Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatelky majdula2000

  Celkem zodpověděla dotazů: 192

  Soutěže

  Ahoj poradno.
  Chtěla bych se zeptat, když u Liščích tajenek vyplňuji řádky podle nápověd a mám takhle třeba už tři řádky, pak se kouknu na tajenku a najednou mi už je tajenka jasná (uhodnu tajenku) a nemám třeba ještě další čtyři řádky vyplněné, tak jestli jde (nebo jestli můžu) odeslat křížovku s tajenkou, ale třeba bez čtyř slov, jestli mě chápete. Ptám se, jestli mi to třeba nemůže ovlivnit výhru nebo tak něco. Asi bych to úplně neudělala, protože mě baví pomocí těch nápověd hádat ty slova, ale jen se ptám, protože mě to zajímá.
  Děkuji za odpověď. T.

  Ahoj,
  žádný vliv to nemá. Jde pouze o vyplnění slova v tajence. Klidně to někdy zkus a uvidíš, že jakmile bude správná tajenka, udělá se kolem ní rámeček a objeví se možnost výběru případné výhry. Pokud všechno tipneš z první nápovědy, můžeš to klidně odeslat rovnou (a řádky třeba i doplňovat potom).;-)

  Katalog dárků

  Ahoj, když jsem vyhrála Bezdrátová sluchátka s logem Cartoon Network v soutěži Staň se klimatickým šampionem!, mám si pro to potom dojít na poštu, nebo mi to dojde domů? Děkuji předem za odpověď. ;-)

  Ahoj,
  měl by u vás doma zazvonit někdo z České pošty. A pokud mu otevřete, dá vám to do ruky. Když vás nezastihne, pravděpodobně vám hodí lísteček do schránky... V takovém případě už byste si to museli s tím lístečkem vyzvednout na poště.

  Malé věcičky nechávají ve schránkách, ale velká sluchátka by tam těžko nacpali.

  Poradna

  Ahoj Alíku a spol…
  Chtěla bych se jenom zeptat, když píšu takto dotaz, jak můžu napsat předmět tohoto dotazu? Nikde se mi nezobrazuje. :-(

  Nebo to píšete vy? Počítač?

  Děkuji Ami

  Ahoj,
  autor dotazu píše jen samotný dotaz, nic dalšího nevyplňuje. Téma a případně i název, pokud nějaký je, doplňuje ten, kdo na dotaz odpovídá.

  Všeobecně

  Ahoj, tak jsem se podívala do jedné nástěnky. Podle toho, co jsem si tam přečetla, jsem vydedukovala, že byl nějaký sraz (píše to i Majda). Zúčastnila bych se ho, jenže jsem o něm nevěděla. Jak se mám dostat na nějaký sraz, když mi o tom nikdo neřekne?
  Předem děkuji za odpověď, Lollymaniak.

  Ahoj,
  nebyl běžný sraz. Jak jsme psali, byl takový „minisraz“. Alík je mediálním partnerem nového filmu Mazel a tajemství lesa, který půjde za týden do kin. Včera měl jednu takovou speciální projekci a počítali s nějakými místy pro nás. Bylo navíc po vysvědčení a nebyl to čas školy, proto jsme si říkali, že zkusíme vzít pár pražských dětí.

  U běžných srazů stále platí, že na ně vydáváme pozvánku minimálně 4 týdny předem v Alíkovinách a je to na celý den. Stačí tedy sledovat články a dozvíš se to. Nebývá to ale o prázdninách ani ve všední dny. O tom, že bude tohle kino, jsme se i my dozvěděli až na konci minulého týdne, navíc jsme tam zase nemohli přijít s celým Alíkem, protože bychom se tam ani nevešli, proto jsme to vyřešili takhle.

  Nějaký Alíkovský sraz snad zvládneme udělat na podzim, až zase začne škola, pokud to epidemiologická situace dovolí.

  Brýle

  Dobrý den, poradno,
  nedávno jsem u doktora zjistila, že mám špatný zrak a že mám mít brýle. Mám 1 a tři čtvrtě dioptrií. To je v pořádku – brýle mám.

  Ale mám kamarádku (chodí se mnou do třídy) a řekla nám, že asi před rokem taky byla u doktorky a že má mít brýle. A má 1 a 1 dioptrií (říkala nám to), a to má víc než já. A ona brýle jen nechce, a tak je nemá. Na tabuli obě vidíme dobře a tak. Máme to na dálku – ty brýle mi pomáhají hlavně na písmenka třeba na dopravních značkách a tak, že mi zaostřují.

  Ale mně teď přijde nespravedlivé, že já je mám a nosím, ale ona je nemá a nosit nemusí. A to vidí hůř než já... Já jsem jí říkala, že by je mít měla a tak, ale ona řekla, že už tam nešla a že jí nesluší – a já taky lépe vypadám bez nich.

  holka, 11 let, 16. června

  Ahoj,
  brýle nejsou jenom na to, aby v nich člověk lépe vypadal, ale hlavně na to, aby mu pomáhaly lépe vidět. Každý z nás je také jiný a jinak vnímá svět kolem sebe – jsou lidé, kteří mají třeba půl dioptrie a bez brýlí neudělají pomalu ani krok, a také jsou lidé, kteří mají klidně dioptrii a půl a brýle nepotřebují.

  Jestli tvoje kamarádka vidí dobře a bez problémů, i když má na každém oku jednu dioptrii, tak moc nemá důvod brýle mít – nijak by jí nepomohly. Pokud ty sama cítíš, že je někdy nepotřebuješ, ale jindy se ti hodí, můžeš si je nosit podle potřeby. Mít je třeba schované v batohu, když je potřebovat nebudeš, a vytáhnout si, když pocítíš, že si chceš lépe zaostřit třeba nějaká malá písmenka. Nošení brýlí je jen na tobě, není povinné a nikdo by ti neměl přikazovat brýle nosit, když sama cítíš, že to v danou chvíli nepotřebuješ.

  Možná tvoje kamarádka časem zjistí, že se jí na nějaká malá písmenka v dálce brýle hodit budou a udělat si je nechá. Je ale i možné, že patří mezi ty „šťastlivce“, kteří sice nějakou tu dioptrii mají, ale moc to nepociťují. Zkus tedy nemyslet tolik na svou kamarádku, ale hlavně na sebe – abys ty dobře viděla a nemusela řešit, že něco nemůžeš přečíst.

  Jen tak mimochodem, jsem na tom úplně stejně jako ty, mám na dálku brýle 0,75 a 1,00 a většinou se mi válí doma nebo v batohu. Když ale sedím třeba ve škole a učitel čmárá na tabuli, tak si je často ráda vezmu, protože pak nemusím tolik luštit, co že to tam píše.

  Vizitka

  Ahoj, jak si můžu odstranit ze svého profilu fotku?

  Ahoj,
  otevři si úpravy vizitky (v nastavení), klikni na obrázek a dej u něj vlevo zrušit vybrání. Nakonec nezapomeň úpravy uložit!

  (Pro odstranění profilového obrázku je vlevo možnost Nastavit výchozí tlapku.)

  Obrázek

  Ahoj Alíku,
  někdo ze správců mi pravděpodobně zamítl novou profilovku. Napsal k tomu nadbytečná kopie.

  Já vím, že jsem tam tu fotku už jednou dala, ale na Alíka mužů chodit jen přes mobil a tam mi nejdou vybrat ta důležitá místa u té fotky. Poprvé se mi to nepovedlo a fotka byla špatně oříznutá, tak jsem to udělala ještě jednou, a to se povedlo, ale zamítli mi ji. :( Chtěla bych tě poprosit, jestli by jsi se na to mohl ještě podívat a tu špatně oříznutou klidně smazat.

  Díky

  Ahoj,
  fotky se ořezávají v náhledu a profilovce podle vyznačených důležitých míst. Když máš náhled nešikovný, není to důvod fotku zamítat nebo ji nahrávat opakovaně. Stačí poprosit někoho ze správců (třeba nástěnkáře) a on ti to upraví.

  Obrázek

  Ahoj,
  chtěla bych se zeptat, jak mám na Alíka poslat obrázky z telefonu. (Mám totiž nástěnku na obrázky ode mě.):-)
  Předem děkuji za odpověď.:-3

  Ahoj,
  nahrávání obrázků funguje na mobilu stejně jako na počítači. Otevři si vpravo nahoře Nastavení, pak dej v nabídce Upravit si obrázky a nakonec Nahrát nový obrázek. Pak už stačí jen vybrat obrázek z galerie a vyplnit název atd. Nakonec to nezapomeň odeslat!

  Kačky

  Dobrý den, poradno.
  Mám tady druhý účet a tento bych s ním asi chtěla spojit. Vím, že při spojení zůstanou jen kačky z bohatšího účtu, jenže mám na tom druhém účtu sbírání kaček vypnuté.
  Tak se chci raději zeptat, jestli po spojení budu mít kačky z tohoto účtu, nebo jestli budu mít kačky vypnuté.
  Děkuji předem za odpověď. >X<-

  Ahoj,
  zůstanou ti kačky z účtu, který je má zapnuté. Účet s vypnutými kačkami má vlastně jakoby nulu, takže máš-li na dalším účtu kačky zapnuté, tak daný účet určitě musí být „bohatší“, a tedy se převedou kačky z něj.

  Jiné téma

  Jak se skloňuje kakao?

  Ahoj, poradno. Dnes mi vrtala v hlavě jedna věc ohledně slova kakao. Potřebuji vědět, jak se slovo kakao řekne v 2. pádě množného čísla, ale nevím, podle jakého vzoru se slovo kakao skloňuje.

  Jedná se o to kakao, takže střední rod. Nejblíže mi k tomu sedí město – kakao bez kakaa jako město bez města – ale v množném čísle 2. pádu je město bez měst. Kakao v množném čísle 2. pádu... nemám tušení. A takhle jsem se v tom motal pořád dokola.

  kluk, 13 let, 3. června

  Ahoj,
  čeština je někdy trošku komplikovaná, tohle je zrovna jeden takový příklad. Druhý pád množného čísla od slova kakao je bez kakaí, a to podle vzoru moře (jako bez moří). Zní to zvláštně, ale je to tak. Všechny ostatní pády i jednotné číslo se, jak už jsi správně psal, skloňují podle vzoru město.

  Obrázek

  Dobrý den,
  chci poprosit/zeptat se na jednu věc ohledně upravování profilového obrázku. Na Alíkovi jsem si zkoušela dát už 2 obrázky. Pokaždé mi to zamítli, že prý „špatný záběr“. A já se chci zeptat, co to teda vlastně je ten „špatný záběr“? Co mám udělat, aby to nebyl „špatný záběr“?

  PS.: Byly to obrázky normálně nakreslené na počítači v programu malování a byly nakresleny mnou.

  Děkuju, Ema

  Ahoj,
  s autorstvím to nemá nic společného, to by tam byl jiný důvod. Špatný záběr dáváme nejčastěji kvůli tomu, že má daný obrázek naprosto zbytečně spoustu prázdna. Stejně tak je to i ve tvém případě, tvé obrázky mají tolik pozadí, že zabírá daleko větší plochu než samotný obrázek. A přitom je tam úplně k ničemu.

  Co s tím tedy máš udělat? Oříznout to! Jakmile dáš to zbytečné prázdno pryč, obrázky ti schválíme.

  Pro upřesnění... příliš prázdna není jediný důvod, na který vám odpovíme špatných záběrem. Vložíte-li třeba nějaký totálně rozmazaný obrázek a tak podobně, skončí úplně stejně.

  Moje tělo - holky

  Ahoj,
  už nad nad touto otázkou přemýšlím déle, takže jsem se rozhodla napsat sem.
  Trvá menstruace jen do porodu, nebo ji mají ženy dál?
  Děkuji za odpověď.

  holka, 13 let, 24. května

  Ahoj,
  mají ji i dál, až do období tzv. přechodu, který bývá u většiny žen kolem 50 let (obvykle někdy mezi 45 a 55, ale je to individuální). Pokud by menstruace trvala jen do porodu, nemohly by ženy rodit vícekrát, což se děje celkem běžně.;-)

  Kačky

  Ahoj všichni, mám dotaz.
  V létě budu u babičky a ona nemá WIFI a já nemám data. Nechci, aby se mi kačky strhly z mého konta, protože se nebudu moct kouknout na tento web. Proto se obracím na vás, co mám dělat, aby mi neubývaly kačky??? Děkuji

  Ahoj,
  žádné kačky ti ubývat nebudou. Pouze po návratu budeš dostávat nižší denní odměnu, která se ale během pár dní vrátí na stovku, pokud se zase budeš přihlašovat denně. Více viz Pravidla sbírání kaček.

  Přezdívka

  Ahoj, možná mám trochu divný dotaz, ale tato problematika mě velmi zajímá, tak jsem se jenom chtěla zeptat na tohle: Může být někdo trvale zablokovaný hned v prvních asi 6 vteřinách po přihlášení (tj. jako štěně)???

  Děkuji za odpověď, sarinka01_queenisthebest.:-)

  Ahoj,
  čistě teoreticky to možné je. Například nevhodné přezdívky blokujeme hned, jak si jich všimneme.

  Kačky

  Dobrý den. Chci se zeptat. Když na Alíkovi jeden den nebudu, odečtou se mi nějaké kačky? Díky moc!

  Ahoj,
  neodečtou, akorát po návratu dostaneš nižší denní odměnu. Konkrétně když vynecháš 1 den, tak to bude 95 kaček místo 100. Více viz Pravidla sbírání kaček.