Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Odpovědi uživatele Vím, co jím

  Celkem zodpovědělo dotazů: 216

  Moje tělo - holky

  Ahoj, prosím poradíte mi? Je mi 14 let, vážím přibližně 46 - 47kg a měřím 164 cm. Jsem přirozeně hubená. Dřív jsem svou postavu ani jídlo absolutně neřešila, jedla jsem co jsem chtěla a měla dokonalou postavu. Ale asi poslední půlrok jsem se začala prohlížet a hledat na sobě nedokonalosti, hlavně na mé postavě. Jsem s ní naprosto spokojená až na jednu partii - zadek. První věc je, že ho mám prakticky dvojitý. Prostě mám pod zadkem výběžek. Nevím, jestli to není tuk, ale já jsem fakt přirozeně hubená, tak nevím. Ale co mě začalo hodně trápit poslední dobou je cellulitida. Když normálně stojím, tak je vidět jenom maličko jeden ďolíček, ale když zadek zatnu, z ďolíčku je delší prohlubeň a je tam i pár dalších ďolíčků a asi se to pořád zhoršuje.. jenže já nevím proč. Myslím, že jím opravdu zdravě. Vyřadila jsem sladkosti, sušenky atd. Občas si dám nějakou buchtu od babičky nebo tak, ale jinak jím fakt zdravě. Přijímám denně tak 1600kcal, někdy 1900kcal a mám pravidelný pohyb - ve všední dny okolo 10 000 kroků za den a většinou dvakrát týdně chodím do fitka, i dostatečně piju (už skoro jenom vodu) Takže opravdu nevím, proč tu cellulitidu mám a proč se zhoršuje. Vím, že lidi mají mnohem horší problémy a že cellulitidu má plno žen, ale já chci se sebou být spokojená a ten můj zadek mě fakt trápí. Nevíte, jak se cellulitidy nebo “dvojitého zadku” zbavit? Omlouvám se za tak dlouhý dotaz, potřebovala jsem se i vypsat, možná vám to připadá směšné, ale budu ráda za jakoukoliv radu :)

  holka, 14 let, 19. ledna 2019

  ahoj,

  celulitida je záležitost složitější a netýká se jen těch, kteří mají nadváhu nebo jsou obézní. Objevuje se bohužel i u štíhlých žen - a to dokonce i u těch, které pravidelně cvičí, zdravě se stravují a přijímají dostatek tekutin.
  Pokud celulitida trápí nebo trápila Tvoji maminku, je pravděpodobné, že i Ty s ní budeš bojovat více než Tvoje vrstevnice. Pomoci zmírnit potíže může pravidelná masáž míst, kde se celulitida vyskytuje - žínkou nebo vhodným masážním kartáčem. Pomoci mohou i krémy podporující prokrvení - prohřívající. Další možností je případně i lymfatická masáž, která podpoří proudění lymfy v tkáních.

  Snaž se nehledat na sobě jen chyby a nezaměřovat se jen na ně. Každý nějakou chybu nebo nedokonalost máme, opravdu :) Zkus si všímat i toho, co je na Tobě hezké, nebo toho, co umíš, co Ti dobře jde. To je pro život a radost ze života důležité.
  Přejeme, ať se Ti dobře daří a jsi šťastná a spokojená!

  Vím, co jím

  Moje tělo - váha

  ahoj Alíku,
  chci se ujistit jestli je má váha v pořádku vážím 44kg a měřím 152cm. Je to v pořádku????

  holka, 11 let, 16. ledna 2019

  ahoj,
  můžeš být úplně klidná - Tvoje váha je vzhledem k věku i výšce úplně v pořádku.

  Hezké dny přeje Vím, co jím.

  Moje tělo - váha

  Dobrý den, ahoj,
  poslední dobou mám pocit, že už to není takové jaké to dřív bývalo, dříve jsem strašně zhubla a měla jsem okolo 50 kg(163cm)(-asi ještě před necelým rokem),za tu dlouhou dobu mi na imunologii zjistili histaminovou intoleranci,(a špatně mi funguje trávení) tolik jídel, které jsem dřív jedla jsou tu tam a nesmím je jíst. K té době se přidala i několika- násobná hyperventilace, motanice -po tělocviku. Dnes už mám 60 kg (cca 165 cm), strašně jsem přibrala a každý mi to z rodiny říká, mají samé narážky že jsem baculatá, oplácaná, tlustá a já nevím co ještě. Strašně mě to užírá, chci zase zhubnout, ale jak, když to co mám jíst, bývá většinou strašně tučné a sacharidové (+ jsem vegetariánka, ale to sem asi nepatří)a můj pohyb?-Rodina mě pořád hlídá, protože se mi po cvičení vždycky udělá špatně-cítím tlak v hlavě -zamotá se mi hlava, halucinace, přestanu vidět(ne, že bych viděla mžitky, světlo, nebo černo, já prostě nevidím nic, ani to černo) a spoustu jiných věcí. Je to nepříjemné, teď ještě chodím po vyšetřeních. Ráda bych doma cvičila a jedla víc k hubnutí, jak mám zhubnout, nelíbí se mi moje tělo a jak vypadám, potřebuju to změnit. Prosím,...jak mám zhubnout ?Jsem z toho zničená....

  holka, 13 let, 10. ledna 2019

  Ahoj,
  rozumíme tomu, že Tě změna stravování, omezení pohybu a i změna váhy stresuje a cítíš se nepříjemně.
  Omezení ve stravě rozhodně je velkou změnou, která člověku komplikuje život. U úpravy stravy při histaminové intoleranci je ale cílem dosažení toho, abys byla v pořádku a konzumované jídlo Ti nezpůsobovalo nebo nezhoršovalo zdravotní obtíže. Úprava stravy je u tohoto typu onemocnění skutečně naprosto nutná a celoživotní - současná medicína neumí zařídit, aby toto onemocnění zmizelo.

  Co se týká stravy a histaminové intolerance, ideální by bylo probrat Tvé současné stravování s lékařem specialistou (alergologem) a nebo s nutričním terapeutem. Tito odborníci mohou Tvé současné stravování posoudit a doporučit, o jaké další potraviny bys mohla rozšířit svou stravu, aby byla pestřejší (zejména se zaměřením na zdravé a pestré stravování). Samozřejmě s ohledem na vegetariánství je to složitější, protože výběr potravin je užší než při smíšené stravě - a dál jej zužuje vyřazení potravin s vyšším množstvím histaminu.

  Momentálně bude nutné počkat na výsledky všech vyšetření zaměřených na hledání příčiny Tvých potíží po pohybu. Až po nalezení příčiny nebo vyloučení některých příčin, kdy Ti třeba lékaři doporučí, jaké aktivity jsou vhodné nebo nevhodné a jak třeba preventivně těmto problémům bránit, můžeš znovu pohyb zařazovat.

  Jak se budeš moci pravidelně hýbat a podaří se zpestřit stravování (s dostatkem zeleniny a ovoce), mělo by vše být lepší a mělo by se Ti dařit hmotnost stabilizovat a zastavit její další růst. Ještě možná dále porosteš do výšky, takže by stačilo, aby hmotnost zůstávala stejná - zatímco výška se bude měnit. Nemusíš nutně hubnout, aby byla váha nižší.

  Konkrétní rady a doporučení ohledně stravování však musíš řešit (ideálně se zápisem svého stravování) s odborníkem - není možné Ti poradit detailně takto na dálku.

  Držíme palce, ať jsou již brzy vyšetření za Tebou a můžeš zase aktivně sportovat! Přejeme hodně zdraví! Vím, co jím

  Moje tělo - váha

  Dobrý den, mám takový problém s váhou. Měřím asi 162 cm. Na začátku školního roku se mi povedlo přibrat na 46 (někdy i skoro 47) kilo. Teď ale znova vážím jenom něco na rozmezí 44-45 kg. Nikdy jsem neměla problém s jídlem, vždycky jsem jedla hodně a hlavně poslední rok toho sním někdy i více než můj taťka. Už jsem zkoušela snad všechno, ale pořád nepřibírám. Ráda sportuju a dlouho jsem doma i posilovala (teď už jsem se na to posilování vykašlala, protože mi to stejně nepomáhá), ale pořád vypadám jako tintítko a hodně lidí mi to i říká. Přitom mi příjde, že sílu mám celkem velkou, ale absolutně to teda nejde vidět. Doktorka se na preventivce jenom mojí mamky zeptala, jestli dobře jím a jestli nemám problém s jídlem a když jí mamka řekla že jím hodně, tak řekla, že mám nejspíš jenom hodně rychlý metabolismus. Už od mala jsem vždycky byla taková hodně drobná, tehdy jsem to neřešila, ale teď s tím začínám mít dost velký problém. Mám hlavně hubené ruce a dost i nohy a vůbec se mi to nelíbí. Mám pořád pocit, že se na mě lidé dívají, jakobych držela nějáké diety, přitom to vůbec není pravda. Budu ráda za jakoukoliv radu, jak přibrat.

  holka, 15 let, 8. ledna 2019

  ahoj,
  rozumíme tomu, že Tě nižší váha trápí - ale prakticky jsi již zkusila vše, co můžes sama udělat (zvýšení příjmu energie a živin stravou, zařazení posilování).

  Pokud jste v rodině všichni štíhlí a spíše vyšší, pak nejspíše v průběhu života nebudeš robustní a řešit vyšší hmotnost - částečně dědíme dispozici k tomu, jak bude vypadat naše postava (výška, hmotnost) po našich rodičích. Každý jsme nějaký - kdyžbse podíváš kolem sebe, někdo je dlouhý, vytáhlý, jiný je malý, robustní, někdo má malé uši, někdo velký nos, apod.

  Pokud Tě nižší váha opravdu hodně trápí, promluv si o tom s mamkou - můžete se domluvit, že se zajdete s paní doktorkou poradit detailněji, že byste to přece jen chtěly více probrat.
  Můžeš si třeba zkusit cca týden zapisovat vše, co jíš a piješ - aby paní doktorka pak měla k dispozici záznamy, které může blíže posoudit. Zkus upřesnit i konzumované porce stravy (např. 1 plátek chleba nebo 1 rohlík, apod.).
  Opravdu za tím, že se Ti nedaří přibrat na váze, může stát jen dědičná dispozice a rychlé spalování (metabolismus).

  Držíme palce, ať se Ti v novém roce vše daří!
  Vím, co jím

  Moje tělo - váha

  Ahoj vím co jím, modrá linko, Báro, Alíku, Julesi a Jime a Mari1
  poslední dobou se hodně trápím, kvůli své postavě. Měřím 165 cm a vážila jsem 52 kg. Mám starší sestru, která začala hubnout a neustále srovnávala své tělo s mým. I když jsem byla hubenější než ona, tak mi rodičové furt naznačujovali docela nepříjemnými způsoby, abych zhubla. Jednou mi dokonce máma řekla, že bych měla míň jíst a že mi chybí pohyb. A tím to začalo. Přestala jsem jíst obědy a večeře. Za celý den jsem snědla třeba jen čtyři rýžový chlebíčky, pak jen tři a teď jen jeden. Vyloučila jsem úplně všechna jídla. Začala jsem každý den dvakrát denně dvě hodiny cvičit. To všechno trvá už měsíc a to až doteď. Vyšplhala jsem se na váhu 40 kg. Moje rodina je ráda, že jsem zhubla, ale oni nevědí jak se trápím. Nevědí, že mám deprese a nejspíš i anorexii. Poznám to, protože mi jdou hrozně vidět žebra, připadám si jako kostlivec. Sice se mi to líbí, že už nejsem tlustá, ale nemyslím si, že to vydržím. Začíná mi z toho fakt hrabat. Ale nechci zase svou rodinu zklamat, když přiberu. Taky mi dělá dobře, jak mi má sestra závidí. Nevím jestli v tom mám pokračovat, protože už to nedávám.

  holka, 14 let, 8. ledna 2019

  ahoj,
  určitě bys neměla v hubnutí nebo udržování nízké váhy hladověním a nadměrným cvičením pokračovat. Tvoje váha je vzhledem k věku i výšce velmi nízká a sama cítíš, že Ti takto vůbec není - ani na těla, ani na duši - dobře.
  Určitě je vhodné pečovat o své zdraví a snažit se jíst zdravě a pravidelně cvičit, ale rozhodně to není o hladovění a nadměrném cvičení.
  Nyní by ses měla snažit opět postupně příjem stravy navyšovat a také snížit četnost, délku a intenzitu cvičení.

  Myslím si, že by pro Tebe bylo nejvhodnější probrat své pocity a potíže se školním psychologem nebo výchovným poradcem. Může Ti pomoci i s komunikací s rodiči a nasměrovat Vás společně k řešení tohoto problému. Můžeš se podívat třeba i na webové stránky tvořené odborníky na léčbu poruch příjmu potravy Healthy and free, kde najdeš řadu informací - www.healthyandfree.cz/
  Určitě bude potřeba, abys s rodiči mluvila o tom, jak se cítíš, - že máš pocit, že jim záleží hodně na Tvé váze, že je Ti nepříjemné porovnávání se sestrou.

  Věřím, že společně (třeba zpočátku i s pomocí psychologa nebo výchovného poradce) postupně najdete společnou řeč a rodinné vztahy se budou zlepšovat - a s nimi se postupně zlepší i Tvoje stravování.
  Držíme moc palce, ať se vše podaří!
  Vím, co jím

  Moje tělo - váha

  Ahoooj Alíku a spol,
  Mám otázku, která mi věčně běží hlavou.
  Může člověk zhubnout když má v genech malinkou obezitu?
  Vážím 44 kg a měřím 159 cm

  holka, 12 let, 4. ledna 2019

  ahoj,
  Tvoje váha je vzhledem k věku a výšce úplně optimální - není tak vůbec potřeba, abys nějak hubla.
  Částečně dispozici k tomu, jaká bude naše postava a naše hmotnost dědíme po předcích - po rodičích a prarodičích. Ale hodně záleží i na tom, jak se chováme my samotní - jestli se nepřejídáme a nejíme příliš jídel s prázdnými kaloriemi, jestli se pravidelně hýbeme. Vliv genetiky je rozhodně menší než vliv našeho vlastního chování.

  Ať se Ti dobře daří přeje Vím, co jím

  Moje tělo - váha

  Ahoj Alíku omlouvám se že zase otravuji ale měla jsem asi PPP ... Když jsem začala hubnout na začátku prázdnin měla jsem 71 kilo 157 cm děti mě ve škole neustále každý den otravovali že jsem tlustá měli narážky na mě a mojí postavu ... Řekla jsem si že zhubnu začala jsem pomalu vyřadila nezdravá jídla začala jsem se více hýbat ale čím více se blížila škola tak jsem na sebe chtěla na sebe upozornit že jsem zhubla tak jsem si čím dál tím víc ubírala jídlo a nakonec mi zbyly jen dva suchary 52 kcal nebo půl okurky nakrájené na drobno a "večeřela" jsem ve 3 odpoledne nejhorší je na tom že mi to přišlo v pohodě sníst jen půl okurky v září jsem měla 57 ( momentálně mám ještě o 10 míň) řekla jsem si že si tu váhu chci udržet ale tak jsem si řekla že to zaokrouhlím na 55 a pak ještě míň a takhle to šlo dál ... Ve škole jsem se vůbec nedokázala soustředit na učení neustále jsem myslela na jídlo učitelka si zavolala mámu a řekla jí ( učitelka) že mám špatný známky že vůbec neodpovídají na tělocviku a na florbale nemám žádnou energii ještě hraju fotbal a v něm jsem se dost zhoršila ... Byli jsme za doktorkou a ta mi otevřela oči a domluvila mi řekla ať si zapisuji co za den sním a že mám za ní zajít za týden aby se mi převážila ... Čtyřikrát mi řekla že jím málo že mám ještě jíst více a přijít za týden když jsem tam byla na posledy řekla že už je to v pořádku jenže nastaly vánoce měly jsme cukroví a já si řekla že se nebudu vážit protože vím že kdybych měla více tak se budu strašně omezovat a neužiju si to tak jsem měla salát chlebíčky rybu hoooodně cukroví po svátcích jsem si řekla že se zvážím a měla jsem o kilo méně nechápu to a teď když jím docela normálně tak mám po jídle průjem bojím se že to moje tělo to jídlo nějak nepřijímá momentálně můj jídelníček vypadá nějak takto snídaně : jogurt ,musli s mlékem, ovesná kaše,+ovoce ve škole: pečivo se zeleninou (1kaiserka) oběd ve škole odpoledne: ovoce chystám se navyšovat večeře : zelenina a dva chleby co ty si o tom všem myslíš ?? Nemáš nějaké typy na snídaně svačiny večeře děkuji

  ahoj,
  máš naprostou pravdu, nejspíše se jednalo o poruchu příjmu potravy (PPP) a je dobře, že nyní pracuješ na tom, abys jedla více a zase se vracela k normálnímu množství i složení stravy.
  Je možné, že jak jsi delší dobu hladověla a nejedla třeba potraviny s vyšším množstvím tuku, tak si teď tělo bude nějakou chvíli na ně opět zvykat. To se stává. I proto je vhodné navyšovat porce postupně.
  Pokud by průjem přetrvával, určitě bude vhodné znovu se zajít poradit s paní doktorkou.

  Nezapomeň si ke svačině do školy vzít třeba plátkový sýr nebo šunku, namazat si chleba žervé nebo lučinou. Podobně i u večeře. Můžeš si udělat pomazánku z tvarohu nebo sardinek a žervé nebo si dát vařené vajíčko. I ve svačině potřebuješ zdroj kvalitních bílkovin.
  Na odpolední svačinu si dej třeba jogurt ještěnk ovoci. Jinak je složení stravy celkem vhodné.
  Tipy, jak může vypadat snídaně, oběd, večeře, svačiny jsme Ti již psali v předchozí odpovědi, i s tipem na rámcový jídelníček - můžeš se k nim vrátit.
  Další tipy najdeš na webových stránkách Vím, co jím - www.vimcojim.cz

  Držíme palce, ať je Ti brzy lépe a dobře se Ti daří!
  Vím, co jím

  Moje tělo - váha

  Ahoj Alíku a ostatní,
  Mám pocit že mám nadváhu, měřím 151cm a vážím 50 kg. Klidně bych držela dietu ale mamka mi to nechce dovolit a říká že jsem normální a ona za mlada vážila ještě víc. Jenže mě to strašně trápí a ostatní holky má jí kolem 40 Kg. Zkoušela jsem různé cviky na břicho a tak, sice ho mám zpevněné ale že by ho ubylo tak to vůbec... Ještě mám problém k té dietě - jsem hodně vybíravá v jídle takže moc nejím zeleninu ale ovoce docela jo. Na mojí postavě mě nejvíc trápí břicho... Mám velké stehna a břicho, ale ty stehna se mi líbí... A vím že buď ne zhubnu nic nebo všechno (i boky, zadek atd.) ale já prostě chci zhubnout.... A tak prosím poraďte mi jak mám v mojí situaci zhubnout... Předem děkuju za odpověď.
  (PS omlouvám se kdyby tam byly chyby)

  holka, 11 let, 31. prosince 2018

  ahoj,
  Tvoje mamka má pravdu s tím, že opravdu nemá smysl, abys držela diety - pořád ještě rosteš a nevhodně složená strava (nižší příjem energie a důležitých živin, jako jsou bílkoviny, tuky i sacharidy, vitamíny a minerální látky) by mohla mít špatný vliv na Tvůj další růst a vývoj.
  Je pravda, že Tvoje hmotnost je vyšší než by bylo vzhledem k Tvému věku a výšce ideální. Dispozici k tomu, jak budeme vysocí, kolik budeme vážit, částečně dědíme i od rodičů a prarodičů - pokud jsou tak maminka nebo tatínek, babička nebo dědeček robustnější, mohutnější, tak nebude člověk nikdy úplně drobný a štíhlý. Samozřejmě to ale můžeme ovlivnit tím, co děláme.

  Nejlépe by pro Tebe tak bylo, aby ses pravidelně hýbala. Různé druhy pohybu Ti velmi mohou pomoci hmotnost korigovat - aby nestoupala tak rychle, zatímco budeš růst. Vyzkoušej různé sportovní aktivity - samostatně nebo třeba i s kamarády a vybírej si takový pohyb, jaký Ti bude přinášet radost.
  Kromě toho se nesoustřeď na žádnou dietu - jen by ses měla stravovat zdravě. To znamená se nepřejídat, ale ani nehladovět, jíst pravidelně (3 hlavní jídla a mezi nimi menší svačiny) a to i dostatek ovoce a také zeleniny. Zkus najít nějaké druhy zeleniny, které by Ti přeci jen aspoň trochu chutnaly - zařazuj zeleninu čerstvou, ale třeba i vařenou nebo pečenou, dušenou, někdy třeba i sterilovanou nebo kvašenou. Určitě si nějaké druhy postupně oblíbíš.
  Snaž se vyhýbat jídlům rychlého občerstvení, většímu množství sladkostí, sladkých napojů a džusů nebo slaných pochutin.

  Tyto změny - zdravá strava a pravidelný pohyb - mají ohromný smysl, i když se to nezdá!
  Držíme palce, ať se Ti v novém roce dobře daří!
  Vím, co jím

  Moje tělo - holky

  Ahoj, poslední dobou se snažím posilovat. Břicho mám už celkem zpevněné, ale takové místečko pod pupíkem mi nejde nijak zpevnit, pořád je to tam volné a tak... Nějaké tipy?
  Předem díky.

  holka, 16 let, 25. prosince 2018

  ahoj,
  pokud máš na mysli spodní část břicha, pro aktivaci a procvičení těchto svalů je velmi efektivní cvičení pilates.
  Pomáhá i ke správnému držení těla.
  Nicméně v okolí pupíku probíhají předěly jednotlivých svalových skupin - ne všechna místa tak lze zcela zpevnit.
  Vše dobré do nového roku přeje Vím, co jím

  Moje tělo - holky

  Ahoj Alíku. Dneska jsem dostala první menstruaci a již dávněji jsem četla, že po menstruaci se přestává růst. Měřím jen 157 a rozhodne bych s takovou vyskou nebyla spokojená.. Proto se ptám : je to pravda? A neexistují nějaké cviky nebo rady, prášky, prostě cokoliv po čem bych vyrostla? Jakýkoli centimetr dobrý, nejradší bych měřila 170 a víc. Máma : 173, táta : 185

  holka, 12 let, 23. prosince 2018

  ahoj,
  je pravda, že pokud dívka dostane menstruaci růst se zpomalí. Ale nezastaví se úplně, ještě dále pokračuje.
  Nijak to ovlivnit nemůžeš, Tvoje tělo vše řídí samo dle hladin hormonů a podle toho, kdy a jak je připraveno.
  Je tedy velmi pravděpodobné, že Tvoje současná výška není konečná a ještě dále porosteš - i když pomaleji.
  Krásné a pohodové Vánoce přeje Vím, co jím

  Moje tělo - váha

  Ahoj aliku chtěla bych poradit,kolik mám přijmout kalorií za týden abych za týden zhubla 2 kg , vážím 66,5 a měřím 172.5 ,je mi 13 let prosím pořád .
  Predem děkuji ��❤️

  holka 13 let, 17. prosince 2018

  ahoj,
  Tvoje váha je vzhledem k výšce i věku v pořádku, přestože vážíš více než většina dívek tvého věku. Není tak důvod, aby ses snažila zhubnout. Zhubnout 2 kg tuku během 1 týdne není možné - prostě to fyziologicky nejde. Lze ztratit 2 kg vody, to ale je jen krátkodobé a nepřináší nám to nic pozitivního, naopak různé striktní diety mohou organismus i poškodit. Nejde takto na dálkj určit kolik bys měla přijmout kalorií, jsou sice obecná doporučení, ale je potřeba je přizpůsobit dle současné stravy, množství pohybu, aj.
  Pro Tebe by tak měla být zásadní pravidelná a pestrá strava plus pravidelný pohyb.
  Hezké adventní dny přeje Vím, co jím

  Moje tělo - váha

  Ahoj Alíku. Mám pár otázek. Myslím si že moje kamarádka má podváhu a já mám spíš trochu nadváhu. Moje kámoška váží 45kg je jí 12 meří 162 cm a když vidím na tělocviku její břicho je strašně hubená. Trošku se bojím že pojede do nemocnice tak bych chtěla vědět jestli je to v pohodě a kdyby ne tak co by měla dělat. Mě je 11 vážím 47kg meřím 150 cm a mám pocit že mám nadváhu. Prosím poraďte předem děkuju

  kámoška 12 let, já 11 let, 16. prosince 2018

  ahoj,
  přestože dívky stejného věku jako tvojr kamarádka obvykle váží více, je její váha s ohledem na věk a výšku v pořádku, normální. Pokud však kamarádka v poslední době výrazněji zhubla, velmi málo jí, bylo by lépe, aby se poradila (společně s rodiči) se svým lékařem.
  Tvoje váha je již na hraně nadváhy (s ohledem na věk a výšku), dívky stejného věku jako ty obvykle váží méně kilogramů. Společně s Tvým lékařem byste mohli probrat, jak se stravuješ (a jak případně stravu upravit) a také by bylo potřeba, aby ses pravidelně věnovala nějaké pohybové aktivitě.

  Hezký advent přeje Vím, co jím.

  Jiné téma

  Dobrý den.
  Chtěla bych se zeptat: Co je asi nejlepší na Snídani. Večeři. Oběd. Svačin A jaké máte typy (na snídani třeba mléko protože jsou v něm bílkoviny
  Děkuji. Chtěla bych zpestřit/zlepšiz svůj jídelníček.

  holka, 12 let, 16. prosince 2018

  ahoj,

  úplně nejlepší je mít pestrý jídelníček - tedy různé potraviny a pokrmy střídat.
  Příklady snídaní:
  chléb s lučinou nebo žervé či sýrem cottage nebo pomazánkou z tvarohu, zelenina
  jogurt + müsli (sypané) + kousek ovoce
  ovesná kaše s jablky a skořicí
  chléb s plátkovým sýrem a šunkou nebo vařeným vejcem, zelenina

  Příklady svačin:
  kefírové mléko + obložený chléb (s šunkou či tvrdým plátkovým sýrem, pomazánkou z tvarohu nebo žervé, lučinou či sýrem cottage) + zelenina nebo kousek ovoce
  tortilla se sýrem a šunkou a zeleninou
  jogurt + müsli a ovoce nebo tyčinkaz oříšků a ovoce

  Příklady obědů: oběd obvykle sestává ze dvou chodů - polévka + hlavní jídlo
  Polévky - zeleninové nebo masozeleninový vývar, bramborová polévka, krupicová polévka s vejcem, pórková, květáková, brokolicová, dýňová, špenátová či cuketová, čočková nebo hrášková, aj.
  Hlavní jídla - plátek libového kuřecího, krůtího nebo hovězího či vepřového masa s rýží nebo bramborem nebo těstovinami
  + dušená nebo pečená či vařená zelenina nebo čerstvá zelenina (salátek), případně ovoce
  jinou variantou je třeba také ryba (treska nebo rybí filé či pstruh nebo kapr nebo losos) s přílohou nebo rizoto s masem či sýrem
  pokrm může být třeba také zapečen s vejci nebo se sýrem - např. lasagne (těstoviny) se zeleninou, zapečené se sýrem nebo brambory se zeleninou zapečené s vejci
  další variantou jsou luštěniny s vařeným vejcem (např. čočka, hrachová nebo cizrnová kaše)
  mohou být i sladké pokrmy - např. tvarohové knedlíky s ovocem a jogurtem nebo palačinky s tvarohem a ovocem

  Večeře:
  Mohou být podobné hlavním jídlům, která se zařazují k obědu, není ale příliš vhodné dávat si navečer luštěniny, které jsou více nadýmavé, těžší na strávení nebo sladké pokrmy.
  - nebo mohou být studené varianty večeře:
  obložený chléb s pomazánkou z tuňáka a žervé nebo sardinek a žervé + zeleninou
  obložený chléb s lučinou nebo cottage sýrem nebo pomazánkou z tvarohu nebo hummusem a zeleninou
  obložený chléb s plátkovým sýrem nebo šunkou či vařenými vejci a zeleninou
  zapečená tortilla se šunkou a sýrem a zeleninou

  Případně může být ještě druhá večeře:
  kefír nebo hrníček mléka nebo jogurt

  Hezký advent přeje Vím, co jím

  Moje tělo - váha

  Ahoj, mám tokový problém že se mi udělaly no bokách strie a nejspíš proto že jsem byla pořád taková malá, plochá a hodně bubená a od 13 let jsem se začla trochu pomalu vyvíjet, tak se chci zeptat jestli je to normální a jestli to časem samo zmizí nebo to tam zůstane ?
  A je normální že na svůj věk měřím 155 cm a vážím 49 kg. předem děkuju za odpověď.

  holka, 13 let, 15. prosince 2018

  ahoj,
  Tvoje váha je vzhledem k výšce i věku úplně v pořádku, optimální.
  Strie se mohou objevit při rychlém růstu nebo při rychlém přibývání na váze. Více trápí toho, kdo má sušší, křehčí a méně elastickou pokožku. Pokud už jedou strie vzniknou, už nezmizí, jen mohou být méně patrné. Preventivně proti vzniku dalších strií je vhodné pokožku promazávat hutnějším krémem nebo tělovým mlékem.
  Hezký advent přeje Vím, co jím

  Moje tělo - váha

  Dobrý den

  Pomooooc má nejlepší kamaradka ma nejspiše anorexii. Je jí 12 měří 154 cm važí 23 kg. Je to vpořádku? A když ne co mám dělat. Chtěla bych ji pomoc. Už jsem to řešila s jejími rodiči. Oni řekly že ještě je hodně tlustá. Jí jenom oběd a to má jablko ne jiné ovoce.
  Poraďte prosím. :'(

  holka, 12 let, 15. prosince 2018

  Ahoj,

  je velmi zvláštní, že by rodiče kamarádky prohlásili, že je příliš tlustá, pokud by opravdu měřila a vážila tolik, co píšeš. Trochu se mi spíše zdá, že si ze zdejší poradny utahuješ.
  Pokud opravdu máš kamarádku, která je takto velmi štíhlá a téměř nejí, můžeš si o tom promluvit s třídním učitelem nebo výchovným poradcem ve škole. Ti se pak budou snažit řešit vše s kamarádkou a a jejími rodiči.
  Anorexie je nemoc a kamarádka musí vyhledat (spolu s rodiči) odbornou pomoc lidí, kteří se specializují na tyto choroby.

  Hezký advent přeje Vím, co jím