Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Pátračka

Alíku, v tomto článku jsem četla,že autorka dostala bodíky za HRDINSTVÍ..... Co je to ? :O Maťa: Ahoj Alíku, ještě mi chybí poměrně hodně bodů, abych si mohla objednat hezký dárek. Články sice píšu, ale bohužel asi nejsou tak dobré, no. Za "hrdinství" jsem bodíky dostala (děkuji!!), ale i tak ještě bych potřebovala mnohem více. Proto bych se chtěla zeptat, jestli v nejbližší době neplánuješ opět nějakou pátračku? Už dlouho nebyla a myslím si, že by se našlo více lidí, kteří by byli rádi... Děkuji, s pozdravem čtenářka a obdivovatelka Maťa ;)

Pátračka probíhala ve dnech od 4. prosince 2012 do 31. prosince 2012. Začala tedy 3 dny po poležení tvého dotazu. Věřím, že sis zapátrala a všechny obrázky našla. Podle článku o právě skončené Pátračce by mělo k připsání bodíků dojít po 3. lednu. Kdy přesně, to ví opravdu jen Alík.
Mari1

Pátračka

ahoj mužu se zeptat pátračka:mužu jenom 1 za den najít obrázek nebo můžu i víckrát??? a do kolikátého se hraje?

Možná by ses nejprve mohla podívat do Alíkovin na článek PÁTRAČKA. Tam se odpovědi na otázky k soutěži dočteč. Hned v úvodu je psáno toto:
I. Pravidla soutěže - Alíkova pátračka bude probíhat na stránkách www.alik.cz od 4. prosince 2012 do 31. prosince 2012. Celkem můžeš získat 37 bodů. Každý den bude na www.alik.cz v jedné rubrice umístěn obrázek. Pátrač ho musí najít a kliknout na něj. Obrázek může být třeba v Herně, v Pohádkách a písničkách u Audio knížky. Obrázků je celkem 37 a každý lze sebrat jen jednou.
Mari1

Pátračka

milý Alíku, již několik dní mám problémy v pátračce, i když se snažím důkladně procházek web, symboly nemohu najít. Dnes, když jsem nenašla v herně žádný symbol a měly být ukryty 2. Nemůže se jednat o technickou závadu ? Děkuji, Kočís.

Není to technická závada, kódy v herně skutečně jsou. Pokud nemůžeš kódy najít a opravdu jsi prošel všechny odkazy v herně, pak napiš stížnost přímo alíkovskou poštou na přezdívku Alík, nebo využij možnost napsání e-mailu na alik@alik.cz.
Mari1

Pátračka

Je 6.12. a já našla dárečky, místo trojky Mikuláše. Je to správně? Mám ještě hledat trojku?

lumik111, 6. prosince 2012

Pokud se ti po kliknutí na balíčky 6.12. přičetl bod do pátračky, pak to správně bylo.
Mari1

Pátračka

Ahoj Alíku, přeji ti krasné Vánoce. A mám takovou prosbu když zbírám v Alíkovské pátračce, tak jak tam máš informace kde to najdu, tak nato kiknu a nic žádný balíček se mi neobjeví je to chyba u vás a nebo u mne. Děkuji za odpověď

Zkus nejprve hledat v poradně a až potom se ptát. Na podobný dotaz najdeš odpověď zde.
Mari1

Pátračka

Ahoj Alíku, už asi 3 dny nemohu najít symbol do pátračky. Např. je napsáno,že je v poradnách,celé poradny projedu ale nikde není. Je to chyba alíka nebo neumím hledat? Děkuji :)

Ahoj Veroniko, zatím jsem všechny symboly z pátračky vždy našla. Jen je třeba hledat důkladně. Například v Herně je třeba otevřít i některou další úroveň např. >> Herna >> Písnička a pohádka >> Video pohádky. Prostě někdy musíš hledat v dané části důkladněji. :)
Mari1

Pátračka

Kdy jsou prémiové dny?

Ahoj,
to se předem neoznamuje, to se pozná až když ten den nastane.
Pralinka2

Pátračka

Ahoj,jak najdu pátračku a kde naní najdu kódy???Prosím odepiš rychle.Tvůj Oříšek

Pátračka, 9. prosince 2012

Ahoj,
informace o Pátračce najdeš v tomto článku.
Pralinka2

Pátračka

Ahoj Alíku kolik jde najít za den kódů?

Ahoj,
všechno to máš napsané v článku v Alíkovinách. Většinu dnů bude možno najít jen jeden kód, ale bude pět prémiových dnů, kdy bude možno najít 3 kódy.
Pralinka2

Pátračka

Ahoj Alíku jeden kod jde sebrat za 1den?

Ahoj,
v některých jednotlivých dnech lze sebrat i 3 kódy, například zrovna dneska 5.12. Ale většinu dní lze sebrat jen 1 kód.
Pralinka2

Pátračka

Ahoj Alíku, ještě mi chybí poměrně hodně bodů, abych si mohla objednat hezký dárek. Články sice píšu, ale bohužel asi nejsou tak dobré, no. Za "hrdinství" jsem bodíky dostala (děkuji!!), ale i tak ještě bych potřebovala mnohem více. Proto bych se chtěla zeptat, jestli v nejbližší době neplánuješ opět nějakou pátračku? Už dlouho nebyla a myslím si, že by se našlo více lidí, kteří by byli rádi... Děkuji, s pozdravem čtenářka a obdivovatelka Maťa ;)

V tuto chvíli zatím žádný další termín pátračky stanovený nemáme. Až budeme o nějaké vědět, budeme vás o ní velmi rádi informovat. Alík

Pátračka

Ahoj aliku,pripravujes v dohledne dobe nejakou alikovu patracku???predem dekuji za odpoved :D

myšička651997, 26. září 2012

V tuto chvíli zatím žádný další termín pátračky stanovený nemáme. Až budeme o nějaké vědět, budeme vás o ní velmi rádi informovat. Alík

Pátračka

Ahoj, čo je to vlastne "Alková pátračka"?

Ahoj,
to je taková hra, která se občas objeví na Alíkovi, spočívá v tom, že uživatelé hledají na stránkách Alíka nějaké kódy a když je najdou, dostanou za to nějaké bodíky. V současné době žádná pátračka neběží, pokud zase někdy bude, tak to Alík oznámí.
Pralinka2

Pátračka

Ahoj Alíku, kdy bude dálší pátračka ??

V tuto chvíli zatím žádný další termín pátračky stanovený nemáme. Až budeme o nějaké vědět, budeme vás o ní velmi rádi informovat.
Alík

Pátračka

Alikova patracku, Ahoj Alik, na základe vašej odpovede sa chcem opýtať, prečo mi neboli pripisane body za patracku. Ešte aj dnes mám napísané že som získala 5000 bodov. V priebehu hry som zaregistrovala, že mi bodiky za zle uloženy odpad boli odcitane ale hru som dohrala a mám napísané že som získala 5000 bodov.  Druha vec je, že v pravidlách máte napísané, že za každý dobre uložený odpad dáte bod a ten sa po skončení hry bude narobiť 100. V prípade že som nenazbierala 20 bodov, prečo mi aspoň za dobre vytriedeny odpad neboli pridelenie body?  Ďakujem za odpoved

Natalilia, 15. března 2012

Bodíky jsme Ti připsali dodatečně, omlouváme se. Došlo k tomu, že ti, kteří nezodpovídali prémiové otázky, bodíky neměli připsané. Bodíky jsme tedy doplnili všem, kteří na ně měli nárok. Děkujeme za pochopení.
Alík

Pátračka

V pátračce jsem vytřídila správně 20 kusů a napsalo mi to že po skončení pátračky dostanu 5000 bodíků.

chovatel, 10. března 2012

Vše jsme prověřili a bodíky jsme Ti dodatečně připsali. Za chybu se omlouváme.
Alík

Pátračka

ne. Já vytřídila každý odpadek správně a když jsem sebrala 20. tak se mi objevilo : Výborně vytřídil jsi správně všechny odpadky. čeká na tebe odměna 5 000 bodíků po skončení pátračky. Nebo něco podobného. Janie01

Janie01, 5. března 2012

Teď už by všichni, kteří opravdu správně vytřídili, měli mít bodíky připsány. Došlo k chybě v zápisu bodíků u těch, kteří nezodpověděli žádnou prémiovou otázku.
Alík

Pátračka

Alíku já jsem správně vytřídila 20 věcí a napsalo mě to.Gratulujeme po skončení pátračky dostanete na svůj účet 5000 bodíků. Já je nedostala.

chovatel, 25. března 2012

Všechno jsme prověřili a ukázalo se, že kdo správně třídil, ale neodpovídal na prémiové otázky, tak se mu bodíky nepřipsaly. Chybu jsem opravili a teď už by měli mít všichni, kteří měli na body z pátračky s tříděním nárok, už své bodíky připsané. Celkem se tento problém objevil u 44 soutěžících. Omlouvám se za vzniklou situaci.
Alík

Pátračka

Pátračka zdravím Alíka, také mi to psalo, že mi bude přičteno 5000 bodíků za správně roztříděný odpad a doposud mi nic přičteno nebylo.

U přezdívky Olinab nemám žádný záznam o úspěšné účasti v pátračce. Není možné, že jsi pouze kódy našla a už jsi je nevydřídila? Pár takových čtenářů tu bylo, ale takovým jsme nemohli žádné bodíky přičíst. Ale včera odstartovala nová soutěž, tak máš opět šanci. Má trochu jiná pravidla než pátračka. Jmenuje se Velká soutěž s Tondou Obalem.
Alík

Pátračka

PÁTRAČKA Mělo mi být přičteno 5000 bodíků v pátračce za správně roztříděný odpad a doposud mi nic přičteno nebylo. Jasně po dvacátým správně roztříděným odpadu mi to psalo, že ty body dostanu a nic.

U přezdívky, pod kterou byl dotaz položen, jsme na Alíkovi nenašli informaci o správně vytříděných odpadech. Je možné, že jsi pouze kliknul na odpadky, ale nevhodil jsi je do správných kontejnerů. Ještě před koncem pátračky se omylem objevilo více soutěžícím, že jsou v cíli. Po opravení chyby se pak ukázal soutěžícím aktuální stav pátračky. Proto mohlo někdy dojít k situaci, že se někdo domníval, že má nárok na 5000 bodíků, ale neměl řádně splněné podmínky soutěže a tudíž ani nemohl tyto bodíky v jejím závěru získat. Děkuji za pochopení.
Alík