Odpovědi uživatele Koalík

Celkem zodpověděl dotazů: 25

Soutěže

Ahoj,
Četla jsem si předchozí dotazy, a zajímalo by mě, kdo je velikonoční zajíček, kterého jste zmiňovali.
Předem děkuji za odpověď
Člověk

Ahoj člověče,
to už je rozluštěné od loňského léta, je to klokánek králíkovitý, který pracoval pro tasmánské čerty. Nyní je u nás pod zámkem.

Soutěže

Ahoj, proč je všude ta šiška? A chci lepší odpověď než Ano.
Děkuji

Na takto formulovanou otázku ani nejde odpovědět „ano“. ;-)

Je to záhada…
Řeší se už pár dní na nástěnce.
Máme společně a Alíkem a Pepíčkem pár teorií, ale všechny jsou trochu sci-fi…

Soutěže

Můžu se zeptat, kde najdu formulář když se chci podívat na nápovědu k Adventnímu kalendáři?

Stačí kliknout na správný den, pak se ti formulář ukáže. ;-)

Soutěže

Na letošním adventním kalendáři se dole u výherců zobrazuje hnědá čára. Nejspíše to zobrazuje, kolik lidí si zasoutěžilo, ale je to podle dětí, které si zasoutěžili v prvním kole, nebo je to podle všech uživatelů Alíka?

Je to podle množství účastníků v kole, kde bylo nejvíc účastníků. Takže v tuto chvíli podle třetího kola.

Každého kola adventní soutěže se účastní stovky lidí.
Všech registrovaných uživatelů Alíka jsou desetitisíce. :->

Soutěže

(K soutěži www.alik.cz/s/tasmansky-mikulas:)
Jak mám nakreslit tasmánského Mikuláše? Vánočního Mikuláše? Nebo normálního Mikuláše? Nebo takového čerta, jestli si to mám nakreslit?
Takže čerta nebo Mikuláše??

Asi víš, jak vypadají normální čert s Mikulášem, ne?

Tak teď se podívej, jak vypadá tasmánský čert...
... a zkus si představit, jak by mohl vypadat tasmánský Mikuláš...
... hotovo? Tak teď ho nakresli! :-D

Na obrázku může být i poblíž tasmánského čerta, ale není to nezbytné, u tasmánských čertů všichni víme, jak vypadají, ale ten Mikuláš, to je záhada.

Je to úkol především pro vaši fantazii a důvtip. ;-)

Pátračka

Ahoj,
nevíte někdo, jak si vede Koalík? Už je to více než týden. Soutěž s ním taky nic. (Ani by nemusela být o ceny, prostě jen tak.) To je asi stále u tasmánských čertů, ne?
Děkuju za odpověď.
Verča-22

Už jsem zpátky! Ahoj!

Musel jsem celý měsíc postupovat nenápadně, ona totiž mafie tasmánských čertů dlouhodobě pečlivě sledovala, co se na webu Alíka děje, a kdybych tady popisoval podrobnosti o svých akcích, ztratil bych moment překvapení. Mojí měsíční nepřítomností jste tedy byli zmatení nejen vy, ale i čerti. :-D
Své dobrodružství brzy popíšu v článku.

Tak, teď se jdu podívat, co se tu dělo…
Koukám, že nějaká soutěž probíhá i beze mého přispění, tak… hmm… cože? Co se to tu dělo? 8-o:-o

Někdo mi dluží vysvětlení. (8:o)
A nejspíš nejen vysvětlení…

Pátračka

Koalí tajence vůbec nerozumím, dáte i jiný soutěže, nějaký pátračky?

Jak už se psalo u tajenek, cestou ke koalínce Kristýnce jsem našel na zemi pozvánku na tajné setkání tasmánských čertů. Jen tak náhodou tam ležela u stromu, ale byla adresovaná přímo mně. Prý se mám dostavit 30. září (to je dneska) na místo uprostřed australské pouště, mám přijít sám a nemám si s sebou brát žádnou zbraň, ani lopatu, ani krumpáč. Zní to jako zajímavý nápad...

Tak tam teda jdu. Držte mi palce.

Kdybych se ztratil, tak mě určitě najdete... ;-);-)

Soutěže

Ahojte! Chtěla bych se zeptat, jestli může někdo v koalí tajence vyhrát 2x? Nebo vybíráte jenom, že každý může výhrát jenom 1x? Jelikož jsem vyhrála a nevím jestli má cenu se ještě zapojovat a čerpat zbytečně ostatním nápovědy. Jestli odpovíte, tak děkuji za odpověď :-)

Ahoj,
podobnou otázku dostáváme skoro u všech vícekolových soutěží. :-D
Každé kolo se losuje zvlášť, výherci předchozích kol mají úplně stejné šance jako všichni ostatní, můžou klidně vyhrát víckrát.

Třeba loni v klokaních tajenkách vyhrála uživatelka doryname v šestém i osmém kole. Měla štěstí. Koukám, že letos soutěží také.

Krom toho je zde letos také kačková odměna za účast – každý, kdo tajenku vyluští, dostane 330 kaček (pokud má na Alíkovi účet starší než týden). I kvůli ní se asi vyplatí pokračovat...

Soutěže

Dobrý den,
u koalí soutěže píšete, že jména koalích dam budou jednou důležitá, tak jsem si je zapsal do Wordu. Můžu, až to bude aktuální, využít tuto "nápovědu", kterou jsem si sám vytvořil?
Parníček512

Samozřejmě můžeš.

Kdybychom to zakazovali, stejně bychom neměli, jak to zjistit, takže část soutěžících by si určitě nějaké své poznámky použila a poctiví soutěžící spoléhající jen na svoji paměť by byli v nevýhodě. Takže je férovější to nezakazovat. ;-)

Soutěže

Dostane ten, kdo se účastnil Koalí tajenky, kačky?

Za samotnou účast je od tohoto kola nově zavedena odměna 330 kaček.
Co se týče odměny za vyřešení více kol... uvidíte. ;-):-D

Jak je již naznačeno u soutěže, na konci prázdnin nastane okamžik, kdy budou důležitá jména jednotlivých koalích dam...

Alík

Ahoj.
Vedle seznamu Alíkových kamarádů je velká černá díra! Nevíte co to je?

8-o :-c
Kde se tam dole vzala? 8-o

Alík o ní nic neví... a je z ní dost v šoku.
Ani hroch Pepíček netuší, ani nevěděl, že má Alík veřejný seznam kamarádů.
Je to podobná díra, jako když mě před rokem ukradli z adventního kalendáře. Je možné, že tam bylo něco cenného? Velikonoční zajíček je ale pořád uvězněný, ten to spáchat nemohl.

Jsme z toho zmatení.

Soutěže

Ahoj,

je povoleno luštit koalí tajenky hádáním?

Ahoj,
je pravda, občas se někteří lidé na Alíkovi hodně hádají, ale myslím si, že to tajenkám nijak nepomáhá. :-D

Ale jinak ano, můžeš tajenku klidně uhodnout. Důležité je pouze to tajenkové slovo, zbytek se neposuzuje. Dokud jsou slova krátká, není zase tak těžké trefit i všechny řádky zkusmo (smajlík u každého řádku dokáže ukázat, pokud je jedno písmeno ve slově špatně) bez jakékoliv asistence kamaráda. V dalších kolech už to asi tak snadno nepůjde.

Přezdívka

Ahoj, proč se Čokoládový Alík jmenuje Koalík? ;-( 8-o

Ahoj, chtěl jsem se přejmenovat na ČokoAlík...
... a stala se mi taková malá nehoda. :-D

Vypadlo mi jedno óčko, pak se pojmu „ČkoAlík“ chopily automatické opravy v mém prohlížeči a už to bylo. Alík mě na to sice upozornil, ale já myslel, že naráží na jiné vypadlé písmenko, tak jsem ho popohnal.

Přemýšlel jsem, co dál. Jestli mám zůstat Koalík, nebo v tom udělat ještě větší zmatek dalším přejmenováním. Ono tohle jméno vlastně není zase tak špatné. Jednak mnohem méně hrozí, že si mě děti budou plést s bráchou Alíkem, jednak jsou koalové také docela fajn zvířátka. (Pozor, slovo „koala“ je mužského rodu, často se to plete.)

V létě nejspíš zase odletím do Austrálie (kde mimochodem koalové běžně žijí), abych pokračoval v rozkrývání zločinecké sítě tasmánských čertů. Maskování se hodí! Čokoládového psa už znají, ale čokoládového koalu ne. ;-)

Jen zatím nevím, jestli bych také neměl nějak zamaskovat hrocha Pepíčka. On docela rychle roste, takže ho nejspíš nikdo z čertů nepozná. Běžně bych ho na vyšetřování nebral, ale on už snědl tolik nahrávací techniky, že je ideálním parťákem na tajné odposlechy. Krom toho umí trošku tasmánsky. Umí říct „já jsem hroch“, proto ho nikdo nepodezřívá, že je ve skutečnosti hroch s mikrofonem, kamerou, termovizí, sonarem a měřičem tlaku pneumatik.

Soutěže - výherci

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy se přičtou kačky za účast ve Vánočním adventním kalendáři.
Děkuji,
Srdíčko007

Ahoj, napsal jsem ve svém dnešním článku, že dneska večer.

Zeptala ses v 15 hodin, předpokládám tedy, že bydlíš blíž u polárního kruhu a měla jsi večer už v 15 hodin. Docela by mě zajímalo, jestli vám tam vysílají i dřív večerníček, když se stmívá tak brzo... a jestli také pak déle spíte, když jsou noci dlouhé. To by byl pro tebe dobrý námět na článek! Snad tě nezbaští polární medvěd, než ho stihneš napsat. :-D

Kačky už jsou přidělené.

Soutěže - výherci

Ahoj Alíku,

přečetla jsem si v poradně, že budeš při určování násobku odměny za účast v soutěži adventní kalendář přihlížet k tomu, jak se někteří uživatelé domáhají odměny. Chápu, že se Ti dotazy podobného typu nelíbí. Nemyslíš ale, že to není úplně spravedlivé vůči těm, co neotravují a jen trpělivě čekají na přidělení kaček? Co takhle ubrat kačky jen těm, kteří si to vykoledovali. Jinak také s povděkem kvituji, že odměníš všechny pravidelné soutěžící jen za jejich účast. Ne každý mohl vyhrát, a takto potěšíš hlavně ty, co štěstí neměli. Věřím, že nakonec rozhodneš správně.

Hanka

Ahoj,
díky za připomínku... upřímně řečeno jsem jen tak naplano hudroval, aby ti, kdo na mě skoro až útočně naléhají, měli o čem přemýšlet. ;-)
Máš samozřejmě pravdu, že by bylo nespravedlivé potrestat všechny.

Pravidla soutěže nehovoří o tom, že by násobek mohl být jiný pro různé lidi, podle toho, jak jsou mi zrovna sympatičtí. Výhry jsou sice soudně nevymahatelné, ale pokud to skutečně není nezbytné, nebudu moje vlastní pravidla soutěže porušovat v neprospěch výherců. (Měním je nanejvýš tím, že nějakou soutěž prodloužím o další kola, nebo že ti, kdo mě našli 23×, dostanou o kousek víc než slíbenou půlku odměny.)

Soutěže

Ahoj Alíku,
jen jsem Ti chtěla poděkovat za to že myslíš na lidi, kteří se zúčastnili poctivě každý den a nevyhráli (někteří ano), a dáš jim kačky. Moc si toho vážím.
Tvoje vtipalka-

Ahoj, díky za vřelá slova. :-)
Kačky budou nejspíš přidělované v pondělí.

Soutěže - výherci

Ahoj Alíku. Proč jsem nedostala žádné kačky za ten adventní kalendář ? :( Máte v pravidlech napsáno, že kačky dáte po štědrém dnu, a už je skoro silvestr a ještě je nemám :(. Když jsem nevyhrála v kalendáři, tak bych byla ráda za ty kačky...:( Protože jsem pečlivě každý den hledala čoko Alíka a nemám z toho nic :(

Ahoj,
myslel jsem, že je jasné, že někdy po Štědrém dnu znamená, že to nebude před Štědrým dnem – aby na mě nikdo nenaléhal už 6. prosince, že chce odměnu za čtvrtinu dní.

Připsal jsem do pravidel adventního kalendáře, že loni byly kačky přidělené 7. ledna (což jde dohledat v komentářích pod loňským článkem), abyste získali lepší představu, co všechno může znamenat po Štědrém dnu. Nějakou dobu zabere, než vyhodnotíme, kolik bylo skutečných účastníků a kolikanásobek slíbené odměny nakonec bude rozdávaný.

Tón, kterým si někteří z vás nárokují odměnu, se mi moc nezamlouvá.
Přihlédneme k němu při určování násobku.

Soutěže

Jak hledat čokoládového Alíka?

  1. Otevřeš okénko v adventním kalendáři.
  2. Přečteš si nápovědu k tomu, kde hledat – vždy se musí najít jedna stránka.
  3. Najdeš stránku, kde je sklenice s čokoládovou pomazánkou. ;-)
  4. Klikneš na ten obrázek, zobrazí se ti heslo.
  5. Heslo napíšeš do kolonky, která je v adventním kalendáři.
  6. Vybereš si výhru, kterou bys chtěla vyhrát, kdybys byla vylosována.
  7. Odeslat.

Tadá! Hotovo.

Soutěže

Pokud každý den od 1. do 24. najdu čokoládovou nutelu, nebo co to je, jak velká je šance v procentech, že mě vylosujou?

Šance, že budeš vylosovaný v jednom dni, je zhruba 0,15 %.
Z toho plyne, že šance, že nebudeš vylosovaný, je 99,85 %.
Pokud vynásobím 0.9985 · 0.9985 · ... atd., dohromady čtyřiadvacetkrát – počítám tedy šanci, že v žádném z dvaceti čtyř dní vylosovaný nebudeš – vychází mi přibližně 96,5 %.
Z toho plyne, že šance, že budeš vylosovaný alespoň jednou, je 3,5 %.

V některých dnech – jako třeba dnes – je šance vylosování vyšší než 0,15 %, protože spousta kolemjdoucích-soutěžících netuší, že tu existuje něco jako Vyhlášená témata. ;-)

Pro zajímavost:
Kdyby měla být tvá šance padesátiprocentní, muselo by se buď účastnit jen 35 lidí, což by byla moc malá soutěž, nebo by adventní kalendář musel mít 462 dnů... letošní štědrý den by pak vycházel na 5. března 2020. :->

Soutěže - výherci

Ahoj! Proč bude adventní kalendář na Štědrý den ukončen už v 17:00?
A ještě, kdyby se někdo v soutěži účastnil třeba 22 dnů, bylo by to bráno u kačkové odměny jako plný počet dnů nebo půl?

Aby výherce už při rozbalování dárků věděl, že vyhrál. :-)
Jelikož je 22 dnů méně než plný počet dnů, dostal by soutěžící půlku.