Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatelky BáraV

  Celkem zodpověděla dotazů: 1496

  Moje tělo - kluci

  Bolest svalů po cvičení

  Ahoj Alíku, už několikrát jsem zkoušel cvičit podle nějaké aplikace. Vždy dám jen 1. den, protože i když udělám tu rozcvičku, tak mě vždy druhý den bolí svaly a nemůžu skoro ani chodit. Tak bych se chtěl zeptat jak na to, aby mě ty svaly po každém tom cvičení neboleli, abych mohl každý den cvičit.

  kluk, 14 let, 8. července

  Ahoj,
  na tvůj dotaz je jednoduchá odpověď: Problém je v tom, že své tělo při cvičení příliš „přetáhneš.“ Druhý den tě potom bolí namožené svaly, které nejsou na podobný druh pohybu zvyklé. Musíš si cvičení víc dávkovat - to znamená začít s malou zátěží a teprve postupem času zátěž (délku, intenzitu) zvyšovat. Svaly si zvyknou, nebudou tě bolet a časem zvládneš celou sestavu i větší zátěž. Chyba, kterou děláš, je typická pro spoustu sportovních začátečníků a mnoho z nich odradí od sportování úplně. Když budeš postupovat pozvolna a pozvolna přidávat, bude to pro tvé tělo lepší a pro tebe příjemnější.
  Přeji ti krásné léto!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Jak je to s tampóny?

  Jak holky co mají menstruaci a používají tampon s tím chodí na malou vždyť se tampon nafoukne.

  holka/12 let, 8. července

  Ahoj,
  nevím, jestli jsem přesně porozuměla tvému dotazu, ale pokud se ptáš na to, jestli tampón nemůže nasáknout močí, tak tě ujišťuji, že nikoli. Moč vytéká z močové trubice, zatímco menstruační krev z pochvy. Úplně laicky řečeno se jedná o dva různé „otvory“, tudíž tampón při močení skutečně nasáknout nemůže.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Používání tampónů

  Jsem holka 12 let a mám menstruaci a chtěla bych začít používat tampóny, menstruaci mám už skoro rok ale když jsem jednou chtěla použít tampon tak to trochu bolelo mám je začít používat nebo jsou lepší vložky?

  holka/12 let, 8. července

  Ahoj,
  to, jestli ti budou víc vyhovovat tampóny, nebo vložky, je velmi individuální. Každému vyhovuje něco jiného a musíš to vyzkoušet, abys zjistila, jaká možnost bude lepší právě pro tebe. Ohledně zavádění tampónů je potřeba určitý cvik, abys zjistila, v kterém úhlu a jak hluboko jej aplikovat. Správně zavedený tampón bys vůbec neměla při pohybu cítit a neměl by tě jakkoli omezovat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Jiné téma

  Při běhu se mi dělá špatně

  ahoj alíku a ostatní,

  mám takové jakoby tajemství ale není to tajemství ale když běhám tak se mi dělá dost špatně hodě se mi motá hlava atd atd........

  akorát se to bojím řict tělocvikáři a trenérovi prostě nevím jak mu to říct a když už to teda řeknu tak stejně mi nikdo nevěří a pak se diví že nedokážu stát na jednom místě tak jak jim to mám vysvětlit??

  předem děkuji za odpověď

  holka, 11 let, 7. července

  Ahoj,
  příčin tvého problému může být celá řada, od relativních banalit až po vážnější problémy. To ti ale online a na dálku nikdo nedokáže říci. Bylo by určitě potřeba, aby ses svěřila rodičům, kteří tě objednají k lékaři na vyšetření. Možná bude stačit skutečně nějaká drobnost, která tvůj problém spraví. Se mnou do třídy například chodila spolužačka, která měla podobný problém a stačilo, aby si před tělocvikem dala kostku cukru a bylo po problému. Nicméně bylo by skutečně potřeba, aby tě vyšetřil lékař a vyloučil případný zdravotní problém. Není to nic, za co by ses měla stydět, nebo se bát někomu svěřit.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Neejakuluji

  Dobrý den,
  Mám jeden dotaz , je mi to takoví blbí ale při masturbaci nedojde k ejakulaci jenom ze mě vyteče taková průhledná lepkavá " slina "
  Doufám že se to nějak zpraví časem nebo tak .

  kluk, 13 let, 7. července

  Ahoj,
  podle tvého popisu nedokáži odhadnout, jestli se jedná skutečně o ejakulaci nebo nikoli. Nicméně vzhledem k tomu, že tvé dospívání zdaleka ještě není u konce, tvé tělo se bude ještě výrazně měnit. Až bude tvé dospívání ukončeno, určitě bude všechno v pořádku.
  Měj se hezky!
  Bára

  Jiné téma

  Peníze na tábor

  Ahoj alíku nevíš kde vzít 6000 na tábor? podle rodičů je to moc peněz a nevím kde na to vzít nebo jak je přemluvit. Děkuju za odpověd

  kluk 12 let, 7. července

  Ahoj,
  mrzí mě, že nemůžeš jet na tábor, na kterém bys rád byl, ale obávám se, že rozhodnutí je skutečně pouze na tvých rodičích. Oni sami ví nejlépe, jaká je vaše finanční situace a jestli si takový výdaj můžete dovolit. Je jedno, jestli na něj skutečně nemají a byl by to pro ně příliš velký zásah do rozpočtu, nebo jestli jim jeho cena připadá přehnaná a nechtějí ji platit z principu. Rodiče jsou ti, kteří zajišťují rodinný rozpočet, a jejich rozhodnutí ohledně finančních záležitostí musíš respektovat.
  Můžeš se s nimi pokusit domluvit, jestli by sis třeba půlku z táborové ceny nemohl zaplatit sám z ušetřených peněz a nebyli ochotni ti zbytek doplatit. Možná, když uvidí, že máš snahu a jsi ochotný se sám na nákladech podílet, ještě svůj názor přehodnotí. Ale pokud budou dál trvat na tom, že je to příliš drahé, budeš muset jejich postoj respektovat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Intimní hygiena

  Ahoj doufám že nevadí že píšu. (Značně jsem omezila aktivitu v poradně abych neotravovala) Chci se zeptat na věci ohledně intimní hygieny.
  Mohu ve 13 letech používat lactacyd girl?
  Jakou bych měla mít intimní hygienu?

  holka, 13 let, 1. července

  Ahoj,
  ohledně intimní hygieny dívek existují dva názorové tábory, z nichž jeden tvrdí, že stačí důkladné omývání čistou vodou, zatímco druhý prosazuje intimní gely určené pro dívky. V každém případě je však jasné, že k intimní hygieně není vhodné používat běžné mýdlo, nebo intimní gel určený pro dospělé ženy. Co se týká lactacydu girl; jeho výrobce uvádí, že je vhodný pro dívky od tří let do první menstruace.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Růst prsů

  Ahoj Alíku a spol, chtěla bych se zeptat jestly je normální když mi bolely bradavky vím že to znamená že mi rostou prsa ale ono to přestalo a bojím se že mi už nikdy neporostou moje máma má malé prsa myslíte že já budu mít taky? Holky ve třídě se mi smějou že nemám prsa oni je mají opravdu obrovské větší než moje máme nevím co dělat je nějaký spůsob přírodní aby se mi zvětšil? Díky za odpověď a ahoj

  holka, 11 let, 4. července

  Ahoj,
  předně bych si dovolila nesouhlasit s tím, že když tě přestaly bolet bradavky, přestala ti zároveň růst prsa. Tak to rozhodně není. Je možné, že budeš mít stejně malá prsa jako tvoje maminka, ale stejně tak to vůbec není podmínkou a můžeš mít prsa mnohem větší. To se ve tvém věku nedá odhadnout a jasno budeš mít teprve tehdy, až bude tvé dospívání ukončené. Stejně tak neexistuje způsob, jak bys mohla růst prsů urychlit, nebo zvětšit jejich velikost. Jsi teprve na začátku dospívání a musíš dát svému tělu několik let čas, aby se mohlo rozvinout. Pokud bys byla i v dospělosti s velikostí svých prsů nespokojená, lze uvažovat o plastické operaci, ale teď jsou takové úvahy skutečně předčasné. Dej svému tělu zkrátka čas a uvidíš, jaká velikost prsů ti byla geneticky dána.
  Měj se hezky!
  Bára

  Holky a láska

  Ahoj, potřebuju s něčím pomoct miluju jednoho kluka. On mě předtím miloval jenom jsem ho odmítla teď jsme kamarádi ale pořád k němu něco cítím. Napsal mi že se mu prý nelíbí můj zadek ale líbí se moji bff (nic k necítí). Chtěla jsem se svěřit protože mě to zamrzelo. Ale až tak o můj zadek nejde. Nejhlavnější je jestli se mu můžu někdy líbit?

  Poraď/te co mám dělat abych se mu líbila 🙏
  Budu moc ráda za rady ❤️

  holka, 15 let, 2. července

  Ahoj,
  to, co popisuješ, se opravdu někdy stává. Člověk odmítne vztah, protože má dojem, že pro něj ten druhý nic neznamená a časem zjistí, že se unáhlil a že k němu skutečně nějaké city chová. Myslím, že klidně můžeš svému kamarádovi říci, že ji změnila názor, nebo že jsi se ve svých citech spletla a ráda bys váš vztah posunula o kousek dál než za pouhé kamarádství. Těžko říct, jak zareaguje, ale nemůže se stát nic horšího, než že ti řekne, mu vaše kamarádství vyhovuje a že o nic víc nestojí. Ale úplně stejně se může stát, že ho tvůj vstřícný krok potěší, že mu ani ty nejsi lhostejná a bude rád, že budete víc než kamarádi. Jeho reakci samozřejmě předvídat nedokážeme, ale budeme ti držet palce, aby to dopadlo podle tvých představ.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Je moje váha v pořádku?

  Ahoj,
  Mám 14 rokov, 156 cm a 43 kg. Chcela by som sa spýtať či je moja váha vzhľadom ku veku a výške optimálna. Mne sa zdá, že som chudšia ako moje rovesníčky, a tiež mám pocit že málo vážim, čo ma dosť štve :(
  Ďakujem za odpoveď :)

  holka, 14 let, 1. července

  Ahoj,
  mohu tě uklidnit, že tvá váha je vzhledem k tvému věku a výšce naprosto optimální. Každý člověk má jinou tělesnou konstituci, takže možná můžeš mít pocit, že jsi drobnější než tvé kamarádky, ale z hlediska hmotnosti je tvá váha bez problémů. Pokud nejsi spokojená se svou postavou a třeba bys chtěla mít větší množství svalů, aby sis nepřipadala tak hubená, do jisté míry je samozřejmě možné postavu vytvarovat a zformovat vhodným cvičením. Nicméně tvůj pocit, že málo vážíš, nemá opodstatnění a pokud budeš dál dodržovat zdravý jídelníček, určitě není důvod, proč by ses měla o svou váhu obávat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Mohu nosit kraťasy?

  Ahoj, před týdnem jsem si na sebe vzala kraťasy ( byly pohodlné a zakrývající, tak aby nic nevhodného nešlo vidět). Když jsem přišla domů mamka mi řekla že vypadám -ve slušném znění- jako coura a že by se nedivila kdyby mě na ulici někdo "přetáhl". Dost mi to snížilo sebevědomí a měla jsem menší mental breakdown. Takhle to chodí vždy když si na sebe vezmu kraťasy. Pokaždé zaslechnu nějakou narážku na to jak vypadám. Cítím se pak hrozně. Je to špatně ? Měla bych to nějak řešit ? Ještě jednou upozorňuji že kraťasy nejsou nijak extra krátké, sama si vždy dávám pozor aby nebyly moc odhalující.

  holka, 13 let, 1. července

  Ahoj,
  je mi moc líto, že se k tobě tvoje maminka vyjadřuje podobným způsobem, protože si myslím, že to rozhodně není v pořádku. Předně bych chtěla zdůraznit, že nikdo na světě s tebou nesmí mít žádné intimní aktivity bez tvého souhlasu. Takže ani kdybys chodila po ulicích úplně nahá, nedává to nikomu souhlas k tomu, aby tě „přetáhl.“ Tvoje tělo je jen tvoje a jak se budeš oblékat je jen a jen tvoje věc. Tvoje maminka má samozřejmě právo na svůj názor a pokud se jí tvé oblečení nelíbí, může tě upozornit na to, že si nemyslí, že je vhodné, ale určitě není v pořádku dělat to tímhle způsobem. Existují mnohem diplomatičtější a ohleduplnější způsoby. Pokud se v kraťasech cítíš dobře, jsou ti pohodlné a sama s tím nemáš problém, neexistuje důvod, proč bys je nemohla nosit. Nežijeme ve středověku, ale v jednadvacátém století a lidé skutečně dělají milionkrát odvážnější věci, než je nošení kraťasů.
  Přeji ti krásné léto!
  Bára

  Škola

  Chci být policistkou

  Ahoj, jako mnozí kteří sem píšou mám otázku. Velmi bych chtěla být policistka, ráda pomáhám druhým apod. A jak jsem skončila 6. třídu začala jsem hledat gymnázium do kterého bych mohla po 7. jít (Chtěla bych se v něm učit) a co musí vystudovat policistka. Ale zbývají mi pořád dvě otázky;
  Existuje kriminoligické gymnázium aneb gymnázium s doplňkovým předmětem kriminologie?
  Nebo kdyby náhodou může se po gymnáziu jít na střední?
  A máte případně nějaké doporučení gymnázia, nejlépe v Praze?😅

  Doufám že to bylo srozumitelný a předem děkuji :)

  holka, 12 let, 1. července

  Ahoj,
  gymnázium, o kterém píšeš, tedy zaměřené na kriminologii, nebo kriminalistiku, bohužel neexistuje, ale pokud by ses chtěla specializovat na policejní práci už od střední školy, existují nejrůznější policejní střední školy (v Praze je to například Trivis - www.trivispraha.cz). Samotná kriminologie nebo kriminalistika se potom studují až na vysokých školách, například na VŠCHT, vysoká škola Ambis (www.ambis.cz/kriminalistika-a-kriminologie-3) a řada dalších.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Masturbace

  zdravím už půl roku masturbuju vždy ze mne potom vyteče taková bílá tekutina je to normální ? jednou se mi též stalo že to ze mě jakoby vystříklo...:( jsem normální? navíc jsem asi fakt divná líbí se mi čichat svoje kalhotky nejsem narušená?, hrozně se za to stydím ,děkuju za odpověd

  holka, 12 let, 1. července

  Ahoj,
  nemusíš se obávat, protože reakce tvého těla, které popisuješ, jsou zcela normální. U každého se sexuální vyvrcholení projevuje trochu jinak a skutečně existuje celá řada žen, u nichž se projevuje právě výstřikem. Co se týká tvé záliby v kalhotkách, ani tam bych neviděla žádný výrazný problém. Různí lidé mají různé preference a každého vzrušuje něco jiného. Pokud tvá záliba neohrožuje tebe ani nikoho jiného, ani nikomu neubližuje, je všechno v pořádku.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Tvrdnutí bradavek

  Ahoj, mám dotaz ohledně mých prsou, nebo spíše bradavek.. Všimla jsem si, že se mi velmi rychle mění tvrdost a velikost bradavek. Už delší dobu vím, že se mi přes den mění, ale až dnes jsem si všimla, jak moc rychle. Šla jsem si vzít podprsenku a stála jsem u zrcadla, jednu (pravou) bradavku jsem měla větší a měkkou a levá zase normální velikost a normálně tvrdou.. Během chvilky se mi to zase různě proměnilo. Je to v pořádku?

  holka, 13 let, 30. června

  Ahoj,
  troufám si říci, že je to zcela normální. Bradavky reagují na zimu, respektive na snížení teploty, průvan, ale i vzrušení, doteky a spoustu dalších podnětů. Ztvrdnutí může skutečně přicházet během malé chvilky (ani si podnět, který je způsobil, nemusíš uvědomovat) a můžete se klidně týkat pouze jedné strany. Nemusíš se tím znepokojovat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Mám výtok každý den

  Dobrý den, omlouvám se, že se ptám znovu na otázku ohledně výtoku.
  Vím, že i po menstruaci je výtok, ale je normální ho mít pak každý den? Je to trochu otravné.
  Moc děkuji za odpověď a přeji veselé prázdniny :)

  holka, 12 let, 30. června

  Ahoj,
  bohužel nikdo na světě ti nedokáže zodpovědně stanovit diagnózu na dálku a online, takže ti mohu jen odpovědět, že nějaká forma výtoku je běžná každodenní záležitost. Otázkou je, kolik ho je a jakou podobu má. I to je ovšem individuální a časově proměnlivé. Takže například v období dospívání obvykle intenzita výtoku stoupá v souvislosti s hormonálními změnami, kterými vaše tělo prochází. Pokud je v míře, která tě obtěžuje při každodenním fungování, nebo je spojen s pálením, svěděním, či bolestí, určitě nic nezkazíš, když se objednáš na preventivní prohlídku na gynekologii, kde zjistí, zda je všechno v pořádku.
  Měj se hezky a hezké prázdniny
  Bára