Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Porušení pravidel

  Ahoj, když někdo jednou napíše 1 sprosté slovo, dostane hned blokaci? Já se totiž bojím, že omylem napíšu nějaké sprosté slovo, co o něm nebudu vědět, že je sprosté. Díky!!(ÍÍÍ)

  Ahoj,

  to určitě ne.
  Může dostat upozornění a pokud by se to dělo v Klubovně, tak možná nanejvýš nějakou symbolickou blokaci typu na Jen projít. Je samozřejmě pravda, že různí Správci mohou posuzovat danou situaci různě a taky záleží na kontextu, kdy a za jaké situace bylo použito, ale mohu Tě uklidnit, za jedno vulgární slovo skutečně z celého Alíka nevyhazujeme (výjimku tvoří vulgární slova přímo v dané přezdívce, kde se skutečně vyhazuje rovnou z celého Alíka pro závadnost dané přezdívky). Je ale potřeba zmínit, že za vulgární slovo se považuje i slovo vyhvězdičkované a i jinak napsané tak, aby obcházelo místní filtr. Rovněž i zkratky vulgárních slov - i v cizích jazycích - nejsou povoleny. Taky je pravda, že u každého uživatele máme možnost si vést poznámky, takže si zpravidla zmínku o tomto uděláme a pokud uživatel porušuje pravidla i nadále, jde mu to samozřejmě k tíži, protože se pak posuzuje přezdívka jako celek za celou dobu registrace. Takže se to pak může nahledat a vyústit v nějaký další větší postih.

  Porušení pravidel

  Ahoj, mám takový dotaz.
  Když nějakého uživatele zablokujete, tak je možné, že se vrátí třeba z jiného mobilu pod jinou přezdívkou? Myslím to tak, že když někoho zablokujete, tak si teoreticky může založit nový účet třeba na počítači.

  Předem díky za odpověď.

  Ahoj,
  tak teoreticky samozřejmě může, to je věc, které nejde nijak zabránit. V praxi ale platí, že na to stejně téměř jistě přijdeme. A je to pochopitelně i proti pravidlům (úplně dole).

  Jen tak mimochodem, blokace je za porušování pravidel. Její obcházení je akorát dalším porušováním, což celou situaci jenom zhoršuje. V takových případech i jen krátké blokace můžeme pěkně prodloužit. Některým to ale za to zřejmě stojí... :-P

  Porušení pravidel

  Ahoj,
  jakto, že mou vizitku navštívil zablokovaný uživatel až poté, co byl zablokován?

  Děkuji za odpověď, KrálíčekSušenka

  Ahoj,
  blokace (pokud není trvalá) nebrání dotyčnému v přístupu na Alíka. On se může normálně přihlásit a být tady, ale nesmí psát dopisy, nemůže do klubovny, posílat příspěvky atd. Pohybovat se po Alíkovi ale může, tedy i může navštěvovat vizitky.

  Tuto možnost nemají pouze ti, co mají trvalou blokaci. Trvalé zablokovaní uživatelé se vůbec nemohou přihlásit. Dočasně zablokovaný uživatel ano, klidně si tedy může i třeba přečíst dopis, jen na něj nemá možnost odpovědět, dokud mu platí blokace.

  Porušení pravidel

  Ahoj, mám dotaz,
  kdyby si někdo vytvořil přezdívku (účet) s názvem například: Koalík1, nebo -Mm-, nebo Majdula3000, tak by to bylo v pořádku, nebo by se třeba musel nechat přejmenovat?
  Myslím, že by to bylo matoucí, kdyby měl někdo přezdívku například Majdula3000 a dal by si stejnou profilovku jako má Majdula2000 nebo tak...
  Přemýšleli jste někdy nad tím a kdyby se takový problém vyskytl, jak byste ho řešili?
  Díky za odpověď.

  Ahoj,
  pokud nějaká přezdívka napodobuje někoho ze správců či zvěrolékaře, tak se ani nenechává být, ani nepřejmenovává, ale rovnou blokuje. Několik takových případů už tu i bylo.

  Vydávat se za vyšší autoritu je i zakázané v pravidlech.

  Porušení pravidel

  Zdravím,
  Jak může být zablokovaný tento uživatel Alika, když Alika prakticky nikdy nenavštívil a jeho vizitku jsem navštívil já a jeduhousky?

  Ahoj,
  protože blokace se týká osoby, nikoli přezdívky. Přezdívka, na kterou odkazuješ, je náhradní přezdívka, kterou chtěl akorát dotyčný obcházet blokace.

  Porušení pravidel

  Porušení pravidel

  Ahojky,
  mám takový dotaz. Dost mě zajímá, co se stalo s uživatelem ChlupatáVa**ata, protože je označená jako hrozba. Předem díky a hodně zdraví v novém roce celé poradně.

  Ahoj,
  už podle svého názvu byla tato přezdívka pro dětský internet nevhodná. Nevhodná přezdívka je zásadním problémem pro další pobyt uživatele na Alíkovi, proto byl uživatel zablokován - v tomto případě trvale. Pokud je uživatel zablokován trvale, zobrazuje se u něj, že se jedná o bezpečnostní hrozbu.

  Porušení pravidel

  Ahoj,
  prosím vás, co znamená toto www.alik.cz/u/debil2511 ?
  Předem děkuji. Andyell

  Ahoj,
  to znamená, že má daný uživatel blokaci už napořád, přesně tak, jak se to na té červené stránce píše. Bývá to kvůli nevhodné přezdívce nebo závažnému porušování pravidel (ne třeba za to, že někomu ulítne jedno sprosté slovo v klubovně, ale když se třeba někdo chce pouze bavit o věcech pro dospělé a tak podobně).

  Porušení pravidel

  Ahoj, docela mě zajímá, jestli musel někdy Alík něco oznámit na policii, případně z jakého důvodu (četla jsem že může)

  Ano, s policií komunikujeme docela často. Buď proto, že si něco vyžádají vyšetřovatelé přímo od nás (mají nějaké vodítko a chtějí víc informací), nebo proto, že jí hlásíme podezřelé chování některých uživatelů.

  Dokonce jsem tady pro tento účel zřídil speciální funkci, která seskládá všechny vybrané údaje do jednoho úhledného dokumentu, který stačí jen poslat datovou schránkou... a je během pár minut vyřízeno. B-)

  Porušení pravidel

  Ahoj, proč je uživatelka DrzHubu_ zablokovaná do roku 2065? Že srandy? Proč není napořád, protože za 50 let už na Alíka zapomene, jestli Alík tou dobou ještě vůbec bude existovat. ... nebo je to pokus?

  Ahoj,
  blokování uživatele je v současné době nastavené tak, že trvalá blokace už nejde zrušit. A proto v případech, kdy je zapotřebí někoho zablokovat, ale s možností, že mu ta blokace bude někdy zrušena (například když je šance, že své chování vysvětlí a polepší se, nebo když máme podezření, že došlo k ukradení účtu), blokujeme ho na nějakou hodně dlouhou dobu.

  Porušení pravidel

  Ahoj, když najdu někoho, kdo svojí vizitkou porušuje pravidla (má tam sprostá slova nebo nevhodné nápisy atd.), komu to mám přesně nahlásit?
  Někomu ze správců do pošty nebo sem do technické poradny?

  Ahoj,
  správcům! Vždy jen správcům.

  Moc nerozumím, proč vůbec někdo považuje porušení pravidel za technický problém nebo za nápad na vylepšení. Pokud něco takového přijde do technické poradny, tak si to přečtu... a zůstane to bez reakce.

  Je to sice z mého pohledu méně obtěžující, než když mi to uživatelé posílají přes poštu, ale to neznamená, že to budu řešit. Jednak mnohdy neznám širší kontext, jednak obvykle nezasahuji správcům do jejich rozhodování. Mám sice zájem na tom, aby na Alíkovi bylo bezpečno a aby se jakýkoliv problém řešil, ale nemám energii na to, abych řešil úplně všechno...

  Četla jsi pravidla technické poradny, než jsi vložila dotaz?
  www.alik.cz/p/technicka/pridat#5

  Porušení pravidel

  Ahoj,
  když bude někdo zlobit na srazu a bude to uživatel Alíka co dostane za trest? Bude ze srazu vyloučen a dostane blokaci na Alíka? Nebo jak to bude?

  A ještě jeden dotaz.

  Můžou se srazů účastnit noví úživatelé?

  Děkuji za odpověď
  lékařský

  Ahoj,
  když někdo zlobí trošičku a málo, tak se to většinou řeší nějakým napomenutím. Kdyby někdo zlobil skutečně vážně, tak by se to asi nějak řešilo na místě.

  A srazu se samozřejmě mohou zúčastnit i noví uživatelé. A uživatel si s sebou může přivést i někoho, kdo není uživatelem Alíka, například rodiče nebo sourozence, ale měl by to předem nahlásit, aby se věděl počet lidí například kvůli vstupům, rezervacím a podobně.

  Porušení pravidel

  Ahoj,
  Můžu se zeptat proč je zablokovaná uživatelka PomáhámARadím?
  Děkuji předem za odpověď.

  Ahoj,
  nejspíš proto, že soustavně zlobila. Když dostala dvouletý trest, tak to asi nebylo za ojedinělý incident. Lepší odpověď by měli správci, ale asi ji nechtějí zveřejňovat.

  Ty dotyčnou uživatelku znáš? Zablokovaných uživatelů jsou tady stovky, proč tě zajímá zrovna tato osoba? (Odpověz případně poštou...)

  Dotazů typu „proč je zablokovaný ten a ten“ nám chodí překvapivě hodně a jelikož z nich není jasné, proč jsou vůbec položeny, zůstávají bez odpovědi.

  Porušení pravidel

  Ahoj.
  Uživatel PG2018 je zablokovaný ale je online!

  Ahoj,
  online klidně může být. Ale nemá právo psát Alíkoviny nebo diskutovat pod nimi, přisednout ke stolu v klubovně nebo založit vlastní stůl, přispívat do nástěnek nebo založit vlastní nástěnku, soutěžit v soutěžích, vkládat nebo hodnotit vtipy, ptát se v poradně, posílat dopisy a nahrávat obrázky.

  Může si měnit text na vizitce (který v době zablokování není veřejně vidět) a prohlížet historii svých aktivit. Jeho rodič může měnit nastavení osobních údajů a zažádat o zapomenutí (= zrušit účet). Některé možnosti vyplývají ze zákona a my je nemůžeme uživateli jen tak upřít proto, že podle našich místních pravidel zlobil. Naše pravidla nejsou silnější než zákon. Takže i zablokovaný uživatel má nějaké možnosti... a technicky nejsnazší cesta, jak mu je zajistit, je povolit mu přihlášení.

  Porušení pravidel

  Ahoj,
  Můžu se zeptat. Když je uživatel zablokovaný má možnost si založit nový účet nebo to je také zablokované? Nebo jestli se může přihlásit pomocí svého druhého účtu?

  Ahoj,
  blokace se vztahuje na osobu, nikoli na účet. Když je někdo zablokován, tak si sice fyzicky může založit jiný, ale považuje se to za obcházení blokace a takový náhradní účet může být bez varování zablokován a případně může takovému uživateli být prodloužena blokace i na jeho původním účtu. Takže i když nový účet založit lze, nedoporučuje se to a jsou za to další postihy.

  Porušení pravidel

  Dobrý den. Mohu se zeptat proč uživatel Tomiqeq má zablokovaný účet?

  Ahoj,
  tento uživatel má zablokovaný účet proto, že po několika různých uživatelkách ve věku kolem 10 let vyžadoval nahé fotky, některým za ně i nabízel peníze, a po některých chtěl i přímo sex a za tím účelem se pokoušel si s nimi sjednat i osobní schůzku. A přesně to jsou aktivity, které jsou na Alíku přímo zakázané, a nejen to, takové nabídky vůči osobám pod 15 let jsou i v rozporu se zákonem, a proto identifikační údaje tohoto „uživatele“ budou předány Policii ČR.