Kluci a láska

  Jak mít spokojený vztah?

  Ahoj Alíku, Jak mít spokojený vztah v 14 ti letech aby vydržel co nejdéle?

  kluk, 14, 24. října

  Ahoj,
  to je poměrně záludná otázka, protože každý vztah je jedinečný a každý člověk má od něj jiná očekávání. Mohu ti proto odpovědět jen obecně, že pro to, aby byl vztah spokojený a funkční, je potřeba, aby oba partneři uměli dělat kompromisy, vážili si jeden druhého, respektovali se a tolerovali. Žádný vztah také nemůže fungovat bez vzájemné důvěry a úcty. Vztahům mimo to obecně prospívá, když se partneři navzájem inspirují, motivují a posouvají stále kupředu. Obecně také platí, že na vztahu je neustále potřeba pracovat, neusnout „na vavřínech“, věnovat tomu druhému pozornost a projevovat mu své city.
  Snad ti moje odpověď pomohla.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Jak mít hustší vlasy?

  Zdravím když nemam tolik husté vlasy jak bych chtěl dá se o ně pečovat aby rostly nové vlasy ? Jako aby byly hustší? Nebo to nějak nejde?

  kluk, 14 let, 21. listopadu

  Ahoj,
  i když tě asi nepotěším, hustších vlasů bohužel nelze dosáhnout. Ačkoli ti reklamy na různé šampony a přípravky tvrdí pravý opak, člověk se narodí s určitým počtem vlasových cibulek, ze kterých vlasy rostou, a ten žádný šampon nezmění. To však samozřejmě neznamená, že bys měl o péči o vlasy rezignovat. Správnou péčí můžeš vlasy posílit a zlepšit jejich kvalitu. To znamená, že se například nebudou lámat a podobně. Určitě bych ti také doporučila navštívit kvalitního kadeřníka, který ti navrhne sestřih, který bude pro tvůj typ vlasů nejvhodnější.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Zranění při masturbaci

  Ahoj. Mam takovy problem. Vcera jsem proste masturbovala a ja mam hrozne dlouhy nehty a skrabla jsem se. Nevsimla jsem si toho, ale kdyz jsem si myla ruce, tak jsem si vsimla ze mam na prste krev. Myslela jsem si ze je to treba z nejakyho strupu. Ale dneska jsem si vsimla ze tam dole mam strhlou kuzicku. Jako jenom, ani tam nemam strup. Ale kdyz se toho dotknu tak to jakoby štípe. Ja se chci zeptat jestli se to zvládne uzdravit samo, když je to přímo tam mezi nohama? Predem dekuji za odpoved.

  holka, 14 let, 7. prosince

  Ahoj,
  nejsem sice lékařka, ale troufla bych si říci, že si nemusíš dělat starosti. To, že se člověk odře nebo škrábne je poměrně běžná věc. Je samozřejmé, že v oblasti genitálií, je to nepříjemné, protože jde o citlivou část těla a navíc je zde permanentně vlhko, takže se zranění trochu déle hojí. Tělo si s odřeninou ale zcela jistě dokáže poradit samo (je to podobný případ jako například odřeniny a drobná poranění v ústech, kde je také permanentní vlhkost). Dbej na hygienu, abys minimalizovala možné komplikace v podobě zanícení, ale s tak drobným zraněním by si tvoje tělo mělo poradit bez problémů.
  Měj se hezky!
  Bára

  Volný čas

  Chtěla bych hrát hokej

  Ahoj Alíku a ostatni v poradně mám par dotazů

  Moc bych chtěla dělat hokejbal nebo hokej ale mam pocit že v jihlavě neni zadny tym pro holky,ale ja se dozvedela ze muzu chodit i s kluky ale toho se bojím nevim proc.A chtela sem se zeptat co musim mit na hohejbal a co na hokej?Srasne me laka delat brankarku v hokeji.Predem diky za odpoved
  :-)

  holka, 11 let, 17. listopadu

  Ahoj,
  je hezké, že máš svůj cíl, za kterým jdeš a pro jehož splnění jsi ochotná něco udělat. Chápu, že ti může být představa, že chodíš trénovat hokej s kluky, nepříjemná, protože jsi chtěla chodit do dívčího týmu. Na druhou stranu není důvod, proč bys to neměla zkusit. Ber to tak, že nemůžeš nic ztratit a můžeš jen získat. Možná zjistíš, že ti trénování s kluky vyhovuje a není vůbec tak špatné, jak jsi se zpočátku obávala. Za zkoušku určitě nic nedáš a posuneš se zase blíže ke splnění svého snu.
  Ohledně tvého dotazu na to, co musíš mít na hokej/hokejbal, nemá smysl, abych tady vypisovala kompletní výbavu a výstroj. Když zadáš do googlu heslo „co potřebuje hokejový brankář“, vyjede ti téměř 200 000 odkazů, které se tímto tématem nějakým způsobem zaobírají. Tam se dozvíš všechno, co potřebuješ vědět.
  Držím ti palce, aby se ti v týmu líbilo a mohla jsi dělat to, co tě baví.
  Měj se hezky!
  Bára

  Jiné téma

  Nerostou mi nehty na nohou

  Zdravim mam tu otazku velice zajimavou. Dneska jsem se po nejake dobe kouknul na sve nehty na nohou a zjistil jsem ze od minula vubec nevyrostly (pred 3 mesici cca). Chci se zeptat cim by to mohlo byt popripade jak to vyresit, nehty jsem si obcas strihal.

  kluk, 14 let, 5. listopadu

  Ahoj,
  nehty na nohou rostou mnohem pomaleji než nehty na rukou (zhruba 1,6 milimetru za měsíc) a jejich růst se ještě zpomaluje například v zimním období. Není však možné, aby ti úplně přestaly růst všechny nehty na nohou. Je samozřejmě možné, že například v důsledku úrazu odumře jeden nehet, nebo že se například v důsledku nedostatku vitamínů zpomalí růst všech nehtů. Ale skutečně není pravděpodobné, že by ti přestaly růst všechny nehty na nohou. Jako pravděpodobnější se mi jeví vysvětlení, že je například jejich přírůstek menší, než sis představoval.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo

  Jak se pozná kýla?

  ahoj aliku a spol mam jeden dotaz, jak se da poznat ze mam kylu ?

  holka :), 8. října

  Ahoj,
  to je poměrně dost složitý dotaz, protože existují různé druhy kýly, ale obecně se dá říci, že kýla je jakási vypouklina, která se objevuje nejčastěji na břiše nebo v tříslech. Je to v podstatě jakési vyklenutí v místě, kde normálně být nemá. Často může i pobolívat. Zpočátku se ono vyklenutí může objevit jen při zátěži, ale časem se zvětšuje. Nicméně skutečnou diagnózu může stanovit jen lékař.
  Měj se hezky!
  Bára

  Dárky

  Dárky k Vánocům

  Ahoj, tento dotaz zas tak moc nespěchá, ale byla bych ráda za odpověď do konce října ;-).

  Je to ohledně Vánoc. Ráda bych něco koupila rodině k Vánocům. Nejdříve jsem uvažovala o společném dárků, který bych dala třeba: mamka + taťka, babička + děda apod. Ale jelikož mají odlišné zájmy a koníčky, rozhodla jsem se dávat každému zvlášť, myslím že to celkově bude lepší, když každý bude mít svůj dárek. Na internetu jsem nějaké typy našla, ale moc peněz nemám, takže 1 dárek pro 1 osobu nesmí přesáhnout cca 100 - 150 Kč.

  Prosím poradíte mi, co komu dát, nebo alespoň nějaké levnější typy, které by nepřesáhly mé omezení? Ráda bych dávala 2 babičkám, 1 dědovi, bráchovi (7 let), mamce, taťkovi a strejdovi.

  Předem děkuji moc za odpověď a přeji všem hezký Halloween >X<-
  $>$>$>

  holka, 10 (brzy 11) let, 8. října

  Ahoj,
  je moc hezké, že na všechny tak myslíš a přemýšlíš o tom, čím bys komu mohla udělat radost. Moc ráda bych ti pomohla, ale obávám se, že ti dost dobře nemůžu poradit konkrétní dárky, vzhledem k tomu, že nikoho z těch, které chceš obdarovat neznám.
  Myslím, že první věcí, kterou bys měla udělat, je důkladně se zamyslet nad tím, co má ten který člověk rád. Přemýšlej o tom, co rád dělá, čemu se ve volném čase věnuje nebo třeba co mu chutná. Jako příklad mě napadá, že třeba toho, kdo si dává každý den čas, by určitě potěšil hrnek na čaj nebo sáček kvalitního čaje a podobně. Úplně speciální kategorií jsou potom vlastnoručně vyrobené dárky. Z těch by měli obdarovaní určitě ještě větší radost, protože jsi do nich vložila svůj čas a energii. Zkus se proto také zamyslet nad tím, co umíš a jestli bys pro někoho nemohla něco vyrobit.
  Měj se hezky!
  Bára