Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Poradna

  Když jsem v poradně Alík radí dětem a kliknu na „Poděkování“, přesměruje mě to do technické poradny. To je tak schválně?

  Není, byla to chyba. Nyní je už opravená – jedno z témat jsem přejmenoval, aby spolu jejich označení nekolidovala. ;-)

  Díky za upozornění. R^

  Poradna

  Ahoj Alíku a ostatní,
  chtěl bych se zeptat, zda bych mohl být pomocník zde na poradně. Určitě jsou nějaká kritéria, ale byl bych Vám moc vděčný, kdybyste mě přijali. Pochopím, jestli ne.
  Přeji krásný den.
  Adam

  Ahoj, máš nějaký doktorát?
  K tomu, abys získal úplný přístup k popisům problémů dětí, skutečně nestačí jen ochota a říct si o něj. Jsme samozřejmě vděční za každou pomoc a rádi rozšiřujeme okruh odborníků (hodil by se nám strašně moc nějaký MUDr.), ale z mého pohledu jsi v tuto chvíli naprostý anonym.

  Jinak viz podobný loňský dotaz: www.alik.cz/p/247880.
  (Případnou další navazující komunikaci prosím poštou, nebo mailem...)

  Poradna

  Zdarec,
  chtěla bych napsat dotaz na Alíkovu poradnu. Je mi 15 let, ale dotaz mi nejde položit. Co mám dělat?
  Děkuji za odpověď.
  Květa

  Ahoj Květo,
  v předchozím dotazu v poradně jsi uváděla v podpisu věk dvanáct let. Nemyslím si, že ti je patnáct let. Nemyslím si, že toto je tvůj jediný zdejší účet. Nemyslím si, že chceš položit skutečnou otázku, protože soudě dle tvé aktivity v klubovně i jinde jediné, na co tady na dětském webu myslíš, je sex. Myslím si, že jsi Adam Skřivánek z Brna, že ti je kolem dvaceti let a že máš problém.

  A abych odpověděl na otázku, co máš dělat... zmiz odtud. Navždy. ]:-)

  Alík

  Poradna

  Ahoj,do druhé poradny my nejde napsat,nevíte proč?

  Protože máš v osobních údajích napsáno, že už ti bylo 16 let, a ta druhá poradna je určena pro uživatele do 16 let.

  (Poznámka od –MM–: V nastavení jde přepnout, že ti ještě 16 let nebylo.)

  Poradna

  Dobrý den,
  Potřebuju položit dotaz na druhé poradně, ale píše mi to, že dotaz smí položit pouze děti do 16ti let. Je mi 14, je možné že jsem uvedla do prihlasovacich údajů špatný rok. Co mám teď dělat? Nechci si zakládat nový profil. Předem moc děkuju za odpověď.

  Ahoj,
  v současné době u svého profilu nemáš uveden rok narození vůbec. Ale pro účely Poradny se nebere v úvahu věk odvozený z data narození. V nastavení je mimo jiné přímo zaškrtávací kolonka, zda je uživateli víc nebo míň než 16 let. A ty tam máš zaškrtnuto, že víc.
  Nemusíš si zakládat nový profil. Stačí jít do Nastavení a tam si zaškrtnout, že je ti míň než 16. Ale v takovém případě bude k tvému účtu doplněn rodičovský účet, kde budou tvoji rodiče moci rozhodovat o tom, které z tvých osobních údajů budou moci být uváděny a které ne.

  Poradna

  Ahoj Alíku,
  v druhé poradne se chci na něco zeptat, ale píše to, že tam můžou jen do 16 a mně je 12 a nejde to.
  Pomoc.
  Díky

  Ahoj,
  vypadá to, že jsi někdy v minulosti, asi v červnu při schvalování souhlasu s použitím osobních údajů, zaškrtla, že ti už bylo 16. Komu je méně než 16, ten podle nařízení GDPR nemůže sám rozhodovat o svých osobních údajích, ale mohou o nich rozhodovat jen jeho rodiče. Proto uživatelé pod 16 let mají rozdělený účet na dětský a rodičovský, na tom svém účtu mohou psát do klubovny, nástěnek, Alíkovina podobně, a na tom rodičovském účtu mohou jejich rodiče nastavovat osobní údaje. A ty ten účet rozdělený nemáš, takže jsi tam musela zaškrtnout, že ti je víc než 16.

  Rozdělení účtu jde zapnout v nastavení.

  Poradna

  Ahoj,
  Proč u některých dotazů kde odpovídá Alík není jeho fotka a nefunguje odkaz na vizitku?

  Děkuji za odpověď

  Protože není jisté, že to je odpověď od Alíka.
  Původně fungovaly poradny trochu jinak, spousta odpovědí poslaných přes účet Alíka byla od správců – ty jsem poznal podle toho, že se do nich podepsali. Alík se také v mnoha odpovědích podepsal. Všechny ostatní odpovědi zůstaly nepřiřazené a jejich autorem je asi Alík...

  Poradna

  Mně není 16 a musim bejt tady a neodpovídáte mi na normální problémy, je mi 14, proč jste mě přesměrovali sem? Odpovězte.

  Ne, nemusíš být tady.
  Nevím, o čem to mluvíš, my jsme tě nepřesměrovali sem, ty jsi sem přišel sám dobrovolně, nejspíš proto, že ti druhá poradna řekla, že tam pokládat dotazy nesmíš, protože už jsi příliš starý. V této poradně se můžeš všude dočíst, že dotazy, které sem nepatří, mažeme – což stále platí. Pokud nemáš dotaz související s webem Alík.cz, tak se v této technické poradně neptej.

  Při registraci jsi řekl, že už ti bylo 16 let a že tedy máš právo rozhodovat sám o svých osobních údajích – že si smíš zřídit účet sám bez pomoci rodiče. Osoby mladší 16 let potřebují spolupráci dospělé osoby (která určuje, které osobní údaje dítěte se tady smí uchovávat). Buď jsi lhal tehdy, nebo lžeš teď.

  Pokud ti skutečně nebylo 16 let a lhal jsi při registraci, přejdi do nastavení účtu (odkaz je na ceduli vpravo nahoře), tam vyplň své současné heslo, přepni, že ti ještě nebylo 16 let, vysvětli situaci rodičům, požádej je o nastavení jejich hesla... tím vznikne rozdělení na dětský a rodičovský podúčet.

  Pokud ti už 16 let bylo a lžeš teď, tak... tytytyty! To se dělá?! Takový velký kluk a takhle lhát...

  Alík

  Poradna

  Proč nesmí dotazy pokládat uživatele starší 16? I oni mohou mít problémy!

  Jejich problémy nemohou mít v poradně pro děti přednost před problémy dětí – což byl doposud běžný jev, protože starší uživatelé dokážou potíže lépe popsat, a tudíž se na ně snáze (a rychleji) odpovídá. Kapacita odpovídajících odborníků je omezená a každá odpověď něco stojí.

  Alík nabízí pomoc dětem, ne náhodným kolemjdoucím. Dospěláci mají spoustu jiných míst, kde mohou své potíže řešit.

  Poradna

  Ahoj,
  Proč na dotazy neodpovídají správci Mateas a Teferi?

  Ahoj,
  ja obcas na neco malo odpovim, ale obecne jen na male procento dotazu. No a u Teferiho to bude pravdepodobne tim, ze ma jine povinnosti.
  Osobne si ale myslim, ze odpovedi ostatnich jsou na urovni s kvalitou i bez nas dvou.

  Poradna

  Ahoj. K čemu je to, že otázku můžeme položit, jen když máme 100 kaček? Podle mě je lepší, když člověk bude moct napsat kdykoliv i bez kaček, protože, co když bude mít nějaký závažný problém nebo bude mít prostě pohotovostní otázku a tak něco, a bude muset čekat na ty kačky.

  Ahoj,
  je to k tomu, aby dotazů bylo rozumné množství. V době, kdy stačilo jen zřídit účet a šlo hned pokládat dotaz, bylo otázek třikrát tolik (a často nebyly myšlené vážně, vtipálky nic nezastavilo) a na dvě třetiny z nich neměl nikdo čas odpovídat, takže zůstávaly i ty závažnější otázky bez odpovědi. Kdybychom měli odstranit toto omezení, tak to znamená konec poradny.

  Běžně trvá zodpovězení dotazu týden, takže pokud někdo skutečně pospíchá na odpověď, měl by se zeptat jinde, ty tři dny navíc nehrají zase tak zásadní roli.

  Poradna

  Aboj, můžu se zeptat, do kdy nejdéle odpovídáte? Na můj první dotaz čekám už asi týden nebo něco přes týden... Chápu, že toho máte asi hodně, ale nevím vůbec, co mám dělat...

  Ahoj,
  doba, kdy se dostane na položený dotaz, je různá. Pokud chceš zjistit, jak to s tvým dotazem vypadá, pak mi napiš do pošty. Podle přezdívky ti mohu napsat, jak na tom tvé dotazy jsou. Zda třeba již není dotaz zodpovězený.

  Poradna

  Můžu se zeptat, jak upravím příspěvek (dotaz)?

  Kokolino, 26. června 2018

  Upravovat dotaz jde pouze dvě hodiny od jeho odeslání. Viz www.alik.cz/a/alik-zpristupnuje-dodatecne-upravy-vseho-co-odeslete.

  Poradna

  Dobrý den, proč máte u poradny napsáno: „čtenářům do 15ti let“, ale když tam položí dotaz starší, máte pravidlo, že staršímu nad 15 vykáte. Proč je tedy poradna do 15ti let?

  Ahoj,
  nemyslím si, že se zmíněná pravidla navzájem vylučují. Poradna je určená dětským čtenářům, ale když se zeptá někdo starší, odpovídající odborník může mít pocit, že by mu měl vykat. Já bych na jejich místě tykal všem, protože vykání je sice zdvořilé, ale zbytečně formální, zejména u osobních dotazů mi přijde takové odtažité.

  Zvažujeme, že osobám starším 16 let znemožníme pokládání dotazů do poradny Alík radí dětem, protože dotazů chodí hodně a mladší tazatelé pak čekají zbytečně dlouho na odpověď kvůli starším.

  Mimochodem „15ti“ je špatně, žádné „ti“ se k číslům nepíše, takhle to tam určitě napsané nemáme. :-)

  Poradna

  A nešlo by udělat vybírání poradce?

  Nešlo, zeptáš se a počkáš, až ti odpoví ten, kdo má zrovna čas odpovídat v poradně.