Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatele Koalík

  Celkem zodpověděl dotazů: 43

  Odpovědi za posledních 281 dní, seřazené podle uživatelského hodnocení. Seřadit podle času

  Alík

  Ahoj,
  všiml jsem si, a nejsem sám, nového přírůstku do Vašeho Alíkovského „klubu“. (-: Je to los Punťa.
  Mám dotaz, jestli byste nám mohli něco více o něm říct, případně, co bude dělat a proč má ve jméně to římské číslo? (Vypadá to tak, jako by to byl nějaký losí král.)
  A co Pepíček a Koalík a Alík? Jak se mají? Pozdravujte je všechny a díky za odpovědi...

  Ahoj,
  díky, pozdravy vyřídím, všichni se máme skvěle.

  Los Punťa má na starosti výběr vítězů v soutěžích, kde se výherce vybírá náhodně. Jak jsem už před dvěma roky odpovídal v poradně, je to čestný a spravedlivý porotce všech soutěží, které jinak žádnou porotu nemají.

  Není to losí král, ale má šlechtický původ. Často o svých předcích dlouze vypráví, je vidět, že je to skutečně pes s rodokmenem. Přesněji řečeno prvních šest Punťů byli psi, náš Punťa je samozřejmě los. Pejsek Punťa I. von Hahnhof kdysi v devatenáctém století během královského lovu důmyslně přelstil králíka tím, že se vydával za pěstitele zeleniny. Za to tehdy dostal od císaře titul knížete, diplom a věnec buřtů. Buřty snědl, diplom údajně také, ale titul mu zůstal a předával se dál, z otce na syna, dokonce i po skončení monarchie. I další Punťové byli úspěšní psíci. Když řádila 2. světové válka, pomáhal Punťa VI. protinacistickému odboji a v rámci jedné dramatické akce zachránil život mladému opuštěnému losovi, kterého později adoptoval a vychoval. Protože neuměl původní losí jméno „Junio®“ správně vyslovit a připomínalo mu spíš salám, začal mu říkat Punťa VII. … no a od té doby jsou Punťové losi.

  Žádná zázračná proměna se nekonala, Punťa není z čokolády, proběhla jen obyčejná adopce a spousta desetiletí. :-)

  Obrázek

  Je omezený počet vajíček, které můžu vygenerovat?

  Ahoj,
  jde o generátor vajíček. Je nějaký omezený počet vajíček, které může uživatel udělat?
  Děkuji.

  Ahojky,
  v tuto chvíli není. Pokud omezení vznikne, bude spíš na minimální prodlevu mezi vytvořením dvou vajíček (ta je v tuto chvíli několik minut), ne na počet generování.

  Měl bych však podotknout, že obrázky na Alíkovi by neměly být skladiště zbytečností. Pokud nějaký obrázek není nikde na tomto webu použitý (a víš, že už ani nebude), měla bys ho smazat. To platí nejen pro vajíčka.

  Takto bych letos vypadal ve vaječné formě., © Alíkův vajíčkový generátor

  Pátračka

  Mám dotaz ohledně hledání Velikonočních vajíček. Na nástěnce někdo psal o speciálním Velikonočním vajíčku.
  Nikde jsem o něm nic nenašla. Kdy se objeví? A je pravda že bude nějaké speciální vajíčko?

  Původně jsme letos nic takového neplánovali, ale když jsme to omylem nechali v pravidlech převzatých z loňského ročníku soutěže, tak to už nejspíš naplánovat musíme. :-D

  Konkrétní pravidla se připravují, ale nejspíš ještě někdy tento týden bude jasno, kde a za jakých podmínek se vejce zjeví. ;-)

  Hroch Pepíček mi tu říkal, že bychom mohli ten 6. bod pravidel soutěže smazat, ale tvářil se u toho tak smutně a mrzutě, že vypadal, jako když sám každou chvíli snese nějaké vajíčko.

  Pátračka

  Neprošvihla jsem speciální kolo pátračky?

  Dobrý den, mám dotaz ohledně Alíkovy Velikonoční pátračky, píše se tam o tom, že zbývá vyhodnotit posledního výherce, a že se tento měsíc zjistí, kde najdu speciální vajíčko. Myslela jsem si, že to bude minulý nebo tento týden, ale pořád se tam nic nepíše. Takže předpokládám, že to bude tento pátek, ale chci se ujistit, že to není chyták, že si to musíme najít sami, nebo nějak tak. Pátračka mě bavila a nerada bych propásla speciální vajíčko.

  Děkuji za odpověď Anežka9 $>

  Ahoj Anežko9,
  Alík mi zrovna připomněl, že bych ti měl odepsat.

  Můžu tě uklidnit, nebyl to chyták, sami jsme dlouho netušili, kde vajíčko bude.
  Nyní už je vše nachystané… přeji veselé pátrání. ;-)

  Soutěže

  Je to asi menší hloupost, ale přijde mi nespravedlivé, že v liščích tajenkách vyhraje někdo víckrát. Nejde to změnit?

  Mně by přišlo nespravedlivé, kdyby v posledním dvacátém kole 38 lidí nemohlo vyhrát, protože už jednou vyhráli. To by pak možná někteří ani nepomáhali ostatním a celá soutěž by byla méně živá…

  Ty jsi vyhrála v jiné soutěži v červenci – někdo by si také mohl myslet, že je nespravedlivé, že můžeš i přesto vyhrát v tajenkách. Za poslední rok jsme v soutěžích přidělili celkem 230 výher. Občas někdo vyhraje víckrát, někdo třeba ani jednou… to je život.

  Jak by na to řekl můj losí kolega Puňta: >X<-

  Správci

  Ahoj,
  proč už Koalík a Alík nemají korunku?

  Ahoj,
  my jsme takoví speciální. Korunky měly spíš jen symbolický význam, který mohl někoho zmást. Ani já, ani Alík většinou neřešíme záležitosti týkající se klubovny, proto tu korunku nemáme. V lecčems máme nadstandardní práva, ale máme je tajně. ;-)

  Soutěže

  Ahoj, mám asi trošku divnou otázku. Počítá se jako podvod, když při liščích tajenkám hledám podle nápověd v nástěnce, nebo když hledám podle písmen? (např. mám v tajence luh___, tak do nástěnky zadám luh a ono mi to najde celé slovo).

  Děkuju za odpověd.

  Ahoj,
  jakýkoliv postup řešení je v pořádku. Posílá se pouze samotná tajenka a každá přijatá účast je považovaná za správnou (to není jako u kvízových soutěží, kde se po skončení třetina lidí dozví, že odpověděla špatně :-)). Myslím, že by ani nešlo rozumně vyhodnocovat, jestli někdo používal hledání, nebo si jen tipnul…

  Soutěže

  Ahoj,
  jak to, že u nástěnky liščích tajenek je napsaný jiný uživatel jako autor, ale Koalík tam napsal první?

  Ahoj,
  založil jsem nástěnku o soutěži těsně před tím, než ji založila Lollymaniak… a jelikož mohla přežít jen jedna z nástěnek, řekl jsem si, že dám slečně přednost. O:-)

  Provedli jsme pak nějaká škatulata s příspěvky, takže ten můj zakládající příspěvek přežil v její nástěnce. ;-)

  Soutěže

  Zdravím, já bych se chtěla zeptat ohledně té soutěže Běží lišta nahoru. Možná jsem to přečetla ale zapomněla, ale i tak se zeptám. V soutěži máme sloku vymyslet z těch písmen, co je z Běží liška k táboru, nebo si to můžeme vymyslet?
  Děkuji a popřípadě se omlouvám že jsem nepozorná.

  Ahoj,
  o písmena vůbec nejde, stačí dodržet počet slabik, aby nový text pasoval ke stejné melodii.

  Soutěže

  Ahoj Alíku, chtěla bych se zeptat, jestli nějak mohu změnit odpověď na otázku „jaká výhra by ti udělala největší radost“ v soutěži o hrdinský čin 2021.

  Ahoj,
  odpovím za Alíka. V tuto chvíli to možné není a jelikož Dětský čin roku 2021 končí dneska, asi to nepůjde.

  Ty jsi poslala 10 příběhů? Fíha! 8-o:-) … To je fajn.
  Koukal jsem, že jsi u různých příběhů zadala různé žádané výhry. Kdyby porota vybrala některý z tvých příběhů, Alík se s tebou (a s ostatními výherci) zkusí nějak domluvit. ;-)

  Soutěže

  Když obkreslím cizí obrázek jako omalovánku, dá se ta omalovánka považovat za můj výtvor?

  To je těžká otázka, která bude převážně záviset na rozhodnutí porotců soutěže. Co jsem zatím viděl, tak většina zaslaných dobře obkreslených soutěžních obrázků byla převážně prázdná, což jim nejspíš trošku zhroší hodnocení nehledě na to, jestli jsou obkreslené. V popisu soutěže je výzva, že omalovánka nemá mít moc velkých prázdných ploch…

  Pokud se ptáš ohledně autorských práv, tak nejspíš se smíš označit za autora.

  Mimochodem, soutěž je o týden prodloužena! ;-)

  Protože to byla původně prázdninová soutěž, nyní je to letní soutěž a léto končí. Nemůže běžet donekonečna, to by nám časem došly lišky. :-)

  Ale nezoufej, budou další vícekolové soutěže. Ne hned, chvilku si odpočineme, ale na podzimní prázdniny se určitě zase nějaká větší soutěž objeví. ;-)

  Hlasovat mohou pouze přihlášení.

  Jakou větší soutěž byste chtěli na podzimní prázdniny 2021?

  Krom toho budou probíhat i jiné menší soutěže o knížky a o komiksy a o hrnečky s hrůzostrašným vlkem…

  Hrníček s motivem filmu 100% Vlk, © Bontonfilm

  Přezdívka

  Ahoj poradno,
  Minule jsem hledala Koalíkovu vizitku a zjistila jsem že nejde vyhledat v seznamu uživatelů. Proč?
  Děkuji za odpověď KrálíčekSušenka

  Soutěže

  Ahoj,
  Mám menší dotaz. Do mé nástěnky si uživatelé tipovali, kdy se poprvé na Alíkovi zjeví velikonoční speciální vejce k hledání. Můžu se zeptat, pokud to víte, kdy se přesně vejce zjevilo... Bylo to 30. dubna, nebo 1. května? :-) (Nerad bych někoho v nástěnce ošidil a tak se radši ptám). Děkuji za odpověď a za další odpovědi na mé všechny dotazy. ;-)@)->-

  Ahoj,
  to je docela složitá otázka. Pokud je mi známo, tak cestička k vejci byla připravená 1. 5. ve 03:30 … takže soudě dle pravidla, že nový den na Alíkovi začíná ve 4:00, to bylo 30. dubna.

  Na druhou stranu jde říct, že se ale stejně nezjevilo, dokud nebyly splněné určité podmínky, které jistě víš, ale nebudu je tu veřejně prozrazovat, protože jsou součástí pátrání. ;-)

  Tudíž poprvé bylo skutečně k vidění až 1. května ve 13:34, i když šlo teoreticky získat už předchozí den (tedy před 4:00). Zamotané, co? Možná by bylo nejlepší ve tvé soutěži odměnit hrochem obě varianty. O:-)

  Soutěže

  Potřebuji rychle a nutně nahlásit rychlou změnu úkrytu tasmánského Mikuláše. Chtěl jsem se na něj kouknout, ale zmizel. Nebyla to nějaká chyba?!

  Dnes byl první čtyři minuty po půlnoci Mikuláš na špatné stránce. Nestihl se schovat na žádné logičtější místo. :-(;-)

  Takové technické nedopatření se děje jen jednou za deset let za sedm dní. Musím uznat, že je to ostuda, že se taková nepříjemnost přihodila teď v prosinci dokonce dvakrát! :-o

  Hele, jak to, že vlastně po půlnoci nespíš? :-c
  Je ti deset let, ne? Máš v tu dobu dávno chrnět a o Mikulášovi jen snít.

  Adventní kalendář by měl být spíš něčím, co tě ráno vytáhne z postele – Hurá, další okénko! – ne něčím, co tě udrží vzhůru dlouho do noci. Připomínám, že šanci na výhru mají všichni stejnou, nehledě na to, jestli soutěží pár minut po startu kola, nebo večer. Měli bychom se vážně zamyslet nad posunutím hranice mezi dny, abychom půlnočnímu soutěžení nenahrávali.

  Zkusíme si udělat malou anketu…

  Hlasovat mohou pouze přihlášení.

  V jakém čase by měla být hranice mezi soutěžními dny adventního kalendáře?