Poradna: Alík radí dětem

Na otázky odpovídají

pracovníci linky důvěry Modrá linka, Alíkova kamarádka BáraV, odborníci na boj proti kouření z projektu Nekuřátka a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

Dotazy smí pokládat čtenáři mladší 15 let.

Poděkování poradně

Ahoj všichni,
Nejednou jste mi pomohli, za což vám všem moc děkuji. Jsem ráda, že tato poradna existuje. Bez ohledu na to, kolikrát vám už přišel stejný dotaz, vždycky jste si našli čas na jeho přečtení a znovu jste jej trpělivě zodpověděli - úplně, jakoby přišel poprvé. Pomáháte velké spoustě dětí. A o spoustě z nich ani nevíte! Občas, když jsem měla nějaký problém a začala psát do poradny, během psaní jsem si uvědomila, že odpověď znám vlastně sama. A už jen to vědomí, že není potřeba na to být sama, mi moc pomohlo, i když jsem třeba poradnu na daný dotaz nevyužila. Jsem si jistá, že to tak má i víc lidí. Díky a hodně štěstí.

Ahoj,
moc děkujeme za krásnou zprávu a dovolím si odpovědět i za své kolegy, kteří v poradně odpovídají, že nás moc potěšila. Smyslem naší práce je pomoci dětem a dospívajícím, kteří to potřebují, a pokud se nám to daří, je to pro nás to největší uznání. Jsme opravdu rádi, že jsme ti mohli pomoci najít odpověď na tvé otázky a ještě jednou děkujeme za milý vzkaz.
Měj se hezky!
Bára

Poděkování poradně

Dobrý den, chtěla bych poděkovat za všechny milé rady. Velice vám děkuji, už s několika problémy jste mi pomohli ^^

Přeji vám krásný den :)

holka, 13 let, 5. února

Děkujeme, rádo se stalo. :-3
Těší nás, že naše rady pomáhají.

Poděkování poradně

Ahoj všem vám přeji krásné Vánoce a krásný svátky samozřejmě hodně štěstí a zdraví. Už jsem tu za pár týdnů rok a tak vám chci poděkovat a doufám že mi Alík bude pomáhat další rok. Ahoj

holka, 13 let, 24. prosince 2019

Ahoj,

děkujeme za ocenění a krásné přání, takové ohlasy nás moc těší. Samozřejmě, že tu pro Tebe i další budeme i další rok, seznámit se ale můžeš i s našimi stránkami www.modralinka.cz, kde se o nás dozvíš více.

I my Tobě přejeme pohodového Silvestra s rodiči nebo kamarády a hodně zdraví a sil do roku 2020.

Modrá linka

Poděkování poradně

Alíku a všichni, co pomáháte, jsem rád že tady jste a opravdu Vám chci poděkovat.
Pomohli jste mi s výběrem školy a jsem Vám vděčný, opravdu děkuji, svou práci děláte výborně. Mimochodem, měli by Vám zvýšit plat.

kluk, 14 let, 20. listopadu 2019

Ahoj,
děkujeme za pochvalu! :-3
Snad tě bude učivo dotyčné školy bavit. ;-)

Provoz poradny financují v tuto chvíli moji zvěrolékaři ze své kapsy, to nejspíš není úplně bezedný zdroj, takže je zvyšování platu složitá otázka. Ale souhlasím, že by dobrá práce měla být odměněna. Kdyby se našel nějaký hodný sponzor, nebo inzerent, bylo by na světě lépe. O:-):-D

Alík

Poděkování poradně

Ahoj poradno moc vás obdivuji a moc děkuji že mi radíte jste nejlepší??

Martinka 10 let, 18. srpna 2019

Ahoj,
moc děkujeme za tvou zprávu a dovolím si poděkovat i za své kolegy z poradny. Jsme moc rádi, že můžeme uživatelům Alíka pomoci vyřešit některé z jejich problémů a tvá zpráva je pro nás důkazem, že naše práce má smysl. A to je moc krásný pocit!
Ještě jednou ti děkujeme!
Bára

Poděkování poradně

Děkuji moc za rady ohledně mě a mojí psychiky. Díky tomu a taky díky té druhé paní učitelce už se cítím lépe. Také už nemám takovou touhu odsud odejít a říkám si že by to byla hloupost kdybych to opravdu udělala. Takže tímto děkuji za tuto poradnu, že vůbec existuje a může fungovat.

Mája, 13 let, 29. července 2019

Ahoj,
jsme moc rádi, že ti naše poradna pomohla. ;-)

Alík

Poděkování poradně

Ahoj všichni.
Moc jste mi pomohli a nasměrovali jste mě k mému cílu. A za to jsem vám všem moc vděčná! Ráda bych, aby jste věděli, jak moc jste mi pomohli. A proto vám ještě jednou moc a moc děkuji! Mám vás všechny ráda a nejen za to, že jste pomohli mě, ale tisícům dalším. Vím, že moc času asi nemáte, ale jsem ráda, že jste si ho udělali. ❤️��

Petra, 12 let, 8. července 2019

Ahoj,
dovolím si odpovědět i za své kolegy a rádi bychom ti všichni poděkovali za milý dopis. Snažíme se odpovídat nejlépe, jak umíme, a takové poděkování je pro nás důkazem, že naše práce má smysl. Proto ti ještě jednou děkujeme a přejeme ti hodně úspěchů do budoucna.
Měj se hezky!
Bára

Poděkování poradně

Ahoj Alíku, Modrá linko atd.
Chtěla bych vám moc poděkovat za rady ohledně kluka, kterého považuji za svou životní lásku.
Popřemýšlela jsem o tom, co jste mi napsali, a omluvila jsem se mu s tím, že chápu, když se mnou nebude znova chtít být, taky jsem mu řekla, že mi chybí a že ho mám ráda.
Překvapivě tu omluvu přijal a jsme zase spolu :D
Dokonce se zdá, že jsme si ještě bližší, než před tím a dneska po vydávání vysvědčení jsme se objímali před školou :3
Vážně děkuju, ani nevíte jak moc jsem ráda, že ho zase mám ❤️

holka, 14 let skoro 15, 28. června 2019

Ahoj,
jsme moc rádi, že rada od Modré linky pomohla. Ať vám to klape! ;-)

Alík

Poděkování poradně

Ahoj, chci vám opět poděkovat za Vaši aktivitu, nemohu si stěžovat, vše je tak, jak má být.
Moc děkuji, mohu se na vás kdykoliv obrátit, ahoj.

holka, 12 let, 21. dubna 2019

Ahoj,
děkujeme za milou zprávu a jsme moc rádi, že můžeme uživatelům poradny pomoci. Dovoluji si poděkovat i za své kolegy.
Měj se hezky!
Bára

Poděkování poradně

Ahojky!
Chtěla bych popřát k MDŽ slečnám, které mi zde moc pomohly. Jedno velké díky: Modrá Linka, Mari1 a BaraV! Díky za pomoc! Vaše pomoc mě posunula dál... :-)

Ahoj,
dovolím si poděkovat i za své kolegyně. Moc si vážíme tvé zprávy a těší nás, že jsem ti pomohly. Je to pro nás potvrzením toho, že má naše práce smysl.
Ještě jednou ti děkujeme!
Bára

Poděkování poradně

Ahoj, chci vám poděkovat a říct, že si vážím každé odpovědi na mou otázku. Říká se na Googlu seženeš vždy a všechno, ale na moje věci, které jsem chtěla zjistit, nikde, ale nikde jsem nenašla odpověď. Jenom u vás na Alíkovi, jsem za to hodně ráda. AHOJ

holka, 12 let, 26. února 2019

Ahoj,
díky moc za pochvalu, rádi pomáháme! :-)

Trumfnout v něčem Google není jen tak a těší nás, že to někdo ocení.

Alík

Poděkování poradně

Ahoj Alík, veľmi zaujimave, chvaľim ťa za najlepšieho kamarada.
Peťka alebo Peťuška

holka, 7 let peťka, 6. září 2018

Ahoj a díky za pochvalu, kamarádko Peťko nebo Peťuško. ;-)

Poděkování poradně

Milá poradno, musím ti za tuto i druhou poradnu poděkovat. Na odpověď si sice občas musím počkat, ale to mi nevadí. V téhle i druhé poradně mi vždy poradíte a pomůžete. Máte můj dík.

Vděčná, 14. srpna 2018

Milá Vděčná,
těší nás, že ti naše rady pomáhají, děkujeme za potvrzení, že naše práce má blahodárný účinek. ;-)

Alík

Poděkování poradně

Tahle poradna je supr.

Nelastřela, 29. června 2018
Poděkování poradně

Dobrý den, děkuji za odpověď na můj položený dotaz ohledně sebevražedných myšlenek, žárlivosti atp. Moc jste mi pomohli a rozhodl jsem se navštívit psychologa a se vším se mu svěřit, i když se mi to vůbec nelíbí a nejraději bych si to nechal pro sebe, ale vím, že bude nejlepší, když vše řeknu. Sám bych se k tomu asi nedokopal, ale díky zpětné vazbě jsem se k tomu rozhoupal. Jinak ještě k té operaci prsou. V České republice není možné provést změnu pohlaví papírově, což znamená odstranění vaječníků. Operace prsou je před dosažením plnoletosti povolena pouze, pokud je transsexuál déle jak rok na hormonech a pokud s tím oba jeho rodiče souhlasí a podepíší ještě před operací milion papírů. Samozřejmě k mastektomii ještě musí být papír - doporučení od sexuologa a psychiatra, který se tím zabývá. Tady v ČR to je hlavně Pan doktor Weiss. Jinak ještě jednou moc děkuji za rady, vzal jsem si je k srdci a doufám, že to nějak nezkazím.

kluk, 15 let, 19. března 2018

Dobrý den, z Modré linky,

jsme rádi, že Vám Alíkova poradna pomohla k rozhodnutí vyhledat si pro sebe odbornou pomoc. Děkujeme za zpětnou vazbu i zodpovězení naší otázky a přejeme Vám, abyste byl spokojený.

Modrá linka

Poděkování poradně

Ahoj aliku a správci nebo vsichni kdo tu jste. Pisu sem, protoze nevim kam jinam to napsat. Ale chci Vám strašně moc poděkovat a to za mnoho věcí. Treba za to, ze vzdy kdyz mam nejakej problem a nevim si rady, tak vim ze Vy mi pomůžete. Vzdy kdyz ctu co jste mi odepsali na moje dotazy tak me to zahreje u srdce, hlavne muj posledni dotaz, na ktery jste mi odpovedeli tak pěkně, ze je div ze jsem se nerozplakala. Jste tu pro lidi kteri potřebuji jak s necim pomoct, tak jate tu i pro lidi, co si chcou jen zahrat nejaky hry, muzou psat pribehy, a mnoho dalsiho. Proste chci jen rict ze jsem moc rada ze jste vymysleli stránku Alik. Urcite s tim pokračujte a urcite ji dal rozvijejte, protoze to je ta nejlepší stranka, ktera muze byt. Moc Vam dekuju za tuhle stranku a verim ze nejsem sama. Krasny zbytek dne Vam preji ❤️... WITH LOVE G. N.

lilinka87, 11. března 2018

Ahoj z Modré linky,

je moc hezké si přečíst nejen o trápení, ale i o tom, že stránky Alíka pomáhají. My na Modré lince zodpovídáme pouze některé dotazy z Alíkovy poradny, a jestliže naše odpovědi pomáhají, jsme za to velmi rádi.

Přejeme Ti, abys mohla častěji využívat jiné sekce Alíka a poradnu potřebovala co nejméně,

Modrá linka

Poděkování poradně

Dobrý den. Chtěla jsem Vám poděkovat za Vaší odpověď na můj dotaz ohledně návštěvy psychiatra(zatím první dotaz pod tématem vyhledat odbornou pomoc). Mamka mě objednala na březen a řekla, že mi bude muset stačit jedno sezení. Já se sice stále bojím, že nedokáži nic říct, protože jsem hodně uzavřená, ale na druhou stranu jsem klidnější, protože díky vám vím, co mě čeká. Děkuji Vám, že jste mi odpověděli na mé otázky, které mě tížily. Já si díky tomu uvědomila, že odejít z tohoto světa by byla hloupost, protože stále existují lidé empatičtí, štědří, laskaví, hodní, láskyplní a obětaví, jako jste Vy, ne jen ty, špatní. Jen jsem Vám chtěla napsat, že si nesmírně vážím práce, kterou všichni odvádíte. Tohle není sice dotaz, tak snad se nebudete zlobit, ale opravdu jsem si to nemohla nechat pro sebe, jaký jste skvělý tým lidí, kteří pomáhají lidem(dětem), kteří neví, jak dál a mnohdy jim dodávate světlo do jejich, nebo dokonce i mého života. Děkuji Vám! Markéta, 15 let

makyna00, 27. ledna 2016

Dobrý den Markéto,
děkujeme za tvá slova chvály a jsme moc rádi, že ti naše odpověď pomohla. Přeji ti klidné dny. Alíkova kamarádka Bája

Poděkování poradně

Ahoj.chtěla bych vám napsat kvůli jedné radě co jste mi dali.Už je to dlouho(teď je ta rada v poradně na str.7).Psala jsem sem o Vietnamci, který mě obtěžoval.Nechtěla jsem vám psát dřív, protože to ještě nebylo vyřešené.Každopádně mi to nedalo a asi za týden jsem šla do obchodu znova i s kamarádkou,která na mě počkala venku protože telefonovala(vietnamec o ní nevěděl).Když jsem si tam něco vybírala, tak ke mě přišel a zase mě začal hladit na noze atd.Chtěla jsem odejít, ale ve dveřích byly klíče a on tam běžel zamknout.Naštěstí v tu chvíli šla dovnitř stará paní s kterou se dobře znám, tak toho nechal a já jsem utekla.Té paní jsem to řekla a ona tam nakonec nešla a řekla ať to řeknu doma.Řekla jsem to doma a rodiče zavolali na policii. Potom nevím jak to probíhalo protože mi skoro nic neřekli.Ale vím že vietnamce po nějaké době zavřeli.Byl hledaný za pokus o znásilnění nebo tak něco.Chtěla bych vám poděkovat protože kdyby jste mi nenapsali že se mám svěřit,tak už bych tu možná nebyla

Ahoj Mates,

těší nás pozitivní dopad našeho doporučení - mnohdy je opravdu důležité nezůstávat se svými trápeními sami, zvláště těmi, kdy někdo někomu ubližuje. Rodiče a další dospělí v takových případech mohou účinněji zasáhnout.

Přejeme Ti, abys nadále prožívala své dny v klidu.
Modrá linka http://www.modralinka.cz

Poděkování poradně

Ahoj alicku a vsichni.chtela bych vam vsem mooc podekovat za to jak radite.jste uzasni.mam vas moc rada.mnoho deti se diky vam usmirilo s rodici, prestalo resit svou vahu, nebo se treba zamilovalo.a ikdyz rady jsou vase parketa, ted poradim ja vam. !!!!!!neprestavejte prosim!!!!!a take vam patri tisicerý DÍK za nas za vsechny. preju krasny zimo-jarni den

Lenusik99, 21. ledna 2014

Ahoj,

moc děkujeme za milá slova. Vážíme si vaší důvěry a jsme rádi, že s námi sdílíte vaše trápení a starosti. Radit nepřestaneme.

Pěkné dny Ti přeje Alíkova kamarádka Bája.

Poděkování poradně

Ahoj Alíku a Modrá linko, chtěla bych vám poděkovat za to,jak tady pomáháte všem dětem a píšete jim odpovědi které skoro vždy pomůžou. Dříve jsem vám tu psala o tom jak moc bych chtěla pejska a rodiče mi to nechtějí dovolit. Moc vám děkuji za odpověď, protože jsem si uvědomila, že jsem byla hloupá, a v životě nejde vše jen s mávnutím kouzelného proutku. Uvědomila jsem si, že s pejskem je hodně starostí, a už ani já sama po tom pejsku netoužím. Teď mám křečka, a šetříme si na želvičku, už to máme od rodičů slíbené k Vánocům. Už s tím maličkým křečkem je dost starostí. Každý den krmit, měnit vodu, měnit piliny, čistit srst... U pejska by přibylo ještě venčení i ve špatném počasí, chození k veterináři na prohlídky... Děkuju vám, že jste mi otevřeli oči, a pomohli s problémem. :)) Hezké prázdniny přeje Sisi27. ;D

Sisi27 - 11 let, 7. července 2013

Ahoj Sisi,

díky za slova chvály. Jsme rádi, že Ti naše rady pomohly.
Hezké prázdniny Tobě i Tvému křečkovi přeje Alíkova kamarádka Bája