Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatelky Mari1

  Celkem zodpověděla dotazů: 6918

  Kluci a láska

  Ahoj alíku a spol.

  Jeden kluk ze třídy mě miluje, ale já jeho ne. Zkusila jsem ho víc i poznat, ale pořád ho nechci nebo jak by se to dalo říct. Já miluji totiž jiného kluka.

  Předem děkuji za odpověď.
  Klárka ( Klára)

  Holka 8 let, 2. května

  Ahoj Klárko,
  bude to chtít odvahu, ale nejlepší bude, když mu řekneš, že je milý kamarád. Máš ho ráda jen jako kamaráda a víc ať od tebe v tuto chvíli neočekává a nechce.

  Moje tělo - holky

  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na něco ohledně panenské blány. Jednou v létě jsem jela na prudkém tobogánu a při přistání do vody mě začala téct krev ,,že spoda". Řešila jsem to s mámou a ta řekla že jsem si nejspíše protrhla panenskou blánu. Je to možné? Dále bych se chtěla zeptat jestli to může vést k nějakým zdravotním problémům.

  Děkuji a přeji hezký den

  holka, 13 let, 2. února

  No rozhodně tě měla vzít maminka hned k lékeři. Určitě si tam co nejdříve zajdi. A také se tam zeptej na svůj dotaz. My tu nejsme lékaři, takže ti nedovedeme poradit.

  Škola

  Dobrý den,
  chtěla bych začít hrát na zobcovou flétnu. Zajímalo by mě, za jako dlouho se jde naučit na ni hrát?

  holka, 2. února

  Každý hudební nástroj potřebuje několik věcí. Opravdovou chuť a snahu naučit se na něj hrát. Dále je potřeba každý den alespoň chvilku cvičit, protože jak říká přísloví: „Cvičení dělá mistra“.
  Aby byla hra na nástroj (jakýkoliv) zajímavá, jsou jednoduché písničky a skladbičky v notových cvičebnicích od samého začátku. Takže už po zvládnutí 3 tónů, je možné zahrát třeba písničku Halí belí.
  Dá se tedy říct, že za rok už budeš umět základní notovou řadu a pár jednoduchých lidových písní.

  Moje tělo

  Zdravím, je mi 14 let. Mám 174 cm a vážím 75 kilo. Už rok chodím do posilovny se starším kamarádem a cvičím doma. Dělám karate a jím vyváženou stravu, ale stejně vážím 75 kilo. Nevadí mi moje postava, protože mám svaly a nejsem nějak tlustý. Ovšem mě zaráží ta váha, tak se chci jen zeptat jestli je ta váha v pořádku. Celkem mě to frustruje když stoupni na váhu a vidím těch 75 kilo. Předem dík za vyřízení.

  kluk, 14 let, 1. ledna

  Ahoj,
  i svalová hmota něco váží. Pokud máš tedy vypracované svaly, protože posiluješ, bude nejspíš normální, že nebudeš vážit jako štíhlá a vysoká dívenka ve tvém věku.
  Rozhodně ale neuděláš chybu, pokud se poradíš i s dětským lékařem.

  Moje tělo

  Zdravím vas vsechny mam tak 14 jako by tlak v krku nekdy az polykani jako polknout muzu ale nekdy hůř dival jsem se a prý by to mohlo byt spojene s růstem ohryzku muzu dodat ze jsem vyrostl rychle na svuj vek (12) mam 180cm cca a tak no.. tak me napada jestli to neni spojene s tim no doufam ze to nebude nic vazneho.. dekuji za odpoved prosil bych co nejrychlejsi odpoved

  kluk, 12 let, 31. prosince 2019

  Ahoj,
  možné je vše, ale takto na dálku těžko odhadneme, co ti je. Můžeš být i nachlazený a otékají ti krční mandle.
  Moje rada zní, zajdi si s rodiči za dětským lékařem.

  Tajemno

  Je mi 13 let a věřím na draky, jednorožce, mořské pány,... atd., ale hodně lidí mi pořád říká, že jsem blbá, že na to věřím. Je to moje věc, na co věřím a na co ne...
  Ráda bych vaděla váš názor, co si o tom myslíte.

  holka, 13 let, 3. prosince 2019

  Snad tě uklidní, že každý člověk v něco nebo něčemu věří. Někdo věří v dobro, které má každý člověk v sobě, jiní věří v Boha a někdo věří na jednorožce.
  Buď zkrátka sama sebou, to je to nejdůležitější. Nebuď na nikoho zlá a věřím, že z tebe bude skvělý člověk. :-)
  Je ti již 13 let, takže si své představy zvládneš nechat pro sebe. Neříkej každému na potkání, v co věříš. Toto je tvé tajemství a s tím se svěř pouze těm lidem, kterým skutečně důvěřuješ. A neboj, nejsi jediná, kdo věří v jednorožce, draky, ale také v mimozemšťany... Vždyť kde by se jinak braly příběhy o jednorožcích... Spisovatelé museli mít velkou představivost a třeba ve svých příbězích nachávají ožívat to, čemu věří. Tak mě napadá, že by to bylo i pro tebe dobré řešení. Můžeš do Alíkovin napsat nějaký krásný příběh a dokonce za něj máš šanci získat více Kaček, jde o vyhlášené téma -- fantasy:
  www.alik.cz/a/prispevek/84678196

  Přeji ti, ať se máš krásně a posměváčků si nevšímej. :-)

  Moje tělo - holky

  Ahoj zajímalo by mě kolik krve při menstruaci ztratím za jeden den a kolik ztratím za 5 dnů

  holka 13 let, 19. října 2019

  Ahoj,
  tvůj dotaz není určen pro naší poradnu. Víš, nejsme lékaři. Ale je pěkné, že jsi zvídavá. Zkus se zeptat dětského lékaře, až půjdeš zase na pravidelnou prohlídku.

  Katalog dárků

  Ahoj, máte v plánu dodat nazpět do katalogu dárků Alíkovo pexeso, Alíkovu propisku a Alíkovu magnetku? Děkuji za odpověď.

  Pokud Alík sežene nové dárky, tak je hned přidává do katalogu. Opravdu není možné předpovědět, jaké dárky se v katalogu do budoucna objeví.

  Moje tělo

  Dobrý den, jak jsem už jednou psala ohledně toho, že mě při cvičení břicha bolí záda, tak mě napadlo, jestli je možné, že by to bylo z toho důvodu, že ty svaly mám slabé. Tudíž si pomáhám zády. Jestli by to tedy znamenalo posilovat vždy dokud mě bolí maličko, pak přestat a za chvilku zase posilovat. A pomalu by se to zlepšovalo. Co myslíte? Je to možné?

  holka, 15 let, 7. srpna 2019

  Ahoj,
  mohlo by to být. Ale nejlepší bude, když se poradíš s trenérem nebo s rodiči. Případně zajdi k dětskému lékaři a poraď se tam.

  Poradna

  Ahoj, když jsem prohlížela instagram, našla jsem stránku, kde zveřejňují odpovědi z poradny. Je to stránka alíka?

  Ahoj,
  Alík Instagram nevyužívá. Ale na sociální síti upozornuje na zajímavosti na svém webu.
  www.facebook.com/webalik/

  Vtipy

  Ahoj, proč byly dva moje vtipy smazané, které jsem tam vložil 13. února? Byly nevhodné? Já myslím, že ne.

  Díky za odpověd.
  Lacko5.

  Vtipů chodí opravdu hodně a některé jsou opakované, jiné nesmyslné, další jsou nevhodné. Důvodů je více. Opravdu není v silách správců každému pisateli vtipu psát odůvodnění smazání vtipu. Věřím, že časem bude možné vybrat důvod smazání stejně, jako je tomu u obrázků.

  Moje tělo

  Ahoj letos půjdu zřejmě k lékařce na preventivní prohlídku. Mám zkažené dva přední zuby a pár stoliček, ale nevím, kdy půjdu ke které lékařce, protože zubař měl nakonec dovolenou, takže jsem tam nešla a půjdu jindy. Může mít lékařka nějaké řeči na to, že mám zkažené zuby nebo ji to bude jedno, když řekneme, že jsem objednana k zubaři? Ahoj

  holka, 12 let, 1. srpna 2019

  Dětský lékař se zaměřuje na celkový zdravotní stav. Na problém se zuby tebe nebo tvé rodiče nejspíš upozorní a doporučí návštěvu zubaře.

  Zvířata - pes

  Ahoj Alíku,
  Máme fenu Daysi (Šeltie 6 let) a rádi bychom aby měla štěňátka ale třeba až v pozdějším věku bylo by to ještě možné ?? A co všechno by zahrnoval chov štěňat ?? Děkujeme moc za pomoc

  holka, 13 let, 3. srpna 2019

  Zkus se zeptat některého veterináře. Naši zvěrolékaři léčí jen Alíka, pokud má nějaké blešky v síti atd.
  Starost o skutečného pejska není jednoduchá a péče o štěňátka je náročná.

  Moje tělo - holky

  Ahoj Alíku,
  Celkem mi vadí moje chlupy na nohou ráda bych si je oholila ale nějaké holky ze školy říkají že pokud si jednou ohlím nohy začnou mi růst černé chlupy je to pravda??

  holka, 13 léto, 28. července 2019

  Ahoj,
  ohledně holení se poraď s maminkou. Těžko říct, jak konkrétně tvé tělo zareaguje. U někoho opravdu platí, že po začátku holení rostou chloupky více.

  Moje tělo

  Ahoj poradno.Pod levým okem se mi udělal takový malý bílí pupínek.Nijak nesvědí,nepálí ani nebolí.Prostě tam je.Chtěla bych se ho zbavit.Nevíte co s tím?? Díky za odpověď.
  Ťapka_CZ

  holka, 11 let, 15. července 2019

  Takto na dálku je obtížné říct, co je to za pupínek a jak se ho zbavit. Poraď se s rodiči. Pokud ti pupínek nejdéle do týdne nezmizí, pak zajdi k lékaři.