Poradna: Dotazy k webu Alík.cz

Na otázky odpovídají

Alík, správci Alíka a vývojáři webu.

V této poradně odpovídáme jen na technické dotazy k fungování webu Alík. Osobní dotazy, které řeší poradna Alík radí dětem, v této poradně mažeme.

Pošta

Ahoj Alíku!!! Mám problém, měla jsem tady kamarádku ale ted když napíši jeji přezdívku (a to správně) ta se škrtne a nedá se jí vůbec napsat a přitom v seznamu přátel je. Prosím, co mám dělat nic nechápu!

kájík, 2. dubna 2011

Napiš mi do pošty, o jakou přezdívku se jedná. Alík

Pošta

Ahoj Alíku,já mám kamarádku na Alíkovi.Jednou jsem jí napsala dopis,ale odpověd mi nepřišla.Tak jsem se jí ve škole ptala jestli mi odepsala,a ona řekla že psala,ale mě stopro nic do pošty nepřišlo.

Napiš mi do pošty, o jakou přezdívku se jednalo. Alík

Pošta

Proč nemůžeš posílat rychleji poštou zprávy????

Nevím s čím máš problém. Jednotlivé weby fungují většinou podle toho, jak moc uživatelů je navštěvuje. Alík je sice největší mezi našimi weby pro děti, ale ve srovnání s weby pro dospělé je přece jen mrňous a je tedy logické, že ne vše tam může být uděláno jako jinde. Každá práce stojí nějaký čas člověka, který je na ni odborník. A většinou je třeba takovému člověku za jeho práci zaplatit.
Alík

Pošta

jak psát alíkovi dopis?

Ahoj, vpravo nahoře na úvodní stránce klikni na poštovní schránku. K vyhledání přezdívky, které chceš napsat dopis (třeba Alík) zkus použít adresář. Máš dvě možnosti. Přímo začni vyťukávat přezdívku a postupně se ti bude zužovat nabídka přezdívek, která se podobá napsanému (z té nabídky si můžeš žádanou přezdívku vybrat). Nebo klikni na "Adresář" a do okénka napiš část přezdívky, komu chceš dopis psát. Vyběhne ti nabídka, kde si hledanou přezdívku najdi a klikni na OK. Pak už jen stačí do toho velkého okna napsat dopis a odeslat jej.
Mari1

Pošta

alíku když přijduna alíka že mám poštu a přitom žádnou nemám.jak to?

Pokud máš novou poštu, tak je obálka ve schránce, kterou vidíš vpravo nahoře, růžová. Pokud ji tam vidíš bílou, tak to znamená, že skutečně žádný nový dopis ve schránce nemáš.
Mari1

Pošta

jak mám říct své kámošce, aby neopisovala vůbec nevím co jí mám říct já už ji to říkala ale ona to dělá pořád? co jí mám říct?

sisi12345, 26. února 2011

Pokud si s někým nechceš psát přes poštu, tak máš možnost kliknout u dopisu dotyčného na tlačítko žlutočerného kolečka a tím odesílatele označíš za spamera. Dopisy od něj ti sice přijdou, ale nezobrazí se ti v běžné poště.
Mari1

Pošta

Když přijdu na Alíka, vždycky se podívám jestli mám novou poštu.. Většinou ale obálka nesvítí červeně, ale když to otevřu, mám tam třeba devět dopisů.. Jakto? Děkuju.

Ahoj, abychom Tvůj dotaz mohli prověřit, potřebovali bychom znát, jaký používáš prohlížeč (včetně verze). Nejlépe, když si napíšeš do vyhladávače idnes.cz/ip a to, co se Ti objeví na stránce zkopíruješ a spolu se svou přezdívkou a popisem problému pošleš na e-mail alik@alik.cz
Alík

Pošta

V klubovně jsem obvinila L0C, že mi posíla sprosté e-maily na Alíkovi, ale omylem jsem tem e-mail vymazala jak to teď mohu dokázat???

Patricie007, 27. února 2011

Pokud ti je posílal přes poštu zde na Alíkovi, tak to není problém. Napiš přímo Alíkovi a on vše vyřeší.
Mari1

Pošta

aliku ja ti nemuzu nejak poslat spravu.poradis mi prosim?

nikitka133, 7. února 2011

Klikni vpravo nahoře na poštovní schránku. Do okénka ADRESÁT začni psát přezdívku kamaráda, kterému chceš naspat dopis. Do okénka pod nápisem TEXT DOPISU jsou obrázky se smajlíky apod. a pod nimi je okno pro vlastní dopis, tam začni psát svému kamarádovi dopis.Pak už jen stačí kliknout na tlačítko ODESLAT a tvůj dopis je odeslán přezdívce v okénku adresát.
Mari1

Pošta

ALÍKU NAPSALA MI ELIŠKA216

Alík7. února 2011

To je dobře nebo špatně? Nač se vlastně chceš zeptat?

Pošta

Alíku dneska jsem chtěla odepsat svému novému klukovi a je odsuď ale nešlo mi to prosím co mám dělat?

marketa9797, 1. února 2011

Napiš mi do pošty jeho přezdívku. Alík

Pošta

jak mám napsat všem na Vánoce najednou prosím ..............

Najednou můžeš napsat nejvíce třem kamarádům. Přezdívky odděl čárkou.
Mari1

Pošta

ahoj aliku prosim poradis mi.......kdyz chci nekomu napsat tak mam tam napsat jeho e-mail nebo jmeno dekuji

V poště zde na Alíkovi ti stačí napsat přezdívku toho, komu chceš napsat dopis.
Mari1

Pošta

Ahoj Alíku nevím si rady kde se hledá,když chci nahlásit neplechu a sprostá slova,která se ke mě posílají.Chtěla bych neplechu napsat o jedné holce které jsem jí nic neudělala a posílá ke mě sprostá slova,urářky a podobně...děkuji zdendiska

zdendiska, 11. prosince 2010

Ahoj, klidně mi napiš o svém problému některému ze správců Alíka a nebo rovnou mně - Alíkovi.
Alík

Pošta

ahoj nikdo mi nechce napsat na poštua ani se semnou nikdo nechce kamaradit co mam delat alíku, porat mi prosim

Tak zkus napsat někomu ty a nečekej, až si tě někdo v seznamu kamarádů najde a napíše ti.
Mari1

Pošta

co mám dělat když si mě dá někdo na spam,jak mu mám napsat omluvu

natálkač, 5. prosince 2010

Normálně mu ji napiš a pak už jen můžeš doufat, že si tvůj dopis ve spamu vyzvedne. Další možností je, že se omluvíš, až kamaráda / kamarádku potkáš např. v klubovně.
Mari1

Pošta

KDYŽ CHCI NAPSA KAMARDCE TAK JAK TO MÁM UDĚLAT PORADÍŠ MI PROSÍM

Zkus použít poštu.
Mari1

Pošta

muzu na alikovi posilat e-maily??

žandulka1, 29. listopadu 2010

Ne, ale můžeš tu využívat Alíkovskou poštu.
Mari1

Pošta

aliku nevis kde se najdou prijate dopisi ja nevim

V poště, klikni na poštovní schránku vpravo nahoře na stránce.
Mari1

Pošta

jak si mám dát obrázek a psaní do pošty

gabužka, 23. září 2010

Obrázek do dopisu vložit nejde. Ale můžeš do dopisu vložit odkaz na obrázek. Dále můžeš do dopisu vložit některého z nabízených smajlíků.
Mari1