Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

  Na otázky odpovídají

  Alík, správci Alíka a Alíkův ředitel/programátor –MM–.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

  Pátračka

  Dnes se načetly body z pátračky. Měla bych dostat jestli dobře počítám 11500 bodíků včetně bonusů, ale podle mě sem dostala jen 10500. Už jsem psala alíkovi, ale raději se zeptám i tady.
  Děkuju

  Pokud se podíváš na seznam VÝHERCŮ v nabídce SOUTĚŽE, tak zjistíš, že soutěž s přílohou MF Dnes ještě není vyhodnocena. Zřejmě to budou ty bodíky, které ti chybí. Až budou připsané všechny bodíky, tak jistě Alík vydá článek.

  Pátračka

  Ahoj aliku kdi budou viherci od vanoč jak se hrali od hodne cen kdi budou zveřejneni jak se hralo o sadu knich a dalsi ceni kdi budou

  Pátračka

  Ahoj, kdy se mi započítají bonusové žetony z tajenky z MF Dnes, jestli se měly započítat? Panglaq

  Pokud si přečteš informaci u soutěže, dozvíš se toto: "Na otázky můžeš odpovídat od 02.01.2015 0:00 do 15.01.2015 0:00". Takže vyhodnocení soutěže a přičtení žetonů bude až po skončení hry, jako je to u jiných soutěží.

  Pátračka

  Ahoj. Mám problém najít bodíky v herně. Proklikám hlavní temata i ty co jsou na boku jako Fištróny, Slabikář, Šetřiče, LEGO hry, ale stejně je nemůžu najít. Mohou být i ve vybraných hrách nebo ve hrách pro 15+? Děkuji.

  Žeton v Herně opravdu je, hledej hlouběji, ne jen v hlavních tématech.

  Pátračka

  Koupil jsem s MF dnes, která byla úterí 23. 12. až pátek 26. 12. Byla tam příloha „ Veselé Vánoce“, ale žádná křížovka (osmisměrka) tam nebyla. - otázka upravena poradcem

  Osmisměrka vyjde v magazínu pátečních novin s datem 2.1.2015.
  Na otázky můžeš odpovídat od 02.01.2015 0:00 do 15.01.2015 0:00

  Pátračka

  Dobrý den, jak lze odpovědět do soutěže do 1.1., když magazín "Moje rodina " vychází až 2.1.? - otázka upravena poradcem

  Pátračka

  Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli není nějaká chyba v Alíkovo programu, protože dáváte nápovědy do Alíkovo pátračky, kde hledat žetony, ale některé žetony jsou potom někdě úplně jinde? Nebylo by teda lepší žádné nápovědy nedávat? Zrovna dneska 16.11. měly být 2 žetony na Alíkovinách, ale byl tam jenom jeden a tem druhý byl na Záchranářovi. Včera měly bý 2 v Herně a ten druhý tam zase nebyl, ale ten jsem ani nikde nedohledal. A o víkendu místo dvou na Alíkovinách nebo Kamarádech, už si nepamatuji přesně, byl ten druhý v zápatí. Pomáhá mi hledat mamka, takže se mi to daří najít, ale stejně mi dva žetony utekly, protože nebyly tam, co jste napsali do nápovědy. Sbírám body na knížky a tak bych moc chtěl dostat celou prémii. Děkuju za odpověď.

  Občas se chyba může vloudit, ale co jsem zaznamenala, byl žeton jinde jen asi 2 krát nebo 3 krát. Jinak byly žetony k nalezení tam, kde radila nápověda. Jen je občas složitější žeton najít. Pokud je žeton v herně, stává se, že jej Alík ukryje i přímo v nějaké hře.

  Pátračka

  Ahoj.
  Právě probíhá Vánoční nadílka a s ní spojené hledání kódů. Je zakázané, aby si hráči mezi sebou radili, kde je najít? A jsou za to nějaké postihy?
  JZH - otázka upravena poradcem

  No pokud si se svým kamarádem navzájem pomůžete s hledáním žetonů, tak by to vadit nemělo. Ale asi by nebylo moc soutěžní uveřejňovat například na nástěnce, kde přesně žetony najít. Konkrétně se zkus zeptat v poště přímo Alíka.

  Pátračka

  Ahoj Alíku mám 2 otázky: 1. Na stránce pátračky v odstavci o výhrách ve formě bodů je napsáno, že za všech 300 bodíků dostane hráš 10 000 bodíků, ale v pátračce je 365 bodíků. a za 2) Když nasbírám 300+ dostanu ,,jenom,, 10 000 bodíků nebo i těch 1 000 a 5 000 bodíků? Díky.

  Zbylé bodíky získáš za správné vyluštění osmisměrek v páteční příloze novin MF Dnes. Více se dočteš v článku Pátračka.

  Pátračka

  za jakou dobu můžu zýskat 10000 bodíků

  Pátračka

  Ahoj, dneska se mi opravdu nedaří najít kod do pátračky v sekci Herna - je možné že by mohl být v Ostatních hrách - určených pro děti od 15 let? Děkuji za odpověď

  Všimni si také dalších nabídek s odkazy např. v Alíkovinách najdeš nabídku PRAVIDELNĚ a NEJČTENĚJŠÍ. Žeton může být ukryt i tam.

  Pátračka

  Ahoj, nikde jsem se nedočetla, kdy budou připsány žetony za vyluštění křížovky, minulý pátek jsem vložila správnou odpověď a body stále nikde.. díky

  Jana Valešová 7335, 12. prosince 2014

  [Odpovězeno čtenáři do jeho pošty] Napiš o tomto problému na e-mail alik@alik.cz, případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.
  Alík a správci

  Pátračka

  Ahoj, nevím jestli je chyba na mé straně, ale chci se zeptat, jaktože jsem prolezla všechny soutěže, výherce a nikde jsem známku v sekci "Soutěže" nenalezla? Prošla jsem to už asi všechno 3x a nikde nic. - otázka upravena poradcem

  No jedinou možností je, že jsi někde žeton přehlédla. Zatím se mi povedlo všechny žetony vždy najít. Hledej i v okrajích stránky. Všimni si také dalších nabídek s odkazy např. v Alíkovinách najdeš nabídku PRAVIDELNĚ a NEJČTENĚJŠÍ. Žeton může být ukryt i tam.

  Pátračka

  Ahoj. V pátračce mi nejdou najít kódy v odkazech v zápatí. Když kliknu na všechny obrázky co jsou dole na stránce, tak stejně nikdy nic na té stránce není. Můžeš mi prosím poradit jak se to má dělat správně? Děkuji

  Zápatí je úplně dole na stránce a nejsou tam obrázky. Jsou tam tyto odkazy:
  Kde co je? | Nápověda | Nejčastější dotazy | Pro rodiče | Seznam správců | Pravidla chování | Katalog dárků | Reklama | Kontakt

  Pátračka

  aliku prosim poradis me kdeje naki soutezni zeton ja nemam ani jeden napis do posti ahojj

  klaudija, 2. prosince 2014