Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatelky majdula2000

  Celkem zodpověděla dotazů: 157

  Kačky

  Ahoj Alíku, psala jsem ohledně kaček za Alíkoviny. Jednou jsem napsala špatný článek a bylo mi odebráno 500 kaček. Viděla jsem to na svém kačkovém kontě. Pak jsem napsala další Alíkovinu, ale už správně, takže vyšla. Nevím ale, jestli jsem za ni dostala nějaké kačky, protože to na kačkovém kontě nevidím. Alíku, proč se mi tam kačky neukazují?

  Ahoj,
  nemá se ti co ukazovat, protože tvůj článek ještě není okačkovaný. Když si ho otevřeš a zajedeš dolů, najdeš tam i zprávu od Alíka, která ti to říká. Až kačky dostaneš, tak to na tom kontě uvidíš. Dokud se ti tam nic neukazuje, tak jsme ti nic nepřipsali. Kačky nejsou přidělené hned, nějakou dobu to trvá.

  Kačky

  Ahoj Alíku.
  Když napíšu Alíkovinu, a ta mi vyjde. Jak poznám, že jsem za ni dostala nějaké kačky?

  Ahoj,
  uvidíš to na svém kontě (Kačkové konto). V první řadě se ti tam objeví transakce od někoho z redakce, kde bude komentář k článku + počet kaček, a v řadě druhé se ti pochopitelně zvýší i tvé množství kaček, které můžeš vidět nahoře na každé stránce i bez toho, aby ses dívala na konto.

  Všeobecně

  Ahoj. Proč z ničeho nic mají někteří lidi místo zelené ikonky ikonku modrou? Co to má zobrazovat?

  Ahoj,
  modrý puntík znamená, že je daná osoba online a zároveň sedí v klubovně.;-)

  Nástěnka

  Ahoj Alíku, jak pracovat v nástěnce?

  Ahoj Áňo,
  co přesně si pod prací v nástěnce představuješ? Jelikož nevím, zkusím to vzít kompletně...

  V první řadě můžeš do nějaké nástěnky přispět. Když otevřeš nástěnky a nějaká se ti zalíbí, třeba bude mít téma, které tě zajímá nebo o kterém se chceš něco dozvědět, stačí si danou nástěnku rozkliknout. Chceš-li se toho dozvědět co nejvíc, tak je nejlepší prozkoumat příspěvky, které už v té nástěnce jsou. Můžeš to vzít od prvního příspěvku (na ten se dostaneš kliknutím na datum s časem vzniku vlevo nahoře v případě počítače a dole v případě mobilu) nebo jen tím, že si pročteš posledních pár stránek.

  Když už víš, o co v nástěnce jde, a chceš se zapojit do diskuze, není nic lepšího než tam napsat. Ale pozor! Příspěvek by měl nějak souviset s tématem nástěnky, není vhodné vstoupit do rozběhlé diskuze se slovem ahoj nebo třeba jen se smajlíkem. Chceš-li se smajlíkem vyjádřit k nějakému příspěvku, využij smajlíkové hodnocení, které u každého příspěvku (vyjma těch svých) vidíš.

  Další možností je založit nástěnku vlastní. Před tím se pořádně ujisti, jestli už náhodou nějaká taková neexistuje, a také jestli není zbytečná. Když jsi v nástěnkách, použij vyhledávač nahoře na stromě a dobře hledej. Nezadávej celý název, který chceš použít, ale jen kořen nějakého klíčového slova. Chceš-li teda třeba založit (případně jen najít) nástěnku o zvířatech, zadej například „zvíř“. Vyjedou ti všechny nástěnky, které danou kombinaci písmenek obsahují. Ideální je použít víc kombinací, pokud se chystáš něco založit, abys měla větší představu o tom, jaké nástěnky ohledně daného tématu už tu jsou, a tedy jestli ta tvá bude opravdu originální.

  Hry

  Půjde vůbec někdy otevřít lednička? Kolik je vlastně nekonečno?

  Ahoj,
  lednička otevřít půjde, pokud se nám podaří napočítat do nekonečna.

  Nekonečno je takové speciální „číslo“, tedy patří do čísel, ale vlastně to ani moc číslo není. Je to abstraktní pojem, který značí cosi, co nemá žádný konec, jde to prostě pořád dál a dál. Když si třeba představíš čísla na ledničce, tak ať na ní bude jakékoli číslo, tak vždycky půjde přičíst, protože ke každému číslu můžeš libovolné číslo přičíst, čímž dostaneš další číslo (v kladných celých číslech, v nichž se lednička pohybuje, toto opravdu platí). A takhle můžeš přičítat až do toho nekonečna.

  Ono i to slovo samo o sobě říká, že je nekonečné, tedy bez konce. Neexistuje žádná přesná hodnota, tedy nelze říct, kolik to je. Logicky do nekonečna proto napočítat nemůžeme, ale kdo ví... třeba se přihodí něco speciálního a lednička se přeci jen jednou otevře.

  Volný čas

  Jak se zabavit v nemocnici?

  Ahoj, můžu se zeptat, čím se zabavit v nemocnici? Pár nápadů mě napadá, např.
  poslouchat hudbu, dívat se na televizi (nevím, jestli ji tam budu mít), hrát hry na tabletu/mobilu, číst si, ale myslím, že se stejně budu nudit, protože wifi tam nemají. Knížku na čtení nemám... a spolubydlícího si myslím, že taky nebudu mít, k tomu nejsem typ člověka, co si povídá s cizími lidmi jen tak z ničeho, jen když si on se mnou začne povídat, prakticky jsem zdravá, jen mám dráty v rukou na vyndání. :-D A budu doufat, že mi odpovíte do pondělí, protože pak nastupuju do nemocnice.:-> (Předem děkuji za odpověď.)

  holka, 19. února

  Ahoj,
  záleží to hodně na tom, co zrovna tebe baví. Jestliže si budeš brát mobil nebo tablet, tak určitě nic nezkazíš, když v něm kromě písniček a her budeš mít i nějaké pohádky, filmy, seriály nebo cokoli, na co ráda koukáš. Když se člověk chytne nějakého zajímavého seriálu, vydrží u jeho dílů hodiny a hodiny, při kterých čas utíká jako voda. Určitě si ale nezapomeň vzít sluchátka, protože v nemocnicích většinou musí být klid.

  Co se týče čtení... Opravdu nemáš doma žádnou knížku? Nemůže ti nějakou půjčit třeba sourozenec či kamarádka? Případně se zkus zeptat rodičů, zda by nenašli nějakou knížku, která by se mohla líbit i tobě. Pokud nic z toho neklapne, můžeš opět spolehnout na moderní technologie a stáhnout si elektronickou knížku, třeba do toho tabletu.

  Krom čtení můžeš pochopitelně také něco psát. Stalo se ti něco zajímavého? Měla jsi nějaký zvláštní sen? Takový by se ti mohl zdát i přímo v nemocnici. Můžeš klidně i sama vymýšlet nějakou pohádku či příběh. Další možností je cosi jako deníček, kam by sis mohla psát i třeba co zrovna prožíváš a jaké to v té nemocnici je.

  Jestli ráda tvoříš, nezapomeň si kromě papírů na psaní i nějaké volné listy s tužkami a pastelkami (případně dalšími podobnými věcičkami), aby sis mohla malovat. Zabavit mohou i různé skládačky, klidně zase z toho papíru. Když zapojíš fantazii, určitě tě napadne spousta možností.

  Nejspíš jsi někdy slyšela i o různých náramcích přátelství. Jejich výroba je většinou strašně jednoduchá a kromě bavlnek na ně vůbec nic nepotřebuješ. Můžeš zkusit popřemýšlet i nad nimi, dokáží zabavit na poměrně dlouhou dobu. Po návratu z nemocnice bys je pak mohla věnovat třeba kamarádkám nebo rodině.

  A nakonec... společnosti na pokoji se určitě neboj. Proč myslíš, že tam nikoho mít nebudeš? Určitě znáš přísloví, že ve dvou se to lépe táhne. Třeba ještě na pokoji poznáš nějakého fajn človíčka, se kterým si užijete spoustu srandy a i ne zrovna příjemný pobyt v nemocnici ti uběhne, ani nebudeš vědět jak.

  Nástěnka

  Dobrý den,
  jak se do nástěnek napíšou pravidla nějaké nástěnky? Jinak jak je mohu napsat já ve své nástěnce?

  Děkuji moc za odpověď
  Emaeiffel

  Ahoj,
  ty sama zatím nijak. V tuto chvíli to mohou upravovat pouze správci nástěnek, Alíka a zvěrolékaři. Chceš-li tam něco připsat, napiš někomu ze správců, co a do které nástěnky chceš, a my ti to tam přidáme.

  Na právech pro moderátory nástěnek se pracuje.

  Pravidla

  Ahoj poradno,
  kdyby se někomu zablokoval účet, protože tropil nějaké neplechy, mohl by se někdy přihlásit pod jiným jménem heslem a tak?
  Děkuji za odpověď.
  Emaeiffel

  Ahoj,
  pokud to někdo udělá, tak je to obcházení blokace, které je zakázané v pravidlech. Blokace platí na osobu, nikoli na přezdívku. Jestliže tedy někdo zablokovaný zakládá nové přezdívky, tak mu je rovnou blokujeme.

  Navíc pokud někdo má jen nějakou menší blokaci (třeba na týden) a obchází ji, tak se také může stát, že mu to za obcházení prodloužíme. Vždycky také platí, že má-li se někdo takový vracet, tak pod původní přezdívkou.

  Všeobecně

  Ahoj Alíku, :-)
  mám dotaz.
  Jak se vkládá do textu např. sem a když na to kliknete, tak vás to pošle na nějaký odkaz nebo jak se vkládá čas?
  Děkuji předem a čau. O=

  Ahoj,
  prostudovala sis pozorně stránku o AZJ? Všechny odpovědi na své otázky tam najdeš. Čas tam hledej jako odpočet. Odkaz lze udělat i přes jedno z těch tlačítek nahoře u smajlíků, je to 3. tlačítko v prvním řádku, co vypadá jako kousek řetězu. Zadáš tam adresu a pak už jen doplníš, co má být klikacím textem.

  A pokud vidíš kdekoli na Alíkovi něco v AZJ, co nevíš, jak se dělá, ale vědět bys chtěla, zeptej se mráčku (kde ho najít ti poradí vyhledávač na stromě). Je to takový kouzelný mráček, který ti u příspěvků zobrazí, jak jsou napsané.

  Všeobecně

  Chtěla bych se zeptat, co je to vlastně AZJ? Všichni tady o tom mluví a já nevím, o co jde. Ale asi to sem nepatří.

  Ahoj,
  proč by nepatřilo? Když někdo něco neví, je lepší se zeptat než dál nevědět.;-)

  AZJ je zkratka pro Alíkův značkovací jazyk. Více se o něm můžeš dozvědět tady. Na případné hokusy pokusy s ním tu pak je zkušební nástěnka.

  Alík

  Ahoj všichni, chtěla bych se zeptat, jak dlouho je Alík na světě? Nevím, jestli se to dá nějak vyhledat, ale zajímalo mě to.

  Děkuji moc, s pozdravem Vysa318/Vaness

  Ahoj,
  Alík je na světě přesně 20 let a 253 dní, má to napsané na své vizitce. Narodil se 1. června roku 2000. Na jeho narozeniny, tedy na Den dětí, tady každoročně vychází i článek, který jeho věk připomíná.

  Alíkoviny

  Ahoj,
  stalo se mi to, že jsem před pár týdny napsala článek o hlemýždích. Ale když jsem článek odeslala, tak se mi to neukázalo v mých článcích, takže ani nevím, kde článek skončil. Čekám, jestli třeba ještě nevyjde, ale v mých článkách mi to píše, že jsem zatím nic nenapsala.
  Děkuji předem za odpověď.

  Ahoj,
  nevyjde, protože žádný článek od tebe nemáme. Zřejmě se ti neodeslal. Články, které se k nám dostanou, vidí jejich autoři ve svých článcích. Co tam nemají, to nemáme ani my.

  Nevím, zda jsi ho psala přímo do zdejšího formuláře, ale pokud ano, tak už to nikdy nedělej. Nemůžeš předem vědět, jestli se ti třeba nezasekne počítač/mobil či nevypadne připojení. Piš třeba ve Wordu, v poznámkovém bloku nebo tak podobně a svůj text průběžně ukládej! Tím budeš mít jistotu, že i když se cokoli stane, tak přijdeš maximálně o nějaký malý kousíček, což je mnohem snesitelnější než když člověk ztratí celý článek.

  Klubovna - stůl - zamykání

  Dobrý den/Ahoj,
  můžu se zeptat, když si založím stůl, jak se zamyká?
  Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  máš-li u stolu korunku, tak tam máš nad povídáním krom nabídek Obnovit, Nastavení kukačky a Nastavení stolů také nabídku Moderátor stolu (dříve Správce stolu). Tu když rozklikneš, tak tam je mimo jiné možnost Zamkni pro: a u ní tři zaškrtávátka (kluky, holky a nekamarády).

  Tím, co zaškrtneš, určuješ, pro koho daný stůl zamkneš. Když ho zamkneš pro holky, dostane červený zámeček a budou k němu moct jen ti, co mají v údajích nastavené, že jsou kluci. Zamkneš-li ho pro kluky, bude zámek modrý a budou tam moc jen ty, které mají v údajích nastavené, že jsou holky. Dáš-li nekamarády, tak bude zámeček zelený a budou tam moct akorát uživatelé, které jsi ve chvíli, kdy jsi stůl zamykala, měla v kamarádech. Poslední možnost je zaškrtnout kluky + holky dohromady, to dá stolu žlutý zámeček a nedostane se tam nikdo, pouze správci (klubovny nebo Alíka) a zvěrolékaři.

  Po zaškrtnutí toho, jak chceš zamykat, to nezapomeň Uložit! Zámeček se pak objeví hned.

  Alíkoviny

  Ahoj,
  chtěla bych se zeptat, jak se můžou do Alíkovin vkládat obrázky mimo ten hlavní
  (myslím ten náhledový té Alíkoviny). Zkoušela jsem všechno, ale nešlo mi to, přitom někteří to tam mají. Nevím fakt, jak bych to měla udělat.

  Ahoj,
  když si rozklikneš jakýkoli obrázek, tak kousek pod názvem je AZJ kód a u toho závorka, ve které je slovo obrázek a sedmipísmenný kód. Celou tu závorku si zkopíruj a vlož do textu Alíkoviny na místo, kde chceš obrázek mít. Když to pak uložíš, bude z toho obrázek. Pokud by ti to stále nešlo, není problém napsat do rozpravy, který obrázek chceš a kam, my ti s tím pomůžeme.

  Stejný způsob vkládání obrázků funguje i na jiných místech, třeba v poště nebo v nástěnkách.

  Nástěnka

  Dobrý den, mám 2 otazky. Dneska jsem psala do nástěnky Naše městečko Alíkov a objevilo se tam tohle: Hokus pokus. Úplně nahoře. A 2. otázka je: jak se vkládají fotky? Chtěla jsem se jednu vložit ale nešlo mi to...
  Děkuji.
  M

  Ahoj,
  hokus pokud je hokus pokus:-D, zkoušíme u nástěnek záhlaví. Funguje to ale zatím jen správcům, protože se to testuje.

  A obrázky se vkládají tak, že napíšeš v závorce obrázek ABCDEFG. Místo těch písmen bude kód daného obrázku, který najdeš na konci jeho odkazu (rozklikni si zvolený obrázek a hledej 7 velkých písmenek, to jsou ona).;-)

  Tak od dnešního rána už je v editaci obrázku i přímo vypsaná celá ta závorka, pod názvem obrázku (je u ní popisek AZJ kód). Stačí ji zkopírovat a vložit tam, kde chceš mít obrázek.