Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatelky majdula2000

  Celkem zodpověděla dotazů: 75

  Nástěnka

  Ahoj, kolik je prosím tady na Alíkovi nezamčených nástěnek?
  Těch bude asi hoodně. 8-D

  Děkuji

  Ahoj,

  to zkusíme spočítat, ne? V tuto chvíli je 116 stran nesmazaných nástěnek. 115 z nich má klasicky 30 nástěnek, což máme 115 x 30, tedy 3 450, a na poslední stránce jich je 14, tedy celkem 3 464. Mezi nimi je celkem 16 stránek zamčených, z toho 15 jich má 30 nástěnek, tedy celkem 450, a na poslední stránce jich je 6, celkem tedy 456. No, a 3 464 - 456 by mohlo být asi tak 3 008.

  Z toho vyplývá, že v současné době je nástěnek, do kterých jde psát a nejsou zamčené ani smazané lehce přes 3 000.;-)

  Soutěže

  Zdravím všechny správce Alíka

  Založil jsem si nový účet pod názvem Enšpígl, už jsem zažádal o spojení.
  A chtěl bych se zeptat, jestli můžu přispívat do ledničky s jedním nebo se všemi účty a to stejně jestli se můžu účastnit soutěží s oběma účty?

  Mockrát děkuji za odpověď

  Ahoj,

  co se ledničky týče... ona sleduje připojení, takže ti jen tak přičítání z více účtů naráz nedovolí. A co se týče soutěžení, tak rozhodně ne! Každý smí soutěžit pouze jednou, sám za sebe, aby to bylo fér vůči ostatním. Pokud si někdo založí 20 účtů a soutěží ze všech, tak si sice dost zvyšuje šanci na to, že bude vylosovaný, ale přitom podvádí, na což se přijde, takže mu to je k ničemu!:-P

  Jen tak mimochodem... nedávno o se o tom psalo i v jedné nástěnce, tady: www.alik.cz/n/prispevek/84744922.

  Vtipy

  Ahoj,

  proč tady prosím nevidím přezdívku toho, kdo vtip vložil? 8-o
  www.alik.cz/v/cislo/246964

  Děkuji

  Ahoj,

  protože má zrušený nebo vypnutý účet.

  Vtipy

  Ahoj,

  proč mi prosím při kliknutí na „nicnechápajícího“ smajlíčka u vtipů nevyjede vysvětlení? Proč ho tam nepřidá autor vtipu nebo redakce? Nechci otravovat autory vtipů v poště... a kdo ví, třeba ten vtip jen někde slyšeli a sami ani nevědí, co znamená. :-D

  Děkuji

  Ahoj,
  „nicnechápající“ smajlík je hodnocení, žádné „rozklikávátko“ vysvětlení. Pokud někdo nerozumí nějakému vtipu, tak se může zeptat v nástěnce (www.alik.cz/n/nepochopene-vtipy), která přesně na toto slouží.

  Všeobecně

  Ahoj,
  je nějaký rozdíl mezi stolem a nástěnkou?
  Ema1609

  Ahoj,
  občas to tak moc nevypadá, protože to je trochu podobné, ale rozdíl tam je.

  Stoly v klubovně jsou tady jako chat. Můžeš si k nim přisednout a povídat si s ostatními, kteří jsou zrovna online. Bavit se můžete prakticky o čemkoliv (akorát je potřeba dodržovat zdejší pravidla), protože stoly většinou pevně dané téma nemají, tedy alespoň ty stálé ne. Nestálé stoly ho mít mohou, můžou se tam třeba hrát různé hry a tak podobně, ale to poznáš z názvu.

  Nástěnky slouží jako dlouhodobé diskuze. Na rozdíl od stolů mají vždycky dané téma, o kterém se tam diskutuje. Můžou to být názory na různé věci, všelijaké otázky, kvízy/testy/soutěže, ale také hry nebo třeba kluby. Člověk se v nich může k danému tématu vyjadřovat kdykoliv, i když je třeba na celém Alíkovi online úplně sám (v klubovně si sám se sebou asi moc nepokecá). Krom toho v nástěnkách příspěvky zůstávají a může si je kdokoliv kdykoliv přečíst, zatímco zprávy v klubovně po nějaké době samy mizí.

  Správci

  Jakou mají přezdívku členové redakce?

  Ahoj, taky zdravím...
  Aktuální seznam redaktorů najdeš pod seznamem správců Alíka (tady: www.alik.cz/u/spravci). V současné době jsme v redakci 3, konkrétně Mari1, Pralinka2 a já (majdula2000).

  Alíkoviny

  Dobrý den,
  je možné při vkládání nového článku do alíkovin vložit obrázek přímo do textu?
  Děkuji,
  Beatrice

  Ahoj,
  určitě je, ale je to zatím malinko složitější. Můžeš napsat do redakční rozpravy, kam který obrázek chceš, případně vložit přímo do textu poznámky, že na toto a toto místo bys chtěla ten a ten obrázek.

  V jedné odpovědi (www.alik.cz/p/255221) už byl i vysvětlovaný postup, jak to můžeš udělat i přímo ty, tak pokud ho pochopíš, můžeš si je tam dát sama. Když by ne, tak to nevadí a stačí napsat, my ti je tam dáme.;-)

  Klubovna

  Ahoj,

  jak Alík pozná, že ten, kdo sedí za stolem, je dítě, když nemá uvedený věk na své vizitce?

  Děkuji

  Ahoj,
  u těch, co nemají uvedený věk, se v klubovně dítě/dospělák bere podle souhlasů v nastavení. Pokud je daný účet rozdělený, pak ho má dítě, jestliže rozdělený není, je to dospělák.

  Alík

  Ahoj Alíku,
  asi už jsem s tím sloučením účtů otravná, ale mám pár otázek:
  Jaké bude stáří účtů?
  Jaké bude jméno?
  Jaká bude vizitka?

  Ahoj,
  vezmu to postupně...

  1. Staří účtu (doba, kterou kamarádíš s Alíkem) se bere podle účtu, na kterém s ním kamarádíš déle. Pokud tedy spojíš třeba účet, který kamarádí s Alíkem 2 roky, s účtem, který 5 let, tak bude výsledný účet kamarádit s Alíkem 5 let.
  2. Jméno... myslíš přezdívku? To záleží na tobě. Při spojení určuješ, jakou přezdívku má mít výsledný účet.
  3. Vizitka bude ta, kterou měla přezdívka, do které spojuješ.
  Soutěže

  Ahoj, snažím se najít poslední vejce velikonoční soutěže, ale když kliknu na tu díru u Alíka, tak mě to šoupne na nějakou super tajnou nástěnku, ale ani tam se vejce neschovává... :(

  Ahoj,
  ta nástěnka je součástí cesty. Zkus se zamyslet nad tím, co ti ta nástěnka říká a o čem je. Ona tě totiž někam posílá. Případně, jak už bylo několikrát zmíněné v nástěnce k soutěži (www.alik.cz/n/patrani-po-velikonocnich-vajickach), klikej na odkazy... Cestou narazíš na spoustu odkazů, které ti ukazují, kam máš jít dál, akorát je potřeba je poslouchat... a samozřejmě pozorně číst.;-)

  Alíkoviny

  Ahoj,

  když píše článek někdo z redakce Alíka, tak si jej může schválit sám? :-D

  Děkuji

  Ahoj,
  prakticky může. Za normálních okolností se to ale neděje... i nám může ulítnout nějaký překlep nebo špatně formulovaná věta, které si nevšimneme. Proto je fajn, když článek před tím, než vyjde, projde i někdo jiný než autor. Krom toho se i o našich článcích většinou radíme spolu. Není to ale podmínkou. Když je tady třeba potřeba vydat hodně rychle recenzi a je online pouze autor, který je zároveň redaktor, tak nic nebrání tomu, aby si ji vydal sám.

  Katalog dárků

  Prosim, kdy mi přijde dárek objednaný v března?

  Ahoj,
  na Alíkovi se píše, že dárky bývají odeslány zpravidla 30 dnů od objednávky. Ty sis dárek objednávala až na úplném konci března, takže to ještě ani 30 dní není. Krom toho Mateas v nástěnce (www.alik.cz/n/prispevek/84720454) ještě před tvou objednávkou psal, že teď se všechno kvůli aktuální situaci zdrží.

  Nikdo v současné době netuší, jak dlouho tohle ještě potrvá. Dárek dostaneš, neboj, ale bude to prostě nějakou dobu trvat... až se celá tahle situace nějak uklidní, tak se všechny dárky budou postupně odesílat.

  Alík

  Ahoj,

  proč mi prosím nejdou v Alíkovinách hledat všechny srazy Alíka? Vyjede mi jen jediná stránka se srazy převážně z roku 2009. ;-(

  Děkuji

  Ahoj,
  když byl Alík ještě pod Mafrou, tak byly posledních pár let srazy Alíka úplně zakázané. Mohly se pořádat akorát srazy uživatelů Alíka, ale nesměly o tom vycházet články, protože to nic oficiálního přímo s Alíkem nebylo.

  Cosi jako takovou náhrada za články ze srazů, které byly do roku 2008, můžeš najít v nástěnkách (www.alik.cz/n/zpravodajstvi-z-alikovskych-srazu). Ovšem přímo články v Alíkovinách z té doby prostě nejsou...

  Alíkoviny

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak dlouho může trvat, než se redakce podívá na moje Alíkoviny. Vím, že lidí, co vydávají Alíkoviny, je hodně, ale chtěla bych vědět, jestli se čeká 2 – 3 dny nebo i týden a víc. Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  kdepak jsi přišla na to, že nás je hodně? Seznam redaktorů najdeš pod seznamem správců tady: www.alik.cz/u/spravci. Jsme celkem 3.

  Nedá se přesně říct, jak dlouho se čeká. Záleží to na tom, kolik máme nezpracovaných článků (pokud tomu něco nebrání, tak mají přednost ty, které přišly dřív), jak máme čas a tak podobně. V současné době máme nezpracovaných článků lehce přes 50, tvůj je mezi nejnovějšími.

  Troufám si říct, že nějaké 2 až 3 dny to nejsou prakticky nikdy. My máme i jiné povinnosti a nesedíme pouze u Alíkovin. Asi sis všimla, že tady vychází jeden článek denně. Pokud mají články nějaký problém na první pohled, tak se o tom většinou zmíníme brzy, ale pokud ne, tak se může klidně čekat i třeba měsíc. Opravdu jak kdy...

  Koukám, že tvůj článek je na vyhlášené téma, o šišce. Těch už přišlo dost, budeme je postupně vydávat, ale asi by nebylo vhodné, aby vycházely jen ty a nic jiného, takže je musíme také střídat s ostatními články. Urychlit vydání můžeš tím, že budeš reagovat na případné připomínky v redakční rozpravě, ale buď trpělivá.;-)

  Poradna

  Ahoj Alíku a spol.
  Chci se jenom zeptat, proč mi nejde psát dotazy do té druhé poradny.
  Mám spojený účet (tj. rodičovský i dětský), je to tím? Pokud ano, tak proč to tak je? Mám nějaké dotazy, které se do této poradny nehodí.
  Předem děkuji za odpověď, Valča.

  Ahoj,
  máš spojený účet, přesně jak píšeš, tedy jsi v souhlasech zaškrtla, že už ti bylo 15 let. Poradna Alík radí dětem je určena pro děti, kterým ještě 15 let nebylo. Pokud jsi mladší, musí ti účet spravovat rodič přes rodičovský podúčet, protože podle českých zákonů nesmíš sama rozhodovat o svých osobních údajích.

  Rozdělit se účet dá nahoře v nastavení, pod možností změnit nastavení. Stačí tam odškrtnout souhlas, že jsi již dosáhla věku 15 let. Alík pak bude chtít heslo pro rodičovský účet, to tam zadají rodiče. Nakonec už stačí jen stisknout Rozdělit a účty budou 2 (dětský a rodičovský).

  Uživatelé, kterým už 15 let bylo, mají spoustu jiných možností, jak své problémy řešit. Do vedlejší poradny proto dotazy pokládat nemohou, aby měli odborníci více času na děti.