Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatele Jules a Jim

  Celkem zodpovězěno dotazů: 52

  Odpovědi za posledních 749 dní, seřazené podle uživatelského hodnocení. Seřadit podle času

  Kouření

  Mám otázku, mohou na prohlídce doktoři při odběru krve zjistit že kouřím?

  Ahoj,

  jestli to lékař pozná nebo ne, ti říct nemůžeme, ale možnost je tu vždy. Kouření se na těle projevuje různě a dá se toho všimnout. Žloutnou a kazí se zuby, horší se pleť, vlasy a nehty. Dále se kouření podepisuje na plicích a to dost výrazně. Jejich zhoršená kvalita se dá poznat i poslechem.
  Za nás je určitě lepší nekouřit, než se stresovat, jestli na to někdo přijde

  Nekuřátka z Jules a Jim

  Kouření

  Ahoj poradno
  Mám takový problém. Mám ve škole spolužačku o jejíž budoucnost mám obavy. Ona totiž kouří trávu a takový. Normálně bych to nechala bejt protože tohle dělá každý pátý v pubertě, ale začala jsem mít obavy ve chvíli kdy se zmínila o tom že její otec trávu pěstuje a že až bude ona bydlet ve vlastním tak že jí chce pěstovat taky. Jejich Máma s tím nic udělat nemůže protože trávu kouří s nima. nechci ji nahlašovat policii protože jí nechci ublížit a protože je to ve skutečnosti fajn holka. Ale pokud opravdu chce pěstovat trávu tak prostě o ní mám strach v tom smyslu že se bojím že se třeba jednou s někým pohádá, ten dotyčný její “farmičku“ nahlásí a vlítne k ní do bytu FBI kdy je mrknutí oka dům vzhůru nohama a člověk v poutech. Když občas vidím ty záběry jak ta FBI vlítne do toho domů tak mi je těch lidí občas líto a nechci aby tak zkončila moje kamarádka. Ráda bych jí tu trávu nějak znechutila aby ji už dál nekouřila, dá se přece žít i bez toho. Nechápu co na tom ti lidé vidí, je to přece ***** které tomu člověku nakonec život zkazí i když si pod jejich vlivem připadá jak v pohádce. Poraďte mi, jak můžu svou kamarádku demotivovat od toho, aby si založila farmu na marihuanu?
  Předem děkuji za odpověď

  holka, 14 let, 14. ledna 2022

  Ahoj,
  chápeme tvé obavy o kamarádku, protože pěstování marihuany je doopravdy závažný přečin, za který může doopravdy hrozit i vězení. Bylo by dobré o tom s kamarádkou mluvit, zeptat se jí třeba na důvody, co jí k tomu motivuje a zároveň mít v záloze i argumenty, proč to není dobré. Vedlejších účinků marihuany je doopravdy mnoho a můžeš si nastudovat právě i ty, aby si měla další argumenty a přesvědčení. Je dobré během konverzace s kamarádkou mluvit třeba o tom, že o ni máš strach a třeba i z jakého důvodu, nic jí nevyčítat, aby to nebrala jako útok a zkusit se společně na něčem domluvit, co by bylo přijatelné pro Vás obě.

  Děkujeme za tvůj dotaz a budeme držet palce,
  Nekuřátka z Jules a Jim.

  Kouření

  Ahoj Alíku!
  Měl bych jeden poměrně záludný dotaz. Co by se stalo, když si sám doma vyrobím elektronickou cigaretu a potom ji využíval?
  Měl bych z toho nějaký postih?
  Je to jen dotaz, nechci to uvést do praxe, ale jen mě to tak zaujalo.
  Děkuji mockrát.

  kluk, 14 let, 13. září 2022

  Ahoj,
  vyrábět doma elektrickou cigaretu není určitě dobrý nápad. Jedná se o elektronické zařízení, které se jen tak doma nepostaví.
  Především není možné koupit součástky, jako třeba baterie a další pokud člověku není více jak 18 let.
  I kdyby si člověk cigaretu nějakým záhadným způsobem vyrobil, je zde velké riziko vážného ublížení na zdraví.
  Děkujeme za dotaz,
  Nekuřátka z Jules a Jim

  Kouření

  Mám otázku ohledně lyftování. Jaké má účinky, a má i nějaké vedlejší?

  kluk, 12 let, 28. srpna 2022

  Ahoj,

  lyfty, neboli nikotinové sáčky, sebou nesou hned několik rizik. Nebezpečí je tady ale trošku jiné než u klasických cigaret.
  Lyfty se nezapalují, tudíž se nevdechuje kouř, ale za to velmi škodí ústní dutině. Poškozují kvalitu zubů a dásní a také dráždí žaludek. A co je důležité vědět, tak i na nich vzniká závislost a to do konce velmi rychle!

  Nekuřátka z Jules a Jim

  Kouření

  Ahoj Alíku, jsem tu zpět, tentokrát ale ne kvůli mě.
  Mám strach o problém mé kamarádky.
  Mojí kamarádce je teď čerstvě 14 a od té doby co se začala chytat špatné party strašně se změnila a lidé co jsou v její blízkosti jí strašně ovlivnili a stále ovlivňují. Teď ale od začátku k problému. Říkejme jí L.
  S L se znám už od malička, asi před rokem, co jsem to zpozorovala, začala bavit s takovými lidmi. V poslední době se dostala ke starším klukům a starším lidem. Do hlavy jí stoupli kluci, kamarádi, chození ven. A jak se říká, nejvíce ovlivní kamarádi. Když jsem s ní nedávno začala chodit ven, všimla jsem si toho. S takovýma lidma se začala stýkat a bavit. Třeba potkala kluka, byla zamilovaná a kvůli němu se řezala. Teď má jizvy. Jednoho dne ji bylo na nic, a její kamarádi co ve 13-ti, 14-ti kouří jí nabídli cigaretu. A teď začala kouřit. No a to je ten problém. Je strašně tvrdohlavá. Zkoušela jsem ji to vymluvit, ale nechce se o tom bavit. A tak bych se chtěla zeptat jak to L vymluvit. Tohle je poslední pokus jak ji pomoct. Protože to s ní jinak půjde ke dnu a já ji musím pustit, jinak by třeba mohla stáhnout i mě. Moc by mě mrzelo kdybych se s ní úplně měla přestat bavit, ale takhle to prostě nejde.
  Omlouvám se za délku dotazu a snad někdo poradí.
  Krásný den všem, dávejte si pozor s kým se bavíte, AŤ VÁM NEZAMOTAJÍ HLAVU A NESKONČÍTE ŠPATNĚ.@)->-

  Holka, 14 let, 30. září 2021

  Ahoj,
  chápeme tvé obavy o L a je od tebe moc hezké, že se jí snažíš pomoct. Občas se bohužel stane, že se kamarádi chytnou špatné party a začnou se chovat jinak, než se nám zdá správné. Kouření je určitě škodlivé a bylo by správné, aby toho L nechala, přeci jenom to může způsobit hodně zdravotních problémů.
  V rámci komunikováni s L ti můžeme doporučit, aby si to s ní zkusila probrat v klidu, bez vyčítání a útočení, jelikož by to mohlo způsobit to, že by to L brala jako něco proti ní. Je dobré tam případně poukázat na to, že o ní máš strach, že si všímáš, že se nějak změnila. Můžeš jí i říct, jaké pocity v tobě její chování vyvolává.
  Určitě je i dobře, nastavit si hranice, za jaké ty už nepůjdeš. Sama si napsala, že hrozí riziko toho, že by tě mohla „stáhnout“ sebou, takže POZOR na to a až se nebudeš cítit příjemně, tak se nemusíš bát s kamarádkou rozloučit. Chápeme, že to může znít hodně tvrdě a i trošku nepředstavitelně, ale udržovat si kamarádství, které více bere než dává nemá smysl. V životě si určitě najdeš spoustu nových kamarádu, se kterými si budeš rozumět ve všech oblastech života, i v otázce kouření a nekouření :-)

  Měj se hezky a držíme palce!
  Nekuřátka z Julesa a Jima

  Kouření

  Ahoj poradci a poradkyně:))
  Pár měsíců zpátky mi jedna kamarádka nabídla, že bych si mohla zkusit vapovat (bez nikotinu, jen chuť a kouř). Zkusila jsem to a dobrý, jsem v pohodě. Poslední dobou mám ale těžké období a jen vzpomínám na to, jak jsem byla šťastná, když jsem vapovala (zní to divně, ale je to tak). Chtěla bych si jednou za čas popotáhnou, ale nečekatě to má háček. Spíš jednu velkou kotvu. Rodiče. Kdybych jim to řekla, zabili by mě. Jsou prostě takoví, že ikdyž má moje sestra diagnostikovanou biopolární poruchu, tak si myslí, že má jenom málo práce. Svěřuje se mi s tímhle, že například když krájí zeleninu na oběd, tak si má chuť s tím nožem vzít život. Zpět k tématu kouření. No, takže tak. Nevím jak to mám udělat, když moji rodiče jsou takoví a mně chybí to štěstí když se nadechnu a do špičky jazyka mi vystřelí teplo a většinou moc dobrá chuť. Také mě uspokojují útvary, které jsem z kouře dělala a prakticky byla šťastná. Budu ráda za odpověď, nic jiného mě ještě nikdy tak šťastnou nedělalo.

  holka, 12 let, 2. září 2021

  Ahoj,
  podle toho, co píšeš, se teď nacházíš ve velmi těžké situaci, kdy se rozhoduješ zda vapovat nebo ne. Je důležité vědět, že i vapovani bez nikotinu není zdraví prospěšné a člověk, který by chtěl být v pořádku a fit, by se tomu měl také vyhýbat.
  Pokud máš teď těžké období, můžeš si o tom zkusit promluvit s přáteli nebo s někým z dospělých, komu věříš, ať už by to byla paní učitelka ve škole nebo rodinný známý. To, že ti dřív bylo při vapovani dobře, mohlo být způsobeno i tím, že si vapovala právě s kamarádkou a nebyla tak v ten moment na vše sama.
  Vapovani jako takové určitě nic nevyřeší. Důležité je teď řešit proč máš těžké období a zda neexistuje nějaká opravdová pomoc, po které by si se cítila lépe. Nápomocná by ti mohla být například linka bezpečí, na kterou se dovoláš, když vytočíš telefonní číslo 116 111.

  Budeme ti držet palce, aby se tvoje situace zlepšila a nemusela si už na vapovani ani pomýšlet.
  Zdraví Nekuřátka z Jules a Jim

  Kouření

  Ahoj,
  Moje kamarádka a já jsme si vyšli dnes ven. A najednou nás napadlo zkusit kouřit. Zabalily jsme si trávu, kopřivu do listu a pak to zapálily, vdechly a vydechli. Bylo to odporný, ale něco mi říká ať to zkusím. Kamarádce to přišlo skvělý a dělala to pořád. Říkala že je to skvělý a pokračuje v tom. Prý je to zdravé říká, ale já se o ni bojím. A o sebe taky. Zítra v 9:00 jdeme ven spolu a zase, že prý vezme sirky a Zakouříme si. Určitě to bude chtít i po mně a já ji nechci nějak urazit. Prosím o pomoc ještě dnes pokud to půjde, protože zítra v 9:00 zase. Děkuji za jakoukoli snahu a odpověď. Dívka, co si neví rady

  Dívka, co si neví rady, 13 let, 27. května 2022

  Ahoj,
  je dobře, že se na nás obracíš, protože situace kterou popisuješ není vůbec jednoduchá!
  Na začátek je důležité říci, že kouření čehokoliv není pro tělo dobré, tedy ani když jde o různé rostliny zabalené v papíře.
  Pokud máš strach, že ti kamarádka bude nabízet znovu, zkus si s ní o tom promluvit. Můžeš jí říci důvody, proč už to dělat nechceš a pokud je to dobrá kamarádka, měla by tvé rozhodnutí o nekouření respektovat.

  Měj se hezky, za Jules a Jim Nekuřátka

  Kouření

  Ahoj, poslední dobou si hledám po internetu různé věci a přemýšlím o různých věcech, tak mě nějakou náhodou napadla otázka, co se vlastně stane vyzkouším cigaretu. Jaké to má účinky, co z toho může být za problém a jak by se to řešilo když by se na to přišlo. Předem děkuji za odpověď.

  holka, 12 let, 21. února 2022

  Ahoj,
  rozumíme tvé zvědavosti a hlavně oceňujeme, že se nejdříve ptáš, než bezhlavě zkoušíš :-)
  Negativních účinků cigaret na tělo je doopravdy hodně, od těch méně závažných jako poškozené zuby až po ty vážné jako je riziko rakoviny. Samozřejmě se nic z toho nestane po jedné cigaretě, ale pokud by docházelo k opětovnému užívání, svoje následky by to již mělo. No a z jedné cigarety na zkoušku se bohužel velmi často stane najednou závislost a člověk vlastně ani neví jak.
  Za nás je vlastně zbytečné cigarety zkoušet, protože to ve výsledku do života nic pozitivního nepřinese.
  No a co se týče zjištění a případných problému, tak samozřejmě je možnost, že na to někdo přijde, ať už by to byl někdo tobě blízký nebo třeba i lékař. Poté by se to řešilo především s rodiči, protože nikdo pod 18 let by neměl mít možnost kouřit.
  Děkujeme za otázku a měj se hezky, Nekuřátka z Julesa a Jima

  Kouření

  Ahoj píšu protože nevím co dělat už jsem skousela kouřit ale přestala jsem ale teď mám hroznou chuť na vapo a nemůžu si pomoci je mi teprve 13

  holka, 13 let, 8. února 2022

  Ahoj,
  je skvělé, že nám píšeš a snažíš se nad svým jednáním přemýšlet! Proto, aby se člověk koření vyhnul je dobré najít si nějaké zábavné rituály, kterými se dá kouření nahradit a člověk tak na cigaretu nebo vapo přestane myslet.
  Případně je také na místě svěřit se někomu dospělému, aby ti s tím pomohl. Více typů a fíglu, jak s kouřením přestat můžeš najít na stránkách https://www.bezcigaret.cz/.
  Budeme ti držet palce, ať se ti to podaří zvládnout.

  Nekuřátka z Julesa a Jima.

  Kouření

  Milý Alíku,
  Řeším už delší dobu jeden problém.Jak si asi zjistíš je mi už 14 téměř 15 a tak je více méně jasný, že se zajímám o kluky (jak jinak že :D ) jenže v tom spočívá to trápení.

  Ve vedlejší třídě se mi zalíbil jeden kluk ,a tak jsem se rozhodla ,ačkoli se to moc nehodí, zjistit si o něm prostě něco navíc. Néé že bych o něj měla nějaký zájem nebo tak, čistě jednoduše jsme si ho dala do hledáčku kdybych Vám to měla přeložit :D sem tam co jsem ho viděla, jsem sledovala s kým se baví, jak se chová. (Pravděpodobně je to to nejhorší co můžu udělat protože je nevhodný sledovat cizí lidi bez jejich vědomí a taky potrefený ale to k tomu příběhu patří )

  Jenže během mého tajného „stalkingu" jsem zpozorovala že ten kluk chodí jakoby kousek za školu ( abych Vám to lépe zprostředkovala naše škola je u lesa a můžete k ní dojít třemi cestami : od zastávky, z lesa a od sídliště no a on chodí od sídliště k lesu ) To mi vrtalo hlavou , viděla jsme ho tam chodit pokaždé co jsem ho zahlédla a jelikož se o něj zajímám , šla jsem ho tam jednou sledovat .

  Chodí na takový plácek u lesa a se svými kamarády tam kouří . Teď v tomhle věku to dělá nejspíš spousta náctiletých , já vím že to je špatný a mělo by se to asi řešit jenže na druhou stranu je to jeho život,jeho rozhodnutí a teď nevím co s tím a docela mě to trápí.
  Prosím Poraďte mi co bych měla dělat děkuji moc už předem.

  Tereza

  holka, 14 let, 30. dubna 2022

  Ahoj Terko,

  jak sama píšeš, je to především jeho rozhodnutí a jeho chování, takže mu nejde nic nakázat. Nicméně můžeš si s ním zkusit promluvit.
  Pokud jde o komunikaci s někým, kdo má problém se závislosti, doporučili bychom ti říci mu hlavně o tom, co v tobě jeho jednání vyvolává a že o něj máš starost. Je dobré zjistit, co ho k rizikovému chování vede a vymýšlet si jiné zábavné aktivity, kterými by bylo možné kouření nahradit.
  Ale vždy to musí vzejít od něj, sám musí chtít a dojít si k tomu, že kouření mu za zdravotní a sociální komplikace nestojí.
  V tomhle věku je experimentování hodně časté, ale také je časté to, že tu nezůstane jenom u experimentování a závislost ke na světě dříve, než si toho Dana osoba všimne.

  Děkujeme za otázku a držíme palce, Nekuřátka

  Kouření

  ahoj nám pořád každý den nekdo kouří do oken skoly a nám to vadí vsem ze tridy.

  anicka 10 lettttt, 26. září 2022

  Ahoj Aničko,
  pokud to vadí tobě i spolužákům, určitě to řešte s učiteli. Pod okny školy by se kouřit nemělo a je možnost nalepit na okna například cedule, které o tom budou informovat.
  Děkujeme za dotaz,
  Nekuřátka z Jules a Jim

  Kouření

  Ahoj Alíku :-),
  Achjo, co jsem to zas provedla :-c objednala jsem si přes instagram elfbar (vapo). Bylo to zadarmo tak jsem to objednala do zasilkovny v našem městě... Nevím jestli to je nějaký podvod nebo tak :-| chci to jen vyskouset a pak to nejspíš vyhodím, objednala jsem si 3 nevím proč... Myslíš že to mamka nebo doktor poznají? :-c je to chyba... Já vím neměla jsem to dělat ale na zásilkově to nechat nechci :-(

  Emča, 12 let, 15. července 2022

  Ahoj,
  chápeme, že když je něco na sociálních sítích a ještě k tomu zdarma, že to láká. Nicméně u elektronických cigaret je také riziko ohrožení zdraví a především už samotná zásilkovny by je neměla vydat nikomu pod 18 let.
  Děkujeme za tvůj dotaz a měj se hezky,
  Nekuřátka z Jules a Jim

  Kouření

  Zdravím Vás všechny.
  Jedna z mých blízkých kámošek, kterou znám ze školy kouří. Začalo to poměrně v pohodě u elektrické cigarety, přes prázdniny přišla na standardní. Její matka o tom ví a nebrání ji v tom. Cítím, že bych ji měla nahlásit tomu, kdo to řešit bude, ale bojím se :-(. Proto se ptám, jestli je možné ji někde nahlásit plně anonymně.
  Děkuji $>

  holka, 14 let, 4. září 2022

  Ahoj,
  je od tebe hezké, že se o kamarádku takhle staráš! Teď je důležité si s ní hlavně promluvit a říct jí, že tě její chování trápí a máš o ni třeba i strach.
  Pokud to její rodiče neřeší, můžeš se zkusit poradit například s nějakým učitelem, zda by s kamarádkou nepromluvil.
  Budeme držet palce, ať vše dopadne dobře!
  Nekuřátka z Jules a Jim

  Kouření

  Dobrý den. jak hodně ubližuje vapování?(elfbar) já sice moc nevapuju ale zase ani nekouřím dříve jsem hodne kouřila ale už jsem přešla na vapu.

  PS: mám problémy se srdcem ale cítím se jako kdybych s nim nic neměla..

  anička 12 let, 25. srpna 2022

  Ahoj,

  i vapovani sebou nese určitá zdravotní rizika, přeci jenom naše plíce nejsou stavěny na to, aby se do nich dostávalo něco jiného než vzduch. Dalším problémem jsou příchutě, které elektronické cigarety mají, protože se jedná o umělé látky, které tělu také vůbec neprospívají.
  Pokud máš problémy se srdcem je za nás určitě důležité se jakékoliv formě kouření vyhýbat, a to i když se cítíš zcela v pořádku.
  Děkujeme za dotaz, něj se hezky
  Nekuřátka z Jules a Jim

  Kouření

  Zdravím Vás všechny. Jedna z mých blízkých kámošek ve škole kouří. Začalo to poměrně v pohodě u elektrické cigarety, přes prázdniny přišla na standardní. Její matka o tom ví a nic nezastaví ji v tom. Cítím, že bych ji měla nahlásit tomu, kdo to řešit bude, ale bojím se :-(. Proto se ptám, jestli je možné ji někde nahlásit plně anonymně.
  Děkuji $>

  holka, 14 let, 25. srpna 2022

  Ahoj,
  je od tebe hezké, že se o kamarádku takhle staráš! Teď je důležité si s ní hlavně promluvit a říct jí, že tě její chování trápí a máš o ni třeba i strach.
  Pokud to její rodiče neřeší, můžeš se zkusit poradit například s nějakým učitelem, zda by s kamarádkou nepromluvil.
  Budeme držet palce, ať vše dopadne dobře!
  Nekuřátka z Jules a Jim