Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatele Hroch Pepíček

  Celkem zodpověděl dotazů: 24

  Odpovědi za posledních 435 dní, seřazené podle uživatelského hodnocení. Seřadit podle času

  Katalog dárků

  Špatný vchod

  Milý Aliků,objednala jsem si u tebe dědeček za body ale restehovali jsme se o dva vchody dal.Jde objednávka nějak stornovat?

  Milá Terezko9999,
  hele, člověče, měla bys psát o ždibec pečlivěji! :-|

  Co by na to řekl tvůj dědeček, kdyby býval tušil, že sis u Alíka objednala nového? A ještě k tomu na adresu, odkud jste se již stihli během jediného dne odstěhovat? To by ten objednaný dědeček přišel k vašemu starému vchodu, kde už nyní možná bydlí úplně jiní lidé, kteří by si třeba za kačky chtěli objednat raději pěknou knížku nebo pěknou hru nebo pěkného plyšáka a ne dědečka… a bylo by mu následně smutno. ;-(

  Věz, že popojít pěšky o dva vchody dál nemusí být zdaleka tak snadné, jak se mladému člověku zdá, ani pro zbrusu nového dědečka, zejména pokud se vůbec nedozví, že byl omylem dodán na starou adresu, a pokud je kvalitně zabalený. To platí obecně, nejen pro dědečky, dávejte si prosím všichni pozor, kde bydlíte! Je to smutné, ale jakmile dárek jednou zabloudí, všechna radost z něj se rozplyne jako výfukové plyny v atmosféře. @)->-

  Poprosil jsem Alíka, ať ti tvoji poslední objednávku zruší a vrátí ti kačky. On mi pak upřesnil, že sis vůbec neobjednala dědečka, ale décéčka superhodinky. To jsem neměl potuchy, že nabízíme v katalogu takové super věci. 8-o
  Tak si je můžeš objednat znovu. Tentokrát se už raději nestěhuj. ;-)

  Katalog dárků

  Ahoj, můžu se zeptat, proč to upozornění na poslední letošní rozesílku dárků již zmizelo? Termín poslední rozesílky byl myslím 27. listopadu a to ještě není, snad nebyly dárky odeslané předčasně?
  Děkuji za odpověď... (nebo dárky vykoupil Pepíček)? (-:

  O=
  Ahoj.
  Já nic!
  Jsi chudý.
  Nemáš nic.
  Upozornění
  nepotřebuješ.
  Hroch Pepíček
  (8:O)
  Když už řešíme dárky, vevelé Vánoce!
  Do Štědrého dne zbývá:
  (odpočet do 24. prosince 2020 v 0:00)

  P. S.: Upozornění prý vídají jen bohatší děti, takové ty spořivé a šetřivé, které mají nastřádáno více jak 5 tisíc kaček. Nerozfofroval-li bys své kačkové jmění během posledních dní, býval bys byl na poslední rozesílku upozorňován stále stejně důkladně, jako jsi byl doposud, až do toho nejposlednějšího okamžiku, kdy bys ji ostudně nestihl. :-3

  Přihlášení/Registrace

  ahojky
  Moje kamarádka nechce na Alíka jak jí mám přinutit aby se tam přihlásila

  Má tvoje kamarádka rádá pudink?

  • Jestli ano, řekni jí, že jí dáš pudink, když se přihlásí.
  • Jestli ne, řekni jí, že jí dáš pudink, když se nepřihlásí.

  Ale vlastně když bude jíst pudink, tak si nebude moct povídat na Alíkovi, protože s plnou pusou se nemluví, to by si popatlala klávesnici. :-|
  Je to těžké, no.

  Musíš respektovat její svobodnou vůli … a hlavně nezapomenout na ten pudink. Kamarádka ti nikam neuteče a pudink je pudink. 8-P

  Hry

  Ahojky! Vím že otázky do porandy pokládám často, ale toto je zajímavé.
  Zobrazil jsem si zdrojový kód od Ledničky, jen tak jsem ho zkoumal, a vykoumal jsem toto.
  Má to tam vůbec být? :D
  Mějte se hezky,
  Stephense

  Tvého porandového dotazu se chopím já, neboť patřím mezi nejrozměrnější specialisty na problematiku chlazení potravin. Nejsem si však zdaleka jistý, zda správně rozumím tomu, co jsi na vlastní oči vyfotil.

  Alíkova lednice řehtá, když přičítající strávníci přespříliš usilují o dosažení dort zpřístupňujícího nekonečna. V lednici integrovaný kůň ohlašuje, že už uzrál čas na další přičtení.

  Je možné, že tvá lednice doma v sobě koně zatím nemá. Kontaktuj výrobec.

  HTML

  Reakce na tento dotaz.
  Pokud Pepíček HTML neumí, tak jak to, že tady napsal na začátku příspěvku (html)<p style="text-align: center">(konec)(O=)?
  Myslím že Pepíček bude někdy zdatný programátor8-D

  Ahoj Hogo,
  tvá pozornost mě nesmírně těší. I Punťa tady uznale mlčí. ok
  Z uvedeného kousku příspěvku je moje jen ta tepelná koule: O=

  Vystředění mi do textu přidal Alíkův zvěromlékař, přesvědčil jsem jej, že pro zarovnání doprostřed existuje více než rozumné využití v oblasti vánočního stromečkování inkrementálně sestavené zeleně podbarvené odpovědi. Dostal jsem od něj tuto úpravu k Vánocům místo pletených rukavic, protože by se mi pletly s ponožkami, neboť jsem středově půdorysně souměrné čtyřnohé stvoření.

  Jestli někdy budu zdatovaný programátor, to je otázka do pranice. Zatím jsem vždycky, až budu velký hroch, chtěl být popelářem, protože mám ohromně rád čisté a uklizené a voňavé prostředí a vím, že pečlivě vykonávané popelářské řemeslo takové prostředí svojí neúnavnou pravidelnou činností vytváří.

  Alík

  Ahoj,
  před nedlouhou dobou se zde objevil nový uživatel – Los Punťa XIV. Vzhledem k tomu, že v jeho přezdívce jsou použity znaky, které obyčejně použít nelze (mezery, tečka), je velká pravděpodobnost, že to bude někdo, s kým je tu hodně věcí spojených, jako jsou např. Hroch Pepíček a Koalík (možná bych ještě měla přidat MMa, ale přecejen, už byl tady na Alíku např. schovaný v adventním kalendáři?). Má čtrnáctka v Punťově jméně nějaký význam? Popřípadě jaký?
  Viktorie7 a vaiva :)

  Ahoj vaivo a Viktorie VII.,
  možná vás to obě překvapí, ale Punťa se v bezprostředním okolí Alíkova webu vyskytuje již velice dlouho. Jak již Čokoládový Alík naznačoval v článku před třemi roky (tehdy ještě nebyl známý jako Koalík, tato proměna nastala až koncem února 2019 ;-)), výherce u vícekolových soutěží poctivě vybírá los. Určitě jste si nemysleli, že je to jen tak nějaký bezejmenný los z ulice, to by nebyla garantována objektivita. Je to los Punťa.

  Přízvisko čtrnáctý nosí u jména proto, že má urozený původ. Mnohokrát mi historii svého rodu vyprávěl a musím uznat, že je to fantastický vypravěč. Kéž bych měl jednou tak rozmanité a květnaté vyjadřovací dovednosti, jako má náš losí kamarád. Kdysi za dávných časů, ještě za Rakouska-Uherska, dostal za své dlouholeté věrné služby monarchii v oblasti hlídání vlastní panství a šlechtický titul zakladatel rodu, pes jménem Punťa, nyní známý jako vévoda Punťa I. von Hafnštein. Později syn Punti I., mezi svými kamarády známý jako Junior (neplést se salámem), nakládal se zděděným bohatstvím poněkud nemoudře, vše investoval do podniků produkujících zeleninu, ale té rozuměl jako králík petrželi, takže zbankrotoval a zůstal mu jen titul. Juniorův syn Punťa III. následně musel stejně jako každý jiný poddaný v mocnářství nastoupit do armády zrovna v době, kdy vypukla I. světová válka. Ve válce bohužel přišel o čich, proto pak nemohl mít štěňátka. Jako válečný veterán se jednoho dne rozhodl, že učiní dobrý skutek a adoptuje sirotka (po skončení války jich byla všude spousta). Náhodou na něj zrovna vyšel los. Pojmenoval jej Punťa IV.

  Není pochopitelně už nikterak překvapivé, že ani Punťa IV. nemohl mít štěňátka, když byl los.

  Nástěnka

  Ahoj,
  proč je u některých příspěvků v nástěnce „napsal/a cosi schovaného“ a když se na to klikne tak se příspěvek objeví?
  Myslela jsem, že je to jen u dlouhých příspěvků, aby nezabíraly tolik místa, ale dnes se mi to objevilo u příspěvku z jednoho slova, k čemu to slouží?
  Přeji hezký den.

  Ahoj,
  já byl tím moderátorem, který tě v bubnu uschoval v mé hroší nástěnce, tak ti zkusím vymyslet velmi dobrou odpověď.

  Schování je známkou toho, že tě panující moderátor s moderátorskou úrovní panovníka chtěl smazat, ale bohužel nemohl, protože mazat mohou jen a pouze správci. Tak tě alespoň schoval, aby ses pak v nástěnce tak snadno nenacházela.

  Je vskutku kuriózním peroxidem, že tvůj schovaný příspěvek se pozastavoval zrovna nad faktem, že jsem panovník… a kdybych nebyl panovník, nemohl bych jej schovat. Panovníkem bývá moderátor obvykle ve své osobní nástěnce.

  S délkou příspěvku tedy schování nesouvisí. Jen s délkou trpělivosti.
  Zde je moje trpělivost:
  ]     [
  Jak vidíš, je velká zhruba jako jeden dort. (ÍÍÍ)
  Tím nyní rozhodně nechci říct, že bych se dal při moderování uplatit dortem. Je možné použít i pudink, věneček, kremroli nebo kompliment. Na schování menších příspěvku by stačila i rakvička.

  Přezdívka

  Ahoj Pepíčku,
  poradíš mi prosím, jak si změnit přezdívku?
  :-)

  Ahoj Áňo,
  děkuji za dotaz přímo na moji hroší maličkost.

  Když nasedneš do katalogu dárků a pojedeš úplně dolů, tak tam narazíš do dárku Přejmenování nebo spojení účtu, kde – máš-li naspořený dostatek kaček – nalezneš jednoduchý formulář na přejmenování nebo spojení účtu. Změna přezdívky je vlastně takové přejmenování. Kdyby se tomu říkalo přepřezdění, tak by si to objednávaly děti, které třeba potřebují postavit zeď, a to ten formulák neumí. :-(

  Pomocí zmíněného dárku si můžeš přejmenovat nebo spojit účet, stačí postupovat krok za krokem, všechno to odklepnout a tím vznikne žádost, kterou pak časem správci buď schválí, nebo zamítnou. Pokud jim přijde přejmenování nerozumné, zkusí ti ho rozmluvit, tak si ho zkus napřed rozmluvit sama. ;-)

  Hry

  Ahoj poradno, tím, že budeme přikládat do ledničky čísla, nemůžeme zabugovat nebo zalagovat Alíka?

  Ahoj,
  téma ledniček je mé oblíbené, neboť obsahuje čerstvé potraviny a jakékoliv místo obsahující jakékoliv krmivo má nezměrnou úctu mých tří žaludků, proto se dotazu chopím já a přeptám se někoho ze zvěrolékařů, abych se dozvěděl, co ti vlastně mám odpovědět. Vývojáři Alíka se upřímně podívali směrem do stropu, propočítali vás a domnívají se, že ledničkovářskou činností nejspíše Alíka zagumovat nemůžete. Prý by vás muselo být fakt hodně! Možná i víc než fakt hodně. Spíš úplně nejvíc… a nejspíš i ještě víc! 8-o

  Hle, narodil se mi nápad! O=
  Mohli bychom provozovat u ledničky počítání od nuly do počtu člověků počítajících u ledničky od jedničky do nekonečna, a když by v záplavě nul a jedniček lednička maličko nestíhala, byla by to konečná. B-)

  Nadšeně jsem tuto svoji nepříliš domyšlenou myšlenku odvyprávěl zvěrolékařům a oni moudře usoudili, že hovořím nějakou cizí řečí. Dali mi ihned nějaký pamlsek, abych přestal mluvit. Tákže… asi úspěch. 8-P

  Hry

  Odmrožení pětičíslí

  Ahoj Alíku,
  mám jen takový dotaz, na ledničce se v 18:00-19:00 už dva dny objevilo odmražení pětičíslí, ale pod ledničkou o něm nic není, je to chyba, nebo ne?
  Děkuji.

  Ahoj,
  jsem potěšen, že ledničku důkladně pozoruješ a nic ti z ní neuteče. Koukal jsem na příspěvek, na nějž odkazuješ, a nejprve jsem se domníval, že máš jen bujónovou fantazii, ale pro jistotu jsem se na tuto pětičíslicovou zapeklitost dotázal Alíkových zvěrolékařů, abych si byl jistý a zbytečně nepsal nějaké nepravdivé dojmy. B-)

  Musím nadšeně konstatovat, že tě skutečně nešálil zrak PejskaNelinky. Z dřívějšího trojčíslí je nyní čtyřčíslí a ze čtyčíslí pětičíslí a asi kdyby tam bylo bývalo osmnáctičíslí, tak by se z něj nyní stalo devatenáctičíslí (pozor, to je pouze hroší spekulace, nechytejte mě za slono), takže když se to správně vyčíslí, jde jedním chytrým přičtením mezi osmnáctou a devatenáctou hodinou teoreticky přičíst až devadesát devět tisíc devět set devadesát devět. Skoro desetina milionu! Je to hodně, ale co se dá dělat, nějak se k tomu nekonečnu přiblížit musíme. ;-)
  Inu, každá desetina melounu se hodí. 8-P

  Koukám, že nyní už to pod ledničkou popsané je. Vývojáři Alíka mi k tomu doslova sdělili, že to prý „není chyba, ale vlasonos“. O=8-o
  Občas sice těm jejich odborným pojmům a zásahům nerozumím, někdy se jim i povede ledničení zhoršit, ale tentokrát musím uznat, že se to povedlo. ok

  Kačky

  TOTO NENÍ OTÁZKA!

  Může se do Alíka přidat to že by se mohly přeposílat uživatelům Alíka kačky?

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  TOTO NENÍ ODPOVĚĎ! :-P

  Hry

  Na jakém principu funguje hod hexeraktem v Ledničce?

  Buď zdráv, kologo Hogo,
  koukal jsem na to a musím se upřímně přiznat, že tyto šestirozměrné krychle jsou ohromně komplikované. Poprosil jsem vývojáře, aby nám rozjasnili situaci a oni mi nečekaně vytmavili neskutečně podrobné vysvětlení. 8-o

  Není to úplně normální vyvážená šestirozměrná kostka, jako mívají profesionální házeči ledničkových kostek, je maličko takzvaně cinknutá. ]:-)

  Takže, dávej pozor, funguje to takhle:

  1. Vygeneruje se náhodné číslo mezi dvojkou a pětkou. Aby se to nepletlo, říkejme mu třeba Jarmila.
  2. Vygeneruje se náhodné číslo mezi šedesátkou a dvěstěčtyřicítkou, říkejme mu třeba Jaromíra.
  3. Vygeneruje se náhodné číslo mezi třicítkou a Jaromírou, říkejme mu třeba Jaroslava.
  4. Vygeneruje se náhodné číslo mezi Jarmilou a Jaroslavou, tomu říkejme Jarda.
  5. Pokud součet čísla na ledničce a Jardy je lichý, Jarda se zmenší o jedničku. (Nesmějte se mu, dělá to pro sudost!)
  6. K ledničce se přičte Jarda.

  Tak. Je to všechno jasné! ;-)
  Lahodné hody v šesti rozměrech. 8-P

  Ahoj ultrone01,
  musím se přiznat, že z mého pohledu také skoro všichni příslušníci druhu homo sapiens vypadají stejně. Hrochům se pletou lidi, takže je do jisté míry omluvitelné, že z pohledu lidského trpí stejnou identifikační nejednoznačností všichni hroši. Vypadáme sice podobně, ale mohu tě ujistit, že rozhodně nejsme jeden hroch!

  Znám třeba hrocha z jedné místní zoologické zahrady, který je dost vybíravý a jmenuje se tuším Josef, a kdyby sis ho spletl se mnou a oslovil ho mým jménem, nejspíš by to bral jako hrubou urážku. :-E
  Mohl by tě ukousnout a vyplivnout! :-c

  Takže na to pozor!
  Podobný dotaz mi občas někteří lidé skoro stejní jako ty píšou i v poště. Nyní jim můžu odpovídat odkazem na tento dotaz. ok

  Všeobecně

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, co všechno se považuje za zlobení?

  Předem děkuji za odpověď, Lollymaniak

  Ahoj,
  to je mimořádně záludná otázka. Abych vůbec mohl fundovaně odpovědět, oslovil jsem některé ze svých dinosauřích přátel, kteří se dochovali v papírové podobě – odpověděl mi jen tezaurus.

  V úvodu své odpovědi bych patrně měl lingvisticky rozdělit samotný děj (neboli činnost) a předmět vzniklý tímto dějem:

  1. Činnost – nanášení menších okrasných předmětů na větší předmět, typicky třeba vánoční koule na stromeček, přeneseně to může být též vylepšování příběhů rozličnými stylistickými kudrlinkami. Jiným slovem je to zkrášlování, dekorování.
  2. Předmět – souhrn mnoha malých předmětů zlepšujících estetický dojem z nějakého díla, třeba z buchty nebo dortu (ÍÍÍ). Jiným slovem je to ozdoba, dekorace.

  U buchtové eventuality to v druhém významu může být někdy takřka totéž jako drobení, ale u činnosti rozhodně ne! Protože jestliže si někdo podrobí vánoční stromeček, nevznikne tím esteticky krásné dílo, ale chaoticky rozmístěná potrava pro mravence, pro vysavač, nebo pro jiný hladem strádající hmyz. Házení drobků na stromeček by též mohlo způsobit, že se pod ním neobjeví žádné dárky, někdo by to totiž mohl považovat za zlobení! ;-)

  Zvířata

  Axolotl mexický s bettou bojovnicí?

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli může být axolotl mexický v akváriu s bettou bojovnicí? Nikde se to nemohu dočíst... poradíte mi prosím?

  holka, 12 let, 16. února

  Dobrý den, holko,
  jako převážně vodní živočich se domnívám, že odpověď možná vím!
  Je to netradiční kombinace, rychlá stručná odpověď zní: ne! :-(

  Pokud bys chtěla axolotla hodně krutě potrestat za nějaké jeho zlobení (třeba že by posílal řetězové dopisy :-c), nebo dát bettě pozoruhodnou živou hračku na okusování :-c, tak ano, chviličku spolu být můžou. Axolotl má sice od přírody zázračné regenerační schopnosti, umí mu zpátky dorůst i ukousnutá nožička, 8-P ale na jakékoliv zahojení potřebuje klid a mnohem delší časové rozpětí, než by mu netrpělivá pestrá bojovnice byla ochotna velkoryse poskytnout. Pravděpodobně by ti rybička během pár hodin odvážně vybojovala ve svém vodním rajónu nový pořádek a nadále by pak byla v akváriu s ostatky axolotla mexického. ;-(

  Odborně výstižnější radu by ti dala zvířátka pracující ve zverimexu.