Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alík radí dětem

  Na otázky odpovídají

  pracovníci Modré linky, psycholožky BáraV a Péťa, poradenské centrum Locika, MUDr. Jiří Staněk, MVDr. Přemysl Rabas, bojovníci proti kouření z projektu Nekuřátka, vědecký novinář Pragmatik a správci. Občas odpovídá i sám Alík.

  Dotazy mohou pokládat pouze děti mladší 15 let.

  Poradna - dotazy k webu

  Dobrý den, proč už tady na Alíku neodpovídá na zprávy Tamara Cenková z psychologické poradny Sluníčko?

  Itsmealien, 26. října 2018

  Tamara Cenková bohužel před sedmi lety zemřela. :-(
  Viz www.alik.cz/a/rozlouceni-s-tamarou.

  Poradna - dotazy k webu

  Ahoj Alíku. Když se tě někdo zeptá na masturbaci, tak ty mu jen řekneš, ať si vyhledá masturb. Já jsem si to vyhledal, ale našel jsem jen to, jak jim odpovídáš, ať si vyhledaj masturb. Když jsem si ale vyhledal masturbace vyjeli mi dotazy i odpovědi okolo ní. Takže bys měl odpovídat, ať si najdou masturbace. Doufám že to pochopíš. Hezký den.

  kluk, 12 let, 1. října 2018

  Ahoj,
  díky za tip. Radu, kterou zmiňuješ, jsi našel asi v nějakém hodně starém dotazu. Hledání dříve fungovalo jinak. Nyní umí skloňovat a hledání podle části slova nedopadá tak dobře, jako dřív.

  Doplněno o pár měsíců později: vyhledávání bylo vylepšeno, aby si poradilo i s tím zkráceným slovem.

  Poradna - dotazy k webu

  Ahoj všichni...
  Neni možné najít někoho, s kým bych si mohla psát o svých problémech, a nebylo by to veřejné? Něco jako Modrá linka přes e-mail, nebo tak něco.
  Zatím dík :)

  Modré lince jde i zatelefonovat klasickým telefonem, přes Skype, nebo napsat e-mail, viz jejich web www.modralinka.cz.

  Poradna - dotazy k webu

  Ahoj, není to problém, nic, ale... strašně mě zajímá, jak to tam u vás chodí. Jste jako zaměstnanci Alíka a nebo jenom dobrovolníci, kdo pomáhají? A jak si ty dotazy rozdělujete? Abych se přiznala, tak si vás tam představuju v místnosti s milionama počítačů, spousta lidí jak se řehtáte našim dotazům a... chci jenom něco vědět, jak to chodí tam u vás za oponou. Nemusíte to psát, ale... je to hustý.

  holka, 14 let, 30. ledna 2018

  Částečně dobrovolníci, částečně placení odborníci.
  Dotazy rozdělují BáraV nebo Mari1, někdy i jiní správci, podle toho, kdo čemu lépe rozumí.
  Všichni kromě Modré linky odpovídáme z pohodlí svého domova. Navzájem se spolu moc neradíme, každý odpovídá sám.

  Nevím, jakým způsobem přesně pracuje Modrá linka, myslím, že tam nejspíš sedí několik odborníků v kanceláři u počítačů (není jich milion) a hlavně u telefonů, protože tato organizace funguje zejména jako telefonická linka důvěry. Ale možná si je představuji špatně. Dalo by se říct, že také za tuhle druhou oponu nevidím. :-)

  Jsme rádi, že systém práce u naší poradny působí profesionálním dojmem. :-D

  Poradna - dotazy k webu

  Ahoj Alíku,
  když si jen tak pročítám poradnu a čtu si odpovědi a dotazy, někdy se stane, že narážím na dotaz s problémem, který jsem měla, ale nakonec jsem přišla na řešení. Moc ráda bych těm lidem pomohla, nebo spíš řekla, jak jsem se s tím poprala já. Je nějaká možnost, když ani nevím, kdo ten dotaz ptal?
  Jste moc úžasní, jak tu všem pomáháte.

  Veselé Vánoce a šťastný nový rok přeje Al.

  holka, 14 let, 21. prosince 2017

  Ahoj Al,
  poradna zaručuje určitou míru anonymity kvůli ochraně soukromí tazatelů a ani odpovídající obvykle nepátrají po tom, kdo dotaz psal (výjimkou jsou případy, kdy dotaz pokládá zjevná oběť trestné činnosti, nebo vandal/šprýmař). Anonymita odbourává ostych, člověk nemá obavy, že ho bude okolí soudit, takže se může zeptat na cokoliv. To, že jim pak žádný kolemjdoucí nemůže pomoct (ani ublížit), je nevyhnutelný vedlejší efekt.

  Pak také odborníci můžou mít jiný (lepší) názor, než široká veřejnost... mají na to vystudované školy a léta praxe. Kdyby pod každým dotazem probíhala volná diskuse odborníků i kolemjdoucích, nejspíš by docházelo ke sporům, kvůli kterým by odborníci stíhali odpovídat na méně dotazů. Vystudovaný člověk si také mnohem lépe uvědomuje, čemu nerozumí a kdy je lepší dát prostor jinému odborníkovi. Podobná zdrženlivost mnoha laikům chybí, někteří dobří samaritáni jsou schopní poradit úplně se vším – na Facebooku jsou masy lidí, které si navzájem radí, jak se léčit pitím jedovatého bělidla. 8-o

  Pokud někomu nezáleží tolik na anonymitě ani na odbornosti poradců a chtěl by si o svých trápeních popovídat s ostatními, může tak učinit třeba na Nástěnkách nebo v Klubovně.

  Chceš-li v budoucnu pomáhat v tomto druhu poradny, vrhni se na studium psychologie. ;-)

  Také ti přeji Veselé Vánoce.
  Alík

  Poradna - dotazy k webu

  Dobrý den, nevadí, že jsem na této stránce, když mi je 14, když píšete, že je to pro děti od 4 do 12 let? Děkuji.

  Kamil, 14 let, 2. prosince 2017

  Nevadí, věkové hranice nevymáháme. Můžou sem chodit i dospělí, jen musí brát ohledy na to, že jejich projevy čtou i děti.

  Poradna - dotazy k webu

  Ahoj, hele vám nepřijde divný, že sem píšou DĚTI?! Jako psala sem i holčička, které bylo 8!!! Jako vážně?! Neměla by se tohle téma poradny nějak zabezpečit, aby sem nemohli děti, kterým nebylo min. 12?! Protože není normální, že sem píše dítě, kterému je 8! Hlavně se tu ptaj, jak mají klukovi (v OSMI letech) říct, že s ním chtějí mít sex! Mně to normální teda nepřijde a myslím, že ani já bych do této poradny neměla mít přístup! Toto nejsou věci pro děti! Ale možná to je jen můj osobní názor, ale mně to opravdu a zcela upřímně normální nepřijde ♥

  holka, 11 let PRALINEČKA [$>], 5. prosince 2017

  Zkus si položit otázku: Poškodilo tě něco z toho, co jsi tady četla? To, že ti zdejší poradna připadá trošku divná, je pravděpodobně menší problém, než by hrozil, kdyby se některé dotazy nesměly pokládat vůbec – tedy když by si bezradné dítě řeklo „nikde mi neporadí, rozhodnutí je na mně“.

  Odpovědi místních odborníků jsou napsané citlivě a i ty ostřejší dotazy mívají správné a neškodné odpovědi. Usoudí-li odpovídající, že otázka skutečně není vhodná pro mladší čtenáře, nebo že není myšlená vážně, může ji smazat. Občas si také tazatelé vymýšlejí a odpovídající to vezmou vážně, protože si nejsou úplně jistí, že to je jen nevhodný vtípek...

  Myslím, že v současné době můžou zvídavější děti najít na internetu mnohem horší věci, než dobře míněné rady vystudovaných psychologů. Nemá moc smysl předstírat, že některé věci neexistují.

  Poradna - dotazy k webu

  Odpovídá více lidí, nebo je to robot?

  Můžu se zeptat, odpovídá jeden nebo více lidí a nebo je to robot?

  kluk, 12 let, 10. listopadu 2017

  Více lidí.

  Sice odpovídající nemusí opisovat ověřovací kód z obrázku, ale jsem si celkem jistý, že nikdo z nich není robot. Já sám také nejsem robot O=... ehm... pardon, chtěl jsem mrknout takhle. ;-)

  Poradna - dotazy k webu

  Ahoj Alíku, mám na tebe velikou stížnost. - otázka upravena poradcem

  nikca004, 11. února 2017

  Ahoj, odmyslím-li si styl tvého dotazu a naprosto nevhodný výběr slov, na tvé stížnosti něco může být. Žádné dárky sis neobjednávala a ač jsi registrovaná přes 3 roky, máš na účtu jen 1 bodík. Z toho důvodu dotaz prověřujeme. Určitě je možné, že došlo k chybě na naší straně. Systém překlápíme, o tom už jsem psal. Pokud k chybě došlo, bodíky ti budou navráceny a stejně tak i všem, kterým by se mohlo přihodit totéž.


  Hezké dny ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Poradna - dotazy k webu

  Ahoj alíku,
  chtěl bych se zeptat jaktože si už nemůžu objednávat dárky v katalogu dárků. Proč ? Budu si moc ještě někdy objednávat dárečky ? A ještě jedna věc mohl bych mít nástěnku klub kamarádů ve stálých ? Už jsem se na to ptal Pralinky2 a ta mi neodpověděla...
  Předem děkuji za tvou hodnotnou odpověd.
  S pozdravem
  JirkaBobik.
  Alíkuá, vše nejlepší do nového roku.
  JirkaBobik

  JirkaBobik, 26. prosince 2016

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  Ahoj,

  platnost bodíků byla omezena do 14.12.2016. K tomuto datu jsme všechny dárky rozeslali. Jaké novinky vás čekají v Katalogu dárků oznámíme až bude o všem rozhodnuto a jasno. Ohledně nástěnky kontaktuj správce. Správce Pralinka2 se ti ozve, až na tebe dojde řada.
  Krásný nový rok ti přeje Alíkova kamarádka Bája

  Poradna - dotazy k webu

  jak můžete v klubovně můj stůl zařadit mezi stálé stoly

  Pokud máš zájem o zařazení mezi stálé stoly, kontaktuj správce Alíka. Pro zařazení je ale nutné, aby stůl měl pravidelnou a stálou každodenní návštěvnost (alespoň 20 uživatelů denně). Pak je na zvážení správce, zda stůl zařadí.

  Alík

  Poradna - dotazy k webu

  Dobry den chtel bych se zeptat zde se ucer na alikovi smazat ci bodiky predat nekomu jinemu

  pancasu5, 8. října 2014

  Ahoj, 

  tvůj dotaz patří do poradny - Technické dotazy k webu. Ale v rychlosti, účet se zruší sám po 6-ti měsících. Bodíky předávat nelze.

  Alíkova kamarádka Bája

  Poradna - dotazy k webu

  ahoj chci si změnit přezdívku jako mám 1836 tak chci jinou prosím odpověz 2 .9 20 14 díky.

  Pozor, tato odpověď už trošku zastarala!

  Ahoj,


  bohužel, přezdívku změnit nelze, je potřeba založit novou registraci.

  Alík

  Poradna - dotazy k webu

  Ahoj chtěla bych se zeptat jestli to stojí nějaké peníze když si objednám tu knížku za bodíky a kdy se mi ty bodíky dají pryč? Děkuji za odpověď.

  Eliška Wilczková, 3. března 2014

  Ahoj, 


  podívej se do poradny Dotazy k fungování webu Alík, téma Katalog dárků. Dárky jsou za bodíky, nebudeš za ně platit penězi. Bodíky se ti odečtou při objednání dárku. 

  Pěkné dny Ti přeje Alíkova kamarádka Bája
  Poradna - dotazy k webu

  Ahoj Alíku prosím potřebuji radu a pomoc. Měla jsem tady na alíkovi super kamaráda jmenuje se tady takhle: 1-szerelem-1 A až dnes jsem si všimla že zmizel není tady. Prosím nevíš co se s ním stalo? Určitě vím že se nechoval nevhodně. A taky jsem se chtěla zeptat třeba jestli si alíka můžeme sami zrušit a nebo jestli nám ho zrušíš ty když sem dloouho nebudeme chodit. Protože on tady už delší čas nebyl... Moc děkuji za odpověd. A děkuji. S pozdravem Kikuška.

  kikuš, 3. dubna 2013

  Ahoj, jakmile se na Alíkovi neobjevíš 6 měsíců, je účet automaticky zrušen. To je i případ 1-szerelem-1. Měj se pěkně a přeji, ať si najdeš další prima kamarády. Haf! Alík