Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alík radí dětem

  Na otázky odpovídají

  pracovníci linky důvěry Modrá linka, psycholožka BáraV, MUDr. Jiří Staněk, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka, český klub skeptiků Sisyfos a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze čtenáři mladší 15 let.

  Poděkování poradně

  Dobrý den, milý Alíku a poradno,
  dnes sem nepíše K., ale její přítelkyně. Důvod je takový, že K. už není mezi námi. Zemřela den před Silvestrem na srdeční zástavu. Neměla moc krásný život, doma to pro ni bylo těžké, celkově vše bylo poslední roky špatné. Lidem nedůvěřovala a ani mně nebo příteli. Svoje problémy řešila cigaretami, sebepoškozovaním a někdy drogami.

  Pak se začala svěřovat sem a nálada se jí zlepšovala. Říkala mi o vás a já jsem byla šťastná, protože jsem si myslela, že se potom dokáže svěřit i lidem a pak se uzdraví. Bohužel se uzdravit nestihla.

  Já vám jen chci moc poděkovat, za mne a Šimona, co jste pro K. udělali, že se vždy mohla svěřit a čáštečně si ulevit jinak než ubližováním. Opravdu vám ještě jednou moc moc moc děkuji, moc to znamenalo pro nás.

  Nemusíte na to odepisovat jen jsme vám chtěli poděkovat.

  Děkuje vám, Soňa s Šimon

  Soňa a Šimon, 15. ledna

  Milá Soňo,
  upřímnou soustrast. Je mi moc líto, že příběh tvé kamarádky neskončil lépe, snad pomohou její otázky a odpovědi na ně ostatním.

  Poděkování poradně

  Ahoj, chtěla bych Vám všem do nového roku popřát jen to nejlepší!!! A taky veselé Vánoce. Moc si vážím toho jak máte pro nás pořád trpělivost :D
  Veselé Vánoce a Šťastný Nový rok :)

  holka, 11 let, 23. prosince 2020

  Ahoj,
  děkujeme za přání, také ti přejeme krásné a klidné svátky! $>
  Trpělivosti máme ještě dostatek. O:-)

  Alík

  Poděkování poradně

  Ahoj, chtěla bych poděkovat Alíkovi a všem ostatním, co odpovídají na dotazy jak v technické, tak i v této poradně. Jste super :)

  (moc se mi líbila představa s tím sklípkanem :D)

  holka, 11 let, 14. prosince 2020

  Ahoj,
  jménem všech odpovídajících ti děkuji za pochvalu. $>
  Vynasnažíme se být super i do budoucna. ;-)

  Poděkování poradně

  Toto poďakovanie patrí Modrej linke, a Báre v. Ďakujem vám za pomoc.

  holka, 11 let, 17. listopadu 2020

  Poděkování vyřídím.
  Jménem nás všech konstatuji: rádo se stalo. ;-)

  Poděkování poradně

  Tohle poděkování patří zejména Modré lince za pomoc.
  Vaše rady zkusím a doufám že mi pomohou.
  Věřím, že kdybych měla problém, tak mi s tím pomůžete.
  Vřelé díky

  holka, 12 let, 7. listopadu 2020

  Ahoj,
  poděkování Modré lince vyřídíme a přejeme ti hodně příjemnějších myšlenek. $>

  Pokud ti nějaký temný mráček zkazí den, jsme k dispozici. O:-)

  Poděkování poradně

  Začala jsem řešit svoji váhu

  Ahoj Alíkova poradno, jsem moc ráda, že jste mi pomohli řešit mojí váhu. Ale vůbec jsem si nevěděla rady s tím, jak začít, tak mě můj obezitolog poslal do lázní v Jeseníkách na měsíc a už to je 6 týdnů, co takhle hubnu, a vážila jsem 109 kg a teď vážím 99 kg a jsem za to moc ráda, moc se omlouvám za to, že vám to píši, ale vy jste mi s tím začli pomáhat jako první, moc vám děkuji.

  s pozdravem Charlotte

  holka, 1? let, 14. srpna 2020

  Ahoj Charlotte,
  to je velký pokrok, gratulujeme! okok
  Jsme moc rádi, že ti naše zdejší rady dodaly motivaci, a přejeme hodně štěstí a vytrvalosti při náročném boji s nadváhou. @)->-

  Hlavně pozor na jojo efekt, úsloví lehce nabyl, lehce pozbyl platí u tělesné hmotnosti naopak. ;-)

  Poděkování poradně

  Poděkování

  Ahoj,
  Na tento dotaz nemusíte odpovídat. Jen bych vám moc chtěla poděkovat za tuto službu (zejména modré lince, která odpovídala na mé dotazy), ale I všem dalším. Moc si této služby vážím a ostatní jistě také. Už jsem s mámou probrala holení (opravdu s tím neměla problém) a už jsem vyřešila I ostatní trápení, o kterých jsem vám psala. Patří vám všem velké díky! Také bych v tomhle příspěvku nechtěla zapomenout na -MM-. Bez něho by tato poradna také nebyla.
  Děkuji moc!

  holka, 13 let, 21. července 2020

  Zdravíme Tě z Modré linky,

  jsme moc rádi, že Ti Alíkovy odpovědi pomáhají a vážíme si toho, že jsi napsala. Je pro nás důležité, když vidíme, že naše práce má smysl. Určitě se můžeš i dále obracet na Alíka, pokud by ale bylo něco potřeba dříve, jsou tu i jiné organizace, které pomáhají dětem přímo (nejsou žádné podmínky pro zadání dotazu apod.). Jde jim jak psát maily, tak s nimi chatovat. Kromě Modré linky je to Linka bezpečí, Linka pro rodinu a školu, Linka dětského krizového centra (a i další linky důvěry).
  Jejich pomoc jde využít pro velké i malé těžkosti.

  Přejeme Ti, abys měla klidné a veselé léto a ještě jednou děkujeme za ocenění.

  Modrá linka (za všechny, kterým jsi poděkování poslala)

  Poděkování poradně

  Poděkování

  Ahoj. Tento dopis prosím dejte přečíst BářeV.
  Moc Vám děkuji za to, že píšete knížky pro děti a že takovýmto způsobem pomáháme dětem v nouzi. Nejraději mám od Vás knihu Vánoce Za Dveřmi (čtu pravidelně každé Vánoce) a Velký Závod.
  Děkuju za to, co děláte 😉

  kluk, 11 let, 30. června 2020

  Ahoj,
  moc ti děkuji za krásný dopis, který mě moc potěšil. Mám velkou radost, že se ti moje knížky líbí. Když mi občas napíše některý z mých čtenářů, je to pro mě ta největší poklona a čest.
  Ještě jednou ti děkuji a přeji krásné léto!
  Bára

  Poděkování poradně

  Poděkování

  Moc bych vám chtěl poděkovat že jste mi hodně pomohli a na nějaké youtubery kašlete, alík je hodně užitečná stránka.

  kluk, 12 let, 21. června 2020

  Ahoj,
  moc děkujeme za milou zprávu a dovolím si poděkovat i za své kolegy, kteří v poradně odpovídají. Všichni děláme maximum pro to, abychom dětem a dospívajícím, kteří mají problémy, pomohli a je moc milé, když nás někdo ocení a napíše nám, že jsme mu pomohli. To je to největší uznání, kterého se nám může dostat, takže ti za něj ještě jednou děkujeme. Vždycky se najde někdo, komu se naše práce nebude líbit, ale dokud tady budou lidé, kterým můžeme pomoct, má to pro nás smysl.
  Měj se hezky!
  Bára

  Poděkování poradně

  Ahoj všichni,
  moc vám děkuji. Už dvakrát jste mi pomohli a já jsem za to velmi vděčná. <3 Díky vám jsem mohla navštívit Modrou linku, kde mi strašně pomohli. Ať si tvrdí nějaký youtuber, že Alík je na hovno, ne, není to pravda. Nevím, kde bych byla, kdybyste mi nepomohli.

  Děkuji <3 <3

  holka, 12 let, 27. května 2020

  Ahoj,
  jménem celého týmu poradců uctivě děkuji za povzbudivá slova.

  Bylo by milé, kdyby někdo někdy natočil i pozitivní video. Smát se dětem, že mají nějaké potíže a že jim někdo pomáhá, je takové… docela divné. Asi i víc divné než většina položených otázek. :-)

  Alík

  Poděkování poradně

  Ahoj Alíku,
  na tento dotaz ani nemusíš odpovídat, protože máš jistě moc práce zodpovídáním jiných, ale chtěla bych Tobě a Tvým kolegům moc poděkovat za to, že tu pro nás vždycky jste a vždy chytře poradíte. Díky Vám mám pocit, že nejsem na všechno sama. Obdivuji Vás všechny.

  holka, 14 let, 27. dubna 2020

  Ahoj,
  děkujeme za uznání, pomáháme rádi. $>

  Stejně je to takové zvláštní, když mají lidé pocit, že jsou na všechno sami. Mívají ho občas skoro všichni. Na celé naší planetě jsou prožívané miliardy okamžiků samoty…

  Když se podíváme na mraveniště, tak nás většinou nenapadne, jestli se některý z mravenců také necítí sám. Jak by mohl být sám, když má kolem sebe tolik jiných mravenců? Možná ho ti ostatní mravenci nevnímají… nebo on sám nevnímá širší obraz, že je součástí něčeho tak velkolepě krásného a nezkrotně živého, jako je mraveniště… a nikdy není sám. :-3

  Alík

  Poděkování poradně

  Ahoj všichni,
  Nejednou jste mi pomohli, za což vám všem moc děkuji. Jsem ráda, že tato poradna existuje. Bez ohledu na to, kolikrát vám už přišel stejný dotaz, vždycky jste si našli čas na jeho přečtení a znovu jste jej trpělivě zodpověděli - úplně, jakoby přišel poprvé. Pomáháte velké spoustě dětí. A o spoustě z nich ani nevíte! Občas, když jsem měla nějaký problém a začala psát do poradny, během psaní jsem si uvědomila, že odpověď znám vlastně sama. A už jen to vědomí, že není potřeba na to být sama, mi moc pomohlo, i když jsem třeba poradnu na daný dotaz nevyužila. Jsem si jistá, že to tak má i víc lidí. Díky a hodně štěstí.

  Ahoj,
  moc děkujeme za krásnou zprávu a dovolím si odpovědět i za své kolegy, kteří v poradně odpovídají, že nás moc potěšila. Smyslem naší práce je pomoci dětem a dospívajícím, kteří to potřebují, a pokud se nám to daří, je to pro nás to největší uznání. Jsme opravdu rádi, že jsme ti mohli pomoci najít odpověď na tvé otázky a ještě jednou děkujeme za milý vzkaz.
  Měj se hezky!
  Bára

  Poděkování poradně

  Dobrý den, chtěla bych poděkovat za všechny milé rady. Velice vám děkuji, už s několika problémy jste mi pomohli ^^

  Přeji vám krásný den :)

  holka, 13 let, 5. února 2020

  Děkujeme, rádo se stalo. :-3
  Těší nás, že naše rady pomáhají.

  Poděkování poradně

  Ahoj všem vám přeji krásné Vánoce a krásný svátky samozřejmě hodně štěstí a zdraví. Už jsem tu za pár týdnů rok a tak vám chci poděkovat a doufám že mi Alík bude pomáhat další rok. Ahoj

  holka, 13 let, 24. prosince 2019

  Ahoj,

  děkujeme za ocenění a krásné přání, takové ohlasy nás moc těší. Samozřejmě, že tu pro Tebe i další budeme i další rok, seznámit se ale můžeš i s našimi stránkami www.modralinka.cz, kde se o nás dozvíš více.

  I my Tobě přejeme pohodového Silvestra s rodiči nebo kamarády a hodně zdraví a sil do roku 2020.

  Modrá linka

  Poděkování poradně

  Alíku a všichni, co pomáháte, jsem rád že tady jste a opravdu Vám chci poděkovat.
  Pomohli jste mi s výběrem školy a jsem Vám vděčný, opravdu děkuji, svou práci děláte výborně. Mimochodem, měli by Vám zvýšit plat.

  kluk, 14 let, 20. listopadu 2019

  Ahoj,
  děkujeme za pochvalu! :-3
  Snad tě bude učivo dotyčné školy bavit. ;-)

  Provoz poradny financují v tuto chvíli moji zvěrolékaři ze své kapsy, to nejspíš není úplně bezedný zdroj, takže je zvyšování platu složitá otázka. Ale souhlasím, že by dobrá práce měla být odměněna. Kdyby se našel nějaký hodný sponzor, nebo inzerent, bylo by na světě lépe. O:-):-D

  Alík