Odpovědi uživatele Jules a Jim

Celkem zodpovědělo dotazů: 3

Kouření

Ahoj Alíku a spol. Včera jsem zkusila od kamarádky vape bez nikotinu a bojím de že to mamka zjistí. Nevíte jestli neexistují nějaké testy na vape kde by zjistila, že jsem to zkusila ? Myslím něco jako třeba testy na alkohol drogy atd. Děkuji

holka, 13 let, 6. března

Ahoj!
Chápu, že můžeš mít teď strach, jestli se mamka o kouření nedoví. Pokud jsi ale vape (e-cigaretu) pouze jednou vyzkoušela, nepůjde to nijak zjistit.

Na druhou stranu je někdy lepší jít s pravdou ven a promluvit si s rodiči o tom, co se děje, když jste s kamarády venku. Navíc pozor, i vape bez nikotinu může při dlouhodobém užívání způsobovat zdravotní potíže, závislost a je povolené až od 18ti let.

Měj se hezky, Nekuřátka zJules a Jim

Kouření

Je normální kouřit nebo vapovat v 15 letech? Já jsem si občas zakouřil ale závislost na mě neleze je to dobře? Poraďte

kluk, 15 let, 9. prosince 2018

Ahoj, díky za tvůj dotaz!
Ačkoliv se může zdát, že je to poměrně časté, normální to není. Dětský mozek je velmi citlivý, a pokud někdo kouří i třeba jen jednou týdně, ale pravidelně, může se u něj už vypěstovat závislost. Je dobře, že nad tím přemýšlíš! Kouření a vapování může být lákavé, ale kromě závislosti s sebou přináší i další rizika - jako třeba zdravotní následky.
Měj se hezky, Nekuřátka z Jules a Jim

Kouření

Ahoj, jo je divné, že píšu a je mi 9, ale mám problém, ten problém je, že moje mamka kouří a já mám problémy s dýcháním. Mamka už mi dlouho slibuje, že přestane a pořád nic .

holka, 9 let, 28. listopadu 2018

Ahoj,

bohužel to, jestli mamka bude kouřit nebo ne, je na jejím rozhodnutí. Kdyby se rozhodla přestat, může zavolat na Linku pro odvykání kouření, kde jí s odvykáním pomohou. Číslo je 800 350 000 a zavolat může každý všední den od 10 do 18 hodin.

Je důležité, aby ses chránila před vdechovaním zakouřeného vzduchu, protože tvoje problémy s dýcháním mohou být způsobené právě tím. Zkus poprosit mamku, ať chodí kouřit třeba ven, aby ses nenadýchala kouře.

Kdyby tě ještě něco napadlo, zase napiš.

Nekuřátka z Jules a Jim

předchozí 1 další