Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatele –MM–

  Celkem zodpověděl dotazů: 847

  Všeobecně

  Jak Alíkovi finančně přispět na provoz?

  Ahoj, mám zvědavý dotaz. 8-D

  Je mi moc líto, pokud vás tímto vyprovokuji, ale můžu Alíkovi poslat i jinou částku peněz, než stojí maňásek nebo jinou částku než dělitelnou cenou jednoho maňáska či prostě jen poslat dar a nechtít za to nic od vás – maňáska, mikinu atd.?

  S pozdravem

  Ahoj,
  díky za milou otázku. Přemýšleli jsme o jiných možnostech a musím tě bohužel zklamat. S obyčejným darem je spojeno složitější papírování, proto je pro nás úředně mnohem příjemnější něco možná-maličko-předraženě prodávat. :->

  Zaplacením 2017 Kč vznikne člověku časově neomezený nárok na objednání maňáska za nulu kaček, ale samozřejmě není povinnost si ho objednat. Může ho věnovat jinému uživateli, uspořádat o něj vlastní soutěž v nástěnkách, nebo prostě nedělat nic, to už je na něm. ;-)

  V budoucnu možná upravíme maňáskové poděkování, že si půjde takto zaplatit za libovolný z dárků s motivem Alíka, cena však zůstane fixní.

  Jak se u nabídky placeného maňáska píše – pokud si myslíš, že sám nemáš dostatek peněz, tak se na nás klidně vybodni. Investuj nejprve raději do sebe, aby ses měl lépe! ;-)

  Nechci nic zakřiknout, ale my se v těchto ekonomicky nelehkých časech máme pořád poměrně dobře. Netrpíme hlady, máme kde bydlet, topení topí, světla svítí, voda vodí, Alíkovi určitě nehrozí zánik kvůli nezaplaceným účtům. Poděkování dvoutisícovkou vnímáme jako milé gesto, které nás povzbudí k dalšímu rozvoji – kupříkladu k výrobě nových dárků s motivem Alíka, nebo k využívání různých placených AI služeb (zvažujeme zapojit na různá místa GPT-4 a všelijaké chytré generátory obrázků). B-)

  Na rozdíl od jiných webů tady máme vás všechny! $>
  Úžasnou komunitu, která pracuje sama pro sebe bezplatně. Jakákoliv výpomoc s provozem webu se počítá. Člověk nemusí být přímo správce, může i správcům nějak pomáhat, aby měli snazší život. Upozorňovat na zlobivce, psát skvělé články do Alíkovin, posílat pěkné vtipy, organizovat zábavu v klubovně a nástěnkách, vymýšlet nové nápady… nebo třeba zpívat. :-D

  A kdo netrpí nouzí a chce nám dát najevo, že provoz bezpečného webu pro děti bez otravných šmírovacích reklam je opravdu hodně fajn, může nám poslat i těch 2017 Kč… :-3

  Klubovna

  Ahojky.
  Nějak mi nefunguje klubovna. Je tam jen bílá stránka. A jako kdyby nikdo nic nenapsal. A když se něco snažím napsat, má zpráva se tam nezobrazí. Mohli byste to prosím opravit? ;-D

  Ahojky,
  díky moc za upozornění. ok
  Po pár minutách už to bylo opravené.

  Ono začalo padat postupně všechno, protože jsme narazili někde na nějaký limit něčeho, který by tam neměl být. Po odstranění problému se klubovna nějak zmátořila, kromě stolu Jen tak na pokec, který vůbec nevíme, jak opravit, tak jsme ho vyřadili, než na to přijdeme… nebo než vznikne nová klubovna. ;-)

  Mezitím prosím používejte jen tak na pokec jiné stoly.

  Klubovna

  Černý zámeček u stolů v klubovně

  Zase píšu asi ohledně kraviny, ale v klubovně mi nějak nefunguje nový černý zámeček… stůl šel zamknout, ale pak u něj nešlo dál nic dělat, ani nejde ten zámeček změnit, celkově nemohu vstoupit do nastavení. Když něco napíšu nic se neodešle. Nejde vidět ani název stolu, a když odejdu, furt tam sedím..;-D

  Prvních pár dní nebyla tato novinka zcela funkční. Díky (všem) za upozornění, nyní už by černý zámeček měl fungovat správně.

  Černý zámeček – zamknutí pro neznalé – by měl skrýt stůl ze seznamu stolů. K takovému stolu si může přisednout kdokoliv, kdo zná odkaz (jinými slovy ten, kdo zná jméno stolu, protože adresa bývá odvozená od jména). Samozřejmě o takto zamčených stolech vědí i správci klubovny a správci Alíka, ale nikdo jiný.

  Také je nově možné zřídit nový stůl rovnou zamknutý, což se zejména u černého zámečku hodí, pokud má být stůl utajený před veřejností.

  Vizitka

  Jaktože mi někdy nejdou rozkliknout odkazy na vizitce (respektivě mě to vyhodí na to, že stránka nebyla nalezena), ale na ostatních vizitkách jdou?

  Pokud zadáš špatnou adresu (se dvěma https://), tak nefunguje správně. Na ostatních vizitkách nejspíš lidi nedělají podobnou chybu. ;-)

  Klubovna

  Ahoj,
  jak je možné, že byl u stolu jeden uživatel dvakrát?

  tady se můžete podívat

  Ahoj,
  stará klubovna je dějištěm mnoha zázraků, kterým nikdo nerozumí. Ano, kvůli nějaké záhadné chybě se může stát, že si uživatel přisedne dvakrát najednou.

  Upravili jsme výpis v seznamu stolů, že se v něm jeden člověk víckrát nezobrazí. ;-)

  Hry

  Oprava rozbitého Salazara Alchymisty

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat proč nefunguje několik her co tady na webu máte třeba moje oblíbená Salazar Alchymista?
  Předem děkuji za odpověď. :-)

  Ahoj,
  místo, odkud Salazar běžel, se porouchalo. Podařilo se nám hru zrekonstruovat z různých archivních kopií a rozběhat její kopii u nás. Nyní by měla běžet vždy spolehlivě a bez reklam. B-)

  Při té příležitosti jsme ji i počeštili. Byl to trochu oříšek, protože používané písmo nemá česká písmenka (jako třeba ř, ě, ů), ale těch textů tam není zase tak moc. Myslím, že se to docela povedlo. :-D

  Co se týče dalších her, které běžely na gameplayer.io… těm asi podobné úsilí věnovat nebudeme, nejspíš je prostě odebereme ze seznamu. Ale Salazar je pěkná hra, té by byla škoda. ;-)

  Uf, teď jsem zjistil, že těch rozbitých her je víc jak stovka. :-c
  No, to nám tedy sekce převzatých her asi docela prořídne. O důvod víc, abychom konečně naprogramovali nějaké nové hry. 8-D

  Hry

  Zablokovaní mohli přispívat do Alíkova trezoru

  Ahoj, jelikož jsem byla na pár dní zablokovaná, tak jsem přišla na to, že se sice nedá nikam nic psát, ale dá přispívat do trezoru… proč?;-D:-D

  Ahoj,
  díky moc za upozornění! ok

  Měli jsme tam chybu, že se skutečně nekontrolovalo správně oprávnění, jestli člověk smí přispívat. Teď už si bohužel nemůžeš vyzkoušet, zda jsme to správně opravili, když teď zablokovaná nejsi… O:-)

  Pokud víme, byla jsi jediná, kdo to kdy zkusil. Ono pro běžně zablokované lidi asi není až tak atraktivní, že mohli na tajné místo napsat něco potenciálně nehezkého… nikdo by to tam nenašel, protože nikde veřejně nemůžou napsat kombinaci. :->

  Za poctivost posílám pár kaček. ;-)

  Přihlášení/Registrace

  Obrana proti odhlášení omylem

  Ahojky!
  Nešlo by nějak nastavit, aby při zmáčknutí tlačítka Odhlásit vyjelo ještě potvrzení o tom, zda se chci opravdu odhlásit - ano/ne???

  Často se mi stává, že na to nechtěně kliknu (třeba na tabletu, mobilu) a odhlásí mě to...Myslím, že tento problém nemám určitě sama.

  Děkuji! :-)

  Ahojky!
  Tak jo, přidali jsme upozornění, díky za tip. ;-)

  Přihlášení/Registrace

  Ověřování věku dětí

  Zdravím, nepřemýšlíte o nějakém lepším „ověřování“ věku děti? Vím, že to bude asi složité, ale už jsem tu potkal pár „dětí“, co rozhodně očividně děti, nebo minimálně v tom na vizitce napsaném věku nejsou. Pro příklad třeba uživatel Pitrys, který má na vizitce že mu je deset let, ovšem ale píše věci, co by desetiletý kluk přeci nepsal. Píše slova, která neznám ani já, a celkově mi připomíná spíš nějakého zakomplexovaného pána ve středním věku. Pitrys je tak nějak neškodný, ale co kdyby se tu to lhaní o věku rozjelo a někdo tu takhle třeba využíval důvěru dětí nebo tak?

  Ahoj,
  vydávat se za mnohem mladšího člověka je proti pravidlům. Pokud si myslíš, že někdo porušuje pravidla, nahlas ho správcům a oni se nad tím zamyslí.

  Jinak se domníváme, že máme dostatek mechanismů proti zneužívání důvěry dětí bez toho, abychom zaváděli nějaký složitý postup na získávání dokladů. Jednak nás osobní údaje lidí až tak moc nezajímají, jednak nejde vymyslet mechanismus, který by alespoň trochu spolehlivě fungoval. Už nyní nám osobní údaje sděluje dospělý, který dítě zastupuje, nikoliv to (údajné) dítě samotné. To znamená, že dospělák je do procesu zapojen, takže úplně kdokoliv, kdo má někde kolem sebe nějaké dítě, může dodat fotku jakéhokoliv dětského dokladu. Jestli pak používá dětský podúčet celou dobu skutečně dítě, to se nikdy s jistotou nedozvíme. Neexistuje žádné lepší řešení.

  Mimochodem, nepodceňuj desetileté. To, že se ti Pitrysovy názory nelíbí, neznamená, že to není opravdové dítě (v blízkém okolí někoho, jehož názory by se ti nelíbily :-)).

  Poradna

  Ahoj, jenom jsem se chtěla zeptat, jestli mají v poradně odpovídající přístup k přezdívkám, i když je tam napsáno například „holka, 11 let“?

  Ahoj,
  většinou nemají, ale někteří můžou mít, viz loňská odpověď Alíka.

  Soutěže

  Ahoj, u hodnocení soutěží se nějak sypou tlapky doprava, jak je to prosím možné?

  S pozdravem

  Ahoj,
  vůbec nerozumím, co tím myslíš.

  Přihlášení/Registrace

  Zdravím :D
  Potřebuju si změnit nějaké údaje a spojit podúčty, jenže doma už nikdo nezná heslo na rodičovský podúčet a zjišťuju, že mamka už nemá email, na který jsem si Alíka zakládal, dá se s tím něco dělat, nebo je to bez naděje?

  Ahoj,
  upravili jsme podmínky tak, že pokud dítě má známý věk a je mu už podle rodičem zadaných údajů patnáct let, může spojení účtů vyvolat samo. Můžeš to tedy vyzkoušet… a kdyby to nějak nešlo, napiš mi prosím dopis. ;-)

  Všeobecně

  Generátor dýní?

  Ahoj, dostala jsem takový nápad. Jsem veliký fanda generátoru velikonočních vajíček a vánočních koulí, tak mě napadlo jestli by nešlo udělat třeba i hallowenské dýně.:-D Dýně by byly oranžové a obrázky (+ fotky) by byly svítivě žluté (aby vypadaly jako výřezy). Možná je to hodně složité, ale myslím si že by to mohlo být hodně oblíbené a navíc to bude opravdu nové (na nové věci se děti hrnou jako včely na med).
  Nešlo by to nějak udělat?(8:°)@)->-

  Ahoj,
  hodně dlouho jsme o tom přemýšleli. Ideálně by ta dýně měla být skutečně vyřezaná, což stávající generátor vajíček a koulí neumí – on umí jen napodobit 3D prohlubeň v nějakém tvaru definovaném rovnicí, nikoliv přímo průhlednou díru. Krom toho nemáme ani žádné rovnice pro dýně, takže… nápad se nám líbí, budeme v budoucnu hledat cestu, jak to udělat, ale letos to už určitě nestíháme.

  Poradna

  Jak položit dotaz do poradny Alík radí dětem?

  Zdravím.
  Potřebuji se zeptat, jak napsat dotaz do poradny Alík radí dětem.
  Potom, co jsem klikl na link napiš svůj dotaz, jsem neměl tu šanci napsat svůj dotaz, tak proto se ptám, co nebo jak mám udělat, abych mohl.

  Děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  nevidím momentálně žádný důvod, proč bys nemohl položit svůj dotaz. Pokud v minulosti byl nějaký důvod, proč jsi neměl šanci položit svůj dotaz, tak tam byl ten důvod napsaný. Mohl sis ho přečíst a zařídit se podle toho. ;-)

  Žádný link „Napiš svůj dotaz“ tu ale nemáme. Celou dobu tam je odkaz „Položit nový dotaz“.

  Tak přeji hodně štěstí s položením svého dotazu.

  Nástěnka

  Ahoj,

  proč se mi tady zobrazuje pouze jedna autorka chechtáku a druhý uživatel ne?
  panglaq: Pardon, já popletl příjmení Kecsksemétiho…
  S pozdravem

  Ahoj,
  nezobrazovali jsme tam vypnuté účty. Nyní už je zobrazujeme.