Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatele MUDr. Jiří Staněk

  Celkem zodpověděl dotazů: 241

  Odpovědi za posledních 27 dní, seřazené podle uživatelského hodnocení. Seřadit podle času

  Milování

  Sexuální aktivity v těhotenství

  Dobrý den. Mám jen dotaz
  Zajímá mě věc ohledně těhotenství a sexu.
  Jestli může mít žena během těhotenství sex (myslím tím když už je mimčo větší). Jestli ji to třeba nebolí nebo nepraskne plodová voda?

  Děkuji za odpověď

  Adel, 14 let, 4. července

  Ahoj Adel,

  Sexuální aktivity během těhotenství nejsou vyloučeny, i když každá žena může tento stav prožívat trochu jinak a někdy se stává, že těhotná žena v důsledku hormonálních změn, k nimž v jejím těle dochází, ani nemá o sexuální aktivity zájem. To platí zejména během prvních 3 měsíců těhotenství, tedy v tzv. prvním trimestru, kdy se často dostavuje únava, někdy nevolnost či bolesti v krajině břišní. Při těchto obtížích samozřejmě zájem ženy o sexuální aktivity poněkud klesá.

  Naproti tomu během dalších 3 měsíců, tedy v druhém trimestru, většina výše uvedených obtíží ustupuje, přičemž další hormonální změny, k nimž v těle ženy dochází, naopak zvyšují sexuální apetenci (doslova „chuť“ na sex). Některé ženy dokonce tvrdí, že právě během druhého trimestru těhotenství prožily nejkrásnější erotické zážitky svého života.

  V závěrečných třech měsících, tedy ve třetím trimestru, dochází opět k poklesu sexuální touhy. Žena v tomto období více a intenzivněji vnímá a pociťuje pohyby dítěte ve svém těle, což v ní může vyvolávat určité zábrany vůči sexuálnímu kontaktu se svým partnerem (jakoby měla pocit, že dítě by bylo „při tom“). Přistupují i obavy o zdraví dítěte, zejména během závěrečných dnů či týdnů před očekávaným termínem porodu. Oba nastávající rodiče v této době většinou myslí víc na blížící se porod a příchod dítěte, než na společné sexuální aktivity.

  Pravdou je, že v posledním trimestru by klasický pohlavní styk mohl být pro oba partnery (tedy pro ženu i pro muže) poněkud nepohodlný. Pokud spolu chtějí mít nějaký sexuální kontakt, raději volí tzv. nekoitální sexuální aktivity, například vzájemné hlazení a mazlení, při němž dochází k dráždění určitých částí těla.

  Pokud jde o odtok plodové vody (neboli „prasknutí vody“), k tomu dochází zpravidla samovolně, a to 72 až 0 hodin před porodem. Někdy musí být odtok vody před porodem vyvolán uměle, což provádí lékař.

  Pohlavní styk sice může vést k předčasnému odtoku plodové vody, ovšem zpravidla pouze tehdy, když je vykonán během několika dní před termínem očekávaného porodu. V této době však již naprostá většina párů klasický pohlavní styk nevykonává.

  Menstruace a výtok

  Menstruace a očkování

  Ahoj poradno. Jdu s dotazem. Mohla bych se zeptat, jestli můžu jít na očkovaní, (proti covidu-19) když mám měsíčky? Půjdu na druhou dávku. Děkuji za odpověd. :-)

  holka, 13 let, 28. července

  Ahoj holko,

  Menstruace nepředstavuje důvod pro vynechání očkování. Nicméně je třeba počítat s tím, že očkování proti covid-19 může dočasně ovlivňovat menstruační cyklus. Proto by tě nemělo znepokojovat, jestliže se během několika měsíců po očkování dostaví nepravidelnost menstruačního cyklu (která je ostatně u dospívajících dívek tak jako tak poměrně běžná).

  Milování

  Vyvrcholení

  Ahoj Alíku a spol,
  popravdě se za tuhle otázku velmi stydím ale nemám se koho zeptat, tak jsem se obrátila na vás. Vím co je masturbace i sEx (základy, prostě částečně to chápu:-D) ale vůbec mi není jasné co znamená „vyvrcholení“ neboli lajdácky řečeno „když se někdo udělá“ 8-[). Prostě potřebuji význam toho slova, předem děkuji za odpověď a všem krásný den!@)->-

  Ahoj holko,

  Pohlavní vyvrcholení neboli orgasmus je velmi intenzivní příjemný pocit, který se dostavuje v závěru masturbace nebo jiných sexuálních aktivit (pohlavního styku a podobně). Orgasmus je výsledkem složité soustavy reflexů, na jejímž počátku stojí stimulace (tj. dráždění) pohlavních orgánů. Během orgasmu dochází ke stahování svalstva v oblasti malé pánve a pánevního dna, což je provázeno zmíněným intenzivním příjemným pocitem. Po odeznění orgasmu dochází k celkovému uvolnění.

  Moje tělo - holky

  Vedlejší účinky antidepresiv

  Dobrý den, mám dotaz ohledně masturbace. Tuto činnost vykonávám od svých 14ti let, myslím, že jsem se to "naučila" docela dobře. Vždycky si dráždím klitoris a během pár minut dosáhnu orgasmu. Jenže teď s tím mám problém a myslím, že to může být způsobeno antidepresivy, které jsem začala brát. První dva měsíce od začátku braní antidepresiv to nešlo vůbec. Byla jsem z toho docela zoufalá, ale hrozně jsem se styděla to někomu říct, jelikož je to pro mě dost osobní a citlivé téma. Teď už od začátku braní antidepresiv uběhly cca 3 měsíce a minulý týden se mi konečně povedlo dosáhnout orgasmu. Povedlo se mi to dokonce i včera a předevčírem, ale vždycky to trvá hrozně dlouho, než se udělám. Často mě pak už hrozně začne bolet ruka a já prostě musím přestat, což mě štve. Myslíte si, že je to těmi antidepresivy? A jestli ano, tak co s tím můžu udělat? Popravdě nevím, jak dlouho je ještě budu brát, ale myslím, že cca rok určitě. Dokážete mi nějak poradit?

  holka, 15 let, 21. července

  Ahoj holko,

  Tvůj odhad je naprosto správný, protože mezi vedlejší účinky užívání antidepresiv patří mimo jiné i oddálení nástupu orgasmu. Důvodem je, že antidepresiva obsahují látky zvané „selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu“, které svým účinkem - zjednodušeně řečeno - poněkud „prodlužují“ reakci nervové soustavy na stimulaci neboli dráždění určitých částí těla.

  Řešením tohoto problému může být delší a intenzivnější stimulace, tedy delší vykonávání masturbace. Pokud máš problém s bolestí ruky, můžeš zkusit střídat obě ruce, aby stimulace pohlavních orgánů nebyla přerušena, když pravá (nebo levá) ruka „odpočívá“. Pokud jsi pravačka, nebude stimulace levou rukou tak intenzivní, ale přesto bude alespoň nějaká.

  Určitou roli hraje i časový faktor. Jak sis všimla, po dobu prvních 3 měsíců byly obtíže takové, že nebylo možné dosáhnout orgasmu. Nyní se situace přece jen o něco zlepšila. Důvodem je, že nervová soustava si postupem času „zvykne“ na to, že „pracuje“ v poněkud jiných podmínkách. Jinak řečeno, lidské tělo se postupně naučí překonat vedlejší účinek inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu, které jsou v lécích obsaženy.

  Z tohoto důvodu je pravděpodobné, že doba potřebná k dosažení orgasmu při masturbaci se bude postupem času zkracovat, i když nakonec nebude tak krátká, jako před zahájením užívání léků. Především je tedy důležité, abys byla trpělivá.

  Moje tělo - kluci

  Obezita a rozměry penisu - zanořený penis

  Chtěl jsem se zeptat, afektuje nějakým způsobem váha/obezita růst a velikost penisu?

  kluk, 13 let, 4. července

  Ahoj kluku,

  Obezita bývá příčinou částečného zanoření penisu. Spočívá v tom, že penis je více či méně „schovaný“ v nadměrné vrstvě tukové tkáně v oblasti podbřišku.
  Avšak zanořený penis nemusí být sám o sobě abnormálně malý. Ve skutečnosti mohou být rozměry zanořeného penisu normální a jediný problém spočívá v tom, že jeho větší část je „schovaná“ pod vrstvou tuku.Růst rozměrů penisu zpravidla není jeho zanořením ovlivněn.

  Řešením problémů se zanořeným penisem může být zhubnutí, tedy redukce nadměrně silné vrstvy tělesného tuku. S tím, jak se vrstva tuku odbourává, dochází k postupnému „vysvobození“ penisu z jeho „tukového zajetí“. Jinak řečeno, po zhubnutí vystupuje na povrch těla větší část penisu, než jaká vystupovala v době před zhubnutím.

  Moje tělo - kluci

  Masturbace

  Ahoj Alíku a spol.
  Chci se zeptat jak se dá zbavit závislosti na masturbaci. Četl jsem že když si někdo vytvoří závislost na masturbaci v mládí tak může mít později problém se sexuálním životem.
  Děkuji za odpověď.

  kluk, 13 let, 13. července

  Ahoj kluku,

  Masturbace představuje naprosto normální, přirozenou a zdraví prospěšnou činnost. Představa, že by vykonávání masturbace v mládí mohla způsobovat obtíže v pozdějším pohlavním životě, je naprosto mylná a je v rozporu s výsledky seriózních vědeckých výzkumů.

  Hovořit o nějaké „závislosti“ na masturbaci je velmi problematické, jedná se totiž o normální způsob uspokojování jedné ze základních biologických potřeb. Pokud bychom měli hovořit o závislosti na masturbaci, mohli bychom stejně tak dobře hovořit o závislosti na dýchání nebo na přijímání potravy či tekutin.
  Nějaké zásadní omezování masturbace rozhodně nedoporučuji, protože by mohlo vést k narušení tvého duševního zdraví.

  Moje tělo - kluci

  Kondomy

  Dobrý den, za chvíli mi bude 15 let a chtěl bych se zeptat na kondomy. Jaké vybrat, když jsem ještě žádné neměl? Podle čeho se řadí? Já bych si je chtěl koupit, až mi bude 15, a být připraven kdyby něco. Je lepší si je koupit online nebo osobně? Předem moc děkuji za odpověď.

  Ahoj Vojto,

  Existují různé druhy kondomů, které se dělí například podle použitého materiálu. Kondomy se vyrábí převážně z latexu, ale protože okolo 4% lidí má na latex alergii, vyrábějí se i kondomy bezlatexové. Jejich cena je však několikanásobně vyšší, než cena „obyčejných“ kondomů.

  Kondomy se dále odlišují tzv. nominální šířkou. Naprosté většině uživatelů (okolo 90%) vyhovuje standardní nominální šířka 52 – 56. Naproti tomu délka je v podstatě u všech kondomů stejná, protože není nutné, aby kondom pokrýval celý penis, ale tu jeho část, která se při pohlavním styku zavádí do těla partnerky. A naopak, pokud je kondom „moc dlouhý“, stačí ponechat jeho část srolovanou.
  Kromě toho existují i kondomy barevné, případně aromatizované (s „příchutí“).

  Pro běžné užívání postačí základní typ, jímž je latexový kondom běžné nominální šířky.

  Pokud si chceš pořídit kondomy pro nácvik jejich nasazování (což mohu jedině doporučit, protože až budeš kondom jednoho dne doopravdy potřebovat, nebude ti jeho nasazení činit potíže, protože už jej budeš mít vyzkoušené), bohatě ti postačí běžný kondom, který se prodává v drogerii. Prodejnost kondomu není omezena žádnou věkovou hranicí, může si jej tedy koupit kdokoliv. Pokud by ti prodejce odmítl kondom prodat z důvodu „nízkého věku“, dopustil by se diskriminace zákazníka, protože neexistuje žádný zákon ani vyhláška, jimiž by byla stanovena jakákoliv věková hranice prodejnosti kondomů.

  Až budeš potřebovat kondom pro ochranu při pohlavním styku, doporučoval bych jej zakoupit raději v lékárně. V lékárnách se sice prodávají převážně kondomy stejného typu, jaké lze zakoupit i v drogeriích, avšak v lékárnách bývají pečlivěji dodržovány zásady skladování zboží.

  Moje tělo - kluci

  Uvolňování předkožky

  Ahoj poradno,

  mám takový problém, který je tu celkem běžný, ale stejně bych s ním potřeboval poradit.

  Mám totiž problém s přetahováním předkožky. Zatím jsem si předkožku přes žalud stáhl pouze dvakrát v klidovém stavu. V lednu půjdu na patnáctiletou prohlídku a to už bych chtěl aby mi šla předkožka přetáhnout bez problémů. Myslím, že kdybych předkožku přetahoval často, tak bych mi to za chvíli šlo lépe. Jenomže když jsem si ji přetáhnul, tak to bylo hrozně nepříjemné, ne že by to bolelo, ale prostě hrozně nepříjemné, takže se mi to teď nechce moc dělat. A já moc nevím co mám dělat aby to pro mě bylo příjemnější, nebo jestli mám jenom přetrpět ten nepříjemný pocit a on se časem ztratí?

  Předem děkuji moc za odpovědi a Váš čas

  Tomáš

  Tomáš, 14 let, 12. července

  Ahoj Tomáši,

  Proces uvolňování předkožky může trvat různě dlouhou dobu. Zatímco u některých chlapců lze předkožku bez obtíží přetahovat již v dětství, u jiných je to možné až během puberty či v jejím závěru. Je možné, že u tebe dosud přetrvává relativní zúžení předkožky, případně i částečná konglutinace neboli „slepení“ mezi žaludem a vnitřním listem předkožky.

  Proces uvolňování zúžené předkožky lze podpořit jejím každodenním zvlhčováním pomocí vhodné masti či krému (např. panthenolové masti – panthenol, bepanthen, calcium pantothenicum apod.), případně pomocí kortikoidní masti (nejčastěji se k tomuto účelu používá triamcinolon, který se však vydává pouze na lékařský předpis), avšak je třeba se vyhýbat pokusům o její násilné přetažení, při němž by mohlo dojít k poranění a následnému zjizvení.

  Podrobnější informace najdeš v publikaci „Moje knížka o předkožce“, která je zdarma dostupná na adrese https://www.puberta.info/_files/200000047-06a0506a07/Moje_knizka_o_predkozce.pdf.

  Moje tělo - holky

  Tělesný pach, spodní prádlo

  Ahoj, mám takový dotaz, smrdí nějak pot tam dole? Nějak jinak než pot z podpaždí .A z čeho mi může spodní prádlo zavánět močí, když se utírám pořádně?

  Ahoj holko,

  V období dospívání se začíná tvořit tělesný pach v podpaží a v okolí pohlavních orgánů. Je naprosto normální, že okolí pohlavních orgánů má svůj charakteristický tělesný pach, který se liší například od pachu v podpaží.

  K vylučování nepatrného množství moči (jedna, nanejvýš pár kapek) může docházet ještě několik minut či několik desítek minut po vymočení. Tato moč se vsakuje do spodního prádla, aniž bychom si to museli uvědomovat. Ostatně jedním z důvodů, proč lidé nosí spodní prádlo, je i ochrana svrchního oblečení před znečištěním.
  Příčinou uvolnění menšího množství moči může být například stažení a následné uvolnění určitých svalů v oblasti malé pánve, k němuž dochází například při smíchu, kašli a podobně.

  Nejméně jednou denně je třeba si pohlavní orgány důkladně umýt. Nelze však očekávat, že v průběhu dne budou „sterilně“ čisté. Z hygienického hlediska je však dostačující, když se pohlavní orgány umyjí jednou až dvakrát denně. Samozřejmostí by měla být rovněž každodenní výměna spodního prádla za čisté.

  Moje tělo - kluci

  Sklon penisu při erekci, černá tečka, předkožka

  Ahoj alíku, mám takovej dotaz. Je normální že když mám erekcí tak mám penis jakože vertikálně a když ho zkusím dát horizontálně tak je to nepříjemný a hned to půjde zpátky do vertikální polohy. Taky mám na koulích divnou malinkou černou tečku co vypadá jako piha, co by to mohlo být? A proč nemůžu stáhnout předkožku za žalud, je to fimóza nebo čím to je?

  Kluk, 12 let, 20. července

  Ahoj kluku,

  Při erekci může penis svírat s tělem různě velký úhel. Ten je dán především délkou a pružností vazů, na nichž je penis v těle upevněn. Zatímco u některých chlapců směřuje penis při erekci rovně dopředu, u jiných je více či méně zdvižen vzhůru, méně často směřuje dolů. Směřování penisu vzhůru je naprosto normální a jedná se o nejčastější z výše uvedených variant.

  „Divná malinká černá tečka“ na šourku může být skutečně piha, ale pokud je jen velmi drobná, mohlo by se jednat o tzv. komedon.
  Komedony vznikají v místě, kde došlo k ucpání vývodů kožních mazových žlázek, jedná se tedy o jakousi obdobu akné. Černé zbarvení je dáno chemickou reakcí kožního mazu a keratinu, což je látka obsažená ve svrchní vrstvě pokožky. Komedony nepředstavují zdravotní problém, který by vyžadoval nějakou léčbu.

  Pokud jde o obtíže při přetahování předkožky, odkazuji na odpověď na tvůj dotaz ze dne 24. května 2021.

  Význam slova

  Sexuální orientace a sexuální chování

  Ahoj Alíku a spol,>X<-
  můj dotaz se týče LGBT komunity, jistě znám základní věci jako homosexuál heterosexuál bisexuál transexuál atd. ale vůbec mi není jasné význam těch dalších : pansexuál, asexuál, demisexál .
  Přeji hezký den!;-)

  holka,, 24. července

  Ahoj holko,

  Lékařská věda zná dva druhy sexuální orientace – heterosexualitu a homosexualitu. Pokud jde o bisexualitu, ta nepředstavuje nějakou zvláštní sexuální orientaci, ale druh sexuálního chování, který spočívá v tom, že jedinec střídá partnery opačného i téhož pohlaví.

  Další výrazy (pansexuál, asexuál, demisexál) jsou spíše slangové či hovorové, nejedná se o odborné termíny v pravém slova smyslu. Snad jen výraz asexualita má odborný význam, když označuje jedince, který nemá mužské ani ženské pohlavní žlázy (tj. varlata ani vaječníky). V přeneseném slova smyslu se používá pro označení jedince, který se „nezajímá o sex“ a nepřitahují jej osoby opačného ani téhož pohlaví. V tomto smyslu je však „asexuál“ pouze hovorovým výrazem bez vědecké relevance.

  Pokud jde o demisexuála, výraz slouží k označení osoby, která s partnerem nejprve navazuje hlubší citový vztah, a teprve poté souhlasí s pohlavním stykem či jinými sexuálními aktivitami. Jedná se však o poněkud umělý termín, který neoznačuje nějakou zvláštní sexuální orientaci. Vždyť navázání citového vztahu před zahájením párových sexuálních aktivit by mělo být samozřejmostí!

  Výraz pansexualita se označuje pro sexuální náklonnost k osobám všeho druhu bez ohledu na jejich pohlaví, věk, sexuální orientaci či jiné okolnosti. Jako pansexuálního lze tedy označit jedince, který má zájem o sexuální aktivity s kýmkoliv. Opět se však nejedná o nějakou samostatnou sexuální orientaci, ale spíše o druh sexuálního chování. I jedinec, který se označuje za „pansexuála“, je ve skutečnosti buď heterosexuální, nebo homosexuální.

  Moje tělo - kluci

  Častá masturbace

  Ahoj, nemůže příliš častá masturbace způsobit problémy v budoucnu (jako erektilní dysfunkce, předčasná ejakulace, závislost na masturbaci atd.) ? Masturbuji 1-2x denně.

  Ahoj kluku,

  Je prokázáno, že masturbace není nijak škodlivá, bez ohledu na to, jak často se vykonává (zdravotním problémem může být spíše její delší vynechávání). Naopak, masturbace je zdraví prospěšná činnost. Rozhodně se nemusíš obávat, že by masturbace způsobila např. poruchu erekce nebo předčasnou ejakulaci.

  „Příliš častá“ masturbace v podstatě ani neexistuje, protože každý tuto činnost vykonává tak často, jak potřebuje. Jestliže v období dospívání masturbuješ každý den, někdy i více než jednou za den, je to naprosto normální.

  Moje tělo - kluci

  Ochlupení

  Dory den ještě jsem se chtel zeptat když se vyholim žiletkou úplně, že ty chlupy nebudou vidět, tak jestli už neporostou nebo ano? (ano je to nebezpečné ale zastřihávání nůžkama zabere hodně práce a stejně se nevyholim do čistá a depilační kremy nechci)
  Dekuji

  kluk, 14 let, 27. července

  Ahoj kluku,

  I po oholení dohladka bude růst chloupků pokračovat. Chlupy dorůstají tempem okolo 1 cm za měsíc, přičemž každý chlup roste přibližně 6 měsíců, a tudíž dorůstá do délky okolo 6 cm.
  Po oholení ochlupení doporučuji ošetřovat oholená místa pleťovým krémem nebo panthenolovou mastí. Jinak hrozí zarůstání dorůstajících chloupků a následná zánětlivá reakce v podobě červených pupínků.

  Moje tělo - kluci

  Zvýšené ukládání tuku, ejakulace, rozměry penisu

  Ahoj, chtěl bych se zeptat na 3 problémy:

  1. Moje váha se nijak nezměnila (stále vážím stejně) ale udělalo se mi břicho - co mám dělat, abych nebyl tlustý?
  2. Při masturbaci, když mě začne pulzovat penis, tak za chvíli místo ejakulace vystříkne moč - (vždycky), jak na to, abych ejakuloval?
  3. Jaký jsou normální (průměrný) rozměry penisu v 13/14?
  kluk, 13 let, 7. července

  Ahoj kluku,

  1) Zvýšené ukládání tuku na některých částech těla může být v tvém věku způsobeno hormonální nerovnováhou, respektive výkyvy hladiny pohlavních hormonů v krvi. Během několika měsíců by se tento stav měl upravit sám. Samozřejmě se můžeš pokusit i zhubnout, neměl bys však přímo hladovět nebo se vystavovat nadměrné fyzické zátěži.

  2) Je docela dobře možné, že se v tvém těle dosud netvoří ejakulát (sperma), případně dosud není plně vyvinut tzv. ejakulační reflex. První ejakulace se dostavuje nejčastěji mezi dvanáctým a čtrnáctým rokem věku, avšak za normální se považuje i širší věkové rozmezí 11 až 15 let. Důvody ke znepokojení by nastaly až v případě, že by se první ejakulace nedostavila ani po dovršení 15 let věku. Pokud jde o únik moči v závěru masturbace, ten může být způsoben nervovým podrážděním v oblasti malé pánve. Nejedná se však o žádnou poruchu.
  Nemusíš se obávat, že při masturbaci „děláš něco špatně“, nebo že bys měl něco dělat „lépe“. Spíše jde jen o to, že tvoje tělo se teprve vyvíjí.

  3) Především je třeba zdůraznit, že „normální“ rozměry znamenají něco jiného, než rozměry „průměrné“. Průměr je součet všech hodnot vydělený počtem těchto hodnot. U některých chlapců je penis větší, u jiných menší, přičemž průměr vyjadřuje jakousi „prostřední“ hodnotu. Naproti tomu normální jsou takové rozměry, které se mohou vyskytovat u jedince, který netrpí žádnou vrozenou či vývojovou vadou nebo poruchou.
  Průměrná délka penisu u chlapců ve věku 13 let činí podle různých studií v klidovém stavu 5 až 7 cm (6 ± 1 cm) a při erekci 11 až 14 cm (12,5 ± 1,5 cm). Průměrná délka penisu u chlapců ve věku 14 let činí 6 až 8 cm (7 ± 1 cm) v klidovém stavu a 13 až 15 cm (14 ± 1 cm) při erekci. Uvedené rozměry však představují pouze průměr, nikoli normu. Za normální lze u chlapce ve věku 13 let považovat takový penis, jehož délka při erekci činí alespoň 4,4 cm, u chlapce ve věku 14 let je to 5,2 cm. Za abnormálně malý penis (neboli tzv. mikropenis) se totiž považuje pouze takový penis, jehož délka při erekci je alespoň dvaapůlkrát nižší, než průměrná hodnota pro daný věk po odečtení standardní odchylky (což je to číslo, které ve výše podaném přehledu následuje za znaménkem ±).

  Moje tělo - kluci

  Masturbace a točení hlavy

  Ahoj,
  Dneska jsem masturboval, ale bylo to divný. Na konci jsem neejakuloval, i když jsem už cítil že je konec. Trochu se mi motala hlava. Nevíte čím to mohlo být?
  Děkuji za odpověď

  kluk, 13 let, 4. července

  Ahoj kluku,

  Vykonávání masturbace nemusí vždy vést k dosažení ejakulace (výronu semene), a to zvláště u mladých chlapců, kteří dosud nemusí mít zcela vyvinutý tzv. ejakulační reflex.

  Vzhledem k točení hlavy, o němž se v dotazu zmiňuješ, by obtíže s dosažením ejakulace mohly být způsobeny také krevním tlakem neboli hypotenzí. Zřejmě se však jedná pouze o dočasný stav. Pokud se tebe točení hlavy, mdloby či pocity nevolnosti při vstávání nedostavují opakovaně, není důvod ke znepokojení.
  Snad jen v případě, že by se ti hlava točila častěji, případně bys měl pocit ztráty rovnováhy, by bylo vhodné nechat si změřit krevní tlak.