Odpovědi uživatele –MM–

Hry

Proč už nejde hrát na akčních onlinovkách hrát snowfight.io a další hry?

hynekd, 8. prosince
–MM– 10. prosince

Příště prosím napiš rovnou, co přesně nefunguje.

Snowfight.io (zde nazvaný Koulovačka) bohužel zanikl.
Spaceone.io také zanikl, nahradil jsem ho za jinou podobnou hru.
Ostatní by mělo fungovat.

Alíkoviny

Ahoj Alíku a správci, mám otázku, už celkem dlouho čekám na dva obrázky, abych je dala do mého článku. Za jak dlouho tak budou hotový? :)

Fandíček18, 18. listopadu
–MM– 9. prosince

Do článků v Alíkovinách jdou vkládat i neschválené obrázky. Celý článek nakonec prochází schválením, během kterého může redakce schválit i dosud neschválené obrázky.

Soutěže - výherci

Dobrý den, vyhrála jsem v soutěži encyklopedii „Víš, jak věci fungují“, ale nejde mi přes katalog objednat. Jak to prosím mohu udělat? Děkuji.

ModraPomenka, 6. prosince
–MM– 7. prosince

Ahoj,
výhra byla rezervovaná dva měsíce, po jejich uplynutí si poslední kus encyklopedie objednal někdo jiný. Další kusy na skladu nemáme.

Hm... co s tebou? To se dělá, takhle vyhrát a pak zmizet? :-(

Mohl bych ti nabídnout jako náhradu jednu z těchto možností, které jsou v katalogu dárků www.alik.cz/s/darky:

  1. Libovolný z komiksů od Nakladatelství CREW.
  2. Rodinnou vstupenku na Chvalský zámek + jeho vystřihovánku.
  3. 50% slevu na libovolnou z ostatních čtyř knížek Euromedia.cz v katalogu.

Napiš mi poštou, co by ti nejvíc vyhovovalo. Nebo jestli máš nějaký jiný nápad...

Vtipy

Dobrý den,
když chci vyhledat nějaký vtip, vůbec nic mi to nevyhledá. Zobrazí se mi jen prázdné záhlaví pro stránku s vtipy a hlavička Alíka, ale jinak nic.

lidara, 20. listopadu
–MM– 6. prosince

Ahoj,
nic to nenašlo, proto ti to žádný vtip neukázalo.

Ve vyhledávání ve vtipech a v poradně byl hloupý překlep, který způsoboval, že pokud bylo výsledků málo (u vtipů méně než 25, u poraden méně než 40), nezobrazilo to výsledek vůbec žádný. :-(

Během ladění a testování hledání nikoho z nás asi nenapadlo zkusit méně časté slovo. Už je to opravené. ;-)

Díky za nahlášení! R^

Heslo

Ahoj Alíku a správci,
když mám nastavené trvalé přihlášení, ostatní mě vidí pořád jako přihlášenou (online) nebo ne?

Děkuji

VeverkaČiperka123

VeverkaČiperka123, 29. listopadu
–MM– 29. listopadu

Ahoj,
vidí u tebe zelený indikátor třicet minut od tvé poslední činnosti. Za činnost se v tomto ohledu považuje nalistování stránky, přejetí myší přes ní, stisk klávesy, dotyk prstem nebo rolování bočním posuvníkem. S délkou té prodlevy možná někdy pohneme směrem dolu.

Hry

Ahoj
máte v plánu přeprogramovat hry do neflashové verzi? Protože v roce 2020 zmizí flash.

maggiesimspons, 4. listopadu
–MM– 26. listopadu

Ahoj,
máme v plánu vyrobit nové hry. Některé budou podobné jako ty flashové a v něčem lepší, některé budou asi skoro stejné, některé budou úplně jiné. Viz www.alik.cz/h/plany.

Kdyby se mezi uživateli našel někdo schopný, koho by také bavilo vyrábět hry, mohl by nám pomoct. ;-)

Soutěže

Ahoooj,
bude zase soutěž Alíkův adventní kalendář?
Moc se mi líbila!

Děkuji za odpověď

Veverka

VeverkaČiperka123, 25. listopadu
–MM– 26. listopadu

Bude! :-D

Už je nachystaná: www.alik.cz/s/adventni-kalendar-2018

Heslo

Ahoj Alíku a spol. Chtěla bych se zeptat, kdyby někdo zjistil moje heslo a byl by přes můj účet třeba v klubovně a pak bych na svůj účet přišla já a šla třeba taky do klubovny, co by se stalo?
P.S.: Nic takového se mi nestalo, ale zajímá mě to.

VikiKlára, 19. listopadu
–MM– 19. listopadu

Ahoj,
to si můžeš vyzkoušet tím, že se přihlásíš na dvou zařízeních najednou (třeba na počítači a na tabletu nebo mobilu) a v obou vstoupíš do klubovny. Nemělo by se dít nic překvapivého... v seznamu uživatelů budeš napsaná jen jednou, zpráva o přisednutí se ukáže jen u prvního přisednutí, z obou zařízení budeš moct psát zprávy do chatu a pokud na jednom z nich klikneš na „odejít“, nejspíš tě to vykopne v obou (nebo to začne nějak blbnout :->) .

Myslím, že všechny podstránky Alíka nějak počítají s tím, že můžeš být přihlášena z více věcí najednou, jednotlivá přihlášení jsou navzájem poměrně nenápadná. V menu u své vizitky bys měla vidět odkaz „Moje přihlášení“ s historií svých přihlášení.

Kdybys chtěla všechna svá aktivní přihlášení odhlásit – třeba právě kvůli podezření, že ti někdo uhodl heslo, nebo že se někdo dostal k počítači, na kterém ses zapomněla odhlásit – stačí změnit heslo.

Herna (Domeček)

Ahoj Alíku,
škoda, že jste zde zrušili Hravé učení a Abecedu. To byly výborné a oblíbené stránky hlavně pro nejmenší kamarády Alíka. (Například pro mojí mladší ségru.)
Obnovíte je ještě někdy?
A.

alenaton, 13. listopadu
–MM– 15. listopadu

Ahoj,
my jsme ale Hravé učení nezrušili. Bylo vytvořené v technologii, která nemá budoucnost (a neměla ji ani v době, kdy HU vznikalo), takže se postupně propadá k nule podíl prohlížečů, ve kterých HU funguje. S tím bohužel nic nezmůžeme. Museli bychom ho celé vyrobit od základu znovu, což by nejspíš byla práce na několik měsíců. Pro mobily a tablety existuje Hravé učení jako aplikace, takže úplně ztracené není.

Abecedou myslíš Slabikář? Tohle?
web.archive.org/web/20120810202812/alik.idnes.cz:80/herna.asp?idr=poznani-slabikar&hra=
To možná někdy obnovím, nevypadá to jako moc práce. Ale nepřisuzuji tomu moc velkou prioritu, jsou tu důležitější věci na dodělání a naše vývojářské kapacity jsou omezené.

Katalog dárků

Dobrý den, mám tip. Můžete dát do katalogu dárků Supervulkán 2. část?
První část už mám zhlédnutou.

Děkuji za odpověď.

JosefNeoral12, 7. listopadu
–MM– 15. listopadu

Ahoj, asi spíš nemůžeme. Dévédéčka v katalogu dárků pochází ještě z doby, kdy Alíka vlastnila Mafra, která se podílela na české distribuci těchto dokumentů, takže jí pár kusů navíc zůstalo na skladě. Rozdávala je, kde se dalo. Moc velký zájem na Alíkovi o ně není, snažíme se shánět spíš atraktivnější dárky.

Druhý díl Supervulkánů si můžeš objednat jinde, třeba na www.dvdvydejna.cz/Supervulkan-2-DVD-d6340.htm – ale za skutečné peníze. Koukám, že stojí méně, než následné doručení poštou.

Soutěže

Chtěla bych se zeptat, kdy bude další hledání Alíka (např. jak je v adventním kalendáři), vím že bude jakoby na Vánoce, ale prý je to i mimo Vánoc. Tak kdy bude další? Omlouvám se, že jsem otravná.

StarlingAnya, 12. října
–MM– 4. listopadu

Nejsi otravná.
Myslím, že na tento měsíc už žádnou pátračku naplánovat nestihneme (možná bude menší soutěž jiného typu). Takže zase v prosinci adventní kalendář... a pak uvidíme.

Vtipy

Mohlo by u vtipů být hodnocení 1 – 10?

wondra, 28. října
–MM– 4. listopadu

Myslím, že stávající líbí / nelíbí / nechápu stačí. Když je možností hodně, člověk musí víc přemýšlet nad tím, jak vlastně chce hodnotit, takže by hrozilo, že bude hodnocení méně. Pokud u nějakého vtipu nevíš, jestli tě pobavil, tak se ti asi spíš nelíbil, ne? :-)

U Alíkovin bude víc stupňů hodnocení.

Katalog dárků

Jde zrušit objednávku. Děkuji.

kočička4567, 30. října
–MM– 30. října

Máš pravdu, jde zrušit objednávku, ale nemůže to udělat uživatel sám. U seznamu objednávek je uvedený člověk, který se o objednávky stará, můžeš mu napsat dopis.

Klubovna

Ahoj,
když chci přisednout k dočasnému stolu tak se mi otevře prázná stránka s nápisem „Moment...“. Je to chyba Alíka nebo je problém u mě? Stálé stoly normálně fungují... Screenshot jsem uložil do obrázků pod názvem Alík - chyba.

GreefMan, 29. října
–MM– 30. října

Ahoj,
díky za zprávu, je to chyba Alíka. Klubovna je vytvořená trochu jiným způsobem než zbytek webu a já nevím, jak opravit její občasné pády, tak zkouším různé věci... jedna z nich je, že se napíše „Moment...“ a stránka se zkusí po chvilce sama obnovit. Nejspíš to ale nikdy nepomáhá, takže ten nápis se objeví znovu i po obnovení. :-)

Heslo

Dobrý den. Chci se zeptat. Dá se obnovit heslo k rodičovskému podúčtu? Děkuju za odpověď.

mareklauer21, 17. října
–MM– 17. října

Dá, stačí vyplnit standardní formulář na zapomenuté heslo – www.alik.cz/zapomenute-heslo.