Odpovědi uživatele –MM–

Celkem zodpověděl dotazů: 339

Hry

Ahoj Alíku,
jak si mohu naprogramovat vlastní hru na Alíka?
děkuji ANYFUN

Není to úplně snadné. Hry na Alíkovi nejsou ničím speciální, jsou to vlastně jen webové stránky, které jsou nějak interaktivní... nějak víc, než že reagují na kliky myší na odkazy a na vyplňování formulářových políček.

Takže je vhodné umět HTML, CSS a JavaScript – tyto tři jazyky se používají na výrobu webových stránek a jdou pomocí nich tvořit i hry. Pokud dokážeš vytvořit webovou stránku, která funguje jako hra, dostat ji pak do prostředí Alíka už není těžké...

Dobrým místem, kde se dají naučit základy, je www.jakpsatweb.cz.

Klubovna

Ahoj,
podle jakých příspěvků se u stolů v klubovně zobrazuje ten čas, od kdy je u toho stolu ticho? Když k tomu stolu jdu, napíšu tam zprávu a pak odejdu, tak se ten čas poslední aktivity nemění.

O nastavení dotyčného času se stará ten automat, který 28. sekundu každé minuty projde stoly a prázdné skryje.

Možná bych tam měl udělat nějaký trik, že než k té pravidelné údržbě dojde, bude se u prázdného stolu ukazovat aktuální minuta, aby tam nebyl úplný nesmysl. :->

Obrázek

Proč mi pořád někdo nechce schválit obrázek Alíka, i když jsem dala jako autora sebe, potom Alíka, pak i –MM–? Tak co mám udělat? Koho tam mám napsat, ať to schválíte? ;-D

Asi tě zklamu...

Pokud vyplníš autora u obrázku, předpokládáme, že s ním máš domluvené, že obrázek smíš na Alíkovi používat. S Alíkem nemáš domluvené, že smíš používat jeho obrázek. Souhlas s použitím ti nedá. Nikomu ho nedává. Je to prostě jeho obrázek. :->

Ilustrační obrázky Alíka využíváme v různých soutěžích a není tedy příliš žádoucí, aby se na webu vyskytovaly i na místech, kde nemají svoji soutěžní roli. Mohlo by to v dobách soutěže některé uživatele poplést. Možná ne u těch dosavadních soutěží, ale třeba u nějaké budoucí...

Kačky

Ahoj, bylo by lepší, kdybychom jsme dostávali odměnu za navštívení Alíka místo 100 kaček 1000 kaček? Nebude to pro vás blbý nápad, kdybychom dostávali odměnu za navštívení Alíka 1000 kaček? Jestli vám to nebude vyhovovat, abychom každý den za navštívení Alíka dostávali 1000 kaček, takže by to bylo lepší třeba za navštívení Alíka abychom dostávali 500 kaček? Bylo by to pro vás lepší dobrý nápad. Děkuji za odpověď.

Zajímavé. :-D

Kdybychom měli rozdávat kačky umožňující objednat pětkrát či desetkrát víc dárků než teď, tak nám docela rychle dojdou zásoby... a pak by už bylo tak nějak jedno, kolik má kdo kaček, protože by si za ně nešlo nic koupit. Sponzoři by se nám rozutíkali, protože také počítají s tím, že jejich dárky v katalogu chvíli vydrží.

Mohl bych někdy zkusit použít tvoji taktiku v práci na šéfa, zeptat se ho, jestli by nebylo lepší, kdyby mi dával desetkrát větší mzdu... že mi to nepřipadá jako blbý nápad, abych dostával desetinásobek. A jestli mu to nevyhovuje, tak pětkrát větší mzdu, to by byl také dobrý nápad... ;-)
Myslím, že by na to nekývnul.

Katalog dárků

Pokud jdete do katalogu dárků a zmáčknete na tvé objednávky a nic jste si neobjednal, tak vám to napíše: zatím sis nic nebjednal vyber si něco kataloqu dárků. Je to chyba nebo vtip?

Není to ani chyba, ani vtip, ani q. 8-o

Podtržené „g“ (malé G) a podtržené „q“ (malé Q) vypadají podobně. Ale je tam jednoznačně g... a celou dobu bylo. Zkus si stránku v prohlížeči přiblížit, třeba tím, že přidržíš Ctrl a otočíš kolečkem myši – při větší velikosti ten ocásek je viditelný.

Zkomolit název kataqogu dárků bych si nedovolil... :-)

Vtipy

U jednoho ze svých smazaných vtipů mám „otázka upravena poradcem“. Proč?

Divné, co? :-D

Když ještě Alík patřil Mafře a zaváděla sem v roce 2011 vtipy (místo katalogu internetových odkazů), někdo z programátorů dostal úžasný nápad, že vtip je vlastně skoro stejný jako otázka v poradně.

Jsou tedy společně v databázi a měly dříve i společnou administraci, kde byly nějaké předpřipravené funkce pro odpovídající, které do dotazu občas připsaly, že byla otázka upravena poradcem. Nevím, jaká tam přesně byla logika... ale některé staré smazané vtipy i dotazy, které nemají odpověď, v sobě tento text mají.

Posledních pár měsíců chystám změny v systému vtipů a jedna z nich je, že je oddělím od poraden, viz www.alik.cz/n/prispevek/84592714.

Vtipy

Zdravím, zkoušel jsem na web nahrát kód, který má zobrazit pět náhodných vtipů, ale to nefunguje - zobrazí se jeden...

alikovyaktuality.8u.cz/vtipy-od-alika/

Díky za upozornění. R^
Už je to opravené.

2i.cz/i/fEAlm

Než začneš nevděčně kritizovat, že to je jen fotomontáž, upozorňuji, že jsem ti i nabil baterii dorůžova. Nemáš zač.

Hry

Chci se zeptat jestli se dají uploadnout hry od Alíkovích kamarádû. (fan hry) :D
- Kubina

Myslíš ty, které jsou na stránce www.alik.cz/h/vase?
Je tam docela jasně napsáno, jak máš postupovat – oslovit mě. :->

Upozorňuji, že hra musí být převážně vlastní tvorba. Několik lidí už mi poslalo jednoduché hry opsané či okopírované přímo z učebnic programování. V tom nespatřuji žádné umění...

Vizitka - Šablona

Ahoj, možná by jste měli zrušit/upravit styl vizitky Lordi. Je takový strašidelný, jsou na něm nějaké příšery nebo co a nějaké menší děti by mohl vyděsit.
číča800

Na první pohled bych si tipnul, že to nejsou příšery, ale hudební skupina. :-D

Zkusil jsem trochu hledat... a je to skutečně finská metalová skupina:
cs.wikipedia.org/wiki/Lordi

Preventivní strach vyjádřený za někoho jiného mi nepřijde jako dostatečná motivace k zásahu. Tento tvůj dotaz by zase mohl nepěkně urazit fanoušky skupiny Lordi, a přesto tě nemažu. :-)

Klubovna

Po jak dlouhé době se stůl stane stálým, nebo se smaže?

Každou minutu (tuším, že 28. sekundu) se spouští čisticí automat, který kope neaktivní uživatele kvůli neaktivitě a ruší nestálé stoly, u kterých zrovna nikdo nesedí.

Zařazení mezi stálé stoly se neděje automaticky, někdo to musí nastavit ručně. Jelikož správci na toto nastavení v tuto chvíli nemají nikde žádný čudlík, můžu to udělat jen já... na jejich doporučení.

Poradna

Ahoj, chtěl bych se zeptat, když třeba napíšu jakýkoliv dotaz a pak třeba po měsíci napíšu ještě nějaký dotaz, tak jestli ten, kdo odpovídá, vidí jen můj poslední dotaz, nebo se může třeba podívat na nějaké dřívější dotazy jakoby do mé „historie dotazů“?

Vidí i předešlé dotazy (což ostatně zmiňuje i třetí pravidlo poradny).
Velmi často je historie dotazů nezbytná k lepšímu pochopení situace.

Pravidla

Ahoj, o čem se může mluvit v klubovně, je něco zakázané? Vím, že sprostá slova, ale o čem se ještě nesmí mluvit? Ahoj.

Myslím, že docela podrobný výčet všeho nedovoleného je v pravidlech: www.alik.cz/o/pravidla

Všechna omezení jsou navržená tak, aby chránila mladší uživatele Alíka. Žádné diskusní téma zde není zakázané z nějakých (třeba) ideologických pohnutek.

Ale když někdo do Alíka zkusí vložit █████, zobrazí se jen černé čtverečky. :-D

Klubovna

Ahooj
V klubovně je chyba!
Občas se stane, že si přisedne nějaká holka, třeba Májuška96 , AhojjsemPetra nebo majacos, a píše to že si přisedl kamarád, ne kamarádka! přitom mají nastaveno že jsou holky! Třeba u mě se to nestává. Původně jsem si myslela, že je to tak jen u voříšků, ale ne...
Nevíte čím to je?

Myslím, že jsem to konečně opravil. :-)

Pošta

Rád bych odesílal dopisy tlačítkem Enter.

A čím bys dělal nové řádky a odstavce?

Možná přes Ctrl+Enter, ale lepší mi to přijde naopak, tedy aby klávesová zkratka Ctrl+Enter odesílala a samotný Enter dělal nové řádky. Tak už to tady vesměs ve všech víceřádkových kolonkách pro text funguje od května 2017.

Alíkoviny

Dají se někde najít Alíkoviny jako RSS zdroj?

Teď už dají: www.alik.cz/a/rss
Vytvořil jsem RSS pro Alíkoviny a jejich diskuse, pro nástěnky i pro poradny. Díky za popohnání. R^

Škoda, že už tento způsob hlídání změn na webových stránkách přestal být populární. Firefox dokonce zrušil integrovanou RSS čtečku. :-(

Klubovna - stůl - založení

Ahoj,
přes nový formulář na zakládání stolu v klubovně nejde založit stůl. Vždy když se zadá název stolu a potvrdí se tak se objevím u stolu který nemá název stolu, odkaz na toho kdo ho založil, nedostanu ani SS u tohoto stolu a vidím na skle odchody a příchody které by neměli by být na úplně novém stole. Přes starý formulář na zakládání stolu stůl naštěstí založit jde. Uděláte s tím něco prosím?

Děkuji za odpověď
lékařský

Klubovna je taková zašmodrchaná příšera, že jsem celou neděli strávil jen nad tímhle problémem. :-)

Mělo by to být opravené. Děkuji za upozornění. R^

Zpřístupnil jsem i oživování stolů, které – jak tak koukám – asi nefunguje vždy úplně dokonale. Může se stát, že v nově založeném nebo oživeném stolu nebudou vidět žádné zprávy... v takovém případě je nutné poslat pár zpráv jen tak naprázdno (nanejvýš 15).

Alík

Kolik lidí denně navštěvuje Alíka?

Řádově v tuto chvíli pořád ještě jen tisíce. ;-)

Není to málo, ale chvíli ještě potrvá, než se dostaneme na statisíce. :-D

Přezdívka

Jak se mění přezdívka?? :D

Pročpak? Ty už snad nepracuješ v železárnách, MetalWorkere? :-D

Objednat změnu přezdívky si jde za kačky:
www.alik.cz/s/prejmenovani-nebo-spojeni-uctu

Katalog dárků

Ahoj,
když si v Katalogu dárků zakliknu, že na něco šetřím, tak je to zpětná vazba pro vás, nebo mě to může při dostatečném množství kaček přesunout k objednávce nebo tak? A jestli to tak nefunguje, plánujete něco takového vyrobit, např. jako seznam, na co všechno si šetřím a tak?
S pozdravem

Ahoj,
je to především zpětná vazba pro nás. Žádná objednávka automaticky neprobíhá... formulář na objednávání funguje stejně jako dříve. Lze ho samozřejmě vyplnit i bez přiznaného šetření...

Seznam věcí, na které si šetříš, bys měl vidět na úvodní stránce soutěží dole. Ukazují se tam nanejvýš čtyři věci...