Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Porušení pravidel

  Ahoj, chci se zeptat: Když se někdo přizná, že porušil pravidlo, tak ho zablokujete, nebo ne?
  Děkuji za odpoveď.

  Ahoj,
  za určitých okolností může přiznání být polehčující okolnost, tedy například postih nemusí být tak přísný. Ale na druhé straně to neznamená, že by někdo mohl provádět cokoli a pak se přiznat a tím být zcela beztrestný.

  Porušení pravidel

  Ahoj, už jste mi odpověděli, že zablokovaný účet lze odblokovat, ale já nevím jak. Děkuji za odpověd’ a přeji pěkný den. :)

  Ahoj,
  technicky je možné zablokovaný účet odblokovat. Prakticky samozřejmě bude záviset na tom, proč byl vlastně daný účet zablokován, z jakého důvodu. To se musí pečlivě posoudit a zvážit, zda důvody blokace již pominuly, a byla by možná odblokace, a pokud ano, za jakých podmínek. Nicméně v obou případech si přezdívku samozřejmě sama neodblokuješ, musíš oslovit Správce Alíka. Pokud už tu máš jinou přezdívku (například asi tuto), napiš Správcům Alíka přes místní alíkovskou poštu a upřesni, o jakou přezdívku přesně jde. Můžeš také Správcům Alíka napsat e-mail. Většina Správců Alíka má e-mail, kam je jim možné napsat. My Tvou žádost posoudíme a uvidíme, co by se s tím dalo dělat.

  Porušení pravidel

  Ahoj, zajímá mě jedna věc - co znamená, když je nějaký uživatel zablokovaný?
  Předem děkuji za odpověď.

  Ahoj,

  zpravidla to znamená, že daný uživatel porušil nějakým způsobem Pravidla Alíka, proto mu byla přezdívka zablokována.

  Porušení pravidel

  Když někoho zablokujete a on si založí nové jméno a už nezlobí, tak je to v pořádku, nebo ne?

  VeverkaČiperka123, 29. dubna 2018

  Ahoj,

  pokud se jedná o méně závažné porušení pravidel Alíka, tak má uživatel v zásadě dvě možnosti, a je na něm, jakou si vybere. První možností je, že napíše Správcům (zpravidla e-mailem, když má přezdívku blokovanou), omluví se a nějakým způsobem se s ním dohodneme na podmínkách odblokace přezdívky - v tom případě mu zůstane ta původní přezdívka (stává se, že někteří uživatelé, pokud už jsou na Alíku delší dobu, tak je ostatní uživatelé pod tou přezdívkou znají, nebo jim na jejím zachování záleží z jiného důvodu). Další možností je v tomto případě založení nové přezdívky/registrace - to je možnost pro uživatele, kteří chtějí začít například s „čistým štítem“ a s novou přezdívkou, a ke staré blokované už se nechtějí vracet. Ale zdůrazňuji, toto platí jen pro ty případy, na které se ptáš - pokud uživatel porušil nepříliš závažným způsobem pravidla Alíka a pod novou přezdívkou nezlobí. Pak je to tedy v pořádku.

  Porušení pravidel

  Co by se stalo, kdyby někdo založil nastěnku, co uráží nějakého uživatele nebo samotného „velikého hafana“ Alíka?

  Ahoj,

  urážení uživatelů je proti pravidlům Alíka. Asi by se dostalo danému uživateli napomenutí, pokud by v tom pokračoval, tak by se dalo uvažovat i o blokaci přezdívky, v krajním případě i o zamezení přístupu na Alíka.
  Pokud bude někdo urážet Alíka, tak to také není v pořádku. Zde je možné, že by na něj začal Alík vrčet, štěkat, možná později i kousat, například do jednoho z prstů na noze. :-D Doporučuji toto radši nepokoušet.

  Porušení pravidel

  matyas339 založil hodně sprostou nástěnku a nějaké zbytečné. proč ted už nejdou najít?

  Ahoj,

  protože jsme je na základě upozornění od uživatelů smazali.

  Porušení pravidel

  Ahoj, můžu se zeptat, kdyby někdo opakovaně psal do poradny "chifdvhkolm
  Cfbnnjzfcnhfd'' _, nebo podobně, třeba třikrát, můžou ho odsud vyhodit?

  Ahoj,

  ano, pokud bude uživatel takto úmyslně porušovat pravidla, tak vyhozen být může. Spamování nesmyslnými shluky písmen je také porušením pravidel Alíka a pravidla Alíka na toto pamatují.
  Právě proto bylo zavedeno omezení, aby dotazy mohli klást jen uživatelé, kteří mají alespoň 100 kaček - kde trvá několik dní, než si je nasbírají - aby se nestávalo, že si problémový uživatel založí novou přezdívku a ve své činnosti hned pak pokračuje.

  Porušení pravidel

  Ahoj, kam mám napsat, když mi někdo na Alíkovi nadává? Děkuji

  HarmoniaHermiona, 17. března 2018

  Ahoj,

  máš několik možností. Pokud někdo porušuje Pravidla Alíka v Klubovně (píše Ti tam nevhodné příspěvky, atd.), tak můžeš přímo z daného konkrétního stolu v Klubovně nahlásit neplechu, odkaz na ni najdeš u každého stolu v pravém horním rohu. Uveď zde přezdívku dotyčného, dále, jak pravidla porušuje (můžeš případně zkopírovat do neplechy i konkrétní příspěvek) a dáš odeslat. U ostatních částí na Alíkovi se časem plánuje, že by byla také možnost nahlásit porušení pravidel podobným způsobem, zatím to však možné není. Je tedy potřeba, pokud někdo porušuje pravidla Alíka kdekoli jinde na Alíkovi, než v Klubovně, napsat Správcům Alíka a to buď prostřednictvím alíkovské pošty, případně i e-mailu, který většina z nás také má. Uvedeš zde stejné věci, jako bys hlásila neplechu z Klubovny, ale například v případě porušení pravidel na nástěnce je vhodné, abys uvedla konkrétní nástěnku, konkrétní příspěvek a případně i odkaz na danou nástěnku, aby se vše dalo lépe dohledat.

  Porušení pravidel

  viky10 zakládá schválně zbytečné nástěnky, chce, ať se na ni lidi zlobí.

  VeverkaČiperka123, 20. prosince 2017

  Ahoj,
  je pravda, že to viky-10 s tím zakládáním nástěnek dnes večer trošičku přehnala. Už jsem jí o tom něco napsal. Ale na druhé straně možná stačilo jí to napsat nějak s citem a ne ji seřvat jako malé dítě.
  A ona nechce, ať se na ni lidi zlobí, to jen při psaní jednoho příspěvku nezvládla interpunkci.

  Porušení pravidel

  Ahoj, milý správce, včera mi jeden kluk odsuď z Alíka začal nadávat do pošty hodně sprostě přímo mně, používal hodně sprostá slova, podívejte se prosím na to, děkuji.

  Ahoj,
  bylo by zapotřebí, abys některému správci napsala přesnou přezdívku toho, kdo ti to píše.

  Porušení pravidel

  Ahoj, může být sprosté slovo i P... s tečkama (promin za to, ale já se ptám)

  Ano,
  je to obcházení nastavených filtrů Alíka, což rovněž není povoleno. Stejné by to bylo, pokud bys daný výraz vyhvězdičkoval.

  Ahoj,
  samo slovo „blázen“ není sprosté, ale záleží na způsobu použití. Za určitých okolností, zejména když tím slovem označíme konkrétní osobu nebo jiného uživatele, může být urážlivé, což je na Alíku zakázané. Ale pokud jde o obecné použití, například ve vtipu, to možné je, ostatně v rubrice „Vtipy“ je i konkrétní kolonka „Blázni“.

  Porušení pravidel

  Ahoj Alíku, proč je zablokovaný roboton?

  Ahoj,
  dotyčný uživatel opakovaně vkládal do Alíkovin, do nástěnek a do obrázků nevhodné a vulgární příspěvky, které na Alíka nepatří.

  Porušení pravidel

  Ahoj Alíku,
  ráda bych položila dotaz ohledně nástěnek. Vím, že v klubovně lze nahlásit neplechu, jde ale taky nahlásit nevhodný příspěvek nebo přímo celou nástěnku? Nikde jsem to nenašla a podobnou otázku v pořádně taky ne. Myslím, že některé příspěvky nebo rovnou celé nástěnky nejsou tak docela vhodné pro děti.
  Za odpověď předem děkuji.

  Aniusia

  Ahoj,
  celé nástěnky nebo konkrétní příspěvky na nich formou neplechy nahlásit nejde. Do budoucna možná dojde k určitým vylepšením i v této oblasti, zatím to však možné není. Celou nástěnku nebo konkrétní příspěvek, který považuješ za závadný, můžeš nahlásit prostřednictvím alíkovské pošty některému ze Správců Alíka (například i mně), a ten Tvoji stížnost posoudí, a podnikne patřičná opatření. Pokud budeš nějakou nástěnku nahlašovat, nejlépe zašli alíkovskou poštou odkaz na celou nástěnku, a dále případně upřesni, jaký příspěvek, jakého uživatele a z jaké doby považuješ za závadný. Je také možné zkopírovat a zaslat do alíkovské pošty celý konkrétní příspěvek, i když si jej Správce Alíka může pak dohledat sám, nicméně alespoň se tak může předejít případným omylům.

  Porušení pravidel

  Ahoj Alíku, kdyžtak se omlouvám, ale bere se sprosté slovo i v jiném jazyce jako porušení pravidel slušného chování?? Děkuji, Spirit.

  Spirit006, 29. srpna 2016

  Samozřejmě :) Vulgarismus zůstává vulgarismem a je libovolné, v jakém jazyce ho publikuješ. Jistě jsou v životě situace, kdy člověku jeho použití ujede ba dokonce pomůže, ale na dětský web nepatří v žádné své podobě. To platí i pro jakoukoliv denní dobu. Z povahy média nejsme schopni zajistit, aby obsah zapsaný po 22. hodině nebyl dostupný i ráno či odpoledne.

  V ideální společnosti by vulgarismy neměly patřit ani mezi dospělé, což hezky opisuje např. Wikipedie:

  "Sprostá slova vyjadřují negativní a silně emotivní postoj k věci či člověku, vůči nimž jsou směrována. Používání sprostých slov v psaném i mluveném projevu je většinou společnosti považováno za nevhodné."