Odpovědi uživatelky Mari1

Celkem zodpověděla dotazů: 6920

Tajemno

Je mi 13 let a věřím na draky, jednorožce, mořské pány,... atd., ale hodně lidí mi pořád říká, že jsem blbá, že na to věřím. Je to moje věc, na co věřím a na co ne...
Ráda bych vaděla váš názor, co si o tom myslíte.

holka, 13 let, 3. prosince

Snad tě uklidní, že každý člověk v něco nebo něčemu věří. Někdo věří v dobro, které má každý člověk v sobě, jiní věří v Boha a někdo věří na jednorožce.
Buď zkrátka sama sebou, to je to nejdůležitější. Nebuď na nikoho zlá a věřím, že z tebe bude skvělý člověk. :-)
Je ti již 13 let, takže si své představy zvládneš nechat pro sebe. Neříkej každému na potkání, v co věříš. Toto je tvé tajemství a s tím se svěř pouze těm lidem, kterým skutečně důvěřuješ. A neboj, nejsi jediná, kdo věří v jednorožce, draky, ale také v mimozemšťany... Vždyť kde by se jinak braly příběhy o jednorožcích... Spisovatelé museli mít velkou představivost a třeba ve svých příbězích nachávají ožívat to, čemu věří. Tak mě napadá, že by to bylo i pro tebe dobré řešení. Můžeš do Alíkovin napsat nějaký krásný příběh a dokonce za něj máš šanci získat více Kaček, jde o vyhlášené téma -- fantasy:
www.alik.cz/a/prispevek/84678196

Přeji ti, ať se máš krásně a posměváčků si nevšímej. :-)

Moje tělo - holky

Ahoj zajímalo by mě kolik krve při menstruaci ztratím za jeden den a kolik ztratím za 5 dnů

holka 13 let, 19. října

Ahoj,
tvůj dotaz není určen pro naší poradnu. Víš, nejsme lékaři. Ale je pěkné, že jsi zvídavá. Zkus se zeptat dětského lékaře, až půjdeš zase na pravidelnou prohlídku.

Katalog dárků

Ahoj, máte v plánu dodat nazpět do katalogu dárků Alíkovo pexeso, Alíkovu propisku a Alíkovu magnetku? Děkuji za odpověď.

Pokud Alík sežene nové dárky, tak je hned přidává do katalogu. Opravdu není možné předpovědět, jaké dárky se v katalogu do budoucna objeví.

Moje tělo

Dobrý den, jak jsem už jednou psala ohledně toho, že mě při cvičení břicha bolí záda, tak mě napadlo, jestli je možné, že by to bylo z toho důvodu, že ty svaly mám slabé. Tudíž si pomáhám zády. Jestli by to tedy znamenalo posilovat vždy dokud mě bolí maličko, pak přestat a za chvilku zase posilovat. A pomalu by se to zlepšovalo. Co myslíte? Je to možné?

holka, 15 let, 7. srpna

Ahoj,
mohlo by to být. Ale nejlepší bude, když se poradíš s trenérem nebo s rodiči. Případně zajdi k dětskému lékaři a poraď se tam.

Poradna

Ahoj, když jsem prohlížela instagram, našla jsem stránku, kde zveřejňují odpovědi z poradny. Je to stránka alíka?

Ahoj,
Alík Instagram nevyužívá. Ale na sociální síti upozornuje na zajímavosti na svém webu.
www.facebook.com/webalik/

Vtipy

Ahoj, proč byly dva moje vtipy smazané, které jsem tam vložil 13. února? Byly nevhodné? Já myslím, že ne.

Díky za odpověd.
Lacko5.

Vtipů chodí opravdu hodně a některé jsou opakované, jiné nesmyslné, další jsou nevhodné. Důvodů je více. Opravdu není v silách správců každému pisateli vtipu psát odůvodnění smazání vtipu. Věřím, že časem bude možné vybrat důvod smazání stejně, jako je tomu u obrázků.

Moje tělo

Ahoj letos půjdu zřejmě k lékařce na preventivní prohlídku. Mám zkažené dva přední zuby a pár stoliček, ale nevím, kdy půjdu ke které lékařce, protože zubař měl nakonec dovolenou, takže jsem tam nešla a půjdu jindy. Může mít lékařka nějaké řeči na to, že mám zkažené zuby nebo ji to bude jedno, když řekneme, že jsem objednana k zubaři? Ahoj

holka, 12 let, 1. srpna

Dětský lékař se zaměřuje na celkový zdravotní stav. Na problém se zuby tebe nebo tvé rodiče nejspíš upozorní a doporučí návštěvu zubaře.

Zvířata - pes

Ahoj Alíku,
Máme fenu Daysi (Šeltie 6 let) a rádi bychom aby měla štěňátka ale třeba až v pozdějším věku bylo by to ještě možné ?? A co všechno by zahrnoval chov štěňat ?? Děkujeme moc za pomoc

holka, 13 let, 3. srpna

Zkus se zeptat některého veterináře. Naši zvěrolékaři léčí jen Alíka, pokud má nějaké blešky v síti atd.
Starost o skutečného pejska není jednoduchá a péče o štěňátka je náročná.

Moje tělo - holky

Ahoj Alíku,
Celkem mi vadí moje chlupy na nohou ráda bych si je oholila ale nějaké holky ze školy říkají že pokud si jednou ohlím nohy začnou mi růst černé chlupy je to pravda??

holka, 13 léto, 28. července

Ahoj,
ohledně holení se poraď s maminkou. Těžko říct, jak konkrétně tvé tělo zareaguje. U někoho opravdu platí, že po začátku holení rostou chloupky více.

Moje tělo

Ahoj poradno.Pod levým okem se mi udělal takový malý bílí pupínek.Nijak nesvědí,nepálí ani nebolí.Prostě tam je.Chtěla bych se ho zbavit.Nevíte co s tím?? Díky za odpověď.
Ťapka_CZ

holka, 11 let, 15. července

Takto na dálku je obtížné říct, co je to za pupínek a jak se ho zbavit. Poraď se s rodiči. Pokud ti pupínek nejdéle do týdne nezmizí, pak zajdi k lékaři.

Alíkoviny

Milá poradno,
Mám dotaz k vyhlášenému tématu.

  • může v té pohádce být i více postav nebo jen Pepíček a Alík?
  • musí to být jen v boudě Alíka nebo mohou jet někam na dovolenou/výlet?

Předem děkuji za odpověď
Joy Chery :)

Ahoj,
v podmínkách vyhlášeného tématu je, kdo by se v pohádce objevit neměl a proč. Pokud tam nějaké postavy přidáš, tak to určitě nebude vadit. V příběhu můžeš být i ty sám.
V podmínkách je napsáno: „Můžeš si vymyslet příběh, kterak jsi s Alíkem v boudě...., Vymysli, co Alík a hrošík Pepíček dělají na prázdninách..., Jistě tě napadne i jiné téma. :-)“
Určitě tedy můžeš jet Alík s Pepíčkem a kamarády na výlet.
Nezapomeň však, co v pohádce být nesmí: „1/ V pohádce nebude Koalík! (O prázdninách má jiné plány...)“
Tak psaní zdar, těšíme se na krásné příběhy i na ten tvůj. (8:°)

Škola

Ahoj,
Poslední dobou jsem se ve škole dost zhoršila,dřív jsem mívala samé 1 ale teď se to zhoršilo až na 3,4 z písemky, dostala jsem vynadáno od rodičů, protože se prý chovám škaredě k jednomu z učitelů, nenosím úkoly a další pohromy. Ještě jsem zjistila že moje nejlepší kamarádka se bude stěhovat.
Bojím se že se mi chce nějaký učitel pomstít protože jsem nikdy neřekla učitelovi nic zlého. Poradíte mi prosím jak se dostat.

anetka, 8 let, 13. května

Proč si myslíš, že mají učitelé ve zvyku někomu škodit? Věř mi, že toto učitelé nedělají.
Pokud ale máš pocit, že ti ve škole učitel křivdí a hodnotí tě špatně, když ty vše umíš, požádej vedení školy o pomoc. Můžeš také napsat dopis a vhodit jej do schránky důvěry. Tu má každá škola.
V neposlední řadě ti jistě pomohou rodiče, svěř se jim.

Jiné téma

Ahoj chtěla bych se zeptat. Je mi 12 let a toužím po dítěti to už jsme v jednom dotaze zmínila. Ale, nevím co stím fakt hodně bych chtěla mít dítě nevím proč zvládla bych se o něj postarat. Nevíte co stím a jak to nějak nahradit nebo vyřešit?
Předem děkuji za odpověď AHOJ

holka, 12 let, 13. května

Sama píšeš, že jsi již na podobný dotaz odpověď dostala. Nic jiného, než ti již bylo napsáno, ti nikdo neporadí.

Nahradit tuto tvou touhu by jistě možné bylo. Požádej rodiče, aby ti pořídili zvířátku - pejska, kočičku, morčátko... Starání se o zvířátko je také krásné.

Moje tělo

Ahoj, už od prosince mě trápí vlhký kašel celý měsíc jsem byla doma a brala antibiotika ( snad to píšu správně ), a v lednu jsem byla už celkem v pohodě jen jsem měla rýmu, a od konce února mám zase kašel měla jsem další dvoje antibiotika a byla jsem na rentgenu na kterém bylo vše ok ale i tak stále kašlu beru na to denně různé léky ale nepomáhají, krevní testy mi taky vyšly dobře, doktor mě objednal na alergologii ale tam jdu až za 2 týdny. Mohlo by to být i něco jiného než alergie a co?

holka, 13 let, 22. března

Ahoj,
na dálku ti nikdo neporadí, jaká nemoc tě sužuje. K tomu je nutné navštívit lékaře a nechat se jím vyšetřit.

Škola

Ahoj Alík u a spol.
Chtěla bych se zeptat, co mám dělat. Jsem v 7 třídě a všichni se mi smějí, když čtu, protože odmala mám problém vyslovit Ř. Nevíte, jak se ho mohu naučit ještě teď, když mi je 13 a bude 14, naučit ?

holka, 13 let, 6. března

Ahoj,
požádej rodiče, aby s tebou zašli za odborníkem - logopedem.
Ten ti může pomoct s nápravou výslovnosti hlásky Ř. Nápravou řeči mohou projít i dospělí, takže 13 nebo 14 let určitě není pozdě.
Ve tvém věku již, dle mého názoru učitelky I. stupně, není nezbytně nutné, aby tě vyučující vyvolával k hlasitému čtení před třídou. Zajdi za paní učitelkou či panem učitelem a svěř se s tím, že se před třídou stydíš číst a proč se stydíš číst.

Moje tělo - holky

Ahoj,potřebovala bych se zeptat jaký mám typ pleti. Hledala jsem různě, taky jsem si dělala test a dívala na videa na youtube ale řeklo mi to každý jiný výsledek.
Když se umyji tak mám nos sušší. V místech lícních kostí se jemně zaleskne.
S beďary nemám velký problém někde se mi vytvoří. Pory mám na nose nejsou
moc viditelné. Když se odílčím tak pleť je jemně růžová ale za pár vteřin jí mám zase normální. Když si sahnu na pleť tak je jemná a pružná.

Budu ráda za odpověď ☺

holka, 14 let, 3. března

Ahoj,
takto na dálku ti opravdu nikdo nebude umět odpovědět. Požádej maminku, aby tě vzala s sebou, až půjde ke své kosmetičce. Ta ti na tvůj dotaz odpoví. Případně se zkus zeptat i přímo v drogerii, kde prodávají kosmetiku. Tam bývají příjemné a ochotné prodavačky.

Moje tělo - kluci

Chtěl bych se zeptat. Je možné nějakým způsobem se zbavit (vyčistit) skvrnu od spermatu na matraci? Dělám to totiž "s postelí", protože se mi pak nechce utírat sparma, které na mě vyteče, ale když už jsem to dělal tak po 10, tak se tam začal objevovat jakýsi žlutý flek a já nechci, aby ho rodiče viděli. Poraďte!

kluk, 13 let, 3. března

No musíš si uvědomit, že ta matrace bude po čistících pokusech mokrá.
Budeš potřebovat starý ručník, dále si připrav třeba v nějakém lavoru teplou vodu a nějaký čistící prostředek - tekuté mýdlo, tekutý prací prášek, ...
Skvrnu nejprve trošku namoč pomocí ručníku. Pak nanes trošku čistícího neagresivního prostředku. Opět vezmi namočený a vyždímaný ručník a skvrnu vyčisti.
Mokré místo nech přes den odkryté, aby mělo šanci uschnout. Bude-li skvrna večer stále ještě mokrá, pak otoč matraci, ať nespíš na mokrém. Pokud máš válendu, kde není možné matraci otočit, dej si na noc přes matraci třeba deku.
Příště si zkus ulevovat po zakrytí matrace starou dekou, kterou je možné vyprat v pračce.

Menstruace a výtok

Ahoj, trápí mě hnědý výtok. Mám ho docela dlouho, kolem týdnu a docela dost. Ještě nemám měsíčky, tak prosím poraď, jestli to je nemoc nebo je to normalní. Díky předem.

holka, 12 let, 15. listopadu 2018

Ahoj, mohlo by jít o první menstruaci. Tady to ale nezjistíme. Poraď se s maminkou, babičkou, starší sestrou, tetou... Prostě s někým dospělým ve tvém okolí.
Také si zkus přečíst odpovědi na stajné dotazy v poradně v podtématu „Menstruace - výtok“:
www.alik.cz/p/menstruace-a-vytok#dotazy

Rodiče

Ahoj Alíku, pomalu ale jistě se blíží Vánoce. Je mi už 13, tak už asi tři roky pořizuji vánoční dárky své úžasné rodince.
Loni i předloni jsem mámě dala voňavku a letos bych chtěla něco nového, originálního. Nechci jí nic vyrábět, protože věř mi, to mi opravdu nejde.
Prosim, poraď mi třeba nějaký tip či stránku s tipy.
Předem děkuji za tvoji odpověď.

holka 13 let, 14. listopadu 2018

Tento problém řešíme všichni. A opravdu není v našich silách ti hledat internetové stránky s nápady na dárky k Vánocům.
Má to být dárek z lásky od tebe pro tvé nejbližší. Pokud si dárek vyrobíš či vyhledáš ty sama, pak z něj budou mít tví mílí radost.
Pokud je tatínek rybář, pořiď mu něco k doplnění jeho výbavy. Češe se maminka ráda? Kup jí nový pěkný hřeben...
Snaž se a hledej. Zkus třeba Katalog dárků. Můžeš si něco objednat za nasbírané Kačky.

Menstruace a výtok

Je mi 11 a na spodnom prádle som mala takú hnedu tekutinu, je to výtok?

holka, 11 let, 14. listopadu 2018

S největší pravděpodobností půjde o výtok, ale mohlo by jít již o první menstruaci.
Přečti si odpovědi na podobné dotazy v poradně v tématu „Menstruace-výtok“:
www.alik.cz/p/menstruace-a-vytok#dotazy