Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatelky BáraV

  Celkem zodpověděla dotazů: 1431

  Moje tělo - kluci

  Ahoj Alíku trápý mě jeden takový problém, když jdu na malou a neutřu si penis tak mi třeba za 3 minuty vytéká moč to samé se děje když penis trošku zmáčknu děkuji za odpověď

  kluk, 13 let, 4. dubna

  Ahoj,
  záleží na tom, kolik té moči je a zda je to opravdu moč, nebo výtok. Je zcela normální, že chvilku po močení ukápne z penisu jedna, dvě kapky, protože moč se nahromadí v jakýchsi „minidrážkách“ močové trubice a chvilku trvá, než všechna steče dolů.
  Nicméně stejně tak se může jednat o projev nějakého zdravotního problému, jako je třeba zánět. To ovšem nikdo na dálku a online nedokáže posoudit (tím spíš, že nikdo z nás není urolog) a bylo by od nás nezodpovědné, abychom se o to snažili. Se zdravotním problémem je proto potřeba vždy navštívit lékaře, který jej posoudí.
  Měj se hezky!
  Bára

  Povolání

  Dobrý den, ráda bych se zeptala jak se dostat k dabingu, ráda bych byla dabérkou ale nevím jak se k tomu mám dostat. Poradíte mi prosím ?
  S pozdravem Viktorína

  holka, 1? let, 3. dubna

  Ahoj,
  pátrala jsem na internetu a ve všech možných diskusích a zjistila jsem, že dostat se k dabingu chce poměrně velké štěstí. Režiséři si většinou vybírají mezi studenty konzervatoří nebo velkých pěveckých sborů, případně divadelních spolků. Existuje sice databáze hlasů (www.databaze-hlasu.cz), kam můžeš nahrát svůj hlas, ale je potřeba počítat s tím, že konkurence je tam obrovská a pravděpodobnost, že si někdo vybere tvůj hlas mezi deseti tisíci dalších, je poměrně malá. I když samozřejmě existuje.
  Asi není potřeba zdůrazňovat, že pro dabing je potřeba mít perfektní výslovnost, ale i dramatický talent.
  Přeji ti hodně štěstí!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Ahoj všichni, chci se zeptat.... je mi 12 let, měřím 169 cm a vážím 44,7 kg je to v pohodě??

  Kája, 12 let, 2. dubna

  Ahoj,
  tvá váha je vzhledem k tvé výšce a věku naprosto optimální a není potřeba si kvůli ní dělat žádné starosti. Dál dodržuj pravidla zdravého životního stylu, tedy pestrý a vyvážený jídelníček a dostatek pohybu. Potom svou váhu nebudeš muset řešit ani v budoucnu.
  Měj se hezky!
  Bára

  Jiné téma

  Ahoj Alíku a spol. Mám takovej dotaz. Když se říká otcovi Otec ale i táta, má něco takového i děda? Jakože víc označení (kromě prarodič)?? Dekuju za odpověď

  Co jsem to zas vymyslela za otázku lol 11 let, 2. dubna

  Ahoj,
  to je velmi zajímavý a originální dotaz. Všechna spisovná označení dědečka vychází ze slova děda - tudíž, již zmiňované dědeček, děda, děd, případně dědoušek (nebo „dědek“, které ale v některých krajích není vnímáno jako expresivní, nebo dokonce vulgární a používá se v běžné řeči). Na Moravě se potom často používá označení „stařík“ nebo „stařeček“ a další tvary tohoto pojmenování.
  Doufám, že tě odpověď uspokojila a přeji ti krásné dny.
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Dobry deň mam 13 rokov a meriam 148 cm a chcem sa vas spytať či to neni málo . Lebo všetci mi hovoria že som velmi malý. A ešte sa vas chcem spytať či neexistuju niake potraviny ktore keby som jedol tak by som viac rástol.

  kluk, 13 let, 30. března

  Ahoj,
  podle tabulek je tvá výška skutečně menší, než je průměr. Což ale vůbec nic neznamená, protože jsi teprve na začátku dospívání a tvoje výška se ještě určitě bude měnit. V každém případě neexistují žádné přípravky nebo potraviny, po kterých bys začal zázračně růst. Chodíš na preventivní pediatrické prohlídky, kde tě lékař pravidelně měří a pokud by mu tvoje výška připadala natolik problematická, že by ji bylo potřeba řešit, určitě už by to udělal. Měj proto trpělivost, je klidně možné, že začneš růst později a v budoucnu ještě přerosteš i většinu svých vrstevníků.
  Měj se hezky!
  Bára

  Holky a láska

  Hodně se mi líbí můj spolužák, každý den si píšeme a hrajeme třeba slovní fotbal... ale on si píše s více holkama myslíte že má smysl mu to říkat? :(

  holka :), 29. března

  Ahoj,
  moc ráda bych ti poradila, ale bohužel informace, které jsi napsala, jsou velmi stručné a na jejich základě se nedá prakticky nic odhadnout. Nevím, kolik je ti let a jestli by tudíž nebylo vhodnější nechat váš vztah v kamarádské rovině. Nepíšeš nic o tom, jestli ti mimo online prostor projevuje náklonnost, jestli máte nějaká společná témata a tak dále. I když je mi to líto, na základě jedné věty se bohužel skutečně nedá říci, zda jsou sympatie oboustranné.
  Měj se hezky!
  Bára

  Jiné téma

  Dobrý den, možná vám tenhle dotaz přijde opravdu divný, ale jsem z vesnice a mám to tady strašně moc ráda a teď ještě mnohem více v době karantény, nikdy bych nechtěla do města, ale do města jezdím do školy a moje kamarádky mi bydlení na vesnici, zahradu a v blízkosti les závidí. Je mi právě líto, že děti z měst nezažijí takové dětství jako děti z vesnice. A vždy se za to cítím provinile. Myslíte, že dětství venku můžete zažít také ve městě?

  holka, 11 let, 27. března

  Ahoj,
  tvůj dotaz vůbec není divný a naopak je skvělé, že jsi spokojená tam, kde žiješ. Také pocházím z vesnice, takže ti úplně rozumím a jak říkám, je vynikající, že si dětství na vesnici tak užíváš. Určitě si ale nemyslím, že by děti z města měly horší dětství než děti z vesnice. Každé bydliště má své výhody i nevýhody a nejde říci, že by jedno z nich bylo lepší, nebo horší. Děti z města mají třeba obvykle k dispozici větší výběr kroužků i různých sportovních oddílů, ve kterých se mohou realizovat. Spousta dětí chodí například do skauta, kde podnikají spousty výprav, výletů i akcí v přírodě. Navíc to není tak, že by ve městech nebyla vůbec žádná příroda a děti byly odkázané na pobyt v panelákových bytech. Například já s rodinou bydlíme v Praze u lesa a moje děti běhají každý den venku, staví si bunkry, hrají fotbal, dělají na potoku hráze a podobně. Nemyslím si proto, že je až tak důležité, kde člověk žije nebo vyrůstá. Domov máš tam, kde se cítíš dobře a zároveň tam prožiješ to nejhezčí dětství.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Ahojte, chcel by som sa spýtať, či ak časť ejakulátu po masturbácii zaschne na trenkách, tak či môžem dať tie trenky prať so spodnou bielizňou celej rodiny.

  kluk, 13 let, 27. března

  Ahoj,
  nenapadá mě jediný důvod, proč bys měl takové trenky prát zvlášť, nebo proč by nemohly do pračky s ostatním prádlem. Ejakulát je úplně stejná tělesná tekutina jako všechny ostatní. Posmrkaný kapesník nebo zpocené tričko také nevyhodíš do popelnice, nebo je nepereš v umyvadle. Takže se určitě neboj vyhodit trenky do špinavého prádla a vyprat je spolu s ostatním oblečením.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - kluci

  Dobrý den, mám mírně zakřivený penis. Jde s tím něco dělat? Popřípadě srovná se to?

  kluk, 12 let, 27. března

  Ahoj,
  vzhled penisu je velmi individuální záležitost a neexistuje nic jako „správný tvar.“ Muži mají penisy krátké, dlouhé, tlusté, tenké, rovné i zakřivené. Neexistuje žádný zákrok, cvičení, nebo prostředek, který by vzhled penisu změnil, ale ujišťuji tě, že není potřeba se tím nijak trápit. Jednak jsi na začátku dospívání a vzhled tvého těla (včetně penisu) se bude ještě razantně měnit a i kdyby zůstal mírně zakřivený, vůbec ničemu to nevadí.
  Měj se hezky!
  Bára

  Holky a láska

  Ahoj všem, mám ráda jednoho kluka ze třídy už asi rok, dozvěděl se to teprve před chvílí a začal se se mnou nebavit a nesnáší mě, říká mne že jsem hnusná, tlustá atd.. Mám o něj mít stále zájem i když mě nemá rád a nebo si mám najít jinyho, s kým bych chtěla chodit?

  holka, 12 let, 26. března

  Ahoj,
  je mi líto, že tvé sympatie nebyly opětovány, ale neexistuje žádný způsob, jak by člověk mohl donutit někoho jiného, aby ho měl rád, nebo dokonce miloval. Pokud nejsi spolužákovi sympatická, nedá se s tím nic dělat. Možná na tebe časem změní názor a třeba se za pár let stanete přáteli, nebo i něco víc.
  Co se týká tvého dotazu, jestli si máš najít někoho jiného, s kým bys chtěla chodit, dovoluji si říct, že takto mezilidské vztahy nefungují. Nedá se říct: „teď si prostě někoho najdu a budu s ním chodit.“ Až budeš starší a budeš mít opravdové a plnohodnotné partnerské vztahy, zjistíš, že v životě nastane jen několik okamžiků, kdy člověk potká někoho, s kým se cítí spřízněný, má podobné názory i priority, důvěřuje mu a kdo ho posouvá dopředu. Nic takového se nedá naplánovat a kdy k takovému okamžiku dojde se nedá předem předvídat.
  Ve svém věku máš ale na opravdové partnerské vztahy spoustu času, takže se tím rozhodně trápit nemusíš. Užívej si kamarádských vztahů a až bude ten správný čas, určitě se objeví někdo, kdo tě zaujme a komu budeš sympatická i ty.
  Měj se hezky!
  Bára

  Menstruace a výtok

  dobrý den
  Chtěla bych se zeptat na otázku.Už asi před 10 dny jsem poprvé dostala výtok a od začátku je častější a intenzivnější nijak nezapáchá ani neštípe ale večer mě pobolívá v podbřišku mám strašný chutě a přibrala cca 4 kila.Chěla bych vedět jestly je to normální?A je možně když moje mamka a teta který je cca stejně jak mně 6 mesíců od výtoku dostaly menstruaci je tedy pravdepodibné že ji dostanu taky za 6 mnesíců.Vím že odpověd nejde určit na dálku.Děkuji za odpověd

  Měřím 150cm a vážím 35kg.

  holka 13 let, 26. března

  Ahoj,
  máš pravdu, že na dálku a online lze jen velmi těžko radit se zdravotními záležitostmi (tím spíš, že v poradně neodpovídá žádný gynekolog), nicméně se přesto pokusím. Četnost výtoků v průběhu dospívání je intenzivnější a je to zcela normální, protože jde o důsledek bouřlivé hormonální aktivity, která k tomuto období patří. Obecně se uvádí, že pokud výtok neštípe, nesvědí, nepálí a není spojen s bolestivostí, jedná se o normální tělesný projev.
  Pokud se bolestivost podbřišku objevuje jen večer, osobně bych se troufla domnívat, že nepůjde o žádný zánět, ale jistotu ti může dát pouze lékař, který udělá patřičná vyšetření. Proto bych na tvém místě ještě pár dní vyčkala, zkusila bych dodržovat klidový režim, a pokud bolesti nepřejdou, objednala bych se k lékaři.
  Ohledně toho, kdy dostaneš menstruaci; je samozřejmě možné, že příznaky, které popisuješ, se váží k blížící se menstruaci. Některé výzkumy napovídají tomu, že dcery často dostanou první menstruaci v podobném věku jako jejich matky. Nicméně to všechno jsou pouhé dohady. Může tomu tak být, ale také nemusí. Budeš tomu muset nechat volný průběh a počkat, až bude tvé tělo připravené a samo pozná, že je ten správný čas.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Ahoj vím že jsem se na něco podobného ptala minule. Já vím že si o mě myslíte bůh ví co a možná mi ani nevěříte.., ale já mám dva horní přední zuby opravdu hodně skazene.. (prostě jsem dříve na čištění zubů kaslala, teď už ne) je náročné dát oba přední zuby umělé? Já mám zdravotní pojišťovnu 205 uhradí dva přední zuby nebo se něco doplácí a nebo nehradi nic.. Já mám ty dva zuby už opravdu ve špatném stavu už mi i praskají ze zadu i zepředu jakože kousicky.. už je i dost černý jakože vždy polovina zubu... nevypadnou mi? Strašně se bojím ještě ke všemu když je karanténa.... chce se mi i často brečet... jde aby mi zub vypadl nebo upadla třeba polovina najednou??? Umely zub lte udělat na pockani nevi se na nej musi cekat a to jak delaji ten umely zub??? By mi je vytrhli a hned dali nové? Jinak hodne se kvuli tem zuvum trapim mam pocitove delat ze nic tskoveho neni a netrapit se ? Samozrejme se to musi vyresit to vim doufam ze hned po karantene..prosim odpovezte na všechno a hlavně na ty věci s tou pojišťovnou děkuji Prosím odpovězte

  holka, 13 let, 24. března

  Ahoj,
  chápu, že tě tvé zuby trápí a tvoje starosti jsou o to horší, že nemůžeš svůj stav hned řešit kvůli přetrvávající karanténě, ale bohužel musím zopakovat odpověď své kolegyně. Nikdo z nás není zubař a nedokážeme tudíž odhadnout, jak je tvůj problém vážný, co je jeho příčinou a jaké jsou možnosti jeho nápravy. Cena možného řešení se bude zcela určitě odvíjet podle toho, jaký zákrok bude potřeba udělat, v jakém rozsahu, z jakého materiálu a tak dále. Zkrátka konečná cena bude zcela jistě záviset na mnoha faktorech, které musí v rámci konkrétního případu posoudit pouze a jen zubař, který bude zákrok provádět. Bylo by od nás nezodpovědné prezentovat tu nějaké své domněnky, které nebudou založené na ničem konkrétním. Pokud tě zuby nebolí, vydrž do konce karantény a poté se objednej na stomatologii. Jestliže máš nějaký akutní problém spojený s bolestí, zubní pohotovost tě vezme i v době karantény.
  Držím ti palce!
  Bára

  Moje tělo - holky

  ahojte neviete prečo mam pod bradavkami ako keby take guličky ktore ma trochu bolia? A či je to sučasť puberty a prejde to?

  kluk, 13 let, 24. března

  Ahoj,
  v každém zdravotním dotazu zdůrazňujeme, že nikdo z odborníků, kteří v poradně odpovídají, není lékař a i kdyby byl, nedokázal by určit diagnózu na dálku a online. Podle toho, jak to popisuješ, bych si dovolila tipnout, že se může jednat o žlázy, které jsou normální součástí prsů. Bolest prsů je potom zcela běžnou součástí dospívání. Ale jak říkám, skutečnou diagnostiku může provést jen lékař při vyšetření.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - váha

  Ahoj ctěla bych se zeptat jestli moje váha je v normě když vážím 48 a měřím 160
  ___Předem děkuji___

  holka, 11 let, 23. března

  Ahoj,
  vzhledem k tvému věku a výšce je tvá váha naprosto optimální a není důvod, proč bys měla hubnout. Dodržuj dál zdravý jídelníček, zařaď dostatek pohybu a ani v budoucnu nebudeš muset svou váhu nijak řešit.
  Měj se hezky!
  Bára

  Moje tělo - holky

  Milý Aliku,tenhle dotaz ti přijde asi směšný ale co no :/Mám trápení s mojí výškou..Mam 13,5 let a jsem poměrně malá.. četla jsem, že své výšky dosáhnu ve 14 (2roky po menstruaci kterou jsem už měla ve 12,5) Nevím čemu věřit.Moji rodiče nejsou žádný velikáni,ale chtěla bych mít výšky aspoň jako moje mamka tak ze těch 165cm.(mám 152) Je to jeste možné?PS:nejsem typ který chodí spát brzo tudíž přes školní dny spím tak 6-7h, jídlo jsem taky lajdak(tak že se potom precpavam sladkým :(((,ale mám tělesnou aktivitu 4tydne 1,5h...Jestli si nepochopil z mého dotazu tak to mělo být jestli jde nějak vyrůst nebo jaká je ještě spíše šance že vyrostu??Dekuji

  holka, 13, 5 let, 22. března

  Ahoj,
  tvůj dotaz rozhodně není směšný a chápu, že máš se svou výškou starosti. Bohužel ti nedokáži pomoci, protože výška je geneticky daná a pokud máš menší rodiče, dá se předpokládat, že budeš také menší postavy (i když to není vždy pravidlem). Rozhodně se však nedá říci, že od čtrnácti let už neporosteš, protože i tohle je velmi individuální a klidně můžeš růst ještě několik let poté. Předpokládám, že chodíš na preventivní prohlídky k pediatrovi, kde tě také měří, a pokud by lékaři připadalo, že je s tvou výškou něco v nepořádku, určitě už by to začal řešit. Proto ti doporučuji trpělivost a vyčkat, než tvé dospívání nebude ukončeno a nedosáhneš své definitivní výšky. Pokud nemáš nějakou poruchu (což předpokládám, že nemáš, protože by to pediatr velmi pravděpodobně odhalil) a zkrátka máš geneticky danou menší výšku, stejně se s tím nedá nic dělat a budeš tuto skutečnost muset respektovat.
  Měj se hezky!
  Bára