Odpovědi uživatelky majdula2000

Celkem zodpověděla dotazů: 42

Alíkoviny

Mně nejde odeslat článek do Alíkovin,
děkuji.

Ahoj, taky tě zdravím,
asi nejpravděpodobnější je, že ho máš moc krátký. Alík hlídá jak nadpis, tak upoutávku, ale i délku samotného textu. Nicméně na všechny tyto nedostatky by tě měla upozornit taková hláška, která tam (pokud tento problém nastane) při kliknutí na odesílací tlačítko vyskočí. Pokud máš všechno dost dlouhé, tak je také potřeba mít dostatečné připojení k internetu, aby to šlo odeslat. Jinak by odesílání nemělo bránit vůbec, ale vůbec nic.;-)

Obrázek

Chci se zeptat, jak dlouho budu čekat na schválení obrázku, který chci mít jako profilovou fotku?

Ahoj,
příště zkus být prosím trošku trpělivá a ne psát do poradny ani ne 5 minut po tom, co obrázek vložíš.:-)

Jak jistě víš, tak každý obrázek musí někdo schválit (ten někdo může být zvěrolékař, správce Alíka nebo redaktor). Nikdo z nás není (a ani nemůže být) na Alíkovi 24/7, všichni z nás mají i jiné povinnosti a občas také potřebují spát a tak podobně. Nelze tedy přesně říct, jak dlouho schválení obrázku trvá. Může to být pár minut, může to být pár hodin, ale i několik dní. Celkově asi záleží na tom, co za obrázek to je. Vlastní fotky, které jsou opravdu vlastní a v pořádku, bývají schválené většinou rychle, viditelně ukradené fotky jsou většinou také vyřízené rychle, ale už ne kladně, delší čas to může být u nějakých převzatých obrázků, protože někdy je složitější dohledat jejich autora a licenci.

Nicméně to nebyl tvůj případ, obrázek už máš schválený. Do budoucna asi zkus chvíli počkat (třeba den, dva), jestli ti někdo obrázek neschválí, a pak případně můžeš poprosit někoho ze správců (třeba Pralinku2, případně klidně i mně), ale rozhodně stačí v poště.;-)

Obrázek

Milá technická poradno,

nechci obtěžovat, ale odpověď na tuto otázku jsem nikde nenašla. Respektive našla, ale nepochopila jsem ji, proto se ptám:

Když chci na svém profilu (a později třeba i v Alíkovině) zveřejnit fotku z Pixabay, jak ji mám správně označit?

Některým uživatelům jste to již psali, ale není mi to i přesto jasné. Nemohli byste sem vložit odkaz na profil nějakého uživatele, který má fotku správně označenou?

Děkuji předem.

Ahoj,

jediné, co je u takové fotky potřeba, je uvést u ní jejího autora. Když si tu fotku najdeš na Pixabay, tak jméno/přezdívku toho, kdo ji na Pixabay vložil. Třeba teď u článku o nudě (www.alik.cz/a/jak-zahnat-nudu-v-karantene) je hned několik fotek z Pixabay, konkrétně to jsou fotky Forest, Sisters, Table Game a mobil. Všechny tyhle fotky jsou z již zmíněné stránky, u každé je jméno toho, kdo tu fotku na Pixabay dal, a odkaz na jeho účet. Nic víc u těchto fotek není potřeba.

A co se týče přímo nahrávání... když vybereš fotku ze svého počítače/mobilu, tak je u autorství potřeba vybrat možnost Autorem je někdo jiný.... Tato možnost ti vytvoří 2 nové kolonky. Jedna z nich je Označení autora (do té píšeš přezdívku) a druhá je Odkaz na autora (do té kopíruješ odkaz, který na jeho přezdívku vede). Co se licence týče, tak můžeš volit, jak chceš, je na tobě, zda pustíš k fotce všechny, nebo si ji necháš pro sebe. Na Pixabay mají všechny obrázky licenci CC0, což označuje volné dílo, takže klidně můžeš zaškrtnout i to.;-)

Správci

Jak získat korunku?

Ahoj, taky tě zdravím.
Zkus si zadat do vyhledávače v poradně slovo „korunku“, pročíst www.alik.cz/p/spravci a třeba i www.alik.cz/a/odpovedi-spravcu-alika-na-caste-dotazy-c-1. A prostě jednoduše... hledej!;-) Odpovědí na tohle už je tu až až.

Alíkoviny

„Rozhodnutí redakce můžeš popohnat tím, že se aktivně zapojíš do redakční rozpravy pod svými neposouzenými články.“ Toto píšete prosím kde a jak se můžu té redakční rozpravy zúčastnit? Nemůžu totiž napsat další článek, který je vyhlášené téma, a já se bojím, že to nestihnu a také mě na Alíka moc baví psát. Děkuji

Ahoj,
zatím ještě v rozpravách u svých článků nic nemáš, protože jsi je vložil teprve dneska. Další článek si můžeš zatím psát někde mimo Alíka, třeba ve Wordu nebo v poznámkovém bloku. Až bude rozhodnuto, co s nějakým z tvých nezpracovaných článků bude, tak budeš moct vkládat další. Vyhlášeným tématům myslím neběží poslední minuty ani hodiny, takže je zatím čas.

Jinak redakční rozprava je pod každým článek. Když si ho přes své články otevřeš a zajedeš úplně dolů, tak ji tam najdeš. Používá se při komunikaci mezi redakcí a autorem, takže klidně můžeš dotazy směřovat i tam.

Alíkoviny

Prosím, když je vyhlášené téma, tak to mám napsat, že je to k tomu vyhlášenému tématu, nebo vy to sami zjistíte, když to budete kontrolovat, a automaticky, když je to k tomu tématu, tak dáte více kaček?

Ahoj,
jak se píše u vyhlášených témat... „Článek vlož přes standardní formulář na přidání Alíkoviny. Nemusíš v úvodu ani v textu zmiňovat, že postupuješ podle zdejších pokynů, redakce to pochopí.“

Není potřeba to nikam psát, my si s tím poradíme, neboj.;-)

Katalog dárků

Ahoj,
za jak dlouho se doplní věci v katalogu, když je tam napsáno, že jsou vyprodané?
Předem děkuji za odpověď.

Ahoj,
no, v některých případech bohužel už nikdy. Nějaké dárky se můžou vyprodat definitivně a další kusy už prostě na skladě nejsou a skoro jistě ani nebudou. Jiné dárky ještě mají třeba poslední kousek/kousky na skladě a můžou se objevit třeba pro nějakého rychlíka v katalogu, případně můžou být schované jako výhra do nějaké soutěže, což znamená, že už je nejde koupit za kačky. Nicméně třeba takové hry na Steam se můžou i průběžně doplňovat, ale to je spíš tak jediné.

Celkově platí to, že se katalog dárků postupně obměňuje. Některé dárky docházejí, což se zkrátka prostě stává, nemůže být všeho neomezené množství, když někde v hračkárně dojdou růžoví plyšoví jednorožci a žádní další na skladě nejsou a výrobce už je také nemá, tak už si je v tom obchodě prostě nekoupíš a musíš si vybrat jiného plyšáka. Takhle to funguje i tady. Jiné dárky zase postupně do katalogu přibývají, takže se ta nabídka mění.;-)

Pokud ti jde o nějaký konkrétní dárek, asi mi můžeš napsat do pošty, můžu ti povědět, jestli už fakt je definitivně pryč nebo třeba bude ještě nějaká šance ho získat.

Soutěže

Mohu se zeptat, jak se jmenují všechny trofeje od nejnižší po nejvyšší? Chtěla bych přesněji vědět, od kolika článku bych dostala přispěvatelka++ (pokud to tedy jde).

Ahoj,
všechny trofeje jsou tyto:
Podle článků
1) Přispěvatel/ka (zatím provizorní označení)
Za alespoň tři vydané Alíkoviny.
2) Přispěvatel/ka+ (zatím provizorní označení)
Za alespoň sedm vydaných Alíkovin.
3) Přispěvatel/ka++ (zatím provizorní označení)
Za alespoň patnáct vydaných Alíkovin.
Podle kaček, případně doby na Alíkovi
4) Voříšek
Za 1 000 kaček nebo 20 dní od registrace.
5) Junior/ka
Za 2 000 kaček nebo 2 měsíce od registrace.
6) Šampion/ka
Za 5 500 kaček nebo půl roku od registrace.
7) Super šampion/ka
Za 30 000 kaček nebo rok a půl od registrace.
8) Veterán/ka
Za 58 000 kaček nebo tři roky od registrace.
9) Zasloužilý/á veterán/ka
Za 113 000 kaček nebo šest let od registrace.
10) Vůdce/kyně smečky
Za 222 000 kaček nebo dvanáct let od registrace.

Určitě nikdo neříká, že je to definitivní počet, časem můžou přibývat další a další trofeje, také ty trofeje za Alíkoviny budou mít nějaké jiné názvy, ale v současné době je to takhle. Nejvyšší trofej za Alíkoviny je tedy zatím za alespoň 15 vydaných článků.

Soutěže

Ahoj všem, všiml jsem si, že jsem vyhrál v souteži Alík větří, kdo si šetří slevu 75 procent na Spongeboba...
Jak dlouho bude tato sleva trvat?

Ahoj,
pro začátek raději upřesním, že nemáš slevu 75 %, ale 70 %. Jak se píše u soutěže a nejspíš bys to měl vidět i u toho dárku, sleva je platná dva měsíce. Ve tvém případě tedy do 24. dubna.

Přezdívka

Zdravím, dal by se zrušit tento účet? Nevím, jak Alík funguje ohledně mazání účtů, ale kdyby to bylo možné, byl bych jedině rád. Kolem loňských Vánoc jsem podal žádost o zapomenutí účtu či jak se to jmenuje, ale zatím se už cca 2 měsíce čeká na vyřízení. Alíka jsem měl rád, ale postupem času mě omrzel, cca 2 roky z5. Taky jsem využil všechny bodíky na věci z katalogu. Předem díky za odpověď. ;)

Ahoj,
žádosti o zapomenutí čekají na vyřízení měsíce, protože je to strašně velký zásah do databáze. Pokud už nechceš účet používat, můžeš si ho vypnout. Vypnutý účet vypadá úplně stejně jako zrušený, nejde ani zobrazit vizitka, ale je to takové příjemnější, protože třeba lidé, kteří si s tebou někdy psali v klubovně, neuvidí jen polovinu konverzace (své zprávy). Stejně tak tady zůstanou tvé příspěvky v nástěnkách a diskuzích. Také, kdyby sis to náhodou rozmyslel, nebo třeba z nostalgie chtěl za pár let nakouknout, tak budeš moct, protože opětovným přihlášeným se účet dá zase zapnout.

Nicméně pokud bys opravdu trval na zapomenutí, tak zkrátka budeš muset ještě vydržet, možná i pár měsíců...

Porušení pravidel

Ahoj,
prosím vás, co znamená toto www.alik.cz/u/debil2511 ?
Předem děkuji. Andyell

Ahoj,
to znamená, že má daný uživatel blokaci už napořád, přesně tak, jak se to na té červené stránce píše. Bývá to kvůli nevhodné přezdívce nebo závažnému porušování pravidel (ne třeba za to, že někomu ulítne jedno sprosté slovo v klubovně, ale když se třeba někdo chce pouze bavit o věcech pro dospělé a tak podobně).;-)

Technická poradna

Jak si můžu smazat nástěnky?
Nebo to udělá někdo ze správců?
Můžu požádat o smazání některé mé nástěnky?
Pokud ano, tak koho mám požádat?

Vezmu to postupně...

  1. Ty sám nijak.
  2. Ano, správci (Alíka, nástěnek a zvěrolékaři) to udělat mohou, ale...
  3. Určitě to není tak, že bychom mazali nástěnky jen tak pro nic za nic. Pokud je v ní jeden (úvodní) příspěvek, tak to samozřejmě ještě jde, ale pokud tam začnou psát i další uživatelé, tak pokud nejsou ty příspěvky třeba proti pravidlům, tak není důvod je mazat.
  4. Správce nástěnek nebo Alíka, ale viz předchozí bod.
Poradna

Ahoj Alíku a spol,
chtěla bych se zeptat, jestli jsem jediná nebo to tak mají všichni, že když napíšu do zprávy smajlíka v té druhé poradně (pardon, nevím, jak ji nazvat), tak vidím dva otazníky, ale třeba v této poradně, když odpovídáte, tak jdou vidět smajlíci a neukážou se otazníky?
Předem děkuji za odpověď

Ahoj,
tak pro začátek. Není potřeba pokládat stejný dotaz dvakrát, my ho vidíme!

Teď už k samotné otázce... určitě je potřeba jednotlivé smajlíky rozlišovat. Ti smajlíci, kteří se mění na otazníky, jsou smajlíci z tvého mobilu, tabletu, počítače, případně jiného zařízení, které používáš. Opravdu se tady na Alíkovi v některých případech na otazníky mění. Druhou věcí jsou smajlíci přímo tady na Alíkovi (to jsou právě ti, co se občas používají i v odpovědích), ti se nikdy na otazníky nezmění, jsou tady totiž nastavené a Alík si s nimi vždycky umí poradit. Také je u nich jistota, že je všichni vidí stejně, mobilní smajlíky může vidět každý jinak, případně vůbec.

Zkus tedy používat zdejší smajlíky a uvidíš, že z nich nikdy žádné otazníky mít nebudeš.;-)

Alíkoviny

Ahoj, je nějaká možnost, jak nechat smazat mnou napsanou Alíkovinu?

Ahoj,
o smazání Alíkoviny je možné požádat před tím, než ji někdo začne zpracovávat. Později už ne, protože už je daný článek nachystaný/zveřejněný, takže už s tím měl někdo z redakce práci, a někdy kolem vydání za něj také byly přiděleny kačky.

Píše se to i pod formulářem pro vkládání článku, je tam toto: Než redakce rozhodne o (ne)vydání, budeš mít možnost obsah článku upravovat, nebo požádat o jeho smazání. Později už ne.

Nástěnka

Ahoj,
chtěl bych se zeptat, zda-li je normální, že se mi občas stane, že mám na upravení příspěvku na nástěnce tři hodiny? Předem děkuji za odpověď.

Ahoj,
ano, je to normální. Čas, který je na úpravu příspěvku v nástěnce, není pevně daný. Může být u každé nástěnky jiný. Měnit ho mají zatím možnost pouze správci, ale časem, až budou moderátoři nástěnky, by to asi mělo jít i jim.

Koukám, že poslední příspěvek máš v nástěnce o koronaviru – v té je možnost upravovat příspěvek až 4 hodiny po odeslání, pokud mezitím nepřispěje nikdo další (pokud ano, tak jde příspěvek upravovat 20 minut).

Alíkoviny

Proč nemám na Alíkovi druhý článek? Napsal jsem ho 10 ledna.

Ahoj, taky tě zdravím. (Mezi slušnými lidmi se většinou používá pozdrav, jestli ti to něco říká.8-o)

Teď už k dotazu... Víš, nezpracovaných článků jsou desítky a desítky. My všichni z redakce máme kromě opravování a chystání článků i jiné povinnosti, občas taky potřebujeme spát a tak podobně, proto prostě někdy zpracování článku chvíli trvá. Některé Alíkoviny vycházejí i až po několika měsících od doby, kdy je autor vložil.

Zkus být prosím ještě trochu trpělivý. My se i k tvému článku dostaneme, až budeme mít čas, neboj.;-)

Všeobecně

Chci poradit, jak změnit adresu, kam poslat lístky do kina, které jsem vyhrála? Děkuji za návod.

Ahoj,
adresu, na kterou se výhry posílají, smí měnit pouze rodiče (jde tou pouze z rodičovského podúčtu). Výhru je tedy potřeba objednat přímo odtamtud. Tobě samotné půjde objednávat až při dalších objednávkách, ale pouze v případě, že ti rodič u té objednávky zaškrtne možnost „Povoluji dítěti objednávat další dárky na uložené poštovní adresy.“

Alíkoviny

Já nemám ani moc dotaz, spíš vylepšení. Když člověk chce napsat do Alíkovin, tak nejde uložit to, co člověk má již napsáno, což je škoda. Člověku se většinou nepovede napsat pořádný článek na posezení. Je to škoda. Veselé Vánoce.

Ahoj,
jde to uložit, pokud to má alespoň 1 000 znaků. Jestli nechceš psát článek celý najednou, tak si ho můžeš psát někde mimo, třeba v poznámkovém bloku, ve Wordu, ... Možností je spousta.

Ten limit je tady kvůli tomu, aby nešlo vkládat články, které jsou úplně kraťoučké. Možná tě to překvapí, ale drtivá většina článků, které sem uživatelé vkládají, je opravdu vložená najednou. A kdyby limit nebyl, tak by sem šlo vložit článek o třech větách. Takový „článek“ se samozřejmě vydat nedá. Takhle ten limit autora rovnou upozorní, že článek musí být delší, takže pisatel hned ví, že to musí prodloužit.;-)

Veselé Vánoce!@)->-

Všeobecně

Tento účet již nebudu používat, nechci, aby existoval.
Tak prosím o smazání účtu.
(V nastavení jsem totiž nikde nenašel tlačítko smazat účet.)

Ahoj,
nenašel, protože si sám účet smazat nemůžeš, jelikož ti ještě nebylo 15 let. To může udělat pouze tvůj rodič, v nastavení rodičovského podúčtu taková možnost je.

Pokud účet už nechceš používat, tak je také možnost jej vypnout (ovšem i to může udělat pouze rodič). To je stav, ve kterém se účet tváří jako zrušený a nefunguje ani jeho vizitka, ale když si to dotyčný rozmyslí a chce se vrátit, tak se přihlášením všechno obnoví. Tuto možnost také nemusí (na rozdíl od žádosti o zapomenutí účtu) schvalovat správci, takže je to daleko rychlejší.

Všeobecně

Ahoj poradno.
Připadám si dost trapně, když se na tohle ptám, protože na Alíkovi už nějaký čas jsem a asi bych to měla vědět. No, nevím jak se do zpráv, poraden atd. vkládají odkazy. Třeba na nějaký příspěvek nebo i obrázek. Nikdy jsem to nepotřebovala, a tak jsem se o to moc nezajímala. Předem moc děkuji za odpověď.
Krásný den,
Mataty8

Ahoj,
úplně jednoduše. Prostě odkaz, který chceš vložit, zkopíruješ (případně použiješ klávesovou zkratku Ctrl + C) a pak ho vložíš (klávesová zkratka Ctrl + V) do té zprávy nebo příspěvku, kde ho chceš mít. Takhle poslaná adresa se při odeslání sama automaticky převede na „klikací“ odkaz. Ty s tím nemusíš dělat vůbec nic.;-)