Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Technická poradna

  Na otázky odpovídají

  Alíkův ředitel/programátor –MM–, správci Alíka a někdy i Alík.

  V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík.

  Pošta

  Ahoj tech.poradňa,
  chcela som sa spýtať že či ak si niekoho dám do spamu vie to ten druhý? ( že mu príde do pošty nejaké upozornenie apod. )
  Ďakujem vopred za odpoveď!$>O:-)

  Ahoj,
  ne, neví o tom. Může Ti dál posílat dopisy, jen je nebudeš mít v hlavní poště, ale musíš je hledat v záložce Spam. Tam se Ti případně zobrazí, že máš nějaké dopisy - je ale na Tobě, zda se na ně podíváš. Ve složce Spam se pak případně můžeš rozhodnout, zda si daného odesílatele chceš ve spamu ponechat, nebo můžeš toto opatření zrušit - následně, pokud Ti napíše další dopis, se bude již zobrazovat v klasické hlavní poště.

  Zobrazování maximální délky dopisu

  Pošta

  Ahoj,

  za starého Alíka (za MAFRY) se zobrazoval maximální limit znaků v dopisu v poště, jak je to prosím teď?8-o

  S pozdravem

  Teď se nezobrazuje. :-)

  Běžným používáním na limit nenarazíš. >X<-

  Pošta

  Ahoj,

  bude prosím zase někdy našeptávač v poště a hledání uživatelů? Moc se omlouvám, jsetli tu tento dotaz už někdo položil.:-3$>

  Ahoj,
  přidělal jsem tam velmi jednoduchý našeptávač kamarádů a častých adresátů pomocí mechanismu, který podporují přímo prohlížeče (<datalist>). Dlouhé roky odkládám výrobu nějakého pořádného našeptávače a teď mě napadlo, že asi tenhle jednoduchý postačí na 95 % případů a byl hotový za pár minut. ;-)

  Posílá Alík přání k svátku a narozeninám?

  Pošta

  Když má někdo svátek nebo narozeniny, pošle mu Alík dopis se přáním?

  Díky, Charlotte.

  Ne. :-|

  Lidi by potom čachrovali s údaji jen proto, aby dostali dopis. :-(

  Limit pro množství dopisů

  Pošta

  Ahoj, velmi mě zajímá, jestli je nějaký stanovený limit, kolik dopisů může být v poště, děkuju.

  Není. >X<-

  Mohl by nastat problém, kdyby jich byly miliardy. *O

  Upozornění, že mi někdo rozepsal dopis

  Pošta

  Ahoj,
  napadlo mě, jestli by třeba v poště nešlo udělat, kdo vám třeba zrovna píše, aby se dalo poznat, od koho máte očekávat dopis.
  Je to jen takový nápad.

  Ahoj,
  pošta není chat, není určená na rychlé konverzace. Tato signalizace by jí k chatu přiblížila. Navíc k takovému divnému chatu, kde stovky lidí můžou signalizovat, že ti zrovna píšou, přestože je neznáš a přestože svůj dopis třeba nikdy nedopíšou a neodešlou…
  V klubovně by ale určitě tato informace měla být, tam je v plánu.

  Pokud člověk nesedí u stolu, tak by jeho pozornost neměla být zbytečně narušována. Podle různých výzkumů mají sociální sítě dost neblahý vliv na kvalitu myšlení lidí, zejména mladší generace se kvůli nim nedokáže moc soustředit. Máš-li pocit, že potřebuješ rychle a okamžitě vědět, že se ti někdo chystá psát dopis… jsi si jistá, že to vážně potřebuješ? Pokud ano, tak si tak jistá nebuď. :->

  Pošta

  Ahoj,
  proč prosím Pavca10 nemá povolenou poštu? Někdo jí poštu zablokoval?8-o

  Ahoj,
  rozhodně jí poštu nikdo nezablokoval. Povolenou ji nemá nejspíš proto, že si ji sama vypnula.

  Každý uživatel (či jeho rodič) má v nastavení právo určit, co tady chce dělat, a co ne. Je tam třeba možnost vypnout si sbírání kaček, určovat, co bude na vizitce, ... a také si vypnout poštu.

  Tyto možnosti najdeš v nastavení, konkrétně v úpravě osobních údajů (dole je tlačítko Zobrazit další možnosti...).

  Pošta

  Zdravím,

  má smysl zvýšit defaultní hlasitost oznámení u pošty? Na mě je na rozdíl od kukání dost potichu, i když si dám maximální hlasitost.

  Ahoj,
  neřekl bych, že je potichu. Koukal jsem na ten zvuk v editoru Audacity a přijde mi, že využívá celý dostupný rozsah. Stejně jako kukání, to má akorát trošku intenzivnější basovou složku.

  Nějaké nastavení hlasitosti signálu pošty bychom vyrobit měli, protože mně naopak přijde dost hlučný. Většinou se nacházím v poměrně tichém prostředí, takže se vždycky leknu, co se děje. :-)

  Pošta

  Ahoj, je tady možnost smazat poštu najednou? Velmi mě to zajímá.

  Ahoj,
  není a neplánujeme ji. U podobných hromadných funkcí je riziko, že si je člověk zmáčkne omylem, nebo že mu je zmáčkne naschvál sourozenec či spolužák, když se mu zmocní na chvíli počítače/mobilu… takže se snažíme, aby nešlo moc rychle napáchat moc nevratných škod. U dopisů v koši je tlačítko na hromadné vysypání koše.

  U většiny věcí na tomto webu se důkladně evidují všechny zásahy a změny (třeba dopsání/odmazání slov v článku, diskusním příspěvku, dotazu, vtipu apod.), takže jde skoro jakákoliv chyba dodatečně napravit, u dopisů ale ne, převážně kvůli snaze o listovní tajemství.

  Poslání dopisu všem uživatelům najednou

  Pošta

  Ahoj Alíku.
  Je nějaká funkce, že bych napsala dopis všem uživatelům Alíka najednou?
  Jestli ne, tak to nevadí já si nějak poradím ;-)
  Předem děkuji za odpověď
  Klára

  Ahoj,
  to je zvláštní dotaz. :-c

  Žádná funkce na obeslání desítek tisíc lidí najednou tady skutečně není a neplánujeme podobnou strašidelnost vynalézat. :-D

  To jsem tedy zvědavý, jak si nějak poradíš. Upozorňuji, že pokusy o hromadné rozesílání nevyžádané pošty můžou skončit blokací. ]:-)

  Kdyby kdokoliv mohl poslat cokoliv úplně všem, to by tu byl pořádný binec! Pošta slouží ke vzájemné komunikaci jednotlivců. Pokud si víc lidí chce povídat rychle a soukromě, můžou zajít do klubovny. Pokud si chtějí povídat pomaleji a veřejně, můžou zajít do nástěnek.

  Pošta

  Ahoj všichni,
  podařilo se mi dostat se do nastavení osobních údajů, ale nejde mi povolit přijímání pošty. Vyzkoušel jsem vše zapnout a stále to nešlo povolit a nevím, co mám dělat.

  Děkuji za odpověď
  Ariana

  Ahoj Ariano,
  asi ti v tom všem přeci jen něco uteklo (nebo jsi to možná zapomněla uložit). Některé vypínače (včetně toho, který patří poště) jsou takové trošku schované. Pokusím se ti tu popsat přesnou cestu, jak ho najít...

  1. Jdi do nastavení.
  2. Vyber v nabídce Upravit osobní údaje.
  3. Přeskoč na konec stránky.
  4. Najdi čudlík Zobrazit další možnosti... a otevři si jím i ty schované přepínače.
  5. Přepni si přepínač u pošty (je to poslední přepínač u Společenských údajů), celkově třetí od konce.
  6. Nezapomeň nastavení na konci stránky uložit!
  Pošta

  Kdo všechno má přístup k poště? Jen příjemce a odesílatel, či i zvěrolékař(i) nebo správce/správci?

  Ahoj,
  bezpečnost dětí je pro nás prioritou, proto je tady hlídané vlastně úplně všechno. Zvěrolékaři k poště přístup mají, stejně jako ke všemu, správci (pouze zelení) pak za splnění určitých podmínek...

  Pošta

  Ahoj, neplánujete zavést možnost přeposílání dopisů v poště? Třeba teď jsem omylem poslal dopis jiné uživatelce a budu to muset napsat té správné znovu.

  Děkuji za odpověď.

  Ahoj,
  proč bys to psal znovu? Stačí se kliknutím na datum s časem u nějakého poslaného dopisu dostat na odkaz, který můžeš komukoli poslat a dotyčný pak dopis uvidí, i když nebyl adresovaný jemu.

  Hromadné přeposílání se asi spíš neplánuje, neboť by to především zjednodušilo posílání řetězových zpráv, což rozhodně nechceme.

  Pošta

  Ahoj vespolek, chtěla bych se zeptat, jak se odpovídá nějakým lidem do pošty, co píší také otázky. Doufám, že se tato otázka nepovažuje za plýtvání časem odborníků, já jsem totiž hloupá a neumím si poradit, předem děkuji za odpověď.

  V poště napíšeš přezdívku.

  Nebo na vizitce mají lidi v menu Napsat dopis.

  Pokud přezdívku neznáš, protože je to otázka v Alík radí dětem, tak nijak.

  Pošta

  Ahoj, mám pár dotazů:
  1. Můžou správci vidět obsah dopisů co si uživatel s kým píše? (jenom mě to napadlo, opravdu nedělám žádné nekalosti)

  2. Dejme tomu, že by se mi tu "zalíbil" nějakej kluk. Můžeme si posílat srdíčka? Do jaké míry si můžeme psát věci o lásce atp.?

  3. Za jak dlouho mě odsouhlasíte obrázky? :-D

  S pozdravem Brawl_Stars $>

  Ahoj.

  1. Můžou, pokud splní správci nebo dopisy určité podmínky.
  2. Můžete si posílat srdíčka.
  3. Schvalovat obrázky nyní už můžou i červené korunky a zejména díky správcům nástěnek se schvalování krásně rozjelo, což se projevilo i u tvého obrázku. ;-)

  Víš, že položením více tematicky různých dotazů do jednoho dotazu si snižuješ šanci na odpověď? Když musím rozhodnout, jestli je dotaz na téma pošty, nebo na téma obrázků… snazší je neodpovídat. :-)
  (Ale potřeboval jsem teď vyzkoušet, jestli jsem nerozbil odpovídání.)