Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatele Koalík

  Celkem zodpověděl dotazů: 48

  Odpovědi za posledních 549 dní, seřazené podle uživatelského hodnocení. Seřadit podle času

  Pátračka

  Mám dotaz ohledně hledání Velikonočních vajíček. Na nástěnce někdo psal o speciálním Velikonočním vajíčku.
  Nikde jsem o něm nic nenašla. Kdy se objeví? A je pravda že bude nějaké speciální vajíčko?

  Původně jsme letos nic takového neplánovali, ale když jsme to omylem nechali v pravidlech převzatých z loňského ročníku soutěže, tak to už nejspíš naplánovat musíme. :-D

  Konkrétní pravidla se připravují, ale nejspíš ještě někdy tento týden bude jasno, kde a za jakých podmínek se vejce zjeví. ;-)

  Hroch Pepíček mi tu říkal, že bychom mohli ten 6. bod pravidel soutěže smazat, ale tvářil se u toho tak smutně a mrzutě, že vypadal, jako když sám každou chvíli snese nějaké vajíčko.

  Pátračka

  Neprošvihla jsem speciální kolo pátračky?

  Dobrý den, mám dotaz ohledně Alíkovy Velikonoční pátračky, píše se tam o tom, že zbývá vyhodnotit posledního výherce, a že se tento měsíc zjistí, kde najdu speciální vajíčko. Myslela jsem si, že to bude minulý nebo tento týden, ale pořád se tam nic nepíše. Takže předpokládám, že to bude tento pátek, ale chci se ujistit, že to není chyták, že si to musíme najít sami, nebo nějak tak. Pátračka mě bavila a nerada bych propásla speciální vajíčko.

  Děkuji za odpověď Anežka9 $>

  Ahoj Anežko9,
  Alík mi zrovna připomněl, že bych ti měl odepsat.

  Můžu tě uklidnit, nebyl to chyták, sami jsme dlouho netušili, kde vajíčko bude.
  Nyní už je vše nachystané… přeji veselé pátrání. ;-)

  Soutěže

  Je to asi menší hloupost, ale přijde mi nespravedlivé, že v liščích tajenkách vyhraje někdo víckrát. Nejde to změnit?

  Mně by přišlo nespravedlivé, kdyby v posledním dvacátém kole 38 lidí nemohlo vyhrát, protože už jednou vyhráli. To by pak možná někteří ani nepomáhali ostatním a celá soutěž by byla méně živá…

  Ty jsi vyhrála v jiné soutěži v červenci – někdo by si také mohl myslet, že je nespravedlivé, že můžeš i přesto vyhrát v tajenkách. Za poslední rok jsme v soutěžích přidělili celkem 230 výher. Občas někdo vyhraje víckrát, někdo třeba ani jednou… to je život.

  Jak by na to řekl můj losí kolega Punťa: >X<-

  Soutěže

  Symbol v ceduli v menu při tajenkové soutěži

  Zdravím, nedávno jsem si všiml, že na logu soutěží jsou vlevo tři čtverečky pod sebou a v prostředním čtverečku je každý den jiné písmenko. Mám tedy dotaz, mají ty písmenka nějaký hlubší význam, nebo se tam zobrazují náhodně?

  Ahoj,
  prozradím, že písmenka v políčku v menu náhodná nejsou. Souvisejí trošičku s tvojí aktuální tajenkou, ale co to přesně je, to už nechť si uhodne každý sám. ;-)

  Také se v určité časy zbarvuje to políčko fialově. Tyto časy také nejsou nahodilé, ale… no, už mlčím, kouká tady na mě nějak podezíravě hroch Pepíček. :-[):-)

  Soutěže

  Ahoj, mám asi trošku divnou otázku. Počítá se jako podvod, když při liščích tajenkám hledám podle nápověd v nástěnce, nebo když hledám podle písmen? (např. mám v tajence luh___, tak do nástěnky zadám luh a ono mi to najde celé slovo).

  Děkuju za odpověd.

  Ahoj,
  jakýkoliv postup řešení je v pořádku. Posílá se pouze samotná tajenka a každá přijatá účast je považovaná za správnou (to není jako u kvízových soutěží, kde se po skončení třetina lidí dozví, že odpověděla špatně :-)). Myslím, že by ani nešlo rozumně vyhodnocovat, jestli někdo používal hledání, nebo si jen tipnul…

  Soutěže

  Ahoj,
  jak to, že u nástěnky liščích tajenek je napsaný jiný uživatel jako autor, ale Koalík tam napsal první?

  Ahoj,
  založil jsem nástěnku o soutěži těsně před tím, než ji založila Lollymaniak… a jelikož mohla přežít jen jedna z nástěnek, řekl jsem si, že dám slečně přednost. O:-)

  Provedli jsme pak nějaká škatulata s příspěvky, takže ten můj zakládající příspěvek přežil v její nástěnce. ;-)

  Soutěže

  Zdravím, já bych se chtěla zeptat ohledně té soutěže Běží lišta nahoru. Možná jsem to přečetla ale zapomněla, ale i tak se zeptám. V soutěži máme sloku vymyslet z těch písmen, co je z Běží liška k táboru, nebo si to můžeme vymyslet?
  Děkuji a popřípadě se omlouvám že jsem nepozorná.

  Ahoj,
  o písmena vůbec nejde, stačí dodržet počet slabik, aby nový text pasoval ke stejné melodii.

  Soutěže

  Proč končí soutěž Liščí tajenky?

  Proč končí soutěž Liščí tajenky?

  Protože to byla původně prázdninová soutěž, nyní je to letní soutěž a léto končí. Nemůže běžet donekonečna, to by nám časem došly lišky. :-)

  Ale nezoufej, budou další vícekolové soutěže. Ne hned, chvilku si odpočineme, ale na podzimní prázdniny se určitě zase nějaká větší soutěž objeví. ;-)

  Hlasovat mohou pouze přihlášení.

  Jakou větší soutěž byste chtěli na podzimní prázdniny 2021?

  Krom toho budou probíhat i jiné menší soutěže o knížky a o komiksy a o hrnečky s hrůzostrašným vlkem…

  Hrníček s motivem filmu 100% Vlk, © Bontonfilm

  Soutěže

  Když obkreslím cizí obrázek jako omalovánku, dá se ta omalovánka považovat za můj výtvor?

  To je těžká otázka, která bude převážně záviset na rozhodnutí porotců soutěže. Co jsem zatím viděl, tak většina zaslaných dobře obkreslených soutěžních obrázků byla převážně prázdná, což jim nejspíš trošku zhroší hodnocení nehledě na to, jestli jsou obkreslené. V popisu soutěže je výzva, že omalovánka nemá mít moc velkých prázdných ploch…

  Pokud se ptáš ohledně autorských práv, tak nejspíš se smíš označit za autora.

  Mimochodem, soutěž je o týden prodloužena! ;-)

  Soutěže

  Ahoj Alíku, chtěla bych se zeptat, jestli nějak mohu změnit odpověď na otázku „jaká výhra by ti udělala největší radost“ v soutěži o hrdinský čin 2021.

  Ahoj,
  odpovím za Alíka. V tuto chvíli to možné není a jelikož Dětský čin roku 2021 končí dneska, asi to nepůjde.

  Ty jsi poslala 10 příběhů? Fíha! 8-o:-) … To je fajn.
  Koukal jsem, že jsi u různých příběhů zadala různé žádané výhry. Kdyby porota vybrala některý z tvých příběhů, Alík se s tebou (a s ostatními výherci) zkusí nějak domluvit. ;-)

  Soutěže

  Bonus za účast ve všech kolech tajenkové soutěže

  Ahoj. Bude se přidělovat tentokrát ve vlčích tajenkách kačkový bonus?

  Ahoj,
  je mi líto, ale nebude. U letní soutěže bonus pro vytrvalé soutěžící neděláme, protože část lidí jezdí během prázdnin na místa, kde nemají tak snadno dostupný internet (třeba do zahraničí, nebo mají přísnou babičku :-)). Čím kratší kola jsou, tím je větší šance, že to někomu nevyjde z důvodů, které nemůže ovlivnit. Proto raději dáváme okamžité odměny za každé vyřešené kolo. (V pátračkách, kde je bonus za vytrvalost, tyto menší odměny nebývají.)

  Kdo vyluštil úplně všechny vlčí tajenky, ten tím získal postupně přibližně 7000 kaček (± něco v závislosti na hodnosti). To si myslím, že je docela pěkná odměna, ne? ;-)

  Alík

  Proč si Los Punťa XIV. nedopisuje?

  Ahoj,
  tvoje otázka již byla zodpovězena v lednu, Promiň, že tenhle dotaz je trochu…

  Soutěže

  Posuzování množství písmenek Žluťoučkého koně

  Ahoj, mám dotaz ohledně soutěže.

  1. Co nejvíc písmenek je myšleno jako že maximální počet písmenek je celá abeceda, nebo tam můžu mít třeba 3x „A“?
  2. Počítají se písmena s háčky zvlášť, nebo se „Ď“ bere jako „D“?

  Ahoj.

  1) Kdyby se celý obrázek skládal z hromady stejných písmenek, jako jsou třeba I nebo J nebo L a z žádných jiných, tak to by asi nebylo tak zajímavé. Jsou tím tedy myšlena různá písmenka, pro jistotu jsme to doplnili do zadání.

  2) Uvnitř Ď se docela jasně schovává i D. :-D
  Takže není nutné uvádět obě písmenka najednou. Nevadilo by nám ale, pokud se háčky a čárky vynechají, kdyby ve výsledku moc rušily.

  Měl bych také podotknout, že porota pravděpodobně nebude písmenka příliš důkladně počítat, že ten celkový nápad a umělecký dojem nejspíš sehraje větší roli, než jestli máš o písmenko více nebo méně. Ale záměrem je, aby v obrázku bylo písmenek hodně. ;-)

  Soutěže

  Ahoj,
  Mám menší dotaz. Do mé nástěnky si uživatelé tipovali, kdy se poprvé na Alíkovi zjeví velikonoční speciální vejce k hledání. Můžu se zeptat, pokud to víte, kdy se přesně vejce zjevilo... Bylo to 30. dubna, nebo 1. května? :-) (Nerad bych někoho v nástěnce ošidil a tak se radši ptám). Děkuji za odpověď a za další odpovědi na mé všechny dotazy. ;-)@)->-

  Ahoj,
  to je docela složitá otázka. Pokud je mi známo, tak cestička k vejci byla připravená 1. 5. ve 03:30 … takže soudě dle pravidla, že nový den na Alíkovi začíná ve 4:00, to bylo 30. dubna.

  Na druhou stranu jde říct, že se ale stejně nezjevilo, dokud nebyly splněné určité podmínky, které jistě víš, ale nebudu je tu veřejně prozrazovat, protože jsou součástí pátrání. ;-)

  Tudíž poprvé bylo skutečně k vidění až 1. května ve 13:34, i když šlo teoreticky získat už předchozí den (tedy před 4:00). Zamotané, co? Možná by bylo nejlepší ve tvé soutěži odměnit hrochem obě varianty. O:-)

  Pátračka

  Ahoj, nevím jestli to tak má být nebo je to chyba tak radši píšu. Dnes dopoledne jsem se zúčastnila pátrání po vajíčkách, vše jsem odeslala vybrala jsem si odměnu... Potom jsem se odhlásila z Alíka a teď když jsem se znovu přihlásila a na stránce soutěže se mi zobrazuje jako kdybych vajíčka ještě nenašla. Já jsem je všechny znovu našla a ukázala se mi hláška: tohoto kola ses již zúčastnila. Přijde mi to trochu matoucí...

  Ahoj,
  máš pravdu, že to je trochu matoucí, ale na skutečném stavu věcí to nic nemění: již ses zúčastnila. ;-)

  Mělo by to být trošku opravené, v tom smyslu, že pokud ses již zúčastnila, zobrazí se vajíčka jako nalezená. Ale pokud se uprostřed pátrání odhlásíš, aniž bys odeslala formulář s výběrem výhry (třeba v době, kdy máš nalezené dvě vajíčka), tak se dosavadní nálezy zapomenou.