Odpovědi uživatele Pralinka2

Celkem zodpověděl dotazů: 1152

Kačky

Ahoj, chci se zeptat na jednu věc. Když jsem se díval na mé kačkové konto a klikl jsem na celkového množství objevilo se mi tam 101 626 kaček, ale já mám jenom 101 336 kaček. Proč je mám méně a nemám je tolik jako mi to tam píše?
Díky za odpověď.

Ahoj,
„celkové množství kaček“ jsou všechny kačky, které jsi získal. Aktuální stav kaček je zůstatek po odečtení kaček, které byly odečteny. Kačky se odečítají například objednáním dárku; v tvém případě bylo 290 kaček (po částkách 10, 15 a 20 kaček) odečteno za pomoc s kopáním při Alíkově soutěži.

Alíkoviny

Ahoj jak mám smazat mojí Alíkovinu když mi ji ještě neschválili? Předem děkuji za odpověď ?

Ahoj,
napsat redakci a požádat o smazání.

Kamarádi

Dobrý den,
včera jsme byli se školou v Osvětimi a v Březince. Pan průvodce nám ke konci prohlídky vyprávěl o mnoha tamějších hrůzách, o těch z nejhorších, co se tam děly, a vtom jsem si všimla, že jeden můj kamarád zřejmě trochu brečí. Jakmile to šlo, zeptala jsem se ho, jestli je v pohodě, a on řekl „Jo, proč bych nebyl?“ a já jsem řekla „No, přišels mi takovej-“ a on mě přerušil s tím, že je v pohodě a takňák se usmál, ale mně přišlo, že lhal, když říkal, že je v pohodě (myslím, že se v pohodě necítil). Nicméně jsem se ho už nijak nevyptávala. Brzy jsme už nastoupili do busu a jeli jsme domů a cestou se mi vše rozleželo v hlavě a začala jsem přemýšlet nad tím, jestli jsem se neměla víc zajímat o to, jak se můj kamarád cítí, a popovídat si s ním o tom. Přijde mi, jako bych ho odbyla, a mrzí mě to. Je moc hodnej a nedávno mi poskytl velkou a účinnou psychickou podporu, když jsem měla problémy v jednom předmětu ve škole. A když on asi potřeboval psychickou pomoc na té exkurzi v koncentrácích, já jsem mu dost nepomohla. Myslím si správně, že jsem se vůči němu zachovala špatně? Pokud ano, co mám dělat a jak to můžu napravit?
P.S. Kamarád se na mě nezlobí, že jsem ho odbyla (nebo aspoň nic nedal najevo a zatím jsem se ho napřímo neptala, jestli se na mě zlobí nebo tak), ale prostě mám výčitky svědomí a přemýšlím nad tím, jestli jsem se nezachovala moc špatně a sobecky.
Předem děkuji za odpověď a vážím si toho, že tu všem pomáháte. Přeji Vám příjemné podzimní dny

holka, 17 let, 11. října

Ahoj,
návštěva bývalého koncentračního tábora s příslušným výkladem je dost drsný zážitek, při kterém se většina normálních lidí nemůže cítit úplně „v pohodě“. Někdo dokáže takový zážitek zpracovat, aniž by to dal viditelně najevo, ale uvnitř se taková záležitost dotkne většiny lidí. No a na někom, zejména kdo je trochu citlivější, to může být i vidět, jak ho ty věci šokovaly.
No, a někdo si o příslušných věcech potřebuje s někým popovídat, ale někdo si to musí prožít a zpracovat sám.
Tvůj spolužák nejspíš patří k těm, kteří nedokáží úplně skrýt své pocity z takového zážitku, ale nejspíš to potřebuje zpracovat sám, bez diskuse s někým dalším. Takových lidí je dost.
Takže podle toho, co jsi napsala, bych neřekl, že ses zachovala špatně. Nejspíš se opravdu o té věci nechtěl s nikým bavit, což ti naznačil, a potřeboval se s tím drsným zážitkem vyrovnat sám.

Alík

Ahoj, vím že to bude znít jako strašná blbost, ale spolužáci mi říkalali že prý alík patří Andreji Babišovi. Prý to četli v poradně. Je to pravda?

Ahoj,
tvoji spolužáci nemají úplně aktuální informace.
Ano, Alík patřil Andreji Babišovi, ale jen od června 2013 do prosince 2016.
Alík byl v roce 2000 založen opavskou firmou Silcom Multimedia. Ta ho v roce 2006 prodala pražské firmě Mafra. V červnu 2013 Andrej Babiš koupil firmu Mafra, i s Alíkem, a tím se stal i vlastníkem Alíka.
Avšak koncem roku 2016 se Mafra rozhodla se Alíka zbavit; napřed ho chtěla zrušit úplně, ale pak ho začátkem roku 2017 prodala skupině soukromých osob. Tím se Alík dostal z vlastnictví Andreje Babiše.
V současné době tedy Alík Andreji Babišovi nepatří.

Poradna

Ahoj Bando,
Chtěla jsem se zeptat když chci napsat do poradny ohledně těch dětských lásek apod. tak mi nějak nejde vložit nový dotaz. Když kliknu na "přidat nový" tak mi to tam nenabízí žádné pole na to, kam bych mohla dotaz vložit. Tady na technice je to dobrý to se mi hned objeví pole na "tvůj dotaz". Ale u ostatních témat tomu tak není. Už mám také více než 100 kaček takže by to neměl být problém.

Prosím pomozte co mám dělat a jak na to?
Předem děkuji za odpověď

Ahoj,
vypadá to, že jsi při registraci zaškrtla, že je ti víc než 15 let, a poradna „Alík radí dětem“ je určena pouze pro děti do 15 let.

Alíkoviny

U své nejnovější alíkoviny mi Pralinka2 opravil ,,chybu’' (ctrlv.cz/RyuJ), ale já mám pocit, že jsem to měl správně. Jsou to ty hadice

Ahoj,
ano, jsou to „ty hadice“, ale ty hadice nejsou podmět. Celá věta v tom článku zní „Ti velcí zase připojili zahradní hadice a kropili trávníky a květinové záhony.“ Takto formulovaná věta by znamenala, že ti velcí připojili hadice a těmi hadicemi ti velcí kropili trávníky. Aby ty hadice byly podmět, musela by být věta formulovaná ve smyslu „Ti velcí zase připojili zahradní hadice a ty kropily trávníky a květinové záhony.“, a znamenalo by to, že velcí ty hadice jen připojili a ty hadice samy kropily. Ale to z původní věty nevyplývá.

Vtipy

ctrlv.cz/7bRC

Ahoj,
v roce 2016 zařazovala vtipy ještě minulá redakce a ještě na Alíku nebyly zavedeny technické nástroje na kontrolu opakovaných vtipů. A na zpětnou kontrolu všech dosud zveřejněných vtipů za předchozích 10 let, zda některé z nich nejsou opakované, nemáme kapacity ani teď.

Alíkoviny

Ahoj Alíku, kdy rozhodneš, jestli vyjde článek?
Ahoj.
Díky za odpověď

Ahoj,
zařazování článků má v současné době na starosti redakce, nikoli sám Alík. A redakce podle svých možností zpracovává články tak, aby vyšel aspoň jeden denně. A musím připustit, že největší šanci na rychlé zpracování mají články, se kterými je nejméně práce, tedy které neobsahují chyby, které by redakce musela opravovat, nebo nedostatky, o jejichž nápravě by si musela dopisovat s autorem.
Na druhé straně články vyloženě nepodařené, které nelze vydat, jsou sice zamítnuty, ale taky rychle.

Naproti tomu články, s jejichž zpracováním je hodně práce, nebo u kterých není jisté, zda jsou vhodné pro zveřejnění, nebo kde autor neodpovídá v redakční rozpravě na připomínky redakce, mnohdy čekají na zpracování déle. Běžně několik týdnů, ale jsou i nezpracované články staré několik měsíců, a byl článek, který vyšel až víc než rok po tom, co ho autorka vložila.

Obrázek

Ahoj , jak často schvalujete fotky? :D Už mi tu trčí fotky dva dny a nic :)

Ahoj,
to je různé.
Jak již bylo uvedeno, správci a redaktoři působí na Alíku dobrovolně ve svém volném čase.
Zejména o prázdninách se může stát, že část redakce a správců je na dovolené, a z těch zbývajících někteří třeba chodí do práce a mezi službami se stěží stačí najíst a vyspat. V takových případech může schválení bezproblémové fotky trvat i dva nebo tři dny. A u fotek, které jsou náročnější, protože je u nich zapotřebí zkoumat autora a autorská práva a licenci a podobně, je to ještě delší, některé takové fotky čekají za zpracování (schválení nebo zamítnutí) i déle než měsíc. Nikdo z redakce a ze správců není takovým odborníkem na autorská práva, aby u obrázku, který se vyskytuje leckde na internetu, dokázal za několik vteřin zjistit autora a licenci a zda je povoleno takový obrázek použít.
Ale tvoje fotky vypadají celkem neproblémově, tak by mohly být v dohledné době schválené.

Pravidla

Ahoj, je tak přísně bráno třeba i když si dva nejlepší kámoši vymění telefonní čísla? A můžu si s někým vyměnit kontakt na srazu?

Ahoj,
to pravidlo není proto, aby se děti nesměly seznamovat, ale je to bezpečnostní doporučení, vycházející ze skutečnosti, že na internetu mnohdy nevíme, kdo je na druhé straně.
Zakázané je zejména vyzvídání osobních údajů od ostatních uživatelů, zejména takových, které se dají zneužít. Typickým případem jsou osoby, které v klubovně vylákají osobní a kontaktní údaje třeba od deseti dětí v průběhu čtvrt hodiny. To skutečně není bezpečné.
I v případě, že s někým na Alíku se bavíš už nějakou dobu, nemusí být úplně jisté, že je tím, za koho se vydává. Možná je bezpečnější, pokud už se chcete kontaktovat i mimo Alíka, si vyměnit nějaké e-mailové adresy neobsahující jméno, příjmení a školu. Telefonní čísla, jména a příjmení a další osobnější údaje by asi bylo možní si vyměňovat, když už skutečně víš, kdo je na druhé straně - přičemž jeho vlastní prohlášení „Ano, já skutečně jsem desetileté dítě“ nemusí být dostatečným důkazem.

Na srazu, který probíhá pod dohledem některého správce Alíka a jsou tam dodržena bezpečnostní opatření, vidíš přímo osobně, s kým mluvíš, a případně vidíš i jeho rodiče, takže tam by případná výměna kontaktů neměl být problém.

Vtipy

Dobrý den, jak dlouho se čeká na zveřejnění vtipu? Zadával jsem před 2 týdny a zatím není vidět. Děkuji

Ahoj,
to je různé. Redakce se snaží, aby vycházel aspoň jeden vtip denně. Ale přicházející vtipy jsou velmi různé úrovně, některé jsou smazány rovnou, některé čekají celé měsíce, než se stane, že není k dispozici žádný lepší, a ty nejskvělejší vtipy někdy bývají zařazeny skoro hned. Mnoho přicházejících vtipů je opakovaných a ty znovu zařazovány nejsou. A některé vtipy jsou takové, že není přímo důvod k jejich okamžitému smazání, ale nikomu z redakce nepřijdou natolik zábavné, aby si troufnul je zařadit. Nejstarší nezveřejněné a nesmazané vtipy jsou z loňského léta.
Možná že se situací trochu pohne připravovaná vtipová komise.
Tvůj vtip není úplně dokonalý, ale ani není na smazání, snad na něj někdy dojde.

Nemoce

Ahoj, asi před půl rokem jsem měl u palce na noze bradavici, ale ted se mi tam udělali takový trochu vystouplý bílý kruhy, posilam fotku: 1iq.cz/img/C9a2k/yjC5M.jpg

Nevíte, co to je a jestli by na to fungovala taková ta masticka co se napatle na bradavice a ona pak odpadne?

Předem dík za odpověď.

kluk, 13 let, 7. července

Ahoj,
zkusit tu mastičku můžeš, ale kdyby se to nezlepšilo, tak navštiv svého kožního lékaře. Ten za prvé zjistí, co to je, zda je to skutečně bradavice a případně jaký typ, a za druhé na základě přesnějšího vyšetření také stanoví nejvhodnější léčbu.

Přihlášení/Registrace

Nazdárek!
Stál se mi takový nešvar. Jsem na Alíkovi trvale přihlášen, ale po deseti minutách neaktivity se mi účet odhlašuje. Stálo se mi to taky, když jsem psal příspěvek do nástěnky a po kliknutí tlačítka „ODESLAT“ se mi účet rovněž odhlásil a příspěvek byl v čudu. Je chyba na mé straně?

Ahoj,
když se přihlašuješ, mělo by u přihlašovacího formuláře být takové zaškrtávací políčko „Trvalé přihlášení“. Podívej se, jestli ho máš zaškrtnuté nebo nezaškrtnuté.
Jestli ho máš nezaškrtnuté, tak ho zaškrtni a případně mi napiš do pošty. Jestli ho máš zaškrtnuté a stejně se ti Alík odhlašuje, napiš do pošty Alíkovi.

Porušení pravidel

Ahoj, proč je uživatelka DrzHubu_ zablokovaná do roku 2065? Že srandy? Proč není napořád, protože za 50 let už na Alíka zapomene, jestli Alík tou dobou ještě vůbec bude existovat. ... nebo je to pokus?

Ahoj,
blokování uživatele je v současné době nastavené tak, že trvalá blokace už nejde zrušit. A proto v případech, kdy je zapotřebí někoho zablokovat, ale s možností, že mu ta blokace bude někdy zrušena (například když je šance, že své chování vysvětlí a polepší se, nebo když máme podezření, že došlo k ukradení účtu), blokujeme ho na nějakou hodně dlouhou dobu.

Alíkoviny

Jak mám dát do článku více obrázků?

Ahoj,
obrázky napřed vložíš na Alíka a potom napíšeš do redakční rozpravy u dotyčné Alíkoviny, na které místo v textu chceš který obrázek umístit. Následně redakce tyto obrázky do textu umístí.

Nástěnka

Prosím, bylo by možné zamknout nebo smazat všechny mé nástěnky? Nikdo na ně nechodí.

Ahoj,
jestli na ně nikdo nechodí, tak brzy v seznamu zmizí někde daleko dole a nikomu nebudou překážet. A kdyby na ně přece jen někdo chtěl napsat, není na tom nic špatného. Myslím, že mazat nebo zamykat je zbytečné.

Obrázek

Ahoj Alíku už fakt dlouho čekám na dva obrázky který by jsem dala do čláku ( minule jste mi psali že to de i když ten obrázek ještě není schválený) Poradíte mi děkuju
Fandíček18

Už je máš schválené.

Alíkoviny

Ahoj Alíku,
Mám dva dotazy.
Jak si můžu opravit článek když sem ho odeslala?
Jak si článek můžu smazat?

Ahoj,
když chceš smazat dosud nevydaný článek, například proto, že byl omylem vložen dvakrát, tak musíš požádat správce Alíka nebo někoho z redakce.
Opravil vložený článek je možné, dokud ho nezpracovala redakce.

Nemoce

Ahoj Alíku,
Nevím, co to je, ale asi od září vždy, když v 7 hodin ráno vstanu do školy, mám neskutečnou křeč v pravé noze.Trvá asi 10 minut a je jen ráno. Po zbytek dne mám jen pocit, že mám v noze natažený sval. Zkoušela jsem nohu procvičovat. Nejsem v žádném strese a spát chodím pravidelně asi v 9, max. 10 hod. Také mám problémy se spaním. Trvá mi asi hodinu, někdy 2, než usnu.
A ráno po vzbuzení se nedokážu orientovat. Potřebuji tak 10 minut koukat do blba, abych se trochu vzpamatovala. Jsou na tyto mé problémy nějaká řešení? Problémy přetrvávají.

Děkuji za jakoukoli radu nebo zjištění příčiny
Přeji krásný den

holka, 11 let, 29. prosince 2018

Ahoj,
už mockrát tady bylo řečeno, že na dálku ti nikdo diagnózu neudělá. Ale tvoje příznaky jsou natolik nespecifické, že to může být cokoli, od něčeho banálního až po vážnou nemoc. Rozhodně nic nezkazíš, když se s tím vydáš ke svému lékaři.

Alíkoviny

Proč, když jsem napsal Alíkovinu, tak jsem nedostal kačky?

Kačky se dávají za Alíkoviny, které jsou uveřejněny, Tvoje články dosud nebyly zpracovány.