Odpovědi uživatelky BáraV

Celkem zodpověděla dotazů: 1268

Menstruace a výtok

Ahoj všichni, můj dotaz je ohledně výtoku.
Neptám se jestli přijde menstruace
Brzo, ale má otázka zní, mám výtok od září
Cca od začátku školního roku. Může být
výtok i ze stresu? (Jako že školy) Samozřejmě
Nezapacha atd... Moc děkuji za odpověď.

holka, 12 let, 15. ledna

Ahoj,
to je poměrně zapeklitá otázka. Nikdy jsem neslyšela o tom, že by výtok jako takový mohl být způsoben stresem. Na druhou stranu některé výtoky mohou být spojeny s kvasinkovou infekcí a kvasinková infekce zase může být spojena se sníženou imunitou, na níž se může podepsat i stres. Takže v některých případech lze odpovědět: ano, může to mít souvislost. Nicméně výtok spojený s kvasinkovou infekcí obvykle svědí, pálí a zapáchá, takže pokud nic z toho neřešíš, velmi pravděpodobně se jedná o zcela normální výtok spojený s dospíváním. Ale znovu musím upozornit, že na dálku a online nestanovuje diagnózu ani gynekolog, což nikdo z nás v poradně není.
Měj se hezky!
Bára

Škola

Ahoj co mám dělat když mi nejde předmět čj jinak mi vychází samí 1?

holka, 11 let, 14. ledna

Ahoj,
čeština je předmět jako každý jiný a dá se naučit stejně jako ostatní předměty. To znamená procvičováním (na internetu jsou tisíce různých cvičení dostupných zdarma), ale i tím, že budeš například hodně číst a pravopis se ti dostane „do očí.“ Když budeš chtít a budeš odhodlaná s tím něco udělat, určitě to zvládneš.
A když už jsme u toho; spisovně se píše „samé jedničky“ a pokud chceš napsat nespisovně „samý jedničky“, píše se tvrdé y, protože jedničky jsou rodu ženského.
Měj se hezky!
Bára

Povolání

Ahoj, už delší dobu sním o kariéře (nebo alespoň koníčku) herečky či modelky. Bohužel jsem ale malá (160cm) a mám krátké vlasy, takže se špatně propracuju v obou zmíněných oborech.
Jak se mám prosadit?
Děkuju.

holka, 17 let, 13. ledna

Ahoj,
je hezké, že máš před sebou nějaký cíl, kterého chceš dosáhnout. Co se týká případné kariéry modelky; krátké vlasy určitě nejsou na závadu, protože krátkovlasých modelek je spousta. Nedostatečná výška může být skutečně problémem na přehlídkových molech, ale stále zbývá možnost být fotomodelkou, u nichž není výška zásadní. Mnohem podstatnější je celkový vzhled.
Délka vlasů, ani výška nejsou už vůbec důležité u hereček. Existuje spousta krátkovlasých i malých hereček. V tomto oboru je nejdůležitější talent, který můžeš prokázat při přijímacích zkouškách na některou z uměleckých škol.
Měj se hezky!
Bára

Kluci a láska

Ahoj Alíku, jsem tu zase, jsem ten co psal o té holce že je vyšší a starší jsou u toho 2 články v 1 . Tak jsem té holce dal čokoládu a napsal jsem jí tak jestli mě miluje a ona napsala že se jí líbí někdo jiný... já s tím nic neudělám, ALE nějak se se mnou začíná více bavit a více mi píše tak každý večer doufám že to dopadne dobře, když ne tak nevadí, mám celý život před sebou, třeba poznám jinou lepší holku. To je jenom abych to doplnil jak to teda nakonec je.

kluk, 13 let, 13. ledna

Ahoj,
děkujeme ti za zprávu a jsem moc ráda, že jsi nad celou situací získal nadhled. Je vidět, že jsi si to v hlavě srovnal a přistupuješ k tomu rozumně. Je samozřejmě možné, že se váš vztah časem vyvine v něco většího, anebo zůstanete kamarády a přesně jak píšeš - časem si najdeš jinou a lepší holku. Držíme ti moc palce!
Bára

Moje tělo - holky

Ahoj Aliku a poradno mám dost trapný dotaz ale, je v pohodě že před masturbaci si olizuju ruce břicho? Díky za odpověď.

kluk, 13 let, 12. ledna

Ahoj,
musím s tebou souhlasit, že jedná skutečně o poměrně trapný dotaz, protože člověka, který by si sám dokázal olíznout vlastní břicho, neznám. Pokud to skutečně umíš, možná bys mohl zvážit, jestli by nestálo za to ucházet se o cirkusové angažmá, coby hadí muž. Co se týká olizování rukou před masturbací, doporučuji si je předem umýt mýdlem, protože olizování špinavých rukou je z hlediska přenosu infekčních chorob poměrně problematický. Při zachování základní hygieny si je olizuj, jak je libo.
Měj se hezky!
Bára

Menstruace a výtok

Ahoj! Mám dotaz ohledně menstruace.
Je mi 12 a cca rok už mám výtok (v poslední době je ho hodně, je nahnedlý a jakoby hrudkovitý, trochu zapáchá, ale ne nějak hnilobně nebo tak), chlupy mi rostou i mezi nohama i v podpaží, prsa mi taky rostou a mám je citlivá, objevuje se mj akné a teď v tomhle týdnu se mi na spodním prádle objevila červená skvrna s kousky srazene krve. Chtěla bych se zeptat, myslíte, že to brzo dostanu? Předem děkuju

holka, 12 let, 11. ledna

Ahoj,
ačkoli nástup menstruace je velmi individuální a většinou nelze s jistotou určit, kdy k němu dojde, dovoluji si odhadnout, že v tvém případě je to skutečně „na spadnutí.“ Příznaky, které popisuješ, napovídají, že je tvé tělo uprostřed dospívání a velmi pravděpodobně se připravuje na zahájení menstruace.
Měj se hezky!
Bára

Menstruace a výtok

Ahoj!!!
Mé kamarádce zakázali být na Alíkovy. Snad nevadí že se zeptám za ní...
Je normální že jí berou křeče a kručí jí v břiše???
Chce aby se to bylo zařazeno do menstruace a výtoků.
Děkujeme za odpověď.

holka, 11 let, 7. ledna

Ahoj,
je mi líto, ale kamarádčin dotaz je úplně špatně položený a nelze na něj pro to odpovědět. O jaké křeče se jedná? Čeho se týkají? Kdy se objevují? Pokud jí berou křeče do břicha poté, co například spořádá kilo čočky a zapije to litrem mléka, je to úplně normální. Jestliže trpí například křečemi v podbřišku dlouhodobě a bez zjevné příčiny, v pořádku to není. Kručení v břiše se, předpokládám, objevuje, když má hlad a stejně tak předpokládám, že si snad nemůže myslet, že by to byl projev choroby.
Měj se hezky!
Bára

Sport

Ahoj chci se zeptat ohledně batmintonu doufám že to píšu správně. Strašně mě ten sport baví a rodina a sourozenci nemají čas si to semnou zahrát a venku je neustále špatné počasí.
Nevíte o nějakém tomto kroužku nebo trénincích v Plzeňském kraji prosím napište.
Fakt mě to baví a chci nikam chodit tak napište prosím.

holka, 13 let, 6. ledna

Ahoj,
je skvělé, že jsi našla sport, který tě baví a chceš se mu věnovat. Najít badmintonový (takhle se to píše správně) kroužek není nic složitého. Zkrátka zadáš do vyhledávače heslo „kroužek badminton Plzeň“, případně „oddíl badminton Plzeň“ a ukáže se ti nabídka všeho, co je k dispozici.
Měj se hezky!
Bára

Menstruace a výtok

Ahoj, včera jsem měla mít menstruaci. A nebo spíš podle mého kalendáře. Bojím se že je něco špatně, protože jí stále nemám. A už nosím vložky že bych jí dostala. Už to má být podruhé co jí mám. Je něco špatně?
PS. Dneska mám narozeniny, ale to vás nejspíš nezajímá.

holka, 11 let, 6. ledna

Ahoj,
obávám se, že to co píšeš, úplně nekoresponduje s tvými předchozími dotazy. 30. listopadu jsi psala, že jsi menstruovat ještě nezačala, ale máš tušení, že brzy začneš a 6. ledna už máš mít druhou menstruaci? Je mi líto, ale tyto údaje časově nesedí, takže by bylo dobré, aby ses rozmyslela, jak to vlastně je.
A mimochodem; i kdyby byla pravda, co píšeš, jednodenní zpoždění menstruace vůbec nic neznamená. Navíc menstruační cyklus je zpočátku velmi nepravidelný a obvykle potřebuje nějaký čas, aby se usadil. Nicméně, jak jsem napsala, tvé dotazy spolu nekorespondují a nevzbuzují úplně důvěru.
Bára

Menstruace a výtok

Jaký je rozdíl mezi intimkou a slipovou vložkou?

holka, 10 let, 6. ledna

Ahoj,
to je opravdu záludná otázka a ačkoli jsem hledáním odpovědi strávila spoustu času, obávám se, že na ni neexistuje jednoznačná odpověď. Výrobci vesměs uvádí u intimních vložek i slipových, že jsou určeny pro velmi slabé krvácení, respektive spíše špinění na začátku a na konci menstruace, a že jsou ideální pro ženy, které trpí silnými výtoky. Z toho by se dalo soudit, že intimky a slipové vložky jsou jedno a to samé. Na druhou stranu se skutečně prodávají zvlášť intimky i slipové vložky. Ale osobně mám pocit, že jde spíš o specifické označení konkrétního výrobce, kdy jeden označuje svůj produkt jako intimky a druhý jako slipové vložky - ačkoli se jedná víceméně o stejný, nebo velmi podobný, produkt se stejným využitím.
Měj se hezky!
Bára

Kouření

Ahoj všichni!
Tohle je otázka ohledně výtoků a menstruace. Výtoky mám už 22 měsíců... není to nějaký problém nebo je to v pořádku? Předem děkuji za odpověď... ¦?

holka, 11 let, 5. ledna

Ahoj,
zvýšená četnost a intenzita výtoků k období dospívání patří a je způsobena hormonálními změnami, které se k tomuto období vážou. Obecně se uvádí, že pokud nejsou výtoky spojené s pálením, svěděním, zápachem, nebo bolestmi v podbřišku, není potřeba se znepokojovat.
Měj se hezky!
Bára

Jiné téma

Ahojky! Mám problém s tim že nemám do ničeho motivaci . Vůbec nevím co s tím. Předem děkuji za radu

Holk, 5. ledna

Ahoj,
chápu, že stav, kdy se ti do ničeho nechce, je nepříjemný a otravný, ale bohužel jen na základě toho, že napíšeš, že se ti do ničeho nechce, lze jen velmi těžko radit. Existuje totiž nepřeberné množství faktorů, kterými tvá nechuť může být způsobena. Může to být naprosto přirozený jev, protože v životě každého člověka se střídají období, kdy je plný aktivity a kdy je naopak mnohem pasivnější. Ale samozřejmě stejně tak to může být způsobeno nějakými vnějšími jevy a v extrémním případě třeba i psychickým onemocněním, například depresí. K tomu, aby to například psycholog dokázal posoudit, by však potřeboval mnohem větší údajů.
Pro začátek určitě nic nezkazíš tím, když se soustředíš na zdravý životní styl (vyvážený jídelníček, dostatek pohybu a dostatek spánku), protože často může být nedostatek energie způsoben nastřádanou fyzickou únavou, či dlouhodobým stresem. Pokud by tvá apatie, únava a nedostatek energie dál přetrvávaly, z dlouhodobého hlediska bude možná potřeba návštěva odborníka.
Přeji ti hodně štěstí!
Bára

Menstruace a výtok

Ahoj poradno. Už mám ms, ne pravidelně, ale mám. A kromě té krve mám na vložce takové jakoby kousíčky. Nic mě nijak moc nebolí, jen takové ty obyčejné bolesti. Jediné, co jsem se dočetla je, že může jít o potrat (což samozřejmě není možné, když jsem ještě panna) Nevíš, o co by mohlo jít? Radši se zeptám první tady, než budu plašit. ^_^

holka, 12 let, 4. ledna

Ahoj,
ačkoli na dálku a online je prakticky nemožné stanovit diagnózu, v tomto případě si troufám říci, že můžeš být naprosto bez starosti. To, co popisuješ, je zcela běžný jev. Většinou se jedná o sraženou krev a zkušenost s tím mají prakticky všechny ženy. Pokud nemáš žádné bolesti a problémy, nemusíš se obávat.
Měj se hezky!
Bára

Menstruace a výtok

Ahoj
Asi před měsícem mě bolelo břicho a pak to přestalo. Ale teď se to vrátilo a já se bojím že dostanu menstruaci protože mám i takoví pocit a máma mi stále říká že to bude ono. Protože před tím mi prohmatávala břicho jestli to není ňáký zánět nebo něco takového protože ona ho měla ale já ne. Předem děkuji za odpověď.

holka, 11 let, 3. ledna

Ahoj,
na základě toho, že tě pobolívá břicho, skutečně nelze říci, jestli dostaneš menstruaci, nebo ne. Je to samozřejmě možné a stejně tak je možné, že jsou způsobené něčím úplně jiným. Pokud by bolesti břicha neustávaly, byly dlouhodobé, nebo se dokonce zintenzivňovaly, bylo by asi lepší navštívit lékaře, který tě vyšetří a zjistí příčinu.
Měj se hezky!
Bára

Kamarádi

Ahoj.
Poslední dobou su s nikým nerozumím. Kamarádi se se mnou už nebaví a s některými už nejsem v kontaktu. Už nemám nikoho a cítím se dost sama. Už nevím co mám dělat. Mám pocit, že už nejsem ani sama sebou.

holka 14 let, 3. ledna

Ahoj,
je mi líto, že prožíváš takové nepříjemné období a je jasné, že člověku je bez kamarádů a „spřízněných duší“ smutno. V tvých předchozích dotazech vidím, že jsi často o kamarádech mluvila a je to jen pár měsíců dozadu. Očividně tedy kamarádství navázat umíš. V první řadě by ses teda měla zamyslet nad tím, co se za těch pár měsíců stalo, že jsi o všechny kamarády přišla. Nerada bych tě urazila, ale pokud člověk přijde o většinu, nebo dokonce všechny své kamarády, většinou je nějaká chyba u něj (není příliš pravděpodobné, že by se spojili všichni tví známí ze všech možných oblastí a domluvili se, že s tebou nebudou kamarádit). Zkus se tedy zamyslet nad tím, jak se chováš, jak jednáš a jestli třeba právě to nemůže být důvod, proč se bližšímu kontaktu s tebou kamarádi vyhýbají. Určitě by také nebylo od věci popovídat si o tom s nějakou ze svých bývalých kamarádek. Můžeš je poprosit, jestli by ti nevysvětlily, co se stalo a proč už se s tebou dál nebaví. Řekni jim, že tě mrzí, že vaše přátelství skončilo a chtěla bys vědět, co můžeš udělat pro jeho obnovení. Věřím, že tě alespoň některá z nich nasměruje správným směrem a pomůže ti odhalit, v čem je problém.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - kluci

Ahoj Alíku chci se zeptat, 1) je mi 14 let a můj penis měří 11,5 Cm,je to na můj věk dobré nebo špatné?
2) Měřím 163 - 164 cm a vážím 55,3 KG je to na mojí výšku a věk dobré?

Děkuji za odpověď.

kluk, 14 let, 2. ledna

Ahoj,
neexistuje nic jako ideální a žádoucí velikost penisu. Délka penisu je velmi individuální záležitost a všechny velikosti (samozřejmě až na extrémní případy způsobené například onemocněním) jsou v pořádku. Navíc jsi uprostřed dospívání a tvé tělo, včetně tvého penisu, ještě prodělá zásadní změny, takže lze předpokládat, že tyto rozměry ještě nejsou definitivní.
Co se týká tvé váhy a výšky, podle indexu BMI je tvá váha vzhledem k tvé výšce, pohlaví a věku zcela optimální. Dodržuj dál zásady zdravého životního stylu a nebudeš se muset ani do budoucna obávat nadváhy.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - váha

Ahoj. Chtěla jsem se zeptat na jednu takovou. Věc. Spočítala jsem si BMI a vychází mi, že jsem podvyživená, ale táta (a i další členové rodiny) mi říká, že jsem tlustá, měla bych víc sportovat atp. Tréninky mám dvakrát týdně, denně jsem venku se psem plus tělocvik. Nemyslím si, že bych jedla nějak nezdravě, jasně že si tu a tam dam sladkosti nebo teď o vánocich cukroví, ale jinak jim pravidelně a vyváženě.
Co si o tom myslíte? Dřív jsem byla mnohem podvyzivenější, teď jsem to vyhoupla skoro k normálu, ale všichni mi říkají že jsem hrozně tlustá. Pomoc!

holka, 14 let, 30. prosince 2019

Ahoj,
ačkoli bych ti velmi ráda pomohla, bohužel na základě tvého popisu nedokáži poznat, na čí straně je pravda. Tedy bys skutečně měla zhubnout, nebo je tvá váha v normálu. V první řadě je nutné, aby sis spočítala BMI index určený pro děti - a tedy ten, který zohlední tvůj věk, protože BMI u dospělých a u dětí je zcela odlišný. Dále je potřeba vzít v úvahu, že BMI je pouze orientační hodnotou, která nezohledňuje poměr tuku a svalů (svaly jsou těžší, ale mají menší objem, proto také svalnatý člověk obléká menší velikost oblečení než stejně vážící člověk, který má podíl svalové hmoty výrazně menší). Stejně tak je ale samozřejmě možné, že je k tobě tvá rodina přehnaně kritická.
Jak už jsem ale řekla, to se bohužel na základě jednoho dopisu poznat nedá. Proto by bylo nejlepší objednat se ke kvalitnímu výživovému poradci, nebo alespoň na měření InBody (nabízí ho například některé lékárny, či poradci - jejich seznam snadno najdeš na internetu). To by ti mělo s větší přesností než index BMI říci, jak jsi na tom s podílem tuku a svalů v těle a jestli je tedy žádoucí hubnout, či nikoli.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - váha

Ahoj, chci se zeptat. Nemáte nějaké tipy na to, jak zhubnout? Mám nadváhu a měla bych zhubnout. Ovšem ale sporty mi moc nejdou. Nějaké tipy na to, jak zhubnout bez větší fyzické námahy?

holka, 12 let, 30. prosince 2019

Ahoj,
až někdo vymyslí recept, jak zhubnout bez větší námahy, myslím, že bude stoprocentně nominovaný na Nobelovu cenu. Kdyby nějaký podobný návod existoval, zcela jistě by byla většina populace štíhlá a tudíž i bez chorob způsobených nadváhou. Ale vzhledem k tomu, jak obrovským a celosvětovým problémem je nadváha, je evidentní, že nic podobného neexistuje... ačkoli jak se to vezme. Recept na to, jak zhubnout, je ve své podstatě skutečně jednoduchý a spočívá v pestrém, zdravém a vyváženém jídelníčku a dostatku pohybu. Jenže k tomu je potřeba pevná vůle a vytrvalost, kterou zdaleka ne každý člověk má a je ochoten pro dosažení svého cíle něco obětovat. Omlouvám se za svou upřímnost, ale argument, že ti nejdou sporty a proto se nemůžeš hýbat, je pouhou výmluvou. Nemusíš se přece věnovat žádnému kolektivnímu sportu, nebo sportování na profesionální úrovni. Pro začátek úplně stačí, když do svého programu zařadíš dlouhé procházky, případně chůzi kombinovanou s pomalým klusem. K tomu nepotřebuješ vůbec žádný pohybový talent, ani žádné speciální vybavení. Základem ke každé změně (nejen té hubnoucí) je skutečná vůle chtít a vytrvalost.
Přeji ti hodně štěstí!
Bára

Moje tělo - holky

*Ahoj Alíku!
Mám otázku, asi před týdnem jsem byla ve vaně...Vylezla jsem a zjistila že mám po celém těle vystouplou vyrážku myslela jsem si že to mám třeba ze soli do vody nebo tak. Jenže teď už šest dní chodím do sprchy umyju se sprchovým gelem a zase když vylezu se mi ta vyrážka udělá. (Vyzkoušela jsem různé sprchové gely)
Mužů mít alergii na nějakou přísadu v sprcháčich? Mám zkusit takové to " mýdlo v kostce"? (Vím že nejste doktoři ale alergologie by mě vzala tak v červnu)
Předem moc děkuji za odpověď

holka, 13 let, 28. prosince 2019

Ahoj,
příčin tvé „vyrážky“ může být celá řada. Pokud se skutečně jedná o vyrážku (tedy pokud přetrvává i mimo čas sprchování/koupání, či bezprostředně po něm), může jít opravdu o alergii na sprchový gel. V první řadě tedy zkus používat méně agresivní kosmetiku, například kosmetickou řadu určenou pro děti, která bývá jemnější a šetrnější. Pomoci by ti mohlo také ošetření pokožky po koupeli pleťovým mlékem. Pokud by vyrážka přetrvávala, bude skutečně nutné navštívit dermatologa.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - váha

Ahoj aliku,mám takové trápení s mojí váhou..
Dnes jsme se v kroužku měli nosit na zádech a šla jsem s holkou která je hubenější,sice mě unesla ale slyšela jsem jak úplně vzdychá že mě pomaly neunesla :((Cítím se hrozně..Jako nemyslím si,že jsem obézní ale žádná vychrtlina??Chtěla bych zhubnout ale problém že dělám sport u kterého jsem nabrala svalovou hmotu a moje váha hodně stoupla ..před rokem jsem vážila 42 a začala jsem dělat jeden sport a moje váha stoupla na hrozných 52kg...Citim se hrozně...Chtěla bych vážit 45kg jsem nejtlustší i ze třídy a říkají mi to..Nevím co s tím..Jak bych mohla shodit svalovou hmotu ? (Moje výška je 151cm..)

holka, 13 let, 27. prosince 2019

Ahoj,
v první řadě bych si dovolila tvrdit, že je nesmysl snažit se zbavovat svalové hmoty, protože svaly jsou právě to, co formuje postavu a zvyšuje metabolismus. Je pravda, že svaly váží víc než tuk, ale prostorově zabírají mnohem méně místa, takže dva lidé mohou vážit stejně, ale ten, který má větší podíl svalové hmoty, bude mít menší velikost oblečení a bude vypadat mnohem lépe, o zdraví ani nemluvě. Proto je skutečně nesmysl snažit se zbavit svalové hmoty. Spíš se soustřeď na svůj jídelníček, aby byl zdravý, pestrý a vyvážený. V kombinaci s dostatečným množstvím pohybu ti přihraje zdravé, štíhlé tělo.
Měj se hezky!
Bára