Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatele Centrum Anabell

  Celkem zodpovědělo dotazů: 3

  Vyhledat odbornou pomoc

  Dobrý den velevážená poradno. Ne už jen vážně.
  Mám kamarádku. (Říkejme jí G) A ta nejí ovoce, zeleninu a mléčné výrobky. A jestě se stala vegetariánem. Váží 49 kg. A začala cvičit. Bojím se, ze to je začátek anorexie. Jak ji mám pomoct? Aby to nevypuklo. A jak jí mám pomoct aby zdravě zhubla?
  Předem děkuji mnohokrát za odpověď. Moc to mě i ji pomůže

  Holka, (dítě pod 15), 7. června

  Ahoj,

  určitě můžeš své kamarádce pomoct tak, že si s ní o tom zkusíš promluvit a taky ji nabídneš pomoc. Dále je možnost se svěřit někomu dospělému, kterému věříš ty nebo tvá kamarádka, rodič, starší sourozenec, učitel. A také můžete třeba spolu vyhledat u nás v Centru Anabell http://www.anabell.cz/.

  Vyhledat odbornou pomoc

  Ahoj,
  Mám takový problém, pravidelně zvracím a dělám to úmyslně. Není to bulimie, protože mám o něco větší podváhu a jsem si toho vědoma, že jsem hubená. Dělám to místo sebepoškozování jako žiletka. Kdybych se řezala, mamka by si toho všimla a hodně by se naštvala. To zvracení se mi už nedaří skrývat. Nemám opravdu nikoho komu bych měla tak blízko, abych se svěřila se vším co mě trápí. Nerada bych, aby se to dozvěděla mamka. Také bych s tím ráda přestala, ale nejde to, nemáte nějakou radu, jak bych s tím mohla přestat? A pro zajímavost dá se to nazývat sebepoškozováním?
  Děkuji za odpověď.

  holka, 12 let, 4. června

  Ahoj,

  určitě bys měla vyhledat pomoc. V Centru Anabell existují lidé, kteří tě rádi vyslechnou a poradí. Podívej se na stránky http://www.anabell.cz/. Máme tam i linku, na kterou můžeš zavolat, kdyby bylo nejhůře a taky můžeš být v kontaktu s peer konzultantem, což člověk s podobnou zkušeností s problémem, jaký máš nyní ty.

  Moje tělo - váha

  Ahoj, mám pocit že jsem strašně tlustá. Měřím 158 cm, vážím 57 kg a je mi 10 let. Je to normální nebo jsem tlustá? A další věc: po každém jídle mám výčitky. Co s tím mám dělat? Už z toho fakt zešílím.

  holka, 10 let, 1. června

  Ahoj,

  určitě nemáš důvod se cítit tlustě, tvé tělo se stále ještě vyvíjí.
  Pokud máš výčitky z jídla, zkus k jídlu přistupovat spíše jako k něčemu pozitivnímu a ne nepříteli. Jídlo je přece super, třeba když uvaří mamka nebo si můžeš dát něco s kamarády a strávit s nimi čas. Kdyby výčitky nepřestávaly, můžeš se obrátit na Centrum Anabell http://www.anabell.cz/.

  předchozí 1 další