Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatelky Péťa

  Celkem zodpověděla dotazů: 279

  Moje tělo - váha

  Ahoj, mám nadváhu ? Vážím 56kg a měřím 162cm
  Jak mám zhubnout?
  Předem děkuji za odpověď Olivia.

  holka, 14 let, 12. května

  Ahoj,
  tvoje váha je v normě, rozhodně nemusíš hubnout.
  Měj se krásně,
  Péťa

  Nemoce

  Ahoj Alíku. Mám už delší podezření na to, že bych mohla mít nějakou lehčí formu autismu, mám nějaké společné znaky a spoustu internetových testů mi mou domněnku jen potvrdilo. Co mám dělat, když moji rodiče nechtějí o takových věcech slyšet, protože oni mají přece „zdravé“ dítě? Občas mi dělá veliké potíže se soustředit, nebo naopak odejít z mého světa. Mám nějaké naučené zvyky, které se mi špatně přerušuje, když je to nutné. Nemám ráda nové lidi a dělá mi problém poznat, co si druhý myslí a jak se cítí. Sama občas nedokážu odhadnout intonaci svého hlasu, nebo můj výraz, a vypadám nezdvořile. Spoustu dalších maličkostí a věcí, které ostatním přijdou divné nebo nenormální, mi občas vážně ztíží život. Poraď mi prosím, co mám dělat, ať už s rodiči nebo sama se sebou.

  holka, 14 let, 9. května

  Ahoj,
  k odhalení onemocnění jako je autismus nestačí žádný internetový test. Zkus si o svých potížích pohovořit se školním psychologem nebo třeba výchovným poradcem ve škole. Pokud to bude nutné, pošlou tě na vyšetření ke klinickému psychologovi. Z příznaků, které popisuješ to ale nevypadá na žádnou formu autismu.
  Měj se krásně,
  Péťa

  Moje tělo - váha

  Ahoj
  Chtěla bych se zeptat jestli nám normální váhu. Vážím 55 kg a měřím 171 cm. Některé BMI kalkulačky mi ukazují, že mám podváhu a některé, že mám normální váhu. Já si nemyslím, že mám podváhu. Jím dost. Někdy sním denně i 4 rohlíky. Vždy když mamka přijde z nákupu hned se jdu podívat co koupila, protože mám chuť na pečivo. Málokdy mám hlad spíš mám na to chuť. Denně sním 3 kusy ovoce a vypiju 2 litry čisté nebo minerální vody. Sladkosti si dávám tak 1‐2 do týdne ( někdy i trochu víc). Žádný sport nedělám, ale asi 3x týdně cvičím.
  Je moje váha normální?
  Myslíte, že je můj životní styl v pořádku a měla bych v tom pokračovat?
  Předem děkuji za odpověď.
  Přeji hezký den.

  holka, 13 let, 8. května

  Ahoj,
  BMI kalkulačka nepřináší u dětí přesné údaje, proto se nedoporučuje ji používat. Pokud máš starost, že máš podváhu, můžeš se na to zeptat třeba svého praktického lékaře, až půjdeš na preventivní prohlídku. Co se týká zdravého životního stylu, je určitě třeba alespoň nějaký pohyb - který máš a také je důležité, abys nehladověla a jedla pestrou stravu, kde you obsaženy všechny potřebné živiny.
  Měj se fajn!
  Péťa

  Jiné téma

  Ahoj Alíku a spol.,
  poslední dobou se hrozně přetvařuji a snažím se udělat dobrý dojem. Postupně ale ztrácím sama sebe. Strašně mě to trápí ,protože i moje kamarádky říkají ,že jsem se změnila k horšímu. A kluk do kterého jsem zamilovaná si mě od té doby co jsem se začala měnit nevšímá. Ale já nevím jak se mám vrátit do svého “živlu“. Jediná činnost kde se cítím sama sebou je tanec. Většinou se prostě po náročném dni vytancuji. Ale někdy ani to nepomůže a je mi jasné že tohle nemůžu dělat věčně.
  Prosím pomocte mi!
  Děkuji za odpověď@)->-

  holka, 13 let, 6. května

  Ahoj,
  někdy touha udělat dobrý dojem opravdu může zapříčinit změnu spíše v negativním směru. Zkus se znovu zaměřit na to, co jsi dělala ráda. Volný čas zkus trávit s lidmi, se kterými je ti dobře. Nezapomeň taky odpočívat. Nedělej si z toho velkou hlavu, může jít jen o období, které se zase brzy překlene.
  Držím palce, ať seš brzy ve svém živlu!
  Péťa

  Škola - učení

  Dobrý den, je mi 12 a když máme psát ve škole písemku, nedokážu se soustředit na jednu věc,nebo když mám uklidit pokoj tak radši sedím a koukám a přemýšlím o ničem jiném a v rozhovorech mi uniká pointa protože začnu přemýšlet o ničem jiném dá se toho zbavit?

  holka, 12 let, 4. května

  Ahoj,
  Zbavit se toho určitě dá, minimálně částečně, ale vyžaduje to detailnější rozhovor, který mi tu nedokážeme realizovat. Zkus si o svých potížích popovídat s někým ze školy, komu věříš. Třeba s některým učitelem nebo školním psychologem. Mohou ti pomoci se zlepšením soustředění u písemek, abys pak nedostal zbytečně špatnou známku.
  Ať se to brzy vyřeší!
  Péťa

  Moje tělo - váha

  Dobrý den. Potřebovala bych poradit, nebo říct co mám dělat... je mi 14, měřím 158 cm a vážím 38kg... je to hodně málo, ale nejím maso.. mám k tomu odpor. Jím strašně málo i vajíčka nebo nějaké fazole. Co mám dělat? Jak se donutit jíst? Děkuju za odpověď:-(

  naty, 14 let, 1. května

  Ahoj,
  s jídlem je to trochu složité, zvlášť v dětském věku. Každé tělo se vyvíjí jinak, něco jiného nám chutná, jinak rychle přibíráme. Pokud máš starost, že jsi moc hubená, domluv se s mamkou a stavte se spolu za lékařem, aby ti pomohl přijít na to, proč nepřibíráš. Důležité je, abys nehladověla a měla pestrou stravu.
  Držím palce, ať se to brzy vyřeší.
  Péťa

  Kluci a láska

  Zdravím, líbí se mi spolužačka jenže mám problém ona mi nadává (doopravdy ne srandovně) a prostě mě nemá ráda dřív jsme se bavily ale v tu dobu se mi nelíbila a já se na ni vykašlal už se mi líbí rok ale říct jí to nemůžu protože nemám se všema dobré vztahy ve třídě s kdybych ji to řekl tak to řekne celé třidě a to nechci, a já vím že i kdybych ji to řekl tak se mi vysměje, a myslím že to ví protože jí to můj kamarád řekl… Prostě mě úplně nenávidí a nemá to cenu, snažil jsem se být milý ale nic. Jí se líbí starší kluci sportovci, co cvičí a takový ”bad boys” říkal jsem si několikrát že už ji nechci ale vždy když vidim její fotku tak se mi pořád líbí:-|. Co mám dělat? Děkuju za odpověď

  kluk, 12 let, 30. dubna

  Ahoj,
  bohužel nás v životě potkají i neopětované lásky. Moc mě to mrzí, že to s kamarádkou neklaplo. Možná je teď ten správný čas věnovat se svým koníčkům a kamarádům a o lásku se teď nestarat. Soustřeď se na sebe a na aktivity, které děláš rád, uvidíš, co to udělá.
  Měj se krásně!
  Péťa

  Strach

  Ahoj když vím že se mi každou noc bude zdát stejná noční můra a nechci kvůli tomu spát a kamarádka mi říká že je spánek důležitý... Co mám dělat?

  holka, 29. dubna

  Ahoj,
  kamarádka má pravdu, spánek je důležitý, bez něj nedokážeme přežít víc než pár dnů. Naše tělo i mysl si potřebují odpočinout. Zkus si o své noční můře promluvit s někým blízkým. Dost možná se rozplyne, když ji probereš během bdění. Také můžeš vyzkoušet pustit si před spaním nějakou pohádku, aby se tvé myšlenky nasměrovaly na nějaké pozitivní téma.
  Držím palce, aby už tě můra netrápila.
  Péťa

  Moje tělo - váha

  Ahoj,
  od začátku roku mám problém s jídlem. Začalo to úplně nevinně, nejdříve jsem jen upravila svůj jídelníček a snažila se si udržet zdravý životní styl. Jen se to trochu zvrtlo. Začala jsem si hlídat více svou váhu, postavu a taky začala hubnout. Snažím se sníst za den minimum jídla a přestala jsem si do školy nosit svačiny. Když toho sním víc, třeba větší porci, mám hrozné výčitky svědomí. Kontroluju kalorie, porce, kolikáté jídlo to v daném dni je. Často se vážím, pokaždé, když moje váha klesne, mám z toho radost. Maminka i doktorka si mého úbytku na váze všimly, a hlavně mamka se o mě strachuje, ale pořád jsem neklesla k podváze a podle BMI kalkulačky mám ještě zdravou váhu. Příliš jsem si to neuvědomovala, jenže teď jsem několikrát toho snědla víc než jsem chtěla. Hrozně jsem si to vyčítala a snažila se to úmyslně vyzvracet. Vím, že je to špatně, ale já s tím nemůžu přestat. Zhubla jsem od začátku problému skoro šest kilo a líbí se mi to, i když by nemělo. Co mám dělat?

  Anonym, 28. dubna

  Ahoj,
  potíže s jídlem trápí řadu holek ve tvém věku. Pokud se jim nepodaří vypěstovat si zdravý vztah ke svému tělu a dát mu to, co potřebuje, mohou mít starosti se zdravotními potížemi. Může být proto účinné vyhledat odborníka už v počáteční fázi potíží. Domluv se s maminou a vyhledejte pomoc psychologa nebo specializované zařízení, které se věnuje poruchám příjmu potravy.
  Měj se krásně a držím palce, ať je tvá váha zdravá!
  Péťa

  Kamarádi

  Ahoj,
  Tohle je spíš dotaz pro psychiatra. Moje kamarádka nějak zjistila že další rok by měla zemřít. Prý že to její srdce všechno neutáhne.:-c A proto je v takové menší depresi. Dokonce se i řeže( ale né moc hluboko ). Dneska jsme se jí ptali proč to dělá a dostali jsme z ní jen to s tím že tu další rok asi nebude;-(. Tak bych chtěla jí nějak zbavit té deprese, aby se aspoň netrápila.

  Budu ráda za odpověď.$>

  holka, 11 let, 26. dubna

  Ahoj,
  těžko říct, co se s kamarádkou teď děje, možná má nějaké zdravotní potíže. V této chvíli jí můžeš být oporou, promluvit si s ní, když to bude potřebovat, pozvat ji třeba na návštěvu. Tím bys jí mohla ulevit. Také jí můžeš předat číslo na linku bezpečí (116111), kam může zdarma kdykoli zavolat a promluvit si o svých problémech s odborníky.
  Měj se dobře!
  Péťa

  Moje tělo

  Mám 2 dotazy doufám že mi odpovíte na mé otázky.
  Zaprvé Minule jsem vám psala jestli nemám podváhu nyní podváhu už mám vážím 48 kg a nevím jak přibrat nevíte jak? Nevíte jak jsem mohla tak rychle zhubnout
  2. Já od malička nemohu brát prášky ani sirupy mně nepomáhají a většinou je vyhodím nazpátek musím být pouze bylinkové čaje a doma si vyrábět různé masti a protože kupované mi nezabírají Nevíte čím to je? docela by mě to zajímalo je možné že jsem alergická na prášky a sirupy? Moc si vás cením$>

  holka, 14 let, 26. dubna

  Ahoj,
  pokud hubneš do podváhy, je dobré zastavit se u lékaře a poradit se s ním, domluv si s rodiči, že bys ho ráda navštívila.
  Samozřejmě může jít o nějakou alergii, důvodů je ale možná více, tělo každého funguje trošičku jinak. Opět doporučuji promluvit si o tom s rodiči, připadně s lékařem.
  Ať je ti dobře!
  Péťa

  Jiné téma

  Ahoj, je dobré být vegetarián?

  Ahoj,
  není na tom nic špatného, jen je třeba myslet na to, že živiny, které běžně získáváme z masa, je třeba získat jinde. Třeba z mléčných výrobků a podobně.
  Omezit maso není vůbec na škodu i vzhledem k ekologickým dopadům.
  Měj se krásně,
  Péťa

  Strach

  Ahoj poradno,
  mám takový problém, že se bojím bouřek. Ale docela hodně... Dřív jsem z toho takový strach nemívala jenže od té doby co bylo loni to tornádo tak se bojím aby to nebylo i u nás... Nevím proč mě to tak vyděsilo, i když jsem to sama nezažila.
  Dokonce se kvůli tomu bojím jet i na tábor. Ale mám docela strach i když jsem skovaná doma. Když slyším jak to fouká do krbu tak mě to celkem děsí. A nejhorší je to v noci. :-(
  Teď sice bouřky tolik nebývají ale nevím co budu dělat v létě až budou bývat často. Já jenom nechci aby se nám něco stalo. :-(
  Navíc mám teď ještě plno dalších starostí...
  Co mám dělat abych se tolik nebála?
  Děkuji moc a mějte se pěkně @)->-

  holka, 24. dubna

  Ahoj,
  strach z bouřky má docela dost lidí, dává to smysl, je to nebezpečný přírodní jev. Na strach pomáhá nebýt sám, ale ideálně s někým blízkým. Pomoc může zpívat si oblíbenou písničku, pustit si film nebo tak něco.
  Měj se krásně!
  Péťa

  Jiné téma

  Ahoj,
  Mám už dlouhodobě takový menší problém. Z nějakého důvodu mi hrozně vadi a prostě je mi to nepříjemné a nedokážu snést když někdo jde za mnou. Ať jde vedle mě nebo předemnou, když jde za mnou tak já se vždycky cítím tak strašně nepříjemné že se zastavil a čekám až mě predejdou. I když je to třeba někdo z rodiny nebo nejbližší člověk mimo rodinu, je to jedno, ať je to kdokoliv, prostě to nedokážu a hodně mi to vadí. Mamka je za to na mě naštvaná, že prý to není normální a že je to g něčeho získané a že to souvisí s psychikou... Nevíte, jestli je to ok nebo se mnou může být něco špatně....?

  holka, 14 let, 23. dubna

  Ahoj,
  nevidím na tom nic špatného, všichni se vyhýbáme situacím, které jsou nám nepříjemné. Tak ty prostě nechceš, aby někdo chodil za tebou a když to tak je, snažíš se tu situaci změnit na příjemnější.
  Měj se krásně,
  Péťa

  Zvířata

  Ahoj;-(tenhle dotaz píšu hodně ve smutku;-(:-(napřed by jsem vám chtěla říct celý příběh-jednoho dne k babičce kočka donesla 5 koťat, čtyři jsme dali někomu a jednoho kocourka jsem si nechali byl super a choval se jak pes a posmouchal a byl veliky.Jenze uz 4 tydny se nevratil,ano je jaro a může chodit po kočkách ale i tak mi to přijde divné on by nikdy tak dlouho pryč nebyl nikdy nebyl pryč déle než týden a najednou 4 tydny.A jelikož má přes 2 roky tak si všichni myslí že zemřel protože není jak ostatní kocouři on je fakt úplně jiný,a znám ho dobře;-(;-( a nevím jak se s tím mám vypořádat, strašně moc teď brečím;-(;-(

  holka, 11 let, 22. dubna

  Ahoj,
  moc mě mrzí, že se kocourek nevrátil tak dlouho domů. Skutečně je možné, že už nežije. Rozumím, že je to pro tebe těžké, ale slyším, že na něj máš moc hezké vzpomínky. Takže i kdyby už se nevrátil, budeš mít na co vzpomínat a zůstane v tvém srdci. Časem už to nebude tak bolet.
  Budu na tebe myslet,
  Péťa