Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alík radí dětem

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožka BáraV, poradenské centrum Locika, projekt Sbarvouven.cz, NL pro odvykání, student práv Yaboiii, MVDr. Přemysl Rabas, Škola Vitae, vědecký novinář Pragmatik a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Poděkování poradně

  Poděkování

  Ahoj Alíku a spol.
  Chtěla jsem vám poděkovat za to, co tady pro všechny děláte $> Nejvíce bych chtěla poděkovat Modré lince, která mi pomohla nejvíce. Teď, když jsem byla první den ve škole, jsem měla pocit, že už nejsem tak „stydlivá“. Pořád jsem méně komunikativní a dělá mi problém navázat komunikaci, ale to je asi spíše mojí povahou. Taky jsem více sebevědomá a když začnu nad něčím hodně přemýšlet a stresovat se, tak si prostě řeknu, že se nebudu stresovat kvůli takové blbosti... Ve skutečnosti to přece není tak strašný, jak v mé hlavě :->
  Nevím, jestli jste mi pomohli vy nebo jsem na to přišla nějak sama, ale určitě mi pomohlo se vám svěřit, takže ještě jednou děkuji :-3

  holka, 14 let, 4. září

  Ahoj z Modré linky,

  vážíme si Tvého poděkování a jsme rádi, že Ti naše odpovědi pomohly. Někdy může být i možnost svěřit se, skutečně léčivá. Z toho, co píšeš, mi přijde důležité, že dokážeš zacházet se svými myšlenkami, které Tě znejišťují. Je to tak, naše myšlenky o situaci jsou velmi často mnohem horší, než situace sama o sobě.

  Přejeme Ti, aby sis to i nadále dokázala uvědomovat.
  Modrá linka

  Poděkování poradně

  Ahoj, tohle není dotaz ale poděkování... všem patří moc velký dík, protože díky vám vím, že nikdy na nic nejsme sami... vážně všem z kolektivu Alíkovy poradny ze srdce děkuji$>

  holka, 12 let, 2. září

  Ahoj,
  jsme moc rádi, že naše práce pomáhá. $>

  Poděkování poradně

  Poděkování

  Ahojky Aliku a spol.
  Chtěla bych vám poděkovat za to co pro nás - všechny uživatele Alika děláte . Také bych chtěla poděkovat za všechny rady,tipy a odpovědi které jste mu daly. Moc si toho vážím jste úžasný;)
  Přeji pěkný den a mockrát děkuji za vše

  Holka, 12. srpna

  Ahoj z Modré linky,

  moc nás těší, že Ti naše odpovědi byly nápomocné. Jsme rádi, že naše práce dává smysl a pomáhá tam, kde je to potřeba. Tvého poděkování si moc vážíme.

  Přejeme Ti hezké srpnové dny.
  Modrá linka

  Poděkování poradně

  Zdravím, chci vám moct poděkovat, že jste mi už pomohli se třemi věcmi, a moc si toho cením, takže ještě jednou DĚKUJI!!!!!

  kluk, 12 let, 19. července

  Ahoj,
  jménem všech odpovídajících: rádo se stalo! :-)

  Snažíme se pomáhat, jak nejlépe dovedeme, a je moc fajn, když nám občas někdo z vás potvrdí, že to ke zlepšení vašich životů stačí. O:-)

  Poděkování poradně

  Poděkování

  Ahoj Alíku a spol. Chci vám poděkovat za rady které jste mi dali s tou šikanou (sexuální orientací, váhou, posmívání) řekla jsem vše třídní učitelce a pomohlo to všem DÍKY . Modré Lince,s barvou ven a Alikovi

  Pája

  Holka 11, 21. června

  Ahoj Pájo,

  jsme moc rádi, že naše odpovědi pomohly Tobě i ostatním. Oceňujeme odvahu, se kterou jsi oslovila učitelku, bez toho by se vše takto nevyřešilo. Držíme palce, aby se Ti dařilo nadále, a kdybys potřebovala, Alík je tu pro Tebe.

  Modrá linka

  Poděkování poradně

  Mít kamarádku je taky fajn

  Dobrý den píšu vám protože chci poděkovat za vaše odpovědi když jsem nevěděl jak dál díky vám sem se vzchopil a šel dál. Zjistil jsem totiž že když ta holka i když má kluka a i když mě možná ani nemiluje tak že abych byl šťastný nemusím se vyslovit nebo s ní chodit ale naopak zjistil sem že mám štěstí že mám takovou kamarádku protože když jsem před plus mínus dvěma roky začínal s bojovým uměním kde sem ji potkal tak jsem byl blbý protože si myslím že mě v tu dobu taky milovala ale já ji ne vždy když mě viděla říkala mi ahoj a chtěla mě obejmout měla mě pojmenovaného v kontaktech ne jako ostatní Danek ale Dany když jsme se loučily tak my řekla papa atd. Nevím to jistě ale kdo by to tak dělal teď už takové věci nedělá takže mi to došlo ale pozdě no jo. Prostě abych to shrnul tak mám štěstí že mám kamarádku takovou jakou mám a je to super že sem konečně na to přišel a už se doufám nebudu trápit ach jo trvalo mi to strašně dlouho než jsem na to přišel a teď už je velice pozdě už má kluka a vypadá to že sním zůstane na dlouho ale co už přeji jim to. I když jsme jenom kamarádi tak ji budu chránit, pomáhat a budu se sní kamarádit ať se stane cokoli. Děkuji za vše.👍

  Danek, 7. června

  Ahoj Danku,

  děkujeme, že se na nás obracíš s tím, jak jsi využil naše odpovědi. Píšeš, že ses díky nám vzchopil a šel dál. Jsme rádi, že Ti naše odpověď pomohla, a chceme ocenit, že jsi situaci zvládnul - vlastně je to tak, že sis (s pomocí naší odpovědi) pomohl sám - a to se cení.
  Píšeš, že sis uvědomil, že mít dobrou kamarádku má svoji hodnotu, že je to vlastně něco krásného. Že se nemusíš trápit, ale vlastně můžeš prožívat štěstí. To je moc dobře, i když věřím, že mít s kamarádkou více než přátelský vztah bys ocenil ještě více. Ale je to, jak píšeš, Ty tu pro ni budeš jako kamarád, jako její opora - a to má opravdu velkou hodnotu. Vážíme si toho.

  Danku, měj se co nejlépe, držíme palce.

  Modrá linka

  Poděkování poradně

  Poděkování

  Chtěl bych poděkovat za radu všem kteří tam jsou a hodně štěstí.
  O:-)

  kluk, 12 let, 10. května

  Ahoj,
  těší nás, že Ti odpověď od nás pomohla a naše práce je užitečná.

  Modrá linka

  Poděkování poradně

  Zdravím!
  Nepotrebujem aktuálne položiť žiadnu otázku, ale chcel by som sa poďakovať za to čo robíte. Vaša odpoveď na moju predošlú otázku mi veľmi pomohla a obdivujem ako pomáhate deťom.
  Ďakujem a prajem pekný deň.

  kluk, 13 let, 29. dubna

  Ahojky,
  těší nás, že ti rada od Modré linky pomohla (poděkování jí předáme).

  Pomáháme moc rádi.
  Děkujeme za potvrzení, že naše úsilí má smysl. :-3

  Alík

  Poděkování poradně

  Poděkování + dotaz na zařazování

  Zdravím.
  Psal jsem tu jeden dotaz a dostal jsem velmi rychle odpověď.
  Děkuju moc Modré lince za rychlou odpověď.
  A taky děkuju všem ostatním co odpovídají a pomáhají :->

  Když jsem psal minulý dotaz, nevěděl jsem, kde mám zakliknout, kam se dotaz zařadí, a potom co jsem dostal odpověď, tak se zařadil, tak to asi dělá ten, kdo odpovídá?
  Nevím jestli neotravuju nebo něco, protože vím že toho máte dost.
  Předem děkuju za odpověď, mám vás rád, tak ahoj :-D

  kluk, 13 let, 19. března

  Ahoj,
  těší nás, že ti odpověď od Modré linky pomohla. :-3

  Ano, zařazení odpovědi určuje odborník, který na dotaz odpovídá (tedy třeba psycholog z Modré linky). V tuto chvíli máme přes podtéma vyřešené i určování toho, kdo má nezodpovězený dotaz na starost. Takže ta kolonka v době vytvoření je chvíli volná, pak se u nás promění třeba na „pro Modrou linku“ a později ji Modrá linka změní například na „strach“.

  Některé detaily fungování poradny jsem před dvěma roky popsal v narozeninovém článku.

  Pokud je mi známo, vývojáři webu mají v plánu přiřazení odpovídajícího časem od témat oddělit, pak tedy nejspíš bude umožněné, aby téma dotazu předvybral přímo sám tazatel. ;-)
  Ale v tuto chvíli těžko odhadovat, kdy plánované vylepšení vznikne.

  Alík

  Poděkování poradně

  Děkuji za všechny rady, jste moc hodní a ochotní :-3O:-) Díky mockrát.

  holka, 8 let, 4. ledna

  Jménem všech odpovídajících ti děkuji za milou pochvalu a za povzbuzení. ;-)

  Alík

  Poděkování poradně

  Poděkování

  Ahoj alíku, modrá linko, a všichni co odpovídáte na naše dotazy.

  Už několikrát jsem si nevěděla rady, zeptala jsem se vás, a už jsem to věděla. Velmi si vážím toho, že tu jste.

  Holka

  Ahoj z Modré linky,

  těší nás, že jsi v našich zprávách našla něco pro Tebe užitečného a víckrát Ti pomohly. Zároveň bez Tvé odvahy na začátku vše upřímně sepsat a vyjádřit to, co Tě trápilo, by pomoc nemusela být tak účinná. A toho si vážíme zase my.

  Přejeme, ať zažíváš dny podle Tvých představ a krásný předvánoční čas s Tvými blízkými.
  Modrá linka

  Poděkování poradně

  Poděkování a rozloučení se s Alíkovou poradnou

  Dobrý den,
  tentokrát nemám dotaz, ale chci vám poděkovat. Už nějakou dobu mi je patnáct let, ale předtím jsem sem stihla poslat osm dotazů, na které jsem vždy dostala vřelou odpověď. Moje poděkování a uznání patří hlavně Modré Lince, která mi na všechny dotazy odpověděla a ukázala mi naději, že strach jde překonat, takže vám velmi děkuji. Samozřejmě chci poděkovat i všem ostatním odpovídajícím, protože vaše práce je neuvěřitelná. Kolikrát nám pomůžete, když jsme v koncích. Opravdu vám moc všem děkuju, za to co děláte, a že dobrovolně pomáháte. Máte moje uznání. Děkuju za vše, co pro nás děláte, i když vám to bere váš volný čas. Opravdu si toho vážím, jste moc hodní. Tak s posledním děkuji se s touto poradnou loučím.$>

  holka, 15 let, 18. listopadu 2022

  Zdravíme Vás z Modré linky,

  od 15 let našim klientům vykáme, takže budu nově vykat i Vám. Moc si Vážíme Vašeho poděkování a rádi jsme tady pro Vás byli v těžkých chvílích. Vnímáme Vaše poděkování i jako rozloučení s Alíkovou poradnou, protože jste dosáhla 15 let. V tomto prostředí se tedy s Vámi také loučíme, avšak zároveň Vás chceme povzbudit, že Modrá linka je Vám nadále k dispozici ve chvílích, kdy si nebudete vědět rady. Například na telefonu anebo na chatu (www.modralinka.cz). Obrátit se můžete samozřejmě i na jinou linku, například na Linku bezpečí.

  Přejeme Vám klidný vstup do nové životní etapy a hezké nadcházející adventní dny.

  Modrá linka

  Poděkování poradně

  Přeji krásné (po)Velikonoce :-D,
  Chtěla bych vám poděkovat. Všichni, co tu odpovídají jsou milý a pomůžou. Pomohli jste neskutečnému počtu dětí s velkými (či malými) potížemi. Máte můj velký respekt.
  Klobouk dolů!$>>X<-

  Děkujeme za milou zpětnou vazbu a ocenění naší práce. Tým poradců.

  Poděkování poradně

  Ahoj, moc děkuji za odpověď. Rodiče mi slíbili, že si Galaxyho za několik měsíců koupíme zpět! Mezitím za ním budu 1 týdně jezdit a starat se o něj! Jsem neskutečně šťastná. Jste bezva! $>ok:-)

  Ohledně koně/, 25. dubna 2022

  Přejeme hodně štěstí tobě i koníkovi. ;-)>X<-

  Poděkování poradně

  Poděkování

  Ahoj poradno
  chtěla bych vám poděkovat za rok 2021. Jsem tu od jeho začátku(2.ledna). Mezi prvními dny jsem si to tu zamilovala! Byla jsem v karanténě, takže jsem nic moc dělat nemohla.:->
  Psala jsem sem dotazy, a vy jste mi poradili rychle. Řídím se vašimi radami, které jste dali nejen mně. Jsem moc ráda, že tu jste. Nejen vy, ale i správci Alíka a vůbec všichni z Alíka. Dáváte do nás někdy svůj volný čas a za to já jsem vám všem moc vděčná. Doufám, že tento rok bude lepší.
  Děkuji za to, co tu děláte.
  Emaeiffel$>

  Emaeiffel, 1. ledna 2022

  Ahoj Emaeiffel,

  za Modrou linku, ale myslím, že i za všechny z Alíka, děkujeme za milou zprávu. Jsme rádi, že Ti poradna byla užitečná. Přejeme Ti co možná nejlepší rok 2022.

  Zdraví

  Modrá linka


  Prosba od Alíka

  Podpořte prosím
  Modrou linku!