Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Porušení pravidel

Ahoj blokli ste mě a já nevím proč a na jak dlouho. Moje přezdivka je nikdo- Děkuji

Tak jsem se podívala na tvé chování na Alíkovi. Je příšerné a vůbec se nedivím, že ti jeden z mých kolegů zablokoval přístup na Alíka - zakládání nevhodných stolů, pravidla jsi porušoval i nevhodným hovorem v klubovně a v neposlední řadě jsi vyhrožoval a nadával přes poštu... Pokračovat jistě nemusím.

Porušení pravidel

Ahoj Alíku proč vadí, když napíšu do burzy že hledám kámošku, a napsal jsem že si s ní můžu dopisovat na FB. A pak mě přišel dopis že je to špatné. Jak to?

Lákání k dopisování mimo Alíka je nebezpečné a tudíž nežádoucí. Proto ti některý ze správců napsal, že se chováš nevhodně. Stačí, když si přečteš pravidlo č.2.

Porušení pravidel

ahoj alíku... :'( bloknul jsi mě.... a já nevím proč...

Ahoj, 3.3.2015 ti správce Alíka Mateas psal dopis, přezdívku však zablokovanou nemáš. Zřejmě jsi zlobila v klubovně a byl ti na čas zablokován přístup do klubovny. Ale jak vidím, vše je již vyřešeno a do klubovny již můžeš.

Porušení pravidel

Ahoj, v diskuzi u článku jsem narzil na nevhodný příspěvek. Chtěl jsem odeslat tip redakci, ale zobrazila se mi zpráva "Vyplněný ověřovací kód nesouhlasí". ??? V odesílacím okně to po mně ale žádný kód nechce. To je divné... Panglaq - otázka upravena poradcem

Napiš o nevhodném příspěvku některému ze správců Alíka, zkus třeba správce Alíka Pralinku2.

Porušení pravidel

jeden ze spravcu je sprostej (NinaHoshi) řikala že jsem maly vietnamsky chajzlik. ja to beru jako uražku proto tě žadam abys něco udělal

multicz, 19. ledna 2015

Nic takového neříkala, a dovoluji si upozornit, že křivé obvinění je na Alíku zakázáno. Kdo křivě obviňuje jiné uživatele, může být vyhozen z Alíka. 

Porušení pravidel

ahoj mari1 a ostatní správci, chci se zeptat: potkal jsem u jednoho stolu správce alíka a tak mě zajímá, jestli vidí přímo v klubovně to, co šeptám ostatním, nebo jestli je to opravdu tajné.
A ještě mě zajímá jedna věc, stalo se mi u mého stolu, že správce klubovny přisedl a najednou jsem nebyl už správcem stolu, a neměl jsem korunku zakladatele. má správce klubovny na tohle právo - je pravda, že jsem tam u stolu napsal něco nevhodného? díky za odpově´d

Správce klubovny může odebírat korunku správce. Je možné, abychom si ověřili, co jsi v klubovně psal.

Porušení pravidel

Zajímalo by mě za jakých okolností můžete někoho
bloknout. Díky

Pokud někdo hrubým způsobem poruší pravidla Alíka, pak je mu přístup zablokován bez varování okamžitě. Pokud někdo nedbá upozornění, že porušuje pravidla a porušuje tedy pravidla opakovaně, pak je mu také přezdívka zablokována.

Porušení pravidel

ahoj alíku mám takový malý problém jeden kluk mi v poste napsal ze me chce vosukat omlou vam se za sproste slovo ten kluk se jmenuje buberat.
předem děkuji za odpověd

Napiš některému ze správců Alíka.

Porušení pravidel

Ahoj Aliku
Mam stížnost na spravce MinaHoshi
Protože jak jsem vytvořil nový stůl radirna tak jak tam přišla tak vubec nemluvila a ja jsem napsal "ahoj chceš se na neco zeptat; a ona vubec nemluvila o chvilku později neco udělala a nemohl jsem vubec psat a zkoušel jsem to nekolikrat ale pořad nešlo psat a pak asi o5sekund později mi sebrala korunku spravce stolu takže sem musel jit pryč jinak by sem musel jenom čekat a nic nedelat prosim Aliku vyhoť ji ze spravcu
Dekuji - otázka upravena poradcem

Správci plní své povinnosti dobrovolně a co nejlépe. Opravdu není v silách správce každému v klubovně odepsat. Máš-li vztek, že jsi byl za porušení pravidel vyhozen z klubovny, zkus dané správkyni napsat a požádat jí poštou o vystvětlení. Máš-li dojem, že ti bylo ukřivděno, napiš správci Alíka s přezdívkou Pralinka2. Doporučila bych ti ale nejprve se zamyslet, co jsi v klubovně vyváděl... Ne nadarmo se říká, že lež má krátké nohy. ;-)

Porušení pravidel

Ahoj, Alíku. Už pár hodin se nemůžu dostat na žádný stůl. Píše mi to, že správce stolu si nepřeje abych si přisedla no a to nemůžu na žádný stůl...nevím co to e

Za porušení pravidel Alíka ti může být dočasně zamezen přístup do klubovny. Ber to jako varování a již se chovej slušně! V opačném případě ti bude vstup do klubovny zablokován trvale. Za velmi hrubé porušení pravidel Alíka, případně za opakované porušování pravidel Alíka ti může být zablokována celá přezdívka.

Porušení pravidel

ahoj , potřebuji se poradit , v poslední době když ztoupím do klubovny a chci si přisednout k nějakému stolu tak mě to po každé napíše že správce si nepřeje aby jsem si přisedla ke stolu ještě v čera to normálně šlo

To je jednoduché. Porušila jsi pravidla a na omezenou dobu ti byl přístup do klubovny zablokován. Zkus se nad svým chováním zamyslet. Příště bys mohla mít klubovnu zablokovanou trvale a to bys jistě nechtěla.

Porušení pravidel

Ahoj, už jsem sem psala ohledně toho, jak mi psal uživatel Mercirius. Když jsem hledala odpověď na svou otázku, tak jsem zjistila, že několik holek psalo, že je obtěžoval. mě přišlo asi tohle:
Ahoj. Chtěla by jsi si dopisovat? S mladšími holkami si rozumím víc než se staršími. Rád bych si našel na dopisování štíhlou a inteligentní holku. Rád jezdím na kole, plavu, chodím cvičit. Dřív jsem chodil na biatlon, karate a taky jsem hodně četl. Mám rád fantasy a scifi filmy ale třeba i pohádky. Jsem z Prahy a budu se těšit na odpověď. Zatím ahoj :) Marek

je možné že mě chtěl taky obtěžovat? Nejdřív jsem z toho byla nešťastná (že mu nemůžu odepsat), protože ve třídě se o mě nikdo nezajímá. Ale teď jsem docela ráda že jsem si s ním nemohla psát.

Kája - otázka upravena poradcem

Ahoj,
uvedeného uživatele Alík zablokoval již v únoru. Pokud něco napsal od té doby, napiš přímo Alíkovi.

Porušení pravidel

Ahoj Alíku,
chtěl jsem se zeptat: Považuje se za porušení pravidla Alíka č. 2 (probírání nevhodných témat), když u stolu se probírají témata typu: kolik měl dneska kdo cigaret, kolik měl dneska kdo panáků, jak se ožrali apod. ?
Děkuji. - otázka upravena poradcem

Klověna, 1. ledna 2014

Pochopitelně jde o hrubé porušení pravidel Alíka. Pokud jsi byl svědkem takového porušení pravidel, pak dej vědět některému ze správců Alíka.

Porušení pravidel

Ahoj Alíku, mám takový dotaz......jak se na Alíkovi dá nahlásiti neplecha????????????? prosím
porad mi

děkuiji Ferda - otázka upravena poradcem

Ahoj Ferdo, v Klubovně máš v horní části obrazovky lištu se záložkami, na modré je napsáno Nahlásit neplechu. Pokud někdo zlobí v poště, piš mně. Alík

Porušení pravidel

Ahoj aliku,
Nekdo jednou napsal v klubovne ze RozzurenaHarpyje spamuje(my jsme si povidaly).Ona se tam s nekym rozhadala a nekdo napsal ze „spamuje“.Co to znamena spamuje?
PREDEM DIKY TYNKA <3 - otázka upravena poradcem

Ahoj,
spam původně znamená obtěžující nevyžádané reklamní sdělení. Jsou to takové reklamní e-maily, co zaplňují e-mailové schránky a obsahují zbytečné reklamy na věci, které příjemce nepotřebuje. Na Alíkovi se za spam považují obtěžující příspěvky, často s nějakou reklamou, které odesílatel opakovaně rozesílá do pošty většímu počtu uživatelů nebo vkládá do většího počtu nástěnek, případně opakovaně a bez kontextu vkládá do klubovny. V klubovně bývá jako spam někdy označováno i to, když tam někdo opakovaně vícekrát vkládá stejnou větu nebo nesmyslný shluk písmen či znaků a tím omezuje a narušuje  konverzaci ostatních.
Pralinka2

Porušení pravidel

promiň alíku,že se ještě ptám,ale přála bych si,abys mě odblokoval.já jsem nevěděla,že zakládání nevhodných stolů je trestné.já to nenašla v pravidlech.ještě se jednou omlouvám a prosím,odblokuj mě.prosím :(

thesimpson, 13. října 2013

Nejenže jsi porušila pravidla Alíka, pravidlo č. 1, tvé jednání není v souladu se zákony České republiky.

Zákon č. 140/1961 Sb., který v § 217, Ohrožování mravní výchovy mládeže, uvádí:

(1) Kdo vydá, byť z nedbalosti, osobu mladší než osmnáct let nebezpečí zpustnutí tím, že

a) svádí ji k zahálčivému nebo nemravnému životu,...

...bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

Jsme dětský web. Pokud nechápeš, co to znamená, doporučuji promluvit si s rodiči. Tvou omluvu přijímáme, nicméně na Alíkovi nejsi vítána. Účet z důvodu velmi závažného porušení pravidel nemůže být obnoven. Alík

Porušení pravidel

ahoj alíku,
jak to,že mi nejde přihlášení?píše mi to tam,že jsem se chovala neslušně a proti pravidlům,i když jsem se proti pravidlům vůbec nechovala.a když stisknu web:alik.@alik.cz,tak se mi tam oběví nějaká aktualizace(asi ho nemáme aktualizovaní).a mamka mi nedovolí pokračovat.poraď mi,jak jinak se mám přihlásit?
děkuji thesimpson - otázka upravena poradcem

thesimpson, 5. října 2013

Zakládání nevhodných stolů je opravdu hrubé porušení pravidel Alíka.... Zkus napsat Alíkovi na alik@alik.cz, ale nemyslím si, že ti přezdívku obnoví.

Porušení pravidel

proč mam blokaci ke všem stolum

sofinka0, 26. srpna 2013

Napiš mi do Alíkovské pošty, pokud nechceš abych tvé přestupky ohlašoval veřejně. Přezdívka Alík. Haf! Alík

Porušení pravidel

Ahoj Alíku. Mám otázku která se týká bloknutí. Vím,že když někdo poruší pravidla hodně tak ho bloknete.Jak dlouho takové bloknutí trvá? Předem Ti moc děkuji za odpověď.LízátkoA

LízátkoA, 21. srpna 2013

Ahoj,
to záleží na závažnosti toho, co dělá, a zejména na možnosti nápravy. V případě nutnosti se blokne natrvalo.
Pralinka2

Porušení pravidel

můžete se mi podívat jestli nemám blokova má přezdívka je Dýdžejnou klubovnu

Nerozumím dotazu, nevím, o kterou přezdívku se jedná. Napiš do Alíkovské pošty. Haf! Alík