Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Pošta

ahojky, pořád se mi na stránce pošty objevuje toto: Dopisy ve schtánce:1 ale nikde nemůžu ten dopis najít pomůžete mi prosím??? děkuji

Ahoj,
napiš o tomto problému přímo Alíkovi na e-mail alik@alik.cz, případně pošli Alíkovi dopis do schránky přezdívky Alík.
Mari1

Pošta

ahoj aliku me tady nedo napsal ze kdiz neodeslu spravu do 5 dnu tak ke me pride a zabije je to pravda ja se bojim

Ahoj,
pravda to určitě není. Moc tě ale prosím, napiš některému ze správců Alíka, že ti někdo takto vyhrožoval. Případně se obrať přímo na Alíka.
Mari1

Pošta

chtěla jsem kamarádovi poslat fotku ale nevím jak

superdrbnajitka, 24. února 2013

To budeš muset využít např. e-mail. Alíkovská pošta neumožňuje posílání fotografií.
Mari1

Pošta

aliku ja semdal nikoho jný ho do spam jak to udelat abi sa se s mesi mohli dopisovat

severák, 23. února 2013

V poště máš nad nejnovějším dopisem ve schránce tuto nabídku ->> Vybrat: všechny, přijaté, odeslané, spam, koš.
Klikni na odkaz SPAM. Zobrazí se ti pošta od uživatelů, které sis označil jako spamery. Najdi si dopis od svého kamaráda a klikni na toho panáčka. Pokud tam jen najedeš myší, tak se ti ukáže nápověda, co dané tlačítko dělá (vrací odesílatele zpět do doručené pošty).
Mari1

Pošta

Proč nemůžu napsat několika kámošům?

Buď jejich přezdívka zanikla (z důvodu neaktivity či porušení pravidel), nebo zadáváš jejich přezdívku špatně. Zkus si přezdívku kamaráda najít v seznamu kamarádů. Pokud tam hledanou přezdívku nenajdeš, pak jí nemůžeš ani poslat dopis či pohled.
Mari1

Pošta

Alíku, skusila jsem napsat třem kamarádkám, oddělila jsem jejich přezdívky čárkou, ale škrtly se mi. Proč?

Pokud se ti přezdívka adresáta červeně škrtne, znamená to, že Alík dané přezdívce nemůže dopis doručit. Toto může být způsobeno chybně napsanou přezdívkou, taková přezdívka není na Alíkovi vůbec zaregistrovaná. Případně došlo ke zrušení přezdívky.
Nejlepší je využít tzv. našeptávač. Jakmile začneš psát přezdívku, rozbalí se nabídka s přezdívkami. Po napsání více znaků se množství přezdívek k výběru zmenší a pak je nejideálnější přezdívku v nabídce vybrat. Můžeš si pak být jistá, že přezdívka, které budeš posílat dopis, je funkční a správně napsaná.
Zkus se také podívat do seznamu kamarádů, zda-li tam přezdívky kamarádek vůbec najdeš a nepíšeš-li náhodou přezdívku chybně.
Pokud přezdívku v seznamu kamarádů nenajdeš, pak Alík nemůže dopis doručit. V takovém případě se obrať na některého ze správců Alíka, který ti může ověřit, zda-li nebyla přezdívka tebou hledané kamarádky zrušena.
Najdeš-li přezdívky kamarádek a přesto se ti kamarádkám nepodaří dopis odeslat, pak napiš o problému přímo Alíkovi a to e-mailem na alik@alik.cz - případně mu napiš alíkovskou poštou na přezdívku Alík.
Mari1

Pošta

ahoj Alíku.Měla bych na tebe dotaz normálně vím kde si přečíst správu a tak ale mám problém s tím že když se kouknu do schránky vidím že mám 0 dopisů ale mám 1 spam Alíku já prostě nevím kde si mám tyhle spamy přečíst prosím porad mi. předem díki za odpověd. tvoje natalka577

natalka577, 26. srpna 2012

Vlevo nad dopisy si otevři spam a tam vše najdeš. Alík

Pošta

Ahoj Alíku, někdy se mě i mé kamarádce stává že napíšu jeden dopis a odešlou se dva samý. Co mám dělat?

anička999, 12. srpna 2012

Toto se stává, když dopis potvrdíš "dvojklikem". Stačí na "odeslat" kliknout pouze jednou. Alík

Pošta

jak popřát k narozkám?

barborkakleknerka, 25. května 2012

Dopisem nebo pohlednicí. Alík

Pošta

co mám dělat když se na mě někdo napojil přes poštu

nicole 111, 25. března 2012

Myslíš-li tím napojením obtěžování, přesuň si jeho přezdívku mezi spamery. U jeho dopisu máš vlevo nahoře černo-žluté kolečko. Pokud na něj klikneš, půjde veškerá jeho pošta rovnou do spamového koše. Alík

Pošta

Alíku jak budu vědět že mi někdo napsal. Míša

To, že máš novou poštu, ti prozradí barva obálky v poštovní schránce vpravo nahoře. Pokud dostaneš novou poštu, má červenou (spíš růžovou) barvu. Pokud máš všechnu poštu přečtenou, pak má barvu bílou. Alík

Pošta

Ahoj Alíku, jen se chci zeptat, jestli, když někomu píšu do pošty, jesli to někdo (třeba ze správců) čte a kontroluje, co si kdo ským píše???? Děkuji Mišuninka

Mišuninka, 3. března 2012

Kdo, co a s kým si v poště píše nikdo ze správců nevidí. Ale jsme ze zákona povinni určitou dobu VERŠKEROU komunikaci ukládat. Pokud tedy dostaneme úřední žádost od policie, pak teprve kvůli prověření nějakého nevhodného chování do pošty smí někdo nehlédnout. Ale vždy je to pouze pověřený zaměstnanec společnosti MAFRA, která Alíka provozuje, ale nikdy ne žádný ze správců - dobrovolníků.
Alík

Pošta

ahoj aliku nejde mi odeslat zprava mohl bys mi prosim poradit cim to asi bude? protoze je to velmi dulezita zprava je to ohledne poslani 3 knizek

Škoda, že jsi neuvedla, o jaké odeslání se jedná. Je to zpráva, kterou jsi chtěla poslat Alíkovskou poštou? Nebo na e-mail? Pokud máš nějaký problém, je možné napsat na e-mail alik@alik.cz. Je ale potřeba uvést pořádně svou přezdívku a důkladně napsat, jaký máš problém.
Alík

Pošta

clounvajíčko Ahoj alíku mužu ti nějak psát dopisi.Mám tě moc rada

Napiš mi do pošty. Alík

Pošta

mozem si na alikovi pisat s kamaratkou?

barbora, 4. září 2011

To jistě můžeš, potřebuješ jen znát přezdívku své kamarádky zde na Alíkovi. K dopisování můžeš použít poštu, nástěnku i klubovnu.
Mari1

Pošta

vymazala jsem si dopis od kamarádky a nevím jestli už ho někdy uvidím.

anička999, 24. června 2011

Zkus e ve své poště podívat do smazaných dopisů.
Mari1

Pošta

Jsem přihlášená ale nemůžu do klubovny jakto

Karolínka, 24. května 2011

Napiš mi do pošty tvou přezdívku. Alík

Pošta

proč mi nejde jedné kámošce poslat dopis? prosím odpověz

Napiš mi do pošty, o jakou přezdívku se jedná. Alík

Pošta

Jak se chodí na poštu kterou vám někdo pošle.

HanesLuks, 20. dubna 2011

To, že máš novou poštu ti prozradí barva obálky v poštovní schránce vpravo nahoře. Pokud dostaneš novou poštu, má červenou (spíš růžovou) barvu. Pokud máš všechnu poštu přečtenou, pak má barvu bílou. Kliknutím na obálku se do pošty rovnou dostaneš. Alík

Pošta

Ahoj Alíku. Chci se zeptat jak pošlu někomu pohlednici do pošty. Vím jak mám poslat pohlednici , ale vždycky když pošlu někomu pohlednici tak mu příde do e-mailu a né do pošty. Prosím poraď mi jak se to dělá. Děkuji

Jako adresáta musíš napsat jeho přezdívku, ne e-mail. Alík