Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Pátračka

Ahoj Alíku,když jsem omilem dal na co to jsou bodíky alíkova pátračka zjistil že možná je nová do 15.září 2015 ale tam psali že už skončila.Je nová nebo žádná nová není?

Nová pátračka začne již velmi brzy, zatím připravujeme průvodní texty a informace. Alík

Pátračka

ahoj aliku sem cely na teseni na dalsi patrani po bodech jindra

Ano, vydrž začneme již velmi brzy. Alík

Pátračka

ahoj aliku kdy bude dalsi patracka dekuji jindra

Pátračka začne již velmi brzy. Alík

Pátračka

Dnes (28.1.2015) Alík zveřejnil vyhodnocení hry Pátračka s tím, že všechny bodíky byly již soutěžícím připsány. Mám stejný problém jako řada dalších soutěžících, protože mi bylo připsáno o 1000 bodíků méně (místo 11500 jen 10500). Chtěla jsem se proto zeptat, zda došlo při vyhodnocování soutěže k nějaké změně pravidel. Děkuji.

Napiš o tomto problému na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.
Alík a správci

Pátračka

Dnes se načetly body z pátračky. Měla bych dostat jestli dobře počítám 11500 bodíků včetně bonusů, ale podle mě sem dostala jen 10500. Už jsem psala alíkovi, ale raději se zeptám i tady.
Děkuju

Pokud se podíváš na seznam VÝHERCŮ v nabídce SOUTĚŽE, tak zjistíš, že soutěž s přílohou MF Dnes ještě není vyhodnocena. Zřejmě to budou ty bodíky, které ti chybí. Až budou připsané všechny bodíky, tak jistě Alík vydá článek.

Pátračka

Ahoj aliku kdi budou viherci od vanoč jak se hrali od hodne cen kdi budou zveřejneni jak se hralo o sadu knich a dalsi ceni kdi budou

Pátračka

Ahoj, kdy se mi započítají bonusové žetony z tajenky z MF Dnes, jestli se měly započítat? Panglaq

Pokud si přečteš informaci u soutěže, dozvíš se toto: "Na otázky můžeš odpovídat od 02.01.2015 0:00 do 15.01.2015 0:00". Takže vyhodnocení soutěže a přičtení žetonů bude až po skončení hry, jako je to u jiných soutěží.

Pátračka

Ahoj. Mám problém najít bodíky v herně. Proklikám hlavní temata i ty co jsou na boku jako Fištróny, Slabikář, Šetřiče, LEGO hry, ale stejně je nemůžu najít. Mohou být i ve vybraných hrách nebo ve hrách pro 15+? Děkuji.

Žeton v Herně opravdu je, hledej hlouběji, ne jen v hlavních tématech.

Pátračka

Koupil jsem s MF dnes, která byla úterí 23. 12. až pátek 26. 12. Byla tam příloha „ Veselé Vánoce“, ale žádná křížovka (osmisměrka) tam nebyla. - otázka upravena poradcem

Osmisměrka vyjde v magazínu pátečních novin s datem 2.1.2015.
Na otázky můžeš odpovídat od 02.01.2015 0:00 do 15.01.2015 0:00

Pátračka

Dobrý den, jak lze odpovědět do soutěže do 1.1., když magazín "Moje rodina " vychází až 2.1.? - otázka upravena poradcem

Pátračka

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli není nějaká chyba v Alíkovo programu, protože dáváte nápovědy do Alíkovo pátračky, kde hledat žetony, ale některé žetony jsou potom někdě úplně jinde? Nebylo by teda lepší žádné nápovědy nedávat? Zrovna dneska 16.11. měly být 2 žetony na Alíkovinách, ale byl tam jenom jeden a tem druhý byl na Záchranářovi. Včera měly bý 2 v Herně a ten druhý tam zase nebyl, ale ten jsem ani nikde nedohledal. A o víkendu místo dvou na Alíkovinách nebo Kamarádech, už si nepamatuji přesně, byl ten druhý v zápatí. Pomáhá mi hledat mamka, takže se mi to daří najít, ale stejně mi dva žetony utekly, protože nebyly tam, co jste napsali do nápovědy. Sbírám body na knížky a tak bych moc chtěl dostat celou prémii. Děkuju za odpověď.

Občas se chyba může vloudit, ale co jsem zaznamenala, byl žeton jinde jen asi 2 krát nebo 3 krát. Jinak byly žetony k nalezení tam, kde radila nápověda. Jen je občas složitější žeton najít. Pokud je žeton v herně, stává se, že jej Alík ukryje i přímo v nějaké hře.

Pátračka

Ahoj.
Právě probíhá Vánoční nadílka a s ní spojené hledání kódů. Je zakázané, aby si hráči mezi sebou radili, kde je najít? A jsou za to nějaké postihy?
JZH - otázka upravena poradcem

No pokud si se svým kamarádem navzájem pomůžete s hledáním žetonů, tak by to vadit nemělo. Ale asi by nebylo moc soutěžní uveřejňovat například na nástěnce, kde přesně žetony najít. Konkrétně se zkus zeptat v poště přímo Alíka.

Pátračka

Ahoj Alíku mám 2 otázky: 1. Na stránce pátračky v odstavci o výhrách ve formě bodů je napsáno, že za všech 300 bodíků dostane hráš 10 000 bodíků, ale v pátračce je 365 bodíků. a za 2) Když nasbírám 300+ dostanu ,,jenom,, 10 000 bodíků nebo i těch 1 000 a 5 000 bodíků? Díky.

Zbylé bodíky získáš za správné vyluštění osmisměrek v páteční příloze novin MF Dnes. Více se dočteš v článku Pátračka.

Pátračka

za jakou dobu můžu zýskat 10000 bodíků

Pátračka

Ahoj, dneska se mi opravdu nedaří najít kod do pátračky v sekci Herna - je možné že by mohl být v Ostatních hrách - určených pro děti od 15 let? Děkuji za odpověď

Všimni si také dalších nabídek s odkazy např. v Alíkovinách najdeš nabídku PRAVIDELNĚ a NEJČTENĚJŠÍ. Žeton může být ukryt i tam.

Pátračka

Ahoj, nikde jsem se nedočetla, kdy budou připsány žetony za vyluštění křížovky, minulý pátek jsem vložila správnou odpověď a body stále nikde.. díky

Jana Valešová 7335, 12. prosince 2014

[Odpovězeno čtenáři do jeho pošty] Napiš o tomto problému na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.
Alík a správci

Pátračka

Ahoj, nevím jestli je chyba na mé straně, ale chci se zeptat, jaktože jsem prolezla všechny soutěže, výherce a nikde jsem známku v sekci "Soutěže" nenalezla? Prošla jsem to už asi všechno 3x a nikde nic. - otázka upravena poradcem

No jedinou možností je, že jsi někde žeton přehlédla. Zatím se mi povedlo všechny žetony vždy najít. Hledej i v okrajích stránky. Všimni si také dalších nabídek s odkazy např. v Alíkovinách najdeš nabídku PRAVIDELNĚ a NEJČTENĚJŠÍ. Žeton může být ukryt i tam.

Pátračka

Ahoj. V pátračce mi nejdou najít kódy v odkazech v zápatí. Když kliknu na všechny obrázky co jsou dole na stránce, tak stejně nikdy nic na té stránce není. Můžeš mi prosím poradit jak se to má dělat správně? Děkuji

Zápatí je úplně dole na stránce a nejsou tam obrázky. Jsou tam tyto odkazy:
Kde co je? | Nápověda | Nejčastější dotazy | Pro rodiče | Seznam správců | Pravidla chování | Katalog dárků | Reklama | Kontakt

Pátračka

aliku prosim poradis me kdeje naki soutezni zeton ja nemam ani jeden napis do posti ahojj

klaudija, 2. prosince 2014
Pátračka

Ahoj, chci se zeptat ohledně pátračky, není to trochu nespravedlivé pro děti, kterým doma rodiče MF Dnes nekoupí nebo pravidelně nekupují?

Napiš o tomto problému na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.
Alík a správci