Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatele Centrum Anabell

  Celkem zodpovědělo dotazů: 7

  Moje tělo

  Ahoj Alíku a poradno,

  omlouvám se, že sem píšu už po několikáté, ale vždy jste mi zatím dokázali pomoct a povzbudit mě, za což jsem vám moc vděčná.

  Tak teď už k problému.
  Už předtím jsem vám psala o problémech, kterými jsem trpěla kvůli anorexii. Objevil se další. Přibrala jsem od minulého roku z asi 41 kil na 68 a znovu jsem teď zhubla na 62. Mám na tuto váhu celkem ploché břicho, což se při mých 162 cm divím. Horší už na tom jsou stehna, ale ani ty nejsou takový problém. Tím problémem jsou má prsa. Z velikosti A, kterou jsem dříve měla, se hrozně zvětšili. Teď se ztěží narvu do velikosti D. No za 1. jak se to tak rychle změnilo, hrozně to bolí a nemůžu skoro vůbec chodit rychle nebo běhat, protože to neskutečně bolí a za 2. dnes jsem byla na koupališti sama se svou mladší (5 letou) sestrou a jedna paní na mě tak divně koukala a pak se mě zeptala, jestli je to moje dcera. Když jsem jí řekla, že je mi 14 , a že je to má sestra, jen na mě valila oči a že prý vypadám hrozně vyspěle. Něco podobného už se mi stalo 2×. Hrozně mi to vadí. Nevíte, jak bych mohla prsa zmenšit? Už jsem zhubla 6 kil, ale ani se to nehlo, naopak ještě vyrostli (v 58 jsem se ještě normálně vešla do D, teď už ne), jediná změna byla vidět v pase. Nebo alespoň jak se zbavit té bolesti při jakémkoliv prudším pohybu? Hrozně mě to omezuje.

  Budu moc vděčná za jakoukoliv odpověď.
  Anička

  holka, 14 let, 23. července 2020

  Ahoj Aničko,

  vzhledem k Tvému věku jsi stále ještě ve vývoji a prsa ti rostou. Hubnutím je zmenšit nejde, velikost je daná geneticky. Rozhlédni se po rodině, jestli někdo takovou velikost prsou nemá.

  Bolest pomine, jakmile přestanou prsa růst. Momentálně je nejlepší radou pořídit si pevnou sportovní podprsenku na sportovní aktivity. Bolest se může znovu objevovat nebo zhoršovat v průběhu menstruačního cyklu.

  Nemusíš být z velikosti smutná, až budeš starší, určitě ti je budou ostatní dívky závidět! A postupně s věkem už ani nebudeš na okolí působit starší :)

  Měj se hezky

  Moje tělo - váha

  ahoj chtěla jsem se zeptat máma mi říká že jsem tlustá ale mě to tak nepřijde tedy přesněji mi nepřijde že všude ještě loni jsem byla strašně hubená letos jsem stloustla tam kde mám břicho a boky a jinde jsem pořád hubená můžete mi poradit čím to může být , jestli to je normální a jestly nemá růst boku něco společného s dospíváním?
  jako vždy, předem děkuji za odpověď 😉

  holka, 11 let, 10. července 2020

  Ahoj,

  je to tak jak píšeš, dospívání souvisí s růstem „ženských partií“, tam patří právě boky nebo třeba prsa. Je to naprosto normální průběh a není třeba si připadat tlustě. Tvé tělo se ještě bude měnit do určitého věku, ale není třeba z toho mít strach.
  Je možné, že se to u tebe třeba děje dříve než u tvých kamarádek. To je taky naprosto v pořádku. Zkus si o tom třeba s nějakou popovídat, třeba má stejný nebo podobný pocit.

  Vyhledat odbornou pomoc

  Ahoj alíku, měřim hodně cm (okolo 183?) ale vážím jen 60kg takže BMI mám 18,12... Hodně cvičím, jezdím na kole, chodím ven se psy atd ale vůbec nemám chuť jíst, když mám hlad tak to taky není problém a v poho to vydržím. Zkoušel jsem i jen celý den sedět a jíst ale když toho sním moc tak hnedka hurá na záchod. Taky doma někdy není dostatek jídla což mě docela ulehčuje rozhodnutí jestli budu jíst nebo ne.

  kostička, 14 let, 4. července 2020

  Ahoj kostičko,

  určitě to proto není lehké. Pokud si nevíš sama rady, určitě se svěř někomu dospělému komu věříš, určitě najdeš podporu a pomoc, která je momentálně potřeba.

  Pokud bys ses neměla komu svěřit, rádi tě vyslechneme v Centru Anabell, můžeš se podívat na stránky www.anabell.cz/
  Zde ti můžeme nabídnout psychologickou pomoc nebo třeba službu peer konzultanství, kdy si můžeš popovídat s člověkem s podobnou zkušeností.

  Posíláme hodně sil

  Vyhledat odbornou pomoc

  Ahoj Alíku, doufám že neotravuji se svým dotazem, ale je to celkem naléhavé. Bude to docela dlouhý příběh, tak se posad a já se do toho pustím.
  Poslední dobou mám obavy ohledně mentalniho a i fyzického zdraví moji kamarádky, říkejme ji třeba P. Všechno to začalo tím, že se zmiňovala o svém spánku, který denně prý netrvá ani 2 hodiny. Také prý někdy vynechává jídlo a to celý den. Asi si říkáš, že to je její volba a blablabla, ale tím to zdaleka nekončí!
  Nedávno se nám zmínila o něčem, co mě šokovalo. Řekla nám, že se zkoušela ŘEZAT plechovkou!! Nejsou na ní naštěstí žádné jizvy anebo tak nějak, ale myslím si, že si srandu nedělala. Pořád ma takové poznámky stylu: jaké by to bylo skočit z tohohle okna a ukaž, já se podívám, jak je tohle ostrý.
  Pořád jí říkám, ať toho nechá, ale i když řekne, že už přestane, pořád to přetrvává a já si nevím rady a jsem si jistá, že potřebuje pomoci. Ona ještě chodí k psycholožce, ale ne kvůli tomuhle, ale kvůli hádkám její rodičů.
  Je něco, co bych mohla pro P udělat, třeba i něco drobného, ale chci ji za každou cenu pomocí, protože vím, že tohle v pořádku není 😥
  Díky za odpověď!
  PiLlulka

  holka, 12 let, skoro 13, 25. června 2020

  Ahoj,

  tvá kamarádka určitě potřebuje pomoci. Můžeš si s ní zkusit promluvit, to však nemusí být jednoduché, proto bys ji měla být hlavně oporou.
  Můžeš se také svěřit někomu dospělému, komu důvěřuješ ty nebo tvá kamarádka (rodič, učitel...).
  Dále je možné kontaktovat Centrum Anabell, podívej se na www.anabell.cz/, tam najdeš také číslo na linku, kde tobě nebo kamarádce poraní nebo mohou pomoci.

  Posíláme hodně sil, ať je tvá kamarádka co nejdříve v pořádku

  Vyhledat odbornou pomoc

  Dobrý den velevážená poradno. Ne už jen vážně.
  Mám kamarádku. (Říkejme jí G) A ta nejí ovoce, zeleninu a mléčné výrobky. A jestě se stala vegetariánem. Váží 49 kg. A začala cvičit. Bojím se, ze to je začátek anorexie. Jak ji mám pomoct? Aby to nevypuklo. A jak jí mám pomoct aby zdravě zhubla?
  Předem děkuji mnohokrát za odpověď. Moc to mě i ji pomůže

  Holka, (dítě pod 15), 7. června 2020

  Ahoj,

  určitě můžeš své kamarádce pomoct tak, že si s ní o tom zkusíš promluvit a taky ji nabídneš pomoc. Dále je možnost se svěřit někomu dospělému, kterému věříš ty nebo tvá kamarádka, rodič, starší sourozenec, učitel. A také můžete třeba spolu vyhledat u nás v Centru Anabell http://www.anabell.cz/.

  Vyhledat odbornou pomoc

  Ahoj,
  Mám takový problém, pravidelně zvracím a dělám to úmyslně. Není to bulimie, protože mám o něco větší podváhu a jsem si toho vědoma, že jsem hubená. Dělám to místo sebepoškozování jako žiletka. Kdybych se řezala, mamka by si toho všimla a hodně by se naštvala. To zvracení se mi už nedaří skrývat. Nemám opravdu nikoho komu bych měla tak blízko, abych se svěřila se vším co mě trápí. Nerada bych, aby se to dozvěděla mamka. Také bych s tím ráda přestala, ale nejde to, nemáte nějakou radu, jak bych s tím mohla přestat? A pro zajímavost dá se to nazývat sebepoškozováním?
  Děkuji za odpověď.

  holka, 12 let, 4. června 2020

  Ahoj,

  určitě bys měla vyhledat pomoc. V Centru Anabell existují lidé, kteří tě rádi vyslechnou a poradí. Podívej se na stránky http://www.anabell.cz/. Máme tam i linku, na kterou můžeš zavolat, kdyby bylo nejhůře a taky můžeš být v kontaktu s peer konzultantem, což člověk s podobnou zkušeností s problémem, jaký máš nyní ty.

  Moje tělo - váha

  Ahoj, mám pocit že jsem strašně tlustá. Měřím 158 cm, vážím 57 kg a je mi 10 let. Je to normální nebo jsem tlustá? A další věc: po každém jídle mám výčitky. Co s tím mám dělat? Už z toho fakt zešílím.

  holka, 10 let, 1. června 2020

  Ahoj,

  určitě nemáš důvod se cítit tlustě, tvé tělo se stále ještě vyvíjí.
  Pokud máš výčitky z jídla, zkus k jídlu přistupovat spíše jako k něčemu pozitivnímu a ne nepříteli. Jídlo je přece super, třeba když uvaří mamka nebo si můžeš dát něco s kamarády a strávit s nimi čas. Kdyby výčitky nepřestávaly, můžeš se obrátit na Centrum Anabell http://www.anabell.cz/.

  předchozí 1 další