Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatelky Mari1

  Celkem zodpověděla dotazů: 6926

  Kamarádi

  Ahoj poradno,
  dneska spím u kamarádky. Znám se s ní od září a její rodiče jsem ještě nepoznala. Viděla jsem jen její mamku. Spím u ní poprvé, ale mám strach, že na mě její rodiče budou mít špatný názor.
  Jak se mám seznámit s jejíma rodiči. Když jsem spala u jiné kamarádky, tak mě to netrápilo, protože její rodiče jsem znala dlouho, ale její kamarádky rodiče vůbec neznám. Mám strašný strach.

  holka, 12 let, 5. února

  Ahoj,
  pokud se budeš chovat slušně, pak určitě uděláš dobrý dojem. Nezapomínej na kouzelná slovíčka – prosím, děkuji, dobré ráno, ...
  Při hře v pokojíčku nekřičte. Nezapomeň se před spaním umýt a vyčistit si zuby.

  Rodiče

  Ahoj Alíku, nevím, jestli mi s tím úplně pomůžeš, ale moc bych chtěla v době koronaviru na dovolenou. Moje mamka vypadá na to, že chce a nechce. Máma se pohádala s přítelem a potřebuje si někde odpočinout nevíš, jak ji přemluvit? Prosím odpověz. Děkuji moc$>

  holka, 10 let, 5. února

  Víš, vztahy dospělých bývají komplikované. Tady můžeš mamince pomoct jedině tak, že ji vyslechneš a budeš si s ní pěkně povídat.
  Na dovolenou zatím nikdo nikam jet nemůže, dokud platí v ČR nouzový stav. O dovolené tedy s maminkou zatím můžete přemýšlet a plánovat, kam v ČR vyrazíte, až nouzový stav skončí.

  Rodiče

  Ahoj Alíku, můžou se mnou bez rodičů kamarádi ze třídy na raft?
  Jeli bychom řeku a nikdo jiný by s námi nejel, šlo by to?

  kluk, 12 let, 1. února

  Ahoj, moc tě nepotěším, ale o tomto u nezletilých rozhodují jejich zákonní zástupci. Pokud ti tedy rodiče (tví zákonní zástupci) dovolí jet s kamarády na raftu, pak je to v pořádku. V každém případě by v tom raftu s vámi měl být někdo plnoletý.

  Rovnátka

  Dobrý den.
  Mam problém s tím, že se mi v dásní u stoliček udělala taková dira, je velká tak 3 mm, zkoušel sel do toho strčit paratko, šlo to, ani to nebolelo, ale zarazilo mě to, nosim rovnátka, možná se to stalo kvůli rovnatkum, nevím co s tim, jestli mam jit k zubařce, poraďte mi prosím.

  kluk, 14 let, 27. ledna

  Ahoj,
  vůbec nepochybuj o nutnosti navštívit s dírou v zubu odborníka. Určitě tě zubní lékař při aplikaci rovnátek poučil, že nesmíš sebemenší problém se zoubky zanedbat.

  Kamarádi

  Dárek

  Ahoj Alíku a spol.
  Mám málo peněz, nejsem nějaký chamtivý žebrák kdo by potřeboval hodně peněz, ale já mám v tuhle chvíli asi 130 kč. Rodiče mi kapesné dávají 100 kč za měsíc a to mi na všechny věci nestačí (kupovat sama si musím například dárky pro kamarádky a podobně). Jak si mám na něco vydělat? Nechci jenom prosit prosit a prosit. Moc děkuji za radu <3

  holka, 10 let, 14. ledna

  Zdravím tě,
  tolik peněz na měsíc není málo. Zkus místo drahých dárků koupit třeba bavlnky a udělej kamarádům náramky přátelství:

  Nebo zkus květiny z papíru – papírové origami:

  Škola - učení

  On-line výuka

  Ahoj Alíku, Modrá linko a ostatní 😇
  Mám takový dotaz... když píšu on-line test, jsem vždycky bledá a studená i když vím, že jsem se na test pořádně učila. Ale když jsme psali testy normálně ve škole, byla jsem uvolněnější. Nevíš čím by to mohlo být?
  Děkuji, s pozdravem Evka ❤️🍀

  Evka, 12 let, 14. ledna

  Milá Evko,
  distanční výuka a s ní spojená on-line výuka je v současné složité době, kdy nás všechny omazuje covid-19, věc nová a ne všem vyhovuje. Takže tvůj stresový stav je normální.
  Při testech ve škole je ve třídě vyučující, který si většinou přeje, aby žáci uspěli a při práci i trošičku radí. Kolem sedí spolužáci a i ti občas poradí (nebo nenápadně jukneš vedle;-)).
  On-line test je jiný, jsi na jeho vypracování doma sama. Rodiče ne vždy umí nebo chtějí poradit.
  Nevzdávej se, věřím našim lékařům. Určitě nákazu dostanou pod kontrolu a my se všichni s nadšením vrátíme k běžné výuce. Na toto se těší žáci i učitelé.

  Povolání

  Profesionální hráč videoher

  Ahojky poradno,
  mám dotaz do budoucna. Myslíte, že bych mohl být profesionálním hráčem video her? Podle mě mám potenciál, ale klasicky rodičům se to moc nelíbí. Ale podle mě, kdybych se fakt snažil a trénoval, tak bych mohl být klidně i top 100 nejlepších hráčů v ČR. Vím že nemůžete moc prozkoumat moje dovednosti, ale podle mě mi to fakt jde. Jenom potřebuji vědět, jestli se tím mám zabývat. Říká se, že když tě něco baví, tak v tom máš pokračovat nebo tak nějak to je.

  Předem díky za odpověď.

  kluk, 13 let, 13. ledna

  Zdravím tě,
  opravdu je skvělé, že přemýšlíš, čím se budeš živit v dospělosti. Hraní her je především zábava určená k odreagování. Asi se dá přivydělat i hraním her, ale že by tě tato činnost uživila po celý život, to si opravdu nemyslím.
  Na prvním místě měj vzdělání. Až budeš mít vystudovaný nějaký obor (učební obor, střední školu, vysokou školu), pak můžeš zkusit ty hry. Daleko výnosnější je vytváření her.
  Přeji ti hodně úspěchů při studiu.

  Škola

  Ahoj Aliku a spol.,
  mám dotaz týkající se konce pololetí. Když jsme ještě chodili do školy, psali jsme o hudebce kvíz na různé skladby, jenže u nás ve třídě nemá skoro nikdo hudební sluch a ty skladby nepoznal a nedostal z toho kvízu dobrou známku (včetně mě). Je to jediná známka kterou z hudebky máme. Můj dotaz tedy zní: Může člověk propadnout z výchovy? (Například z hudební, výtvarné, nebo tělesné). Předem děkuji za odpověď a přeji Veselý nový rok

  holka, 13 let, 1. ledna

  Ahoj,
  z výchov obecně se opravdu propadnout může, ale to bývá jen v ojedinělých případech. V situaci, kterou popisuješ, si nemyslím, že je možné uzavřít špatnou známkou na vysvědčení. Obecně platí, že pro uzavření známky je potřeba mít minimálně dvě známky.
  Distanční výuka neprobíhá od září 2020. Vyučující mají určitě známky z doby, kdy probíhala klasická výuka, byť tu známku nemáte v ŽK. Může jít např. o aktivitu. Další možností je, že vyučující z velké části vyjde z toho, jaká známka byla na posledním vysvědčení.
  Hodně škol bude také využívat slovní hodnocení.

  Zatím se tedy neděs špatné známky z hudební výchovy. Zkus napsat e-mail své třídní/třídnímu nebo přímo vyučující/vyučujícímu z HV a na známku na vysvědčení se zeptej. V dopise můžeš rovnou nabídnou vypracování referátu pro zlepšení známky na vysvědčení.

  Snad jsem ti trošku pomohla a uklidnila tě.
  Přeji ti samé pěkné známky na vysvědčení. :-)

  Kluci a láska

  Ahoj alíku a spol.

  Jeden kluk ze třídy mě miluje, ale já jeho ne. Zkusila jsem ho víc i poznat, ale pořád ho nechci nebo jak by se to dalo říct. Já miluji totiž jiného kluka.

  Předem děkuji za odpověď.
  Klárka ( Klára)

  Holka 8 let, 2. května 2020

  Ahoj Klárko,
  bude to chtít odvahu, ale nejlepší bude, když mu řekneš, že je milý kamarád. Máš ho ráda jen jako kamaráda a víc ať od tebe v tuto chvíli neočekává a nechce.

  Moje tělo - holky

  Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na něco ohledně panenské blány. Jednou v létě jsem jela na prudkém tobogánu a při přistání do vody mě začala téct krev ,,že spoda". Řešila jsem to s mámou a ta řekla že jsem si nejspíše protrhla panenskou blánu. Je to možné? Dále bych se chtěla zeptat jestli to může vést k nějakým zdravotním problémům.

  Děkuji a přeji hezký den

  holka, 13 let, 2. února 2020

  No rozhodně tě měla vzít maminka hned k lékeři. Určitě si tam co nejdříve zajdi. A také se tam zeptej na svůj dotaz. My tu nejsme lékaři, takže ti nedovedeme poradit.

  Škola

  Dobrý den,
  chtěla bych začít hrát na zobcovou flétnu. Zajímalo by mě, za jako dlouho se jde naučit na ni hrát?

  Každý hudební nástroj potřebuje několik věcí. Opravdovou chuť a snahu naučit se na něj hrát. Dále je potřeba každý den alespoň chvilku cvičit, protože jak říká přísloví: „Cvičení dělá mistra“.
  Aby byla hra na nástroj (jakýkoliv) zajímavá, jsou jednoduché písničky a skladbičky v notových cvičebnicích od samého začátku. Takže už po zvládnutí 3 tónů, je možné zahrát třeba písničku Halí belí.
  Dá se tedy říct, že za rok už budeš umět základní notovou řadu a pár jednoduchých lidových písní.

  Moje tělo

  Zdravím, je mi 14 let. Mám 174 cm a vážím 75 kilo. Už rok chodím do posilovny se starším kamarádem a cvičím doma. Dělám karate a jím vyváženou stravu, ale stejně vážím 75 kilo. Nevadí mi moje postava, protože mám svaly a nejsem nějak tlustý. Ovšem mě zaráží ta váha, tak se chci jen zeptat jestli je ta váha v pořádku. Celkem mě to frustruje když stoupni na váhu a vidím těch 75 kilo. Předem dík za vyřízení.

  kluk, 14 let, 1. ledna 2020

  Ahoj,
  i svalová hmota něco váží. Pokud máš tedy vypracované svaly, protože posiluješ, bude nejspíš normální, že nebudeš vážit jako štíhlá a vysoká dívenka ve tvém věku.
  Rozhodně ale neuděláš chybu, pokud se poradíš i s dětským lékařem.

  Moje tělo

  Zdravím vas vsechny mam tak 14 jako by tlak v krku nekdy az polykani jako polknout muzu ale nekdy hůř dival jsem se a prý by to mohlo byt spojene s růstem ohryzku muzu dodat ze jsem vyrostl rychle na svuj vek (12) mam 180cm cca a tak no.. tak me napada jestli to neni spojene s tim no doufam ze to nebude nic vazneho.. dekuji za odpoved prosil bych co nejrychlejsi odpoved

  kluk, 12 let, 31. prosince 2019

  Ahoj,
  možné je vše, ale takto na dálku těžko odhadneme, co ti je. Můžeš být i nachlazený a otékají ti krční mandle.
  Moje rada zní, zajdi si s rodiči za dětským lékařem.

  Tajemno

  Je mi 13 let a věřím na draky, jednorožce, mořské pány,... atd., ale hodně lidí mi pořád říká, že jsem blbá, že na to věřím. Je to moje věc, na co věřím a na co ne...
  Ráda bych vaděla váš názor, co si o tom myslíte.

  holka, 13 let, 3. prosince 2019

  Snad tě uklidní, že každý člověk v něco nebo něčemu věří. Někdo věří v dobro, které má každý člověk v sobě, jiní věří v Boha a někdo věří na jednorožce.
  Buď zkrátka sama sebou, to je to nejdůležitější. Nebuď na nikoho zlá a věřím, že z tebe bude skvělý člověk. :-)
  Je ti již 13 let, takže si své představy zvládneš nechat pro sebe. Neříkej každému na potkání, v co věříš. Toto je tvé tajemství a s tím se svěř pouze těm lidem, kterým skutečně důvěřuješ. A neboj, nejsi jediná, kdo věří v jednorožce, draky, ale také v mimozemšťany... Vždyť kde by se jinak braly příběhy o jednorožcích... Spisovatelé museli mít velkou představivost a třeba ve svých příbězích nachávají ožívat to, čemu věří. Tak mě napadá, že by to bylo i pro tebe dobré řešení. Můžeš do Alíkovin napsat nějaký krásný příběh a dokonce za něj máš šanci získat více Kaček, jde o vyhlášené téma -- fantasy:
  www.alik.cz/a/prispevek/84678196

  Přeji ti, ať se máš krásně a posměváčků si nevšímej. :-)

  Moje tělo - holky

  Ahoj zajímalo by mě kolik krve při menstruaci ztratím za jeden den a kolik ztratím za 5 dnů

  holka 13 let, 19. října 2019

  Ahoj,
  tvůj dotaz není určen pro naší poradnu. Víš, nejsme lékaři. Ale je pěkné, že jsi zvídavá. Zkus se zeptat dětského lékaře, až půjdeš zase na pravidelnou prohlídku.