Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Porušení pravidel

Ahoj, může být sprosté slovo i P... s tečkama (promin za to, ale já se ptám)

Ano,
je to obcházení nastavených filtrů Alíka, což rovněž není povoleno. Stejné by to bylo, pokud bys daný výraz vyhvězdičkoval.

Ahoj,
samo slovo „blázen“ není sprosté, ale záleží na způsobu použití. Za určitých okolností, zejména když tím slovem označíme konkrétní osobu nebo jiného uživatele, může být urážlivé, což je na Alíku zakázané. Ale pokud jde o obecné použití, například ve vtipu, to možné je, ostatně v rubrice „Vtipy“ je i konkrétní kolonka „Blázni“.

Porušení pravidel

Ahoj Alíku, proč je zablokovaný roboton?

Ahoj,
dotyčný uživatel opakovaně vkládal do Alíkovin, do nástěnek a do obrázků nevhodné a vulgární příspěvky, které na Alíka nepatří.

Porušení pravidel

Ahoj Alíku,
ráda bych položila dotaz ohledně nástěnek. Vím, že v klubovně lze nahlásit neplechu, jde ale taky nahlásit nevhodný příspěvek nebo přímo celou nástěnku? Nikde jsem to nenašla a podobnou otázku v pořádně taky ne. Myslím, že některé příspěvky nebo rovnou celé nástěnky nejsou tak docela vhodné pro děti.
Za odpověď předem děkuji.

Aniusia

Ahoj,
celé nástěnky nebo konkrétní příspěvky na nich formou neplechy nahlásit nejde. Do budoucna možná dojde k určitým vylepšením i v této oblasti, zatím to však možné není. Celou nástěnku nebo konkrétní příspěvek, který považuješ za závadný, můžeš nahlásit prostřednictvím alíkovské pošty některému ze Správců Alíka (například i mně), a ten Tvoji stížnost posoudí, a podnikne patřičná opatření. Pokud budeš nějakou nástěnku nahlašovat, nejlépe zašli alíkovskou poštou odkaz na celou nástěnku, a dále případně upřesni, jaký příspěvek, jakého uživatele a z jaké doby považuješ za závadný. Je také možné zkopírovat a zaslat do alíkovské pošty celý konkrétní příspěvek, i když si jej Správce Alíka může pak dohledat sám, nicméně alespoň se tak může předejít případným omylům.

Porušení pravidel

Ahoj Alíku, kdyžtak se omlouvám, ale bere se sprosté slovo i v jiném jazyce jako porušení pravidel slušného chování?? Děkuji, Spirit.

Spirit006, 29. srpna 2016

Samozřejmě :) Vulgarismus zůstává vulgarismem a je libovolné, v jakém jazyce ho publikuješ. Jistě jsou v životě situace, kdy člověku jeho použití ujede ba dokonce pomůže, ale na dětský web nepatří v žádné své podobě. To platí i pro jakoukoliv denní dobu. Z povahy média nejsme schopni zajistit, aby obsah zapsaný po 22. hodině nebyl dostupný i ráno či odpoledne.

V ideální společnosti by vulgarismy neměly patřit ani mezi dospělé, což hezky opisuje např. Wikipedie:

"Sprostá slova vyjadřují negativní a silně emotivní postoj k věci či člověku, vůči nimž jsou směrována. Používání sprostých slov v psaném i mluveném projevu je většinou společnosti považováno za nevhodné."

Porušení pravidel

Ahoj alíku chtěla bych upozornit že Super-Kluk25 chtěl po mně NAHY FOTKY samozřejmně že jsem mu je NEPOSLALA hlasila jsem to už Pralince2 ahoj Víla25.
PS:tedle veb je nej

Ahoj, jsi skvělá, zachovala ses perfektně. Pokud vás kdokoliv kdykoliv osloví poštou nebo v Klubovně s divným návrhem, nikdy neodpovídejte a rovnou vše ohlaste správcům nebo Alíkovi. V době letních prázdnin je lepší vždy ohlásit raději správci + Alíkovi. Dotyčný podivný uživatel byl zablokován, zůstává sledován jeho případný opakovaný vstup na web pro případné podání podnětu k šetření pro Policii ČR. Krásné prázdniny, Alík

Porušení pravidel

alíku vím že to asi patří jinam ale měl bys to vědět. Na těhlech stránkách je pedofil!!!! Věř mi prosím!(kterej 13letej kluk by chtěl po11 letý holce nahý fotky?! Jasně že jsem mu je neposlala)

Zachovala ses výborně. Pokud vás kdokoliv osloví a snaží se vás odlákat na jiný web (sociální síť, chat a jiné), zpravidla se jedná o možného útočníka. Na takové výzvy NIKDY NEODPOVÍDEJ a napiš do pošty Alíkovi nebo správcům Alíka a uveď přezdívku dotyčného.

Porušení pravidel

Zdravím, mám takovou menší prosbu, chci se zeptat.. jak je možné že tu nemám přístup do žádného chatu, jako že správce alíka si nepřeje abych k tomuto stolu přisedl, chci se zeptat, jestli je to nějaká chyba, a nebo čistý ban.. jako nepoužil jsem žádnou vulgaritu, ani narážky a pod. bavím se s lidmi normálně ještě před hodinkou jsem tam byl a ted příjdu a nemám přístup, chci se zeptat proč.. :) děkuji. přeju pěkný den.

D3xusek, 4. června 2016

Tvé diskuse o pití alkoholu atd. nejsou zrovna vhodné pro dětský web.

Porušení pravidel

Ahoj Alíku :)
Prosím, chtěla bych nahlásit uživatele jménem : deptr
Psal mi velmi nevhodné zprávy. Nebudu je sem vypisovat jelikož to čtou děti.
Neustále mě obtěžuje, a vyhrožuje mi.
Snažil se i dokonce dostat mou adresu.
Budu ráda za pomoc :)

ancenie1, 21. května 2016

Uvedená přezdívka byla již v dubnu pro nevhodné chování zablokována. Kdy ti měly výhrůžné dopisy přijít?

Porušení pravidel

Zdravím,
chtěla bych nahlásit uživatele domanevyuzity, který mi napsal, že hledá milenku a je mu 28. Později se pokusil získat i moje číslo. Myslím si, že nejsem jediná, komu psal a byla bych ráda, kdybyste to nějak řešili.

Děkuji a přeji hezký den. - otázka upravena poradcem

Ahoj, díky za ohlášení, uživatel byl zablokován. Alík

Porušení pravidel

Ahoj, chci se zeptat, blokovali jste uz uzivatele s prezdivkou "kaffkas"? Ptal se mi, jestli jsem nekomu vyhonila rukou.
Ahoj, hezke dny - otázka upravena poradcem

anginkalolinka003, 3. února 2016

Ano, tebou uvedená přezdívka byla 1.2.2016 zablokována pro hrubé porušení pravidel Alíka.

Porušení pravidel

Milá poradno,
Nedávno se mi stala nemilá věc. Opravdu si vůbec nevybavuji, čím bych porušila pravidla, přesto mi byl zablokován přístup do klubovny! Mimo to mi byla správcem smazána část vizitky, což uznávám, že je možné, aby nějakým způsobem vadilo. Pořád ale nevím, co tak hrozného jsem provedla v klubovně. Je možné, že to souvisí s "nevhodným" textem na vizitce? A co mám udělat proto, aby bylo vše napraveno? - otázka upravena poradcem

Valinka71, 30. listopadu 2015

Klubovnu máš zablokovanou za vulgární hovor u stolu. A nepomohou ti hvězdičky ve slovech.

Porušení pravidel

Ahoj chci se zeptat proč pořád vihazuje správce stolu kamaráda nalkeshi když si semnou jenom píše. za odpověď díky.

Jedná se o přezdívku, která hrubě porušila pravidla Alíka.

Porušení pravidel

Ahoj Alíku :) Může se stát že někomu zruší účet bez důvodu, nebo bez prověření že to vůbec udělal (třeba nadávat atd.)? Děkuji

Bez prověření mizí pouze přezdívky, které jsou půl roku neaktivní. Za porušení pravidel jsou blokovány pouze prověřené přezdívky. Tvá přezdívka Viki290 zablokovaná není.

Porušení pravidel

Ahoj alíku, jeden kluk mi napsal v klubovně ať jdu do prd**e. Co mám dělat?

Napiš některému ze správců Alíka. Pokud se ale při prověřování ze záznamu hovoru u stolu ukáže, že jsi také nadávala, budeš potrestána i ty...

Porušení pravidel

Ahoj správci,jsem tu nový a zrovna mi napsal nějaký papousek111 jestli nechci papouška ochočeného a že si můžu vybrat jakého, Jenže když mu chci odepsat,tak to nejde kliknu na poslat nebo co to je, a nic se neděje,přitom ostatním normílně píšu bez problémů,v čem je chyba?

CzechandGerman, 23. června 2015

Přezdívka papousek111 je za porušení pravidel Alíka zablokovaná.

Porušení pravidel

Ahoj,
chci se zeptat na prostou věc, je tady normální, že vás správce, se kterým jste nikdy neměli nic do činění začne natrvalo blokovat a ani se vám o tom neobtěžuje napsat?

Nina_Grayová, 26. května 2015

Za hrubé porušení pravidel Alíka ti byl jedním ze správců Alíka zamezen přístup do klubovny. Místo napadání správců Alíka bys měla své chování vysvětlit a určitě se také omluvit.

Porušení pravidel

Zdravím. Dnes jsem dostala blokaci. Nechápu proč. Nic zvláštního co bych provedla si nepamatuji. Hrála jsem slušně rodinku a vykoplo mě to . Psalo to vlastně u každého stolu. Blokace.. Děkuji za co nejdřívější odpověď..

Přečti si pravidla Alíka - konkrétně se zaměř na bod č.2, ten jsi porušila. Věřím, že již víš, kde byl problém.
Zkus napsat slušně vysvětlení některému ze správců Alíka.Doporučila bych ti správce Alíka Pralinka2, ale nejedná se o správce, který ti blokaci aktivoval. Takže nezačínej svůj dopis nadávkami apod. Vysvětlení a omluva za porušení pravidel bude jistě na místě.

Porušení pravidel

ahoj alíku,
mě pořád jedna holka když napíšu nějaký článek a je tady nadává jakože fůůůj to hnus a podobně :(

TabithaCute, 2. května 2015

Napiš některému ze správců Alíka (např. Pralinkovi2), případně pošli dopis do schránky přezdívky Alík.

Porušení pravidel

Jak je to s účty se stejnou IP adresou? Například, když zde mám já a můj mladší bratr účet a oba se přihlašujeme přes můj laptop - mohou nám být účty nějak zablokovány? A jak je to se soutěžemi? Může soutěžit jen jeden?
Děkuji,
Yumi

LiškaLíza, 9. dubna 2015

Ahoj, pokud se bude na IP adrese dít cokoliv v rozporu s pravidly, jsme připraveni ji zablokovat. A to i za cenu, že bychom omezili další uživatele téže IP adresy. U soutěží je situace jiná, tam platí, že stejnou IP adresu může mít více účasntíků, pokud jsou jejich detaily u účtů odlišné. Pěkný den, Alík