Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Odhlášení z Alíka

  ahoj aliku a spol, co znamena ze ma nekdo vyply ucet?
  jaktoze uz tu draw_lover neni ?
  ;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(

  Ahoj,

  vypnutý účet znamená, že si uživatel dočasně smazal účet. Účet nepůjde vyhledat. Pokud si to uživatel rozmyslí, tak přihlášením ho opět aktivuje.

  drawlover_ třeba chtěla pauzu od Alíka nebo k tomu měla jiné své důvody. Momentálně má účet zapnutý. B-):-)

  Odhlášení z Alíka

  Zapomenutí účtu při zapomenutém heslu

  1. Jak můžu úplně zrušit účet?
  2. Můj táta si smazal svůj e-mail, ale zapomněl heslo od rodičovského účtu, co se s tím dá dělat?

  Děkuju.

  Karel2003, 29. srpna 2022

  Zapomenutí účtu je dostupné z nastavení. (Což jsi už během čekání na odpověď zjistil, žádost už máš schválenou.)

  I když u účtu není uložena čitelná e-mailová adresa, je u něj uložený hash té adresy (viz článek Jak fungují hesla?), takže pokud si rodič vyžádá obnovení hesla, porovná se hash zadané mailové adresy s hashem v databázi a v případě shody se pošle nové heslo.

  Zrušení e-mailové adresy v účtu brání nám, abychom my sami na ni iniciativně něco posílali bez výslovné akce uživatele, který tu adresu zná.

  Kdybys větu „táta si smazal svůj e-mail“ myslel tak, že rodič ztratil přístup k e-mailové adrese, tak to by se pak těžko prokazovalo, že je účet jeho, když vlastně nemá vůbec nic…

  Odhlášení z Alíka

  Ahoj, jen se chci zeptat, jestli např. já můžu zažádat o zrušení účtu např. mé sestřenice atd.

  Ahoj,
  ehm… no, nemůžeš. 8-o

  Proč si myslíš, že bys měl mít možnost rušit někomu jinému účet? To by byla bezpečnostní díra, ne? Mohl by kdokoliv říct, že ty jsi jeho sestřenice a zrušit ti účet? Účet může vypnout ten, kdo k němu zná heslo, což by měl být pouze ten, komu účet patří.

  Odhlášení z Alíka

  Některé příspěvky mají napis kdo ho napsal černý a není to odkaz. Jak to? Jsou zablokovaní? Ale já jsem (už asi nevím proč....) někdy byl na vizitce zablokovaného uživatele. Jak se tam dá dostat....?
  (Jestli bych se na to neměl ptát tak mě prosím informujte)

  Odhlášení z Alíka

  Dobrý den,
  Můj problém je ten že- jsem normálně přihlášená a potom jdu do Alíkovin abych si něco přečetla a napsala k tomu nějaký hezký komentář a když kliknu na kolonku Alíkoviny tak mě to odhlásí a nemůžu tam nic dělat.8-o
  Děkuji za odpověď
  Vaše Eshli$>

  Ahoj,
  máme podezření, že to mohl dělat určitý antivir (nebo vir :-)), který zkoušel přes tvůj prohlížeč procházet všechny odkázané stránky, včetně té odhlašovací, na kterou vedl odkaz v ceduli nad menu. Není nám tedy jasné, proč se to projevovalo zrovna na Alíkovinách a nikde jinde, ale na podobný problém si v poslední době stěžovalo více lidí (byť někteří působili nejistým dojmem, že si za to nějak možná můžou sami).

  Předělali jsme teď odhlašovací odkaz na formulářové tlačítko (stejně vypadající), to by mělo k automatizovanému procházení méně lákat, snad to pomůže…

  Kdyby to nepomohlo, křič!
  (Platí i pro kohokoliv jiného, kdo naráží na tento problém.)

  Odhlášení z Alíka

  Ahoj, moc se omlouvám za nevhodné chování v klubovně tady v Alíkovi, ale co už 😌 ... chci pouze oznámit, že zde za pár dní končím... založila jsem si na instagramu účet pro dívky, kde odpovídám na dotazy, funguje to už 2 týdny a cca 4 500 sledujících

  Jéje, už zase končíš? Tak sbohem na shledanou! ;-D

  Koukám, že máš v druhé poradně nějaký nezodpovězený dotaz. Ten tedy asi můžeme smazat…? Když ses už sama stala odborníkem a cítíš se i bez dokončeného základního vzdělání schopná odpovědně řešit trápení ostatních dívek, tak jistě znáš i odpověď na to své. ;-)
  (Neboj, dotaz nesmažeme. O:-))

  Z toho Instagramu si nic nedělej, 4500 sledujících není zase tak málo, každý nějak začínal. B-)

  Mimochodem, já bych do systémů vlastněných Facebookem nenapsal nikdy nic důvěrného – jejich byznys model je založený na tom, že jakékoliv komerčně zajímavé zařazení, které o tobě vědí, prodávají nejvyšší nabídce. Všelijaké psychické potíže vyhodnocují také. Ale chápu, že běžní uživatelé nevnímají, že mají nějaké soukromí a že by si ho měli střežit, takže poradna na Instagramu může být úspěšná (a výdělečná pro Facebook).

  Ať budeš působit kdekoliv jakkoliv, nechť se ti daří. $>

  Odhlášení z Alíka

  Dobrý den jak zrušit účet? Už mě to tady nebaví a pořád mě vyhazují z klubovny. Jak zrušit můj účet? Děkuji.

  Ahoj,
  kvůli několika nedorozuměním je zbytečné si rušit účet, nejsi tu dlouho, ale jsi fajn a zatím některé věci nevíš, ale časem to bude v pořádku.

  Odhlášení z Alíka

  Ahoj, vím, že teď se musí přihlásit i rodič, a proto bych chtěla účet deaktivovat.
  Už mě to tu nebaví, nemám čas, zkrátka chci tu skončit. A když se účet deaktivuje, zůstane pořád na internetu vizitka a články?
  Předem díky za odpověď a díky, že jsem mohla napsat poslední dotaz.

  anetka10girl, 21. května 2018

  Účet bude zrušen automaticky, pokud nebude mít odkliknutý souhlas se zpracováním údajů.

  Články zůstanou, vizitka ne, ale přezdívka zůstane navždy obsazená. Kdybys chtěla, aby zůstala vizitka, musí zůstat i účet. Podotýkám, že v účtu nemusíš mít uložené žádné své informace, ani se nemusíš pravidelně přihlašovat, jde vypnout i poštu a kamarády. Z toho, že účet zůstane, nevznikají žádné závazky.

  Odhlášení z Alíka

  Dobrý den,
  ráda bych zrušila svůj účet navždy, aby nikdy nebyl vidět v seznamu všech profilů.
  Prosím poraďte mi jak na to.
  S pozdravem, Barča12super12

  Žádný seznam všech profilů tu nikde není.

  Účet nikdy zcela zaniknout nemůže, protože:

  1. Je na něj navázáno více dat – třeba články v Alíkovinách, diskusní příspěvky, odeslané dopisy, dotazy v poradně...
  2. Vymazaný účet by uvolnil jméno, které by si mohl obsadit někdo jiný a pak se za smazanou osobu vydávat. To by bylo bezpečnostní riziko, srovnatelné s krádeží účtu.
  Odhlášení z Alíka

  Jde se navždy odhlásit s Alíka děkuji.

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  1. Klikni v horní tabuli na „Odhlásit mě“.
  2. Zapomeň heslo.
  Odhlášení z Alíka

  Ahoj,
  já, tedy Parníček512, jsem tu byl už velice dávno (no, zas tak dávno ani ne), asi tak před dvěma až třemi roky jsem tu měl starý účet Parníček287, vizitka od něho pořád existuje, sebe (tedy svůj starý účet) jsem našel v seznamu kamarádů, no prostě bych chtěl vědět, jak tu vizitku a ten účet celý zrušit.Předem děkuji za odpověď.
  Parníček512 (slovo parníček zůstalo, vyměnil jsem jenom číslo)

  Ahoj,
  v Seznamu kamarádů jde nyní najít úplně všechny přezdívky, i ty zaniklé. Zároveň je však nyní už možné se i na ty zaniklé přezdívky přihlásit.
  Takže pokud ses na tu předešlou přezdívku zatím nezkoušel přihlásit, je stále zaniklá, a nemusíš dělat nic. Časem dojde zřejmě k úpravě vyhledávání v Seznamu kamarádů, kde pak nebude možné vyhledat ani ty zaniklé přezdívky.

  Odhlášení z Alíka

  Ahoj, chci se zeptat, jak to tady je. Já jsem našel třeba vizitku s přezdívkou -
  A ta na Alíkovi byla naposledy v roce 30.8.2013. Neměla by tato přezdívka být již zrušena? Našel jsem docela dost přezdívek, které by již neměly existovat. Kdy snad přezdívka zanikne, když na alíka nepůjdeš 4-7 měsíců. Děkuji

  Ahoj,
  od začátku května, kdy je Alík na novém serveru, platí trochu jiná pravidla rušení přezdívek než dosud. Rušení přezdívek po šesti měsících neaktivity již nebude pravidlem. V současné době je to tak, že se zobrazují i vizitky zrušených uživatelů, ale tito uživatelé se nemohou přihlásit. Ale v dohledné době by to mělo být tak, že se uživatel bude moci znova přihlásit i v případě, že bude mít pauzu delší než 6 měsíců.

  Odhlášení z Alíka

  Ahoj,chtěla bych se zeptat, jak se dá zrušit můj účet tady na Alíkovi. Ne, že by se mi tahle stránka nelíbila,ale postupem času jsem zjistila, že ho už vůbec nepoužívám, tak bych si ho chtěla zrušit. Jak to mohu udělat? Předem děkuji za odpověď.

  vostepa, 7. srpna 2015

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  Pokud se půl roku nepřihlásíš, pak tvá přezdívka zanikne automaticky. Jiná možnost není.

  Odhlášení z Alíka

  Ahoj Alíku,
  chtěla bych co nejrychleji zrušit účet a 6 měsíců to nevydržím- snažím se to ovládnout ale prostě sem někdy vejdu a úsilí zrušit účet je ztraceno. Nedokázal by jsi mi prosím účet blokovat?
  Děkuji za odpověď a přeji pěkný den

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  Ne, na požádání přezdívky nerušíme.

  Odhlášení z Alíka

  Ahoj alíku...Na mém počítači jsem omylem napsala místo Buldoček12 -Buldoček21 a mé heslo otevřelo se to a byl tam můj popis?vymažeš prosím ten"čet Buldoček 21?

  Buldoček12, 16. února 2014

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  Přezdívky na požádání nerušíme, pokud se 3 měsíce nepřihlásíš, tak přezdívka automaticky zanikne sama. Pokud sis ale přezdívku založila omylem, tak právě z té nechtěné přezdívky zkus napsat dopis do schránky přezdívky Alík. Třeba ti vyhoví.