Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatelky BáraV

  Celkem zodpověděla dotazů: 1496

  Kamarádi

  Kamarádky mi lhaly

  Ahoj,
  moje dvě kamarádky mi lhaly. Už se mi sice omluvily, ale bylo to podruhé a bylo mi to nepříjemné a já vážně nevím jestli se s nimi mám ještě bavit nebo to nemá cenu.

  holka, 13. června

  Ahoj,
  je mi moc líto, co prožíváš. Zrada lidí, kterým jsi věřila, velmi bolí a je obrovským zklamáním. Neznám okolnosti, které tvé kamarádky vedly k tomu, že ti lhaly a z tvého krátkého dopisu nedokáži posoudit, jestli je jim to skutečně líto a jejich omluva je upřímná, nebo je jim to v podstatě jedno. Na tvém místě bych si s nimi určitě promluvila a zeptala se jich, co je k jejich chování vedlo. Možná, když ti to pořádně vysvětlí, navzájem se lépe pochopíte a předejdeš tomu, aby se to příště opakovalo. Je úplně normální a pochopitelné, že váháš, jestli jim máš ještě v budoucnu věřit a pravděpodobně si nějakou dobu budeš zachovávat ostražitost. Ale věřím a doufám, že tě svým chováním, že jim můžeš věřit a už tě znovu nezklamou.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Mám výtok

  Ahoj poradno.
  Už 2 roky mám výtok. Už tak před půl rokem začal být hodně silný, na kalhotkách mám vždy takovou ošklivou nažloutlou čáru (ne čárku, čáru) a kvůli tomu jsem si začala do kalhotek dávat toaleťák. Myslíte si, že už přijde někdy teď menstruace, nebo to ještě bude trvat nějak výrazně dlouho? Jak dlouho trvá přibližně výtok? Díky za odpověď.

  Holka, 11, o prázdninách 12 let, 13. června

  Ahoj,
  intenzivnější výtok k období dospívání patří a souvisí s hormonálními změnami, kterými teď tvoje tělo prochází. Bohužel nikdo nedokáže říci, jak dlouho bude trvat, než dostaneš svou první menstruaci. To ví jen tvé tělo a na něm záleží, kdy bude připravené. Buď trpělivá a nech věcem volný průběh, stejně její nástup nemůžeš nijak urychlit. Pokud je výtok hodně silný a nepříjemný, místo toaletního papíru používej raději intimky, které jsou pro tento účel vyrobené.
  Měj se hezky!
  Bára

  Holky a láska

  Ahoj poradno.
  Chtěla bych se začít holit, ale nevím jak to říct mámě. Taky se bojím jak to pobere, protože se sama moc neholí. Podprsenku už nosím, to už jsem si vyprosila s tím, že ji nosí holky že třídy. Už jsem se hodně krát oholila tátovou žiletkou, protože mi to už vadí. Chlupy "tam dole" mě osobně přijdou dost nechutné, kvůli chlupům na podpaždí se hodně potím a potom to smrdí. Chlupy na nohou už mám tmavé a v létě vždycky nosím dlouhé kalhoty, nechci aby to bylo vidět. A jelikož minulé léto jsem se ještě tak nepotila, tak si myslím že toto léto bude docela problém, když se nezačnu holit. Prosím, pomocte mi.

  Holka, 11, o prázdninách 12 let, 13. června

  Ahoj,
  úplně rozumím tomu, že ti není příjemné chodit neoholená. Kromě estetického hlediska je tu ještě, jak sama zmiňuješ, hledisko hygienické. Na chloupcích v podpaží se usazuje pot a když se potom rozkládá, zápach je skutečně intenzivnější. Myslím, že když si o tom se svou maminkou promluvíš, určitě tvé argumenty pochopí. Vysvětli jí, že se neoholená cítíš nepříjemně, že je to zdrojem tvých komplexů a stydíš se za to. Věřím, že když jí řekneš všechno, co tě trápí, nejenže ti nebude bránit, aby ses holila, ale pomůže ti i vybrat správné pomůcky a kosmetiku na holení.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Oddálení menstruace

  Ahoj Alíku a spol. Mám dotaz......někde jsem četla že když vypijete nebo sníte dost vitaminu C, může to opozdit menstruaci...
  Já mám poslední asi 4 měsíce menstruaci za bůh pravidelnou...
  Problém je ten že mám v ten termín tábor, a vůbec nevím jak to tam funguje, do toho stres atd. takže se bojím že by se to mohlo opozdit až na další tábor... Mám si sebou brát pro jistotu kdyby se menstruace opozdila VLOŽKY A TAMPONY i na další tábor?? +prosím poraďte mi nějaké případné typy nebo web.stránky kde o tomhle tématu mluví....
  2- Na nějakém serveru jsem četla že menstruační kalíšek můžou používat panny je to pravda?
  předem díky za odpověď

  holka, 12 let, 13. června

  Ahoj,
  o metodě oddálení menstruace s pomocí vitamínu C se sice mluví, ale nejde o žádnou vědecky potvrzenou metodu, takže její výsledky jsou velmi diskutabilní a určitě se na ně nedá spoléhat. Určitě si s sebou pro všechny případy vložky a tampóny na tábor vezmi, protože menstruaci může „rozhodit“ nejen stres, ale například i cestování. Pokud nebudou potřeba, zkrátka je nepoužiješ.
  Co se týká tvého druhého dotazu; pokud je i známo, menstruační kalíšky mohou používat i panny.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Ahoj Alíku a poradno....
  vím že je to trochu divný dotaz ale nikde tady nepadl a ani na google není správně vysvětlený abych ho pochopila...

  Moje otázka zní 1: začaly mě často hodně bolet prsa, problém je ten že když si vezmu ,,lambádu,, tak to bolí když skáču nebo popoběhnu a když si vezmu normální podprsenku tak to je tak nepříjemné... VÍM je to v dospívání obvyklé ale já snáším bolest v pohodě ale na prsa jsem dost citlivá...

  2: Můj táta má vždycky nemístné poznámky o tom jak se měním v ženu...jak mu mám v celku slušně říct omluvte ten výraz, Ať UŽ DRŽÍ HUBU, ŽE BEJT HOLKOU JE SAKRA DŘINA??
  3: Jaká podprsenka je vhodná na koně?? , vím je to divné ale celé prázdniny jsem u koní, a nevím jaká podprsenka je vhodná...

  holka, 12 let, 12. června

  Ahoj,
  dovolím si tvou první a třetí otázku spojit do jedné odpovědi, protože spolu souvisí. Bolest prsů, jak správně píšeš, je průvodním znakem dospívání. Spolu s tím, jak prsa rostou, zároveň i bolí a jsou citlivé, Je to nepříjemné, ale bohužel se s tím nedá nic moc dělat. Určitou úlevu může přinést pevná podprsenka, která tlumí bolestivé otřesy prsů. Při jízdě na koni bych proto určitě doporučovala pevnou sportovní podprsenku, která ti bude pohodlná a zároveň udrží rostoucí prsa na místě.
  Co se týká tvého druhého dotazu, chápu, že je nepříjemné, pokud má tvůj táta nemístné poznámky na tvou adresu. Ale rozhodně není řešením nebo akceptovatelným chováním, aby ses o svém tátovi vyjadřovala takto vulgárně. Jednak se vulgaritou nikdy nic nevyřeší a jednak bys měla mít ke svým rodičům úctu už jen proto, že tě vychovali a poskytují ti zázemí. Navrhuji proto, aby sis s ním promluvila a požádala ho, aby byl ve svých komentářích citlivější, protože ti to není příjemné. Případně si o tom můžeš promluvit i se svou maminkou, která ti, coby žena, v tomto ohledu možná lépe porozumí a může si na to téma s tátou promluvit.
  Měj se hezky!
  Bára

  Jiné téma

  Chci vydat knihu

  ahoj alíku
  píšeme s kamarádkami 3 knížky.A řekli jsme si že je chceme vydat do knihkupectví.Jenže nevíme jestli to něco stojí a nevíme jaké knihkupectví si vybrat.A taky mám dotaz ohledně dostávání peněz za koupený kus.Jak to dostaneme?poštou?prosím odpověz máme to skoro hotové

  budoucí spisovatelka, 12. června

  Ahoj,
  vzhledem k tomu, že jsem sama autorkou několika knih, myslím, že ti mohu kvalifikovaně odpovědět. V první řadě se knihy nevydávají v knihkupectví ale v nakladatelství. Běžně vydání knihy probíhá tak, že autor nabídne nakladatelství svůj rukopis (za vás by ho museli poslat rodiče s tím, že s jeho případným vydáním souhlasí). Pokud redaktory v nakladatelství zaujme a schválí ho redakční rada, vyjde v podobě knihy, kterou potom nakladatelství distribuuje do knihkupectví. Co se týká výběru vhodného nakladatelství, do které byste svůj rukopis chtěli poslat, je samozřejmě vhodné zvolit takové nakladatelství, které se specializuje na stejný typ literatury, jako je váš rukopis. To znamená, že pokud cílí váš rukopis na děti, je potřeba vybrat si nakladatelství specializované na dětskou literaturu apod.
  Otázka ohledně případných honorářů je poněkud předčasná, ale honoráře se posílají na bankovní účet (nejčastěji v půlročním vyúčtování).
  Přeji vám hodně štěstí!
  Bára

  Holky a láska

  Smějí se mi, že jsem lesba

  Ahoj jsem lesba. Všichni se mi kvůli tomu smějou ale kamarádka je taky. Smějou se nam oboum co mame delat?

  holka, 13 let, 10. června

  Ahoj,
  chápu, že situace, kdy se ti kamarádi smějí, není příjemná, ale musím říci, že jako první mě napadlo, jak je možné, že to kamarádi vědí. Řekla jsi jim to? Nebo tě viděli v nějaké „intimní“ situaci s dívkou, která se ti líbí? Protože i kdyby tomu tak bylo a byla jsi skutečně lesbicky orientovaná (ve tvém věku bych byla ještě opatrná s definitivním tvrzením, protože se může jednak „pouze“ o tápání a hledání v rámci dospívání), jedná se o natolik intimní a soukromou informaci, která se rozhodně nevykládá na potkání. Zkus se tedy zamyslet nad vlastním postojem k své orientaci. Pokud o ní bez zábran a veřejně mluvíš, nebo ji ostentativně dáváš najevo, je klidně možné, že to ostatní berou jako snahu zviditelnit se a udělat se zajímavou. Proto také reagují posměchem. Jestliže na svou orientaci nebudeš upozorňovat a s jejím „zveřejněním“ počkáš až doby, kdy budeš mít za pár let opravdový partnerský vztah, věřím, že posmívání tvé kamarády za čas přestane bavit a budete mít s kamarádkou obě dvě klid.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Dobrý den, mám dotaz a to takový: Asi před 14 dny jsem měla takový výtok, nijak mě nebolel ani nic ale byl hrozně kyselý a vypadal jako hlen... Zhruba po týdnu jsem dostala svoji první menstruaci a výtok už nemám. Takže je možné že to mělo spojitost s menstruací nebo můžu být nějak nemocná??
  Předem děkuji za odpověď.

  holka 12, 9. června

  Ahoj,
  nikdo z odborníků, kteří odpovídají v poradně, není gynekolog, ale troufla bych si říci, že tvůj výtok skutečně souvisí s nástupem menstruace. Pokud tě nic nebolí, nesvědí, nebo nepálí, myslím, že si s tím nemusíš dělat starosti. Určité druhy výtoku se budou cyklicky objevovat po celý tvůj život spolu s tím, v jaké konkrétní fázi cyklu se budeš právě nacházet.
  Měj se hezky!
  Bára

  Jiné téma

  Zdravím, chci se zeptat jestli náhodou nevíte co to se mnou je :D
  Když se ráno probudím tak mám spoustu energie se všema bych furt mluvil když jsem třeba ráno na ulici a prochází tam lidi tak i tancuju atd... :D prostě dělám blbosti a nestydím nedělá mi problém i kohokoliv oslovit atd...
  Ale když jsem se byl dnes projít v 19:00 tak jsem šel domů a u jednoho baráku byli romové kteří si poušteli nahlas písničky a já se hrozně styděl kolem nich projít, nevíte proč ? kdyby to bylo ráno až do nějakého odpoledne tak bych klidně prošel a třeba jim i řekl at si to ztlumí (tu hudbu kterou poušteli u toho baráku) ale já je radši celé obešel...
  Nevíte co by to mohlo být ?
  Že ráno až do odpoledne jsem extrovert vysoké sebevědomí a potom večer hroznej introvert a nízké sebevědomí.
  Předem děkuji za odpoveď a přeji hezký den.

  kluk, 15 let, 8. června

  Ahoj,
  extroverze a introverze jsou rysy osobnosti, které jsou relativně neměnné. Ačkoli v průběhu života může člověk své chování upravit, jeho osobnostní založení (tedy jestli je obrácen spíše ven, nebo dovnitř) se příliš nemění. A rozhodně není možné, aby se osobnostní rysy měnily cyklicky v průběhu jednoho dne. Vysvětlení tvého chování je tedy potřeba hledat někde jinde.
  Je klidně možné, že jsi večer zkrátka více unaven a proto už nemáš energii na tak intenzivní mezilidské kontakty. Nebo jsi zkrátka vyhodnotil tuto konkrétní situaci jako zbytečně ohrožující nebo zbytečnou a rozhodl ses pro jiné řešení. Rozhodně jsem si ale jistá, že si s tím nemusíš dělat starosti a ber se dál takový, jaký jsi.
  Měj se hezky!
  Bára

  Jiné téma

  Dobrý den.
  Asi před dvouma týdnema jsem si stáhla hru která byla zadarmo,ale teď mi volal taťka jestli jsem si stahoval nějakou hru za peníze prej že mu to odečetlo 256kč. Přitom jsem si v té hře nic nekupovala. Půjdou ty peníze vrátit? (taťka přijede až v pátek)

  holka, 15 let, 8. června

  Ahoj,
  chápu, že je to velmi nepříjemná situace a že máš strach z tatínkovy reakce. Nejsem odborníkem na právní záležitosti, ale selským rozumem bych si troufla říci, že pokud sis něco stáhla, musela jsi nejspíš někde potvrdit, že se souhlasíš s podmínkami a pokud součástí těch podmínek byla i platba, velmi pravděpodobně nic vrátit nepůjde.
  Na druhou stranu se nejedná o nijak závratnou částku a tvůj tatínek určitě pochopí, co se stalo, když mu to vysvětlíš. Pro tebe to bude na druhou stranu poučení, že musíš být při pohybu na internetu opatrná, důkladně si pročítat podmínky, s nimiž souhlasíš a neodklikávat nic automaticky.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Ahoj,
  Tohle bude trošku intimní. Můj problém je že často mi z vagíny něco vytýká. Není to moč a ani to necítím když to teče. V minulosti jsem si to tam dole mazala mastiškou jménem "just". Většinou když mě to tam dole svědilo. Mastička je že Švýcarska a voní po tymiánu. Ta tekutina co ze mě vytýká vypadá jako voda ale smrdí jako právě ta mastička. Když mě to svědilo tak jsem si to namazala a do pár minut to ze mě vyteklo. Mastičku už přes rok nepoužívám, ale pořád to ze mě teče. A jen občas to znova zasvědí. I když si to už nemažu pořád to země teče. Jakmile to vyteče přestane to svědit. Mám strach že je to nějaký bacil.

  holka, 12 let, 7. června

  Ahoj,
  ačkoli nejsme lékaři a většinou nedokážeme poradit se zdravotními záležitostmi, musím říci, že použití tymiánového krému od Justu na intimní partie mě velice zaráží. Obsahuje ho i naše domácí lékárna a vím, že se používá při bronchitidách, kašli, astmatu a podobně. Otevřela jsem si jeho příbalový leták a troufla bych si říci, že jeho použití na genitálie rozhodně není vhodné. Je tedy možné, že sis tyto problémy přivodila právě jeho používáním.
  Samozřejmě je také možné, že se jedná o kvasinkový zánět, který je často se svěděním spojen, nebo o „pouhý“ výtok. To si však nikdo nemůže troufnout odhadnout pouze online a na dálku. Rozhodně ti proto doporučuji domluvit se s maminkou, aby tě objednala k lékaři, který tě vyšetří a stanoví diagnózu.
  Měj se hezky!
  Bára

  Jiné téma

  Ahoj Alíku a kamarádi, chtěla bych se zeptat zda se mají vymačkávat beďary nebo ne, ptám se zrovna na tohle, protože jsem už tak nějak v pubertě a mamka pořád mi je chce vymačkávat a opravdu nevím zda je to dobře nebo je to špatně.... Chtěla jsem aby semnou šla na kožní, ale pokaždé na to zapomene nebo prostě na mě s tímto odborným přístupem kašle.

  holka, 14 let, 4. června

  Ahoj,
  odborníci rozhodně vymačkávání pupínků nedoporučují, protože se tím může do ranky zanést infekce a může dojít k nepříjemnému zanícení pokožky. Ale z mé zkušenosti jen málokdo dokáže odolat a vymačkávání pupínků patří mezi velmi časté zlozvyky. Tvůj nápad objednat se na kožní je určitě výborný a má smysl, abys na něm trvala. Klidně mamince řekni, že se objednáš sama, aby na to nemusela myslet a aby viděla, že o odbornou konzultaci opravdu stojíš. Ve svém věku už určitě budeš moci navštívit lékařku i sama (pro jistotu se na to paní doktorky můžeš při objednávání zeptat). Věřím, že ti paní doktorka předepíše přípravky, které ti pomohou a nebudete muset už vymačkávání pupínků řešit.
  Měj se hezky!
  Bára

  Holky a láska

  Ahojky chtěla bych se s někým poradit mám ve škole kamaráda no kamaráda spíš si se mnou jen občas povídá chodí se mnou do třídy a mě se poslední rok prostě strašně líbí. Já jsem mu to napsala a on mi řekl že není čeho se bát že každýmu se někdo líbí ale že já jemu ne noo.... trochu to bolelo. Mě prostě napadlo jestli by nebyl způsob jak bych se mu mohla taky líbit . Omlouvám se že s tím otravuji ale celkem dlouho mi to leží v hlavě . Věk uvádět nechci ale je mi víc než 11 ale míň než 15.

  holka, nechci uvádět, 3. června

  Ahoj,
  je mi líto, že tě tvůj kamarád odmítl a chápu, že to pro tebe muselo být nepříjemné a bolestné. Bohužel neexistuje způsob, jak kohokoli přimět nebo dokonce donutit, aby se do tebe zamiloval. Musíš jeho rozhodnutí respektovat, ale to samozřejmě neznamená, že by ses s ním neměla dál kamarádit a bavit. Možná časem sám zjistí, že si rozumíte, máte na spoustu věcí stejný názor a že se mu vlastně líbíš. Jeho názor určitě nemusí být definitivní a možná se z vás za pár let stanou víc než kamarádi.
  Držím ti palce!
  Bára

  Jiné téma

  Ahoj Vám všem,
  Zajímalo by mne, proč jsou nekteré filmy v kinech 15 nebo 18 plus, když se pak dají přehrát bez problému na internetu?
  Kamárádky se ve škole baví o hororu IT a já bych ho taky ráda znala. Jenže mám strach, že tím neco poruším a za to mi to nestojí. Tak, prosím tvuj názor a předem díky.

  holka, 14 let, 3. června

  Ahoj,
  to, co popisuješ, je klasický problém internetu, kdy se dá jen v omezené míře kontrolovat, jak se na něm uživatelé chovají. Je to podobný problém jako například při sledování pornografických materiálů. Na těchto stránkách sice potvrzují uživatelé, že je jim více než osmnáct let, ale reálně existuje jen minimum nástrojů, jak by se to dalo zkontrolovat. Stejně tak u oficiálních zdrojů filmu určitě musíš potvrdit, že je ti patnáct, osmnáct, nebo prostě tolik, pro jaký věk je film určený. Nicméně u pirátských kopií si s tím nejspíš nikdo příliš hlavu neláme. Ale když výrobce uvede, že je film určen pro starší dospívající, či dospělé, má k tomu zcela určitě svůj důvod a velmi bych doporučovala jejich pokyny dodržovat.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  Ahoj Aliku a spol.
  Mám takovou otázku, 1. Června se u mě objevila první menstruace. 1 otázka: Když mám menstruaci a v ten den máme ve škole tělocvik, tak můžu cvičit nebo ne? A jestli ne jak to mám říct učitelce aby to neznělo trapně? A druhá otázka: Je normální že ta krev není červená ale taková růžovo, červená? Děkuju za odpověď :)

  Kukuč 11 let, 3. června

  Ahoj,
  pokud nemáš žádné výrazné bolesti, tak cvičit určitě můžeš. Miliony žen při menstruaci sportují a žijí aktivním životem. Vzhledem k tomu, že existují tampóny, které se obvykle při sportu používají, omezují některé ženy prakticky jen menstruační bolesti. Pokud jimi trpíš i ty a jsou natolik silné, že ti cvičení znemožňují, klidně to paní učitelce někde v soukromí řekni, určitě to bez problémů pochopí. A zabarvení krve při menstruaci je velmi individuální. Někdo má jasně červenou krev, jiný temně červenou až hnědou a ještě jiný spíše růžovou. Nemusíš si s tím dělat starosti.
  Měj se hezky!
  Bára