Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší Alíkova poradna, v této poradně mažeme.

  Porušení pravidel

  Co by se stalo, kdyby někdo založil nastěnku, co uráží nějakého uživatele nebo samotného „velikého hafana“ Alíka?

  Ahoj,

  urážení uživatelů je proti pravidlům Alíka. Asi by se dostalo danému uživateli napomenutí, pokud by v tom pokračoval, tak by se dalo uvažovat i o blokaci přezdívky, v krajním případě i o zamezení přístupu na Alíka.
  Pokud bude někdo urážet Alíka, tak to také není v pořádku. Zde je možné, že by na něj začal Alík vrčet, štěkat, možná později i kousat, například do jednoho z prstů na noze. :-D Doporučuji toto radši nepokoušet.

  Porušení pravidel

  matyas339 založil hodně sprostou nástěnku a nějaké zbytečné. proč ted už nejdou najít?

  Ahoj,

  protože jsme je na základě upozornění od uživatelů smazali.

  Porušení pravidel

  Ahoj, můžu se zeptat, kdyby někdo opakovaně psal do poradny "chifdvhkolm
  Cfbnnjzfcnhfd'' _, nebo podobně, třeba třikrát, můžou ho odsud vyhodit?

  Ahoj,

  ano, pokud bude uživatel takto úmyslně porušovat pravidla, tak vyhozen být může. Spamování nesmyslnými shluky písmen je také porušením pravidel Alíka a pravidla Alíka na toto pamatují.
  Právě proto bylo zavedeno omezení, aby dotazy mohli klást jen uživatelé, kteří mají alespoň 100 kaček - kde trvá několik dní, než si je nasbírají - aby se nestávalo, že si problémový uživatel založí novou přezdívku a ve své činnosti hned pak pokračuje.

  Porušení pravidel

  Ahoj, kam mám napsat, když mi někdo na Alíkovi nadává? Děkuji

  HarmoniaHermiona, 17. března 2018

  Ahoj,

  máš několik možností. Pokud někdo porušuje Pravidla Alíka v Klubovně (píše Ti tam nevhodné příspěvky, atd.), tak můžeš přímo z daného konkrétního stolu v Klubovně nahlásit neplechu, odkaz na ni najdeš u každého stolu v pravém horním rohu. Uveď zde přezdívku dotyčného, dále, jak pravidla porušuje (můžeš případně zkopírovat do neplechy i konkrétní příspěvek) a dáš odeslat. U ostatních částí na Alíkovi se časem plánuje, že by byla také možnost nahlásit porušení pravidel podobným způsobem, zatím to však možné není. Je tedy potřeba, pokud někdo porušuje pravidla Alíka kdekoli jinde na Alíkovi, než v Klubovně, napsat Správcům Alíka a to buď prostřednictvím alíkovské pošty, případně i e-mailu, který většina z nás také má. Uvedeš zde stejné věci, jako bys hlásila neplechu z Klubovny, ale například v případě porušení pravidel na nástěnce je vhodné, abys uvedla konkrétní nástěnku, konkrétní příspěvek a případně i odkaz na danou nástěnku, aby se vše dalo lépe dohledat.

  Porušení pravidel

  viky10 zakládá schválně zbytečné nástěnky, chce, ať se na ni lidi zlobí.

  VeverkaČiperka123, 20. prosince 2017

  Ahoj,
  je pravda, že to viky-10 s tím zakládáním nástěnek dnes večer trošičku přehnala. Už jsem jí o tom něco napsal. Ale na druhé straně možná stačilo jí to napsat nějak s citem a ne ji seřvat jako malé dítě.
  A ona nechce, ať se na ni lidi zlobí, to jen při psaní jednoho příspěvku nezvládla interpunkci.

  Porušení pravidel

  Ahoj, milý správce, včera mi jeden kluk odsuď z Alíka začal nadávat do pošty hodně sprostě přímo mně, používal hodně sprostá slova, podívejte se prosím na to, děkuji.

  Ahoj,
  bylo by zapotřebí, abys některému správci napsala přesnou přezdívku toho, kdo ti to píše.

  Porušení pravidel

  Ahoj, může být sprosté slovo i P... s tečkama (promin za to, ale já se ptám)

  Ano,
  je to obcházení nastavených filtrů Alíka, což rovněž není povoleno. Stejné by to bylo, pokud bys daný výraz vyhvězdičkoval.

  Ahoj,
  samo slovo „blázen“ není sprosté, ale záleží na způsobu použití. Za určitých okolností, zejména když tím slovem označíme konkrétní osobu nebo jiného uživatele, může být urážlivé, což je na Alíku zakázané. Ale pokud jde o obecné použití, například ve vtipu, to možné je, ostatně v rubrice „Vtipy“ je i konkrétní kolonka „Blázni“.

  Porušení pravidel

  Ahoj Alíku, proč je zablokovaný roboton?

  Ahoj,
  dotyčný uživatel opakovaně vkládal do Alíkovin, do nástěnek a do obrázků nevhodné a vulgární příspěvky, které na Alíka nepatří.

  Porušení pravidel

  Ahoj Alíku,
  ráda bych položila dotaz ohledně nástěnek. Vím, že v klubovně lze nahlásit neplechu, jde ale taky nahlásit nevhodný příspěvek nebo přímo celou nástěnku? Nikde jsem to nenašla a podobnou otázku v pořádně taky ne. Myslím, že některé příspěvky nebo rovnou celé nástěnky nejsou tak docela vhodné pro děti.
  Za odpověď předem děkuji.

  Aniusia

  Ahoj,
  celé nástěnky nebo konkrétní příspěvky na nich formou neplechy nahlásit nejde. Do budoucna možná dojde k určitým vylepšením i v této oblasti, zatím to však možné není. Celou nástěnku nebo konkrétní příspěvek, který považuješ za závadný, můžeš nahlásit prostřednictvím alíkovské pošty některému ze Správců Alíka (například i mně), a ten Tvoji stížnost posoudí, a podnikne patřičná opatření. Pokud budeš nějakou nástěnku nahlašovat, nejlépe zašli alíkovskou poštou odkaz na celou nástěnku, a dále případně upřesni, jaký příspěvek, jakého uživatele a z jaké doby považuješ za závadný. Je také možné zkopírovat a zaslat do alíkovské pošty celý konkrétní příspěvek, i když si jej Správce Alíka může pak dohledat sám, nicméně alespoň se tak může předejít případným omylům.

  Porušení pravidel

  Ahoj Alíku, kdyžtak se omlouvám, ale bere se sprosté slovo i v jiném jazyce jako porušení pravidel slušného chování?? Děkuji, Spirit.

  Spirit006, 29. srpna 2016

  Samozřejmě :) Vulgarismus zůstává vulgarismem a je libovolné, v jakém jazyce ho publikuješ. Jistě jsou v životě situace, kdy člověku jeho použití ujede ba dokonce pomůže, ale na dětský web nepatří v žádné své podobě. To platí i pro jakoukoliv denní dobu. Z povahy média nejsme schopni zajistit, aby obsah zapsaný po 22. hodině nebyl dostupný i ráno či odpoledne.

  V ideální společnosti by vulgarismy neměly patřit ani mezi dospělé, což hezky opisuje např. Wikipedie:

  "Sprostá slova vyjadřují negativní a silně emotivní postoj k věci či člověku, vůči nimž jsou směrována. Používání sprostých slov v psaném i mluveném projevu je většinou společnosti považováno za nevhodné."

  Porušení pravidel

  Ahoj alíku chtěla bych upozornit že Super-Kluk25 chtěl po mně NAHY FOTKY samozřejmně že jsem mu je NEPOSLALA hlasila jsem to už Pralince2 ahoj Víla25.
  PS:tedle veb je nej

  Ahoj, jsi skvělá, zachovala ses perfektně. Pokud vás kdokoliv kdykoliv osloví poštou nebo v Klubovně s divným návrhem, nikdy neodpovídejte a rovnou vše ohlaste správcům nebo Alíkovi. V době letních prázdnin je lepší vždy ohlásit raději správci + Alíkovi. Dotyčný podivný uživatel byl zablokován, zůstává sledován jeho případný opakovaný vstup na web pro případné podání podnětu k šetření pro Policii ČR. Krásné prázdniny, Alík

  Porušení pravidel

  alíku vím že to asi patří jinam ale měl bys to vědět. Na těhlech stránkách je pedofil!!!! Věř mi prosím!(kterej 13letej kluk by chtěl po11 letý holce nahý fotky?! Jasně že jsem mu je neposlala)

  Zachovala ses výborně. Pokud vás kdokoliv osloví a snaží se vás odlákat na jiný web (sociální síť, chat a jiné), zpravidla se jedná o možného útočníka. Na takové výzvy NIKDY NEODPOVÍDEJ a napiš do pošty Alíkovi nebo správcům Alíka a uveď přezdívku dotyčného.

  Porušení pravidel

  Zdravím, mám takovou menší prosbu, chci se zeptat.. jak je možné že tu nemám přístup do žádného chatu, jako že správce alíka si nepřeje abych k tomuto stolu přisedl, chci se zeptat, jestli je to nějaká chyba, a nebo čistý ban.. jako nepoužil jsem žádnou vulgaritu, ani narážky a pod. bavím se s lidmi normálně ještě před hodinkou jsem tam byl a ted příjdu a nemám přístup, chci se zeptat proč.. :) děkuji. přeju pěkný den.

  D3xusek, 4. června 2016

  Tvé diskuse o pití alkoholu atd. nejsou zrovna vhodné pro dětský web.

  Porušení pravidel

  Ahoj Alíku :)
  Prosím, chtěla bych nahlásit uživatele jménem : deptr
  Psal mi velmi nevhodné zprávy. Nebudu je sem vypisovat jelikož to čtou děti.
  Neustále mě obtěžuje, a vyhrožuje mi.
  Snažil se i dokonce dostat mou adresu.
  Budu ráda za pomoc :)

  ancenie1, 21. května 2016

  Uvedená přezdívka byla již v dubnu pro nevhodné chování zablokována. Kdy ti měly výhrůžné dopisy přijít?