Odpovědi uživatelky BáraV

Celkem zodpověděla dotazů: 981

Milování

Ahoj, chtela bych se zeptat, jestli jde nějak treba doma zjistit, zda jsem pořád ještě panna nebo ne. Jestli mam panenskou blánu protrhlou nebo ne. Bojím se že už ji mam protrhlou, ale jeste jsem s žádným klukem nespala. Bojím se, že kdybych šla na gynekologii a tam by zjistili ze mam protrhlou panenskou blánu, tak ze by z toho byl problem a ani by mi treba neveřili to ze jsem ještě s nikým nespala. Potřebuju poradit. Mam z toho celkem strach a pořád o tom přemýšlím :(

Betty, 14 let, 21. března

Ahoj,
dovolím si zrekapitulovat tvé dotazy za poslední měsíc: Na začátku března jsi psala, že jsi byla na gynekologii a že ti řekli, že máš panenskou blánu neporušenou. Za týden poté jsi psala, že jsi měla pohlavní styk a že se bojíš prozrazení skutečnosti, že už nejsi panna. A nyní píšeš, že jsi ještě s nikým nespala a bojíš se, že bys mohla mít protrženou panenskou blánu. Je mi líto, ale jistě sama uznáš, že tvé dotazy nepůsobí důvěryhodně. Prosím tě proto, aby sis ujasnila, jak se tedy věci vlastně mají a nezabírala jsi zbytečně prostor a čas odborníkům, kteří by se mohli věnovat dotazům těch, kteří to skutečně potřebují.
Měj se hezky.
Bára

Holky a láska

Ahoj Alíku,
mám dojem, že se líbím jednomu klukovi ve třídě. Jak se dá poznat, jestli mě vnímá jako kamarádku, nebo se mu líbím?? Díky.

holka, 19. března

Ahoj,
stoprocentní recept ti nedá nikdo, ale hodně můžeš vyčíst ze spolužákova chování. Chová se k tobě jinak než k ostatním spolužačkám? Zajímá se o tebe? Vyptává se například, čím se zabýváš ve volném čase, co tě zajímá, nebo jaké máš názory? Pokud odpovědi na tyto otázky zní „ano“, je pravděpodobné, že kromě toho, že k tobě cítí sympatie, také tě možná vnímá i jako víc než kamarádku.
Samozřejmě dalším, poměrně jasným, ukazatelem je například to, pokud se snaží s tebou setkat i mimo školu (třeba tě pozve do kina, cukrárny apod.) a vůbec s tebou trávit volný čas. Zkus se ale nejprve zaměřit na to, jestli o tebe projevuje větší zájem než o ostatní dívky ve svém okolí. Pokud ano, troufám si říci, že to pro tebe vypadá nadějně.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Ahoj aliku
Mám dotaz, chtěla bych se zeptat jestli nějak jde nebo existuje něco čím bych mohla něčím okouzlit jednoho kluka protože jeden kluk mi nabídl abychom byly kamarádi s výhodami ale já už ho dlouho miluju ale nevím jak to cítí on ale napadlo mě jestli je blízko k tomu že bychom spolu mohli být chtěla bych nějakou radu jestli to jde
A vážně to není pokus o vtip.

Natka, 13 let, 18. března

Ahoj,
bohužel vůbec netuším, co si mám představit pod pojmem „kamarádství s výhodami.“ Tudíž nevím, co ti onen kluk navrhl. Znamená to, že budete velmi dobří kamarádi? Nebo spíš přátelé? Nebo ještě něco víc než přátelé? V první řadě by asi bylo dobré promluvit si s ním o tom, co přesně tím myslel a co to pro tebe znamená. Můžeš mu samozřejmě neznačit, nebo přímo říci, že ho vnímáš jako víc než běžného kamaráda. Jak s touto informací naloží ale pochopitelně záleží jen na něm.
Měj se hezky!
Bára

Jiné téma

Halo chtěl bych se zeptat za rok mi bude 15 a chtěl bych se živit posilováním a tK bych chtěl získat sponzoring je to v 15 letech možné?
Předem děkuji za odpověď

kluk, 14 let, 18. března

Ahoj,
zcela jistě existují i sportovci ve tvé věkové kategorii, kteří mají sponzory. Pokud je mi známo, jsou obvykle angažovaní ve sportovních klubech či týmech, které za ně tyto náležitosti vyřizují. Spíš než o sponzorské finanční dary se jedná například o sportovní vybavení, které sponzoři darují nebo zaplatí. K tomu, abys získal sponzoring v rámci nějakého klubu nebo týmu je však samozřejmě potřeba, abys vykazoval výrazně nadprůměrně výsledky a dělal sport v rámci své věkové kategorie na profesionální úrovni. Proto ti spíše doporučuji poradit se se svým trenérem, jak to v rámci tvého sportu chodí.
Měj se hezky!
Bára

Menstruace a výtok

Jak poznat že dostanu v brzké době první menstruaci?

holka, 12 let, 17. března

Ahoj,
bohužel nikdo na světě ti nedokáže říci přesně, kdy začneš menstruovat. Na blížící se menstruaci obvykle upozorňují četnější a intenzivnější výtoky. Ale na druhou stranu ty patří k celému období dospívání a nelze říci například, že když budeš mít intenzivnější výtok po dobu půl roku, začneš poté menstruovat. Dospívání je velmi individuální proces, který se nedá nijak uspíšit, ani zpomalit. Tvé tělo nejlépe samo ví, kdy je na menstruaci připravené. Musíš mu dát čas a být trpělivá.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Ahoj nevím co mám dělat ve třídě cítím k jednomu klukovi něco víc než k ostatním ale, on ke mně očividně ne co mám dělat?

holka, 12 let, 17. března

Ahoj,
bohužel tě asi nepotěším, ale neexistuje způsob, jak někoho přesvědčit nebo donutit, aby se do tebe zamiloval, pokud to tak sám necítí. Chápu, že je ti to nepříjemné a ráda bys, aby tvé city byly opětované, ale obávám se, že nemůžeš udělat nic jiného, než mu nabídnout své přátelství. Jestliže se s sebou bude chtít přátelit a ty v něm získáš dobrého kamaráda, vůbec to není málo. A je klidně možné, že časem, až tě víc pozná, se v něm probudí i něžnější city.
Přeji ti hodně štěstí!
Bára

Kamarádi

Ahoj.
Mám problém s tím že se nedokážu bavit téměř s nikým mého věku. Připadají mi jako idioti neumí si udělat vlastní názor a jednou se něco řekne tak je to tak furt baví se jen o blbostech, i když jsem se bavil s jedním patnáctiletým klukem ale ten začal nadávat do rodiny atd tak jsem ho poslal pryč

kluk, 13 let, 17. března

Ahoj,
je mi líto, že si se svými vrstevníky nerozumíš. Myslím, že to je poměrně častý problém v průběhu dospívání. Dokud jste byly malé děti, vaše zájmy i úroveň vyspělosti byly na zhruba stejné úrovni s většinou vrstevníků. Ale průběh dospívání je u každého individuální a stejně tak i jeho rychlost. To znamená, že zatímco někdo už je mentálně mnohem vyspělejší a blíží se myšlením spíše k dospělému člověku, jiný zatím může být spíše dětský. Řekla bych, že právě to může být důvodem, proč máš pocit, že ostatní kamarádi se baví jen o hloupostech a nemůžeš s nimi najít společné téma. To neznamená, že byste časem zase nemohli najít společnou řeč. Pokud ti ale zatím jejich společnost nevyhovuje, zkus se poohlédnout po nových kamarádech. Větší pravděpodobnost, že potkáš někoho, s kým si budeš rozumět, je určitě ve skupinách lidí, s nimiž tě pojí společné zájmy (například navštěvujete stejný kroužek, děláte stejný sport apod.). Možná si budeš rozumět víc se staršími, ale samozřejmě určitě existují i podobně naladění lidé ve tvém věku. Buď otevřený a snaž se ke každému přistupovat bez předsudků. Jsem si jistá, že objevíš kamarády, s nimiž ti bude dobře.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - kluci

Ahoj. Chci se zeptat je mi 15 let a chtěl bych si na ruku dát tetování.. Může se mi něco stim tetováním stát? Tím že rostu prostě a tak protože bych ho vážně chtěl děkuji

kluk, 15 let, 15. března

Ahoj,
předně bych tě chtěla upozornit, že naprostá většina tetovacích salónů vyžaduje u nezletilých souhlas rodičů. A má to své opodstatnění. Tetování v dospívání sice není nijak zdravotně závadné, ale uvědom si, že se ti bude měnit vkus (pro ilustraci si například vzpomeň, jakou hudbu jsi poslouchal a jaké filmy se ti líbily před pěti lety - velmi pravděpodobně už jsi teď úplně někde jinde a tvůj vkus dozrál k jiným věcem, a je to tak v pořádku a zcela normální). Motiv, který se ti líbí teď, ti může za pár let připadat beznadějně trapný, ale už s tím nebudeš moci nic udělat. Tetování je v podstatě doživotní záležitost (jeho odstranění je složité a zdaleka ne vždy se povede) a kromě měnícího se vkusu můžeš také v dospělosti zjistit, že ti vadí v práci a celkově tě obtěžuje.
Zkus si o svém rozhodnutí ještě promluvit s rodiči a dopřej sluchu jejich argumentům. V každém případě bych se přimlouvala, abys ještě nějaký čas počkal a odložil vybraný motiv stranou. Až se na něj podíváš třeba v osmnácti a bude se ti stále ještě líbit, je mnohem pravděpodobnější, že z něj za pár let nebudeš nešťastný. V tomto případě skutečně nemá smysl cokoli uspěchat.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - kluci

Ahoj ,mám takových pět problémů : 1. Já měřím 158cm a je mi 13 za tři měsíce 14 a vůbec nerostu je to normální ?
2. Vůbec mi neroste ochlupení podpaží ,ochlupení penisu mám ,ale podpaží ani jeden chlup . Je to normální ?
3. Mám penis o délce 5cm v klidu a 11cm při erekci . Co s tím ? Je to normální?
4. S mým hlasem se nic neděje každý z mě třídy má hluboký hlas a já jediný vysoký . Je to v pohodě ?
5. Když masturbuju tak vždycky že mě jen vyteče sperma ,ale nevistříkne . Neměl bych už stříkat ?

kluk, 13 let, 13. března

Ahoj,
z tvých dotazů je patrné, že máš o svém těle četné pochybnosti. Pokusím se ti na ně odpovědět postupně:

 1. Průměrná výška třináctiletých chlapců je 160 cm, takže bych řekla, že se svou výškou nemusíš znepokojovat. Samozřejmě zásadní je průběžný výškový přírůstek, který se sleduje na preventivních pediatrických prohlídkách. Předpokládám, že pokud by se tvému lékaři cokoli nezdálo, upozornil by tě na to a zahájil by patřičné kroky.
 2. Ano, je to naprosto normální. Růst ochlupení je velmi individuální záležitost.
 3. Jakákoli délka penisu je zcela normální. Stejně jako neexistuje ideální barva očí, nebo délka vlasů, neexistuje ani ideální délka penisu. Nemusíš se ničeho obávat.
 4. I záležitost s tvým hlasem je naprosto v pořádku. Průběh dospívání je velmi individuální. Někdo začne mutovat dříve, jiný později. A stejně tak je možné, že zkrátka budeš mít geneticky daný vyšší hlas.
 5. Jsi teprve na začátku dospívání. Tvé tělo a jeho reakce se budou v následujících měsících a letech ještě výrazně měnit. Dej mu čas a nesnaž se nic uspěchat. Tvé tělo samo nejlépe víc, kdy je připravené a určitě tě samo bez problémů dospíváním provede.
Měj se hezky!
Bára
Moje tělo - kluci

Ahoj mám na vás pár otázek.

 1. je normální že chodím na záchody ve škole masturbovat?
 2. proč mi semeno jenom vyteče ale nevystříkne?
 3. můj penis v klidu je 7 cm a v erekcí jenom 9 cm jde penis nějak zvětšit a prodloužit? Co když se mi nikdy nezvětší?

Předem vám děkuji, ahoj.
kluk, 14 let, 13. března

Ahoj,
pokusím se ti odpovědět na tvé otázky postupně:

 1. To mi nepřipadá vhodné. Sebeuspokojování je velmi intimní aktivita, kterou bys měl provádět v soukromí a rozhodně nikoli ve škole.
 2. Jsi teprve na začátku dospívání, tvé tělo i jeho reakce se ještě budou výrazně měnit.
 3. Platí to samé jako u předchozí otázky. Tvé tělo se bude v následujících měsících a letech ještě výrazně měnit. Navíc neexistuje nic jako ideální délka penisu. Je to podobné, jako kdybys hledal ideální délku vlasů. Jakékoli rozměry penisu jsou v pořádku a není důvod se s nimi znepokojovat.
Měj se hezky!
Bára
Jiné téma

Ahoj, uz jednou jste mi radily ohledne toho jak jsem smutna z toho ze vsichni koho mam rada (bowie, mercury, lennon..) jsou mrtvy... Ale truchleni dokola... Je na nic za 2 dny je to zpět a štve mě že jen nasadim sluchatka a hned se rozbrecim... Ve skole se odreaguju ale doma probrecim pul noci.. Je to nejaky přecitlivěne obdobi v pubertě nebo prostě do 30 budu chodit po ulicu se slzama v očích... Co mam delat abycb nebyla furt smutna... Hrozne precitlivela..

holka, 15 let, 13. března

Ahoj,
je mi líto, že máš z hlediska citů právě teď tak složité období. Myslím, že tvé rozjitřené emoce mají přímou souvislost s tím, že se nacházíš uprostřed dospívání. Puberta je velmi složité období, které každý člověk prožívá jinak. Většinou se ale k hormonálním změnám, které jsou s ním spojené, váží i velké změny nálad, přecitlivělost, pocity smutku i jisté ztracenosti a bezradnosti. Naprosto rozumím tomu, že tě tvá přecitlivělost štve, obtěžuje tě a ztěžuje ti život. Bohužel si ale také nejsem jistá, do jaké míry to můžeš sama ovlivnit. Na spoustu dospívajících lidí má velmi blahodárný účinek sport a fyzická námaha, při které se odreagují a uvolní emoční napětí. Určitě by stálo za to vyzkoušet to a začít třeba pravidelně běhat, abys svou energii nasměrovala někam jinam než do svého nitra. Samozřejmě se nejedná o stoprocentně zaručený recept, ale za zkoušku to určitě stojí. Každopádně jsem si jistá, že se s takovými pocity nebudeš potýkat až do třiceti. Postupem času, spolu s tím, jak se tvé hormony začnou „usazovat“, se to začne lepšit.
Přeji ti hodně štěstí!
Bára

Holky a láska

Ahoj s 3 kluky máme úžasnou partu děláme spolu blbosti a chodíme spolu na oběd atd jenže je špatný že mě ti tři kluci milujou a jen jednoho z nich jenže když s tím jedním budu chodit tak se bojím že se naše skvělá parta rozpadne ( omlouvám se za všechny pravopisné chyby)

holka, 12 let, 13. března

Ahoj,
řekla bych, že v tomto případě záleží na tom, zda bys i ty stála o to zintenzivnit s někým z nich své kontakty a třeba se s ním vídat i mimo školu. Pokud k někomu z nich cítíš sympatie, není důvod, proč byste spolu neměli trávit čas. I když je možné, že si na to ostatní členové party budou muset chvíli zvykat, jestliže jste skuteční přátelé, tahle skutečnost by vaše kamarádství neměla ohrozit.
Měj se hezky!
Bára

Menstruace a výtok

Když jsem přišla ze školy a podívala jsem se na svoje kalhotky byly tam hnědě zaschlé skvrny. Už cca 1 rok dozadu mám mám výtok a teď je silnější. Je to menstruace? A jak to mám říct mamce?

Arka_126, 11 let, 12. března

Ahoj,
krvavé skvrny na kalhotkách skutečně mohou značit nastupující menstruaci. Pokud se skutečně jedná o menstruaci, v následujících dnech krvácení zesílí a zcela jistě ho poznáš. A určitě se nemusíš bát, ani stydět o tom říci své mamince. Je to úplně normální a přirozená věc, kterou ve svém životě řeší každá žena. Pokud začneš skutečně krvácet, jednoduše své mamince řekni, že už menstruuješ a popros ji, zda by nezačala kupovat intimní hygienické potřeby i pro tebe. Maminka ti také určitě poradí i tak praktickými věcmi, jako je například hygiena při menstruaci. Znovu opakuji, že se nemusíš ničeho obávat ani stydět, ujišťuji tě, že na menstruaci není nic trapného a jde o zcela přirozenou věc.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - kluci

Mám takový velký problém můj penis je velký asi 22cm zajímalo by mě jestli je to normální nebo je to nadprůměr

kluk, 13 let, 12. března

Ahoj,
neexistuje nic jako správná délka penisu. Je to podobné, jako kdyby ses ptal na to, jaká je správná barva očí. Délka penisu je velmi individuální a navíc se jeho velikost v průběhu dospívání ještě výrazně mění. Vzhledem k tomu, že jsi uprostřed dospívání, rozměry a vzhled tvých pohlavních orgánů se ještě bude měnit. Nemusíš se proto ničeho obávat.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Ahoj aliku, nikdy jsem nevěděla že bych jestě někdy vstoupila do téhle poradny v mém věku ale dostala jsem se do velice bizardní situace a nevím co s tím. Příběh začíná tím že jsem s mojí nejlepší kamarádkou měla přespávačku a ona mi pověděla o jednom klukovi kterého si všimla na chadbách ve škole a chtěla by ho lépe poznat. Snažily jsme se najít jeho učet přes sociální sítě ale nic jsme nenašly tak mě napadlo aby napsala jednoumu klukovi (říkejme mu- Vilík),kterej se mi hodně líbil a pořád líbí o kontakt toho kluka po kterem jsme patraly, protože jsem věděla že oni dva se baví. Háček je v tom že jsem nikdy nikomu něřekla že se mi Vilík líbil. Tak mu moje kamarádka napsala a jakmile jí odepsal a tak tak jsem začala bejt zvedavá o jehom životě a řekla jsem kamarádce at si s ním píše. Tak jsme mu psaly celou noc a ted toho strašně lituji a jsem si vědoma že je to moje chyba. Tu noc jim konverzace drhly, ale ted se jim to rozjelo, už mají nachystaný rande. Mojí kamarádce se zatím nějak nelíbí ale ona jemu už nejspíš jo. Píše jí první a tak. A ted k tomu proč to tady vyprávím. Zkrátkaa jednouduše nevím co dělat dál. Mam se s ním začít přes s mojí kamarádku bavit a "přebrat jí ho" a nebo prostě se nějak snažit za ně bejt stastná a přestat na něj myslet. Pravda je ale že se usměju byt jak na něj pomyslím a snažím se ho co nejvíc zahlídnout v chodbách. Chtěla jsem to svej kamarádce už několikrát říct že v situaci v keterej my 3 jsme sem ani nechtěla aby jsme byli ale kdykoliv jsem to měla na jazyku to vyprsnout tak ona mi zrovna řekla nějakou zprávu o něm z který byla nadšená a tak a já pak ztratila odvahu. Netuším co mám dělat, jsem v nesnázích a potřebuju si o tom s někým promluvit a dostat nějaký rady. (začít si s ním psát už není možnost)

holka, 15 let, 12. března

Ahoj,
to, co popisuješ, je velmi zamotaná a složitá situace. Úplně rozumím tomu, že jsi z toho nešťastná a nevíš, co máš dělat. Je mi líto, že se celá záležitost kolem tvé lásky tak zamotala. Bohužel si myslím, že v současné době nemáš moc možností, co s tím můžeš dělat. Nedomnívám se, že je dobrý nápad začít se s ním přes kamarádku bavit a pak se jí ho pokusit přebrat. Tímto chováním by sis nejvíc ze všeho koledovala o to, abys ztratila oba dva. Myslím si, že tím nejlepším, co můžeš udělat, je jednat s kamarádkou na rovinu. Přiznat se jí, že se ti onen kluk líbí, ale zároveň zdůraznit, že naprosto respektuješ to, že se dali dohromady, že jí to přeješ a že ti moc záleží na vašem kamarádství. Možná se nakonec okolnosti vyvinou tak, že spolu nebudou chodit a třeba budeš mít znova šanci ty. I v takovém případě se mi však jeví lepší, když bude kamarádka vědět, jak to s tvými city je a nebude mít pocit, že ses ji snažila obejít a jednáš za jejími zády.
Přeji ti hodně štěstí!
Bára

Kluci a láska

Dobrý den, víte já teda nevím jestli se to tak dá říct měl holku fakt úžasnou a no prostě nejlepší člověk; já jsem teď v 8. třídě ona je v 7. a máme společný florbal jako volitelný předmět ve škole a já jsem vlastně zjistil že jsem se jí říkejme ji Nikča začal líbit asi v listopadu a ona mě vlastně taky ale tak nějak jsme si to neřekli až teď poslední asi 2 měsíce si píšeme a já už to vím i ona ale teď po těch asi 2 mesicech mi psala že se jí někdo z minulosti líbí, ale když jsem se jí ptal zda bych u ní měl třeba do budoucna šanci a ona napsala že ano já se teda o to snažím ji získat zpět, ale celkově už je naše psaní o dost méně živé tak jako na začátku. A můj dotaz teda zní jestli byste mi nemohli dát nějakou radu jak ji prostě získat zpět. Když jsem ji psal dříve že se mi líbí a že bych s ní chtěl být tak pořád říkala jak je to milé a hezké ale vlastně nikdy neřekla nebo prostě nenapsala že ano že by taky chtěla takže bych se vás chtěl zeptat jestli byste mi nemohli nějak pomoci jak si s ní nebo třeba o čem s ní psát abych se jí začal zase líbit ale měla tak moc ráda jako já ji?

Děkuji Honza

kluk, 14 let, 10. března

Ahoj,
je mi moc líto, že prožíváš se svou první láskou takové trápení a dokáži si představit, jak špatně se musíš právě cítit. Bohužel neexistuje na světě žádný způsob, jak donutit jiného člověka, aby k někomu cítil sympatie, nebo se do něj dokonce zamiloval. Naprosto rozumím tomu, že bys moc chtěl, aby k tobě ona dívka cítila to samé jako ty k ní. Ale myslím si, že nemůžeš udělat nic víc, než jí dávat najevo svůj zájem. Zajímej se o to, co má ráda, ptej se jí, klidně můžeš čas od času zopakovat, co k ní cítíš, nebo vymyslet společné aktivity, kterým byste se mohli věnovat (například jí pozvat na sport, vymyslet nějaké společné zážitky apod.).
Pak už záleží jen na ní, jak se k tomu sama postaví. Možná potřebuje jen čas, aby si v sobě vyřešila vztah k tomu druhému. Možná si ještě není jistá svými city k tobě, ale postupem času se to zvrátí ve tvůj prospěch. A samozřejmě je tu i varianta, že k tobě zkrátka nikdy nebude cítit to samé jako ty. Pokud by to tak dopadlo, budeš se s tím bohužel muset smířit. Věřím však, že to dopadne dobře.
Držím ti palce!
Bára

Moje tělo - holky

Hezký den. Mám oční vadu krátkozrakost a pořád vidím hůř a hůř. Táta říkal že mě pošle na nějakou operaci. Já bych se chtěla zeptat jestli nevíte zda se to vyplatí, na jednom oku mám dvě dioptrie a na druhém 1 a tři čtvrtě dioptrie. A jestli je operace v mém věku vhodná. Předem děkuji za odpověď.

holka, 12 let, 9. března

Ahoj,
velmi ráda bych ti odpověděla a moc bych ti chtěla pomoct, ale bohužel jednak nejsem oční lékařkou (a mezi mými kolegy v poradně se žádný oční lékař nenachází) a jednak nikdo nedokáže určit diagnózu na dálku a online. Proto bych ti určitě doporučila objednat se k odborníkovi, který s tebou a tvými rodiči probere, jakým typem vady trpíš a jaké navrhuje v tvém případě řešení. Případně, jestli ještě navrhuje počkat. Velmi všeobecně se dá říci, že s operacemi se obvykle čeká do doby, než se oči přestanou vyvíjet a růst, ale jak jsem řekla, záleží na typu tvé vady a na tvé konkrétní situaci. Odborník vám určitě poradí a pomůže vám rozhodnout se.
Přeji ti hodně štěstí!
Bára

Moje tělo - holky

Ahoj ráda bych se zeptala, když praskne panenská blána jestli "něco" vyteče?

holka, 15 let, 9. března

Ahoj,
u většiny dívek při protržení panenské blány dojde k drobnému krvácení. Nicméně neplatí to úplně stoprocentně. V některých případech se první pohlavní styk obejde bez krvácení (ať už z důvodu chybějící panenské blány, nebo kvůli tomu, že je velmi pružná a při prvním pohlavním styku nedojde k jejímu protržení).
Je to tedy velmi individuální, stejně jako podoba panenské blány.
Měj se hezky!
Bára

Poděkování poradně

Ahojky!
Chtěla bych popřát k MDŽ slečnám, které mi zde moc pomohly. Jedno velké díky: Modrá Linka, Mari1 a BaraV! Díky za pomoc! Vaše pomoc mě posunula dál... :-)

Ahoj,
dovolím si poděkovat i za své kolegyně. Moc si vážíme tvé zprávy a těší nás, že jsem ti pomohly. Je to pro nás potvrzením toho, že má naše práce smysl.
Ještě jednou ti děkujeme!
Bára

Moje tělo - holky

Ahooj,
mám takový problém. Každý čtvrtek mě bolí hlava.
Nechápu, čím to je. Jinak je mi úplně vpohodě ale ve čtvrtek ne.
Ale jenom ve škole, doma ne. Napíšu rozvrh hodin-čtvrtek
Tělocvik, zeměpis, čeština, matematika, informatika a konverzace anglického jazyka.

holka, 12 let, 7. března

Ahoj,
na dálku a online lze jen velmi těžko stanovovat diagnózu, ale pokud se tvá bolest hlavy objevuje skutečně jen ve čtvrtek, je skutečně dost možné, že souvisí s něčím, co se děje pravidelně v tento den. Možná je tvá bolest psychického původu a v tom případě by bylo potřeba, abys odhalila její zdroj. Zkus se soustředit na to, co v tobě ten den vyvolává stres. Možná je to nějaký předmět, nějaký vyučující, nebo někdo, s kým se ten den stýkáš, nebo něco, co děláš. V první řadě proto zapátrej v paměti, co se právě ve čtvrtek děje. Jakmile odhalíš příčinu, budeš s ní moci lépe pracovat a ovlivnit ji.
Vnímej také, kdy se tvá bolest hlavy objeví. Není to třeba po tělocviku? Nepodceňuješ pitný režim a neumocní tělocvik tvou dehydrataci? Věřím, že se ti podaří odhalit příčinu a tím i lépe zvládnout své potíže.
Měj se hezky!
Bára