Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Uleželý dort nebyl k nalezení

  Pátračka

  Ahoj. Možná je to zbytečná otázka, ale zajímalo by mě, proč v deníčku 15. ledna 1956 nebyl v posledním kole velikonoční pátračky dort, i když Panterka říkala, že dorty budou na místech, kde jsme v pátek řekli, že byli, a Andrlák řekla, že jeden byl v deníčku 15. ledna 1956.

  Ahoj,
  v nastavení soutěžního kola bylo, že se tam dort zobrazit má – a prozradil by býval za odměnu velkou část trezorové kombinace, která vedla k úkrytu Mediální Panterky – jenže on tam chybí ilustrační obrázek Alíka, takže nebyl žádný prostor, kde by se mohl zobrazit. :-)

  Pokud někdo vůbec netuší, o čem mluvíme: v pátračce se občas někde vyskytuje Mediální Panterka, která dává lidem různé vtipné úkoly, a také říká, jak ji půjde najít další den. Je to takový nesoutěžní bonus pro vytrvalejší pátrače. ;-)

  Vývojáři Alíka kdysi rozhodli, že data s rokem budou dostupná jen přihlášeným uživatelům, protože nepřihlášení tam nic zvláštního pro různé roky nikdy nemají. Usoudili také, že by tam tedy nemělo být nic, co souvisí s pátračkami, protože pátračka by měla být nějak srozumitelná i nepřihlášeným dětem (aby si třeba po skončení kola řekly „Aha, tohle bych našel taky, chtěl bych mít účet a soutěžit!;-)), a proto tam ilustračního Alíka nedali.

  No a potom na to úplně všichni zapomněli a dort měl tedy smůlu… :-D

  Bonusová kuřátka bez nápovědy

  Pátračka

  Jak mám najít velikonoční kuře, když tam není hádanka?

  Ahoj,
  hádanka ke každému kuřátku se ti zobrazila na konci každého kola, když jsi odeslala výběr, co bys chtěla vyhrát. Zobrazilo se poděkování a pár veršíků. ;-)

  Kdo si veršíky (nebo místo, kam vedou) nezapamatoval, může si stejně jako v loňské pátračce nechat poradit od soutěžního bryndáku. Sice to stojí pár kaček, ale za každé nalezené kuřátko je pětistovka, tak se to nejspíš někomu vyplatí.

  Ještě včera byla v soutěžním bryndáku chybička, že rady ke kuřátkům vůbec nenabízel, ale dneska už funguje všechno správně. Bonusová kuřátka budou dostupná ještě minimálně deset dní, takže i kdyby někdo potřeboval sedm rad od bryndáku (jednu denně), tak to stihne. Hodně štěstí při pátrání. >X<-

  Mimochodem, loňská velikonoční pátračka byla první soutěž, kde šlo bryndák používat, právě při pátrání po kuřátkách.

  Kam zmizel Chuck Norris?

  Pátračka

  Ahoj všichni, chtěla jsem se zeptat, kde je Chuck Norris ve vánoční pátračce. Celkem se mi po něm stýská.
  Děkuju Gigisuška

  Milá Gigisuško,
  vzal jsem si kousek velmi křehkého cukroví rozhodl jsem se podrobit Chuckovo zmizení důmyslnému vyšetřování. Poslední stopa adventně pátračkového Chucka Norrise se vyškytla dne 5. prosince 2022 (to je zrovna letos, to nebude náhoda!), objevil se na titulní stránce klubovny a říkal tam, cituji – pozor – bude citace:

  Dámy a pánové, přišel jsem se s některými z vás rozloučit. Už se se mnou neuvidíte, protože v pekle nemají wifi. ]:-)

  Citace skončila.
  Vypadá to na první pohled, že Chuck Norris také. ;-(

  Ale když se podíváme pozorněji, na všechny ostatní podrobnosti a okolnosti toho zmizení, tak zjistíme, že nevidíme vůbec nic. Pravděpodobně Chucka odnesl čert? On je ten televizní Walker Texas Ranger, tak se možná někdy spletl a zatkl a odkopnul někoho nevinného, a to mohl Mikuláš s čertem vyhodnotit jako zlobení. Nebo jiná možnost, mnohem veselejší, možná chtěli někoho na trestání zlobivých lidí a viděli Chucka v televizi, tak si ho pořídili. 8-D

  Tak či tak už ho asi nikdy neuvidíme.
  Můžeme si už o něm jen číst vtipy.

  Možná byste mohli nakreslit nějaké nové postavičky do příští pátračky. Proberu to s Alíkem a uvidím, co uvidím. B-)

  Pátračka

  Ahoj,
  pouze chci oznámit drobnou chybu.
  U kalendáře je fotka tasmánského Mikuláše. Při kliknutí na ní se zobrazí text: Tohle je jen fotka. Skutečný tasmánký Mikuláš je schovaný jinde.
  Chybí vám tam písmenko S.
  (Omlouvám se, nedokážu to zformulovat do dotazu :-D)

  Ahoj,
  už je to opravené. Koukám, že písmenko tam chybělo i loni.

  Máš postřeh. ok

  Pátračka

  Ahoj Alíku a spol., chtěla bych se zeptat jestli vyhrávají pátračku po vajíčkách jenom lidé, co mají za profilovku vajíčka, protože zatím vyhráli jenom všichni, kdo měli za profilovku vajíčka, a já si to vajíčko nechci kupovat, protože si šetřím kačky na nějaký dárek (mám 7 605 kaček) a nechci si za to zatím nic kupovat tak se ptám :-D.

  Ahoj, je to pouhá náhoda, profilovka nemá vliv! >X<-

  Vajíčkem nejde zmanipulovat los!

  Pátračka

  Ahoj, nevím jestli to tak má být nebo je to chyba tak radši píšu. Dnes dopoledne jsem se zúčastnila pátrání po vajíčkách, vše jsem odeslala vybrala jsem si odměnu... Potom jsem se odhlásila z Alíka a teď když jsem se znovu přihlásila a na stránce soutěže se mi zobrazuje jako kdybych vajíčka ještě nenašla. Já jsem je všechny znovu našla a ukázala se mi hláška: tohoto kola ses již zúčastnila. Přijde mi to trochu matoucí...

  Ahoj,
  máš pravdu, že to je trochu matoucí, ale na skutečném stavu věcí to nic nemění: již ses zúčastnila. ;-)

  Mělo by to být trošku opravené, v tom smyslu, že pokud ses již zúčastnila, zobrazí se vajíčka jako nalezená. Ale pokud se uprostřed pátrání odhlásíš, aniž bys odeslala formulář s výběrem výhry (třeba v době, kdy máš nalezené dvě vajíčka), tak se dosavadní nálezy zapomenou.

  Pátračka

  Zdravím správce a zvířátka, chtěla bych se zeptat jakto že mi nejde rozkliknout soutěž Velikonoční pátračky, už pár minut mi to píše nějakou chybu… a ještě když už jsme u toho, včera se mi zdálo že tam byl datum začátku 13.4. a dnes tam už je 14.4. jak to? Nebo se mi to opravdu zdálo? Děkuji

  Vysa318, 13. dubna 2022

  Ahoj,
  nezdálo se ti to. Na poslední chvíli jsem to opravoval a rozbíjel a opravoval a rozbíjel … a teď je to už opravené. :-D

  Neprošvihla jsem speciální kolo pátračky?

  Pátračka

  Dobrý den, mám dotaz ohledně Alíkovy Velikonoční pátračky, píše se tam o tom, že zbývá vyhodnotit posledního výherce, a že se tento měsíc zjistí, kde najdu speciální vajíčko. Myslela jsem si, že to bude minulý nebo tento týden, ale pořád se tam nic nepíše. Takže předpokládám, že to bude tento pátek, ale chci se ujistit, že to není chyták, že si to musíme najít sami, nebo nějak tak. Pátračka mě bavila a nerada bych propásla speciální vajíčko.

  Děkuji za odpověď Anežka9 $>

  Ahoj Anežko9,
  Alík mi zrovna připomněl, že bych ti měl odepsat.

  Můžu tě uklidnit, nebyl to chyták, sami jsme dlouho netušili, kde vajíčko bude.
  Nyní už je vše nachystané… přeji veselé pátrání. ;-)

  Pátračka

  Mám dotaz ohledně hledání Velikonočních vajíček. Na nástěnce někdo psal o speciálním Velikonočním vajíčku.
  Nikde jsem o něm nic nenašla. Kdy se objeví? A je pravda že bude nějaké speciální vajíčko?

  Původně jsme letos nic takového neplánovali, ale když jsme to omylem nechali v pravidlech převzatých z loňského ročníku soutěže, tak to už nejspíš naplánovat musíme. :-D

  Konkrétní pravidla se připravují, ale nejspíš ještě někdy tento týden bude jasno, kde a za jakých podmínek se vejce zjeví. ;-)

  Hroch Pepíček mi tu říkal, že bychom mohli ten 6. bod pravidel soutěže smazat, ale tvářil se u toho tak smutně a mrzutě, že vypadal, jako když sám každou chvíli snese nějaké vajíčko.

  Pátračka

  Ahoj,
  nevíte někdo, jak si vede Koalík? Už je to více než týden. Soutěž s ním taky nic. (Ani by nemusela být o ceny, prostě jen tak.) To je asi stále u tasmánských čertů, ne?
  Děkuju za odpověď.
  Verča-22

  Už jsem zpátky! Ahoj!

  Musel jsem celý měsíc postupovat nenápadně, ona totiž mafie tasmánských čertů dlouhodobě pečlivě sledovala, co se na webu Alíka děje, a kdybych tady popisoval podrobnosti o svých akcích, ztratil bych moment překvapení. Mojí měsíční nepřítomností jste tedy byli zmatení nejen vy, ale i čerti. :-D
  Své dobrodružství brzy popíšu v článku.

  Tak, teď se jdu podívat, co se tu dělo…
  Koukám, že nějaká soutěž probíhá i beze mého přispění, tak… hmm… cože? Co se to tu dělo? 8-o:-o

  Někdo mi dluží vysvětlení. (8:o)
  A nejspíš nejen vysvětlení…

  Pátračka

  Koalí tajence vůbec nerozumím, dáte i jiný soutěže, nějaký pátračky?

  Jak už se psalo u tajenek, cestou ke koalínce Kristýnce jsem našel na zemi pozvánku na tajné setkání tasmánských čertů. Jen tak náhodou tam ležela u stromu, ale byla adresovaná přímo mně. Prý se mám dostavit 30. září (to je dneska) na místo uprostřed australské pouště, mám přijít sám a nemám si s sebou brát žádnou zbraň, ani lopatu, ani krumpáč. Zní to jako zajímavý nápad...

  Tak tam teda jdu. Držte mi palce.

  Kdybych se ztratil, tak mě určitě najdete... ;-);-)

  Pátračka

  Dnešní čokoládové vejce číslo 1 je otočené o 270°, je to v pořádku?

  Je to v pořádku. Ono by se tam totiž moc pohodlně nevešlo na výšku, tak si raději lehlo. :-)

  Pátračka

  Ahoj, chci se zeptat na adventní kalendář. Jak můžu získat 3000 kaček, jak tam je napsáno. Děkuju předem.

  Ahoj,
  nejprve musíš najít čokoládového Alíka. Každý den je k dispozici nápověda, kde přibližně by se mohl ten daný den nacházet. Pokud čokoládového Alíka najdeš, klikni na něj a on Ti sdělí soutěžní heslo. To pak vepiš do políčka. Následně jsou v nabídce každý den tři druhy cen, jedna z nich jsou právě kačky (dříve bodíky). Kaček je nabízeno každý den různé množství. Z těch tří cen si můžeš vybrat jen jednu. Pokud se rozhodneš pro kačky, tak danou možnost zaškrtneš a dáš odeslat. V případě, že bys byla vylosována, Ti pak Alík připíše na Tvoje kačkové konto slíbený počet kaček. Výherce pro každý den pak následně hledej v daném adventním kalendáři.

  Pátračka

  kdy bude nova patracka

  Ahoj,
  nevím, kdy bude nová Pátračka. Ale odhadoval bych, že noví majitelé Alíka se asi napřed budou snažit dodělat všechno, co je zapotřebí, aby Alík správně fungoval. Takže v nejbližších týdnech bych asi Pátračku nečekal.

  Pátračka

  kam zmizela patracka?mela bejt do konce vanoc

  Pátračka skončila v listopadu a do konce roku další neplánujeme. Hrát s Alíkem o ceny ale můžeš, podívej se na náš Adventní kalendář: http://alik.idnes.cz/adventni-kalendar.asp