Odpovědi uživatelky BáraV

Celkem zodpověděla dotazů: 1205

Jiné téma

Ahoj,
mluvím sprostě a už mě to delší dobu štve. Nevím jak se toho zbavit. Je to jako zlozvyk. U kamarádů si všímám jak moc je používají a vypadá to divně. Tak se chci zeptat na nějaké tipy na to jak přestat.

Předem děkuji

kluk, 13 let, 18. září

Ahoj,
je skvělé, že si svůj zlozvyk uvědomuješ a chceš se ho zbavit. Vulgární mluva skutečně není nic pěkného a lidé používáním vulgarismů často maskují svou nejistotu, či nedostatek sebevědomí. V první řadě se proto zamysli nad tím, kdy a v jakých situacích vulgarismy nejčastěji používáš. Chceš zapadnout mezi své kamarády, kteří také mluví sprostě? Připadáš si pak starší, sebevědomější, nebo jistější? Nebo sis na to zkrátka zvykl a už používáš sprostá slova automaticky, aniž bys o tom přemýšlel? Když odhalíš příčinu a kritické situace, bude se ti tvého zlozvyku zbavovat snáze.
Zaměř se potom na situace, kdy používáš sprostá slova nejčastěji, a cíleně se zaměř na jejich odbourávání. Pokud například víš, že máš tendenci používat slovo „vole“ jako „vycpávkové“, jak tomu často bývá, soustřeď se víc na obsah své řeči, abys ji nemusel podobným způsobem „vylepšovat.“ Používání vulgarismů často může souviset s roztržitostí a zvykem, pokud se víc soustředíš a budeš se skutečně snažit vulgarismy ze své řeči vyčlenit, jsem si jistá, že se ti to podaří.
Přeji ti hodně štěstí!
Bára

Holky a láska

Milá poradno.
Ve třídě je jeden kluk. Teď už to budou cca 4 roky co se mi líbí. Ale nevím jestli se líbím já jemu. Na začátku roku jsme spolu chodily. Ale po 3 dnech mi napsal, že není připravený mít holku. Ale jsem si 90% jistá, že to byla lež. Někdy si voláme a při tom spolu hrajeme hry. Máme společný YouTube kanál. Vlastně je můj ale mluvíme jako kdyby byl náš. Protože on na tom má trošičku podíl. Ale nevím jestli mě má rád tak jako já jeho. Vlastně ho mám víc než ráda. Jsem si jistá že ho dokonce i miluji. Upřímně.. Myslím si, že kluci/chlapy jsou velmy primitivní stvoření. A tvrdí to i moje mamka. Mám veliké trápení.. Můžete mi prosím nějak pomoct?

Petra, 12 let, 17. září

Ahoj,
hned na začátku bych si dovolila protestovat proti tvrzení, že muži jsou „velmi primitivní stvoření.“ Nevím, co k podobnému tvrzení tvoji maminku vede, ale jsem si naprosto jistá, že muži jsou stejně inteligentní jako ženy. Je sice pravda, že chlapci začínají dospívat o trochu později než dívky, ale to nemá nic společného s tím, že by byli snad primitivnější.
Naopak, vyjádření tvého spolužáka, že není ve dvanácti letech připravený s někým chodit, mi připadá velmi vyzrálé a zodpovědné. Nemůžeš nikoho donutit, aby k tobě cítil stejné city jako ty k němu. Tvůj spolužák tě má očividně rád - ale řekla bych, že pouze jako kamarádku. To, že spolu hrajete hry, nebo si povídáte, znamená „pouze“ to, že je mu v tvé společnosti dobře. To vůbec není málo, ale neznamená to, že je do tebe zamilovaný. Popravdě řečeno, ve dvanácti letech není na skutečný partnerský vztah připravený nikdo. Na tvém místě bych si vážila toho, že spolu máte hezký kamarádský vztah a nechala tomu několik let čas. Až budete oba starší, třeba se vaše kamarádství „překlopí“ v něco víc. Zatím ale opravdu nemáš kam spěchat.
Přeji ti hodně štěstí!
Bára

Moje tělo - holky

Milá poradno.
Myslím si, že není moc obvyklé, že se někdo ptá na takové věci, ale.. Jednou mi rostly prsa. Po pár měsících si daly ,,pauzu". Ale teď to začalo znovu. Ale tentokrát mě to strašně bolí. Tak moc, že nemůžu pořádně dýchat. Je to normální? Není to s tím dýcháním něco jiného a vážného?

holka, 12 let, 17. září

Ahoj,
ačkoli obvykle na zdravotní dotazy odpovídáme, že na dálku nelze určit spolehlivě diagnózu, v tvém případě si dovolím udělat výjimku a říci, že bolest prsů při jejich růstu je zcela normální. I když je samozřejmě průběh dospívání velmi individuální a zatímco u některých dívek je bolest prsů menší, u jiných je velmi výrazná - ale s bolestí prsů mají zkušenost prakticky všechny dospívající dívky. Pamatuji si na svou vlastní pubertu a na velmi nepříjemnou bolest, která mě často zcela ochromila. Samozřejmě, pokud by se k tomu přidaly další zdravotní problémy a komplikace, bylo by lepší, abys navštívila svého pediatra. Ale bolest prsů bude velmi pravděpodobně spojena opravdu s jejich růstem. Přeji ti, aby se jednalo jen o krátkodobou záležitost a brzo to přešlo.
Měj se hezky!
Bára

Povolání

Ahoj, mám dotaz..
Chci být spisovatelkou. Už mám rozepsány nějaký ten postup příběhu atd.. o to nejde. Ale chtěla jsem se zeptat, jak knihu zviditelnit ještě před vydáním? Je to něco jako horor.. a potřebovala bych udělat knížku prostě vyditelnejsi. Nezajimaji mě věci typu, že ne ta nemám, protože já vím, že to dokázat můžu. Mám napsat tu knížku třeba kromě češtiny i v angličtině a poslat to do nějakého např britského nebo amerického nakladatelství? Předem děkuji za odpověď

holka, 13 let, 13. září

Ahoj,
myslím, že na tvůj dotaz mohu odpovědět poměrně kvalifikovaně, protože jsem sama autorkou několika knížek. I když se ti to asi nebude líbit, v první řadě si myslím, že by ti neškodilo trochu více pokory. Mít rozepsanou, nebo vymyšlenou osu příběhu je pouze první krok - a je to pouze první krok z mnoha dalších, které musí následovat, aby nějaká kniha vůbec vznikla. A bohužel mít napsanou osu příběhu vůbec neznamená, že z ní automaticky vznikne dobrá kniha. Napsat knihu, která zaujme nejprve vydavatele a poté čtenáře, není nic jednoduchého a je to běh na dlouhou trať (a skutečně mluvím z vlastní zkušenosti).
Tím tě samozřejmě nechci zrazovat od psaní, ale postup, kdy jsi ještě žádný rukopis nenapsala a už přemýšlíš o tom, že ho kromě češtiny napíšeš i v angličtině a pošleš do zahraničí, zcela určitě není životaschopný. Nejprve napiš rukopis a až si budeš jistá, že je v podobě, která se ti stoprocentně líbí, můžeš ho zkusit poslat do tuzemských nakladatelství. Pak následuje dlouhé a nevděčné období, kdy spisovatel čeká, zda se mu někdo z nakladatelství ozve a zda se mu bude rukopis líbit. Teprve v případě, že ho někdo vydá, že se bude v Čechách dobře prodávat a projeví o něj zájem zahraniční nakladatelství, zaplatí se překladatel, který jej přeloží. Ačkoli neznám úroveň tvé angličtiny, musela by být skutečně výjimečná, aby sis mohla troufnout na překlad knihy. Nicméně předem tě musím upozornit, že v zahraničí se vydává pouze zlomek naší literatury.
Každopádně předtím, než budeš mít v ruce kvalitní rukopis, který nějakého vydavatele zaujme, nemůžeš pro jeho zviditelnění udělat vůbec nic, protože jednoduše nemáš co propagovat.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Ahoj Alíku. Chtěla bych se zeptat jak poznám svojí sexuální orientaci. Teď jsem docela zmatená protože se mi vždycky tak nějak trochu od pohledu líbili kluci ale poslední dobou mám pocit že se mi líbí holky. Ale přijde mi že holky mě přitahují víc a úplně jiným způsobem než kluci. Děsím se toho protože to takhle nechci. Bojím se že kdybych to někomu řekla tak to nepřijme. Předem děkuju za odpověď

holka, 12. září

Ahoj,
bohužel nepíšeš, kolik je ti let, ale vzhledem k tomu, že poradna je určena pro děti a dospívající do patnácti let, předpokládám, že je ti méně než patnáct let. Rozumím tomu, že jsi ze svých pocitů zmatená a nevíš, co si o nich máš myslet. Zároveň se ale domnívám, že na to máš vzhledem ke svému věku nárok a podobná zmatenost k dospívání patří. Myslím, že není potřeba, aby ses tím znepokojovala a klidně nech svým pocitům volný průběh. Pokud bys byla skutečně lesbicky orientovaná, vůlí svou orientaci rozhodně nezvrátíš. Dej si čas, aby se tvé city ještě vyprofilovaly. Věřím, že za pár let budeš rozumět sama sobě víc. Víc se v sobě vyznáš a o své orientaci už určitě nebudeš mít pochybnosti. I v případě, že bys zjistila, že tě více přitahují ženy než muži, v současné době už dávno není homosexuální orientace spojená se stigmaty, jako tomu bylo v minulosti. Věřím, že to všechno zvládneš a držím ti palce!
Měj se hezky!
Bára

Rovnátka

Ahoj Alíku a spol
Chtěla bych rovnátka, protože se mi líbí. Ale problémem je, že už od malička mám bílé rovné zuby. Jak je mít? Nebo existují rovnátka jako módní doplněk?

Předem děkuju za odpověď. :)

holka, 12. září

Ahoj,
upřímně řečeno, s takovým dotazem a požadavkem jsem se ještě nikdy nesetkala. Snažila jsem se najít na internetu, jestli se nasazují rovnátka i na rovné zuby jen jako módní doplněk, a žádnou takovou službu jsem neobjevila. Laicky se domnívám, že žádný ortodontista by z takového nápadu nebyl příliš nadšený, protože se jedná o zákrok, který je zbytečný. Rovnátka kladou mnohem větší nároky na zubní hygienu, aby se předešlo zvýšené pravděpodobnosti, že se na zubech objeví kaz... a nesou s sebou spoustu dalších omezení a nároků. Domnívám se proto, že žádný ortodontista tvému požadavku nevyhoví a bude lepší, když si vymyslíš vhodnější módní doplněk.
Měj se hezky!
Bára

Kluci a láska

Ahoj vespolek. Nehledě na moje předchozí dotazy, kde popisuji že mám vztah, bych se chtěl na něco zeptat. Obecně se mi líbí víc o něco málo mladší holky než já (třeba 12leté). Bojím se že mi to zůstane dál a bude to divné. Nedá se s tím něco dělat? Každopádně nic na mém vztahu to nemění, jsem v něm spokojený a dělá mě štastným. Díky za odpověď.

kluk, 14 let, 12. září

Ahoj,
jsem si jistá, že se nemusíš obávat. Sám říkáš, že jsi ve svém současném vztahu spokojený a to, že ti připadají atraktivní dívky jen o něco málo mladší, než jsi ty, nemusí znamenat do budoucna vůbec žádnou komplikaci. Samozřejmě, kdyby se ti dvanáctileté dívky líbily stále ještě jako dospělému, musel bys tuto situaci řešit. Ale aktuálně bych to nepovažovala za problém.
Měj se hezky!
Bára

Menstruace a výtok

Ahoj všichni,

Asi před půl rokem jsem začala občas masturbovat a asi měsíc potom se mi objevila první menstruace. Chci se zeptat. Může ta hodně brzká první menstruace na můj věk se může týkat i masturbace? Má to na to nějaký vliv?
Celkem jsem se totiž zalekla že v 11ti letech jsem dostala první menstruaci. Je to v pořádku? Někde jsem totiž četla že když je první menstruace pod 12 let že je něco v nepořádku. A nevím jestli tomu mám věřit.
Ahojky a přeji vám hezké Babí léto

holka, 11 let, 11. září

Ahoj,
mohu tě ujistit, že masturbace nemá na nástup menstruace absolutně žádný vliv. Stejně tak je nesmysl domnívat se, že pokud dostaneš menstruaci dřív než ve dvanácti letech, je něco v nepořádku. Menstruovat dívka začíná tehdy, kdy její tělo začne produkovat patřičné hormony a její tělo je na zahájení menstruace připravené. To je u každé ženy jiné a zatímco některé dívky začínají menstruovat brzy, jiné mají stres z toho, že například ještě v šestnácti letech se menstruace nedostavila. Skutečně se nemusíš ničeho obávat, jsem si jistá, že je s tvým tělem všechno naprosto v pořádku.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Ahoj Alíku a všichni,
Asi před měsícem mi můj kamarád napsal že mě miluje a já si v tu dobu uvědomila že jo taky miluju. Tak to jsem měla radost. To jsme si ale jen psali. Letos jsme přestoupili oba do stejné školy. Ale teď spolu vůbec nemluvíme a já se bojím že jsem o něho přišla. A když se na něj kouknu tak se hned kouká jinam a dělá že tam vůbec nejsem. A když mu něco chci říct tak mám strach a trému.

Prosím co mám dělat?

Předem děkuji za odpověď

holka, 11 skoro 12 let, 11. září

Ahoj,
je mi líto, že se chování tvého kamaráda takovým zásadním způsobem změnilo a rozumím tomu, že je ti to líto a nerozumíš tomu. Změna jeho chování může mít celou řadu příčin a i když se můžeme dohadovat o tom, co ji způsobilo, stále to budou pouze dohady. Myslím, že nejlepší bude, když se jej na rovinu zeptáš, co se stalo. Řekni mu, že jeho chování nerozumíš a nerada bys ho ztratila. Samozřejmě je možné, že v průběhu prázdnin jeho sympatie k tobě ochladly - a s tím by se bohužel nedalo nic dělat - ale alespoň budeš vědět, na čem jsi. Držím palce, aby příčinou jeho zdrženlivosti byla například jen stydlivost.
Měj se hezky!
Bára

Holky a láska

Ahoj chtěla sem se zeptat miluju jednoho kluka ze třídy a on to vi nevíte jak na něj zapůsobit nebo jak ho chytit za ruku?

holka, 12 let, 9. září

Ahoj,
v první řadě se domnívám, že není úplně šťastné řešení snažit se tvého spolužáka hned chytit za ruku, pokud vůbec netuší, že se ti líbí a ty nevím, jestli a jaké city chová on k tobě. Spíše bych navrhovala pozvolnější a mírnější postup, který vám oběma dá dostatek času na situaci nějak adekvátně zareagovat.
Myslím, že pro začátek by sis s ním třeba mohla začít povídat, zajímat se o to, co má ráda, co ho baví a co máte společného. Pokud bude tvou snahu opětovat a začnete se spolu víc bavit, je pravděpodobné, že mu jsi také sympatická. Coby kamarádi se potom můžete i mnohem víc stýkat a domluvit se třeba i na mimoškolních aktivitách, kdy si například půjdete společně zasportovat, do kina a podobně. Z takového výchozí situace se ti potom bude postupovat mnohem snadněji, pokud mu budeš chtít říci, co k němu cítíš. A je klidně možné, že ještě dřív to udělá on.
Přeji ti hodně štěstí!
Bára

Moje tělo - holky

Ahoj poradno, mám problém a myslím si, že to v mém věku není normální, od konce prázdnin mi začali vypadávat vlasy, třeba když si je myju, nevím co s tím dělat, předem děkuji za odpověď

kluk, 13 let, 9. září

Ahoj,
naprosto rozumím tomu, že tě nadměrné vypadávání vlasů zneklidňuje. Tento jev může mít velkou spoustu příčin. Samozřejmě může být i projevem onemocnění, ale u řady lidí se objevuje i s přechodem ročních období (někomu začnou vypadávat vlasy se začátkem podzimu, nebo jara), nebo třeba po dlouhodobém stresu (nicméně je potřeba uvědomit si, že vypadávání se objeví až s časovým odstupem klidně i několika měsíců po prožitém stresu). Nejprve se proto zkus zamyslet nad svým životním stylem, zda jsi náhodou v poslední době nezměnil způsob stravování, neměl jsi stresové období a podobně. Můžeš si zkusit také koupit nějaké potravinové doplňky, které zdraví vlasů podpoří. Já osobně mám vynikající zkušenost s Panthenolem v tabletách. Stojí jen pár korun a skvěle vyživí vlasy i nehty. Pokud by padání vlasů neustávalo ani po několika měsících, bude na místě vyhledat odborníka, který ti udělá specializované vyšetření.
Přeji ti hodně štěstí!
Bára

Kluci a láska

Ahoj Alíku, chodím na základní školu do devátý třídy a teď jsem v praze u strejdy, tak jsem se rozhodl ti napsat. V naší třídě je jedna holka a ta kouří a pije a moje kamarádka říkala, že si prý i píchá marihuanu, a ta holka se mi líbí, ale vůbec se mnou nemluví, pomoc co mám dělat, já si ji chci vzít za ženu.

kluk, 15 let, 9. září

Ahoj,
rozumím tomu, že se ti tvoje spolužačka líbí a připadá ti atraktivní, ale dovolila bych si zpochybnit tvé rozhodnutí vzít si za ženu někoho, kdo od patnácti let kouří, pije alkohol a užívá drogy (ačkoli marihuana se nitrožilně neužívá, takže je otázkou, nakolik je tato informace relevantní). Pokud skutečně už ve svém věku uvažuješ o budoucí manželce, měla by být tato úvaha postavená i na jiných hodnotách, že se ti někdo líbí vzhledově. Zkus se znovu zamyslet nad tím, jestli dívka s takovýmto chováním je vhodnou partnerkou k dlouhodobému vztahu a jestli by nestálo za to případně počkat a porozhlédnout se po perspektivnější přítelkyni.
Přeji ti hodně štěstí!
Bára

Jiné téma

Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat, jestli neznáte nějaké vyložine internetové agentury do filmů seriálů...
Že jsou oficiální, zdarma, není to podvod a jenom tam zadam věci o sobě a oni mi pak budou posílat, když budou mít zájem. Neznáte nějaké takové agentury? Rodiče řekli, že nemají problém s tím, kdybych někde hrála, ale nepomůžou mi to najít, protože na to nemají čas.
Prosím o brzkou odpověď, předem děkuji

holka, 13et, 8. září

Ahoj,
nejsem bohužel znalec filmového prostředí, ale v rámci tvého dotazu jsem se pokusila nastudovat si něco o castingových a komparzních agenturách. A obávám se, že bez spolupráci s tvými rodiči tě žádná z nich nezaregistruje, protože ti ještě nebylo osmnáct. Budeš si muset nechat udělat profesionální, nebo alespoň velmi kvalitní fotky, a rodiče u každé registrace budou muset udělit svůj souhlas. Co se týká konkrétních doporučení, nejlepší zřejmě bude pročíst si internetové diskuse, kde se diskutéři svěřují se svými osobními zkušenostmi. Když zadáš do internetového vyhledávače heslo „filmová agentura“ nebo „castingová agentura“, objeví se ti spousta odkazů a řada z nich má u sebe i uživatelská hodnocení, která by ti v rozhodování také mohla pomoci.
Přeji ti hodně štěstí!
Bára

Menstruace a výtok

Ahoj Alíku.
Menstruaci jsem dostala už před rokem a půl a byla vždy pravidelná. Nikdy se mi nestalo, že by se mi zpozdila nebo nepřišla. Akorát teď v létě jsem brala prášky na posunutí, jelikož mi zrovna vycházela na dovolenou. Prášky jsem brala už po několikáté a nikdy s nimy žádný problém nebyl, vždy, když jsem je vysadila tak se mi hned dostavila menstuace, ale teď jak jsem je brala naposledy (konkrétně na začátku srpna kvůli té dovolené) tak se mi po vysayení žádná menstuace nadostavila. Je to už měsíc co jsem je nedostala, a celkem se bojím, protože jsem slyšela něco o tom, že tyhle prášky můžou rozhodit celý cyklus a může se jít i na vyvolávací injekci na gynekologii. Proto moc prosím o radu. Předem děkuji za odpověď.

holka, 14 let, 7. září

Ahoj,
naprosto rozumím tomu, že máš obavy z toho, že ti prášky tvůj menstruační cyklus rozhodily, ale bohužel ti nemůžeme nijak pomoci. Nikdo na světě není schopný stanovit diagnózu na dálku a online a bylo by ode mě velmi nezodpovědné, kdybych vyjadřovala nějaké domněnky (a byly by to skutečně pouze domněnky) o tvém zdravotním stavu. Pokud se menstruace stále nedostavila, určitě je nutné, aby ses objednala na gynekologii, kde tě vyšetří, zjistí, kde je problém a stanoví adekvátní léčbu.
Měj se hezky!
Bára

Brigáda

Ahoj poradno. Chtěla bych mamce koupit dárek, ale nemám moc financí a vydělávat nemohu jelikož mi je teprve 14 a u příbuzných nechci schánět peníze, protože mi to připadá jako žebrání. A jelikož je to dárek pro mamku tak jí to nesmím říct a s tátou nebydlím ani nepamatuji. Prosím poradíte jak bych si mohla vydělat? 15 mi bude az za jedenact mesicu a do te doby nevim jestli to budou jeste prodavat. Předem dekuji za odpoved.

holka 14 let, 5. září

Ahoj,
je od tebe moc hezké, že chceš mamince věnovat dárek (a rovnou se dívám na tvůj další dotaz, kde se ptáš, jak by sis mohla přivydělat, abys mohla mamince pomoci - dovolím si tedy odpovědět na oba zároveň, protože se ptáš vlastně na tu stejnou věc). To, že si uvědomuješ, že se tvoje maminka ocitla v těžké situaci a ráda bys jí pomohla, svědčí o tom, že jsi vyzrálá, zodpovědná a empatická, což je skvělé.
Do patnácti let skutečně legálně na žádnou brigádu jít nemůžeš. Ve svém dalším dotazu píšeš, že nemáte žádné příbuzné, kterým bys mohla vypomáhat, ale určitě máte sousedy, kterých se můžeš zeptat, jestli by třeba nechtěli vypomáhat na zahradě, venčit psa, nebo třeba pohlídat malé děti. Myslím, že v první řadě by ses měla poptat mezi lidmi, kteří tě znají a ví, že jsi spolehlivá, případně znají vaši rodinnou situaci, tudíž spíš ocení, že chceš své mamince pomoci. Přeji ti hodně štěstí a věřím, že se ti podaří příležitost k příležitostnému přivýdělku najít.
Měj se hezky!
Bára

Zvířata - pes

dobrý den, máme doma fenku australského ovčáka. Je to venkovní pejsek ale je jí venku samotný smutně, chtěla bych aby mohla chodit i domů a aby byla šťastná. Rodiče mi to ale nedovolí a já nevím jak je mám přemluvit. Potřebovala bych nějaké rady jak je přemluvit aby mohla být doma.

holka, 12 let, 5. září

Ahoj,
rozumím tomu, že bys chtěla mít svého psího kamaráda u sebe co nejčastěji a oceňuji, že se snažíš, aby byla tvá fenka šťastná a spokojená. Nejsem sice žádný znalec psů, ale z toho, co jsem se dočetla na internetu, jde o venkovní plemeno, které potřebuje spoustu pohybu a aktivity. Tvoji rodiče mají pravdu, že jí je venku lépe než uvnitř (a možná se třeba také bojí, že vám poničí vnitřní vybavení domu, což je potřeba respektovat). Místo přemlouvání bych ti proto navrhla, abys zaujala opačný postup. Nepřemlouvej rodiče, aby ti povolili mít pejska uvnitř domu, ale raději zvyš množství času, které s ní strávíš venku. Jsem si jistá, že to tvoje fenka ocení víc, než kdyby vedle tebe měla ležet na pohovce. Užijete si spolu spoustu legrace, strávíte spolu čas, tvé psí kamarádce nebude smutno a zároveň bude tato aktivita respektovat její přirozený naturel.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - holky

Ahoj. Už si nevím rady. Je mi o tom trapné mluvit, tak píšu tady. Nejde mi masturbovat prostě nic mě tak jako neuspokojuje. Zkoušela jsem všechny "části", ale prostě nic. Jsem jako divná nebo co se děje? Chtěla bych to strašně zkusit. Co mám pro to ještě udělat? Proč to nejde? dělam špatné pohyby?

holka, 13 let, 4. září

Ahoj,
před pár dny jsem v poradně odpovídala na úplně stejný dotaz a ve stejném duchu odpovím tedy i tobě. Masturbace není „povinnost“, ale měl by to být v každém případě prožitek, který ti přináší výhradně radost a příjemné pocity. Rozhodně nejsi nijak divná, pokud se ti masturbovat nedaří a není potřeba to „lámat přes koleno.“ Možná jsi nebyla v tom správném psychickém rozpoložení, nebo zkrátka ještě nepřišel ten správný čas. Nech věcem volný průběh a zatím se uč poznávat své tělo. Zjišťuj, které doteky jsou ti příjemné, které zóny tvého těla jsou citlivější než jiné. Neexistuje totiž nic jako univerzální návod k masturbaci a časem přijdeš na to, jak tvé tělo reaguje a jak mu dopřát příjemný prožitek. Určitě se však nemusíš trápit tím, že se ti to zatím nepovedlo.
Měj se hezky!
Bára

Zvířata - pes

Ahoj Alíku. 10.8.2019 se mi ztratil můj pejsek Timmy. Strýc který je veterinář nám říkal ať počkáme do půlky Září. Pak se máme porozhlédnout po štěněti. Můj dotaz zní jestli nevíte o nějakém útulku či záchranné stanici v Plzeňském kraji Jihočeském kraji či Středočeském nebo i Praze kde by měli štěňata které měli špatný osud a čekají na nového majitele. Díky

holka, 11 let, 1. září

Ahoj,
je mi moc líto, že jsi přišla o svého psího kamaráda a velmi oceňuji, že chceš dát nový domov nějakému pejskovi, který neměl šťastný osud. Psích útulků je obrovská spousta a kdybych je tu měla všechny vyjmenovat, obávám se, že by mi formát poradny nestačil. Stačí, když do Googlu (nebo jiného vyhledávače) zadáš heslo psí útulek Praha (případně Plzeňský, Jihočeský, nebo Středočeský kraj) a budeš si sama moci vybrat ze spousty možností. Přeji ti, abys brzo našla nového psího kamaráda (nebo se našel tvůj Timmy) a všechno dobře dopadlo.
Měj se hezky!
Bára

Moje tělo - kluci

Zdravím!
Mám problém, opět

Pár spolužáků už mi říkalo, že už masturbují, já bych to chtěl taky zkusit, ale ať se snažím sebe víc, tak prostě mi nic není příjemný. Bojím se že je semnou něco špatně. Svěřil jsem se o mém problému kamarádovi, ale ten bohužel mi moc neporadil. Zkouším nové a nové techniky, ale nic nezabírá. Doufám že mi nějak poradíte :/

kluk, 12 let, 30. srpna

Ahoj,
vůbec se nemusíš bát, že je s tebou něco špatně, pokud ti není masturbace příjemná. Masturbace není povinnost a lidé jí dělají výhradně proto, že jim přináší příjemné pocity. Možná na ni ještě tvé tělo není připravené, nejsi v tom správném psychickém rozpoložení, nebo se zkrátka ještě musíš naučit se svým tělem zacházet. Rozhodně bych to nelámala přes koleno a do ničeho se nenutila. Dej si čas a nech věcem volný průběh. Mezitím pozoruj své tělo, zjišťuj, jaké doteky jsou ti příjemné a které méně. Některé části (nebo zóny) těla jsou na doteky citlivější, jiné tě budou „nechávat v chladu.“ Z toho můžeš časem při masturbaci vycházet a soustředit se výhradně na to, co je ti příjemné.
Měj se hezky!
Bára

Jiné téma

Ahoj poradno.
Za týden mám oslavu narozenin a před třemi týdny jsem napsala dvěma kamarádům jestli nechtějí přijít, ale ani nikdo z nich se mi neozval. Je to vážně divné, protože většinou odepíší tak do 24 hodin. Ignorují mě nebo mě nenávidí a nebo se mnou nechtějí kamarádit?

Anonymní, 23. srpna

Ahoj,
chápu, že je ti nepříjemné, že se ti kamarádi neozvali a nevíš, na čem jsi. Na druhou stranu bych se ale trochu tvých kamarádů zastala. Přece jenom jsou prázdniny, čas dovolených, táborů, nejrůznějších sportovních soustředění apod. Na spoustě z těch akcí ani mobilní telefony nejsou povoleny, nebo možná nestihli odpovědět a pak jim to vypadlo z hlavy. Na tvém místě bych jim oběma zavolala a zeptala se jich přímo, jestli zprávu dostali a jestli s nimi máš počítat. Zcela určitě pochopí, že kvůli organizaci oslavy potřebuješ vědět, kolik lidí dorazí.
Měj se hezky!
Bára