Odpovědi uživatelky Mari1

Celkem zodpověděla dotazů: 6920

Kluci a láska

Ahoj alíku a spol.

Jeden kluk ze třídy mě miluje, ale já jeho ne. Zkusila jsem ho víc i poznat, ale pořád ho nechci nebo jak by se to dalo říct. Já miluji totiž jiného kluka.

Předem děkuji za odpověď.
Klárka ( Klára)

Holka 8 let, 2. května

Ahoj Klárko,
bude to chtít odvahu, ale nejlepší bude, když mu řekneš, že je milý kamarád. Máš ho ráda jen jako kamaráda a víc ať od tebe v tuto chvíli neočekává a nechce.

Moje tělo - holky

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na něco ohledně panenské blány. Jednou v létě jsem jela na prudkém tobogánu a při přistání do vody mě začala téct krev ,,že spoda". Řešila jsem to s mámou a ta řekla že jsem si nejspíše protrhla panenskou blánu. Je to možné? Dále bych se chtěla zeptat jestli to může vést k nějakým zdravotním problémům.

Děkuji a přeji hezký den

holka, 13 let, 2. února

No rozhodně tě měla vzít maminka hned k lékeři. Určitě si tam co nejdříve zajdi. A také se tam zeptej na svůj dotaz. My tu nejsme lékaři, takže ti nedovedeme poradit.

Škola

Dobrý den,
chtěla bych začít hrát na zobcovou flétnu. Zajímalo by mě, za jako dlouho se jde naučit na ni hrát?

holka, 2. února

Každý hudební nástroj potřebuje několik věcí. Opravdovou chuť a snahu naučit se na něj hrát. Dále je potřeba každý den alespoň chvilku cvičit, protože jak říká přísloví: „Cvičení dělá mistra“.
Aby byla hra na nástroj (jakýkoliv) zajímavá, jsou jednoduché písničky a skladbičky v notových cvičebnicích od samého začátku. Takže už po zvládnutí 3 tónů, je možné zahrát třeba písničku Halí belí.
Dá se tedy říct, že za rok už budeš umět základní notovou řadu a pár jednoduchých lidových písní.

Moje tělo

Zdravím, je mi 14 let. Mám 174 cm a vážím 75 kilo. Už rok chodím do posilovny se starším kamarádem a cvičím doma. Dělám karate a jím vyváženou stravu, ale stejně vážím 75 kilo. Nevadí mi moje postava, protože mám svaly a nejsem nějak tlustý. Ovšem mě zaráží ta váha, tak se chci jen zeptat jestli je ta váha v pořádku. Celkem mě to frustruje když stoupni na váhu a vidím těch 75 kilo. Předem dík za vyřízení.

kluk, 14 let, 1. ledna

Ahoj,
i svalová hmota něco váží. Pokud máš tedy vypracované svaly, protože posiluješ, bude nejspíš normální, že nebudeš vážit jako štíhlá a vysoká dívenka ve tvém věku.
Rozhodně ale neuděláš chybu, pokud se poradíš i s dětským lékařem.

Moje tělo

Zdravím vas vsechny mam tak 14 jako by tlak v krku nekdy az polykani jako polknout muzu ale nekdy hůř dival jsem se a prý by to mohlo byt spojene s růstem ohryzku muzu dodat ze jsem vyrostl rychle na svuj vek (12) mam 180cm cca a tak no.. tak me napada jestli to neni spojene s tim no doufam ze to nebude nic vazneho.. dekuji za odpoved prosil bych co nejrychlejsi odpoved

kluk, 12 let, 31. prosince 2019

Ahoj,
možné je vše, ale takto na dálku těžko odhadneme, co ti je. Můžeš být i nachlazený a otékají ti krční mandle.
Moje rada zní, zajdi si s rodiči za dětským lékařem.

Tajemno

Je mi 13 let a věřím na draky, jednorožce, mořské pány,... atd., ale hodně lidí mi pořád říká, že jsem blbá, že na to věřím. Je to moje věc, na co věřím a na co ne...
Ráda bych vaděla váš názor, co si o tom myslíte.

holka, 13 let, 3. prosince 2019

Snad tě uklidní, že každý člověk v něco nebo něčemu věří. Někdo věří v dobro, které má každý člověk v sobě, jiní věří v Boha a někdo věří na jednorožce.
Buď zkrátka sama sebou, to je to nejdůležitější. Nebuď na nikoho zlá a věřím, že z tebe bude skvělý člověk. :-)
Je ti již 13 let, takže si své představy zvládneš nechat pro sebe. Neříkej každému na potkání, v co věříš. Toto je tvé tajemství a s tím se svěř pouze těm lidem, kterým skutečně důvěřuješ. A neboj, nejsi jediná, kdo věří v jednorožce, draky, ale také v mimozemšťany... Vždyť kde by se jinak braly příběhy o jednorožcích... Spisovatelé museli mít velkou představivost a třeba ve svých příbězích nachávají ožívat to, čemu věří. Tak mě napadá, že by to bylo i pro tebe dobré řešení. Můžeš do Alíkovin napsat nějaký krásný příběh a dokonce za něj máš šanci získat více Kaček, jde o vyhlášené téma -- fantasy:
www.alik.cz/a/prispevek/84678196

Přeji ti, ať se máš krásně a posměváčků si nevšímej. :-)

Moje tělo - holky

Ahoj zajímalo by mě kolik krve při menstruaci ztratím za jeden den a kolik ztratím za 5 dnů

holka 13 let, 19. října 2019

Ahoj,
tvůj dotaz není určen pro naší poradnu. Víš, nejsme lékaři. Ale je pěkné, že jsi zvídavá. Zkus se zeptat dětského lékaře, až půjdeš zase na pravidelnou prohlídku.

Katalog dárků

Ahoj, máte v plánu dodat nazpět do katalogu dárků Alíkovo pexeso, Alíkovu propisku a Alíkovu magnetku? Děkuji za odpověď.

Pokud Alík sežene nové dárky, tak je hned přidává do katalogu. Opravdu není možné předpovědět, jaké dárky se v katalogu do budoucna objeví.

Moje tělo

Dobrý den, jak jsem už jednou psala ohledně toho, že mě při cvičení břicha bolí záda, tak mě napadlo, jestli je možné, že by to bylo z toho důvodu, že ty svaly mám slabé. Tudíž si pomáhám zády. Jestli by to tedy znamenalo posilovat vždy dokud mě bolí maličko, pak přestat a za chvilku zase posilovat. A pomalu by se to zlepšovalo. Co myslíte? Je to možné?

holka, 15 let, 7. srpna 2019

Ahoj,
mohlo by to být. Ale nejlepší bude, když se poradíš s trenérem nebo s rodiči. Případně zajdi k dětskému lékaři a poraď se tam.

Poradna

Ahoj, když jsem prohlížela instagram, našla jsem stránku, kde zveřejňují odpovědi z poradny. Je to stránka alíka?

Ahoj,
Alík Instagram nevyužívá. Ale na sociální síti upozornuje na zajímavosti na svém webu.
www.facebook.com/webalik/

Vtipy

Ahoj, proč byly dva moje vtipy smazané, které jsem tam vložil 13. února? Byly nevhodné? Já myslím, že ne.

Díky za odpověd.
Lacko5.

Vtipů chodí opravdu hodně a některé jsou opakované, jiné nesmyslné, další jsou nevhodné. Důvodů je více. Opravdu není v silách správců každému pisateli vtipu psát odůvodnění smazání vtipu. Věřím, že časem bude možné vybrat důvod smazání stejně, jako je tomu u obrázků.

Moje tělo

Ahoj letos půjdu zřejmě k lékařce na preventivní prohlídku. Mám zkažené dva přední zuby a pár stoliček, ale nevím, kdy půjdu ke které lékařce, protože zubař měl nakonec dovolenou, takže jsem tam nešla a půjdu jindy. Může mít lékařka nějaké řeči na to, že mám zkažené zuby nebo ji to bude jedno, když řekneme, že jsem objednana k zubaři? Ahoj

holka, 12 let, 1. srpna 2019

Dětský lékař se zaměřuje na celkový zdravotní stav. Na problém se zuby tebe nebo tvé rodiče nejspíš upozorní a doporučí návštěvu zubaře.

Zvířata - pes

Ahoj Alíku,
Máme fenu Daysi (Šeltie 6 let) a rádi bychom aby měla štěňátka ale třeba až v pozdějším věku bylo by to ještě možné ?? A co všechno by zahrnoval chov štěňat ?? Děkujeme moc za pomoc

holka, 13 let, 3. srpna 2019

Zkus se zeptat některého veterináře. Naši zvěrolékaři léčí jen Alíka, pokud má nějaké blešky v síti atd.
Starost o skutečného pejska není jednoduchá a péče o štěňátka je náročná.

Moje tělo - holky

Ahoj Alíku,
Celkem mi vadí moje chlupy na nohou ráda bych si je oholila ale nějaké holky ze školy říkají že pokud si jednou ohlím nohy začnou mi růst černé chlupy je to pravda??

holka, 13 léto, 28. července 2019

Ahoj,
ohledně holení se poraď s maminkou. Těžko říct, jak konkrétně tvé tělo zareaguje. U někoho opravdu platí, že po začátku holení rostou chloupky více.

Moje tělo

Ahoj poradno.Pod levým okem se mi udělal takový malý bílí pupínek.Nijak nesvědí,nepálí ani nebolí.Prostě tam je.Chtěla bych se ho zbavit.Nevíte co s tím?? Díky za odpověď.
Ťapka_CZ

holka, 11 let, 15. července 2019

Takto na dálku je obtížné říct, co je to za pupínek a jak se ho zbavit. Poraď se s rodiči. Pokud ti pupínek nejdéle do týdne nezmizí, pak zajdi k lékaři.

Alíkoviny

Milá poradno,
Mám dotaz k vyhlášenému tématu.

  • může v té pohádce být i více postav nebo jen Pepíček a Alík?
  • musí to být jen v boudě Alíka nebo mohou jet někam na dovolenou/výlet?

Předem děkuji za odpověď
Joy Chery :)

Ahoj,
v podmínkách vyhlášeného tématu je, kdo by se v pohádce objevit neměl a proč. Pokud tam nějaké postavy přidáš, tak to určitě nebude vadit. V příběhu můžeš být i ty sám.
V podmínkách je napsáno: „Můžeš si vymyslet příběh, kterak jsi s Alíkem v boudě...., Vymysli, co Alík a hrošík Pepíček dělají na prázdninách..., Jistě tě napadne i jiné téma. :-)“
Určitě tedy můžeš jet Alík s Pepíčkem a kamarády na výlet.
Nezapomeň však, co v pohádce být nesmí: „1/ V pohádce nebude Koalík! (O prázdninách má jiné plány...)“
Tak psaní zdar, těšíme se na krásné příběhy i na ten tvůj. (8:°)

Škola

Ahoj,
Poslední dobou jsem se ve škole dost zhoršila,dřív jsem mívala samé 1 ale teď se to zhoršilo až na 3,4 z písemky, dostala jsem vynadáno od rodičů, protože se prý chovám škaredě k jednomu z učitelů, nenosím úkoly a další pohromy. Ještě jsem zjistila že moje nejlepší kamarádka se bude stěhovat.
Bojím se že se mi chce nějaký učitel pomstít protože jsem nikdy neřekla učitelovi nic zlého. Poradíte mi prosím jak se dostat.

anetka, 8 let, 13. května 2019

Proč si myslíš, že mají učitelé ve zvyku někomu škodit? Věř mi, že toto učitelé nedělají.
Pokud ale máš pocit, že ti ve škole učitel křivdí a hodnotí tě špatně, když ty vše umíš, požádej vedení školy o pomoc. Můžeš také napsat dopis a vhodit jej do schránky důvěry. Tu má každá škola.
V neposlední řadě ti jistě pomohou rodiče, svěř se jim.

Jiné téma

Ahoj chtěla bych se zeptat. Je mi 12 let a toužím po dítěti to už jsme v jednom dotaze zmínila. Ale, nevím co stím fakt hodně bych chtěla mít dítě nevím proč zvládla bych se o něj postarat. Nevíte co stím a jak to nějak nahradit nebo vyřešit?
Předem děkuji za odpověď AHOJ

holka, 12 let, 13. května 2019

Sama píšeš, že jsi již na podobný dotaz odpověď dostala. Nic jiného, než ti již bylo napsáno, ti nikdo neporadí.

Nahradit tuto tvou touhu by jistě možné bylo. Požádej rodiče, aby ti pořídili zvířátku - pejska, kočičku, morčátko... Starání se o zvířátko je také krásné.

Moje tělo

Ahoj, už od prosince mě trápí vlhký kašel celý měsíc jsem byla doma a brala antibiotika ( snad to píšu správně ), a v lednu jsem byla už celkem v pohodě jen jsem měla rýmu, a od konce února mám zase kašel měla jsem další dvoje antibiotika a byla jsem na rentgenu na kterém bylo vše ok ale i tak stále kašlu beru na to denně různé léky ale nepomáhají, krevní testy mi taky vyšly dobře, doktor mě objednal na alergologii ale tam jdu až za 2 týdny. Mohlo by to být i něco jiného než alergie a co?

holka, 13 let, 22. března 2019

Ahoj,
na dálku ti nikdo neporadí, jaká nemoc tě sužuje. K tomu je nutné navštívit lékaře a nechat se jím vyšetřit.

Škola

Ahoj Alík u a spol.
Chtěla bych se zeptat, co mám dělat. Jsem v 7 třídě a všichni se mi smějí, když čtu, protože odmala mám problém vyslovit Ř. Nevíte, jak se ho mohu naučit ještě teď, když mi je 13 a bude 14, naučit ?

holka, 13 let, 6. března 2019

Ahoj,
požádej rodiče, aby s tebou zašli za odborníkem - logopedem.
Ten ti může pomoct s nápravou výslovnosti hlásky Ř. Nápravou řeči mohou projít i dospělí, takže 13 nebo 14 let určitě není pozdě.
Ve tvém věku již, dle mého názoru učitelky I. stupně, není nezbytně nutné, aby tě vyučující vyvolával k hlasitému čtení před třídou. Zajdi za paní učitelkou či panem učitelem a svěř se s tím, že se před třídou stydíš číst a proč se stydíš číst.