Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatele Koalík

  Celkem zodpověděl dotazů: 52

  Odpovědi za posledních 772 dní, seřazené podle uživatelského hodnocení. Seřadit podle času

  Soutěže

  Je to asi menší hloupost, ale přijde mi nespravedlivé, že v liščích tajenkách vyhraje někdo víckrát. Nejde to změnit?

  Mně by přišlo nespravedlivé, kdyby v posledním dvacátém kole 38 lidí nemohlo vyhrát, protože už jednou vyhráli. To by pak možná někteří ani nepomáhali ostatním a celá soutěž by byla méně živá…

  Ty jsi vyhrála v jiné soutěži v červenci – někdo by si také mohl myslet, že je nespravedlivé, že můžeš i přesto vyhrát v tajenkách. Za poslední rok jsme v soutěžích přidělili celkem 230 výher. Občas někdo vyhraje víckrát, někdo třeba ani jednou… to je život.

  Jak by na to řekl můj losí kolega Punťa: >X<-

  Soutěže

  Symbol v ceduli v menu při tajenkové soutěži

  Zdravím, nedávno jsem si všiml, že na logu soutěží jsou vlevo tři čtverečky pod sebou a v prostředním čtverečku je každý den jiné písmenko. Mám tedy dotaz, mají ty písmenka nějaký hlubší význam, nebo se tam zobrazují náhodně?

  Ahoj,
  prozradím, že písmenka v políčku v menu náhodná nejsou. Souvisejí trošičku s tvojí aktuální tajenkou, ale co to přesně je, to už nechť si uhodne každý sám. ;-)

  Také se v určité časy zbarvuje to políčko fialově. Tyto časy také nejsou nahodilé, ale… no, už mlčím, kouká tady na mě nějak podezíravě hroch Pepíček. :-[):-)

  Soutěže

  Ahoj, mám asi trošku divnou otázku. Počítá se jako podvod, když při liščích tajenkám hledám podle nápověd v nástěnce, nebo když hledám podle písmen? (např. mám v tajence luh___, tak do nástěnky zadám luh a ono mi to najde celé slovo).

  Děkuju za odpověd.

  Ahoj,
  jakýkoliv postup řešení je v pořádku. Posílá se pouze samotná tajenka a každá přijatá účast je považovaná za správnou (to není jako u kvízových soutěží, kde se po skončení třetina lidí dozví, že odpověděla špatně :-)). Myslím, že by ani nešlo rozumně vyhodnocovat, jestli někdo používal hledání, nebo si jen tipnul…

  Soutěže

  Ahoj,
  jak to, že u nástěnky liščích tajenek je napsaný jiný uživatel jako autor, ale Koalík tam napsal první?

  Ahoj,
  založil jsem nástěnku o soutěži těsně před tím, než ji založila Lollymaniak… a jelikož mohla přežít jen jedna z nástěnek, řekl jsem si, že dám slečně přednost. O:-)

  Provedli jsme pak nějaká škatulata s příspěvky, takže ten můj zakládající příspěvek přežil v její nástěnce. ;-)

  Soutěže

  Bonus za účast ve všech kolech tajenkové soutěže

  Ahoj. Bude se přidělovat tentokrát ve vlčích tajenkách kačkový bonus?

  Ahoj,
  je mi líto, ale nebude. U letní soutěže bonus pro vytrvalé soutěžící neděláme, protože část lidí jezdí během prázdnin na místa, kde nemají tak snadno dostupný internet (třeba do zahraničí, nebo mají přísnou babičku :-)). Čím kratší kola jsou, tím je větší šance, že to někomu nevyjde z důvodů, které nemůže ovlivnit. Proto raději dáváme okamžité odměny za každé vyřešené kolo. (V pátračkách, kde je bonus za vytrvalost, tyto menší odměny nebývají.)

  Kdo vyluštil úplně všechny vlčí tajenky, ten tím získal postupně přibližně 7000 kaček (± něco v závislosti na hodnosti). To si myslím, že je docela pěkná odměna, ne? ;-)

  Soutěže

  Ahoj, můžu se prosím zeptat, proč jsou pod veverčí tajenkou na tom bílém políčku jména některých uživatelů? Děkuji za odpověď >X<-

  Ahoj,
  jsou to přezdívky lidí, kteří vymysleli slova a nápovědy ke slovům v některé nástěnce ke Kříslu. Konkrétně jde o slova použitá ve tvé tajence – každý soutěžící tam tedy může vidět jiná jména.

  Nyní už je i přímo v tom poli v soutěži ukrytá vysvětlivka, aby to bylo jasnější každému, koho to zatím nenapadlo.

  Je to takový nenápadný způsob, kterým jim soutěž děkuje za výpomoc. ;-)
  Pokud pomůžeš při plnění některého ze slovníků, třeba se tam někdy objeví i tvé jméno. Třeba zeměpisný slovník je docela nový, tam určitě existuje spousta známých slov, která ještě nikdo nenavrhnul.

  Soutěže

  Proč končí soutěž Liščí tajenky?

  Proč končí soutěž Liščí tajenky?

  Protože to byla původně prázdninová soutěž, nyní je to letní soutěž a léto končí. Nemůže běžet donekonečna, to by nám časem došly lišky. :-)

  Ale nezoufej, budou další vícekolové soutěže. Ne hned, chvilku si odpočineme, ale na podzimní prázdniny se určitě zase nějaká větší soutěž objeví. ;-)

  Hlasovat mohou pouze přihlášení.

  Jakou větší soutěž byste chtěli na podzimní prázdniny 2021?

  Krom toho budou probíhat i jiné menší soutěže o knížky a o komiksy a o hrnečky s hrůzostrašným vlkem…

  Hrníček s motivem filmu 100% Vlk, © Bontonfilm

  Pátračka

  Ahoj,
  pouze chci oznámit drobnou chybu.
  U kalendáře je fotka tasmánského Mikuláše. Při kliknutí na ní se zobrazí text: Tohle je jen fotka. Skutečný tasmánký Mikuláš je schovaný jinde.
  Chybí vám tam písmenko S.
  (Omlouvám se, nedokážu to zformulovat do dotazu :-D)

  Ahoj,
  už je to opravené. Koukám, že písmenko tam chybělo i loni.

  Máš postřeh. ok

  Soutěže

  Když obkreslím cizí obrázek jako omalovánku, dá se ta omalovánka považovat za můj výtvor?

  To je těžká otázka, která bude převážně záviset na rozhodnutí porotců soutěže. Co jsem zatím viděl, tak většina zaslaných dobře obkreslených soutěžních obrázků byla převážně prázdná, což jim nejspíš trošku zhroší hodnocení nehledě na to, jestli jsou obkreslené. V popisu soutěže je výzva, že omalovánka nemá mít moc velkých prázdných ploch…

  Pokud se ptáš ohledně autorských práv, tak nejspíš se smíš označit za autora.

  Mimochodem, soutěž je o týden prodloužena! ;-)

  Soutěže

  Ahoj Alíku, chtěla bych se zeptat, jestli nějak mohu změnit odpověď na otázku „jaká výhra by ti udělala největší radost“ v soutěži o hrdinský čin 2021.

  Ahoj,
  odpovím za Alíka. V tuto chvíli to možné není a jelikož Dětský čin roku 2021 končí dneska, asi to nepůjde.

  Ty jsi poslala 10 příběhů? Fíha! 8-o:-) … To je fajn.
  Koukal jsem, že jsi u různých příběhů zadala různé žádané výhry. Kdyby porota vybrala některý z tvých příběhů, Alík se s tebou (a s ostatními výherci) zkusí nějak domluvit. ;-)

  Soutěže

  Sdělení ukryté v políčku na ceduli

  Ahoj Alíku, promiň ze otravuju s takovou blbostí ale hrozně moc mě zajímá, že u toho žlutého okénka kde se chodí k soutěžím je vždy jiné písmenko občas i číslo a také občas se zbarví do fialova. Teď zrovna je tam písmenko A. Zajímalo by mě, proč to tam je, co daná písmenka znamenají a k čemu to slouží.

  Díky za odpověď.
  Anet

  Ahoj Anet09,
  ta okénka vypadají trochu jako políčka tajenky, že? :-)

  No, není to náhoda. Ceduli řídí veverčí tajenky:

  • Pro lidi, kteří nemají vytvořenou tajenku, se tam ukazuje celkový počet dostupných zjištění nápovědy. Nyní v 26. kole tam vidí číslo tedy 11.
  • Pro lidi, kteří už tajenku mají, se tam obvykle ukazuje některé z písmenek, která patří na očíslovaná políčka.
  • Fialové zbarvení značí, že je zrovna čas na hroší pomoc. Jinými slovy: právě probíhá desetiminutové období, kdy si lze v soutěži říct o řešení jednoho z řádků. Pokud tedy někdo nedává na ty časy moc velký pozor, může si pořád všimnout „hele, fialová, rychle do soutěže!“ :-D

  Brzy už léto skončí, takže se cedule zase vrátí do normálu…
  Pokud tedy tajenky neprodloužíme.

  Hlasování již skončilo.

  Chceš prodloužit tajenkovou soutěž s veverkami?

  Veverky letos válí, co? B-)

  Soutěže

  Posuzování množství písmenek Žluťoučkého koně

  Ahoj, mám dotaz ohledně soutěže.

  1. Co nejvíc písmenek je myšleno jako že maximální počet písmenek je celá abeceda, nebo tam můžu mít třeba 3x „A“?
  2. Počítají se písmena s háčky zvlášť, nebo se „Ď“ bere jako „D“?

  Ahoj.

  1) Kdyby se celý obrázek skládal z hromady stejných písmenek, jako jsou třeba I nebo J nebo L a z žádných jiných, tak to by asi nebylo tak zajímavé. Jsou tím tedy myšlena různá písmenka, pro jistotu jsme to doplnili do zadání.

  2) Uvnitř Ď se docela jasně schovává i D. :-D
  Takže není nutné uvádět obě písmenka najednou. Nevadilo by nám ale, pokud se háčky a čárky vynechají, kdyby ve výsledku moc rušily.

  Měl bych také podotknout, že porota pravděpodobně nebude písmenka příliš důkladně počítat, že ten celkový nápad a umělecký dojem nejspíš sehraje větší roli, než jestli máš o písmenko více nebo méně. Ale záměrem je, aby v obrázku bylo písmenek hodně. ;-)

  Alík

  Proč si Los Punťa XIV. nedopisuje?

  Ahoj,
  tvoje otázka již byla zodpovězena v lednu, Promiň, že tenhle dotaz je trochu…

  Kačky

  Záhada zmizelých kaček

  Měla jsem spoustu kaček, které jsem si střádala, a dnes jsem zjistila že mi zbylo jen 3 250 kde se ztratily. Těšila jsem se, že už brzy budu mít našetřeno a teď nic.


  Vše jsem znovu projela, nic jsem neobjednávala a kačky, přes 35 000, jsou pryč a nikdo mi to není schopen vysvětlit.

  No jejda! Z toho kouká zajímavé ponaučení. O:-)

  To si takhle člověk řekne, že zkusí zlepšit své šance v adventním kalendáři tím, že zkusí soutěžit přes dva účty. Jenže pak se v tom zamotá natolik, že chvíli soutěží jen pod jedním účtem a chvíli jen pod druhým účtem. Ani na jednom z účtů pak nedostane kačkový bonus za účast ve všech kolech, na který by možná jinak měl nárok.

  Mimochodem, třicet tisíc kaček sice není málo, ale neříkal bych tomu spousta. Stovky lidí tady mají víc jak sto tisíc kačekB-)

  Třešinkou na dortu je tento poplach! Někdo ti sebral kačky! No toto! Víš naprosto jistě, že jsi někde měla 33 633 kaček a teď vidíš, že máš jen 3 305 kaček… čím by asi tohle šlo vysvětlit? V tom bude nějaká sprostá loupež určitě! ;-(:->

  Myslím, že tě okradl účet Erkilek.
  Což jsi také ty… 8-o:-D
  Spoj si prosím účty, dali jsem ti na to vánoční slevu. ;-)

  Přeji veselé Vánoce a hodně štěstí při dalším šetření.

  Pátračka

  Ahoj, nevím jestli to tak má být nebo je to chyba tak radši píšu. Dnes dopoledne jsem se zúčastnila pátrání po vajíčkách, vše jsem odeslala vybrala jsem si odměnu... Potom jsem se odhlásila z Alíka a teď když jsem se znovu přihlásila a na stránce soutěže se mi zobrazuje jako kdybych vajíčka ještě nenašla. Já jsem je všechny znovu našla a ukázala se mi hláška: tohoto kola ses již zúčastnila. Přijde mi to trochu matoucí...

  Ahoj,
  máš pravdu, že to je trochu matoucí, ale na skutečném stavu věcí to nic nemění: již ses zúčastnila. ;-)

  Mělo by to být trošku opravené, v tom smyslu, že pokud ses již zúčastnila, zobrazí se vajíčka jako nalezená. Ale pokud se uprostřed pátrání odhlásíš, aniž bys odeslala formulář s výběrem výhry (třeba v době, kdy máš nalezené dvě vajíčka), tak se dosavadní nálezy zapomenou.